Skocz do zawartości

Śladem Roberta Lewandowskiego...


Rekomendowane odpowiedzi

Przed nami teraz każda kolejka na wagę złota. Musimy punktować, jeśli myślimy o bezstresowym awansie, bo walka w barażach może potoczyć się różnie. Najbliższa kolejka to mecz z Piastem, który jest silną drużyną. Poza tym mecz z Piastem zaczyna maraton spotkań co dwa dni, zatem czeka nas trudna przeprawa.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 26/34
Znicz Pruszków (3.) - Piast Gliwice (6.) 1:0
'61 O. Kujawka
knt. B. Manzia '25

Piast2png_qshrwsh.png
R:
Postawiłem na ten sam skład, który zagrał świetne spotkanie ze Śląskiem. Drużyna grała bardzo solidnie, a goście nie potrafili poważniej zagrozić naszej bramce. Gola zdobył niezawodny Oskar Kujawka i po tym trafieniu, moja ekipa rozpędziła się dość mocno. Zaczęliśmy nacierać na bramkę Piasta bezlitośnie, ale nie udało się dobić rywala. Wygrywamy skromnie, choć całkowicie zasłużenie.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 27/34
Znicz Pruszków (3.) - GKS Tychy (13.) 1:0
'34 A. Ratajczyk
cz.k. Ł. Sołowiej '38

GKSTychy2_qshrwsr.png
R:
GKS odważnie atakował i nawet stawiał nam czoła, ale to my byliśmy bardziej konsekwentni. W 34 minucie po wrzutce Sauczka i asyście głową Petkova, bramkę zdobywa Ratajczyk. Kilka minut później czerwoną kartkę dostał zawodnik gości i od tego momentu mecz był pod naszą całkowitą kontrolą. Niestety nie udało się zdobyć więcej bramek, ale najważniejsze są trzy punkty z tego spotkania.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 28/34
Znicz Pruszków (2.) - Wigry Suwałki (5.) 3:1
'13 O. Kujawka 1:0
'16 O. Furst 1:1
'64 A. Ratajczyk 2:1
'78 B. Balaz 3:1

Wigry2png_qshrwsn.png
R:
Zaczęliśmy spotkanie bardzo dobrze. Jednak goście dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Jednak to my strzelamy gola, a robi to fantastyczny Kujawka. Z prowadzenia cieszymy się zaledwie trzy minuty, ponieważ świetną kontrę wyprowadzają goście i mamy remis. Po przerwie nasza gra wyglądała znacznie lepiej, co zaowocowało zdobyciem dwóch goli. Ratajczyk strzela 11 bramkę w lidze, a Bojan Balaz pokonuje bramkarza głową.

 

 

Mateusz Maćkowiak przedłużył kontrakt z klubem do 2022 roku. W kontrakcie nie ma już klauzuli wykupu, która była bardzo niska, bo zaledwie 60 tys. euro.

 

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 29/34
Raków Częstochowa (9.) - Znicz Pruszków (1.) 0:2

'63 C. Sauczek
'90+4 A. Ratajczyk
knt. A. Malachowski '66

Rakow2png_qshrwsw.png
R:
To był wyrównany mecz. Widać było od pierwszych minut, że piłkarze Rakowa są podwójnie zmotywowani, aby odegrać się za dwie poprzednie porażki. Na szczęście mamy Biegańskiego w bramce, którego interwencje były klasy światowej. Tymczasem my konsekwentnie konstruujemy akcje i choć nie wychodzi nam to zbyt dobrze, w końcu udaje się przełamać. Kluczowe było wpuszczenie na boisko Petkova, który najpierw asystuje przy golu Sauczka, a potem posyła piękne prostopadłe podanie do Ratajczyka, który świetnie wykańcza akcje i pieczętuje nasze zwycięstwo.

 

Niestety po meczu dostajemy bardzo smutną informację. Adrian Malachowski zrywa więzadła kolanowe i czeka go przerwa w grze aż 11-miesięczna.


Ratajczykiem interesuje się już 16 klubów. Na ostatni mecz ligowy przyjechał nawet menadżer Udinese i oglądał naszego napastnika.

 

totolotek_qwqxrsh.jpg

FINAŁ PUCHARU POLSKI
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław d1:0
'104 E. Flakenburg

Finalpng_qshrwss.png

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 30/34
Garbarnia Kraków (14.) - Znicz Pruszków (1.) 0:0
x C. Vargas nie wykorzystał karnego '29

Garbarnia_qshrwsa.png
R:
Dosyć nudny mecz. Nasza przewaga była znacząca, ale nie udało się przekuć tego w bramki. Ponadto Vargas nie wykorzystał rzutu karnego, zatem mamy podział punktów w Krakowie.

 

Wraz z Widzewem zapewniliśmy sobie już występ w barażach. Przed nami jeszcze 4 kolejki, zatem zrobimy co się da, aby bezpośrednio awansować do Ekstraklasy.


Nasz najlepszy strzelec Adam Ratajczyk wypadł ze składu na około 14 dni w tym ważnym momencie sezonu. Zobaczymy czy Craig Vargas będzie w stanie go zastąpić.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 31/34
Znicz Pruszków (1.) - Chojniczanka Chojnice (11.) 3:2
'7 C. Vargas 1:0
'18 C. Sauczek 2:0
'19 C. Vargas 3:0
'54 P. Grzelczak 3:1
'79 M. Hebel 3:2

Chojnicza_qshrwsq.png
R:
Co za szalony mecz. Faliszewski wraca do pierwszego składu i od razu zalicza dwie asysty. Po 19 minutach gry prowadzimy już 3:0 po dwóch bramkach Vargasa i golu Sauczka. Wykorzystaliśmy perfekcyjnie swoje sytuacje. Jednak goście nie zamierzali składać broni i po straconych golach, zaczął się całkiem wyrównany mecz. W drugiej połowie zaczęliśmy grać bardziej otwarcie i ofensywnie, co wykorzystała Chojniczanka. Najpierw Grzelczak strzela nam gola, a następnie Hebel dokłada kontaktowego i prowadzimy już zaledwie jedną bramką. Oczywiście my również zaciekle atakowaliśmy, ale wiele szczęścia mieli goście. Cofnęliśmy się i bardziej zdyscyplinowaliśmy, dzięki czemu udało nam się zwyciężyć i zgarnąć bardzo ważne 3 punkty!

 

Przed nami hit kolejki. Gramy z Widzewem Łódź na wyjeździe. Zwyciężając w tym spotkaniu możemy zapewnić sobie bezpośredni awans.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 32/34
Widzew Łódź (2.) - Znicz Pruszków (1.) 0:3
'1 O. Kujawka
'38 C. Vargas
'40 C. Vargas
x Ł. Turzyniecki nie wykorzystał karnego '50
cz.k. D. Kristo '58

Widzew2pn_qshrwae.png
R:
O tym meczu trener, piłkarze i kibice Widzewa będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć. Już w 1 minucie gola zdobywa Kujawka, który stojąc tyłem przed polem karnym, odwraca się i strzela doskonale po ziemi w prawy, dolny róg bramki. Graliśmy zdecydowanie i ofensywnie, co poskutkowało kolejnymi golami. Vargas udowodnił, że świetnie potrafi odnaleźć się w podstawowej jedenastce i w kolejny meczu pakuje dwie bramki. Po tych ciosach Widzew się już nie podniósł. W drugiej połowie rzut karny fenomenalnie wybronił Biegański, a 8 minut później gracz Widzewa wylatuje z boiska. W tym momencie byliśmy już pewni wygranej. Tak też się stało.

 

Pewne zwycięstwo nad Widzewem zapewniło nam awans do Ekstraklasy! W Pruszkowie zapanowała piłkarska euforia!


Zarząd ustalił wyjściowe budżety na przyszły sezon. Budżet płacowy został podwojony do 112 tys. euro miesięcznie. Natomiast budżet transferowy wynosi okrągłe zero. Zatem nie poszalejemy na rynku transferowym. Klub jest w trudnej sytuacji finansowej, ale mam nadzieję, że premie i przyszłe przychody z transmisji, pozwolą nam wyjść na prostą i rozpocząć inwestycje w obiekty.

 

Jeszcze przed meczem z Podbeskidziem, dzięki remisowi Widzewa z Odrą Opole, na dwie kolejki przed końcem, zapewniliśmy sobie zwycięstwo w lidze! Nie będziemy jednak odpuszczać i postaramy się polepszyć nasze statystyki, wygrywając dwa ostatnie spotkania.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 33/34
Znicz Pruszków (1.) - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18.) 1:0
'38 O. Kujawka

Podbeskid_qshrwas.png
R:
Totalna dominacja. Szkoda, że tylko jedna bramka, ale nie ma co wybrzydzać. Kujawka kolejny raz strzela z rzutu wolnego. Przed nami ostatnia kolejka i piłkarze rozjadą się na zasłużone urlopy.

 


Przed ostatnią kolejką ligową, udało nam się dogadać w sprawie kontraktu z nowym piłkarzem. Kończył mu się kontrakt i zdecydowaliśmy się to wykorzystać. Zatem w najbliższym okienku transferowym do klubu przyjdzie:

 

Largie Ramazani - 19-letni reprezentant Belgii U-19 z Manchesteru United.

 

Cytat

1717955jp_qspxewe.jpg

Fortuna 1 liga 34/34
Olimpia Grudziądz (3.) - Znicz Pruszków (1.) 0:1
'51 C. Sauczek
cz.k. K. Handzlik '32

OlimpiaGr_qshrwqr.png
R:
Widać było, że w ostatnim meczu sezonu gospodarze chcieli wypaść dobrze przed własną publicznością. Jednak dobrze w tym meczu wypadła głównie obrona, która odpierała nasze liczne ataki lub jechała na fuksie. Kontrolowaliśmy przebieg meczu, a zdominowaliśmy mecz w momencie złapania czerwonej kartki przez piłkarza Olimpii. Akcje ofensywne Znicza zmaterializowały się w postaci gola Sauczka po asyście Kujawki. Godnie kończymy ligę! Na 1 miejscu!

 

FORTUNA 1 LIGA - TABELA NA KONIEC SEZONU 2019/2020

Tabelanak_qshrsqr.png

 

STATYSTYKI PIŁKARZY NA KONIEC SEZONU:

statystyk_qshrsnr.png

 

ZNICZ PRUSZKÓW - WIEK

Zniczmlod_qshrssh.png

Moja filozofia futbolu to odważne stawianie na młodzież. Jak widać, w ciągu całego sezonu, grałem bardzo młodymi zawodnikami. Jest to mój ulubiony sposób rozgrywki. Młodzi piłkarze rozwijają się kiedy dajesz im dużo grać. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze na transfery, ponieważ nie potrzebujesz tylu nowych graczy, głównie zagranicznego szrotu, ponieważ młodzi rozwijają się i z powodzeniem mogą grać w pierwszym składzie.

 

W trakcie sezonu graliśmy dwoma ustawieniami:

 

taktykana_qshrsnn.png

taktykana_qshrsne.png

 

ZNICZ PRUSZKÓW HALL OF FAME 2020

 

Mikołaj Biegański - co tu dużo pisać. W dużej mierze dzięki niemu mamy awans. Bronił fenomenalnie. W wieku 16 lat został najlepszym bramkarzem w II lidze, a w wieku 18 lat stał się najlepszym golkiperem w 1 lidze. Czasami wyjmował piłki niemożliwe. Wielki talent i pewne miejsce w bramce. Jestem pewien, że w Ekstraklasie również sobie poradzi.

 

Maciej Kraśniewski - bardzo solidny prawy obrońca. Nieźle się rozwinął i mimo filigranowej postury, dawał sobie radę.

 

Nikodem Morawski - podczas pobytu w Pruszkowie solidnie się rozwinął i tak też grał. Pewny punkt defensywy. Niestety Cracovia widzi go w swojej drużynie i piłkarz odejdzie. Mam już jednak dla niego następce.

 

Adrian Rybak - wychowanek klubu. Zrobił wielki postęp od momentu kiedy przejmowałem klub. Pewny punkt defensywy. Nalepszy zawodnik formacji defensywnej i kapitan drużyny. W najbliższym sezonie nic się nie zmieni. Twardy jak skała, rzadko rywalom udawało się go przejść.

 

Mateusz Maćkowiak - wielki talent. Pewny punkt lewej obrony. Grał bardzo solidnie. Rozwija się. Gra na boiskach ekstraklasy powinna jeszcze bardziej zwiększyć jego atrybuty.

 

Mateusz Długołęcki - żelazny rezerwowy. Kiedy wchodził na boisko robił swoje.

 

Adrian Malachowski - bardzo solidny zawodnik. Wywiązywał się bardzo dobrze z roli, którą mu przydzieliłem. Szkoda, że doznał kontuzji, która na 11 miesięcy wyłączy go z gry w piłkę.

 

Oskar Kujawka - absolutnie MVP sezonu. 11 goli i 4 asysty. Fenomenalny wykonawca rzutów wolnych. Potrafi się znaleźć w sytuacji i wykorzystać, czasem nawet słabe piłki. Ku mojemu zaskoczeniu wygrał rywalizację o miejsce w pierwszej 11-stce reprezentacji Polski U-21 z Moderem. Kolejny świetny sezon. Mam nadzieję, że będzie też czarował na boiskach Ekstraklasy.

 

Bartłomiej Faliszewski - szybki i dynamiczny wychowanek klubu. Zawsze robi dużo zamieszania w środku pomocy. Choć to jego nieco słabszy sezon, to i tak swoje robił. Strzelił 3 bramki i zaliczył 6 asyst. Na pewno dostanie też szansę w Ekstraklasie.

 

Piotr Jóźwiak - kolejny wychowanek klubu. Zaczął się mocno rozwijać i dostawać coraz więcej szans w pierwszej drużynie. Zaliczył zaledwie 1 asystę, ale ma potencjał i będę mu dawał szansę.

 

Mariusz Malinowski - wychowanek klubu. Dostawał swoje szanse, głównie wchodził z ławki w końcowych fazach meczów. Zmieniła mu się osobowość pod wpływem treningów z drużyną seniorską i obecnie jest on już dość ambitny, aby walczyć o miejsce w składzie. Zobaczymy jak będzie się rozwijał, jeśli dostanie trochę szans w Ekstraklasie.

 

Cezary Sauczek - to mój najlepszy transfer. Fenomenalnie wszedł do drużyny. Strzelił 8 goli i zaliczył 9 asyst. Był wszędzie na boisku. Ładował atomowe bramki. Potrafił dograć precyzyjną piłkę do partnerów. Szybki i silny fizycznie. Może się jeszcze rozwinąć, szczególnie jak pogra poziom wyżej.

 

Dimitris Kontogonis - młody Grek miał świetną pierwszą część sezonu i nieco gorszą drugą, ale kiedy trzeba to asystował i strzelał bramki. Ustrzelił ich 7 i zdobył tyle samo asyst. Docelowo szukam dla niego następcy.

 

Mateusz Borcuch - młody piłkarz kupiony za grosze z SMS Łódź, tak jak podejrzewałem, zaczął się nieźle rozwijać i dostawał swoją szansę. Zobaczymy czy nadal będzie tak dobrze pracował.

 

Adam Ratajczyk - 17-latek godnie zastąpił naszego najlepszego strzelca, poprzedniego sezonu, Dariusza Zjawińskiego. Stał się najlepszym strzelcem naszej drużyny w tym sezonie. Strzelił 14 goli i dołożył do tego 4 asysty. To dopiero początek jego drogi w profesjonalnym futbolu. W tej chwili interesuje się nim 26 klubów, ale nie wyobrażam sobie mojej drużyny w Ekstraklasie, bez tego zawodnika.

 

Craig Vargas - idealny joker. 18-letni Amerykanin miał niemrawe początki w drużynie, ale kiedy już dostał więcej szans, to nie zawodził. Głównie wchodził na końcówki, ale nie strzelał za wiele bramek. Natomiast kiedy wybiegał w pierwszym składzie, to z reguły strzelał bramki. Cały czas się rozwija. Może być świetnym jokerem na podmęczonego rywala w przyszłym sezonie.

 

 

Postanowiłem w czerwcu nie zabiegać o sparingi reprezentacji Polski U-21, ponieważ mamy już niemal zapewnione wyjście z grupy, a od września czekają nas 4 mecze eliminacyjne, które będą pełniły rolę sparingów, bo jak inaczej nazwać starcia z Azerbejdżanem, Łotwą i Kazachstanem.

 

Do klubu przyszły powołania do reprezentacji:

Maroko U-20: Anas Achahbar

Stany Zjednoczone U-20: Craig Vargas

Serbia U-21: Bojan Balaz

Polska U-19: Mateusz Maćkowiak

Polska U-20: Mikołaj Biegański, Mateusz Praszelik, Adam Ratajczyk

 

Podpisaliśmy kontrakt z nowym piłkarzem. W najbliższym okienku transferowym przyjdzie do nas:

 

Romario Balde - za darmo z Lechii Gdańsk; był niezadowolony z traktowania w klubie i zdecydował się zasilić szeregi sensacyjnego beniaminka Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.

 

Dostaliśmy premię za skład, czyli występy młodych zawodników w pierwszym zespole oraz reprezentacji. Zgarnęliśmy całą pulę 416 tys. euro, co jest kwotą zbawienną dla naszego budżetu, który mimo tej premii jest nadal ponad 300 tys. euro na minusie.

 

W związku z tym, że nasz stadion nie spełnia wymogów Lotto Ekstraklasy, mecze domowe będziemy rozgrywać na stadionie Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej. Być może kiedyś będzie nas stać na modernizacje własnego stadionu i dostosowanie go do rozgrywek najwyższej ligi w kraju.

 

Czeka nas bardzo ciekawy sezon. Myślę, że utrzymanie to mus. Natomiast po cichu liczę na miejsce w środku tabeli lub nawet wyżej. W następnym wpisie więcej statystyk, sytuacja w innych ligach, powrót piłkarzy po urlopach, rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu i okienko transferowe.

 

 

Odnośnik do komentarza

TABELA EKSTRAKLASA - KONIEC SEZONU

tabelaeks_qshxeqe.png

 

TABELA II LIGA - KONIEC SEZONU

tabela2li_qshxeqw.png

 

Dopiero teraz na konto klubu wpłynęły premie za skład, zatem nasza sytuacja uległa nieznacznej poprawie. Mamy około 140 tys. euro na plusie. To mała kwota i liczę na to, że uda się ją w najbliższym czasie powiększyć.


Zarząd zgodził się na kolejną rozbudowę siatki wyszukiwania juniorów. Jednocześnie postanowiłem przebudować sztab trenerski drużyny U-18. Udało mi się zatrudnić kilku dobrych fachowców do pracy z młodzieżą. Zaczynam tym samym powoli układać cegiełki pod naszą akademię juniorów w przyszłości.


Po dwóch latach współpracy postanowiłem pożegnać się z moim asystentem Panem Markiem Skurczyńskim. Nadal jednak będzie on moim asystentem w sztabie reprezentacji Polski U-21. W jego miejsce zatrudniłem  dotychczasowego szefa Akademii Piłkarskiej Szachtara Donieck:

 

Olexandr Funderat


Piłkarze wrócili z urlopów. Od razu zabraliśmy się do pracy na treningach. Niebawem poznamy terminarz i rozpocznie się okno transferowe. W międzyczasie zagramy pierwszy sparing z Koroną Kielce.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Korona Kielce 3:3
'20 M. Firlej 0:1
'25 A. Ratajczyk 1:1
'28 M. Firlej 1:2
'29 A. Ratajczyk 2:2
'64 B. Faliszewski 3:2
'78 O. Sewerzyński 3:3
knt. D. Kontogonis '36

towKorona_qshxeqs.png
R:
Bardzo dobry sparing. Wyszedłem na Koronę bez żadnych kompleksów, mocno ofensywnym ustawieniem. Cios za cios. Graliśmy fajnie i składnie. Przy prowadzeniu 3:2 około 60 minuty wymieniłem cały skład, co by pograli zmiennicy i wychowankowie. Niestety Kontogonis wypada na 4 tygodnie ze składu.

 

Już za dwa dni odchodzą niepotrzebni piłkarze, co przewietrzy nam trochę kadrę i zwolni środki w budżecie płacowym. Może uda się jeszcze sprowadzić jakiegoś dobrego zawodnika :)


Zarząd spotkał się ze mną, aby omówić strategię klubu. Zaproponowałem im, aby rozbudowali system szkolenia młodzieży. Zarząd zatwierdził moją prośbę.


Znicz Pruszków otrzyma w tym sezonie 1,12 mln euro za prawa do transmisji telewizyjnych w Lotto Ekstraklasie. Pieniądze te powinny zapewnić nam w miarę spokojny byt w tym sezonie. Niestety nadal klub jest biedny i nie stać nas na żadne poważniejsze rozbudowy.


Poznaliśmy terminarz. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie Jagiellonia Białystok na wyjeździe. Potem u siebie Wisłą Płock i na wyjeździe Pogoń Szczecin.


Rozpoczęło się okienko transferowe. Do klubu przyszli nowi piłkarze:

Largie Ramazani

Romario Balde


Dariusz Gęsior rozesłał powołania do reprezentacji Polski U-19 na Mistrzostwa Europy. Wśród powołanych znalazł się Mikołaj Biegański i Adam Ratajczyk. Polacy trafili do grupy śmierci z Anglią, Hiszpanią i Niemcami, ale w eliminacjach w grupie odsadzili Francję, zatem wierzę w chłopaków.

 

Z racji braków w klubowej kasie staramy się o wypożyczenia czterech zawodników. Marcina Bułki z Chelsea, Oskara Potocznego z Pogoni, Jakuba Modera i Filipa Marchwińskiego z Lecha. Jeśli którykolwiek z nich przyjdzie, będzie dla nas znaczącym wzmocnieniem.

 

Tak w tej chwili przedstawia się praca mojego sztabu:

sztabpng_qshxwrs.png

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Widzew Łódź 4:0
'17 C. Vargas
'19 R. Balde
'54 O. Kujawka
'86 M. Malinowski
cz.k. P. Banaszak '44
cz.k. M. Pieczek '45+2

towWidzew_qshxwra.png
R:
Widzew szybko stracił dwie bramki i nie potrafił się już podnieść. Ponadto z boiska wyleciało dwóch piłkarzy z ich składu w końcówce pierwszej połowy. Zatem na drugą połowę posłałem rezerwowy skład w bardziej ofensywnym ustawieniu. Balde fajnie rusza się na boisku i jest superszybki. Cieszy też gol wychowanka Malinowskiego.

 

Udało nam się zaoszczędzić kasę na premiach dla piłkarzy. Dzięki czemu nasz budżet transferowy z zero poszybował do 76 tys. euro.


Do klubu na 2-letnie wypożyczenie przychodzi:

 

Filip Marchwiński

 

Oskar Potoczny

 

Przed nami ostatni sparing i rusza inauguracja ligi. Dość mało było czasu na przygotowania, zatem trzon mojej drużyny pozostaje bez zmian, a nowi zawodnicy będą wprowadzani stopniowo do zespołu. Zamierzam dać pograć również wychowankom. Nadal chcę odważnie stawiać na młodzież. Chciałbym na końcu sezonu zgarnąć premię w wysokości 416 tys. euro, która bardzo nam się przyda. Na kadrze do 27 lipca będą Biegański, Marchiwński i Ratajczyk. Będziemy musieli poradzić sobie bez nich przez dwie kolejki ligowe.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Brno 3:0
'9 R. Balde
'39 C. Sauczek
'55 C. Vargas

towBrnopn_qshxsrn.png
R:
Rozjechaliśmy Czechów jak walec. Nie mieli nic do powiedzenia. Świetnie wyglądała współpraca na skrzydłach Balde-Sauczek, obaj strzelili bramki i obaj zanotowali asysty względem siebie. Cieszy też gol Vargasa, rośnie z niego dobry napastnik.

 

Mecz z czeskim 2-ligowcem zakończył nasze przygotowania do sezonu. Z optymizmem przystępujemy do sezonu. Za kilka dni mecz z Jagiellonią Białystok.

 

Adam Ratajczyk próbuje wymusić odejście z zespołu. Na razie gram na zwłokę i próbuje znaleźć dla niego następce. Jednak nie chcę go puszczać, choć zdaje sobie sprawę z tego, że obrażony piłkarz gorzej gra, choć jak pokazał Biegański w zeszłym sezonie, nie jest to regułą.

 

 

Polska U-19 rozpoczęła Mistrzostwa Europy. Na początek przegrali z Hiszpanią 3:1. 90 minut zagrał Biegański, a 45 minut Ratajczyk. Marchwiński wszedł na boisko w doliczonym czasie pierwszej połowy i zaliczył asystę.

 

W drugim meczu młodzi Polacy zremisowali z Niemcami 1:1, a Ratajczyk zagrał 90 minut w tym spotkaniu (6.5). Marchwiński wszedł z ławki w 61 minucie. Nasza młodzież zagra o wszystko z Anglią.

 

Na wypożyczenie przyszedł do nas młody bramkarz z Legii Warszawa:
Grzegorz Kobylak

 

Sprowadziłem go jako zmiennika dla Biegańskiego, ponieważ młody Marokańczyk słabo pracuje na treningach i nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Kobylak od razu rzucony zostanie na głębokie wody, ponieważ wyjdzie w pierwszej 11-stce na mecz z Jagiellonią.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 1/30
Jagiellonia Białystok (-) - Znicz Pruszków (-) 1:3
'24 C. Vargas 0:1
'32 P. Jóźwiak 0:2
'59 M. Długołęcki 0:3
'89 N. Mitrovic 1:3

Jagiellon_qshxsae.png
R:
Zaczęliśmy mecz z aktualnym mistrzem polski dobrze i zdecydowanie. Po stronie gospodarzy było dużo nerwów. Szybko wyłapali kilka żółtych kartek. Świetne podanie Jóźwiaka do Vargasa otwiera wynik meczu. Vargas wszedł między dwóch obrońców i przymierzył idealnie, piłka przeszła obok rękawic, wyciągniętego jak struna golkipera Jagiellonii, ale piłka wpada do siatki, odbijając się jeszcze od słupka. Piękny gol! W 31 minucie przeprowadzamy fajną akcję, Vargas podaje z linii bocznej boiska do Jóźwiaka, ten podchodzi coraz bliżej pola karnego, zatrzymuje się przed nim, przymierza i uderza idealnie w okienko! Sensacja na boisku mistrza Polski. W 58 minucie drugiej połowy, Kujawka wrzuca w pole karne z głębi boiska, do piłki dopada Długołęcki, który najpierw śle petardę, Gostomski broni, ale piłka odbija się wprost na naszego zawodnika, który poprawia bezlitośnie. Tracimy gola w końcówce po rzucie rożnym. Już w doliczonym czasie gry, rozluźniliśmy się trochę i tracimy drugą bramkę, której na szczęście, po weryfikacji VAR, arbiter nie uznaje. Zdyscyplinowałem bardziej zespół i utrzymaliśmy doskonały rezultat. Świetny mecz na rozpoczęcie ligi!

 

Szok i niedowierzanie w polskiej piłce. Bardzo młody zespół, prowadzony przez młodego menadżera rozbija aktualnego mistrza Polski na jego własnym obiekcie. W mediach coraz więcej mówi się o mojej filozofii prowadzenia zespołu.

 

Po meczu dokonałem jednej z niewielu publicznych wypowiedzi. Dziennikarz Przeglądu Sportowego, Pan Michał Pol, zapytał się mnie, w czym tkwi fenomen mojej gry.


Przegląd Sportowy - fragment wywiadu:

 

Michał Pol:
Pana drużyna, odkąd objął ją Pan w II lidze, idzie do przodu niczym walec pędzi po asfalcie, kiedy Unia daje nam pieniądze na budowanie dróg. Wystawia Pan w meczach bardzo młodych zawodników. W czym tkwi Pana sekret?

 

Odpowiedziałem:
Zamiast sprowadzać zagraniczny szrot z Serbii, Hiszpanii, Bośni lub innych bałkańskich krajów, wolę wystawić polskiego, młodego zawodnika, dla którego gra dla naszego klubu coś znaczy. Młody zawodnik rozwija się kiedy dostaje szansę gry. Juniorzy, którzy wiedzą, że jak będą mocno pracować na treningach, dostaną szansę gry w seniorskich rozgrywkach, do tego Ekstraklasy, starają się podwójnie. Jeśli chodzi o zagraniczny zaciąg, obserwujemy rozgrywki młodzieżowe, tam nasi skauci oraz ja sam osobiście, wypatrujemy młodych i zdolnych piłkarzy, którzy mogą rozwijać się w klubie i pomóc drużynie. Czasem udaje się takiego piłkarza ściągnąć. 18-letni Craig Vargas jest tego przykładem. Podczas pobytu na Mistrzostwach Świata U-20 z drużyną USA, spodobało mu się w naszym kraju, a my dołożyliśmy starań, aby oprowadzić go po klubie i pokazać nasze plany rozwoju. Craig wykorzystał swoją szansę i jestem bardzo zadowolony z jego rozwoju. Podobnie z Adamem Ratajczykiem, który w wieku 17 lat pokazuje na boisku wielki talent i dojrzałość. W meczu z Jagiellonią około 70 minuty, przy prowadzeniu 3:0, wszedł 16-letni wychowanek Mateusz Gąsior. Kiedy tylko sytuacja finansowa klubu ulegnie poprawie, będę dalej zachęcał zarząd do inwestowania w infrastrukturę młodzieżową klubu. Moim zdaniem najlepsza inwestycja, to inwestycja w młodych, polskich lub czasem zagranicznych piłkarzy, zepniętych przez dobry sztab trenerski. Zapewniamy tym piłkarzom warunki do rozwoju. To jest kierunek, którym chcemy podążać. Uważam to za wielki sukces, że jako beniaminek Ekstraklasy, mamy w składzie tak wielu młodzieżowych reprezentantów.

Odnośnik do komentarza

Polska U-19 w ostatnim meczu w grupie zremisowała z Anglią 2:2 i zajmując 3 miejsce w grupie, zakończyła udział w Mistrzostwach Europy U-19. Ratajczyk zagrał 90 minut, a Marchwiński pojawił się na boisku w 61 minucie.

 

Mimo pożegnania się z turniejem, kadra Polski U-19 dostała ostatnią szansę na kwalifikacje do Mistrzostw Świata U-20. W barażu o prawo występu na turnieju zagrała z Bułgarią. Polacy wygrali 3:2, a wszystkie, trzy bramki strzelił Adam Ratajczyk! Cieszy mnie niezmiernie wysoka forma naszego napastnika. Mam nadzieję, że uda nam się zatrzymać go w klubie.


Nasz młody bramkarz Anas Achahbar przechodzi na wypożyczenie do New York Red Bulls Academy, akademii ze świetnymi obiektami treningowymi i fantastycznymi obiektami młodzieżowymi. Mam nadzieję, że rok treningów w akademii zrobi postępy, bo jeśli nie, to będziemy musieli się z nim pożegnać.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 2/30
Znicz Pruszków (3.) - Wisła Płock (1.) 1:0
'82 R. Balde

WislaPloc_qshnpws.png
R:
Zagraliśmy odważnie i bez kompleksów. Byliśmy z przebiegu meczu lepszą drużyną. Wisła Płock szukała swoich szans w kontrach, ale nie była w stanie poważnie nam zagrozić, choć mieli kilka okazji. My konsekwentnie atakowaliśmy, aż w końcu Ramazani ze skrzydła rozpoczyna rajd w pole karne, piłkę zdążył wybić mu obrońca, ale przejął ją Romario Balde, który jeszcze po rękach golkipera, umieszcza piłkę w siatce. Drugie zwycięstwo z rzędu!

 

Zakończyły się seniorskie Mistrzostwa Europy 2020.

MEpng_qshnpwx.png

 

Zakończyły się również Mistrzostwa Europy U-19 2020:

MMEpng_qshnpwe.png

 

Smutna wiadomość. Oskar Kujawka wypada na 6 tygodni ze względu na skręcenie stawu skokowego.

 

Biegański obraził się na mnie po raz kolejny, tym razem nie puściłem go za śmieszne pieniądze do Legii Warszawa. Moim zdaniem jest on warty 1 mln euro, a nie jakieś marne 200 tys. Mam nadzieję, że po raz kolejny zachowa profesjonalizm i będzie dobrze bronił.

 

Podpisujemy kontrakt z 17-letnim Turkiem. Przyjdzie do nas w następnym oknie transferowym, czyli w lutym 2021 roku:

 

Ozgur Alp

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 3/30
Pogoń Szczecin (5.) - Znicz Pruszków (1.) 2:0
'63 M. Petkov
'83 Andreazzi

Pogonpng_qshnhhp.png
R:
W pierwszej połowie często atakowaliśmy, ale nie udało się wykończyć akcji. Piłkarsko byliśmy lepsztm zespołem, ale na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, obie drużyny kopały się w środku pola. W końcu w 62 minucie, będący teraz zawodnikiem Pogoni, Petkov dostaje ładne prostopadłe podanie między obrońców i strzela dwukrotnie na bramkę Biegańskiego, ten dwukrotnie broni, ale jeszcze w po starciu z Balazem, piłka jakimś cudem zdołała wtoczyć się do bramki i przegrywamy. Niestety mimo odważnych prób, bardziej ofensywne ustawienie zespołu, pociągnęło za sobą konsekwencje w postaci straconego gola w 83 minucie. Anderazzi wchodzi w nasze pole karne i uderza mocno w górny róg bramki. Niestety przegrywamy, ale jestem zadowolony z przebiegu meczu.

 

Kolejny mecz gramy u siebie z Miedzią Legnica, będziemy mieli szansę odkuć się za porażkę z Pogonią.

 

Mateusz Borcuch odchodzi na roczne wypożyczenie do Arki Gdynia, gdzie ma być kluczowym piłkarzem.

 

totolotek_qwqxrsh.jpg
Odbyło się losowanie 1 rundy Pucharu Polski. Trafiliśmy na 2-ligową Bytovie Bytów. W tym roku nasze rezerwy, wygrywając puchar wojewódzki, również zapewniły sobie prawo do występu w PP. Występujący w IV-lidze Znicz II trafił na Podbeskidzie.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 4/30
Znicz Pruszków (3.) - Miedź Legnica (16.) 0:0
knt. B. Balaz '58

Miedzpng_qshnhwe.png
R:
Pierwsza połowa wyrównana. Obie drużyny atakowały, choć my mieliśmy nieco więcej okazji. Zabrakło skuteczności, ale graliśmy ładną piłkę. Do przerwy bezbramkowy remis. W drugiej połowie nadal dominowała twarda walka. Niestety nadal brakowało nam skuteczności. Mecz kończy się wynikiem 0:0. Cieszymy się z punktu. Niestety Bojan Balaz doznaje kontuzji mięśnia czworogłowego i wypada aż na 3 miesiące z gry.

 

Kolejne spotkanie gramy na wyjeździe z Wisłą Kraków. Niestety odczuwalny jest brak Oskara Kujawki.

 

Do klubu wpłynęła oferta z SC Freiburg za Adama Ratajczyka. Uznałem, że kwota 1 mln euro jest uczciwa i zaakceptowałem ten transfer. Obecnie zastrzyk takich pieniędzy do klubowej kasy bardzo nam się przyda. Oczywiście żałuję, że tracimy młodego, polskiego i utalentowanego napastnika. Jego miejsce w pierwszym składzie zajmie Vargas, dla którego zacznę szukać alternatywy i kogoś do rywalizacji. Póki co jego zmiennikiem będzie wychowanek Mateusz Gąsior.

 

Do klubu wpłynęły również oferty z Hamburger SV i Widzewa za Ratajczyka, które zarząd zdecydował się zaakceptować. Nie ukrywam, że najlepiej jakby piłkarz dogadał się z SC Freiburg, ponieważ wtedy od razu dostajemy na konto 1 mln euro. W pozostałych przypadkach warunki nie są już tak korzystne.

 

Ostatecznie Adam Ratajczyk przechodzi do SC Freiburg za 1 mln euro.


Po tym transferze sytuacja finansowa klubu uległa poprawie. Dostałem też do dyspozycji nieco większy budżet transferowy i płacowy:

zarzadpng_qshnrpn.png

 

Transfer Adama Ratajczyka do SC Freiburg jest rekordowym transferem w historii klubu. Poprzedni rekord wynosił 375 tys. euro za Roberta Lewandowskiego, który za tę kwotę przeszedł do Lecha Poznań.

 

Przed meczem z Wisłą Kraków mamy problemy kadrowe. Straciliśmy Ratajczyka, kontuzjowany jest Balaz, Kujawka, z urazem zmaga się Szyszkowski i Rybak. Mamy zatem poważny problem na środku obrony.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 5/30
Wisła Kraków (9.) - Znicz Pruszków (5.) 2:1
'70 D. Balanyuk 1:0
'86 R. Balde 1:1
'88 J. Błaszczykowski 2:1

WislaKrak_qshnrrq.png
R:
Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Atakowaliśmy bardzo odważnie, przeprowadzaliśmy fajne akcje, niestety jak w transie broni Lis, do tego ratują go słupki i poprzeczki. Wisła też nam zagroziła, a Kolar nawet strzelił gola, który jednak po weryfikacji VAR, został anulowany. Do przerwy jednak bezbramkowy remis. W drugiej połowie nadal graliśmy bardzo dobrze. Niestety moment dekoncentracji kosztował nas bramkę. W 86 minucie udało nam się wyrównać. Balde trafia głową po dośrodkowaniu Marchiwńskiego. Zasłużyliśmy na remis w tym meczu minimum. Graliśmy lepiej. Niestety dwie minuty po strzeleniu gola, Błaszczykowski oddaje strzał życia i przegrywamy po dobrej grze.

 

Oswajamy się powoli z Ekstraklasą. Czekam na pełną dyspozycję kadrową i być może jeszcze jeden transfer uda się przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza

Przed nami trudny pojedynek z Lechem Poznań. Jeśli wywalczymy punkt to będę zadowolony.


Okazuje się, że mecz z Lechem będzie 100 meczem w mojej karierze. Do tej pory w 99 meczach, wygrywałem 63 razy, 23 razy remisowałem 13 razy przegrałem. Zdobyłem 150 bramek, tracąc 58. Całkiem niezły bilans się uzbierał :)


Dogadaliśmy się z SC Freiburg i Adam Ratajczyk wraca do nas na wypożyczenie 2-letnie. Bardzo cieszę się, że mogę prowadzić dalej tego zawodnika.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 6/30

Lechstudi_qsherpx.png
Znicz Pruszków (10.) - Lech Poznań (4.) 3:1
'45+1 C. Vargas 1:0
'61 M. Kraśniewski sam. 1:1
'68 R. Balde 2:1
'90+3 L. Ramazani 3:1
cz.k. M. Długołęcki '6

Lechpng_qsherpr.png
R:
Dla takich meczów warto żyć! Kiedy w 6 minucie Długołęcki dostaje czerwoną kartkę i mam przed sobą perspektywę całego meczu w 10-tkę, to pomyślałem, że jest pozamiatane, a remis będzie cudem. Jednocześnie nie cofnąłem moich piłkarzy, a graliśmy jakby nic się nie stało, czyli jakbyśmy grali bez defensywnego pomocnika. W doliczonym czasie pierwszej połowy świetne podanie Balde w uliczkę do Vargasa, który z bliska pokonuje bramkarza. Czapki z głów dla mojej defensywy. To co dziś robili przechodziło ludzkie pojęcie! Biegański tym meczem wybronił sobie miejsce w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski U-21. Mieliśmy też sporo szczęścia, były słupki i poprzeczki dla Lecha. Gola tracimy w 61 minucie po rzucie rożnym, piłkę głową kieruje do bramki zawodnik Lecha, piłkę odbija Biegański, ale obija plecy pilnującego długiego słupka Kraśniewskiego, a piłka wpada do siatki. Nie poddaliśmy się. Niedługo potem mogliśmy cieszyć się z fantastycznego gola Romario Balde! Jakby tego było mało w doliczonym czasie sytuację wyjaśnia Ramazani strzelając trzeciego gola.

 

Zbliża się czas powołań na mecze Eliminacji do Mistrzostw Europy U-21. Czas znowu trochę odmłodzić kadrę, wprowadzić kilka świeżych twarzy i przetestować nowe rozwiązania taktyczne.


Wysłałem powołania na mecze reprezentacji Polski U-21 na mecze eliminacyjne z Łotwą i Azerbejdżanem:

powolania_qsherpe.png


Do klubu przyszły powołania do reprezentacji:
Gwinea Bissau: Romario Balde
Stany Zjednoczone U-20: Craig Vargas
Polska U-19: Mateusz Borcuch
Polska U-21: Adam Ratajczyk, Mikołaj Biegański, Oskar Kujawka, Mateusz Maćkowiak, Oskar Potoczny i Filip Marchwiński

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 7/30
Znicz Pruszków (6.) - Śląsk Wrocław (11.) 2:2
'32 A. Rybak sam. 0:1
'63 C. Vargas 1:1
'68 A. Ratajczyk 2:1
'80 J. Labojko k. 2:2

Slaskpng_qsherpa.png
R:
Wyszliśmy ofensywnie i odważnie. Zdominowaliśmy mecz, ale to Śląsk zdobył pierwszy gola. Choć zanim do naszej siatki wpadła piłka, dotknął ją Rybak, to nie winie go za stratę tej bramki. Na przerwę schodziliśmy przegrywając. W drugiej połowie graliśmy nadal swoje, co przyniosło rezultat. Błąd bramkarza wykorzystał Vargas, który umieszcza piłkę w bramce. Chwile później było już 2:1 dla nas po bramce Ratajczyka. Goście wyprowadzali co jakiś czas groźne kontry, ale świetnie bronił Biegański. Niestety w 80 minucie, Jóźwiak fauluje w polu karnym i sędzia po weryfikacji VAR, dyktuje 11stkę, którą na bramkę zamienia Labojko, choć Biegański był bliski obronienia karnego.

 

Przede mną mecze kadry Polski U-21 i spotkanie w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza

Zakończyło się okno transferowe. Mam już kompletny skład. Nad ewentualnymi wzmocnieniami zastanowimy się zimą. Póki co jesteśmy gotowi do sezonu!


W ostatnich godzinach Piast Gliwice zgłosił się po Bartosza Marchewkę. Wynegocjowałem za niego 150 tys. euro płatne od razu, 50% zysku z następnego transferu i inne dodatkowe premie pieniężne.

 

Nasza sytuacja finansowa wygląda już całkiem nieźle. Mamy ponad 800 tys. euro na plusie. Mamy zabezpieczony budżet płacowy oraz transferowy w wysokości ponad 600 tys. euro. Być może zimą dokonamy jakiegoś konkretnego wzmocnienia.


Zniesienie limitu obcokrajowców poskutkowało dużym zaciągiem zagranicznych piłkarzy do polskich klubów. Legia wyspecjalizowała się w kupowaniu doświadczonych Argentyńczyków. Natomiast Widzew Łódź wydał na transfery w tym oknie aż 3,5 mln euro, sprowadzając łącznie 21 zawodników.


Tymczasem zaczynamy zgrupowanie kadry.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 GR. 3 7/10
Polska (1.) - Łotwa (4.) 4:1
'5 S. Kopka 1:0
'6 S. Kopka 2:0
'6 J. Moder 3:0
'35 V. Arnavs 3:1
'90+4 B. Abramowicz 4:1
x S. Kopka nie wykorzystał karnego '88
cz.k. M. Żukowski '15

Lotwapng_qshenes.png
R:
Rozjechaliśmy Łotyszów jak walec. Po 6 minutach prowadziliśmy już 3:0 po pięknych golach. Zapowiadał się pogrom. Niestety w 15 minucie Żukowski spóźnił się ze wślizgiem i został wyrzucony z boiska. Grało nam się nieco trudniej, choć nadal przeważaliśmy. Łotysze zdołali strzelić jeszcze gola, ale na nic więcej nie było ich stać. My natomiast zaciekle atakowaliśmy, co przyniosło skutek w postaci karnego. Niestety Kopka nie wykorzystał karnego i nie skompletował hat-tricka w dzisiejszym meczu. Kopka to wychowanek Arki Gdynia, który za ponad 0,5 mln euro odszedł do FC Heidenheim 1846. W doliczonym czasie gry bramkę zdobywa Abramowicz, wychowanek Zagłębia Lubin, którego chciałbym sprowadzić do Znicza Pruszków.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 GR. 3 8/10
Polska (1.) - Azerbejdżan (6.) 4:0
'48 O. Kujawka
'59 O. Kujawka
'60 D. Kalinowski
'79 O. Kujawka

Azerbejdz_qshenwp.png
R:
Zgodnie z przewidywaniami mieliśmy spotkanie pod całkowitą kontrolą. W pierwszej połowie nie udało nam się strzelić gola, ponieważ Azerowie dobrze bronili dostępu do bramki, ponadto ich golkiper świetnie się spisywał. Jednak po przerwie worek się rozwiązał. Cóż za powrót po kontuzji Kujawki. Strzela przepiękne bramki. Kalinowski zdobył gola po rzucie wolnym wykonywanym przez Kujawkę, zatem Oskar Kujawka miał udział przy wszystkich bramkach w tym meczu. Kujawka ma całkiem fajny bilans w kadrze U-21: w 17 meczach zdobył 8 bramek.

 

Dzięki temu zwycięstwu na dwa spotkania przed końcem eliminacji, zapewniamy sobie udział w Mistrzostwach Europy U-21. Jednocześnie zaliczamy serię 13 meczów bez porażki. Może uda się w takiej formie ugrać coś na turnieju. Marzeniem jest występ na Olimpiadzie.

 

Wracamy do rzeczywistości ligowej. Przed nami mecze z Zagłębiem Sosnowiec, Lechią Gdańsk oraz Bytovią Bytów w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 8/30
Zagłębie Sosnowiec (16.) - Znicz Pruszków (5.) 0:2
'36 C. Vargas 0:1
'80 R. Balde 0:2

ZaglebieS_qsheahs.png
R:
Zagraliśmy po raz kolejny mocno ofensywnie, przez co sporo sytuacji stworzyli sobie gospodarze, ale udało nam się odeprzeć je wszystkie. My również groźnie i często atakowaliśmy. W 36 minucie piłka jak po sznurku do Ratajczyka, a ten przedłuża do Vargasa, który pakuje piłkę do bramki. Mecz był zacięty, ale w 80 minucie Ratajczyk zagrywa do Romario Balde, a ten w swoim stylu, z pierwszej piłki, pakuje piłkę w okno.

 

Teraz przed nami spotkanie z liderem Lechią. To dla nas również okazja do wzięcia rewanżu za porażkę w półfinale Pucharu Polski.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 9/30

Lechiastu_qsheahq.png
Znicz Pruszków (3.) - Lechia Gdańsk (1.) 2:2
'40 R. Balde 1:0
'54 A. Sobiech 1:1
'64 D. Łukasik 1:2
'79 O. Kujawka 2:2

Lechiapng_qshearp.png
R:
Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Lechia wyprowadzała groźne kontry, a my konsekwentnie atakowaliśmy. Jednak żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. W 40 minucie świetną akcję przeprowadza Romario Balde, traci piłkę, ale naciska bramkarza i dogania piłkę posłaną przez niego do obrońcy, precyzyjnie wykańczając strzał. Po przerwie Lechia odważniej zaatakowała, Sobiech wykorzystał nieuwagę obrońców i sprytnie wyprzedził ich pułapkę offside'ową i naciskany z tyłu przez trzech obrońców, zdążył posłać piłkę w róg bramki, obok wyciągniętego Biegańskiego. Zaledwie 10 minut później Łukasik otrzymuje podanie przed polem karnym i uderza z dystansu perfekcyjny strzał. Zaczęliśmy grać odważniej w ofensywie, z wiarą w wywalczenie korzystnego rezultatu. Z pomocą przyszedł Kujawka, który w 79 minucie strzela gola z rzutu wolnego! Jestem zadowolony z tego remisu.

 

Po 9 kolejkach zajmujemy sensacyjne 4 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Tracimy do Lechii i Legii 2 punkty i punkt do Cracovii.

tabelakon_qshearh.png


Przed nami pojedynek w pucharze krajowym. Dam pograć wychowankom i zawodnikom, którzy walczą o miejsce w pierwszym składzie.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski 1 Rnd.
Bytovia Bytów (2L) - Znicz Pruszków (LE) 1:2
'1 R. Balde 0:1
'77 P. Baraniak 1:1
'89 C. Vargas 1:2 k.

Bytoviapn_qshearr.png
R:
Mecz pod kontrolą, aczkolwiek było trochę nerwówki. Zaczyna się dla nas perfekcyjnie, kiedy Malinowski zagrywa ładną piłkę, a Romario Balde strzela gola już w 1 minucie meczu. Wszystko wskazywało na to, że wygramy to spotkanie. Niestety w 77 minucie kontratak Bytovii kończy się golem i jest remis. Nie chciałem doprowadzić do rzutów karnych, dlatego posłałem na boisko Vargasa. W końcówce meczu Sauczek jest faulowany na polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę. Vargas strzela bezbłędnie. Wygrywamy szczęśliwie 2:1 i przechodzimy do kolejnej rundy.

 

Odnośnik do komentarza

Odbyło się losowanie 2 rundy Pucharu Polski. Trafiliśmy na Miedź Legnicę, drużynę ekstraklasową.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 10/30
GKS Katowice (5.) - Znicz Pruszków (4.) 0:0

GKSKatowi_qshasen.png
R:
Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie w obronie, ale słabe w ofensywie. W efekcie gospodarze nie zagrozili

nam, a my nie potrafiliśmy wykorzystać tych sytuacji, które sobie stworzyliśmy. Mimo wszystko cieszę się

z wywalczonego punktu.

 

 

Za kilka dni gramy z Widzewem Łódź, a także mam do rozesłania powołania na ostatnie mecze Eliminacji

Mistrzostw Europy U-21.


Wysłałem powołania do kadry Polski U-21 na mecze z Kazachstanem i Irlandią Północną:

powolania_qshasee.png

 

Powołania, które przyszły do klubu:

 

Gwinea Bissau: Romario Balde
Polska U-21: Mikołaj Biegański, Oskar Potoczny, Adam Ratajczyk, i Mateusz Maćkowiak
Polska U-20: Filip Marchwiński
Polska U-19: Mateusz Borcuch*

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 11/30
Znicz Pruszków (4.) - Widzew Łódź (11.) 0:1
'83 J. Majsterek

Widzewpng_qshasew.png
R:
Mecz wyrównany, choć groźniej atakował Widzew. Nie mieliśmy argumentów z przodu. Stworzyliśmy mało

okazji. Gola tracimy w końcówce meczu po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym. Niestety tracimy

punkty z drużynami, z którymi nie powinniśmy ich tracić. Teraz przerwa na reprezentacje. Trzeba będzie

skupić się na treningu stwarzania i wykorzystywania sytuacji podbramkowych.

 

 

Przed nami mecze z Cracovią i Górnikiem Zabrze, okazja do rehabilitacji. Musimy poprawić skuteczność.


Tymczasem wyruszam na zgrupowanie kadry.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 GR. 3 9/10
Kazachstan (5.) - Polska (1.) 1:2
'21 O. Kujawka 0:1
'32 B. Abramowicz 0:2
'56 B. Zainutdinov 1:2

Kazachsta_qshases.png
R:
Zaczęliśmy bardzo dobrze od atomowego, pięknego okna Oskara Kujawki po podaniu Bogusza. Niedługo potem po asyście głową Ratajczyka, gola zdobywa Abramowicz. Nie pozwoliliśmy na zbyt wiele Kazachom, choć mieli kilka groźnych sytuacji. My mieliśmy ich mnóstwo, ale w świetnej dyspozycji był tego dnia kazachski bramkarz. W 56 minucie długa piłka posłana za plecy naszych obrońców, dopadł ją zawodnik gospodarzy i popędził na bramkę Grabary, strzelając w lewy róg i pozostawiając naszego golkipera w bezradnym wykroku. Po tej bramce nie udało się już Kazachom w żaden sposób nam zagrozić. Pewne zwycięstwo!

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 GR. 3 10/10
Polska (1.) - Irlandia Północna (2.) 4:0
'14 A. Ratajczyk
'71 M. Praszelik
'78 M. Praszelik
'80 D. Kędzior
cz.k. E. Galbraith '55

IrlandiaP_qshasea.png
R:
Rozjechaliśmy u siebie Irlandczyków z Północy. Świetną zmianę dał Praszelik zdobywając dwie bramki. Strzelanie rozpoczął jednak Adam Ratajczyk. Cieszą mnie dobre występy moich klubowych piłkarzy. Kujawka pokazuje klasę zaliczając dwie asysty. Pewne zwycięstwo. Deklasujemy grupę!

 

 

ELIMINACJE ME U-21 GRUPA 3 - TABELA

Eliminacj_qshaseq.png


Filip Marchwiński w wygranym 3:1 meczu towarzyskim kadry Polski U-20 ze Szwajcarią, zaliczył 2 asysty.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 12/30
Cracovia Kraków (2.) - Znicz Pruszków (5.) 2:1
'10 S. Hanca 1:0
'45+2 S. Hanca k. 2:0
'89 R. Balde 2:1

Cracoviap_qshaswp.png
R:
Gospodarze rzucili się od razu do ataku i zdominowali pierwszą część meczu. Zagrali zdecydowanie lepiej, strzelając szybko gola, a następnie w doliczonym czasie gry, wykorzystując karnego. Po przerwie to my się przebudziliśmy i 2 połowa się nieco wyrównała. Niestety stać nas było na strzelenie jedynie kontaktowego gola. Oby w kolejnym meczu poszło lepiej.

 

Gramy odważnie i ofensywnie, dlatego tracimy bramki. Na mecz z Górnikiem zamierzam wrócić do sprawdzonego, bardziej defensywnego ustawienia z defensywnym pomocnikiem przed linią obrony.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 13/30
Znicz Pruszków (8.) - Górnik Zabrze (14.) 3:1
'13 C. Sauczek 1:0
'49 C. Sauczek 2:0
'74 A. Ratajczyk 3:0
'87 G. Kotsiras 3:1

Gornikpng_qshaawr.png
R:
Dobry mecz. Wsiedliśmy na Górnika i już nie zeszliśmy z niego. Przebudził się Sauczek, strzelając dwa gole. Ratajczyk strzela bramkę 4 minuty po pojawieniu się na boisku. Tracimy gola w końcówce, ale nic już to nie zmienia. Dwie asysty Faliszewskiego i asysta Kujawki.

 

Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do Portland Timbers, klubu grającego w MLS. Oczywiście odrzuciłem. Nigdzie się nie wybieram. Ofertę z Anderlechtu też odrzuciłem.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski 2 Rnd.
Miedź Legnica (LE) - Znicz Pruszków (LE) 1:2
'5 J. Kante 1:0
'21 P. Jóźwiak 1:1
'89 F. Marchwiński 1:2

Miedzpng_qshaawx.png
R:
Emocjonujący mecz w Legnicy. Tracimy gola po fatalnym błędzie w komunikacji na linii Maćkowiak-Biegański. Jednak zaczęliśmy dzielnie walczyć i w 21 minucie po asyście Marchwińskiego gola silnym strzałem w róg bramki, zdobywa Jóźwiak. W drugiej połowie zwiększyłem możliwości ofensywne zespołu, wpuszczając Sauczka, Ratajczyka i Faliszewskiego. Przed dogrywką ratuje nas w końcówce Marchwiński, który po otrzymaniu podania od Faliszewskiego, huknął na bramkę sprzed pola karnego, dając nam zwycięstwo w tym spotkaniu! Na lewym skrzydle dobry mecz rozegrał nasz 16-letni wychowanek Mateusz Gąsior.

 

 

Biegańskim interesuje się już 56 klubów. Jest mało prawdopodobne, że uda mi się utrzymać go w klubie, choć bardzo bym chciał. Muszę rozglądać się za jego następcą.

 

 

Zaledwie dwa dni po meczu pucharowym, wyjeżdżamy na Łazienkowską, aby zagrać bardzo trudny mecz z Legią.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 14/30

Legiastud_qshaawn.png
Legia Warszawa (3.) - Znicz Pruszków (5.) 0:0

Legiapng_qshaawe.png
R:
Nie przestraszyliśmy się Legii. Zagraliśmy bardzo dobrą, wyrównaną pierwszą połowę. Zarówno gospodarze, jak i my groźnie atakowaliśmy. Vargas miał dwie doskonałe okazje, ale nie udało mu się pokonać, świetnie dysponowanego, młodego bramkarza Legii. Groźnie kontrowaliśmy, ale na przerwę schodzimy z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie nadal graliśmy bardzo uważnie w defensywie i konsekwentnie w ataku. Niestety nie udało nam się przypieczętować dobrego występu bramką, ale wywozimy z trudnego terenu, bardzo cenny punkt!

 

 

Odnośnik do komentarza

Rozesłałem powołania do reprezentacji Polski U-21 na towarzyski mecz z Turcją:

powolania_qshaqnh.png


Do klubu przyszły powołania do reprezentacji:

Bośnia i Hercegowina U-21: Adnan Catic
Serbia U-21: Bojan Balaz
Polska U-21: Adam Ratajczyk, Oskar Kujawka, Mikołaj Biegański, Mateusz Maćkowiak, Oskar Potoczny i Filip Marchwiński
Polska U-19: Mateusz Borcuch* i Gabriel Kobylak

 

 

totolotek_qwqxrsh.jpg

Odbyło się losowanie 3 rundy Pucharu Polski. Trafiliśmy na 2-ligowy Stomil Olsztyn.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 15/30
Znicz Pruszków (6.) - KGHM Zagłębie Lubin (12.) 1:1
'17 B. Faliszewski 1:0
'62 B. Abramowicz 1:1

ZaglebieL_qshaqes.png
R:
Mieliśmy mecz pod kontrolą. W 17 minucie gola zdobywa Faliszewski, a piłkarze Zagłębia do końca pierwszej połowy nie byli w stanie nam zagrozić. Pomyślałem, że możemy zagrać odważnie, dlatego zamiast defensywnego pomocnika postawiłem na ofensywnego z przodu, za napastnikiem. Mimo, że nadal kontrolowaliśmy mecz, to rywale stworzyli sobie sytuację. Jedną z nich wykorzystali. Gola zdobywa Abramowicz, podstawowy skrzydłowy, prowadzonej przeze mnie, reprezentacji Polski U-21. Chciałbym mieć tego zawodnika u siebie, ale raczej będzie za drogi do wyciągnięcia.

 

 

Teraz przerwa na reprezentację, a po niej bardzo ważny pojedynek z Jagiellonią Białystok, która w tabeli jest zaraz pod nami.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Turcja 1:0
'7 S. Kopka

towTurcja_qshqpss.png
R:
Dobry mecz. Mieliśmy Turków pod kontrolą. Kolejny dobry mecz Sławomira Kopki, który huknął tak, że mało nie rozerwał siatki. Pokazuje, że doskonale czuje się na pozycji nękającego napastnika.

 

Wracamy ze zgrupowania do Pruszkowa, gdzie podejmujemy Jagę.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 16/30
Znicz Pruszków (6.) - Jagiellonia Białystok (7.) 1:2
'40 O. Kujawka 1:0
'85 S. Scepovic 1:1
'87 Yusuf 1:2

Jagiellon_qshqpsw.png
R:
Jagiellonia zaczęła z werwą dominując pierwsze 20 minut spotkania. My z czasem odzyskiwaliśmy kontrolę i wyprowadzaliśmy groźne ataki. W 40 minucie Kujawka fenomenalnie uderza z rzutu wolnego w samo okienko i prowadzimy. Wszystko szło po naszej myśli, niestety w końcówce meczu tracimy dwa gole. Obie bramki padły po olbrzymich zamieszaniach w polu karnym. Szkoda. Graliśmy dobrze, mogliśmy wygrać ten mecz.

 

Przed nami okazja do rehabilitacji i złapania punktów. Gramy z 15 w tabeli Wisłą Płock.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 17/30
Wisła Płock (15.) - Znicz Pruszków (8.) 0:3
'60 R. Balde
'66 C. Vargas
'70 R. Balde

WislaPloc_qshqpse.png
R:
Świetny mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie nie zdołaliśmy przebić się przez defensywę gospodarzy, ale w drugiej połowie posypały się bramki. Przestawiłem Kujawkę na defensywnego pomocnika odbierającego piłkę z funkcją wsparcia, na boisko wszedł Marchwiński i zaczęliśmy grać o wiele lepiej. Romario Balde strzela dwie ładne bramki, choć ta druga, to była wybitna bomba, którą najpierw obronił bramkarz, ale po dobitce głową, piłka nie była zdolna utrzymać się mu na rękawicach, ponieważ wciąż nie wiedział co się dzieje po pierwszym, atomowym strzale. Cieszy mnie przełamanie Vargasa.

 

Dzięki 3 punktom wracamy na 6 miejsce i tracimy już tylko 2 punkty do czwartego Widzewa. Do czołówki tracimy 7 punktów.

 

Odbyło się losowanie grup przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-21, które odbędą się na Węgrzech i Słowenii. Trafiliśmy do grupy A z Anglią, Francją i Szwecją. Trudna grupa, ale powalczymy.

MElosowan_qshqpap.png

 

Tymczasem my jedziemy do Olsztyna, gdzie w Pucharze Polski zmierzymy się z miejscowym Stomilem. Rywale zajmują 16 pozycję w 2 lidze.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski 3 Rnd.
Stomil Olsztyn (2L) - Znicz Pruszków (LE) 1:0
'62 Ł. Stasiak

Stomilpng_qshqhqa.png
R:
Pierwsza część meczu to groźne ataki z naszej strony i sporadyczne niebezpieczne kontry Stomilu. Wyszliśmy mocno ofensywnie z wychowankami w pierwszym składzie. Niestety nie udało nam się niczego strzelić. Na przerwę schodziliśmy więc z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie to my zdominowaliśmy rywala, ale nie potrafiliśmy przekuć tego w gola. Roszady w składzie i wystawienie juniorów odbiło nam się czkawką. Stomil przeprowadził jedną dobrą akcję i rozerwał nią naszą obronę. Tracimy gola w 62 minucie i mimo heroicznych ataków do ostatniej sekundy meczu, przegrywamy spotkanie. Wielka szkoda. Wiązałem z Pucharem Polski duże nadzieję, ponieważ to mogła być nasza jedyna szansa na europejskie puchary już w tym sezonie. Pozostaje nam walka w lidze.

 

 

Emocje po meczu pucharowym już opadły. Skupiamy się na lidze. Zostały dwie kolejki do przerwy zimowej. Mecze z Pogonią i Miedzią.

 

Oskar Potoczny doznaje kontuzji i wypada z gry na 8 tygodni.

Piotr Jóźwiak wypada na 5 tygodni.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 18/30
Znicz Pruszków (6.) - Pogoń Szczecin (14.) 2:1
'24 F. Marchwiński 1:0
'44 R. Balde 2:0
'56 A. Buksa 2:1

Pogon2png_qshqhps.png
R:
Dobry mecz w naszym wykonaniu. Piękna bramka Marchwińskiego po asyście Balde. Natomiast Sauczek asystuje przy bramce Romario Balde, który jak zwykle nie zawodzi. Ten schodzący napastnik jest w świetnej formie i jest póki co naszym najlepszym strzelcem w tym sezonie. Pogoń próbowała jeszcze coś ugrać, ale zdołała strzelić jedynie gola kontaktowego. My zacisnęliśmy szyki i dograliśmy ten mecz na 3 punkty.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 19/30
Miedź Legnica (10.) - Znicz Pruszków (6.) 1:1
'17. A. Milijkovic sam. 0:1
'74 P. Forsell 1:1

Miedz2png_qshqhwn.png
R:
To był mecz pecha i niewykorzystanych sytuacji. Zdobywamy bramkę po trafieniu samobójczym i wyraźnie przeważamy. Niestety nie udaje nam się ponownie pokonać bramkarza gospodarzy. Ten mecz powinien zostać przez nas wygrany. Niestety Miedź zaczęła coraz odważniej atakować i stworzyła sobie kilka okazji. W końcu Forsellowi wychodzi strzał życia z rzutu wolnego i Miedź doprowadza do remisu, po którym się nieco ożywiła i mało brakowało, a to spotkanie byśmy przegrali. W końcówce mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji, ale szczęście było po stronie gospodarzy. Remisujemy ostatni mecz przed przerwą zimową. Nie ma co narzekać, każdy punkt jest dobry.

 

Mecz z Miedzią zakończył pierwszą część sezonu. Piłkarze rozjechali się na urlopy.

 

LOTTO EKSTRAKLASA - TABELA

TabelaEks_qshqhsw.png

 

Po 19 kolejkach zajmujemy bardzo dobrą 6 pozycję. Nikt się tego nie spodziewał. Wraz z Widzewem jesteśmy rewelacją sezonu. Na 19 meczów: 7 wygraliśmy, 7 zremisowaliśmy i 5 przegraliśmy, gromadząc 28 punktów. Strzeliliśmy 30 goli, a 20 straciliśmy. Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. Jeśli nie zaliczymy spadku formy i uda się przeprowadzić 1-2 dobre transfery, to przypuszczam, że do końca będziemy bić się o miejsce, gwarantujące grę w europejskich pucharach. Będzie bardzo ciężko, ale mamy grupę utalentowanych i młodych zawodników, którzy w każdym meczu walczą na maksa o dobry wynik. Mam nadzieję, że w nowym naborze juniorów, wyłowimy choć jednego, który będzie gotowy do ostrożnego wprowadzania do pierwszej drużyny. Naszym celem będzie również szukanie następcy dla Biegańskiego, który prawdopodobnie będzie chciał odejść z klubu już zimą. Jeśli odejdzie, to zostanę bez bramkarza, a nie będzie łatwo znaleźć dla niego godnego następcy z naszymi możliwościami finansowymi.

 

W najbliższym okienku transferowym mamy klepnięte 2 transfery, młodych i bardzo ambitnych zawodników. Będę się rozglądał za bramkarzem, defensywnym pomocnikiem, skrzydłowym i być może napastnikiem. Realnie patrząc, pewnie uda się zorganizować jeden transfer.

 

 

ZNICZ PRUSZKÓW - STATYSTYKI PIŁKARZY

ZniczStat_qshqhax.png

 

Romario Balde jest póki co zdecydowanie, najlepszym piłkarzem w drużynie. Świetnie gra również Mikołaj Biegański, cała defensywa oraz Bartłomiej Faliszewski, Oskar Kujawka. Nieco noty obniżył Cezary Sauczek i Craig Vargas, ale ich gra nie jest zła i wierzę, że będzie wyglądała lepiej w drugiej części sezonu.

 

 

Przed nami teraz przygotowania do drugiej części sezonu. Zaplanowałem trzy sparingi z silniejszymi klubami. Pierwszy sparing gramy już niedługo z wiceliderem 2 Bundesligi - 1. FC Nurnberg.

 

Odnośnik do komentarza

Odbyła się ceremonia ogłoszenia nagród rozgrywek Lotto Ekstraklasy:

Piłkarzem Roku został nasz zawodnik: Adrian Rybak
Obcokrajowcem Roku został Guilherme z Jagielloni Białystok.

 

Miało również miejsce losowanie grup kolejnych Eliminacji Mistrzostw Europy U-21. Trafiliśmy do Grupy 7 z Holandią, Turcją, Bośnią, Cyprem i Łotwą. Jest to już znacznie trudniejsza grupa:

Eliminacj_qsrprqn.png

 

Od kilku tygodni trwały negocjacje w sprawie przejęcia klubu przez nowych właścicieli. W końcu to nastąpiło i zarząd zniósł embargo transferowe. Ponadto klubowa kasa została zasilona kwotą 95 tys. euro. Ponadto zaproszono mnie na negocjacje w sprawie kontraktu, który został podpisany do 2023 roku.


Zatem zaczynam pracować nad nowymi transferami.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - 1. FC Nurnberg 2:3
'42 C. Sauczek 1:0
'47 S. Kerk 1:1
'51 F. Marchwiński 2:1
'60 G. Burgstaller 2:2
'62 L. Haraslin 2:3
knt. C. Vargas '34

towFCNurn_qsrprqw.png

 

Vargas wypada z gry na 6 tygodni.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - MFK Zemplin Michalovce 2:0
'56 M. Gąsior
'73 L. Ramazani

towMichal_qsrprqs.png

 

Z wielką radością informuje, że Mikołaj Biegański podpisał z nami nowy kontrakt do 2025 roku warty w sumie 450 tys. euro. Ten 18-letni bramkarz mimo bardzo wielu ofert z klubów zagranicznych, udowodnił swoją lojalność, a także uwierzył w ambicję klubu i związał się z nami na długo. Dzięki temu mamy bramkarza na lata i nie muszę się obawiać o obsadę tej pozycji, choć może uda się jeszcze ściągnąć dla niego jakiegoś zmiennika.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - IFK Norrkoping 4:1
'6 A. Ratajczyk k. 1:0
'14 H. Aiesh 1:1
'14 A. Ratajczyk 2:1
'17 P. Jóźwiak 3:1
'45+2 A. Ratajczyk 4:1

towIFKNor_qsrprqa.png

 

Zakończyliśmy etap sparingów. Jestem z nich zadowolony, mam pomysł na kolejną część sezonu. Piłkarze wydają się być w formie. Przed nami jeszcze zgrupowanie w Poznaniu i po nim gramy z Wisłą Kraków, a następnie z Lechem Poznań. Zatem dwa trudne mecze, na których musimy być maksymalnie skupieni. Nie będzie czasu na sprawdzenie nowych piłkarzy. Będą oni wprowadzani do drużyny stopniowo.

 

Rozpoczęło się okienko transferowe, a co za tym idzie do klubu przyszli nowi piłkarze:

 

Ozgur Alp - 18-letni reprezentant Turcji U-19, który posiada już teraz bardzo duże umiejętności. Jest to bez wątpienia kandydat do gry w pierwszym składzie. Ponadto jest bardzo ambitny, co prognozuje jego szybki rozwój. Przyszedł za 125 tys. euro z Fenerbahce.

 

Jose - 18-letni Hiszpan to transfer, który przeprowadziłem będąc jeszcze ze Zniczem w 2 lidze. Jest bardzo ambitny, a zatem liczę, że będzie się szybko rozwijał. Przyszedł za darmo z Oakwood SC.

 

Jonas Linden - 17-letni reprezentant Norwegii U-19. Jeśli będzie się dobrze rozwijał to wróżę mu wspaniałą karierę w naszym klubie. Będzie dobrym jokerem. Przyszedł za 275 tys. euro z Tromso.

 

Tomasz Wróblewski - 18-letni reprezentant Polski U-19, który będzie zmiennikiem Maćkowiaka i ma się przede wszystkim uczyć oraz rozwijać. Postaram się dawać mu szansę gry. Przyszedł za 240 tys. euro z Legii Warszawa.

 

Tomasz Gierszewski - 16-letni reprezentant Polski U-19. Ma zadatki na bardzo dobrego piłkarza. Będzie dostawał szanse gry i będziemy uważnie śledzić jego rozwój. To moja inwestycja w przyszłość, dlatego zdecydowałem się zapłacić za niego GKS-owi Katowice łączną kwotę aż 675 tys. euro, ale na szczęście rozłożone w całkiem dobre raty i opcjonalne bonusy.

 

 

Jestem bardzo zadowolony z transferów. Są zgodne z moją polityką gry, czyli piłkarze bardzo młodzi i utalentowani. Cieszy mnie, że wśród nowo sprowadzonych piłkarzy, jest dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski, z czego jeden ma zaledwie 16 lat.

 

Przed nami emocjonująca druga część sezonu. Sam jestem bardzo ciekaw co się wydarzy i jak będą prezentować się nowi zawodnicy. Już za 7 dni rozpoczynamy drugą turę ligowych bojów, od meczu z Wisłą Kraków.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Wisłą na 4 tygodnie wypada Maćkowiak. To będzie zatem szansa dla młodego Wróblewskiego. Zobaczymy jak poradzi sobie w seniorskiej piłce.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 20/30
Znicz Pruszków (7.) - Wisła Kraków (11.) 2:0
'27 F. Marchwiński
'59 R. Balde

WislaKrak_qsrpsre.png
R:
Obie drużyny badały swoje mocne i słabe strony na początku. Czasem my zaatakowaliśmy, a czasem zrobiła to Wisła. W końcu w 26 minucie puszczamy piękną kontrę, Romario Balde mija na szybkości zawodników gości, podaje do Ratajczyka, a ten przedłuża podanie do Marchwińskiego, który między obrońcami strzela w róg bramki i nie daje szans bramkarzowi. Do przerwy kontrolowaliśmy przebieg meczu i do szatni schodziliśmy z jednobramkową zaliczką. Druga połowa zaczęła się dla nas świetnie. Akcja Ratajczyka, który w ostatniej chwili swojego rajdu podaje piłkę na skrzydło, trochę niedokładnie do Sauczka, ten jeszcze wycofuje do Ozgura Alpa, a ten perfekcyjnie dośrodkowuje wprost na nogi Balde, który dopełnia formalności i strzela drugą bramkę! Mając przewagę dwóch bramek, graliśmy spokojną i rozważną piłkę. Wisła stworzyła sobie jednak kilka groźnych okazji, ale na posterunku byli obrońcy oraz fenomenalny Biegański. Świetny mecz młodego Turka, który został MVP tego spotkania. W pewnym momencie na boisko wpuściłem dwóch 16-latków, niech łapią kolejne minuty.

 

W meczu z Lechem za kartki będzie musiał pauzować Kujawka. Przeciwko swojemu macierzystemu klubowi, nie będzie mógł też zagrać Marchwiński.


 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 21/30
Lech Poznań (7.) - Znicz Pruszków (4.) 3:2
'2 A. Ratajczyk 0:1
'28 P. Tomczyk 1:1
'33 P. Tomczyk 2:1
'33 C. Sauczek 2:2
'65 P. Tomczyk 3:2

Lech2png_qsrpsra.png
R:
Wchodzimy w mecz fenomenalnie. Wróblewski wrzuca w pole karne, a tam Ratajczyk zgrywa piłkę do Sauczka, który po ziemi odgrywa ją do Ratajczyka, a ten bezbłędnie z bliskiej odległości umieszcza ją w siatce. Niestety po golu Lech zaczął atakować odważniej i nasz błąd umożliwił im wyrównanie. W 28 minucie Biegański źle wybija piłkę, w środku pola przejmuje ją zawodnik gospodarzy i prostopadle zagrywa do Tomczyka, który podchodzi pod samą bramkę i z najbliższej odległości pokonuje naszego bramkarza. Chwilę później świetna akcja Lecha skrzydłem, pomocnik wyprzedza naszego obrońcę, dośrodkowuje wprost na Tomczyka, a ten po rękach Biegańskiego pakuje piłkę do siatki. Jeszcze w tej samej minucie wyprowadzamy natychmiastową kontrę, Balde pędzi z piłką ze skrzydła, zagrywa do Sauczka, ten do Malachowskiego, który uderza w obrońcę, piłka wraca pod nogi Sauczka, a ten pakuje ją przy krótkim słupku i wyrównujemy. Co za szalony mecz! Do przerwy remis. Po przerwie spotkanie było wyrównane, ale w 64 minucie dobra akcja skrzydłem Lecha, a Tomczyk zdobywa swojego trzeciego gola w tym meczu. Do końca walczyliśmy, ale nie udało się nic strzelić. Po takim meczu mogę być tylko dumny z drużyny.

 

 

Fatalna wiadomość przed meczem ze Śląskiem. Romario Balde zrywa mięśnie brzucha i wypada z gry aż na 2 miesiące.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 22/30
Śląsk Wrocław (8.) - Znicz Pruszków (5.) 2:2
'6 Z. Ochigava 1:0
'59 F. Marchwiński 1:1
'64 P. Samiec-Talar 2:1
'86 M. Gąsior 2:2

Slask2png_qsrpsap.png
R:
W mecz wchodzimy fatalnie. Już w piątej minucie po rzucie wolnym, zawodnik Śląska urywa się naszym obrońcom i głową kieruje piłkę w okienko. Przegrywamy. Po stracie gola zaciekle atakujemy, ale po stronie gospodarzy wiele szczęścia. Schodzimy na przerwę przy bardzo niekorzystnym wyniku. W drugiej połowie gramy odważnie i w końcu udaje nam się zremisować. Marchwiński dostaje piłkę przed polem karnym i ładuje piękne okienko. Nasza radość nie trwała jednak długo. Chwilę później kontratak przeprowadza Śląsk skrzydłem, dośrodkowanie dochodzi Samca-Talara, którego nie pilnował nikt. Przegrywamy, ale bierzemy się do roboty. Konsekwentnie atakujemy, ale nie udaje się wykończyć akcji. Minuty mijają. Naprawdę podoba mi się gra mojej drużyny, szkoda przegrywać taki mecz. W końcu w 85 minucie rzut wolny z daleka. Kujawka wrzuca w pole karne, obrońca Śląska interweniuje głową, ale w polu karnym czekał 16-letni Gąsior, który z pierwszej piłki ładuje bramkę. Uratowaliśmy zasłużony remis. Kolejne dobre spotkanie, choć musimy poprawić grę w obronie.

 

 

Rzutem na taśmę wypożyczamy z AC Milan 18-letniego bramkarza na dwa sezony. Reprezentant Belgii U-20 Lillo Guarneri. Raczej nie ma szans na grę, bo niekwestionowanym numerem 1 jest Biegański, ale nie miałem żadnego innego zmiennika na bramkę. Musiałem kogoś sprowadzić, bo jakby Biegański dostał kontuzji w decydującej fazie sezonu, to byłoby słabo.

 

Skończyło się okienko transferowe. Polskie kluby ściągają dużo zagranicznych piłkarzy, sporo szrotu, po zniesieniu limitu obcokrajowców, został spotęgowany, czyli w sumie realistycznie. Trzeba jednak przyznać, że niektóre kluby fajne transfery przeprowadzają, sprowadzając młodych Polaków lub młodych piłkarzy innych narodowości :)

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 23/30
Znicz Pruszków (6.) - Zagłębie Sosnowiec (12.) 2:0
'22 F. Marchwiński
'74 C. Vargas
x C. Vargas nie wykorzystał karnego '60

ZaglebieS_qsrpaws.png
R:
Od razu przystąpiliśmy do ataków. Aktywny Marchwiński na początku meczu trafia w poprzeczkę, a w 22 minucie znajduje się w dogodnej sytuacji i płaskim strzałem pokonuje bramkarza przyjezdnych. Po strzelonej bramce całkowicie kontrolowaliśmy mecz. W drugiej połowie sędzia po konsultacji VAR, dyktuje dla nas jedenastkę, niestety strzał Vargasa broni bramkarz z Sosnowca. Vargas długo miał pecha, próbował wiele razy, ale bronił bramkarz lub on sam nie trafiał. W końcu w 73 minucie przejmuje piłkę przed polem karnym, odwraca się i od razu uderza, a piłka trafia do siatki. Całkowicie dominujemy rywala, który nie oddał ani jednego celnego strzału. Wygrywamy pewnie i zasłużenie!

 

Już za kilka dni czeka nas ciężki mecz wyjazdowy z wiceliderem - Lechią Gdańsk.


Ratajczyk wypada ze składu na 2 tygodnie.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 24/30
Lechia Gdańsk (2.) - Znicz Pruszków (5.) 0:1
'40 B. Faliszewski

Lechia2pn_qsrpqwr.png
R:
Od pierwszych minut narzuciliśmy Lechii swój styl gry. Atakowaliśmy konsekwentnie i w 39 minucie przyniosło to w końcu skutek. Marchwiński przejmuje piłkę na skrzydle, ścina w kierunku pola bramkowego, podaje do Kujawki, ten uderza z pierwszej piłki, ale trafia w obrońcę, piłka odbija się pod nogi nadbiegającego Faliszewskiego, który strzela z pierwszej piłki, płasko w dolny róg bramki. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem. Zaraz po przerwie na boisku w ekipie gospodarzy pojawił się Żukowski i Lechia wzięła się do roboty. Na szczęście nasza obrona grała fenomenalnie i nie dała się złamać. Końcówka była bardzo nerwowa, ponieważ zaciekle broniliśmy prowadzenia. Udało się! Zdobywamy bardzo ważne 3 punkty!

 

Zaledwie dwa dni po meczu z Lechią gramy z GKS Katowice. Po meczu ligowym rozsyłam powołania do kadry Polski U-21 na towarzyski mecz z Anglią.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 25/30
Znicz Pruszków (4.) - GKS Katowice (9.) 2:0
'6 J. Linden
'28 J. Linden

GKSKatowi_qsrpqae.png
R:
Na mecz wychodzimy nieco eksperymentalnym składem. Musiałem dać odpocząć wielu kluczowym zawodnikom. Ten mecz był szansą dla wielu, kolejnych młodych piłkarzy szerokiej kadry. Dobrze wchodzimy w mecz. W 5 minucie Gąsior wykonuje rzut rożny i centruje idealnie na głowę Lindena, który zaskakuje, precyzyjną główką, bramkarza GKSu. W 27 minucie idziemy za ciosem. Fajna akcja skrzydłem, Ramazani dośrodkowuje płasko po ziemi, a Linden mocnym strzałem fantastycznie wykańcza akcję. Do końca meczu kontrolujemy jego przebieg. Ostatecznie kończymy dwubramkowym zwycięstwem! Świetny mecz 17-letniego Lindena.

 

 

Mamy bardzo dobrą pozycję w lidze. Dystans punktowy do ścisłej czołówki stale się zmniejsza.

 

LOTTO EKSTRAKLASA - TABELA

Ekstrakla_qsrpqas.png

 

 

Lada dzień odbędzie się nabór juniorów...

 

 

Odnośnik do komentarza

Powołałem kadrę Polski U-21 na towarzyski mecz z Anglią:

powolania_qsrhrhp.png

 

Do klubu przyszło tym razem łącznie 13 powołań:

 

Belgia U-20: Lillo Guarneri
Norwegia U-19: Jonas Linden
Turcja U-19: Ozgur Alp
Serbia U-21: Bojan Balaz
Polska U-19: Mateusz Borcuch* i Tomasz Gierszewski
Polska U-21: Adam Ratajczyk, Oskar Kujawka, Mikołaj Biegański, Filip Marchwiński, Mateusz Maćkowiak, Oskar Potoczny i Tomasz Wróblewski

 

Jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie czeka nas mecz z Widzewem.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 26/30
Widzew Łódź (8.) - Znicz Pruszków (4.) 1:0
'12 B. Ślisz

Widzew2pn_qsrhrhr.png
R:
Magia stadionu Widzewa zadziałała na korzyść gospodarzy. Po potężnej bombie Marchwińskiego, piłka odbiła się od poprzeczki i zatańczyła na linii bramkowej rywali, którzy wyprowadzili kontrę i po dobitce gola strzela Ślisz. Niestety do końca drugiej połowy bijemy głową w mur, żaden z naszych ataków nie może trafić do siatki. Przesuwam Lindena na pozycję schodzącego napastnika, na środek napadu wchodzi Ratajczyk. Może uda się odwrócić losy meczu. To co działo się w drugiej połowie to skandal. Mieliśmy wiele fantastycznych sytuacji, ale Widzew był chyba tego dnia pod ochroną wyższych sił. Cudem dowieźli to 1:0. Przegrywamy mecz, którego nie powinniśmy przegrać...

 

 

Wyjeżdżam na zgrupowanie reprezentacji. Przed nami mecz z Anglikami, naszymi grupowymi rywalami w Mistrzostwach Europy. Zobaczymy czy będziemy w stanie dotrzymać im kroku, jak wiadomo, angielska piłka najszybciej i najlepiej się rozwija.


Przybyli nowi juniorzy. Niestety w tym roku jest chyba największa bieda. Żaden z nich nie nadaje się i nie będzie się nadawał do gry. Szkoda.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Anglia 3:5
'13 C. Hudson-Odoi 0:1
'15 D. Kędzior 1:1
'24 C. Hudson-Odoi 1:2
'29 A. Appiah 1:3
'31 C. Hudson-Odoi 1:4
'45+1 C. Hudson Odoi 1:5
'69 M. Żukowski 2:5
'74 M. Żukowski 3:5

towAnglia_qsrhxah.png
R:
Niestety my pierwsi tracimy gola. Szybka kontra Anglików w 12 minucie, podanie w uliczkę Appiah urwał się obrońcom w sytuacji sam na sam, Biegański broni, ale dobitki w wykonaniu Hudsona-Odoi już nie daje rady. Zaczęliśmy atakować i zaledwie 2 minuty później doprowadzamy do wyrównania. Piękna wrzutka Abramowicza do kolegi z Zagłębia Lubin, Kędzior z pierwszej piłki z woleja umieszcza piłkę przy samym słupku. Niestety pechowo tracimy kolejną bramkę w 23 minucie. Maćkowiak nie upilnował Anglika, ten strzela, broni Biegański, a Hudson-Odoi dobija piłkę głową, a ta wtacza się do siatki. Anglicy w gazie, przeprowadzają kolejną kontrę, po której Appiah pięknym rajdem wdziera się w pole karne i bezlitośnie pokonuje naszego bramkarza. Przegrywamy dwiema bramkami mimo dobrej gry. 2 minuty później Hudson-Odoi zdobywa hat-tricka, znowu Biegański broni pierwszy strzał, dobitki już nie. Fatalna sytuacja. Jeszcze przed przerwą Hudson-Odoi dobija nas strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego. Schodzimy na przerwę przegrywając 5:1. W drugiej połowie gramy wyrównaną piłkę i w końcu w 69 minucie Kujawka z głębi pola, z rzutu wolnego, idealnie dośrodkowuje do Żukowskiego, który po rękach bramkarza strzela nam drugiego gola. Choć trochę ratujemy naszą twarz. Kilka minut później strzelamy kolejną bramkę. Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystuje Żukowski, który ofiarnie wślizgiem umieszcza piłkę w bramce. Atakujemy i walczymy do końca, ale wynik pozostaje już bez zmian. No cóż, zagraliśmy w sumie dobry mecz w ofensywie, choć kiepski w defensywie. Natomiast Anglia w pierwszej połowie pokazała futbol galaktyczny, na miarę swojego składu, który jest naszpikowany wonderkidami. To było cenne doświadczenie, na Mistrzostwach Europy będziemy musieli zagrać z Anglikami bardzo ostrożnie.

 

Wracamy ze zgrupowania do ligowej rzeczywistości. Przed nami mecz u siebie z liderem ekstraklasy - Cracovią.


Tomasz Gierszewski zagrał świetny mecz uwieńczony bramką i oceną 8,2 w meczu Eliminacji Mistrzostw Europy U-19 z Austrią, który Polacy wygrali 3:1.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 27/30
Znicz Pruszków (5.) - Cracovia Kraków (1.) 0:1
'29 M. Budziński

Cracovia2_qsrhxpp.png
R:
Gramy bardzo wyrównane spotkanie, dopóki w 29 minucie fatalny błąd popełnia Maćkowiak, który traci piłkę na własnej połowie, a piłkarz Cracovii pędzi na naszą bramkę i w sytuacji sam na sam, pokonuje Biegańskiego. Przeważamy, atakujemy, ale nie udaje się. Do przerwy przegrywamy. W drugiej połowie nadal atakujemy, mamy świetne okazje, ale bramka Cracovii była jak zaczarowana. Atakujemy zaciekle, ale to co wyczynia bramkarz rywali to jakiś pieprzony cud. Niestety mimo, że byliśmy wyraźnie lepsi na boisku, nie zdobywamy nawet punktów. Taki bywa futbol.

 

 

Dwa dni po poprzednim spotkaniu gramy z Górnikiem Zabrze. Będzie to okazja do rehabilitacji, ale czeka nas trudne zadanie, ponieważ będę musiał zagrać w mocno eksperymentalnym składzie, ze względu na zmęczenie wielu zawodników, a także zgrupowanie reprezentacji U-19.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 28/30
Górnik Zabrze (9.) - Znicz Pruszków (6.) 1:0
'90+3 A. Ryczkowski

Gornik2pn_qsrhxea.png
R:
Bardzo wyrównana i emocjonująca pierwsza połowa. Obie drużyny miały świetne okazje. Było dużo słupków i poprzeczek. Jednak na przerwę zawodnicy schodzą z bezbramkowym remisem. Druga połowa wyglądała podobnie. Walka na całego, choć więcej okazji mieliśmy my. Loska bronił tego dnia świetnie, no i gospodarze mieli dużo szczęścia, a raczej my pecha. Kiedy wydawało się, że w meczu padnie w sumie uczciwy remis, w ostatniej minucie doliczonego czasu, Górnik przeprowadza akcję, po której zdobywa bramkę. Niestety europejskie puchary coraz bardziej nam uciekają, a przed nami mecz z Legią Warszawa. Postaram się zrobić co w mojej mocy, aby wyjść z dołka.

 

Trzy porażki z rzędu nie napawają optymizmem przed meczem z Legią, ale w sumie nie ma lepszego przeciwnika na przełamanie i odwrócenie złej passy. Być może będę miał już do dyspozycji wszystkich kluczowych piłkarzy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 29/30

Legia2stu_qsrhqen.png
Znicz Pruszków (6.) - Legia Warszawa (4.) 4:0
'23 F. Marchwiński
'58 J. Linden
'75 T. Gierszewski
'79 C. Sauczek

Legia2png_qsrhqee.png
R:
Od początku ruszyliśmy do ataku. Bombardowaliśmy bramkę Legii, ale w świetnej dyspozycji był doświadczony Fabiano. W końcu w 22 minucie nasze wysiłki przynoszą skutek. Akcja ze skrzydła, Ozgur Alp świetnie rozegrał piłkę z Lindenem, a ten w polu karnym odgrywa do Marchwińskiego, który precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę, strzelając w lewy róg bramki. Gramy dobrze i konsekwentnie. Do przerwy wygrywamy. W drugiej połowie nadal gramy swoje, a już w 57 minucie przeprowadzamy doskonały kontratak. Sauczek pędzi skrzydłem i posyła precyzyjną piłkę między obrońców, zgarnia ją Linden, który w ostatniej chwili wykonuje zwód i uderza na bramkę, nie dając szans bramkarzowi Legii. Gramy dziś fantastycznie. Wpuszczam na boisko 16-letniego Gierszewskiego, a ten w 74 minucie strzela bramkę. Asystuje mu, również wprowadzony na boisko - Ramazani. Idziemy za ciosem. Sauczek zagrywa na prawe skrzydło do Ramazaniego, ten uderza w poprzeczkę, Sauczek dobija. Legia zdeklasowana!

 

 

Tomasz Gierszewski mając 16 lat i 260 dni został najmłodszym strzelcem bramki w historii zespołu.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 30/30
KGHM Zagłębie Lubin (12.) - Znicz Pruszków (6.) 1:3
'6 J. Linden 0:1
'6 M. Kozina 1:1
'50 F. Marchwiński 1:2
'62 C. Sauczek 1:3

cz.k. B. Abramowicz '58

ZaglebieL_qsrhqwn.png
R:
Już w 5 minucie strzelamy gola. Linden otrzymuje piłkę od Faliszewskiego przed polem karnym, schodzi z nią w kierunku lewego skrzydła, biorąc za sobą obrońcę, nagle mija go błyskotliwym zwodem, podchodzi do lewego słupka bramki, ściągając w jego stronę bramkarza i strzela w prawy róg. Piękny gol. Zaledwie minutę później mamy już remis. Długa piłka między naszych obrońców, zgarnia ją napastnik gospodarzy podbiega pod samą bramkę i strzela. Długo nie nacieszyliśmy się prowadzeniem. Dominujemy, choć Zagłębie wyprowadza czasem groźne kontry. Na przerwę schodzimy z remisem. Zaraz po drugim gwizdku zaczynamy atakować i w 49 minucie, Kujawka przed polem karnym zagrywa do Marchwińskiego, a ten cudownie huknął i nie dał szans golkiperowi gospodarzy. W 57 minucie Abramowicz dostaje drugą żółtą kartkę i gramy w przewadze. My gramy swoje. W 62 minucie Wróblewski wypatruje na lewym skrzydle Gierszewskiego, a ten doskonale asystuje wprost na głowę Sauczka, który umieszcza piłkę w bramce. Chyba nic już nam nie odbierze tego zwycięstwa! Do końca spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg. Mimo wielu akcji, nie udało nam się wcisnąć czwartego gola. Zwyciężamy!

 

Pewnie awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej LE. Tracimy 2 punkty do czwartej Legii i 6 punktów do trzeciej Jagielloni. Cracovia i Lechia są już poza naszym zasięgiem. Przed nami ostatnie 7 kolejek, w które zadecydują czy zagramy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

 

LOTTO EKSTRAKLASA - GR. MISTRZOWSKA

Ekstrakla_qsrhqww.png

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 1/7
Cracovia Kraków (2.) - Znicz Pruszków (5.) 1:2
'14 B. Balaz 0:1
'71 J. Linden 0:2
'78 K. Lacruz 1:2
cz.k. O. Kujawka '44

Cracovia3_qsrrprq.png
R:
Mecz zaczynamy dobrze. W 13 minucie Kujawka wykonuje rzut rożny, dośrodkowuje idealnie na głowę Bojana Balaza, który pewnie umieszcza piłce w siatce. Jeszcze chwila niepewności, ponieważ sędzia korzysta z VAR, aby sprawdzić słuszność bramki, ale zostaje ona uznana. Gospodarze rozpoczęli ataki na naszą bramkę, ale udaje nam się wybronić rezultat. Niestety pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą kartkę dostaje Kujawka i gramy w poważnym osłabieniu. W drugiej części gra się zaostrza. Cracovia w przewadze zaczyna atakować, my dzielnie się bronimy. W 57 minucie strzelają bramkę, która po konsultacji VAR, na szczęście, nie zostaje uznana. Mimo ataków gospodarzy, nie składamy broni. W 70 minucie Sauczek podaje do Lindena, który znajduje się przed polem karnym i precyzyjnym, podkręconym strzałem, umieszcza piłkę w bramce przy lewym słupku. Niestety 7 minut później popełniamy kilka błędów i piłkarze Cracovii zdobywają kontaktowego gola. Będzie nerwowa końcówka! W istocie była, ale daliśmy radę! Brawa dla całej drużyny za walkę do ostatniej sekundy. Dla rywali też brawa, że cisnęli nas do końca. Na szczęście to my wygrywamy!

 

 

Zaledwie 2 dni dzielą nas od meczu z kolejnym rywalem - Legią Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 2/7
Znicz Pruszków (5.) - Legia Warszawa (4.) 1:1
'37 J. Dinenno 0:1
'82 A. Ratajczyk 1:1

Legia3png_qsrraes.png
R:
Mieliśmy przewagę, nawet dominowaliśmy przez ponad 30 minut, ale Legia przeprowadziła dobrą kontrę w 37 minucie, po której goście zdobywają gola. Błąd Maćkowiaka i Potocznego. Mimo wyraźnej przewagi na przerwę schodzimy pokonani. W drugiej połowie kontynuujemy naszą dobrą grę, ale nie możemy przedrzeć się przez obronne zasieki legionistów. W końcu w 82 minucie przeprowadzamy dobrą akcję. Gierszewski wypatruje nabiegającego na prawym skrzydle Ozgura Alpa. Młody Turek sprytnie wykiwał obrońcę Legii i zdołał dośrodkować do Ratajczyka, który pewnie pokonuje bramkarza gości. Zdobywamy ważny punkt.

 

Przed nami spotkanie z liderem ligi - Lechią Gdańsk.


Odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata U-20, które odbędą się we Francji. Polska trafiła do grupy A z Chinami, Gwineą i Polinezją Francuską. Grupa C jest grupą śmierci, ponieważ zmierzą się w niej: Brazylia, Francja, Meksyk i Egipt.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 3/7

Lechia3st_qsrrawh.png
Lechia Gdańsk (1.) - Znicz Pruszków (5.) 1:2
'9 J. Linden 0:1
'19 F. Marchwiński 0:2
'38 A. Chrzanowski k. 1:2

Lechia3pn_qsrrawr.png
R:
Od początku gramy odważnie. W pierwszym składzie wychodzi 16-letni Gierszewski i to była dobra decyzja. Ten młody zawodnik już w 9 minucie posyła piękne prostopadłe podanie do Lindena, który wspaniale uderza prawie w okienko bramki i wychodzimy na prowadzenie. Poszliśmy za ciosem. w 19 minucie wykonujemy aut z lewego skrzydła pod bramką rywali, Kujawka zagrywa do Wróblewskiego, a ten wypatruje nabiegającego w pole karne Marchwińskiego, który silnym strzałem posyła piłkę w okienko bramki. Fantastyczny początek. W 37 minucie faulujemy w polu karnym i sędzia po konsultacji VAR, dyktuje jedenastkę. Bezbłędnie wykorzystuje ją Chrzanowski i Lechia zdobywa kontaktowego gola. Do końca pierwszej połowy atakujemy i przeważamy. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Czasami bywało nerwowo, ale Lechia nie zdołała nam poważniej zagrozić. Wynik nie ulega już zmianie do końca. Zdobywamy trzy punkty z liderem! Świetny mecz moich zawodników.

 

 

Po zwycięstwie nad Lechią wskakujemy na trzecie miejsce w tabeli. Tracimy już tylko 2 punkty do drugiej Cracovii i aż 9 punktów do Lechii. Walka będzie do końca, bo w czołówce jest duży ścisk.

 

Selekcjonerzy reprezentacji U-20 wysłali powołania na Mistrzostwa Świata. Do klubu przyszło 6 powołań:

 

Polska U-20: Adam Ratajczyk, Filip Marchwiński, Mikołaj Biegański, Mateusz Borcuch*, Mateusz Maćkowiak
Belgia U-20: Lillo Guarneri


Teraz chwila refleksji:

Prowadzenie kadry Polski U-21 wydaje mi się trochę bez sensu, ponieważ po powołaniach na MŚ U-20, z mojej drużyny, która grała w eliminacjach i którą przygotowywałem na Mistrzostwa Europy, zostało zaledwie 9 piłkarzy, czyli niemal cała drużyna została rozbita. Nie mam teraz szans złożyć ekipy, która będzie w stanie cokolwiek ugrać na turnieju. Dlatego noszę się ze złożeniem rezygnacji.

 

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski - Finał

Widzew Łódź - Lech Poznań 0:0 k. 4:3

FinalPuch_qsrrasp.png

 

 

Po przemyśleniu sprawy zdecydowałem się zrezygnować z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Kiedy zobaczyłem jakich piłkarzy mam do dyspozycji na turniej, zdecydowałem o rezygnacji, aby uniknąć kompromitacji. Poza tym nie po to budowałem sobie od nowa drużynę na lata, aby przed każdym turniejem, być pozbawianym najlepszych graczy. Z taką mechaniką, Polska nigdy nie będzie miała szans zagrać w Igrzyskach Olimpijskich.

 

Niestety Ozgur Alp wypada ze składu na 5 tygodni, a to oznacza, że do końca sezonu będziemy musieli grać bez niego. Wielka szkoda, bo to dla nas duże osłabienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 4/7
Śląsk Wrocław (8.) - Znicz Pruszków (3.) 4:0
'13 M. Cholewiak
'36 S. Bakis
'67 B. Baran
'78 M. Hoibraten

Slask3png_qsrxhnq.png
R:
Kiepsko wchodzimy w mecz. W 12 minucie fatalny błąd popełnia Balaz, po jego słabym podaniu piłkę przejmuje zawodnik Śląska, dośrodkowuje, a akcję wykańcza bezbłędnie Cholewiak. Gramy wyrównane spotkanie, stwarzamy okazję, ale w 36 minucie tracimy drugą bramkę, trochę przypadkową. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Niestety to nie był nasz dzień. W drugiej połowie tracimy jeszcze dwa gole i przegrywamy wysoko.

 

Przed nami ostatnie trzy kolejki. Mecze z Lechem, Jagiellonią i Górnikiem.


Maćkowiak wypada ze składu na 4 tygodnie.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 5/7
Znicz Pruszków (6.) - Lech Poznań (3.) 3:2
'4 P. Tomczyk 0:1
'9 J. Linden 1:1
'50 W. Golla sam. 2:1
'68 J. Linden 3:1
'81 K. Jóźwiak 3:2

Lech3png_qsrxher.png
R:
To był bardzo dobry i zacięty mecz. Zaczyna się dla nas fatalnie, ponieważ szybko tracimy gola. Na szczęście drużyna się nie poddaje i walczy o każdy centymetr boiska. Dzięki temu szybko doprowadzamy do wyrównania, a strzelcem bramki był Linden, który dostał świetne, długie podanie od Wróblewskiego i najpierw trafił w bramkarza, ale zaraz potem skutecznie dobił. Do przerwy był remis. W drugiej części meczu Wojciech Golla postanowił podać wysoką piłkę do swojego bramkarza, robiąc to tak nieudolnie, że zalicza bramkę samobójczą. Natomiast w 68 minucie dobijamy rywala. Świetna akcja Lindena, który znajdując się w sytuacji sam na sam, choć naciskany przez obrońców, pięknie technicznie podrzuca piłkę, obok bramkarza, ta jeszcze odbija się od słupka, tańczy na linii, ale po ofiarnym wślizgu Lindena, w końcu ją mija! W końcówce spotkania pięknego gola dla Lecha zdobywa Jóźwiak i było bardzo nerwowo do końca. Na szczęście dzielnie się bronimy i zdobywamy niezwykle istotne 3 punkty.

 

Niestety Cezary Sauczek wypada ze składu na 4 tygodnie. Coraz bardziej niekomfortowa sytuacja kadrowa przed dwoma decydującymi meczami.


Lechia Gdańsk na dwie kolejki przed końcem świętuje już Mistrzostwo Polski.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 6/7
Jagiellonia Białystok (3.) - Znicz Pruszków (2.) 1:1
'33 L. Ramazani 0:1
'90+2 A. Canobbio 1:1
cz.k. T. Nguen '16

Jagiellon_qsrxhex.png
R:
Od początku próbujemy narzucić rywalom swój styl gry. Gramy dobrze, często atakując i stwarzając groźne sytuacje. Taka gra zasiała nerwowość w szeregach Jagielloni. W 16 minucie czerwoną kartkę dostaje Nguen i gramy w przewadze jednego zawodnika! Zaczynamy wykorzystywać przewagę i konsekwentnie atakujemy. Wróblewski dostaje piłkę do Gierszewskiego, wrzuca ją w pole karne, tam wchodzi Ramazani i najpierw strzela głową, piłka odbija się od rąk bramkarza i nasz pomocnik dobija ją mocno i pewnie. Wychodzimy na prowadzenie. Do przerwy prowadzimy jedną bramką. W drugiej części całkiem dominujemy grę, ale brakuje nam z przodu skuteczności, też wielki dzień przeżywa Sandomierski. Niestety w doliczonym czasie gry, przez błąd Wróblewskiego, Jaga wyprowadza kontratak, po którym strzela gola i rzutem na taśmę wyrównuje. Jeden celny strzał w całym meczu wystarczył, aby odebrać nam zwycięstwo.

 

Teraz jak wygląda sytuacja przed ostatnią kolejką:

Gramy teoretycznie z najsłabszą drużyną grupy mistrzowskiej - Górnikiem Zabrze. Ten mecz zadecyduje czy zagramy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Puchar Polski zdobył Widzew i zapewnił sobie prawo występu w Lidze Europy, dlatego my musimy zająć 3 miejsce, aby grać w Europie. Dlatego musimy wygrać mecz z Górnikiem, a Jagiellonia nie może wygrać z Lechią. Nasza sytuacja jest o tyle trudna, że nie będę miał do dyspozycji aż 7 piłkarzy, którzy jadą na Mistrzostwa Świata U-20. Nasza sytuacja jest nieco dramatyczna, ponieważ nie będę mógł skorzystać z naszych dwóch bramkarzy: Biegańskiego i Guarneriego oraz Marchwińskiego, Vargasa i Ratajczyka. Najbardziej jednak boli brak bramkarza, co może okazać się naszą zgubą. Zmuszony będę wystawić w tym meczu juniora i modlić się o jego dobry dzień i świetną grę naszej defensywy. Stoimy zatem przed bardzo trudnym zadaniem. Będą wielkie emocje.

 

Tabela przed ostatnią kolejką:

TabelaEks_qsrxhes.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa Grupa Mistrzowska 7/7
Znicz Pruszków (6.) - Górnik Zabrze (8.) 1:0
'72 J. Linden

Gornik3pn_qsrsnsn.png
R:
W mocno okrojonym składzie przystąpiliśmy do tego meczu. Było to wyrównane spotkanie. Do przerwy był jednak bezbramkowy remis. Drżałem za każdym razem kiedy Górnik podchodził pod naszą bramkę, ponieważ stojący w niej junior, był totalnym ogórkiem. Mimo wszystko zaliczył jedną dobrą, kluczową interwencję, a resztą zajęła się defensywa, która zagrała tego dnia bardzo solidne spotkanie. Musieliśmy ten mecz wygrać, zatem martwiłem się, kiedy nie strzelaliśmy długo bramki. W końcu w 72 minucie nastąpiło przełamanie. Faliszewski wykonuje rzut wolny z głębi pola, piłka trafia wprost pod nogi Lindena w polu karnym, a ten pewnie po ziemi umieszcza piłkę w siatce. Do końca meczu nie oddaliśmy już tego prowadzenia. Sensacja stała się faktem! Mamy europejskie puchary w kolejnym sezonie!

 

Mamy europejskie puchary i to w jakim stylu. Dzięki korzystnym rezultatom w innych meczach, ostatecznie zdobywamy wicemistrzostwo Polski. Jest to nie lada sensacja. Pruszków oszalał na punkcie piłki nożnej. To najlepszy wynik w historii klubu, nie mówiąc już o szansie pokazania się w rozgrywkach europejskich.


Otrzymujemy 1,37 mln euro za zajęcie 2 miejsca w Lotto Ekstraklasie, a także zgarniamy całą pulę z Pro Junior System, ponieważ byliśmy zdecydowanie najmłodszym zespołem w lidze. Z tego tytułu dostajemy zatem 416 tys. euro, co dla naszej szczupłej kasy, jest wielkim wsparciem.


Zarząd ustalił wyjściowe budżety na kolejny sezon. Dostaliśmy 183 tys. euro budżetu płacowego i 1,06 mln euro budżetu transferowego. Są to dość skromne kwoty, ale nie narzekam. Spróbuję przeprowadzić kilka dobrych transferów. Do tej pory miałem do nich nosa, może teraz też się uda.


Zdobyłem nagrodę dla Menadżera Sezonu osiągając wynik grubo ponad oczekiwania i możliwości klubu.

 

LOTTO EKSTRAKLASA - TABELE - KONIEC SEZONU

TabelaEks_qsrsnsr.png

TabelaEks_qsrsnsx.png

 

ZNICZ PRUSZKÓW - PODSUMOWANIE

Ustawieni_qsrseah.png

 

BR Mikołaj Biegański (38 wyst. 40 strc. 11 czyk 6,87) - Ostoja naszej bramki. Bronił fenomenalnie, ratując nam skórę ciężką do policzenia ilość razy. Czasem zdarzały mu się wpadki, ale to młody golkiper, który z sezonu na sezon powinien być coraz lepszy. Pewny punkt mojej drużyny.

 

OWP Ozgur Alp (11 wyst. 0 br. 2 asys. 7,18) - sprowadzony zimowym oknem transferowym, młody Turek od razu wskoczył do pierwszego składu i grał znakomicie. Szybki, zwinny, potrafi dośrodkować w pole karne, skuteczny w defensywie. Pewny punkt prawej obrony na kolejny sezon.

 

Bojan Balaz (27 wyst. 1 br. 0 asys. 7,07) - pewny punkt defensywy, twardy i nieustępliwy. Jego interwencje w ostatnich chwilach ratowały mnie niejednokrotnie przed stratą gola. Będzie walczył o miejsce w składzie w kolejnym sezonie.

 

Adrian Rybak (32 wyst. 0 br. 0 asys. 7,11) - fenomen w obronie. Młody wychowanek klubu, który co sezon zgarnia nagrodę dla najlepszego piłkarza drużyny, a także najlepszego obrońcę ligi. Zgarnął w tym sezonie nagrodę dla Piłkarza Roku w Ekstraklasie. W każdym meczu gra solidnie. Kapitan drużyny, ma pewne miejsce w składzie na kolejny sezon.

 

OWL Tomasz Wróblewski  (13 wyst. 0 br. 2 asys. 7,16) - młody obrońca wyciągnięty z akademii Legii Warszawa, miał być zmiennikiem dla Maćkowiaka, a tymczasem wskoczył do składu i grał świetnie. Pomiędzy nim, a Maćkowiakiem rozegra się walka o miejsce w pierwszej 11-stce na mecze w Europie. Ma zadatki na świetnego ofensywnego obrońcę, tylko muszę z nim popracować nad dośrodkowaniami, kryciem i odbiorem.

 

DP Oskar Kujawka (28(2) wyst. 2 br. 4 asys. 7,13) - jak zwykle wspaniały sezon w wykonaniu mojego odkrycia, jakim jest ten piłkarz. Z racji dużej rywalizacji w środku pola, przestawiłem go na defensywnego pomocnika. Świetnie sobie radził. Często odbierał piłki rywalom i precyzyjnie podawał do przodu i rozpoczynał akcje, które zakończyły się bramką. Zmianę pozycji przypłacił mniejszą liczbą goli i asyst, ale dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. W przyszłym sezonie nadal będzie grywał na tej pozycji, choć jeśli znajdziemy dobrego, defensywnego pomocnika, to rozważę powrót Kujawki na środek pola.

 

PŚP Filip Marchwiński (22(10) wyst. 8 br. 2 asys. 7,04) - wypożyczony z Lecha Poznań, młody pomocnik długo łapał optymalną formę, ale kiedy już ją złapał był niezastąpiony w środku pola. Strzelił wiele ważnych bramek. Popisał się fantastyczną formą w końcówce sezonu, co pozwoliło nam na zajęcie tak wysokiej lokaty w tabeli. Dobrze, że zostaje u nas na kolejny sezon.

 

PŚL Tomasz Gierszewski (5(6) wyst. 1 br. 2 asys. 6,80) - 16-latek w końcówce sezonu wywalczył sobie miejsce w składzie i grał bardzo dobrze. Wykorzystał swoją szansę i nowy sezon zacznie prawdopodobnie w pierwszym składzie.

 

OPP Cezary Sauczek (34(4) wyst. 5 br. 6 asys. 6,95) - w ekstraklasie nie był już tak skuteczny, jak w poprzednim sezonie w 1 lidze, ale nie zawiódł mnie. Dawał z siebie wszystko na meczach, a jego bramki i asysty miały kluczowe znaczenie w przebiegu tego sezonu. Prawdopodobnie zostaje w pierwszym składzie na kolejny sezon.

 

OPL Romario Balde (27(2) wyst. 11 br. 2 asys. 7,05) - bardzo bramkostrzelny i szybki zawodnik. Takiego piłkarza na lewym skrzydle było nam trzeba. Niestety wypadł na kilka miesięcy z powodu kontuzji i po powrocie z niej, nie strzelał już prawie wcale. Mam nadzieję, że odblokuje się w nowej kampanii. Szukam też dla niego jakiegoś młodego, zdolnego zmiennika.

 

Jonas Linden (11(4) wyst. 9 br. 1 asys. 7,33) - no to trafiłem z tym transferem. Ma chłopak nosa do strzelania goli. Świetne warunki fizyczne, a także umiejętności piłkarskie w tak młodym wieku. Pewniak do pierwszej 11-stki w kolejnym sezonie.

 

R1 Oskar Potoczny (22(1) wyst. 1 br. 0 asys. 6,91) - wypożyczony z Pogoni, młody obrońca nie zawiódł mnie. Był solidnym zmiennikiem, a z powodu kontuzji innych graczy, rozgerał w tym sezonie sporo spotkań i zrobił to dobrze. Po sezonie wraca do Pogoni, która chce dać mu szansę gry.

 

R2 Piotr Jóźwiak (18(4) wyst. 3 br. 1 as. 6,99) - młody wychowanek trochę pograł w tym sezonie i grał co najmniej dobrze. Ma dużą konkurencję w środku pola i obawiam się, że nadal pozostanie tylko zmiennikiem. Niemniej, rozwija się i może mnie czymś jeszcze zaskoczy.

 

R3 Bartłomiej Faliszewski (21(10) wyst. 4 br. 7 asys. 7,15) - wychowanek, prawie cały sezon grał w pierwszym składzie i nie zawodził. Szybki i dynamiczny pomocnik, zawsze robił dużo zamieszania w środku pola, dzięki czemu strzeliliśmy sporo bramek. Być może jeszcze się rozwinie. Póki co widzę dla niego rolę zmiennika w przyszłym sezonie.

 

R4 Mateusz Maćkowiak (25 wyst. 0 br. 0 asys. 6,91) - grał solidnie, choć zdarzały mu się głupie błędy, które bolały szczególnie w końcówce sezonu. Mimo wszystko, systematycznie się rozwija i będzie walczył o miejsce w składzie.

R5 Maciej Kraśniewski (23 wyst. 0 br. 0 asys. 6,93) - zaczął sezon w pierwszym składzie i radził sobie nieźle, choć w momencie przyjścia Turka, nie miał już szans na regularną grę. To nadal jednak solidny, młody, polski obrońca. Będzie pierwszym zmiennikiem Ozgura Alpa.

 

R6 Adrian Malachowski (6(3) wyst. 1 br. 2 asys. 7,07) - przydał się kiedy miałem plagę kontuzji w zespole i zaliczał udane mecze. Będzie solidnym zmiennikiem.

 

R7 Largie Ramazani (16(18) wyst. 3 br. 6 asys. 6,96) - był niezłym zmiennikiem. Jego szybkość potrafiła czasem zrobić różnicę, kiedy pojawiał się na boisku. W przyszłym sezonie pewnie będzie pełnił taką samą funkcję.

 

R8 Mateusz Gąsior (11(11) wyst. 2 br. 1 asys. 6,83) - wychowanek, z którego myślałem, że nic nie będzie. Kilka razy pozytywnie zaskoczył.

 

R9 Adam Ratajczyk (11(20) wyst. 4 br. 3 asys. 6,75) - sprzedałem go SC Freiburg i wynegocjowałem wypożyczenie zwrotne na 2 lata. Cieszę się, że mogę mieć takiego zawodnika w składzie. Jako Klasyczna 10, potrafi świetnie rozegrać i wykończyć akcję. Pewny punkt w ofensywie jeśli gramy bez defensywnego pomocnika.

 

R10 Craig Vargas (23(6) wyst. 11 br. 1 asys. 6,94) - miał świetne wejście w sezon, strzelał sporo goli, ale potem się zaciął. Vargas gra w kratkę. Jego pozycję osłabiła świetna dyspocyzja, młodszego od niego Lindena. Rozważam jego sprzedaż. Interesują się nim niemieckie kluby.

 

R11 Jose (5(8) wyst. 0 br. 0 asys. 6,72) - młody Hiszpan jeszcze wdraża się do drużyny, ale wypadł ogólnie pozytywnie i rozwija się. Zobaczymy co z niego będzie.

 

R12 Mariusz Malinowski (9(7) wyst. 3 br. 3 asys. 7,15) - nasz wychowanek rzadko grywał ze względu na dużą rywalizację w środku pola, ale sezon może zaliczyć do udanych. Jestem ciekaw jego dalszego rozwoju.

 

 

Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu w wykonaniu tej drużyny. Teraz przede mną ciekawe okienko transferowe. W swoim stylu poszukamy piłkarzy młodych i zdolnych, najlepiej Polaków, ale ciężko będzie takich ściągnąć. Korzystam też z tego, że w Europie odbywają się Mistrzostwa Świata U-20, mogę dzięki temu obserwować ciekawych zawodników.

 

 

Odnośnik do komentarza

Piłkarze rozjechali się na urlopy. Po ich powrocie rozpoczniemy intensywne przygotowania do nowego sezonu.


Reprezentacja Polski U-20 dobrze zaprezentowała się na Mistrzostwach Świata organizowanych we Francji. Wyszła z grupy na 2 miejscu, by w 2 rundzie wygrać z RPA. Odpadła dopiero w ćwierćfinale, po dobrym meczu z Hiszpanami, zakończonym wynikiem 1:0. W finale Meksyk wygrał w rzutach karnych z Hiszpanią.

Złoty But MŚ U20 zdobył Adam Ratajczyk, który w 5 występach, strzelił 4 gole i zaliczył 2 asysty. Cieszę się, że Adam zostaje z nami na kolejny sezon.

 

Piłkarzem sezonu wg kibiców został Oskar Kujawka (38% głosów). Moim zdaniem słusznie przyznana nagroda.

 

LigaEurop_qsrapeh.png

Kiedy piłkarze wypoczywali na urlopach, odbyły się losowania eliminacyjne do Ligi Europy. W 1 rundzie kwalifikacyjnej zagramy z łotewskim FK Spartaks Jurmala. Jeśli ich przejdziemy, to w 2 rundzie spotkamy się ze zwycięzcą dwumeczu: azerskiego FK Qabala z białoruskim Dinamo Brześć.

 

 

Pracujemy intensywnie nad transferami. Póki co podpisaliśmy umowy z 4 młodymi piłkarzami. Dwóch z nich to Polacy, a dwóch pozostałych to cudzoziemcy.


Piłkarze powrócili z urlopów. Zatem zaczynamy przygotowania do sezonu. Pierwszy sparing gramy z bardzo mocnym przeciwnikiem.

 

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Hull City 4:0
'11 J. Linden k.
'16 J. Linden
'41 J. Linden
'44 J. Linden
x K. Kodro nie wykorzystał karnego '9

towHullCi_qsrqqeh.png
R:
Rozjechaliśmy Hull City. W pierwszej połowie wyszedłem moim podstawowym składem i nie daliśmy żadnych szans zespołowi angielskiemu. Linden walnął dziś 4 bramki, grając na lewym skrzydle jako schodzący napastnik. Ponadto Biegański broni karnego. W przerwie wymieniłem prawie cały zespół. Rezerwowi dali sobie radę i również dobrze wyglądali na boisku.

 

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - NK Maribor 2:1
'12 J. Linden 1:0
'34 G. Badje 1:1
'79 Jose 2:1

towMaribo_qsrqqex.png

 

 

Już za 9 dni rozpoczynamy naszą przygodę z europejskimi pucharami. Znicz Pruszków zaliczy swój debiut w europejskich rozgrywkach kontynentalnych w Łotwie, do której jedziemy na nasz pierwszy mecz.


Znicz Pruszków otrzyma w tym sezonie 1,12 mln euro za prawa transmisyjne, a także 256 tys. euro premii za naszą postawę na przestrzeni ostatnich 6 lat.


Po rozmowach z zarządem i ustaleniem oczekiwań, udało mi się dostać więcej pieniędzy na działania transferowe. Zatem w tej chwili nasz budżet płacowy wynosi 198,764 euro miesięcznie, a budżet transferowy 499,356 euro.


Rozpoczęło się okienko transferowe. Część niepotrzebnych piłkarzy odeszła. Zastąpili ich młodzi piłkarze. Zatem szatnia została trochę przewietrzona.


Do klubu przyszli nowi piłkarze:

 

Michał Kolba - sprowadzony za 11,75 tys. euro z ŁKS Łódź; Sprowadziłem go, ponieważ potrzebny był mi doświadczony trzeci bramkarz, aby uniknąć sytuacji, jak przed sezonem, że dwóch moich bramkarzy ciśnie na kadrę, a ja zostaję z juniorem między słupkami na najważniejszy mecz sezonu. Poza tym jest całkiem solidnym bramkarzem.

 

Tomasz Paprota - kupiony z klubu Wigry Suwałki za 170 tys. euro; Młody i zdolny, uczestnik MŚ U-20, gdzie zaprezentował się z niezłej strony. Potrzebny nam solidny defensywny pomocnik, który będzie mógł grać wymiennie z Kujawką.


Piotr Marek - wyciągnięty za darmo z Piasta Gliwice. Reprezentant U-19. Ma chłopak zadatki na dobrego piłkarza, ale ciężko mi powiedzieć, ile dostanie szans w tym sezonie. Jeśli będziemy grać ofensywną taktyką z ofensywnym pomocnikiem ustawionym za środkowym napastnikiem, to będzie pierwszym zmiennikiem naszego wychowanka Malinowskiego.


Anas Falatt - 17-letni marokańczyk, uczestnik Mistrzostw Świata U-20, zdążył już zagrać dwa mecze w seniorskiej kadrze. To wielki talent marokańskiej piłki. Gotowy do grania. Jest silny i ma dobry mental. Zobaczymy czy zapracuje już teraz na miejsce w pierwszym składzie.


Axel Andresson - 23-letni Islandczyk sprowadzony za 350 tys. euro z norweskiego Viking FK. To potężny obrońca, który ma dobre warunki fizyczne, świetną skoczność i grę głową. Liczę, że da nam przewagę przy stałych fragmentach gry. Będzie walczył o miejsce w składzie z Falattem.

 

 

My jedziemy do Łotwy gdzie czeka nas historyczny debiut w europejskich pucharach.

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 1 Rnd. Kwalifikacyjna
FK Spartaks Jurmala - Znicz Pruszków 0:7
'19 J. Linden k.
'31 J. Linden
'36 F. Marchwiński
'38 J. Linden
'41 T. Gierszewski
'47 J. Linden
'74 C. Sauczek

Spartaksp_qsrqqws.png
R:
Zaczęliśmy nieśmiało. Do 18 minuty nic specjalnego się nie działo, poza naszymi próbami ataków. W 18 minucie w polu karnym faulowany jest Linden i sędzia dyktuje jedenastkę, którą atomowym strzałem na bramkę zamienia sam poszkodowany. Rozpędzamy się. W 30 minucie Kujawka po rzucie wolnym trafia w mur, ale dopada do piłki i wrzuca ją w pole karne, gdzie czeka Linden, który potężnym huknięciem umieszcza piłkę w siatce rywali. Zaledwie 5 minut później robimy akcję z lewego skrzydła, piłka trafia do Gierszewskiego, który wypatruje Marchwińskiego, a ten płaskim, mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. Nacieramy dalej. Fantastyczna akcja Wróblewskiego lewą stroną, minął aż 4 obrońców, podał do Lindena, który z bliskiej odległości pewnie strzela. W 40 minucie wyprowadzamy błyskawiczną kontrę, Romario Balde zmienia skrzydła i pędzi prawym, dzięki swojej szybkości wyprzedza obrońców i idealnie, płasko dośrodkowuje, a Gierszewski doskonale wykańcza akcję. Do przerwy prowadzimy aż 5:0. Klasyczny hat-trick Lindena. Mocno zaczynamy 2 połowę! Ozgur Alp wymienia podania z Kujawką i dośrodkowuje, gdzie precyzyjną główką piłkę w siatce umieszcza Linden. W 73 minucie Sauczek zdobywa gola po dobitce. Pogrom stał się faktem. Zdominowaliśmy rywala całkowicie.

 

Po pogromie na Łotwie mogę w rewanżu pozwolić sobie na roszady w składzie, zwłaszcza że trzy dni po tym meczu zaczynamy Ekstraklasę meczem z Rakowem Częstochowa.

 

Reprezentacja Polski U-19 w pierwszym meczu Mistrzostw Europy w Portugalii, sensacyjnie wygrywa z Anglią 3:2. Jedną z bramek strzelił Mateusz Borcuch. Piłkarz powrócił do klubu po rocznym wypożyczeniu z Arki. Będzie walczył o miejsce w składzie z Sauczkiem i Ramazanim.

 

Craig Vargas dostał od nas zielone światło na transfer. Za kwotę 1 mln euro oraz 50% zysków z następnego transferu oraz dodatkowe bonusy (do 1,6 mln euro) zawodnik odchodzi do Hamburger SV. To był dobry zawodnik, ale grał w kratkę. Dobre mecze przeplatał długimi seriami bez bramki. Nam potrzebny jest przede wszystkim zabójczo skuteczny snajper.


Natomiast ja do końca walczyłem po pozyskanie młodego polskiego napastnika, którego powoływałem do prowadzonej przeze mnie kadry Polski U-21. Ostatecznie zawodnik wybrał kontynuowanie swojej przyszłości w klubie Hertha Berlin, który zdecydował się zapłacić 900 tys. euro 1. FC Heidenheim 1846. Piłkarz jest wychowankiem Arki Gdynia. Na szczęście Hertha i sam zawodnik zgodzili się na 2-letnie wypożyczenie piłkarza do naszego klubu.

 

Zatem na zasadzie wypożyczenia przychodzi do nas:

 

Sławomir Kopka - bardzo ciekawy nękający napastnik. Szkoda, że nie przyszedł do nas na stałe, ale przez 2 sezony będzie mógł nam pomóc. Szkoda, że z Herthą podpisał długi kontrakt, aż do 2026 roku.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 1 Rnd. Kwalifikacyjna Rewanż
Znicz Pruszków - FK Spartaks Jurmala 3:0
'49 C. Sauczek
'54 C. Sauczek
'85 A. Andresson

Spartaks2_qsxppnn.png
R:
Wyszliśmy bardzo młodym i eksperymentalnym składem. Mimo wszystko dominowaliśmy na boisku, choć na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. Jednak zaraz po przerwie, z rzutu wolnego fantastycznie dośrodkowuje Linden, a Sauczek wykańcza akcję głową. Linden tylko wchodzi na boisko i od razu na boisku dzieje się więcej. W 53 minucie przeprowadza świetną akcję skrzydłem i posyła fantastyczną, zakręconą i precyzyjną piłkę za obrońców, wprost do nabiegającego Sauczka, który strzela drugą bramkę. Około 70 minuty na boisku pojawia się Kujawka i od razu trafia w poprzeczkę. W 84 minucie wykonuje rzut rożny, wprost na głowę Andressona, który umieszcza piłkę w siatce. Efektownie przechodzimy do kolejnej rundy, wygrywając w dwumeczu 10:0.

 

W kolejnym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy U-19, reprezentacja Polski wygrała z Belgią 2:1 i znów gola strzelił wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Borcuch.


Za awans do kolejnej rundy Ligi Europy otrzymujemy 240 tys. euro.


Naszym przeciwnikiem 2 rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy będzie azerskie FK Qabala, które wyeliminowało Dinamo Brześć 3:1 w dwumeczu. Pierwsze spotkanie gramy u siebie.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 1/30
Raków Częstochowa (-) - Znicz Pruszków (-) 0:1
'8 R. Balde

Rakowpng_qsxpsrp.png
R:
Od początku nacieraliśmy na bramkę gospodarzy. Już w 8 minucie meczu świetna piłka Marchwińskiego na lewe skrzydło do nabiegającego Wróblewskiego, który wystawia tylko piłkę do Romario Balde, a ten mocnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Ciśniemy dalej, dużo słupków i poprzeczek. Niestety drobnego urazu doznaje Alp i od razu zdejmuje go z boiska. W drugiej połowie nadal dominowaliśmy, ale nie udało się strzelić kolejnego gola. Na szczęście rywalom też nie. Nie potrafili wypracować sobie zbyt wielu okazji.

 

 

Ozgur Alp wypada z gry na 10 dni. Zatem do pierwszego meczu z FK Qabala przystąpimy w osłabieniu.


Udało nam się pozyskać nowego zawodnika. Do klubu przychodzi:

 

Janusz Rydel - młody i błyskotliwy napastnik, którego postaram się rozwinąć w klubie. Docelowo ma być zmiennikiem Sławomira Kopki. Przyszedł za łączną kwotę 725 tys. euro z Wisły Płock. Traktuje go jako inwestycję w przyszłość, nie zapominając, że po tym sezonie z klubu odchodzi Ratajczyk, sprzedaliśmy Vargasa, a Kopka jest tylko wypożyczony. Zatem na dobrą sprawę nominalnym napastnikiem w klubie jest tylko Linden. Rydel ma być więc docelowo jego zmiennikiem.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 2 Rnd. Kwalifikacyjna
Znicz Pruszków - FK Qabala 2:0
'13 T. Gierszewski
'22 F. Marchwiński
knt. J. Linden '57

FKQabalap_qsxpsrw.png
R:
Od pierwszych minut weszliśmy na piłkarzy azerskiego klubu. Nie dawaliśmy im wyjść z własnej połowy, a w 13 minucie meczu, dopięliśmy swego i zdobyliśmy gola cierpliwą akcją. Kujawka ściągnął na siebie aż trzech obrońców rywali, dostrzegł wbiegającego Gierszewskiego, który z linii pola karnego ładuje bramkę silnym strzałem. W 21 minucie ciśniemy dalej, gola zdobywa Marchwiński, który w swoim stylu strzela sprzed pola karnego. Nie mamy litości dla rywala i do końca pierwszej połowy mocno ich gnieciemy. Szczęśliwie jednak nie tracą kolejnych bramek. Druga połowa również zaczyna się naszą przewagą. Niestety te azerskie eunuchy wycinają mi Lindena. Chłopak musi zejść z boiska. Do końca spotkania stwarzamy sobie fajne sytuacje do zdobycia gola, ale po raz kolejny dużo szczęścia mają przyjezdni. Ostatecznie wygrywamy pewnie, a FK Qabala oddaje tylko jeden strzał na naszą bramkę w całym meczu.

 

 

Jonas Linden złamał obojczyk. Wysłałem go na specjalistyczne leczenie. Mimo to czeka go około 8 tygodni przerwy w grze. Linden to nasz najlepszy i najskuteczniejszy napastnik. Wobec tego będzie to szansa dla naszych nowych piłkarzy: Kopki i Rydla.


Zaledwie dwa dni od meczu w pucharach, gramy w lidze z Górnikiem Zabrze. Będę musiał zastosować mocne roszady w składzie ze względu na kondycje piłkarzy.


Mistrzostwa Europy U-19 wygrywa Anglia, która w finale pokonuje 2:0 Hiszpanię. Polacy zagrali bardzo dobry turniej i mieli dużą szansę na finał.

MEU19png_qsxpsrq.png

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 2/30
Znicz Pruszków (6.) - Górnik Zabrze (4.) 0:0

Gornikpng_qsxpsxr.png
R:
Wyszliśmy dość eksperymentalnym składem i dało się to odczuć w meczu. Nie potrafiliśmy stworzyć sobie dobrych sytuacji. Rywale częściej atakowali, ale im również brakowało wykończenia. Na przerwę schodziliśmy więc z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie mecz się wyrównał, a my zaczynaliśmy powoli się rozpędzać. Niestety mieliśmy dużo pecha. Aktywny stał się Kopka. Jednak koło 70 minuty postanowiłem zmienić trochę ustawienie i zagrać ofensywniej. Nic to jednak nie dało, choć graliśmy nieźle. W końcówce Biegański ratuje nas fenomenalną interwencją. Uzyskujemy 1 punkt. Defensywa zagrała dziś bardzo dobre spotkanie.

 

Przed nami daleki wyjazd. Lecimy do Azerbejdżanu na rewanżowe spotkanie z FK Qabala. To gorący teren, dlatego musimy zagrać równie dobrze, co w pierwszym meczu i maksymalnie skupić się na celu, jakim jest kolejna runda kwalifikacji do Ligi Europy.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 2 Rnd. Kwalifikacyjna Rewanż
FK Qabala - Znicz Pruszków 0:3 (0:2)
'10 R. Balde
'26 R. Balde
'86 S. Kopka k.

FKQabala2_qsxpsew.png
R:
Zaliczamy dobry początek. Gierszewski uderza z rzutu rożnego w głąb pola karnego, Rybak głową dogrywa do Sauczka, ubiega go obrońca, ale do odbitej piłki dobiega Romario Balde, który z bliska pokonuje bramkarza gospodarzy. Nie zwalniamy tempa i tworzymy kolejne sytuacje. Rywale czasem też wyprowadzają groźne kontry. W 25 minucie pięknie wymieniamy piłkę na skraju prawej strony pola karnego, Sauczek szybko dośrodkowuje, a w polu karnym Balde z pierwszej piłki zdobywa kolejną bramkę! Do końca drugiej połowy już tylko powiększaliśmy naszą przewagę. W 86 minucie sędzia dyktuje jedenastkę, którą na bramkę zamienia Sławomir Kopka. Nie dajemy rywalom żadnych szans i pewnie wkraczamy do kolejnej rundy!

 

 

Za przejście do kolejnej rundy otrzymujemy 260 tys. euro.


Poznaliśmy rywala w 3 rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Zagramy dwumecz ze Spartą Praga, mistrzem Czech. Czekają nas ciężkie pojedynki. Pierwszy mecz gramy u siebie 4 dni po najbliższym meczu ligowym z Wisłą Kraków.


W 2 Rnd. Kwalifikacyjnej do Ligi Europy Widzew Łódź wygrał z fińskim VPS 2:1 (2:0, 0:1), a Legia Warszawa ograła armeński Piunik Erywań 7:1 (1:0, 6:1).

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 3/30
Wisła Kraków (1.) - Znicz Pruszków (5.) 1:0

'79 R. Figiel k.

WislaKrak_qsxpaep.png
R:
Aby oszczędzić graczy na mecze pucharowe ze Spartą Praga, wystawiłem wielu piłkarzy walczących o miejsce w składzie. Moi zawodnicy dzielnie walczyli. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie groźnie atakowała Wisła, na szczęście mamy szczelną obronę i Biegańskiego w bramce. Zaczynamy grać w bardziej ofensywnym ustawieniu. Niestety w 78 minucie Wisła wyprowadza fajną kontrę, a ich napastnik wychodził na czystą pozycję. Jednak do akcji wkroczył Andresson, który niefortunnie interweniował. Sędzia podyktował jedenastkę. Figiel bezbłędnie wykonuje karnego i przegrywamy. Mimo, że do końca walczyliśmy o bramkę, nie udało nam się to. Mimo przegranej jestem zadowolony z postawy drużyny. Wisła przeprowadziła bardzo fajny transfer pozyskując 18-letniego Słowaka o imieniu Boris Lukac. Czuję, że strzeli dla nich sporo bramek w tym sezonie.

 

 

Wracamy do siebie po ligowym starciu i oczekujemy na przyjazd Sparty Praga. Po 3 kolejkach ligowych drużyna prowadzona przez Lubosa Kozela, zajmuje 2 miejsce. W jej składzie jest wielu dobrych zawodników wartych grube miliony. Ich drużyna (podstawowa 11-stka i 7 rezerwowych jest warta łącznie 56,75 mln euro, kiedy nasza drużyna warta jest 3,75 mln euro.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 3 Rnd. Kwalifikacyjna
Znicz Pruszków - Sparta Praga 2:3
'14 S. Villa 0:1
'46 O. Kujawka 1:1
'54 L. Setina 1:2
'67 T. Gierszewski 2:2
'68 D. Granecny 2:3

SpartaPra_qsxpqxa.png
R:
Zaczęliśmy ostrożnie. Przewagę przy piłce szybko wypracowali sobie goście. Dobrze się broniliśmy, wyprowadzając co jakiś czas kontry. Niestety w 13 minucie akcja ze skrzydła rozmontowała naszą obronę i po dośrodkowaniu Villa nie ma problemu z pokonaniem naszego bramkarza z bliskiej odległości. Słaby początek. Po stracie gola mecz się wyrównuje. Przeprowadzamy odważne ataki, ale niestety żaden z nich nie kończy się golem. Do przerwy przegrywamy. Od drugiego gwizdka sędziego, ruszamy do ataku. Świetna akcja Kujawki, który wypuszcza skrzydłem Sauczka, ten płasko dośrodkowuje, wprost pod nogi Kujawki, a ten strzela. Piłka po rękach bramkarza wpada do siatki! Niestety długo nie cieszymy się prowadzeniem. Chwila dekoncentracji po wykonywanym rzucie wolnym i tracimy gola po błędzie Alpa. Nie poddajemy się i konsekwentnie atakujemy. Na boisku pojawia się Borcuch. W 67 minucie Borcuch schodzi ze skrzydła i wypatruje między obrońcami Gierszewskiego, posyła mu piłkę, a ten młody atakujący mezzala bez problemu pokonuje bramkarza. Zaledwie minutę później Sparta przeprowadza zabójczą kontrę i tracimy gola bardzo pechowo. Ruszamy do ataku i walczymy do końca. Marnujemy dwie setki. Niestety przegrywamy spotkanie i jesteśmy przed rewanżem w Pradze w bardzo trudnym położeniu.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

totolotek_qwqxrsh.jpg

 

Odbyło się losowanie 1 rundy Pucharu Polski. Los sparował nas z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą, która na co dzień gra w Fortuna 1 lidze.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 4/30
Znicz Pruszków (8.) - Śląsk Wrocław (7.) 1:1
'13 M. Borcuch 1:0
'67 P. Samiec-Talar 1:1

Slaskpng_qsxhapq.png
R:
W 12 minucie obejmujemy prowadzenie. Jose posyła piłkę na skrzydło, przejmuje ją Borcuch, który wchodzi z nią w pole karne, mija obrońcę i strzela w okienko przy prawym słupku. Do końca pierwszej połowy przeprowadzamy jeszcze wiele dobrych akcji, ale brakowało szczęścia i wykończenia. Na drugą połowę decyduje się wyjść nieco bardziej ofensywnie, aby młodzi Polacy mieli okazję się wykazać. Wszystko szło zgodnie z planem do 67 minuty, kiedy pozwoliliśmy rywalom wymienić kilka podań w naszym polu karnym. Tracimy gola. Zaczęliśmy odważnie atakować, ale i Śląsk wyprowadzał niezłe kontry. Spotkanie się wyrównało i już do końca wynik nie uległ zmianie. Jestem zadowolony z gry drużyny. Szczególnie pozytywnie zaprezentował się tego dnia Borcuch.

 

Przed nami wyjazd do Pragi na rewanżowy mecz ze Spartą. Czeka nas bardzo ciężkie zadanie, aby odwrócić niekorzystny dla nas rezultat z pierwszego meczu (2:3).

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 3 Rnd. Kwalifikacyjna Rewanż
Sparta Praga - Znicz Pruszków 2:4 (3:2)
'8 U. Radakovic 1:0
'23 S. Kopka 1:1
'34 R. Balde 1:2
'52 R. Balde 1:3
'66 M. Sacek 2:3
'76 R. Balde 2:4

SpartaPra_qsxhahx.png
R:
Cóż to był za mecz. Z pewnością zapiszę się na trwałe w historii klubu. Zaczyna się dla nas fatalnie, ponieważ już w 8 minucie tracimy bramkę. Nasza sytuacja wydaje się być bardzo słaba, ponieważ musimy strzelić trzy gole, aby awansować. Ruszamy do ataku i coraz bardziej przejmujemy inicjatywę na boisku. W 23 minucie obrońca gospodarzy dotyka piłkę ręką w karnym i sędzia dyktuje 11-stkę. Egzekwuje ją pewnie Sławek Kopka. Idziemy za ciosem. Kopka dostaje piłkę z autu i dośrodkowuje ją perfekcyjnie za ostatniego obrońcę, a tam Romario Balde pięknym strzałem wbija piłkę do siatki. Do przerwy korzystny wynik. W drugiej części meczu nie odpuszczamy. Kujawka z rzutu wolnego, trafia jednak w mur, ale do obitej piłki podbiega Balde i ładuje atomowy strzał w okno. Przy takim rezultacie mamy awans. Niestety w 66 minucie pechowo tracimy gola. Wierzymy jednak w siebie. Fenomenalny Romario Balde w 76 minucie strzela hat-tricka głową po dośrodkowaniu Ozgura Alpa. Do końca spotkania dzielnie walczymy, ale podłamana Sparta koniecznością strzelenia aż dwóch goli, nie była już w stanie nawiązać walki. Piszemy historię i przechodzimy do kolejnej rundy!

 

Klub otrzymał 280 tys. euro za zwycięstwo w 3 rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy.


W 4 rundzie kwalifikacji do Ligi Europy zagramy z FC Utrecht, który zajął 4 miejsce w poprzednim sezonie, a obecnie po 1 kolejce ligowej, zajmuje również 4 miejsce. To będą dwa wymagające spotkania z solidnym rywalem. Pierwszy mecz gramy u siebie. Utrecht w drodze do 4 rundy wyeliminował FC Nantes (0:0, 1:2).


Legia Warszawa również zawitała w kolejnej rundzie eliminując słoweńską NK Olimpija Lublana (2:2, 4:2). Niestety Widzew Łódź przegrał z FK Partizan Belgrad (0:1, 1:2).


Lechia Gdańsk przegrała z Olympiakosem Pireus (0:0, 0:3) w 3 rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Zespół z Gdańska zagra o fazę grupową Ligi Europy z Ludogorcem Razgrad. Mamy zatem szansę aż na 3 polskie zespoły w fazie grupowej europejskich pucharów.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 5/30
Widzew Łódź (14.) - Znicz Pruszków (9.) 0:2
'30 S. Kopka
'61 J. Rydel

Widzewpng_qsxhahs.png
R:
Wypracowujemy sobie przewagę. Widać, że Widzew jest zmęczony meczami w europejskich pucharach. Na szczęście moi zmiennicy grają bardzo dobrze. W 29 minucie Jose posyła doskonałą asystę ze środka boiska między środkowych obrońców Widzewa, dopada do piłki Kopka, który podchodzi do bramkarza i nie daje mu żadnych szans, silnym strzałem w prawy bok bramki. Do końca pierwszej połowy atakujemy, ale szczęście ma Widzew. W drugiej części gramy dalej swoje. Konsekwencja przynosi skutek w 61 minucie, kiedy Marek przerzuca piłkę na prawe skrzydło, a tam Kraśniewski dośrodkowuje, piłka trafia do Rydla, a ten z bliskiej odległości pokonuje Wrąbla. Do końca spotkania całkowicie kontrolujemy mecz. Wywozimy z Łodzi 3 punkty!

 

 

Zaledwie trzy dni dzielą nas od pierwszego meczu z FC Utrecht w walce o fazę grupową Ligi Europy.

Odnośnik do komentarza

No to zarząd wyciął mi numer. Do klubu wpłynęła oferta za Mikołaja Biegańskiego, która została zaakceptowana przez zarząd jako ta nie do odrzucenia. Na nic zdały się moje prośby, że to bez sensu. Pozbywamy się doskonale rokującego bramkarza, który przeszedł z nami drogę od II ligi do Ekstraklasy, wicemistrzostwa i europejskich pucharów. Moim zdaniem Biegański jest wart więcej niż 575 tys. euro, które daje nam za niego 1. FC Nurnberg. Poza tym pozbywanie się naszego najlepszego bramkarza tuż przed meczami o wejście do fazy grupowej Ligi Europy, wydaje mi się wielce nierozsądne.


Chyba wyczułem w kościach sytuację, bo od pewnego czasu prowadziłem rozmowy z Chelsea w sprawie wypożyczenia Marcina Bułki. W końcu doszliśmy do porozumienia i bierzemy tego młodego, polskiego bramkarza o świetnych warunkach fizycznych na 2-letnie wypożyczenie.


Zatem do klubu przychodzi:

 

Marcin Bułka - zapowiada się, że to właśnie on wskoczy do bramki po odejściu Biegańskiego, który meczem z Utrechtem prawdopodobnie pożegna się z naszym klubem.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 4 Rnd. Kwalifikacyjna

FCUtrecht_qsxrnee.png
Znicz Pruszków - FC Utrecht 3:1
'3 R. Balde 1:0
'48 C. Sauczek 2:0
'65 E. Bergstrom 2:1
'67 R. Balde 3:1

FCUtrecht_qsxrnen.png
R:
Kapitalnie wchodzimy w mecz. Sauczek nie boi się dryblować, posyłka piłkę do Kopki, ten oddaje Sauczkowi, który z prawego skrzydła dośrodkowuje piłkę za obrońców rywali, do Romario Balde, który wewnętrzną stroną nogi, z pierwszej piłki umieszcza ją w siatce. Utrecht zaczyna coraz odważniej atakować, ale umiejętnie się bronimy. Do końca pierwszej części nie udaje nam się przeprowadzić już żadnego groźnego ataku. Schodzimy na przerwę ze skromnym prowadzeniem. Druga połowa rozpoczyna się naszą wspaniałą akcją. Kujawka dostaje piłkę z autu i wrzuca zakręconą piłkę w pole karne, za obrońców gości, a tam czeka Sauczek, który głową umieszcza piłkę przy krótkim słupku! Mecz wydaje się być pod kontrolą, ale Utrecht czasem organizuje groźne akcje. W 64 minucie tracimy bramkę. Wrzutka po rzucie wolnym w pole karne i strzał z bliska. Nasza przewaga topnieje. Na szczęście szybko odpowiadamy. Zaledwie 2 minuty później, przeprowadzamy piękną kontrę, Kujawka zagrywa do Romario Balde, który mija dwóch obrońców i oddaje cudowny strzał sprzed pola karnego w okno! Ależ w gazie jest ten zawodnik! Było nerwowo, ale raczej pewnie utrzymujemy rezultat do końca meczu. Teraz w rewanżu trzeba będzie zachować maksymalne skupienie.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 6/30
Znicz Pruszków (6.) - Stal Stalowa Wola (2.) 5:1
'45+1 P. Mroziński 0:1
'47 S. Kopka 1:1
'54 S. Kopka 2:1
'63 J. Rydel 3:1
'76 J. Rydel 4:1
'90+4 M. Gąsior 5:1

StalowaWo_qsxrnea.png
R:
Stalowa Wola postawiła się nam. Szybko uzyskaliśmy przewagę i organizowaliśmy fajne akcje ofensywne, ale brakowało nam wykończenia lub szczęścia. W doliczonym czasie pierwszej połowy, goście wykonują rzut rożny, piłkę głową uderza Mroziński i wpada ona obok wyciągniętego Marcina Bułki. Dostajemy bramkę do szatni. W przerwie ustawiam zespół bardziej ofensywnie. Zmiany się opłaciły. Minutę rozpoczęciu 2 połowy, Paprota zagrywa piętką do Piotra Marka, a ten posyła wysokie, precyzyjne podanie do Sławomira Kopki, który przyjmuje piłkę na kolano, podbija ją, zostawiając pięciu obrońców Stali w tyle i uderza z najbliższej odległości obok bramkarza. W 53 minucie przeprowadzamy akcję-marzenie. Ponownie Piotr Marek zagrywa, tym razem krótko do Kopki, a ten ściga się z dwoma obrońcami rywali, wbiega w pole karne, nagle zatrzymuje się i posyła piękny strzał między defensorami Stali. Nie zatrzymujemy się. W 62 minucie Maćkowiak posyła długą piłkę spod naszego pola karnego, Rydel okazuje się szybszy, przejmuje ją i wbiega w pole karne, zbyt mocno sobie wypuszcza gałkę, ale obrońca rywali, niedokładnie wybija futbolówkę, a Rydel do niej dopada i strzela pod rękami bramkarza! W 75 minucie dobijamy gości, którzy popełniają błąd w obronie, a agresywny i naciskający Rydel, przejmuje piłkę od stopera i perfekcyjnie umieszcza ją przy prawym słupku bramki. Jeszcze w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, pogrążamy przyjezdnych. Ratajczyk rozegrał piłkę na prawym skrzydle z Rydlem, a następnie podał przed pole karne do dobrze ustawionego Gąsiora. Nasz wychowanek spokojnie przyjmuje piłkę, przymierza i uderza pod poprzeczkę, a bramkarz nie był w stanie nawet się ruszyć, obserwując tylko jak piłka wpada do siatki.

 

 

Podpisaliśmy kontrakt z młodym, polskim piłkarzem:

 

Szymon Starzyński - 19-letni reprezentant Polski U-19, wykupiony z Chojniczanki Chojnice. Jest wychowankiem III-ligowego JKS 1909 Jarosław. Wykupiliśmy go za 220 tys. euro z wypożyczeniem zwrotnym do końca sezonu. Zatem Starzyński do czerwca przyszłego roku, będzie grał dla Chojniczanki, która również gra w Lotto Ekstraklasie.

 

 

Mikołaj Biegański odszedł już z klubu. Rolę pierwszego bramkarza przejmie Marcin Bułka, który zagrał w lidze ze Stalą Stalowa Wola. Teraz czeka go jednak o wiele poważniejszy sprawdzian.


Przyszły powołania do reprezentacji narodowych:

 

Polska U-21: Sławomir Kopka, Adam Ratajczyk, Mateusz Maćkowiak i Tomasz Gierszewski

Polska U-19: Janusz Rydel i Tomasz Wróblewski

Serbia U-21: Bojan Balaz

Norwegia U-19: Jonas Linden

Gwinea Bissau: Romario Balde

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy 4 Rnd. Kwalifikacyjna Rewanż
FC Utrecht - Znicz Pruszków 2:1 (1:3)
'11 S. Kopka 0:1
'45+1 M. Dal Hende 1:1
'54 C. Lenz 2:1
cz.k. M. Bakalorz '89

FCUtrecht_qsxrnwx.png
R:
Mecz zaczął się intensywnie. Obie drużyny grały otwartą piłkę. W 10 minucie wychodzimy z szybką kontrą środkiem boiska, Balde zagrywa na prawe skrzydło do Sauczka, ten dośrodkowuje piłkę w pole karne wprost na nogę Kopki, który z pierwszej ładuje bramkę. Prowadzimy grę i umiejętnie zatrzymujemy ataki gospodarzy. Niestety w 45 minucie, tuż przed zejściem na przerwę, tracimy gola z rzutu rożnego po zamieszaniu w polu karnym. Na przerwę schodzimy z remisem. Musimy być skupieni w drugiej połowie. Stracimy jedną bramkę i będzie już bardzo nerwowo. Niestety czarne prognozy się sprawdzają. W 54 minucie tracimy gola. Znów stały fragment gry, wrzutka na pole karne i strzał z pierwszej piłki - przegrywamy 2:1. Jest nerwowo. Obie drużyny atakują. W 88 minucie drugą żółtą kartkę dostaje zawodnik gospodarzy i końcówkę gramy w przewadze! Do końca gramy uważnie, choć te 4 minuty doliczonego czasu kosztowało mnie sporo nerwów. Przegrywamy, ale ten wynik daje nam awans do fazy grupowej Ligi Europy!

 

 

Znicz Pruszków otrzymuje 2,92 mln euro za awans do fazy grupowej Ligi Europy.

 

LigaEurop_qsxrnww.jpg

 

Odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Europy. Trafiliśmy do Grupy C, w której napotkaliśmy: Arsenal Londyn, Slavia Praga i żydowski Hapoel Beer Szewa. Powalczymy o wyjście z grupy. Nie mogę się doczekać spotkań z Arsenalem.

LigaEurop_qsxrnws.png

 

 

Wielki sukces i święto w Pruszkowie. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw kiedy w II lidze klub został objęty przez młodego, polskiego menadżera. Pokazałem, że można w Polsce budować zespół w oparciu o młodych, polskich piłkarzy i nie bać się odważnie stawiać na młodzież. Umiejętna polityka transferowa i pilnowanie budżetu sprawiło, że obecnie radzimy sobie finansowo całkiem nieźle i po wszystkich premiach, które zdobyliśmy, mamy w tej chwili zadowalającą sytuację finansową:

 

Zarzadpng_qsxrnsa.png

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 7/30
Pogoń Szczecin (6.) - Znicz Pruszków (4.) 1:1
'21 S. Kopka 0:1
'64 M. Kirkeskov 1:1

ujmcl7bv2zng_t.jpg
R:
Zaczęliśmy spokojnie, badając rywala. W 21 minucie przeprowadzamy ładną akcję. Sauczek schodzi z prawego skrzydła i tuż przed polem karnym podaje do Kopki, a ten od razu, mocnym strzałem w prawy, dolny róg bramki zdobywa gola. Pogoń nie składa broni i przeprowadza kilka groźnych akcji. Na szczęście na posterunku za każdym razem jest Bułka. Do przerwy prowadzimy jedną bramką i ogólnie przeważamy. W drugiej połowie mamy mecz pod kontrolą, ale w 63 minucie Kirkeskov strzela podkręconą piłkę z rzutu wolnego, a ta po rękach Bułki wpada do siatki. Do końca próbujemy zmienić rezultat, przestawiam zespół bardziej ofensywnie, ale nie udaje się. Pogoń również nie wykańcza dobrze żadnej ze swoich akcji i kończymy to spotkanie remisem.

 

 

Teraz przed nami przerwa na reprezentacje. Fajnie, że po kontuzji powraca Jonas Linden, który wzmocni ofensywną siłę naszego zespołu, co bardzo przyda nam się w fazie grupowej Ligi Europy. Za 12 dni gramy z Legią Warszawa, a kilka dni później pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europy ze Slavią Praga.


W ostatnim dniu okienka transferowego finalizujemy transfer. Do klubu przychodzi:

 

Mateusz Bogusz - wykupiony za łączną kwotę 400 tys. euro z Celticu Glasgow. Docelowo ma zastąpić Marchwińskiego, który jest tylko wypożyczony. Ponadto uważam, że Bogusz może być od niego lepszy, a do tego jest już naszym zawodnikiem.


Znicz Pruszków U-18 zagra w 1 rundzie kwalifikacji do Młodzieżowej Ligi Mistrzów z Sheriffem Tyraspol.


Dzięki dobrej sytuacji finansowej zarząd zaakceptował moje prośby o rozbudowę obiektów młodzieżowych oraz rozbudowę bazy treningowej. Zatem w listopadzie za rok będziemy mogli pochwalić się już nowocześniejszymi obiektami, choć nadal słabymi w porównaniu do innych klubów w ekstraklasie.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 8/30
Znicz Pruszków (3.) - Legia Warszawa (10.) 0:0

fbms0d3uy5ol_t.jpg
R:
To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Zdominowaliśmy Legię i przeprowadziliśmy wiele ciekawych i groźnych akcji. Niestety defensywa Legii, a także bramkarz, bardzo umiejętnie się bronili, a także mieli sporo szczęścia. Bardzo aktywny był Sauczek oraz Kopka. Ten ostatni był bardzo bliski bramki, ale zaliczył poprzeczkę. Dobrze bronił też Bułka. Nasza defensywa również zagrała bardzo dobre spotkanie. Niestety zabrakło nam postawienia kropki nad "i". Mecz kończy się bezbramkowym remisem, ale cieszę się z tego punktu. Ten mecz pozytywnie nastroił mnie przed spotkaniem w fazie grupowej Ligi Europy ze Slavią Praga. Zapowiada się ciężki mecz, ponieważ Slavia jest liderem czeskiej ligi.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy Faza Grupowa - Grupa C 1/6

a5d9gcnd1qir_t.jpg
Znicz Pruszków (-) - Slavia Praga (-) 2:3
'4 S. Deli 0:1
'30 J. Husbauer 0:2
'31 P. Schick 0:3
'59 R. Balde 1:3
'87 A. Ratajczyk 2:3

g4jrdbvcdk18_t.jpg
R:
Do meczu przystąpiliśmy w osłabieniu. Nie mógł zagrać za kartki Wróblewski i Kujawka. Kontuzjowany jest też Gierszewski. Niestety w grze gości od początku widać jakość i grube miliony euro biegające po boisku. Tracimy gola po rzucie rożnym już w 3 minucie. Popełniamy sporo błędów, ale walczymy ambitnie. Co jakiś czas wyprowadzamy groźne kontry. Kiedy już sytuacja zmienia się na naszą korzyść, tracimy drugą bramkę po kontrze Slavii. Minutę później przegrywamy już 3:0, gola strzela Patrik Schick, wypożyczony z Romy. Chyba Bułka nie jest gotowy do gry na tym poziomie. Próbujemy odważnie atakować, ale nie daje nam to żadnej bramki. Do przerwy wysoko przegrywamy i jesteśmy w bardzo trudnym położeniu. Na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Rybak uderza piłkę głową w poprzeczkę! Mamy pecha. W końcu w 58 minucie następuje przełamanie. Jose zagrywa głową do Balde, a ten potężnym strzałem w okno przy krótkim słupku, zdobywa dla nas gola. Gramy dobrze. W 86 minucie zdobywamy kontaktowego gola. Romario Balde pędzi lewym skrzydłem przerzuca piłkę na prawe skrzydło do Ratajczyka, który ścina do środka i silnym strzałem nie daje szans golkiperowi gości. Do końca walczyliśmy o remis, ale zabrakło nam szczęścia. Nie ma wstydu.

 

 

W innym meczu naszej grupy Hapoel Beer Szewa przegrał u siebie z Arsenalem 0:7. Kolejnym naszym rywalem w grupie Ligi Europy, będzie właśnie Arsenal. Jedziemy do Londynu. To dla nas i dla całej pruszkowskiej piłki wielkie święto, choć sukcesem będzie dla nas uniknięcie wielkiego lania.


Przed nami intensywnie zabudowany terminarz. Mecz w lidze z Lechią, potem Puchar Polski z Bruk-Bet Termalicą oraz Jagiellonia w lidze, następnie Arsenal.

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 9/30
Lechia Gdańsk (5.) - Znicz Pruszków (6.) 1:0
'6 A. Wittwer

h37wuxbojkmk_t.jpg
R:
Tracimy gola już w 6 minucie meczu. Szybki przerzut ze skrzydła i Szwajcar Andreas Wittwer silnym strzałem po ziemi nie daje szans Bułce. Po stracie gola przejmujemy inicjatywę i odważnie atakujemy bramkę gospodarzy. Niestety nie udaje nam się przełamać defensywy i do przerwy przegrywamy. Przez całą drugą połowę również przeważaliśmy na boisku, ale nie udało nam się wykończyć akcji bramką, mimo wielu świetnych okazji. Trzeba też oddać, że defensywa Lechii zagrała bardzo dobry mecz. Mimo porażki jestem zadowolony z woli walki, jaką zaprezentowała moja drużyna.

 

Po 9 kolejkach w Ekstraklasie mamy sensacyjnego lidera. Z dorobkiem 18 punktów pierwsze miejsce zajmuje bowiem beniaminek Stal Stalowa Wola, prowadzona przez Piotra Gierczaka. Nie mam pojęcia jakim cudem ten zespół zajmuje miejsce na szczycie tabeli.

 

Cytat

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski 1 Rnd.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza (F1L) - Znicz Pruszków (LE) 0:1
'55 P. Malarczyk sam.

e570o3qr5eep_t.jpg
R:
Nieciecza stawiła nam opór, odpierając większość naszych akcji ofensywnych w 1 połowie. Gospodarze naszej bramce też nie zagrozili. W 55 minucie po jednej z naszych akcji ofensywnych, fatalny błąd popełnia defensywa Niecieczy, Rydel do końca walczy o piłkę w polu karnym i nabija Malarczyka, który strzela gola samobójczego. W 68 minucie zrobiło się nerwowo, kiedy Termalica strzela bramkę, ale nie zostaje ona zaliczona. Mimo wszystko to my dominowaliśmy. Moja zdolna młodzież rozgrywała dobry mecz. Nie udaje nam się już przedrzeć przez zamurowaną bramkę rywali, ale dość pewnie wkraczamy do kolejnej rundy.

 

 

W 2 rundzie Pucharu Polski wylosowaliśmy 2-ligową Wartę Poznań.

 

 

Cytat

Lotto-Eks_qshxwrq.jpg

Lotto Ekstraklasa 10/30
Znicz Pruszków (9.) - Jagiellonia Białystok (10.) 1:2
'3 Yusuf 0:1

x A. Andresson nie wykorzystał karnego '74
'75 R. Mingazow 0:2
'81 M. Bogusz 1:2

k67oqf6ae7t4_t.jpg
R:
Słaby początek. W 3 minucie tracimy gola. Doskonałym strzałem głową popisał się Yusuf, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Bierzemy się do roboty i coraz odważniej atakujemy. Linden minimalnie pudłuje w sytuacji sam na sam. Dominujemy do końca pierwszej odsłony, ale nie udaje nam się wyrównać. W 74 minucie nasze konsekwentne ataki skutkują rzutem karnym, odgwizdanym na Ratajczyku, po jego fenomenalnym rajdzie w pole karne. Niestety Axel Andresson strzela prosto w bramkarza! W odpowiedzi jeszcze w tej samej minucie Mingazow perfekcyjnie strzela z rzutu wolnego. Tracimy drugą bramkę. W 80 minucie nawiązujemy kontakt! Wróblewski dośrodkowuje w pole karne, obrońcy rywali wybijają piłkę przed pole karne, ale dopada do niej Bogusz, który płaskim strzałem w lewy, dolny róg bramki, pokonuje Gostomskiego. Do ostatniej minuty doliczonego czasu przeprowadzamy szaleńcze ataki na bramkę gości i tylko wielkie szczęście ratuje Jagiellonie. Niestety przegrywamy.

 

 

Łapiemy małą zadyszkę w lidze, ale nie przejmuje się tym zbytnio. Gramy dużo spotkań, jest mocna rotacja w składzie. Ci młodzi chłopcy muszą się uczyć na błędach i wyciągać wnioski, bo nic tak nie buduje, jak podniesienie się z kolan o własnych siłach i uparte dążenie do celu, mimo wszelkich przeciwności. Przed nami wyjazd na Emirates Stadium na spotkanie z Arsenalem. To będzie wielki dzień dla tych młodych chłopaków. Nawet jak przegramy, doświadczenie zebrane w takim meczu, zaprocentuje w przyszłości.

 

 

Wszystko gotowe na podróż do Londynu. Piłkarze są podekscytowani. Ja jeszcze znajduje czas, aby z moją drużyną juniorską pojechać do Mołdawii na rewanżowy mecz w kwalifikacjach do Młodzieżowej Ligi Mistrzów U-19 w roli obserwatora i asystenta menadżera naszego zespołu U-18.

 

Niestety po emocjonującym meczu Znicz Pruszków U-18 odpadł z walki o Ligę Mistrzów U-19. Mecz z Sheriff Tyraspol U-19 zakończył się remisem 5:5. Ten wynik nie dał nam niestety prawa do gry w kolejnej rundzie.  Po tym co zobaczyłem w Mołdawii postanowiłem zwolnić trenera. Jego obowiązki będzie pełnił asystent, ale w ważnych meczach, ja będę prowadził ten zespół.

 

 

Tymczasem my ruszamy na Emirates Stadium.

rs5bcwz2g2ma_t.jpg

 

Wychodzę na Arsenal bez kompleksów. Stawiam na parę obrońców Fallat - Andresson, którzy mają razem 394 cm wzrostu.

 

 

Cytat

LigaEurop_qsrapeh.png

Liga Europy Faza Grupowa - Grupa C 2/6

r8o23qjcwti6_t.jpg
Arsenal Londyn (1.) - Znicz Pruszków (3.) 7:1
'25 K. Mavropanos 1:0
'29 R. Nelson 2:0
'31 K. Tierney 3:0
'35 A. Lacazette 4:0
'39 A. Ratajczyk 4:1
'45+2 A. Iwobi 5:1
'84 E. Smith Rowe 6:1
'90 A. Maitland-Niles 7:1
x I. Rakitic nie wykorzystał karnego '16

k60ii8yxwoli_t.jpg
R:
Prawie po brzegi wypełnione Emiratus Stadium. Jest też liczna delegacja kibiców Znicza. Arsenal atakuje, ale dzielnie się bronimy. Potrafimy także groźnie kontrować. Pierwsze 13 minut bez straty gola, ale raz ratowała nas poprzeczka, a innym razem Bułka. Niestety Wróblewski fauluje, aby powstrzymać rajd napastnika Arsenalu. Sędzia dyktuje rzut karny. Podchodzi do niego Rakitic, który potężnym strzałem uderza na bramkę, ale świetnie zachował się Bułka broniąc jedenastkę! Udaje nam się konstruować całkiem fajne kontry. Niestety w 25 minucie tracimy gola po rzucie rożnym. Zamieszanie w polu karnym i Mavropanos wciska piłkę do naszej siatki. Po stracie bramki przeprowadzamy trzy fajne akcje, ale Arsenal przeprowadza tą skuteczną. Van de Beek wykonuje rajd niemal od połowy boiska i w polu karnym dośrodkowuje do Nelsona, a ten po ziemi strzela bramkę. Niestety worek z bramkami chyba pękł. Graliśmy dzielnie, ale w 30 minucie Tierney strzela nam trzeciego gola. W 34 minucie Lacazette strzela kolejną bramkę. W 38 minucie wychodzi nam dobra kontra. Wróblewski z lewego skrzydła wrzuca piłkę do Ratajczyka, a ten niepilnowany uderza z pierwszej piłki i zdobywa gola. Niestety w doliczonym czasie pierwszej połowy, dostajemy jeszcze jedną bramkę, a strzela Iwobi. W drugiej połowie meczu, tempo gry nieco spadło, dzięki temu mieliśmy trochę więcej szans pogrania piłką. Mimo dobrej gry, tracimy gola dopiero w 84 minucie, a potem w 90 minucie. Dostajemy srogą lekcję futbolu, ale doświadczenie to było bezcenne.

 

 

W drugim meczu Slavia Praga pokonała Hapoel Beer Szewa 2:0. Aby zachować choć matematyczne szanse na wyjście z grupy, musimy zdobyć komplet punktów w obu meczach z żydami, a także w rewanżu z Slavią Praga. Ostatni mecz w grupie gramy z Arsenalem u siebie, czyli na Stadionie Narodowym, bo zarówno nasz stadionik, jak i stadion, z którego korzystamy w Ekstraklasie (przy Konwiktorskiej), nie spełnia wymogów Ligi Europy.

 

Przyszły powołania do reprezentacji:

Polska U-21: Sławomir Kopka, Adam Ratajczyk i Mateusz Maćkowiak
Polska U-19: Janusz Rydel i Tomasz Wróblewski
Serbia U-21: Bojan Balaz
Norwegia U-19: Jonas Linden
Gwinea Bissau: Romario Balde

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...