Skocz do zawartości

Oczyszczacze powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.02.2020 o 17:33, klinsmann napisał:

jak pierwsze wrażenia?

Sprzęt działa poprawnie, na razie żadnych kłopotów z funkcjonowaniem.

 

Pytanie tylko, czy cokolwiek się zmieniło. Bo to wygląda tak, że jakieś tam cyferki się wyświetlaja i jak są duże, to wiatrak się włącza i wtedy robią się mniejsze. 

 

Niemniej wydaje się, że powietrze jest faktycznie w domu lżejsze i mniejszy zaduch. Ale miałem nadzieję, że jednak trochę mniej będzie się kurzyć. Aczkolwiek możliwe, że w tym celu to jednak potrzeba by pięciu takich urządzeń.

 

Fajna sprawa, że jak wieczorem zapomnę włączyć tryb nocny i świeci jak choinka w przedpokoju to mogę komórką wyłączyć. Dedykowany pilot też gdzieś leży, ale na pewno dalej niż komórka.

 

Koniec końców - na razie zadowolony jestem, że kupiłem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
23 minutes ago, Hajd said:

1. Jak się sprawdza ogólnie?

2. Jest głośny?

3. Co ile wymieniasz filtry?

4. Gdzieś trafiłem na informację, że problemem jest to, że chińskie normy smogowe są wyższe od polskich i niby nie tak łatwo to ustawić po swojemu. Brzmi jak farmazon, więc liczę, że rozwiejesz moje wątpliwości :)

1. W ogóle zapominam o tym, że mam go w mieszkaniu :) stoi w sypialni ustawiony na tryb auto. Ogólnie cały czas pracuje na minimalnych obrotach, zanieczyszczenie powietrza pokazuje mi średnio 4-6 na wyświetlaczu. Oczyszczacz w głośniejszej pracy zasadzie załącza się tylko wtedy, gdy coś jest smażone w kuchni, ewentualnie jak wleci dym papierosowy od sąsiadów do mieszkania (ale to rzadko, bo sąsiedzi się z paleniem uspokoili ;) ). 

2. Jest absolutnie cichutki, mam go w sypialni metr obok siebie i jest dla mnie niesłyszalny (a pragnę zaznaczyć, że na punkcie różnego rodzaju 'pustych' dźwięków mam chorobę i ostre wyczulenie). Niby jest też jakiś tryb nocny, ale my ja go używam cały czas w trybie auto.

3. Oczyszczacz kupiłem w listopadzie, a filtr wymieniałem w maju. Więc równe pół roku minęło. Za filtr zapłaciłem 159 złotych (oryginalny, od sprawdzonego sprzedawcy).

4. Nie mam pojęcia czego to mogłoby się tyczyć, bo tak jak wspominałem, od momentu zakupu przełączyłem oczyszczacz w tryb auto i po pół roku wymieniłem w nim filtr :)

 

Ogólnie ciężko mi jakoś jednoznacznie stwierdzić, czy powietrze jest w mieszkaniu lepsze, ale kupując go kierowałem się tym, że będę miał Młodego lada moment i jeśli jakoś będę mógł nieco oczyścić powietrza, no to to zrobię. I tak to właśnie wygląda u mnie.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pulek napisał:

Nie mam pojęcia czego to mogłoby się tyczyć, bo tak jak wspominałem, od momentu zakupu przełączyłem oczyszczacz w tryb auto i po pół roku wymieniłem w nim filtr

Rzecz jest w tym, ze oczyszczacze xiaomi maja w trybie auto ustawione inne (wyzsze) normy czystosci powietrza niz np te podawane przez who i reaguja dopiero, gdy sa juz znaczniej przekroczone. I zmiana tych ustawien wcale nie jest taka prosta https://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/konfiguracja-automatyzacji-oczyszczaczy-xiaomi/

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Hajd said:

Rzecz jest w tym, ze oczyszczacze xiaomi maja w trybie auto ustawione inne (wyzsze) normy czystosci powietrza niz np te podawane przez who i reaguja dopiero, gdy sa juz znaczniej przekroczone. I zmiana tych ustawien wcale nie jest taka prosta https://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/konfiguracja-automatyzacji-oczyszczaczy-xiaomi/

No to dla mnie coś zupełnie nowego - zbadam temat, przetestuje i dam znać, czy sobie poradziłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...