Skocz do zawartości

Projekt Wyscout - zostań scoutem nie ruszając się z domu!


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

No cześć morderczki po przerwie ;)

Słuchajcie, jest taka sprawa. Dorwałem się do Wyscout.com, narzędzia dla trenerów, piłkarzy, agentów, wreszcie dla scoutów piłkarskich i muszę przyznać, że platforma jest kurewsko dobra i wciągająca. Garść faktów: baza danych o wszystkich drużynach z kilkudziesięciu lig na świecie, setki tysięcy meczów, fragmentów meczów, skrótów i poszczególnych zagrań zawodników, miliony liczb, statystyk, no słowem biblia każdego piłkarskiego freaka. Chcesz zobaczyć sobie z odtworzenia meczyk drugiej ligi szwedzkiej? Odpalasz Wyscouta. Chcesz przejrzeć sobie wszystkie kluczowe podania Michała Kucharczyka w sezonie? Odpalasz Wyscouta. Szukasz wonderkidów, żeby później się pochwalić, że odkryłeś go szybciej niż "rysie" z Football Managera? Jesteś na Wyscoucie. Zresztą, odpalcie sobie 14-dniowego triala. Niestety wersja próbna niesie za sobą spore ograniczenia (głównie video - tylko 5 minut całego pakietu), ale mimo wszystko daje jakiś obraz tego, czym jest platforma. 

56958758_401853600635778_276896023170567

 

P9mEgom.jpg

 

 

A teraz do rzeczy. Szukam zajawkowiczów, hobbystów, ludzi, którzy chcieliby się włączyć w projekt. Niestety, o ile cała baza statystyczna jest fantastyczna i względnie tania (10 euro/miesiąc), to dostęp do filmowego pakietu pochłania jakiś pieniądz. I tu moja propozycja. Chciałbym zebrać sześciu uczciwych i lojalnych osób, z którymi dzieliłbym się kontem w zamian za comiesięczne równe opłaty. Na początek myślałem o pakiecie wszystkich filmów z pięciu krajów (na pewno Polska, pewnie też Anglia, Niemcy, Włochy i Hiszpania - ale ligi można zmieniać co pół roku). Koszt takiej przyjemności to 149 euro + 10 euro opłaty obligatoryjnej, czyli członkostwa. 159 euro podzielilibyśmy na 7 osób (ze mną), więc składka wynosiłaby ok. 100 złotych. Nie jest to groszowa sprawa, ale dla dorosłych, pracujących osób, którzy jarają się futbolem i chcieliby korzystać z takiego piłkarskiego Netflixa, byłby to jakiś interes. Gdyby to wypaliło, w przyszłości moglibyśmy znaleźć więcej osób dla większego pakietu (np. wszystkie kraje za 300 euro).

 

DsTJC8l.jpg

 

Fajnie byłoby stworzyć taką grupę nie tylko od share'owania konta. Moglibyśmy wspólnie tworzyć raporty poszczególnych zawodników, chwalić się naszymi odkryciami lub zwyczajnie podsuwać ciekawe filmiki z meczów. Kto wie, może ze zwykłej zajawki, nasza współpraca przerodziłaby się w budowę niezależnej agencji talentów? ;) Ale to bez przymusu. Ktoś może po prostu woli mieć konto dla samych tylko odtworzeń meczów - tu droga wolna ;) 

 

Kwestia legalności. Szukałem w regulaminie, w polityce prywatności i po prostu po ludziach informacji, czy współdzielenie konta na Wyscoucie jest legalne. Otóż... nie ma dobrej odpowiedzi. Oficjalna strona milczy, nie ma zakazu, ale nie ma też, jak w przypadku Netflixa, absolutnej zgody na taki proceder. Nie chcę robić niczego wbrew prawu, ani nawet półlegalnie, więc jeśli ktoś znalazłby przepis, który reguluje tę kwestię - byłbym wdzięczny. Gdyby istniały jakieś przesłanki, że z jednego konta może korzystać jedna osoba, proszę potraktować wszystko, co napisałem powyżej, jako niebyłe ;), a temat mógłby posłużyć tylko zagadnieniom dot. platformy. Myślę, że tak czy siak, kilka osób na pewno z niej skorzysta, choćby do samodzielnej pracy. 

 

Wspólne konto chciałbym odpalić jakoś z początkiem maja, tak, by zainteresowane osoby zdążyły się obeznać z działaniem programu, zastanowiły się i powiadomiły rodziny o dłuższych nieobecnościach ;)  Pewnych co do swojej decyzji userów zapraszam do zgłoszeń na PW (nie ukrywam, chętniej widziałbym znane mi z bytności na CMF ryje, ale nie jest to warunek sine qua non), a wątek otwieram do pytań, przemyśleń i sugestii. 

 

pozdrawiam,

Wasz dżonis

 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Johniss napisał:

Kwestia legalności. Szukałem w regulaminie, w polityce prywatności i po prostu po ludziach informacji, czy współdzielenie konta na Wyscoucie jest legalne. Otóż... nie ma dobrej odpowiedzi.

Odpowiedź jest, słabo szukałeś (General Terms and Conditions):

Cytat

4. Conduct of the Customer – User Generated Contents

4.1 The Customer’s right to use the Service and Platform is personal; however, the legal representative of the Customer or a specifically authorised employee of the Customer may also have access. If Additional Accounts are purchased, the Customer will be provided with several Login Credentials to the Service, Packages and/or the Platform in accordance with the Additional Accounts.

4.2 Wyscout may immediately cancel and/or suspend the Customer’s Login Credentials and block access to the Platform, and supply, in whole or in part, of the Service if Wyscout detects any unauthorised use of Login Credentials and/or any use of the Platform and the Service that is unauthorised or performed by unauthorised persons.

4.3 It is strictly prohibited for the Customer to assign, transfer and/or otherwise license and/or charge others to use the Service and/or access the Platform.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...