Skocz do zawartości

Śladem Roberta Lewandowskiego...


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, bacao napisał:

Tomczyk jakiś arcycienki też nie jest, pytanie jak w drugim sezonie Zjawiński, bo po jakimś czasie ładnie się rozwija...:-k

 

Tomczyk jest niezły fizycznie i mentalnie i to mu często wystarcza. Ze Zjawińskim to zagadka, bo jego atrybuty nie powalają, zobaczymy czy będzie się rozwijał na miarę poprzedniej edycji. W FM 18 ściągnąłem go do mojej Hansy Rostock po awansie do 2 bundesligi w wieku 16 lat i rozwinął się w bardzo fajnego napastnika, ale bazowo wyglądał lepiej niż w nowym FMie, zatem zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Pruszków oszalał na punkcie piłki nożnej. Wspaniale grający Znicz Pruszków będzie teraz toczył boje w

wyższej klasie rozgrywkowej czyli: Fortuna 1 liga.


Otrzymujemy premię w wysokości 286 tys. euro za zajęcie 1 miejsca w tabeli punktu za skład w sezonie.

Punkty zdobywane są za rozegrane minuty w składzie przez młodzieżowców, a także piłkarzy grających w

meczach międzynarodowych w ciągu sezonu. Było do przewidzenia, że zgarniemy te pieniądze, ponieważ moja

polityka prowadzenia drużyny opiera się na graniu młodzieżą.

 

Pieniądze te trochę podreperowały nam budżet, choć nadal jest on dość kiepski. Jeśli chodzi o budżet

transferowy, to ten wynosi okrągłe 0, a płacowy 46,963 tys. euro miesięcznie.

 

EKSTRAKLASA - TABELA KONIEC SEZONU 2018/2019

TabelaEks_qspxxxr.png


FORTUNA 1 LIGA - TABELA KONIEC SEZONU 2018/2019

Tabela1li_qspxxxx.png


ZNICZ PRUSZKÓW - STATYSTYKI ZAWODNIKÓW NA KONIEC SEZONU 2018/2019

Statystyk_qspxxxn.png

Statystyk_qspxxxe.png

 

 

2242413-L_qspxxxs.jpg

 

Reprezentacja Polski U-20 w pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw świata pokonuje Koreę Południową

3:1. Jedną z bramek strzela nasz nowy nabytek Adam Ratajczyk. Z kolei Praszelik zostaje MVP meczu.

PolskaKor_qspxxxa.png

 

W drugim meczu grupowym Polska U-20 pokonuje 1:0 Kanadę i zapewnia sobie już wyjście z grupy.

PolskaKan_qspxxxq.png


W ostatnim meczu grupowym Polska U-20 remisuje z Chile 1:1 i pewnie wychodzi z grupu. W drugiej rundzie

Polacy zmierzą się z USA.

PolskaChi_qspxxnp.png

 

Niestety mecz z USA nie poszedł po myśli reprezentantów Polski. Gospodarze turnieju przegrali 3:1 i

zakończyli swój występ w MŚ na drugiej rundzie. Jedynego gola strzelił Praszelik.

PolskaUSA_qspxxnr.png

 

Ja rozpocząłem intensywny skauting, ponieważ nieczęsto trafia się okazja obejrzenia tak wielu zdolnych,

młodych piłkarzy z całego świata na polskich boiskach. Oczywiście skupiałem się na zawodnikach bez

profesjonalnych kontraktów, których byłoby można pozyskać za darmo.


Cieszę się, że mogę poinformować, że po żmudnych negocjacjach trwających 2 miesiące udaje nam się

sprzątnąć konkurencji z przed nosa bardzo zdolnego piłkarza, który wcześniej nie przejawiał chęci gry

dla nas. Jednak ciągłe zapraszanie go na testy w końcu skłoniły do rozmów nad kontraktem. Jego kontrakt

został obwarowany wieloma klauzulami, ale i tak było warto pozyskać takiego zdolnego piłkarza młodego

pokolenia. Zatem do klubu dołącza:


Mateusz Maćkowiak (17 l. POL) - O (L) / przeszedł za darmo z RB Leipzig, którzy chcieli się go pozbyć i

nie widzieli dla niego przyszłości w klubie. Ja w Zniczu widzę bardzo dobrze jego przyszłość. Mam tylko

nadzieję, że uda nam się go zatrzymać na dłużej.

 

Powołałem ostateczną kadrę na Mistrzostwa Europy U-21:

powolania_qspxxnw.png

 

Zaczynamy zgrupowanie pełną parą. Pierwszy ze sparingów to mecz z Walią.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Walia 2:0
'22 K. Jóźwiak
'24 P. Tomczyk

towWaliap_qspxxap.png
R:
Zagraliśmy całkiem dobrze z będącą w przebudowie reprezentacją Walii. Zobaczymy jak pójdzie nam ze

znacznie mocniejszym rywalem.

 

W międzyczasie przedłużamy jeszcze o rok wypożyczenie Jakuba Bednarczyka.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Francja 1:4

'28 O. Edouard 0:1
cz.k. R. Pierre-Gabriel '32
'34 K. Mbappe k. 0:2
'41 F. Marchiwński 1:2
'43 K. Mbappe 1:3
'69 K. Mbappe 1:4

towFrancj_qspxqsq.png
R:
Naszpikowana gwiazdami Francja nie dała nam szans, ale w tym meczu nie wynik się liczył, a zgranie i panowanie nad kondycją piłkarzy.

 

Wisła Kraków i Zagłębie Lubin zaprosiło mnie na rozmowy kwalifikacyjne, ale oczywiście odrzuciłem te zaproszenia. Tylko Znicz Pruszków!


Niestety ze względu na sytuację finansową klubu plany rozbudowy obiektów młodzieżowych zostały anulowane, podobnie jak plany rozbudowy stadionu :( Jestem tym bardzo zawiedziony, zwłaszcza że wyszliśmy już na plus w stanie konta.


Mistrzostwa Świata U-20

Półfinały:

Hiszpania - Włochy d1:0
Meksyk - Maroko 0:1

Mecz o 3 miejsce:

Meksyk - Włochy d3:2

Finał:

Hiszpania - Maroko 3:0

 

 

Udało mi się wyhaczyć kilku piłkarzy bez kontraktów. Przystąpiliśmy do rozmów póki byli w Polsce i mogli zwiedzić klub i poznać nas bliżej. W efekcie podpisaliśmy kontrakty z kilkoma utalentowanymi, młodymi chłopakami, którzy przyjechali ze swoimi drużynami na mistrzostwa świata.

 

Anas Achahbar (17 l. MAR) - BR / młody marokańczyk, rewelacja MŚ / przychodzi za darmo z Charlotte Eagles SC

 

Craig Vargas (17 l. USA) - W (Ś) / amerykański napastnik / za darmo z Birmingham Hammers

 

Carmine Ricci (15 l. KAN) - W (Ś) / reprezentant Kanady U-20, zdolny chłopak / za darmo z Montreal Impact Development Academy

 

Cytat

2019UEFAE_qspxxsh.png

Mistrzostwa Europy U-21 - Gr. B 1/3

MEPolskaA_qspxqap.png
Polska - Anglia 0:0

knt. K. Jóźwiak '39

MEPolskaA_qspxqah.png
R:
Mecz walki. Zaatakowaliśmy od początku, mieliśmy dużo okazji, Anglicy również mieli kilka, ale zagraliśmy bardzo uważnie w obronie. Był VAR po golu Tomczyka, niestety nieuznanym. Powiedziałbym nawet, że tego dnia byliśmy od Anglików lepsi. Jóźwiak wypada na 3 tygodnie z gry :(

 

W drugim meczu w naszej grupie Włochy zremisowały z Belgią 0:0. Zatem sytuacja robi się ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Cytat

2019UEFAE_qspxxsh.png

Mistrzostwa Europy U-21 - Gr. B 2/3

MEPolskaB_qspnpxh.png
Belgia - Polska 1:1

'25 P. Tomczyk 0:1
'62 I. Lois Openda 1:1

MEPolskaB_qspnpxn.png
R:
Kolejne dobre spotkanie. Musiałem dać odpocząć kilku zawodnikom. Przez błąd w obronie tracimy bramkę, ale mimo wszystko cieszę się z wywalczonego punktu.

 

Anglicy przegrywają z Włochami 1:2. Zatem gramy o wszystko z gospodarzami! Żeby wyjść z grupy musimy ten mecz wygrać i liczyć na korzystny rezultat w meczu Belgia - Anglia.

 

Cytat

2019UEFAE_qspxxsh.png

Mistrzostwa Europy U-21 - Gr. B 3/3

MEPolskaW_qspnpxw.png
Włochy - Polska 1:1

'67 F. D'Amico 1:0
'73 O. Kujawka 1:1

MEPolskaW_qspnpxa.png
R:
Widać, że Włosi grali dziś lepiej w piłkę, ale my graliśmy z sercem. Mieliśmy kilka fantastycznych sytuacji, ale pech chciał, że ich nie wykorzystywaliśmy. Z rzutu wolnego bramkę zdobył niezastąpiony Oskar Kujawka.

 

Belgia przegrała z Anglią 2:3 przez co zajęła ostatnie miejsce w grupie. Anglicy wyprzedzili nas o punkt. Zajmujemy trzecie miejsce w grupie, ale wstydu nie ma absolutnie. Gdyby nie pechowo stracony gol z Belgią to teraz świętowalibyśmy awans.

 

Mistrzostwa Europy U-21 - GRUPA B

MEgrupaBp_qspnpnh.png


Mistrzostwa Europy U-21 - WSZYSTKIE GRUPY

MEwszystk_qspnpnr.png


Przed nami początek przygotowań do nowego sezonu. Sparingi i okienko transferowe. Poznamy też terminarz rozgrywek Fortuny 1 ligi. Zapowiada się ciekawy i emocjonujący sezon.

Odnośnik do komentarza

Śpieszę donieść, że skopał mi się sejw :(  Udało mi się odzyskać ostatni zapis zaraz przed sparingiem z Francją i całym turniejem. Rozegram go jeszcze raz i uzupełnię wszystko jak należy tylko muszę dać sobie trochę czasu, bo mnie to mocno wkurzyło :cisza:

 

Okej już powoli zacząłem rozgrywać turniej z powrotem. W sumie to całe szczęście, że save odzyskałem tylko ze stratą turnieju ME.

 

EDIT:

Udało się rozegrać turniej jeszcze raz. Teraz sejwa będę chyba trzykrotnie zapisywać.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Mecz towarzyski:
Znicz Pruszków - Wisła Płock 1:1
cz.k. K. Mis '4
cz.k. D. Rasak '17
'20 D. Kontogonis 1:0
'87 K. Angielski 1:1

towWislaP_qspnxsq.png
R:
Dziwny sparing. Sędzia wyrzucił dość szybko dwóch piłkarzy Wisły z boiska i graliśmy przeciwko 9-ciu.

Mimo to nie udało nam się strzelić więcej goli niż goście. Jednak mecz był naszą absolutną dominacją.

Wisła przeprowadziła tak naprawdę jedną dobrą akcją, która w końcówce meczu zakończyła się golem.

 

Ruszyło okienko transferowe. W klubie pojawili się nowi piłkarze:

 

Adnan Catic / za darmo z wolnego transferu, reprezentant Bośni U-19

Mateusz Maćkowiak

Adam Ratajczyk

Mateusz Szyszkowski / za darmo, wychowanek Legii Warszawa, zwolniony przez klub

Martin Petkov / wypożyczenie na rok z klubu Lewski Sofia / niezwykle utalentowany młody piłkarz, za rok

kończy mu się kontrakt być może uda się pod koniec sezonu lub w połowie podpisać z nim kontrakt


Z klubu odszedł:

Patryk Kubicki za 12,25 tys. euro do SKA Chabarowsk

 

Udało mi się wysupłać trochę więcej pieniędzy od zarządu zwiększając oczekiwania na ten sezon.

Stwierdziłem bowiem, że będziemy walczyć w tym sezonie o ćwierćfinał Pucharu Polski oraz miejsce w

barażach o awans do Ekstraklasy.

 

Cytat

Mecz towarzyski:
Znicz Pruszków - Lechia II Gdańsk 2:0
'9 A. Ratajczyk k. 1:0
'54 A. Ratajczyk k. 2:0

towLechia_qspnxqa.png
R:
Sparing pod kontrolą. Szkoda, że bramki padały tylko z karnych, ale ogólnie zaprezentowaliśmy się

całkiem nieźle.

 

Cytat

Mecz towarzyski:
Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 3:0
'2 A. Rybak 1:0
'15 J. Bednarczyk 2:0
'45+2 B. Faliszewski 3:0

towLegion_qspnxqq.png

 

Przed nami ostatni sparing i rusza liga.

 

Po długich pertraktacjach udaje nam się podpisać kontrakt z doskonałym koordynatorem pionu juniorskiego. Ma niesamowitą przeszłość w takich klubach jak Bayern, Wolfsburg. Był także koordynatorem pionu juniorskiego w Arsenalu. Zobaczymy jak jego osoba przyczyni się do rozwoju mojej skromnej akademii. Jestem teraz ciekaw kolejnego naboru juniorów.

 

Oto i on:

Andries Jonker


Jednocześnie zarząd przystał na moją prośbę o rozbudowę siatki wyszukiwania juniorów.

 

Cytat

Mecz towarzyski:
Znicz Pruszków - Trinec 1:0
'70 B. Marchewka

towTrinec_qspnnpx.png

 

 

No to ruszają rozgrywki 1 ligi. Przed nami od razu trudny rywal - spadkowicz z Ekstraklasy - Zagłębie Lubin.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Makk napisał:

Powiem szczerze, że tego nie czytam, tylko spojrzę na wyniki- rzecz prosta- interpunkcja totalnie leży/nie ma jej i ciężko to przeczytać.

 

Postaram się bardziej do niej przyłożyć, bo teraz raczej działam na zasadzie suchego sprawozdania w notatniku i przyznam szczerze, że nie wnikam w interpunkcje, składnie i błędy, tak jak powinienem.

12 godzin temu, bacao napisał:

ale steal z tym koordynatorem :O   

 

No udało się, choć gdybym nie dogadał się z nim w tym momencie kiedy trzeba, to zażądałby zaraz około 20-50 tys. euro miesięcznie :)

Odnośnik do komentarza

Do klubu przyszedł jeszcze jeden piłkarz:

 

Cezary Sauczek - wykupiony z Polonii Warszawa za 46 tys. euro w ratach.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 1/34
KGHM Zagłębie Lubin - Znicz Pruszków 0:1
'87 A. Ratajczyk

ZaglebieL_qspnspx.png
R:
Na początku meczu groźnie atakowali gospodarze. Ustrzelili nawet dwa słupki, ale w miarę upływu minut, coraz pewniej czuliśmy się na boisku. W końcu przejęliśmy inicjatywę i konsekwentnie atakowaliśmy. Przyniosło to rezultat dopiero w końcówce meczu, kiedy piękną asystą, popisał się Petkov, a atomowe wykończenie Ratajczyka, omal nie przerwało siatki, zawieszonej na bramce gospodarzy. Wygrywamy zasłużenie!

 

Kolejne spotkanie ligowe ze Stalą Mielec.

Odnośnik do komentarza
Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 2/34
Znicz Pruszków (8.) - Stal Mielec (5.) 1:0
'57 A. Rybak

StalMiele_qsperwn.png
R:
Kontrolowaliśmy większość spotkania, choć goście również czasem groźnie atakowali. Bramka padła po rzucie rożnym, wykonywanym przez Malachowskiego. Piłkę w siatce umieścił głową Rybak, a ta odbiła się jeszcze od poprzeczki i bramkarza. Wtedy Stal rzuciła się do ataku. Wiele razy nam zagrozili i tylko fenomenalne parady Biegańskiego w końcówce, pozwoliły nam dociągnąć jednobramkową przewagę do końca meczu. Kolejne cenne trzy punkty.

 

Polskie kluby w europejskich pucharach:

El. do Ligi Mistrzów 1 Faza kwalifikacyjna:

Jagielonia Białystok - BATE 0:0

BATE - Jagielonia Białystok 3:1


Liga Europy 1 Rnd Kwalifikacyjna:

KF Skopje - Górnik Zabrze 0:2

Górnik Zabrze - KF Skopje 3:2

Pogoń Szczecin - KF Szkendija Tetowo 2:1

KF Szkendija Tetowo - Pogoń Szczecin 1:1


Liga Europy 2 Rnd Kwalifikacyjna:

Górnik Zabrze - Hapoel Beer Szewa 1:0

Hapoel Beer Szewa - Górnik Zabrze 0:2
(brawa dla Górnika za wyeliminowanie żydów - Licheń górą!)

Legia Warszawa - KuPS 3:0

KuPS - Legia Warszawa 2:1

Knattspyrnufélagið Valur - Pogoń Szczecin 3:0

Pogoń Szczecin - Knattspyrnufélagið Valur 1:0


Liga Europy 2 Rudna Kwalifikacyjna Mistrzowie:

Jagielonia Białystok - Torpedo Kutaisi 0:0

Torpedo Kutaisi - Jagielonia Białystok 0:1

 

totolotek_qwqxrsh.jpg

 

Odbyło się losowanie 1 Rundy Pucharu Polski. Od razu trafiamy na silnego przeciwnika - Raków Częstochowa.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 3/34
Puszcza Niepołomice (5.) - Znicz Pruszków (3.) 0:0

Puszczapn_qsperwa.png
R:
Gospodarze mieli w tym meczu większe posiadanie piłki, ale my za to częściej i groźniej atakowaliśmy. Niestety nasze celowniki były tego dnia zwichrowane. Dała osobie znać też absencja Ratajczyka, którego nie potrafił godnie zastąpić Marchewka. Mimo wszystko wywozimy z Niepołomic jeden punkt i od trzech meczów nie tracimy gola.

 

Z klubu odchodzi Krystian Sanocki za 5,5 tys. euro do Radomiaka.


Natomiast do klubu przychodzi napastnik, podpisany jeszcze, podczas trwania MŚ U-20 w Polsce. Być może zadebiutuje już w najbliższym meczu ligowym.

 

Craig Vargas

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 4/34
Znicz Pruszków (3.) - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (10.) 2:1
'13 P. Bernabe sam. 1:0
'57 M. Praszelik 2:0
'90+2 N. Morawski sam. 2:1

Termalica_qspersr.png
R:
To był dobry mecz, dużo walki i sportowego zacięcia. Można rzec, że goście nawet miejscami wyglądali lepiej niż my, ale ostatecznie to Znicz zgarnia trzy punkty. W spotkaniu tym padły aż dwa samobóje. Niemniej brawa dla gości za świetną grę.

 

Przed nami bardzo trudny mecz z Odrą Opole. Trudny, bo od poprzedniej kolejki, dzieli go zaledwie 2 dni. Zatem będę zmuszony trochę zarotować składem.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 5/34
Odra Opole (15.) - Znicz Pruszków (3.) 0:0

OdraOpole_qspersq.png
R:
Wyrównany mecz. Martwi mnie trochę brak skuteczności, ale chłopaki zgrywają się jeszcze ze sobą w nowym składzie. Ważne, że nie tracimy punktów i znowu zagraliśmy na zero z tyłu. Cieszą też całkiem niezłe występy zmienników.

 

Kolejny mecz za zaledwie dwa dni z Sandencją.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 6/34
Znicz Pruszków (3.) - Sandencja Nowy Sącz (8.) 0:1

'16 M. Flis
x M. Petkov nie wykorzystał karnego '52

Sandencja_qsperar.png
R:
Po prostu masakra. Sandencja nie istniała. Strzelili nam bramkę z rzutu wolnego, ale poza tym nie zagrozili nam niczym szczególnym. Za to my mieliśmy w tym meczu apogeum pecha i niewykorzystanych szans. Mnóstwo 100% okazji, które tylko przez ogromne szczęście gości, nie zakończyły się dla nas bramkami. Szkoda strasznie tego spotkania. Dodatkowo nie wykorzystaliśmy karnego :(

 

Przed nami spotkania z GKS Tychy i Wartą Poznań. Musimy poprawić skuteczność i tym zajmę się teraz głównie na treningach.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem jeszcze przed meczem ligowym, musiałem rozesłać powołania na mecze eliminacyjne do kolejnych Mistrzostw Europy U-21. To nie będą łatwe eliminacje, ponieważ postanowiłem całkowicie przebudować kadrę. Usunąłem z zespołu wszystkich piłkarzy w wieku 21 lat, ponieważ oni i tak, już w przyszłym sezonie, a niektórzy wcześniej, nie będą mogli grać w tej kadrze. Wolę zbudować nowy zespół, który będzie się ze sobą zgrywał podczas tych eliminacji.

 

Oto powołania do kadry Polski U-21 na mecze z Izraelem i Łotwą:

powolania_qspexwr.png

 

To młody i zdolny zespół, który powinien teoretycznie bez większych problemów awansować na turniej.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, bacao napisał:

A to nie jest tak, że piłkarze którzy w momencie rozpoczęcia eliminacji mają 21 lat mogą potem być powolani na Euro U-21? W ten sposób zagrał bodaj Linetty, rozważano chyba nasz pseudo-duet z Napoli wtedy...

 

Teoretycznie tak powinno być, ale przykład z tej kariery mi pokazał, że nie ma co na to liczyć. Po zakończonych eliminacjach, nie mogłem już skorzystać z trzonu mojej drużyny Żurkowskiego, Kownackiego itp. w meczach towarzyskich bodajże w grudniu, czy tam listopadzie, bo gra mi mówiła, że są za starzy, mimo że niektórzy mieli 21 lat jeszcze. Dlatego teraz wolę się ubezpieczyć i budować skład od nowa na znacznie młodszych zawodnikach. Część z nich, co ma 20 lat i tak odpadnie, bo jak mniemam do czasu następnego turnieju będą już za starzy i tak, aby w nim zagrać. Obawiam się, że nawet dzisiejsi 19-latkowie będą za starzy :_eyes:

Odnośnik do komentarza

Po Biegańskiego zaczynają się już zgłaszać czołowe kluby Ekstraklasy, oferując śmieszne pieniądze. Niestety samemu bramkarzowi również namieszali w głowie, przez co po rozmowie ze mną, jest obrażony. Mam nadzieję, że mimo wszystko, nadal będzie się dobrze wywiązywał ze swoich obowiązków.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

1 liga 7/34
GKS Tychy (6.) - Znicz Pruszków (4.) 1:2
'35 B. Faliszewski 0:1
'45+2 A. Ratajczyk 0:2
cz.k. A. Malachowski '55
'66 P. Szołtys 1:2

GKSTychyp_qspeqxr.png
R:
Mecz nerwów. Udało nam się pewnie wejść w mecz i zdobyć dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. Niestety spotkanie się zaostrzyło i zaczęliśmy łapać kartki, co poskutkowało czerwienią dla Malachowskiego w 55 minucie. Zdecydowałem się dalej grać ofensywnie i odważnie. Gospodarze często groźnie atakowali, ale na posterunku stał Biegański, pokazując swój profesjonalizm, mimo naszych osobistych nieporozumień. Straciliśmy gola po rzucie rożnym. Do końca drżeliśmy o wynik, ale ostatecznie udało się zdobyć trzy punkty!

 

Zakończyło się okienko transferowe. Z co ciekawszych transferów to:

 

Robert Gumny przeszedł do VfB Stuttgart za 4,3 mln euro.

Radosław Majecki przeszedł do Chelsea za 1,4 mln euro.


Występujący z nami w lidze Piast Gliwice dokonał bardzo fajnego transferu pozyskując z Cracovii Radosława Kanacha za 425 tys. euro.


Ja natomiast udaje się na zgrupowanie, ponieważ czeka mnie ważna bitwa z żydowską reprezentacją.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 - GRP. 3 1/10
Polska - Izrael 3:0
'10 S. Szymański 1:0
'31 S. Szymański k. 2:0
knt. M. Abo Fani '53
'63 O. Kujawka 3:0

Izraelpng_qspeqxx.png
R:
Żydzi pokonani! Zwycięstwo wiary i wspaniałego promienia energii Pana Jezusa Chrystusa nad oriońską partyzantką, niszczącą piękną Planetę Ziemię, oczko w głowie Ojca Niebieskiego. Żydzi niczym nam nie zagrozili. Natomiast my pokazaliśmy patriotyczną moc wiary i pewnie pokonaliśmy Izrael. Cieszę się, że Kujawka zdobywa bramkę i zamyka usta krytykom, którzy stwierdzili, że gra w kadrze tylko ze względu na faworyzowanie go przez moją osobę. Ja jednak traktuje sytuację uczciwie. Kujawka będzie rywalizował o miejsce w składzie z Moderem.

 

Okrzyk zwycięstwa po tym spotkaniu można zobaczyć na YouTubie. Matka Boska Niebieska Aprooved.

 

Otrzymałem informację, że Maciej Kraśniewski dostał powołanie do reprezentacji Polski U-19 w miejsce kontuzjowanego Damiana Korczyka.


Martin Petkov zagrał świetny mecz w kadrze Bułgarii U-19 zaliczając asystę i zdobywając ocenę 8,1 w wygranym 3:0 przez Bułgarów spotkaniu z Białorusią.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 - GRP. 3 2/10
Łotwa (3.) - Polska (1.) 0:3
'7 M. Bogusz
'25 M. Żukowski
'32 M. Żukowski

Lotwapng_qspeqxs.png
R:
Pokazaliśmy chłopaczkom z Łotwy jak się gra w piłkę. Nie mieli absolutnie nic do powiedzenia. Rośnie nam fajne pokolenie piłkarzy. Bogusz zagrał świetny mecz, podobnie jak Żukowski. W październiku czekają nas mecze z Azerbejdżanem i Kazachstanem, w których 6 punktów to mus.

 

Po meczach reprezentacji wracam do Pruszkowa, gdzie już za kilka dni będziemy gościć Chrobrego Głogów.


Dostałem raport od trenera Romana Dąbrowskiego o Faliszewskim, który robi coraz większe postępy na treningach.

Faliszews_qspeqxq.png

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 8/34
Znicz Pruszków (3.) - Chrobry Głogów (18.) 2:0
'20 A. Ratajczyk
cz.k. P. Jóźwiak '42
'75 M. Długołęcki

Chrobrypn_qspwhea.png
R:
Dobry mecz mimo kilku roszad w składzie i wystawienia kolejnych młodych piłkarzy. Dałem szansę pogrania

młodemu Jóźwiakowi, ale ten w 42 minucie postanowił dostać czerwoną kartkę. Zatem całą drugą połówkę

graliśmy w osłabieniu, ale mimo to udało nam się zdobyć trzy punkty, a nawet dorzucić drugą bramkę.

Fenomenalnie bronił w tym spotkaniu Biegański, popisując się niesamowitymi interwencjami.

 

Polskie kluby w europejskich pucharach:

Liga Europy 3 Runda kwalifikacyjna:
Górnik Zabrze - Hammarby 2:0
Hammarby - Górnik Zabrze 4:0
FC Nordsjaelland - Legia Warszawa 3:1
Legia Warszawa - FC Nordsjaelland 0:0


Liga Europy Mistrzowie 3 runda kwalifikacyjna:
Jagielonia Białystok - Lincoln (GIB) 2:2
Lincoln (GIB) - Jagielonia Białystok 0:5

Liga Europy Mistrzowie 4 runda kwalifikacyjna:
Jagielonia Białystok - FC Kobenhavn 0:1
FC Kobenhavn - Jagielonia Białystok 2:0

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 9/34
Znicz Pruszków (3.) - Warta Poznań (16.) 1:0
knt. W. Fadecki '16
'36 M. Borcuch

Wartapng_qspwhwn.png
R:
Jako, że zaledwie dwa dni po tym meczu gramy z Piastem Gliwice, dałem pograć zmiennikom, którzy nie

zawiedli. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Bramkę zdobywa 17-letni Borcuch po podaniu Praszelika.

Skromne, ale pewne zwycięstwo.

 

Przed nami teraz dwa ciężkie boje. Mecz ligowy z Piastem Gliwice oraz mecz pucharowy z Rakowem

Częstochowa.


Tak się przedstawia w tej chwili personalnie i wiekowo moja podstawowa 11-stka i ławka rezerwowych:

skladpng_qspwhsp.png


A takim ustawieniem przeważnie gramy:

ustawieni_qspwhsh.png

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 10/34

Piaststud_qspwhsn.png
Piast Gliwice (5.) - Znicz Pruszków (2.) 2:2
'31 J. Felix 1:0
'34 R. Guerra 2:0
'44 C. Sauczek 2:1
'65 C. Sauczek 2:2

Piastpng_qspwhsx.png
R:
Jak na hit kolejki przystało, emocji nie brakowało. Dobry i zacięty mecz. Około 30 minuty gospodarze

strzelili nam dwie bramki i wydawało się, że na przerwę zejdziemy z dwiema czapami. Jednak fenomenalny,

tego dnia Sauczek, załadował piękną bramkę po asyście Kontogonisa. W drugiej połowie po asyście Kujawki,

znowu Sauczek ładuje piłkę atomowym strzałem w okienko i doprowadzamy do remisu. W tym momencie

postanowiłem cofnąć obie linie zawodników i grać bardziej ostrożnie z tyłu. Dzięki temu udało nam się

wywieźć punkt z bardzo trudnego terenu. Piast ma w tej chwili chyba najlepszą pakę w lidze.

 

Mój koordynator Andries Jonker podesłał mi raport o postępach Oskara Kujawki, które są obiecujące.

Zawodnik bardzo ładnie pracuje na treningach.

Kujawkapo_qspwhss.png


Przed nami mecz Pucharu Polski. Zależy mi na tych rozgrywkach, dlatego desygnuje do gry mój najsilniejszy

skład.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski 1 Rnd.
Znicz Pruszków - Raków Częstochowa 5:0
'25 D. Kontogonis
'38 C. Sauczek
cz.k. I. Sapala '39
'52 D. Kontogonis
'62 D. Kontogonis
'63 A. Ratajczyk

Rakowpng_qspwhar.png
R:
Ależ to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Strzeliliśmy gola w 25 minucie, zatem ja postanowiłem cofnąć

obie linie zawodników i cierpliwie grać piłką. W 38 minucie bombę do siatki rywali ładuje Sauczek, który

jest ostatnio w świetnej dyspozycji. Minutę później czerwień otrzymuje pomocnik Rakowa, zatem nasza gra

zrobiła się dość bezlitosna. Kontogonis rozgrywa świetny mecz i zalicza hat-tricka. Efektowne zwycięstwo

wykończył Ratajczyk. Dwie asysty Faliszewskiego. Pewnie przechodzimy do kolejnej rundy!

 

Odnośnik do komentarza


totolotek_qwqxrsh.jpg

 

Odbyło się losowanie Pucharu Polski. W drugiej rundzie trafiamy na wicelidera III-ligi Grupy 4 - Wiślanie Jaśkowice. Zmierzymy się z nimi pod koniec października.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 11/34
Wigry Suwałki (10.) - Znicz Pruszków (2.) 1:3
'24 A. Ratajczyk 0:1
'28 K. Sabillo 1:1
knt. M. Praszelik '45+1
'57 M. Petkov 1:2
'88 M. Petkov 1:3

Wigrypng_qspwsps.png
R:
W tym meczu dałem odpocząć wielu zawodnikom i wyszedłem mocno eksperymentalną linią obrony. Mecz był całkiem wyrównany i do przerwy schodziliśmy z remisem. Pięknego gola ustrzelił Ratajczyk. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, co zaowocowało dwiema bramkami. Sauczek zalicza kolejną asystę, a Petkov MVP meczu dwukrotnie znajduje się w świetnej okazji i zdobywa piękne bramki.

 

Co chwila ktoś znany pojawia się na naszym stadionie i obserwuje Biegańskiego. Tym razem był to Adam Nawałka, który nie zagrzał długo stołka w Lechu Poznań i od nowego sezonu prowadzi Wisłę Kraków.


Nadszedł czas wysłania powołań do kadry Polski U-21 na eliminacyjne mecze z Azerbejdżanem i Kazachstanem:

powolania_qspwshh.png

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 12/34
Znicz Pruszków (1.) - Raków Częstochowa (5.) 3:1
'22 D. Kontogonis 1:0
'24 D. Kontogonis 2:0
'53 D. Kontogonis 3:0
'81 D. Formella 3:1

Rakowpng_qspwshn.png
R:
Ten mecz pokazał, że wysokie zwycięstwo nad Rakowem w Pucharze Polski, nie było dziełem przypadku. Kolejny kapitalny występ Kotogonisa. Zalicza znowu hat-tricka! Kontrolowaliśmy ten mecz od początku do końca. W końcówce co prawda straciliśmy bramkę, ale nie miało to wpływu na całość spotkania. Pewne 3 punkty!

 

Tymczasem ja ruszam na zgrupowanie kadry.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 - GRP. 3 3/10
Azerbejdżan (5.) - Polska (1.) 0:3
'19 J. Moder
'33 M. Bogusz
'82 O. Kujawka

Azerbejdz_qspwshe.png
R:
Młodzi Azerowie nie postawili nam się na własnym terenie. Wygrywamy zasłużenie i dość pewnie. Cieszy mnie bramka Modera, kolejny dobry występ Bogusza, no i wspaniały gol Kujawki z rzutu wolnego. Ratajczyk zalicza asystę. Teraz przed nami nieco bardziej wymagający przeciwnik.

 

Martin Petkov zalicza asystę w meczu kadry Bułgarii U-21, wygranym przez Bułgarów 2:1 z Turcją i kończy go z notą 7,4.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 - GRP. 3 4/10
Polska (1.) - Kazachstan (5.) 1:0
'4 M. Bogusz

Kazachsta_qspwshw.png
R:
Kazachowie po stracie gola, kiedy szybko zorientowali się, że piłkarsko nie mają z nami szans, zastawili autobus w bramce i próbowali nieporadnych kontrataków. My za to nacieraliśmy co chwila, ale kazachska obrona fuksem blokowała moje strzały. No i świetny mecz rozegrał bramkarz przyjezdnych. Nie mniej zdobywamy trzy punkty i umacniamy naszą pozycję na pierwszym miejscu, mając już 5 punktów przewagi nad Irlandią Północną i Izraelem.

 

W dobrych nastrojach wracam z klubowymi piłkarzami do Pruszkowa. W najbliższą sobotę wyjeżdżamy do Chojnic na mecz z miejscową Chojniczanką.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 Liga 13/34
Chojniczanka Chojnice (13.) - Znicz Pruszków (1.) 3:1
'32 P. Grzelczak 1:0
'38 K. Danielak 2:0
'52 O. Kujawka 2:1
'60 M. Hebel 3:1

Chojnicza_qspwsha.png
R:
To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Biliśmy cały czas głową w mur. Tymczasem Chojniczanka bardzo dobrze grała w obronie i wyprowadzała świetne kontry. Po stracie gola, otworzyliśmy się i poszliśmy do ataku, dostając kolejną kontrę. Udało nam się co prawda nawiązać kontakt po golu Kujawki, ale po stracie trzeciej bramki z rzutu wolnego, wynik nie zmienił się już do końca.

 

Już za trzy dni mamy szansę na odkucie się w meczu na własnym boisku z Garbarnią. Jednak w tym spotkaniu będę zmuszony wystawić wielu rezerwowych, ponieważ dwa dni później główne siły rzucam na mecz z Widzewem.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 14/34
Znicz Pruszków (1.) - Garbarnia Kraków (13.) 2:1
'5 K. Czyżewski 1:0
'12 D. Kontogonis 2:0
'42 S. Kobusiński 2:1
knt. M. Praszelik '83
knt. D. Zawieja '84

Garbarnia_qspwsrp.png
R:
Zmiennicy spisali się dziś bardzo dobrze. Pewne zwycięstwo. Niestety na 7 tygodni ze składu wypada Praszelik.

 

Przed nami hit kolejki. Mecz z wiceliderem Widzewem Łódź, a potem zaledwie dwa dni przerwy do meczu Pucharu Polski.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 15/34

Widzewstu_qspwsrh.png
Znicz Pruszków (1.) - Widzew Łódź (2.) 0:1
'90 M. Przybecki

Widzewpng_qspwsrr.png
R:
Mimo wyraźnej przewagi i lepszej gry, to Widzew Łódź wywozi z Pruszkowa trzy punkty. Zabrakło nam skuteczności i polotu. Natomiast goście wykorzystali w końcówce meczu zamieszanie w polu karnym i strzelili nam gola. Tracimy fotel lidera, ale nadal zajmujemy bardzo dobre, drugie miejsce w tabeli.

 

Mecz z Widzewem kosztował nas sporo sił. Mam nadzieję, że damy radę przejść dalej.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski 2 Rnd.
Wiślanie Jaśkowice (III) - Znicz Pruszków (F1L) 0:2

'25 B. Faliszewski
'62 B. Faliszewski

cz.k. K. Kuliszewski '85

WislanieJ_qspwsrx.png
R:
Trochę się męczyliśmy z III-ligowcem, ale widać było wyraźnie różnicę klas obu zespołów. Ostatecznie Faliszewski rozprawił się z gospodarzami, strzelając im dwie bramki. Mimo wszystko przy prowadzeniu 1:0, Wiślanie próbowali konstruować kontrataki i tylko genialna interwencja Biegańskiego, w sytuacji sam na sam, uchroniła nas od straty gola. Przy wyniku 1:1, to już różnie mógł się potoczyć ten mecz. Przechodzimy dalej!

 

 

Odnośnik do komentarza

Przed nami ligowe starcie z Podbeskidziem, a także wysłanie powołań na ostatnie w tym roku mecze Eliminacji ME U-21.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 16/34
Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.) - Znicz Pruszków (3.) 1:3
'51 O. Kujawka 0:1
'71 C. Vargas k. 0:2
'78 C. Vargas 0:3
'90+3 T. Andrzejewski 1:3

Podbeskid_qspsqpp.png
R:
Podbeskidzie grało tego dnia dobrze. Widać było u nich wielką chęć wywalczenia 3 punktów na własnym terenie. Do przerwy był bezbramkowy remis. Na szczęście po przerwie moja drużyna się obudziła. Doskonale zagrał Kujawka, który najpierw huknął pięknęgo gola z daleka, a potem asystował przy strzale młodego amerykanina, który zameldował się na boisku w 66 minucie i zdobył dwie bramki, tym jeden z karnego. Gospodarze w końcówce strzelili jeszcze gola, ale nic on już im nie dał. Trzy punkty nasze!

 

Wysłałem powołania na mecze Eliminacji ME U-21 z Izraelem i Irlandią Północną. Gramy z najtrudniejszymi rywalami w grupie, do tego na wyjeździe. Jeśli uda się osiągnąć korzystne rezultaty, sądzę że może nam to wypalić ścieżkę do awansu na turniej.

powolania_qspsqph.png

 

Jeszcze przed zgrupowaniem czeka nas mecz na szczycie tabeli w lidze.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 17/34
Znicz Pruszków (2.) - Olimpia Grudziądz (3.) 1:2
'67 M. Marzec 0:1
'70 O. Kujawka 1:1
'90+1 D. Flaszka 1:2

OlimpiaGr_qspsqpr.png
R:
Byliśmy w tym meczu lepsi, choć również nie zagraliśmy jakoś porywająco. Więcej szczęścia mieli goście, którzy najpierw strzelili nam bramkę z rzutu wolnego, a potem w doliczonym czasie gry, przeprowadzili szybki kontratak. Dla nas strzelał Kujawka, który udowadnia jak bardzo mylą się Ci, którzy kwestionują słuszność wysyłania powołań do kadry Polski U-21, dla tego chłopaka.

 

Z 33 pkt jesteśmy obecnie na trzecim miejscu w tabeli.

 

Po meczu wyjechałem na zgrupowanie razem z kilkoma chłopakami z drużyny. Czeka nas wylot do Izraela na mecz z naszymi odwiecznymi wrogami - żydami. Żydzi w odległych czasach skolonizowali naszą planetę w momencie kiedy żyła tutaj wysoko rozwinięta cywilizacja, zwana potocznie Atlantydą. Doprowadzili oni wcześniej do wojny termojądrowej na Marsie, z której ewakuowali się właśnie na Ziemię. Cywilizacja ta przyjęła żydów jako uchodźców i zaoferowała schronienie. Jednak oni, jak to mieli w naturze, zaczęli knuć. Knuli tak długo i konsekwentnie, że najpierw przeniknęli do struktur decyzyjnych Atlantydy, skłócając jednocześnie ze sobą wszystkich. Ostatecznie doprowadzili do wielkiego kataklizmu, który zniszczył Atlantydę, a im umożliwił wyłonienie się nowego systemu kast królewskich, które w kolejnych pokoleniach miały niewolić przyszłe cywilizacje. System ten trwa do teraz, dlatego też żydzi nazywają siebie narodem wybranym i dlatego mają tak silnie zakodowane w DNA, że ludzie powinni im służyć, kiedy oni będą sprawować władzę i kontrolę nad całą planetą. Dlatego ten mecz jest tak ważny. Oprócz punktów, jednocześnie walczymy w imię Ziemian, którzy chcą wyrwać naszą piękną, niebieską planetę z obślizgłych macek zdrajców ludzkiej rasy.

 

totolotek_qwqxrsh.jpg

Odbyło się losowanie trzeciej rundy Pucharu Polski. Wylosowaliśmy III-ligową Stal Rzeszów, która jest liderem grupy 4. To było chyba najbardziej korzystne z możliwych losowanie. Mimo wszystko w żadnym razie nie nastawiam się na bardzo łatwe spotkanie. Puchar rządzi się swoimi prawami.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 - GRP. 3 5/10
Izrael (3.) - Polska (1.) 0:2
'51 S. Szymański
'84 M. Żukowski

Izrael2pn_qspsqpe.png
R:
Żydzi nie mieli w tym meczu absolutnie nic do powiedzenia. Kontrolowaliśmy każdy skrawek boiska, pokazując po czyjej stronie jest siła Pana Jezusa, który jak wiemy wszyscy, urodził się w Licheniu, a nie jak twierdzi powszechne kłamstwo - w Betlejem. Stajenka?! NIE WIERZE! Cieszy mnie, że przy obydwu golach asystowali moi piłkarze z klubu. Najpierw Ratajczyk, a następnie Kujawka, który pojawił się na boisku w 76 minucie.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 - GRP. 3 6/10
Irlandia Północna (2.) - Polska (1.) 1:3
'19 W. Pleśnierowicz 0:1
'20 M. Bogusz 0:2
'60 O. Kujawka 0:3
'66 A. Balde 1:3
cz.k. E. Galbraith '85
knt. S. Lavery ' 15

IrlandiaP_qspsqpq.png
R:
Zagraliśmy kolejny solidny mecz. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na narzucenie swojego stylu gry. W efekcie szybko strzeliliśmy dwie bramki. Kujawka dziś rozegrał niesamowity mecz. Najpierw po jego strzale z rzutu wolnego piłka uderzyła o poprzeczkę, a dobił ją Pleśnierowicz. W międzyczasie Żukowski wspaniale dograł z prawego skrzydła do Bogusza, który nie dał szans golkiperowi Irlandii Północnej. W 60 minucie do rzutu wolnego podchodzi Oskar Kujawka i umieszcza piłkę w siatce!

 

Tymczasem seniorska reprezentacji Polski w fatalnym stylu zakończyła Eliminacje do Mistrzostw Europy, zajmując przedostatnie miejsce w grupie. W efekcie Jerzy Brzęczek złożył rezygnację z roli selekcjonera reprezentacji. Według mediów największe szanse na objęcie kadry ma trener Górnika Zabrze - Marcin Brosz, który bardzo dobrze radzi sobie w Ekstraklasie. Pozostałymi kandydatami jest Ireneusz Mamrot i Jacek Magiera.

Polskapng_qspsqhh.png

 

Kończymy zgrupowanie w świetnych nastrojach. Mamy 8 punktów przewagi nad drugim zespołem i świetny bilans bramkowy. Tylko katastrofa sprawić może stratę 1 miejsca w tabeli. Ostatnie mecze w eliminacjach zagramy dopiero za rok we wrześniu i październiku. W marcu postanowiłem za to zorganizować sparingi z silnymi rywalami. Zagramy z Anglią i Chorwacją.

grupapng_qspsqhr.png

 

Mój młody zawodnik, 18-letni Piotr Jóźwiak zaczyna się bardzo ładnie rozwijać. Robi sukcesywne postępy na treningach. Muszę dawać mu częściej grać.

 

Trenerzy chwalą też za pracę na trenignach Adriana Malachowskiego. Chłopak fajnie się rozwija i jest pewnym punktem mojej drużyny.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 18/34
Stal Mielec (15.) - Znicz Pruszków (3.) 0:0
cz.k. E. Skrzyński '90+3

StalMiele_qspsqhs.png
R:
To był bardzo poukładany mecz w defensywie. Z przodu również nie było źle, ale nasza skuteczność tego dnia była dość słaba. Mimo wszystko był to całkiem dobry występ w naszym wykonaniu. Szkoda tylko, że kolejny mecz bez gola zalicza Ratajczyk.

 

Przed nami ostatnia kolejka ligowa przed przerwą zimową oraz ostatni mecz w 2019 roku. Gramy z Zagłębiem Lubin oraz Stalą Rzeszów w pucharze.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 19/34
Znicz Pruszków (3.) - KGHM Zagłębie Lubin (5.) 1:1
'31 P.Tuszyński 0:1
'41 A. Ratajczyk 1:1
cz.k. R. Mislov '52

ZaglebieL_qspsqhq.png
R:
Kolejny solidny mecz w naszym wykonaniu. Zagłębie Lubin to silny rywal, mimo to narzuciliśmy im swój styl gry. Niestety po jednym z kontrataków, to goście wyszli na prowadzenie. Po stracie gola zdecydowałem się zagrać bardziej ofensywnie, co zaowocowało świetną asystą Sauczka do Ratajczyka, który pewnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. W 52 minucie czerwień ogląda zawodnik z Lubina i całkowicie dominujemy spotkanie. Niestety nie jesteśmy w stanie przekuć przewagi na bramkę. Mecz kończy się remisem.

 

Przez małą zadyszkę punktową w ostatnich kolejkach, co prawda utrzymujemy 3 pozycję, ale tracimy 3 punkty do Widzewa oraz 4 punkty do liderującej Olimpii Grudziądz. Jak na beniaminka, jest to bardzo dobry wynik. Jeśli dobrze przepracujemy okres przygotowawczy, powinniśmy do samego końca liczyć się w walce o awans do Ekstraklasy.

 

FORTUNA 1 LIGA - TABELA W POŁOWIE SEZONU

1ligatabe_qspsqrh.png

 

Wymęczeni ciężkim meczem z Zagłębiem, jedziemy do Rzeszowa, gdzie czeka nas pojedynek w Pucharze Polski. Mamy niepowtarzalną szansę wejść do ćwierćfinału tych rozgrywek.

 

StalRzesz_qspsqrn.jpg

Dotarliśmy do Rzeszowa. Da się wyczuć wielką ekscytację w powietrzu. Kibice miejscowej Stali przygotowali dziś gromki doping dla swojej drużyny. My musimy zagrać spokojnie i rozważnie. Muszę dać odpocząć Kujawce. Od pierwszych minut zagra też Vargas i Petkov. Generalnie wychodzimy pierwszym składem.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski Rnd. 3
Stal Rzeszów (III) - Znicz Pruszków (F1L) 0:1d
'103 A. Ratajczyk

StalRzesz_qspsqrw.png
R:
Szacunek dla Stali za to, że walczyli do samego końca. Mieliśmy wiele okazji w tym meczu, ale nie potrafiliśmy postawić kropki nad i. Po regulaminowym czasie nadal był bezbramkowy remis. Zacząłem mocno drżeć o wynik, ponieważ rzuty karne, mogły się już potoczyć różnie. Od początku dogrywki ruszyliśmy do ataku. Opłaciło się. W 103 minucie z rzutu rożnego dośrodkowuje Petkov, do piłki w polu karnym dopada Ratajczyk i bezlitośnie wykańcza akcję. W drugiej połowie dogrywki zagraliśmy spokojnie, a piłkarze Stali nie mieli już siły niczym nas zaskoczyć. Ćwierćfinał jest nasz!

 

pucharpol_qspsqrq.jpg

Zostałem zaproszony na losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski. Los tym razem nie był dla nas łaskawy. Zagramy bowiem z liderem Ekstraklasy - Lechią Gdańsk.

 

cwiercfin_qspsqxe.png

 

Oj, będzie bardzo ciężko. Do meczu z Lechią przystępujemy z marszu po przerwie zimowej, jeszcze przed rozpoczęciem ligi. Musimy zatem dobrze przepracować okres przygotowawczy. Zaplanowałem pięć sparingów. Zagramy towarzysko z Wisłą Kraków, Jagielonią Białystok, , Widzewem Łódź, Górnikiem Łęczna i Trincem. Ważne, aby z tą Lechią pokazać charakter. Jak odpadać to po srogiej walce.

Odnośnik do komentarza

Marcin Brosz został selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Polski. Na stanowisku menadżera Górnika Zabrze, zastąpił go Mariusz Rumak.

 

Tak prezentują się statystyki moich piłkarzy po połówce sezonu:

Zniczstat_qspqser.png

 

Piłkarze po miesięcznym urlopie, zjawili się w klubie. Rozpoczynamy przygotowania do kolejnej części sezonu. Będziemy intensywnie pracować, aby być w optymalnej formie na pierwszy mecz, który nas czeka po przerwie - ćwierćfinał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk.

 

Nasza sytuacja finansowa jest dość kiepska. Nie przewiduje nowych ruchów na rynku transferowym. Do klubu przyjdą natomiast piłkarze podpisani jeszcze podczas, trwających w Polsce, Mistrzostw Świata U-20. Mamy podpisane kontrakty z 6 piłkarzami. Niestety część z nich przyjdzie do klubu dopiero za 2-3 lata.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Wisła Kraków 2:1
'48 D. Balanyuk 0:1
'78 M. Borcuch 1:1
'88 M. Borcuch 2:1
cz.k. N. Gavric '66

towWislaK_qspqsen.png

 

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Jagiellonia Białystok 1:0
'59 A. Ratajczyk

towJagiel_qspqsee.png

 

To były dwa dobre sparingi w naszym wykonaniu. Dwukrotnie ograliśmy drużyny z ekstraklasy, co dodało nam pewności siebie przed meczem Pucharu Polski. Przed nami jeszcze trzy sparingi i zakończą się przygotowania.


Rozpoczęło się okienko transferowe, co oznacza, że do klubu przyszło dwóch, nowych zawodników:

 

Anas Achahbar

 

Patrick Ambrosch

 

Jestem trochę rozczarowany umiejętnościami tych zawodników, ale brałem ich trochę w ciemno. Może coś uda się z nich jeszcze wykrzesać. Austriak jest bardziej obiecującym piłkarzem i jeśli będzie się dobrze rozwijał, to umiejętności powinny szybko skoczyć mu w górę. Co do marokańskiego bramkarza, mam wątpliwości, choć skauci przepowiadają, że może być nawet lepszy niż Biegański. Nie chce mi się w to wierzyć, ale zobaczymy.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Widzew Łódź 4:0
'24 C. Sauczek
'34 O. Kujawka
'39 C. Sauczek
'90+1 C. Vargas

towWidzew_qspqseq.png

 

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Trinec 2:0
'57 M. Petkov
'89 C. Vargas

towTrinec_qspqswr.png

 

 

Przychodzą do nas dwaj nowi piłkarze:

 

Kamil Pestka - na zasadzie wypożyczenia z Cracovii. Kończy mu się kontrakt po sezonie i liczę, że uda mi się go zatrudnić na stałe.

 

Bojan Balaz - młody i niezwykle utalentowany, serbski obrońca, który przychodzi na 2-letnie wypożyczenie z Partizana Belgrad.

 

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 0:0

towGornik_qspqsww.png

 

 

Mecz z Górnikiem Łęczna zakończył nasze przygotowania. Za 9 dni gramy już pucharowe spotkanie z Lechią. Mam kilka znaków zapytania odnośnie ustawienia i personaliów na mecz z liderem ekstraklasy. Mam teraz czas dobrze się nad tym zastanowić i optymalnie ustawić zespół.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski Ćwierćfinał
Znicz Pruszków (F1L) - Lechia Gdańsk (LE) 1:0
'27 C. Sauczek

Lechiapng_qspqsws.png
R:
To był niesamowity mecz w naszym wykonaniu. Wszystko zagrało jak w zegarku. Narzuciliśmy rywalom swój styl gry i kontrolowaliśmy jego przebieg. Fantastyczna wrzutka Kontogonisa i piękna główka Sauczka, dała nam prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do samego końca. Graliśmy spokojnie, rozważnie i z wielką dojrzałością. Ma to odzwierciedlenie w statystykach, które pokazują, że Lechia nie była w stanie oddać nawet jednego, celnego strzału. Posiadanie piłki było aż 70 - 30 dla nas. To był doskonały mecz. Mamy półfinał!

 

Odnośnik do komentarza

pucharpol_qspsqrq.jpg

Odbyło się losowanie Pucharu Polski. W półfinale zagramy ze Śląskiem Wrocław.

 

polfinall_qshpxph.png

 

Ostatnie dni okienka transferowego to usilne próby wykupienia ode mnie Jóźwiaka, Biegańskiego i Rybaka przez kluby z Ekstraklasy. Na szczęście zarząd dał się przekonać, że pozbywanie się tych zawodników jest bez sensu, jeśli chcemy awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, a następnie się w niej utrzymać.


Zaczynamy zmagania ligowe.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 20/34
Znicz Pruszków (3.) - Puszcza Niepołomice (4.) 1:1
'72 N. Morawski 1:0
'88 D. Kubowicz 1:1

Puszcza2p_qshpxpx.png
R:
Dałem odpocząć wielu zawodnikom po meczu z Lechią. Byliśmy lepsi i stwarzaliśmy znacznie więcej sytuacji, ale ciężko było pokonać Krysiaka. Udało się w końcu, po rzucie wolnym wykonywanym przez Kujawkę, gola głową zdobywa Morawski. Kiedy myślałem już, że na spokojnie wywalczymy trzy punkty, tracimy głupiego gola w końcówce.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 21/34
Bruk-Bet Termalica Nieciecza (8.) - Znicz Pruszków (3.) 0:4
'7 O. Kujawka
'9 O. Kujawka
'41 C. Vargas
'80 A. Ratajczyk k.
knt. B. Śpiączka '66

Termalia2_qshpxpn.png
R:
Świetny mecz Oskara Kujawki. Jego dwa szybkie strzały sprawiły, że po 10 minutach gry drużyna z Niecieczy nie wiedziała co się dzieje. Asysta Sauczka przy golu Vargasa, no i pewny karny wykonany przez Ratajczyka. Pokazaliśmy, że jesteśmy liczącą się siłą w lidze.

 

Po zaledwie dwóch dniach przerwy, przed nami spotkanie ligowe z drugim półfinalistą Pucharu Polski - Odrą Opole, która sensacyjnie wyeliminowała w rzutach karnych wyeliminowali Wisłę Kraków.


Przyszedł czas na nabór juniorów do klubu. W tym roku był on bardzo przeciętny. Najlepszym owocem tego naboru był:

 

Mateusz Gąsior

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 22/34
Znicz Pruszków (3.) - Odra Opole (11.) 2:1
'16 I. Martin 0:1
'26 A. Ratajczyk 1:1
'58 A. Ratajczyk k. 2:1
cz.k. M. Rybicki '48
knt. C. Sauczek '69

OdraOpole_qshpxpa.png
R:
W nieco przetrzebionym kontuzjami i zmęczeniem składzie udaje nam się wyszarpać zwycięstwo Odrze. Straciliśmy gola już w 16 minucie, ale szybko odpowiedzieliśmy trafieniem Ratajczyka po asyście niesamowitego Sauczka. Gra się później zaostrzyła, w efekcie czego czerwoną kartką został ukarany piłkarz gości. Od tego momentu przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. Nasze ataki doprowadziły w końcu do faulu na polu karnym, którego na gola zamienia Ratajczyk. Wygrywamy! Niestety kontuzji doznał Sauczek, a to oznacza dla nas poważne osłabienie. Będzie pauzował około 4 tygodnie. Jest szansa, że wykuruje się na półfinał Pucharu Polski.

 

W marcu prowadzona przeze mnie reprezentacja Polski U-21 zagra dwa mecze towarzyskie z Anglią i Chorwacją. Wysłałem powołania na te mecze:

powolania_qshpxhp.png

 

Do klubu przyszły powołania do reprezentacji:

Polska U-21: Mikołaj Biegański, Adam Ratajczyk i Oskar Kujawka
Serbia U-21: Bojan Balaz
Maroko U-20: Anas Achahbar
 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 23/34
Sandencja Nowy Sącz (9.) - Znicz Pruszków (3.) 0:1
'6 O. Kujawka
x M. Praszelik nie wykorzystał karnego '80

Sandencja_qshpxhr.png
R:
To był ciekawy i wyrównany mecz. Sandencja na własnym terenie postawiła się nam i dzielnie walczyła. Jednak moja linia obrony była tego dnia nie do przejścia. Natomiast my mieliśmy wiele okazji. Kujawka zdobywa znów bramkę z wolnego. Zwycięstwo byłoby wyższe, ale powracający po kontuzji Praszelik, nie wykorzystał rzutu karnego. Zgarniamy 3 punkty!

 

Po zwycięstwie nad Sandencją tracimy już tylko punkt do drugiego Widzewa i dwa punkty do liderującej Olimpii Grudziądz. Co ciekawe obie te drużyny awansowały z nami z II ligi w poprzednim sezonie. Zatem na podium ligi jest obecnie troje beniaminków :)

 

Zaczynamy zgrupowanie reprezentacji Polski U-21. Zobaczymy jak drużyna poradzi sobie w starciach ze znacznie silniejszymi rywalami niż do tej pory w eliminacjach.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Anglia 0:0

towAnglia_qshpxhs.png
R:
Niezły sparing w wykonaniu chłopaków. Potestowałem kilka rozwiązań taktycznych i personalnych. Powtórzyliśmy wynik z ostatnich mistrzostw Europy, zatem jest to dobra informacja. Teraz z Chorwatami dam pograć rezerwowym zawodnikom.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Chorwacja 1:1
'48 O. Kujawka 1:0
'51 M. Cuze 1:1

towChorwa_qshpxha.png
R:
Jestem zadowolony z wyniku, choć tylko przez głupi błąd Kiwiora przegraliśmy ten mecz. Fenomenalnie bronił Biegański, który walczy o bluzę z numerem 1 z Grabarą. Natomiast Oskar Kujawka strzela wspaniałą bramkę sprzed pola karnego i póki co wygrywa walkę o miejsce w składzie z Moderem.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 24/34
Warta Poznań (18.) - Znicz Pruszków (3.) 0:2
'33 O. Kujawka
'57 A. Ratajczyk k.
cz.k. R. Jasiński '85

Warta2png_qshpxrp.png
R:
Totalnie zdominowaliśmy Wartę Poznań. Oddali zaledwie jeden strzał, w tym zero celnych. Kujawka potwierdza, że jest w świetnej formie. Dzięki temu zwycięstwu wskakujemy na drugie miejsce w tabeli. Tracimy 3 punkty do Olimpii Grudziądz.

 

Przed nami mecz z Chrobrym Głogów, a dwa dni później półfinał Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 25/34
Chrobry Głogów (14.) - Znicz Pruszków (2.) 1:0
x A. Ratajczyk nie wykorzystał karnego '49
'83 M. Szyszkowski sam.

Chrobry2p_qshpwpw.png
R:
Wystawiłem rezerwowy skład, aby oszczędzić siły na mecz pucharowy. Zmiennicy zaprezentowali się bardzo dobrej strony. Gospodarze nie istnieli, nie oddali żadnego strzału. Niestety my byliśmy bardzo nieskuteczni. Dodatkowo Ratajczyk nie wykorzystał rzutu karnego, a bramkę straciliśmy po samobójczym trafieniu. Szkoda, ale taka jest piłka. Wszystkie siły rzucamy na mecz Pucharu Polski.

 

Przed nami mecz pucharowy. To wielki sukces, że doszliśmy tak daleko. W Pruszkowie znów odżyły nadzieję, że wielka piłka zawita w końcu do tego miasta. Stajemy przed historyczną szansą. Śląsk Wrocław jest na 5 miejscu w tabeli Ekstraklasy, tracąc aż 18 punktów do liderującej Jagiellonii. Jeśli zagramy podobnie jak z Lechią, mamy dużą szansę na sensacyjny finał.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski Półfinał

Slaskstud_qshpwps.png
Znicz Pruszków (F1L) - Śląsk Wrocław (LE) 1:2
'20 M. Mahnin 0:1
'57 M. Mahnin 0:2
'76 C. Sauczek 1:2

Slaskpng_qshpwpa.png
R:
Zaczęliśmy bardzo dobrze. Od odważnych ataków na bramkę rywala. Mieliśmy wiele sytuacji, niektóre znakomite, ale Słowik miał zaczarowaną bramkę. Śląsk wyprowadzał co jakiś czas groźne akcje i jedna z nich nas ukuła. Do przerwy schodziliśmy z jednobramkową stratą, ale gra wyglądała dobrze. Jest szansa, że w drugiej połowie coś strzelimy. W drugiej połowie również graliśmy dobrze, ale i Śląsk poprawił swoją grę. Niestety mimo przewagi, tracimy kolejną bramkę w 57 minucie i jesteśmy w bardzo trudnym położeniu. Zagraliśmy jeszcze odważniej i bardziej ofensywnie, co opłaciło się w 76 minucie, kiedy atomowym strzałem popisał się Sauczek i zdobyliśmy kontaktowego gola. Do ostatniej minuty próbowaliśmy szans wyrównania, niestety goście mieli spore szczęście, a my pecha. Zrobiliśmy co mogliśmy, ale nie udało się doprowadzić do remisu. Sam mecz dostarczył jednak bardzo wielu, pożądanych emocji.

 

 

Po wspaniałej przygodzie z pucharem, będziemy walczyć w lidze. Są realne szanse awansu, choć jego losy będą się ważyć, prawdopodobnie do ostatniej kolejki. Do końca sezonu zostało zaledwie 9 kolejek.

 

Sytuacja w tabeli przedstawia się następująco:

1. Olimpia Grudziądz        51 pkt

2. Widzew Łódź                 50 pkt

3. Znicz Pruszków            48 pkt

4. Puszcza Niepołomice 47 pkt

5. Wigry Suwałki               46 pkt

6. Piast Gliwice                 42 pkt

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...