Skocz do zawartości

Śladem Roberta Lewandowskiego...


Rekomendowane odpowiedzi

wycieczki_qwqrqqa.jpg

 

Pruszków - miasto znajdujące się w powiecie pruszkowskim, liczące 61 237 mieszkańców. Rozciąga się na obszar 19,19 km kwadratowych. Pruszków jest częścią aglomeracji warszawskiej, ze stolicy do Pruszkowa prowadzą Aleje Jerozolimskie. Pierwsze wzmianki o Pruszkowie pochodzą z XV wieku. Znajduje się tu m.in. fabryka ołówków, słynny zakład psychiatryczny w Tworkach, fabryka telewizorów Daewoo, czy zakłady zielarskie "Herbapol".

 

Cytat

To miasto, do którego dotarłem zupełnie przypadkiem. Byłem młodym trenerem piłkarskim, ale ukończyłem wszystkie niezbędne kursy z wyróżnieniem. Od początku byłem znany z dobrego podejścia do młodzieży i umiejętnością pracy z młodymi piłkarzami. Na kursach trenerskich robiłem na tyle dobre wrażenie, że zapraszano mnie na różne staże. Pracowałem w Miedzi Legnica, Koronie Kielce, Rakowie Częstochowa, Hansie Rostock i Górniku Zabrze. Wiele się tam nauczyłem, a także zauważono u mnie naturalną zdolność do kształtowania młodych piłkarzy. Wyznaję bowiem filozofię, która zakłada, że zamiast ściągać piłkarski szrot zza granicy, należy dawać szansę juniorom w seniorskiej piłce, aby mogli od razu poczuć smak rozgrywek na wyższym poziomie, a tym samym szybciej się rozwijać, lepiej motywować i więcej pracować. Zawsze lepiej pieniądze na przepłacanych piłkarzy zagranicznych, włożyć w klubową akademię i zasięg wyszukiwania juniorów w regionie. Dlatego bardzo podobał mi się styl pracy Marcina Brosza w Górniku Zabrze, który nie bał się sięgać po juniorów i ogrywać ich w meczach Ekstraklasy. To daje niesamowitego kopa tym młodym chłopakom i potrafi bardzo szybko rozwijać. W międzyczasie zainteresował się mną PZPN, oferując różne trenersko-scoutingowe posady w pracy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U16, U17 i U18. Jednak od zawsze marzyłem o karierze menadżera, stąd jak usłyszałem, że w niewielkim klubie piłkarskim w Pruszkowie szukają kogoś, kto obejmie drużynę, przesłałem swoje CV i czekałem na odpowiedź. Przyszła dość szybko. Pod koniec maja 2018 roku dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Musiałem wywrzeć dobre wrażenie, ponieważ kilka dni później dostałem telefon z informacją o pilnym stawieniu się w klubie. Zarząd chciał podpisać ze mną kontrakt, co oznaczało, że mam niezwłocznie zająć się przygotowaniem drużyny do sezonu.

 

 

logopng_qwqxphr.png

 

Znicz Pruszków - klub piłkarski, którego początki sięgają 1922 roku. Do roku 1925 klub rozgrywał jedynie mecze towarzyskie, ale nadanie mu osobowości prawnej, umożliwiło mu rozpoczęcie rywalizacji w najniższej klasie rozgrywkowej - C klasie Warszawskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej. Klub od początku swojego istnienia borykał się z problemami finansowymi, ale pomoc entuzjastów sportu, a także samych piłkarzy pozwalała mu trwać na lokalnej, piłkarskiej mapie Polski. W 1929 roku Znicz wygrywa rozgrywki C-klasy i awansuje do B-klasy. W kolejnym sezonie wygrywa i te rozgrywki, awansując do A-klasy. Klub pomimo sukcesów nadal borykał się z problemami finansowymi, główne dochody stanowiły imprezy organizowane przez Znicz oraz składki członkowskie. W 1929 roku Znicz otrzymał od magistratu miasta jednorazową zapomogę w wysokości 500 zł, trzy lata później nieoczekiwaną pomoc finansową zaproponował zawodnik oraz członek sekcji piłki nożnej Kazimierz Biernat, który wygrywając na loterii państwowej zakupił kompletny sprzęt sportowy dla całej drużyny piłkarskiej. Po różnych rozłamach i zawirowaniach spowodowanych m.in. wybuchem II wojny światowej, klub powrócił do gry już po wyzwoleniu. W 1949 roku Znicz Pruszków wygrywa rozgrywki A-klasy. Jednak w Lidze Okręgowej przystępuje dopiero w 1959 roku. Klub przez długi czas bujał się w tych podwórkowych ligach i balansował na granicy upadku finansowego. Pod koniec lat 90-tych konkretne działania władz miasta, poprawiają sytuację organizacyjną klubu, dzięki czemu ten wywalcza awans do IV ligi, gdzie spędził wiele lat. Przełomem okazał się czerwiec 2000 roku, kiedy Znicz wywalczył awans do upragnionej III ligi. Wszyscy myśleli, że pruszkowski klub szybko wróci do IV ligi, ale młoda i ambitna drużyna zagrała fenomenalny sezon 2004/2005 i do końca biła się o awans do II ligi, przegrywając dopiero w barażach z doświadczonym Ruchem Chorzów. Na wyjeździe żółto-czerwoni pokonali Ruch 2:0 po golach Ferdinanda Chi Fona oraz świętej pamięci Iwo Zubrzyckiego. U siebie Znicz przegrał 2:4. W kolejnym sezonie 2005/2006 Znicz wygrywa Mazowiecki Puchar Polski, pokonując w finale Mazowsze Płock 3:2. Sezon 2006/2007 należał już do Znicza. Pełni werwy, ambitni zawodnicy na początku pod wodzą trenera Andrzeja Blachy a następnie Leszka Ojrzyńskiego po sezonie świętowała historyczny awans do II ligi. Królem strzelców zostaje Robert Lewandowski, a do zwycięstw Znicz prowadzą tacy piłkarze jak Bartosz Wiśniewski, Radosław Majewski, Tomasz Piotrowski, Igor Lewczuk, Bartosz Osoliński i wielu innych. W barwach Znicza Pruszków Robert Lewandowski został królem strzelców III i II ligi. W sezonach 2007/2008 i 2008/2009 Znicza zalicza dwa bardzo dobre sezony w I lidze, po czym w kolejnym spada do II ligi, z której nie może podnieść się do dziś. W klubie powstaje jednak Akademia Piłkarska, a także całkiem zadowalające zaplecze treningowe. Jak dalej potoczą się losy klubu? Czy pojawi się w nim jeszcze ktoś na miarę Roberta Lewandowskiego, a może Znicz wychowa sobie kogoś, kto zbliży się do klasy kapitana reprezentacji Polski? Zobaczymy...

 

sportjpeg_qwqxpes.jpg

 

Znicz---o_qwqxpea.png

 

Cytat

Warunki do pracy były dobre. Mamy Zadowalające obiekty treningowe i Zadowalające obiekty młodzieżowe. Zarząd też nie narzucał na mnie wyjątkowej presji, dając do zrozumienia, że miejsce w górnej połowie tabeli w tym sezonie będzie dużym sukcesem. Ja za cel postawiłem sobie natomiast poprawę systemu szkolenia młodzieży, rozszerzenie siatki wyszukiwania juniorów i z czasem rozbudowanie obiektów młodzieżowych.

 

Sztabpng_qwqxpww.png

 

Cytat

Od razu po moim przybyciu do klubu postanowiłem skompletować swój sztab szkoleniowy. Dzięki wielu godzinach pracy i zarwanych nocach, udało mi się przekonać do współpracy odpowiednich ludzi.

 

StadionZn_qwqxpwq.jpg

 

Cytat

Jeśli chodzi o finanse klubu, to jest raczej skromnie. Do mojej dyspozycji oddano budżet płacowy na poziomie 30 tys. Euro miesięcznie oraz budżet transferowy 20 tys. Euro. Jednak udało mi się zaoszczędzić troszkę pieniędzy na premiach za ligę i puchar, dzięki czemu udało mi się te kwoty powiększyć odpowiednio do 38,028 tys. Euro na płace i 30,634 tys. Euro na transfery. Nie są to pieniądze, którymi poszalejemy, ale postaram się gospodarować nimi mądrze.

 

tabelapng_qwqxpsn.png

 

Cytat

Przede mną trudne zadanie. Przygotować dobrze zespół do rozgrywek II ligi, czyli dawnej 3 ligi, trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Zacząłem planować okres przygotowawczy, zapoznawać się z drużyną. Kiedy piłkarze powrócili z urlopów zacząłem im się uważnie przyglądać. Postanowiłem w okresie przygotowawczym skupić się na technice, stwarzaniu i wykorzystywaniu sytuacji. Pracowałem też nad motoryką.

 

Znicz-Pru_qwqxpqe.jpg

 

Znicz Pruszków - SKŁAD - sezon 2018/2019

 

Bramkarze:

 

Piotr Misztal - BR - 31 lat - POL

Bartłomiej Gradecki - BR - 16 lat - POL

 

Obrońcy:

 

Marcin Bochenek - O (P) - 27 lat - POL

Piotr Klepczarek - O (Ś) - 34 lata - POL

Adrian Rybak - O (Ś) - 19 lat - POL

Marcin Rackiewicz - O (PL) - 31 lat - POL

Michał Michalak - O (L) - 19 lat - POL

Mateusz Długołęcki - O (Ś), DP - 25 lat - POL

Krystian Mianowicz - O (P) - 17 lat - POL

 

Pomocnicy:

 

Paweł Tarnowski - O/P (P), OP (PL) - 28 lat - POL

Przemysław Kocot - DP, P (Ś) - 32 lata - POL

Maciej Machalski - DP, P/OP (Ś) - 28 lat - POL

Adrian Malachowski - DP, P (Ś) - 20 lat - POL

Piotr Jóźwiak - DP, P (Ś) - 17 lat - POL

Marcin Smoliński - DP, P (LŚ) - 33 lata - POL

Kacper Smoleń - P/OP (P) - 20 lat - POL

Bartłomiej Faliszewski - P/OP (Ś) - 19 lat - POL

Patryk Czarnowski - P (Ś), OP (PLŚ), N (Ś) - 20 lat - POL

Mikołaj Szymański - P (L), OP (LŚ) - 19 lat - POL

Patryk Kubicki - OP (LŚ), N (Ś) - 24 lata - POL

 

Napastnicy:

 

Dariusz Zjawiński - N (Ś) - 31 laty - POL

Jakub Zagórski - OP (PL), N (Ś) - 18 lat - POL

Tomasz Chalas - N (Ś) - 29 lat - POL

 

Cytat

Zawodnicy, których zastałem prezentowali się całkiem nieźle. Co rzuca się w oczy to młodość wymieszana z dużym doświadczeniem, ponieważ wielu tych Panów znam dość dobrze. Smoliński, Zjawiński, Misztal, Klepczarek, Kocot to zawodnicy przewijający się w polskiej piłce od dawna. Teraz pozostaje mi popracować z chłopakami i wpasować ich w moją taktykę. Na pewno będę dawał szanse młodym, zobaczymy jak ją wykorzystają. Przede mną teraz kilka sparingów i rzecz jasna szukanie wzmocnień, ponieważ będą nam bardzo potrzebne.

 

Cytat

Mecz towarzyski: Znicz Pruszków - Cracovia 1:0

sparCraco_qwqxhrw.png

Po pierwszym udanym sparingu zacząłem intensywnie szukać wzmocnień. Zaowocowało to kilkoma transferami do klubu.

 

TRANSFERY DO KLUBU:

 

Oskar Kujawka - DP, P (Ś) - 18 lat - POL - Wolny transfer / uzdolniony piłkarz, tylko mentalnie będzie wymagał bardzo wiele pracy;

 

Jakub Bednarczyk - P/OP (PL), N (Ś) - 19 lat - POL - Wypożyczenie z FC St. Pauli / młody i zdolny, może się przydać, zwłaszcza, ze potrzebujemy skrzydłowych;

 

Mikołaj Biegański - BR - 16 lat - POL - Transfer z Skra Częstochowa (18 tys. euro) / udało nam się pozyskać bardzo zdolnego młodziutkiego golkipera, który na pewno będzie dostawał szanse. Póki co będzie zmiennikiem Misztala, ale przewiduje, że wskoczy do pierwszego składu jeśli będzie się rozwijał na miarę swojego talentu;

 

Benjamin Totori - OP (P), N (Ś) - 31 lat - SOL - Wolny transfer z Lautoka / Legenda piłki oceańskiej. Legenda reprezentacji Wysp Salomona. Legenda starszych FMów. Dużo dobrego dał mi kiedyś ten piłkarz. Dziś już nie jest tak dobry jak kiedyś, ale z sentymentu po części, a po części z wiary, że jego umiejętności na II ligę powinny wystarczyć, udało nam się ściągnąć egzotycznego piłkarza do Pruszkowa;

 

Mateusz Praszelik - P/OP (Ś) - 17 lat - POL - Wypożyczenie z Legia Warszawa / młodziutki i niezwykle utalentowany piłkarz przychodzi do nas. Udało mi się wynegocjować z Legią 2 letnie wypożyczenie. Mimo młodego wieku może szybko wskoczyć w pierwszy skład.

 

Cytat

Jestem zadowolony z dotychczasowych wzmocnień, ponieważ wpisują się one w politykę prowadzenia przeze mnie klubu, czyli stawiania na młodzież. Mogę w spokoju dalej przygotowywać zespół do rozpoczęcia sezonu. Za oknem świeci słońce, lato coraz bardziej oplata Polskę. Stała się rzecz niespodziewana w obozie PZPNu. Z prowadzenia reprezentacji Polski U21 niespodziewanie i nagle, w trakcie eliminacji do MME zrezygnował ze względów rodzinnych Czesław Michniewicz. Prezes Zbigniew Boniek zaczął nerwowo szukać następcy. Miał kilku kandydatów, ale każdy mu odmówił, ponieważ przymierzani do roli selekcjonera młodzieżówki trenerzy, woleli skupić się na pracy w klubie. Prezesowi Bońkowi kończyły się opcję, ale jego znajomy polecił mu moje nazwisko, młody i ambitny trener, przebojowy z ponadprzeciętnym podejściem do młodzieży. Prezes zadzwonił do mnie. Rozmawialiśmy o piłce przez kilka godzin. Dostałem propozycję pracy jako selekcjoner reprezentacji Polski U21. Byłem w szoku. Nie mogłem w to uwierzyć. Dopiero co zacząłem poważną pracę w piłce nożnej, a tu taka oferta. Powiedziałem Bońkowi, że zgodzę, ale tylko pod jednym warunkiem: będę mógł pracować jednocześnie w Zniczu Pruszków. Prezes pokręcił nosem, ale ostatecznie się zgodził. W ten oto sposób z anonimowego trenera, stałem się obiektem zainteresowania prasy i kibiców w Polsce. Na moją głowę zdążył wylać się duży hejt w internecie, ale nie przejmowałem się tym. Pozostało mi jedynie zrobić wszystko co w mojej mocy, aby pokazać się z jak najlepszej strony jako trener.

 

Football Manager 2019

19.3

Baza danych: wszyscy piłkarze świata

Ligi: wszystkie ligi w grze na poziomie grywalnym (mam dużo RAMu :))

Dodatki: PNL 1.2 (dodatek z polskimi ligami od C-klasy do Ekstraklasy)

 

Kilka słów o mnie:

 

Jestem oldskulowym fanem FMa. Gram w tą grę od pierwszych CMów i niemal żadnej edycji nie ominąłem. Brzydzę się metodą save and load, gram zawsze uczciwie. Nie używam żadnych gotowych taktyk, poradników itp. Wszytko rozkminiam sam. Największą frajdę sprawia mi granie słabymi klubami w niższych ligach. Może to śmieszne, ale w historii wszystkich moich karier w tej grze, nigdy nie prowadziłem żadnego topowego klubu, żadnego bogatego klubu. Tak już mam i nic na to nie poradzę. Może kiedyś :)

 

Moje skrócone osiągnięcia w nowszych wersjach FMa:

 

FM 2012: wprowadzenie Miedzi Legnica z II ligi do Ekstraklasy, zdobycie z nią Pucharu Polski i gra w fazie grupowej Ligi Europy

FM 2013: wprowadzenie klubu Venezia z Serie C do Serie B

FM 2015: dzielne prowadzenie reprezentacji Azerbejdżanu i Qarabach Agdam (3x mistrzostwo Azerbejdżanu, gra w fazie grupowej Ligi Europy), następnie objęcie Korony Kielce i wywalczenie z nią trzech mistrzostw Polski z rzędu, gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, nawet zremisowałem z Barceloną u siebie 1:1 :)

FM 2017: wprowadzenie Rakowa Częstochowa z II ligi do Ekstraklasy, jako beniaminek I ligi, wygrałem w finale Pucharu Polski z Lechią (1:0), awansowałem też do ekstraklasy, grałem w europejskich pucharach

FM 2018: wprowadziłem Hanse Rostock z 3 ligi do Bundesligi, jako beniaminek Bundesligi wygrałem Puchar Niemiec, awansowałem do fazy grupowej Ligi Europy, z której wyszedłem dalej, zbudowałem najlepszą akademię młodzieżową w kraju i wychowywałem wielu wspaniałych młodych piłkarzy

FM 2019: Objąłem Górnik Zabrze i zdobyłem z nim 2 mistrzostwa Polski, zrobiłem fantastyczną akademię gdzie szkolę fajnych juniorów, awansowałem do fazy grupowej Ligi Europy, z której wyszedłem dalej, w kolejnym sezonie awansowałem do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie zajmując trzecie miejsce, grałem w kolejnej rundzie Ligi Europy z obrońcą tytułu AC Milan i po zwycięstwie 1:0 u siebie, na wyjeździe prowadziłem już 3:1 kiedy mój lewy obrońca dostał czerwoną kartkę przed końcem pierwszej połowy i wszystko się posypało. Przegrałem ten mecz 6:3. Warto dodać, że kariera w Rakowie, Hansie i Górniku była oparta na juniorach lub młodych zawodnikach - średnia wieku to około 19-20 lat :)  Kolejna kariera w 19stce to Feralpisalo: w pierwszym sezonie awans do Serie B, następnie jako beniaminek Serie B zajmuje 3 miejsce w lidze (pechowo jednym punktem przegrałem mistrzostwo) i w barażach awansowałem do Serie A.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Znicz Pruszków #2

 

Przed nami kolejne dwa sparingi z silniejszymi rywalami.

 

Cytat

Mecz towarzyski:

Znicz Pruszków - Bruk-Bet Termalica 0:0

sparTerma_qwqxrpq.png

-

Mecz towarzyski:

Znicz Pruszków - Raków Częstochowa 0:0

sparRakow_qwqxrhp.png

 

Z jednej strony brak bramek w kolejnych dwóch sparingach, z drugiej strony solidny blok defensywny. Trudno jednak wymagać od chłopaków, że od razu będą zgrani i będą rozumieli moją taktykę. O ile mecz z Bruk-Bet Termalicą powinien zostać przez nas wygrany, to już spotkanie z Rakowem, choć wyrównane, pokazało że jest już rywal z innej półki i mało brakowało, a ten mecz byśmy przegrali. Na szczęście formacja defensywna zagrała imponująco.

 

PucharPol_qwqxrhh.jpg

 

W międzyczasie odbyło się losowanie Rundy Wstępnej Pucharu Polski. Wylosowaliśmy III-ligową Legionovię Legionowo.

 

Przed nami ostatni sparing przed inauguracją ligi, która zacznie się domowym spotkaniem z Radomiakiem Radom. Postanowiłem wystawić w sparingu moją młodzież i zobaczyć jak się spiszą.

 

Cytat

Mecz towarzyski:

Znicz Pruszków - ŁKS Łódź 2:0

'8 B. Totori k. 1:0

'26 O. Kujawka 2:0

sparLKSLo_qwqxrhs.png

 

To był bardzo dobry mecz mojej młodzieży. Zdominowaliśmy rywala absolutnie, choć ŁKS nie wyszedł na nas swoim najmocniejszym składem, choć w trakcie meczu trener przyjezdnych robił co mógł by uratować twarz. My konsekwentnie graliśmy swoje, a Oskar Kujawka popisał się pięknym strzałem, który szybko ukazał się na YouTubie.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Znicz Pruszków #3

 

Nadszedł dzień mojego debiutu w roli menadżera Znicza Pruszków. Na własnych boisku podejmowaliśmy gości z Radomia.

 

StadionZn_qwqxrrs.jpg

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 1/34

Znicz Pruszków (-) - Radomiak Radom (-) 1:1

'20 P. Mikita 0:1

'40 D. Zjawiński k. 1:1

Radomiakp_qwqxrrq.png

Relacja:

Zaczęliśmy ten mecz z grubej rury i odważnie atakowaliśmy, co zaowocowało kilkoma groźnymi akcjami, dwoma słupkami i poprzeczką. Niestety brakowało szczęścia w wykończeniu, co wykorzystali goście, którzy po dośrodkowaniu i błędzie w środku obrony Klepczarka wyszli na prowadzenie. Postawiłem w tym meczu na starą gwardię, doświadczonych graczy, ale niestety nie zapewniło nam to zwycięstwa. Jednak sukcesywne ataki doprowadziły w końcu do wyrównania. Długa piłka na Zjawińskiego, a ten faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę! Sam poszkodowany podchodzi i egzekwuje ją pewnie. Jak na pierwszy mecz sezonu, podobało mi się to co widziałem. W kolejnym spotkaniu jednak odważniej postawię na młodych zawodników.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Znicz Pruszków #4

 

 

Cytat

GKSBelcha_qwqxrwx.jpg

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 2/34
GKS Bełchatów (18.) - Znicz Pruszków (11.) 1:0
'59 P. Mularczyk 1:0

GKSBelcha_qwqxrwn.png

Relacja:
W tym spotkaniu postawiłem na większą liczbę młodych zawodników. Niestety mimo stworzonych okazji nie

udało nam się wywieźć z Bełchatowa choćby punktu. Atakowałem dzielnie, ale zabrakło wykończenia.

Natomiast gospodarze posyłali długie piłki na granicy spalonego i szybcy napastnicy GKS-u prześcigali

naszych obrońców i udało im się w ten sposób zdobyć jedyną bramkę w tym spotkaniu. U nas między słupkami

zadebiutował 16-letni Biegański i zaliczył kilka świetnych interwencji. Będzie pociecha z chłopaka.

 

Sprzedaliśmy na ten sezon liczbę 155 karnetów. Oszałamiająca liczba :) Dobrze wiedzieć, że mamy 155 wiernych fanów, co będą chodzić na wszystkie mecze. Słyszałem, że kibice często organizują też autobus na wyjazdy.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 3/34
Znicz Pruszków (14.) - Błękitni Stargard (18.) 1:0
'34 D. Zjawiński k. 1:0
cz.k. M. Cywiński '58

Blekitnip_qwqxrwe.png

Relacja:
Statystyki tego meczu mówią same za siebie. Gnietliśmy rywala równo, ale znowu zabrakło skuteczności.

Bramkę zdobyliśmy dopiero po rzucie karnym strzelonym pewnie płasko w lewy bok bramki przez

Zjawińskiego. Mieliśmy jeszcze wiele okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Potrzeba trochę

czasu, aby młodzi zawodnicy zaczęli się lepiej rozumieć na boisku. Póki co 16-letni Biegański wskakuje

do składu, zalicza pewny występ, podobnie jak 19-letni Rybak w obronie. Cieczy też dobry mecz 17-

letniego Praszelika, który nabawił się urazu i przez 3 dni będzie musiał pauzować.

 

Przede mną mecz w Pucharze Polski. W bramce zagra doświadczony Miszta, dam też szansę kilku młodszym zawodnikom, ale z umiarem, ponieważ traktuję Puchar Polski jak najbardziej poważnie. To prestiżowe rozgrywki, a dla nas każde pieniądze są teraz ważne. Klub ma długą tradycję w nie byciu w dobrej kondycji finansowej. Postaram się to zmienić.

 

Na meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński na trybunach zasiadło 333 kibiców.

 

Cytat

Legionovi_qwqxxpp.jpg

totolotek_qwqxrsh.jpg

Totolotek Puchar Polski - Rnd. Wstępna
Legionovia Legionowo (III) - Znicz Pruszków (II) 1:0
'3 P. Krawczyk 1:0

Legionovi_qwqxraa.png
Relacja:
Przez fatalny błąd Miszty, który zachował się jakby miał co najmniej wodogłowie już na samym początku tracimy bramkę w meczu. Niestety moja drużyna była zupełnie zdezorientowana i to gospodarze przeważali w drugiej cześci spotkania. Dopiero w drugiej połowie moi zawodnicy się obudzili, ponieważ nakazałem im grać znacznie wyżej. Zaczęliśmy nacierać na bramkę rywala, ale zabrakło znów skuteczności. Do ostatniej minuty mieliśmy szansę zremisować ten mecz, ale zawiodła formacja ofensywna no i Miszta przez swój głupi błąd. Boli odpadnięcie z Pucharu Polski już w tej fazie, ale trzeba żyć dalej. Skupiamy się na lidze, a Puchar postaramy się zaatakować w przyszłym sezonie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Zmiennicy dziś się nie spisali, no może poza młodym Faliszewski, który zaliczył ciekawy występ.

 

Już za dwa dni zmęczeni po pucharowej potyczce, jedziemy do Rybnika na spotkanie z ROW Rybnik w lidze. Czeka nas ciężki mecz.

 

W międzyczasie przychodzi do nas nowy zawodnik na lewą obronę:

 

Karol Hodowany - O/WO (L) - 22 lata - POL - Wolny transfer / przyda nam się lewy obrońca, ponieważ Rackiewicz jest już wiekowym piłkarzem i nic już z niego nie będzie, a 19-letni Michalak nie posiada jeszcze umiejętności, aby rozgrywać mecze na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że zostanie wyHodowany w Zniczu na porządnego obrońcę :)

 

Cytat

ROWRybnik_qwqxxpq.jpg

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 4/34
ROW Rybnik (17.) - Znicz Pruszków (9.) 1:2
'6 P. Okuniewicz 1:0
'85 M. Machalski k. 1:1
'90 B. Faliszewski 1:2

ROWRybnik_qwqxxpa.png
Relacja:
Niestety słabo weszliśmy w to spotkanie. Przez błąd Rackiewicza na lewej obronie, gospodarze skutecznie dośrodkowują piłkę, a tam z najbliższej odległości pokonuje nas napastnik przeciwników. Próbujemy się odgryźć i stwarzamy sobie kilka sytuacji, ale jest jeszcze wyraźny problem z dokładnością. Niestety na przerwę schodzimy przy niekorzystnym wyniku. W drugiej części meczu długo biliśmy głową w mur, nasze ataki okazywały się nieskuteczne. Było tak aż do 85 minuty i kiedy zamieszanie w polu karnym sprawia, że po faulu na moim zawodniku, sędzia odgwizduje jedenastkę! Na bramkę zamienia ją pewnym strzałem Machalski. Jednak na tym nie koniec. Atakowaliśmy dalej, dzięki czemu młody Faliszewski już w 90 minucie meczu popisał się wspaniałym rajdem, który uwieńczył bramkę. Odwracamy losy meczu w dramatycznych okolicznościach! Wywozimy z Rybnika trzy cenne punkty!

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Znicz Pruszków #5

 

Pożegnaliśmy się z Marcinem Rackiewiczem. ŁKS Łódź wyłożył za niego 8,75 tys. euro, a kwota może wzrosnąć do 11 tys. euro ze względu na klauzule. Obrońca ma już 31 lat i nie widziałem dla niego przyszłości na dłuższą metę w naszym klubie. Zarabiał też nie mało więc zwolnił troszkę pieniędzy w budżecie płacowym.

 

Przed nami mecz z Gryfem Wejcherowo na własnym boisku. Mam nadzieję, że piłkarze pójdą za ciosem i wygrają kolejny mecz.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 5/34
Znicz Pruszków (6.) - Gryf Wejcherowo (16.) 3:2
'3 M. Szymański 1:0
'22 P. Tarnowski 2:0
'29 M. Praszelik 3:0
'74 M. Wesierski 3:1
'83 Ł. Pietron 3:2

GryfWejhe_qwqxaaw.png
Relacja:
Mecz zaczął się dla nas fantastycznie. Już na samym początku spotkania Bohenek dośrodkowuje piłkę z narożnika boiska a 19-letni Szymański strzela ładną bramkę głową. Moja drużyna bezlitośnie atakowała, co poskutkowało kolejną bramką. Znowu akcja skrzydłowych, Szymański długi przerzut z lewej strony w pole karne, obrońca gości próbował wybić piłkę głową, a ta trafiła wprost pod nogi nabiegającego Tarnowskiego, który huknął z pierwszej piłki w lewy, dolny róg bramki. Na kolejnego gola przyszło nam czekać zaledwie 7 minut. Dośrodkowuje z wolnego Malachowski, a piłkę do siatki głową wbija Praszelik. Do przerwy prowadzimy 3:0. Opłaciło się zmodyfikować trochę polecenia i poćwiczyć z chłopakami stałe fragmenty gry. W połowie kontrolowaliśmy przebieg gry, choć gryf Wejherowo próbował nas ukąsić kilkukrotnie. Na posterunku stał jednak młody Biegański. Niestety dekoncentracja w obronie sprawiła, że straciliśmy gola w 74 minucie, a zaledwie 9 minut później z rzutu wolnego ładnie pod poprzeczkę uderzył Pietron. Biegański mógł spisać się lepiej, ale można mu wybaczyć, ponieważ ma jeszcze czas na naukę. Na szczęście wynik już się nie zmienił i wywalczamy trzy punkty na własnym terenie!

 

W meczu z Gryfem Wejherowo w pierwszym składzie wybiegło kilku młodych zawodników: 16-latek, 17-latek, 18-latek, dwóch 19-latków i 20-latek.

 

Bartłomiej Gradecki złożył prośbę o zakończenie wypożyczenia. Chłopak raczej nie miał szans na grę, dlatego prośbę rozpatrzyłem pozytywnie.

 

Brakuje nam w klubie dobrego napastnika. Dlatego zacząłem wspominać najlepszego napastnika w historii tego klubu. Chodzi oczywiście o Roberta Lewandowskiego. Robert przybył do zespołu Znicza Pruszków latem 2006 roku z Legii II Warszawa. W ciągu dwóch sezonów rozgrywanych w naszym zespole zdobył 38 goli. W barwach Znicza dwukrotnie został królem strzelców (III i II ligi), oraz raz walczył o awans do Ekstraklasy. -  Tam była sytuacja, że przegraliśmy bramkami z Arką Gdynia. Niewiele zabrakło tak naprawdę. Przegraliśmy na Lechii (1-0 przyp. red), gdzie Lechia już miała zapewniony awans po ostatniej kolejce. Ciężko powiedzieć, mieliśmy bardzo młodą drużynę, możliwe, że zabrakło troszkę doświadczenia. I tak myślę, że sprawiliśmy w tamtym sezonie wiele niespodzianek kibicom, i nie tylko - mówił sam Lewandowski podczas wywiadu dla oficjalnej strony klubu Znicza Pruszków. Oj przyadłby nam się teraz taki Robert bardzo. Niestety jest mało prawdopodobne, że drugi raz taki napastnik trafi do Znicza. Może jakimś cudem w Akademii pojawi się junior na miarę jego talentu.

z22256895_qwqxaaq.jpg

Robert-Le_qwqxaqh.jpg

 

Tymczasem jedziemy do Rzeszowa na ligowy mecz z Resovią. Gospodarze słyną z dobrej szkółki, z której co jakiś czas wychodzą dobrzy i utalentowani juniorzy. Muszę dać w tym meczu odpocząć kilku zawodnikom.

 

Cytat

ResoviaRz_qwqxaqx.jpg

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 6/34
Resovia Rzeszów (13.) - Znicz Pruszków (5.) 0:1
'42 P. Tarnowski 0:1

Resoviapn_qwqxaqr.png
Relacja:
Obie drużyny od początku spotkania próbowały wypracowywać sytuację. Jednak ostatecznie to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania, było kilka strzałów, ale niestety niewiele celnych. Jednak konsekwentna gra opłaciła się. Nasz nowy zawodnik lewy obrońca Hodowany zagrał piękną piłkę do będącego na prawym skrzydle Tarnowskiego, który huknął po ziemi, piłka jeszcze odbiła się od rękawic bramkarza i wbiła się w bramkę. W drugiej połowie zdominowaliśmy rywala i nie daliśmy im strzelić żadnej bramki, choć była jedna bardzo groźna sytuacja, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Biegański. Cieszy kolejny dobry mecz i gol Tarnowskiego. Wywozimy z Rzeszowa 3 punkty!

 

Zbliża się mój debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski U21. Jak mi czas pozwala to jeżdżę oglądać kandydatów do gry w kadrze, a także na bieżąco śledzę ich poczynania. Mam już w głowie zarysowaną wstępnie koncepcję na najbliższe mecze eliminacji. Tymczasem jeszcze dwa spotkania ligowe przede mną. Jedziemy do Łęcznej na mecz Górnikiem. Górnik Łęczna prowadzony jest przez byłego selekcjonera kadry Franciszka Smudę. Czeka nas trudne zadanie.


Piotr Misztal wypada z gry, na szczęście tylko na 1-2 dni. Natomiast Maciej Machalski naciągnął mięśnie brzucha, co poskutkuje przerwą 2-3 tyg.


Zarząd zgodził się na powiększenie sztabu szkoleniowego o jeszcze jednego trenera. Mam na oku upatrzonego fachowca, ale negocjacje idą póki co opornie. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.

 

Cytat

GornikLec_qwqxaqn.jpg

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 7/34
Górnik Łęczna (7.) - Znicz Pruszków (4.) 1:1
'2 P. Tarnowski 0:1
'31 K. Pajnowski 1:1

GornikLec_qwqxaqe.png
Relacja:
Od początku narzucamy swój styl gry gospodarzom. Wspaniałą akcję przeprowadzają moi chłopcy i już w 2 minucie świetne podanie Kujawki do Tarnowskiego, który nie daje szans Podleśnemu. Mimo, że Łęczna nie potrafiła nam zagrozić w pierwszej połowie, niestety w 31 minucie Pajnowski wykorzystał bezbłędnie rzut wolny i na przerwę schodziliśmy z remisem. W drugiej połowie mieliśmy wiele okazji, ale w świetnej dyspozycji tego dnia był Damian Podleśny. Gospodarze też próbowali nas ukąsić, ale im się nie udawało. Raz znaleźli się w idealnej sytuacji, ale świetną interwencją popisał się Biegański. Szkoda tego meczu, ale przynajmniej mamy cenny punkt.

 

Przede mną rozesłanie powołań do kadry Polski U21 na mecze eliminacyjne z Bułgarią i Szkocją. W lidze w najbliższych meczach czekają nas pojedynki u siebie z Ruchem Chorzów i Siarką Tarnobrzeg. Za tydzień kończy się też okienko transferowe. Być może uda nam się sprowadzić jeszcze jednego zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Znicz Pruszków #6

 

Zbliża się czas reprezentacji. Przyszły pierwsze powołania:

 

Selekcjoner Felipe Vega-Arango zadecydował, że Benjamin Totori dostanie powołanie do reprezentacji Wysp

Salomona na mecze towarzyskie z Fidżi i Wyspami Cooka.

 

Selekcjoner Jacek Magiera zdecydował, że Mateusz Praszelik dostanie powołanie do reprezentacji Polski

U-20 na mecze z Włochami i Holandią w ramach Europejskiej Elite Leauge U-20.

 

PolskiZwi_qwqneqh.png

 

Natomiast ja skompletowałem kadrę reprezentacji Polski U-21 na mecze Eliminacji ME z Bułgarią i Szkocją.

Oto powołania:

Kadrapowo_qwqneqr.png

 

Zostały ostatnie godziny okienka transferowego. Próbuję jeszcze ściągnąć kogoś, aby wzmocnić drużynę.

Przydałby nam się prawy obrońca, środkowy obrońca i napastnik.


W ostatnich godzinach okienka transferowego udało nam się pozyskać:

 

Nikodem Morawski - O (Ś) - 18 lat - POL / przyszedł na zasadzie wypożyczenia na 2 sezony z Cracovii;

Kacper Czyżewski - O/P (P) - 18 lat - POL / transfer wart 2,8 tys. euro ze Stilona Gorzów. Potrzebny był

nam zmiennik na prawą obronę, trochę w ciemno go wziąłem, ponieważ nie było już czasu na odpowiedni

scouting, ale widzę, że chłopak ma zadatki na niezłego defensywnego skrzydłowego. W razie kontuzji

Bohenka nie będę już tak się martwił o obsadę prawej strony defensywy.

Maciej Kraśniewski - O (PŚ) - 17 lat - POL / młody, utalentowany prawy obrońca, który przyszedł na

zasadzie wypożyczenia na 2 sezony z Motoru Lublin. Zastanawiałem się nad jego transferem definitywnym,

ale na razie biorę go na próbę, aby zobaczyć czy będzie się w ogóle rozwijał.


Tym samym zamknąłem już cały skład na obecny sezon. Wydaje mi się, że jesteśmy zabezpieczeni na każdej

pozycji. Jeszcze zanim ruszę na zgrupowanie reprezentacji, przede mną ligowy mecz z Ruchem Chorzów.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 8/34
Znicz Pruszków (5.) - Ruch Chorzów (11.) 1:0
'90+1 A. Malachowski 1:0

RuchChorz_qwqnwpp.png
Relacja:
W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie więcej sytuacji, ale zabrakło nam skuteczności, ponadto kilkoma

dobrymi interwencjami popisał się golkiper gości. Trzeba przyznać, że Ruch Chorzów zaimponował mi swoim

składem na ten mecz. Większość zawodników to 17- i 18-latkowie. Niestety do przerwy był jedynie

bezbramkowy remis, mimo przewagi mojego zespołu. W drugiej części meczu całkowicie zdominowaliśmy mecz.

Goście nie mieli wcale pomysłu na grę. Niestety naszym akcjom brakowało wykończenia lub doskonale

interweniował bramkarz Ruchu. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w końcówce kiedy do rzutu wolnego w

doliczonym czasie gry podszedł Malachowski i posłał mocną piłkę pod poprzeczkę. Udało nam się wyrwać

trzy punkty! Kolejny mecz bez gola zalicza Totori i moja cierpliwość do tego piłkarza powoli się

wyczerpuje. Jak tak dalej pójdzie to w zimie spróbuję się go pozbyć.

 

Bramkę Malachowskiego z rzutu wolnego w meczu z Ruchem można zobaczyć na YouTubie. Jakość nienajlepsza, ale kibic, który nagrywał bramkę nie dysponował zbyt dobrym telefonem :)

 

Tymczasem ja od razu po meczu, spakowałem się, wsiadłem w samochód i pojechałem na zgrupowanie

reprezentacji Polski U-21.


Choć nie mamy dużo czasu na zgrupowaniu, aby ćwiczyć z chłopakami założenia taktyczne, to mam do

czynienia z utalentowanym pokoleniem, które mam nadzieję szybko załapię o co mi chodzi. Mam zamiar grać

taką samą taktyką jak w Zniczu Pruszków, z tymże oczywiście zmodyfikuje nieco polecenia pod kątem

piłkarzy jakimi dysponuje.

 

Kapitanem reprezentacji Polski U-21 został Szymon Żurkowski.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 2 Grp.
Polska - Bułgaria 1:0
'20 S. Szymański 1:0

Bulgariap_qwqnwpx.png
Relacja:
Dobrze weszliśmy w ten mecz. Zdominowaliśmy Bułgarów, co ostatecznie skończyło się pięknym golem

Szymańskiego w 20 minucie, który nie dał szans mocnym strzałem z linii pola bramkowego. Goście próbowali

nam zagrozić kilka razy, ale obrony była szczelna, a raz fenomenalną interwencją po rzucie wolnym

popisał się Majecki. Do przerwy schodziliśmy z prowadzeniem. W drugiej połowie byliśmy bardzo aktywni,

osaczaliśmy Bułgarów, ale niestety nie udało się strzelić bramki. Na szczęście do końca meczu

kontrolowaliśmy sytuację na boisku i udało się ostatecznie zdobyć trzy punkty!

 

Udało mi się zaliczyć udany debiut w roli selekcjonera. Podobało mi się jak grali młodzi reprezentanci w

moim ustawieniu. Tymczasem ja nie świętowałem z drużyną, ponieważ zaraz po meczu i konferencji prasowej

udałem się do Pruszkowa, gdzie podejmowaliśmy Siarkę Tarnobrzeg.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 9/34
Znicz Pruszków (5.) - Siarka Tarnobrzeg (16.) 0:0
x D. Zjawiński nie wykorzystał karnego ' 40

Siarkapng_qwqnwpe.png
Relacja:
Zgodnie z przewidywaniami przejęliśmy kontrolę nad meczem i groźnie atakowaliśmy. Co rusz Faliszewski z

Kujawką groźnie atakowali, ale strzelali niecelnie lub doskonale bronił bramkarz Siarki. Ciągłe ataki

poskutkowały w końcu faulem na Zjawińskim w polu karnym. Sędzia podyktował 11-stkę, ale niestety

Zjawiński strzela w słupek i na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym wynikiem. W drugiej połowie

nacieraliśmy dalej, niestety nie przyniosło to skutku. A goście wyprowadzali groźne kontrataki, na

szczęście zarówno obrońcy, jak i Biegański stali na wysokości zadania. Żałujemy niewykorzystanych

sytuacji.

 

Jeden z naszych najlepszych piłkarzy Paweł Tarnowski doznał urazu mięśnia czworogłowego uda i wypadnie z

gry na około 5-6 tyg. To zmusi mnie do szukania innych rozwiązań na prawym skrzydle. Szansę dostanie

najprawdopodobniej młody Jakub Bednarczyk.

 

Zaraz po meczu powróciłem na zgrupowanie reprezentacji, ponieważ przed nami ważny mecz ze Szkocją.


W meczu reprezentacji Wysp Salomona zagrał B. Totori, który wszedł z ławki w 45 minucie meczu z Wyspami

Cooka. Nie zdołał jednak zagrozić bramce rywala i zaliczył przeciętną (6.4) ocenę za mecz.

 

Cytat


uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 2 Grp.
Polska - Szkocja 5:0
'21 K. Michalak 1:0
'28 D. Kownacki 2:0
'30 D. Kownacki 3:0
'68 J. Moder 4:0
'85 B. Kapustka 5:0
Relacja:
Całkowicie wyłączyliśmy Szkotów z gry. W pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału na bramkę, na

boisku nie istnieli. Natomiast my atakowaliśmy bezlitośnie. Najpierw świetny płaski strzał Kapustki w

prawy dolny róg bramki odbija bramkarz a Michalak dobija i wychodzimy na prowadzenie. Następnie kolejne

ataki przynoszą gole. Kownacki wykorzystuje raz asystę Szymańskiego, a następnie Kapustki i strzela dwie

bramki w przeciągu 2 minut! Druga połowa właściwie nie różniła się niczym od pierwszej. Atakowaliśmy

bezlitośnie dalej. Wprowadzeni w tej połowie piłkarze Świderski i Moderem przeprowadzili piękną akcję w

68 minucie kiedy piłkę od tego pierwszego otrzymuje Moder, przymierza i z daleka w swoim stylu ładuje

bombę do siatki przeciwnika. W 85 minucie po asyście Modera, pięknym strzałem popisuje się Kapustka i

gwałcimy u siebie Szkotów bardzo dotkliwie!

 

Bramki z meczu Polska - Szkocja można zobaczyć na YouTubie.

 

Dzięki fantastycznemu spotkaniu zapewniamy sobie awans do Mistrzostw Europy U-21, które w wakacje odbędą

się we Włoszech i San Marino! Zostały nam jeszcze dwa spotkania grupowe z Mołdawią i Łotwą.

 

Tabela wygląda tak:

Tabela1pn_qwqnwpa.png


W Europejskiej Elite League U-20: Polska przegrywa z Holandią u siebie 2:1. Mateusz Praszelik zagrał w

tym spotkaniu 90 minut i strzelił bramkę (ocena 7.0).


Po niesamowitych emocjach wracamy do II ligi. Czeka nas wyjazdowe spotkanie ze Stalą Stalowa Wola.

 

Póki co tabela II ligi przedstawia się następująco:

Tabela1pn_qwqnwpq.png

Odnośnik do komentarza

Znicz Pruszków #7

 

Kacper Czyżewski doznał kontuzji i przez 4-5 tyg. nie pojawi się na boisku.


Przed meczem dotarła do mnie miła wiadomość. Otóż w jednym z wywiadów kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski wyjawił, że Znicz Pruszków imponuje mu swoją formą, a ja jako menadżer idealnie pasuje do prowadzonego przeze mnie zespołu oraz spodziewa się pokazu efektywnego, ofensywnego futbolu. Oby tylko skuteczny ten futbol był tym razem :)

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 10/34
Stal St. Wola (10.) - Znicz Pruszków (4.) 0:1
'32 D. Zjawiński

StalowaWo_qwqernw.png
Relacja:
Mecz wbrew pozorom był wyrównany. Obie drużyny miały swoje okazje, choć w końcu my wypracowaliśmy sobie przewagę. Kujawka dziś rządzi w środku pola. Zagrał fantastyczną asystę, dzięki której Zjawiński strzela bramkę. Do przerwy skromnie prowadzimy. Druga część meczu była już przez nas dobrze kontrolowana. Mieliśmy swoje okazje, ale niestety zabrakło wykończenia. Kujawka był dziś świetny. Próbował więcej prostopadłych podań do ziemi, jedno z nich w końcówce mogło podwyższyć rezultat, ale Totori strzelił zbyt lekko w bramkarza.

 


Piękną asystę Oskara Kujawki zwieńczoną bramką Zjawińskiego można zobaczyć na YouTubie.

 

Po tym spotkaniu zajmujemy 3 miejsce w tabeli. Z 21 punktami tracimy już tylko dwa oczka do liderującej Skry Częstochowa.


Malachowski przekracza limit żółtych kartek i nie zagra w najbliższym meczu z Rozwojem Katowice. Wobec tego przerzucę Mateusza Długołęckiego na pozycję defensywnego pomocnika, a w obronie 19-letni Adrian Rybak zagra z 18-letnim Nikodemem Morawskim.

 

Zdecydowałem, że na prawej stronie defensywy zagra 17-letni Krasiński, zatem wyjdziemy na najbliższe spotkanie ligowe bardzo młodym składem. Wiekowo będzie się to przedstawiało następująco zaczynając od bramkarza: 16, 17, 18, 19, 22, 25, 18, 17, 19, 19, 32.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 11/34
Znicz Pruszków (3.) - Rozwój Katowice (6.) 2:2
'2 D. Zjawiński 1:0
'13 J. Bednarczyk 2:0
'22 M.Płonka 2:1
'29 D. Niedojad 2:2
cz.k. M. Płonka '84

RozwojKat_qwqerah.png
Relacja:
Obie drużyny chciały mocno wygrać to spotkanie. Idealnie weszliśmy w mecz za sprawą świetnej asysty Kujawki do Zjawińskiego, który ładuje okno. Niedługo potem pięknym strzałem popisuje się Bednarczyk i prowadzimy. Niestety moja młodziutka obrona popełniała tego dnia sporo błędów. Jednak kluczowa okazała się słaba dyspozycja Długołęckiego na swojej nominalnej pozycji DP, który we wcześniejszych meczach był wystawiany przeze mnie na środku obrony. Trzeba przyznać, że Rozwój rozegrał naprawdę piękne akcje, które zawodowo rozmontowały naszą niedoświadczoną defensywę i nie dały zbyt wiele szans Biegańskiemu, który mimo straty dwóch goli, rozgrywał dobre spotkanie. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 2:2. Druga połowa była równie wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje. Niestety nie udało nam się strzelić decydującej bramki. Mimo wszystko cieszę się z jednego punktu z wymagającym przeciwnikiem, mając na uwadze jak młody skład wystawiłem. Młodzież zbiera doświadczenie w seniorskiej piłce.

 

To już nas 9 mecz z rzędu bez porażki. W lidze utrzymaliśmy trzecią pozycję. Przed nami jednak mecz z wiceliderem na wyjeździe. Jedziemy do Częstochowy, gdzie podejmować będziemy miejscową Skrę. Nie będę tym razem eksperymentował ze składem i wystawię naszą najmocniejszą jedenastkę.


Największą sensacją 1 rundy Pucharu Polski była wygrana 2:1 Gryfa Wejherowo, występującego z nami w lidze nad ekstraklasową Cracovią.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

SkraCzest_qwqerep.png

2 liga 12/34
Skra Częstochowa (2.) - Znicz Pruszków (3.) 2:3
'4 O. Obuchowski 1:0
'9 P. Kaczmarczyk 2:0
'23 J. Bednarczyk 2:1
cz.k. J. Bednarczyk '57
'65 D. Zjawiński 2:2
'71 B. Faliszewski 2:3

SkraCzest_qwqernq.png
Relacja:
Cóż za szalony mecz. Skra od początku rzuciła się do ataku, co zaowocowało rzutem wolnym, którego już 4 minucie na bramkę zamienił Obuchowski. Chwile później Hodowany popełnił błąd i nie zrozumiał się z Biegańskim i podał pod nogi Kaczmarczyka. Fatalnie zaczęliśmy mecz. Na szczęście przed przerwą nawiązaliśmy kontaktowego gola, którego strzelił pięknym, mocnym strzałem Bednarczyk po asyście Kujawki. Po przerwie było jeszcze bardziej szalenie. Mecz był ostry. Dużo kartek zbierali moi piłkarze. To był, w którym nawet nasz bramkarz zgarnął żółtą kartkę. Niestety w 57 minucie czerwoną kartkę dostaje Bednarczyk i gramy w osłabieniu. Jednak nie rezygnowałem z atakowania, zmieniłem mojego DP na Totoriego, który jako skrzydłowy zagrał tego dnia świetnie. Asystował w 65 minucie przy trafieniu Zjawińskiego. Gospodarze atakowali, ale my się nie poddaliśmy. Co zaowocowało bramką Faliszewskiego. Wygrywamy mimo osłabienia. Jestem dumny z mojej drużyny. Dla takich meczów w tej grze się żyje!

 

Bramkę Zjawińskiego można zobaczyć na YouTubie.

 

Tak samo jakiś kibic wrzucił gola Faliszewskiego na YouTuba.

 

Dzięki zwycięstwu awansujemy na 2 miejsce i tracimy dwa punkty do liderującego Radomiaka. Kolejny mecz gramy u siebie z szóstą w tabeli Olimpią Grudziądz. Czeka mnie też rozesłanie powołań na Eliminacje ME U-21 z Mołdawią i Łotwą.


Udało nam się podpisać z wolnego transferu skrzydłowego. Do klubu przychodzi więc:

Krystian Sanocki - P (P), OP (PŚ) - 22 lata - POL / Wolny transfer


Benjamin Totori dostał powołanie do reprezentacji Wysp Salomona na towrzyski mecz z Mikronezją.

 

Mateusz Praszelik został powołany przez Jacka Magierę do reprezentacji Polski U-20 na mecze ze Szwajcarią i Czechami w ramach Elite League U-20.


Ja również rozesłałem powołania do reprezentacji Polski U-21 na ostatnie dwa mecze Eliminacji do ME U-21 z Mołdawią i Łotwą:

 

powolania_qwqereq.png

 

Przeprowadziliśmy ciekawy transfer. Podpisaliśmy napastnika, który przyjdzie do nas w najbliższym okienku transferowym w lutym:

 

Bartosz Marchewka - WN (Ś) - 17 lat - POL / 11,25 tys. euro z Rozwoju Katowice

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg
2 liga 13/34
Znicz Pruszków (2.) - Olimpia Grudziądz (6.) 2:1
'13 M. Szymański 1:0
'88 M. Rumiński 1:1
'90 O.Kujawka 2:1

OlimpiaGr_qwqerwe.png
Relacja:
Kontrolowaliśmy przebieg tego meczu, choć goście mieli swoje groźne okazje. Wynik otworzył dla nas Szymański, który zmieścił głową po zagraniu Bochenka z prawej strony piłkę w siatce. Do przerwy prowadziliśmy 1:0. Druga połowa przebiegała pod nasze dyktando i kiedy wydawałoby się, że spokojnie dociągniemy z jednobramkową przewagą do końca, wtedy goście strzelają w 88 minucie gola. Na szczęście moi piłkarze momentalnie się podnieśli. Imponuje mi gra Faliszewskiego, który robi wiatr w środku pola. W 90 minucie meczu do rzutu wolnego podchodzi Oskar Kujawka, który strzela piękną bramkę! W dramatycznej końcówce zdobywamy 3 punkty!

 

Piękną bramkę Kujawki z rzutu wolnego w 90 minucie meczu można zobaczyć na YouTubie.

 


Dzięki temu zwycięstwu awansujemy na pierwsze miejsce w tabeli :) Jednak po piętach depczą nam Radomiak i Widzew.

Odnośnik do komentarza

Przykre wiadomości ze sztabu reprezentacji Polski U-21: Bartosz Kapustka doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na 4 tyg. W jego miejsce zdecydowałem się powołać Bartłomieja Faliszewskiego ze Znicza Pruszków, wychowanek tego klubu. Przebojowego 19-latka na pewno zmotywuje to do cięższej pracy na treningach. Dostrzegam jego duży talent.


Benjamin Totori zagrał 57 minut w meczu z Mikronezją, ale znowu nie był w stanie trafić do siatki i zszedł z boiska z notą 6.4. Przykro patrzeć jak legenda powoli upada, 2008-2013 rok to były piękne czasy tego napastnika.

 

Warto w tym miejscu trochę więcej napisać o Totorim.

 

BenjaminT_qwqeapa.jpg

Benjamin Totori urodził się w 1986 roku. To piłkarz z Wysp Salomona, który słynął ze swojego małego wzrostu i superszybkości. Zyskał sławę dzięki występom w lidze nowozelandzkiej. Grał w trzech klubach tamtejszej ligi zaliczając świetne występy. W 2008 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych podpisując kontrakt z Portland Timbers. Niestety kontuzja przerwała jego karierę w USA i piłkarz powrócił Waitakere Utd. W 2013 roku podpisał jeszcze kontrakt z klubem ligi australijskiej Wellington Phoenix, ale nie zrobił tam kariery. Obecnie gra w swoich rodzinnych stronach w półprofesjonalnej lidze Telekom-S-league na Fidżi w klubie Lautoka FC.

 

Totori-in_qwqeapq.jpg

W reprezentacji Wysp Salomona Totori rozegrał 43 mecze, strzelając 22 bramki. Strzelał bardzo ważne gole, również w Mistrzostwach Pacyfiku (gdzie Wyspy Salomona o włos nie wygrały z Nową Zelandią), a także w eliminacjach do MŚ.

 

Oto kompilacja wideo o nazwie Bejamin "Benji" Totori Highlights. Tutaj druga kompilacja z przeglądem jego umiejętności.

 

W Football Managerze Totori był świetnym napastnikiem. Nie wiem jak w innych edycjach, ale ja korzystałem z jego usług w FM 2012 i FM 2013. Grając jakimiś słabymi klubami w trzecich ligach belgijskich lub II lidze polskiej starałem się sprowadzić będącego na amatorskim kontrakcie Totoriego. Zdobywał zawsze duuuuużo bramek.

 

Tak Totori wyglądał w FM 2012:

Totori201_qwqeaha.png

 

W FM 2013 wyglądał jeszcze lepiej. Pamiętam jak rozpocząłem karierę w Oceanii obejmując posadę selekcjonera Wysp Salomona i jednocześnie klubu Wellington Phoenix. Totori strzelał dużo fajnych bramek. Razem ze swoim kolegą z kadry Henrym Fa'arodo.

 

W FM 2015 ściągnąłem go do prowadzonego przeze mnie klubu Quarabag Agdam, ale w tej edycji nie był już tak dobrym zawodnikiem w 19 meczach strzelił tylko 4 bramki. Nie wyglądał jeszcze najgorzej jak na napastnika do niższych lig. Był szybki, zwinny, miał przyspieszenie, wykończenie, drybling, pracowitość i wysoką błyskotliwość. Wszystko co potrzebne nieszablonowemu, trochę szalonemu napastnikowi:

Totori201_qwqeaxp.png

 

W FM 2017 zaczął już migrować w dół jeśli chodzi o ogólne umiejętności:

Totori201_qwqeaxh.png

 

PolskiZwi_qwqneqh.png

Koniec tych sentymentów. Wracamy do Pruszkowa, a ściślej na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21. Przed nami dwa ostatnie mecze eliminacyjne.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje do ME U-21 Grp. 2
Mołdawia - Polska 0:1
'32 K. Jóźwiak 0:1
cz.k. M. Hołownia '41

Moldawiap_qwqeaxr.png
Relacja:
Zgodnie z przewidywaniami zdominowaliśmy pole gry. Niestety waliliśmy długo głową w mur, a młodzi Mołdawianie dzielnie się bronili. W końcu w 32 minucie bramkę płaskim strzałem w dolny, lewy róg bramki zdobywa Jóźwiak. Natomiast po ostrym wejściu wślizgiem czerwoną kartkę w 41 minucie zalicza Hołownia i całą drugą połowę będziemy grać w osłabieniu. W drugiej połowie kontynuowaliśmy ataki, ale żaden z nich nie zakończył się bramką. Ja natomiast oszczędzałem siły piłkarzy. Na boisku pojawił się m.in. Faliszewski, który wprowadzony w 56 minucie rozgrał dobre spotkanie (6.8), odważnie atakował, dobrze podawał i groźnie strzelał. Wywozimy 3 punkty z trudnego terenu mimo grania w 10-tkę.

 

Mateusz Praszelik zagrał 90 minut w meczu Elite League U-20 między Polską i Szwajcarią. Zaprezentował się dość przeciętnie (6.4), podobnie jak cała drużyna, która przegrała 0:4.


Ja natomiast zaraz po meczu wsiadłem w samolot i udałem się do Pruszkowa, aby odbyć jeszcze trening oraz odprawę przed wyjazdem do Łodzi na mecz z Widzewem. Szykuje się hit kolejki.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 14/34
Widzew Łódź (3.) - Znicz Pruszków (1.) 1:1
'9 F. Mihaljevic 1:0
'73 M. Szymański 1:1
knt. A. Malachowski '49

Widzewpng_qwqeanx.png
Relacja:
Szybko zdobyliśmy kontrolę nad posiadaniem piłki, ale niestety Widzew zaliczył skuteczną kontrę i już w 9 minucie tracimy bramkę. Chwilę później gospodarze chcieli iść za ciosem, ale piekielnie trudny i mocny strzał wybronił fantastyczną paradą Biegański. Mimo, że stwarzaliśmy sytuacje do przerwy schodziliśmy pokonani. Stadion wypełniony po brzegi potrafi zrobić świetną atmosferę. Druga część meczu była bardzo emocjonująca i pełna akcji po obu stronach. Świetnie bronił Biegański, znakomity mecz Rybaka w obronie. No i dobra akcja powracającego po kontuzji Tarnowskiego, który w 73 minucie dogrywa piłkę ze skraju skrzydła, a Szymański umieszcza ją w siatce głową. Widzew jeszcze na koniec zaatakował, ale mój zespół dzielnie bronił. Kontuzji doznaje Malachowski.

 

Adrian Malachowski doznaje zwichnięcia stawu skokowego i odpocznie od gry 3 tyg.


Mecz z Widzewem był 12 z rzędu bez porażki. Jak długo uda nam się utrzymać tę passę?


Cieszy mnie forma 17-letniego Bartosza Marchewki, który w lutym przyjdzie do naszego klubu. W seniorskiej drużynie Rozwoju Katowice w rozgrywkach II ligi w 5 meczach strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty.


Tymczasem ja wracam na zgrupowanie kadry, ponieważ na Stadionie Śląskim został nam ostatni mecz z Łotwą. Mamy zapewniony awans, a ja wykorzystam to spotkanie na przyjrzenie się paru zawodnikom.

 

Cytat

uefaunder_qwqnwph.jpg

Eliminacje ME U-21 Grp. 2
Polska - Łotwa 3:1
' 6 D. Kownacki k. 1:0
'11 K. Świderski 2:0
'12 D. Kownacki 3:0
'86 M. Regza 3:1

Lotwapng_qwqeann.png
Relacja:
Mecz pod moją całkowitą kontrolą. Szybko wypunktowaliśmy Łotyszów. Pewnie wygrywając spotkanie. Jeszcze pod koniec goście próbowali nawiązać kontakt, strzelając bramkę, ale nie dali rady zrobić nic więcej. Cieszą dwa gole Kownackiego. Ten mecz pokazał jak duża przepaść jest między młodzieżową piłką w Polsce i łotewską. Faliszewski doznał kontuzji, ale uraz na szczęście okazał się niegroźny.

 

Z dorobkiem 26 punktów pewnie wygrywamy grupę. Losowanie grup Mistrzostw Europy U-21 we Włoszech i San Marino odbędzie się 1.12.2018, a turniej zacznie się 16 czerwca 2019 roku. Oto tabela:

Tabela2pn_qwqeaxe.png

 

Mateusz Praszelik zagrał 90 minut w meczu reprezentacji Polski U-20 z Czechami. Polacy wygrali 4:1. Praszelik otrzymał notę 6.6. Podopieczni Jacka Magiery zajmują przedostatnią pozycję w tabeli European Elite League U-20.


Reprezentacja Polski U-19 dzięki zwycięstwu 2:1 z Norwegią awansowała z drugiego miejsca do 2 rundy Eliminacji do ME U-19, gdzie trafili do grupy z Austrią, Czarnogórą i Rosją.

polskau19_qwqeanh.png


Tymczasem czeka nas mecz z 16-stą w tabeli Elaną Toruń. Postanowiłem wystawić na to spotkanie bardzo młody skład. Zobaczymy jak się ten niemal juniorski skład spisze. Oto jak to wygląda:

Zniczmlod_qwqeanr.png

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 15/34
Znicz Pruszków (1.) - Elana Toruń (16.) 3:0
'24 M. Szymański 1:0
'27 B. Faliszewski 2:0
'35 J. Bednarczyk 3:0

ElanaToru_qwqeane.png
Relacja:
Młodzież zaczęła ten mecz koncertowo. Faliszewski wyraźnie uskrzydlony debiutem w młodzieżowej reprezentacji Polski najpierw przeprowadził piękną akcję i zaliczył wspaniałą asystę, którą wykończył Szymański w 24 minucie, by w 27 minucie samemu popisać się ładnym strzałem, po którym piłka zatańczyła na rękach bramkarza i z impetem wpadła do bramki. W 35 minucie dobijamy rywali przed przerwą. Biegański zalicza asystę posyłając piłkę do Bednarczyka, który pięknym strzałem pokonuje golkipera przyjezdnych. W drugiej połowie nadal atakowaliśmy. W międzyczasie robiłem zmiany w zespole. Nie udało nam się już strzelić gola, ale ostatecznie moja młodzież rozegrała fenomenalne spotkanie. Pewnie inkasujemy 3 punkty!

 

Umacniamy się na pozycji lidera. Mamy trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Skrą Częstochowa i trzecim Widzewem Łódź.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 16/34
Pogoń Siedlce (15.) - Znicz Pruszków (1.) 0:3
'24 D. Zjawiński 0:1
'33 D. Zjawiński k. 0:2
'51 O. Kujawka 0:3

PogonSied_qwqeanw.png
Relacja: Wyszedłem po raz kolejny prawie samą młodzieżą. Jedynie Dariusz Zjawiński w ataku był zawodnikiem reprezentującym inne pokolenie piłkarzy. Pamiętam Darka jeszcze z CMów, w których był obiecującym młodym napastnikiem z akademii Legii Warszawa. Dziś nadal jest najskuteczniejszym strzelcem Znicza. Szybko rzuciliśmy się do ataku. Faliszewski rozegrał kolejne genialne spotkanie, podobnie jak Kujawka. Faliszewski popisał się świetną asystą, po której bramkę zdobywa Zjawiński. Potem znów Faliszewski rozpoczyna rajd z piłką, zagrywa w pole karne, tam dopada do piłki Kujawka, któremu faul przeszkodził w zdobyciu gola. Rzut karny wykorzystuje Zjawiński. W drugiej połowie po asyście Bednarczyka pięknym płaskim strzałem bramkarza pokonuje Kujawka. Kolejny Wspaniały mecz mojej młodzieży!

 

W tabeli utrzymujemy się na 1 miejscu, zyskując przewagę 3 pkt nad Widzewem Łódź. Zdobywamy póki co 25 goli, tracąc jedynie 12. Oznacza to, że 16-letni Biegański jest najlepszym bramkarzem w lidze. 12 straconych bramek ma też Radomiak, którego pierwszym golkiperem jest utalentowany 18-latek Mateusz Kochalski, wypożyczony z Legii Warszawa.

 

Tabela II ligi po 16 kolejkach:

tabela2pn_qwqeana.png

Odnośnik do komentarza

Przed nami kolejne ligowe boje. Do przerwy zimowej zostało zaledwie pięć spotkań. Najbliższy gramy u siebie z Olimpią Elbląg.


Zdobyłem nagrodę Menadżera Miesiąca za październik.


Podpisaliśmy umowę z nowym piłkarzem. w lutym przyjdzie do nas:

Mateusz Borcuch - OP (PLŚ), N (Ś) - 16 lat - POL / Transfer za 1 tys. euro z SMS Łódź. Młody, perspektywiczny zawodnik, który może grać na wielu pozycjach. Zobaczymy jak się będzie rozwijał.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 17/34
Znicz Pruszków (1.) - Olimpia Elbląg (11.) 3:0
'16 D. Zjawiński 1:0
'21 N. Morawski 2:0
'51 M. Szymański 3:0

OlimpiaEl_qwqwnsw.png
Relacja:
To był nasz dzień. Spokojnie i z dużą dozą doświadczenia, mimo bardzo młodego składu, prowadziliśmy grę w tym spotkaniu. Strzelanie zaczęło się od dośrodkowania Szymańskiego, które na bramkę strzałem głową zamienił Zjawiński w 16 minucie. Niedługo później z rzutu rożnego dośrodkowuje piłkę Malachowski na skraj pola karnego, tam do piłki dopada Morawski i płaskim strzałem zdobywa gola. W drugiej połowie wciąż kontrolowaliśmy grę, co ostatecznie doprowadziło do pięknej bramki z woleja Szymańskiego. Pewna wygrana mojej drużyny, złożonej głównie z nastolatków.

 

Tymczasem zbliża się czas powołań do reprezentacji Polski U-21. Gramy towarzyski mecz z Paragwajem. Postanowiłem przetestować wielu nowych, młodych piłkarzy pod kątem przyszłości tej reprezentacji, a także wymiany pokoleniowej, która nastąpi po Mistrzostwach Europy. Postanowiłem, że dam szanse Oskarowi Kujawce i powołam go, ponieważ zasłużył sobie świetnymi występami w Zniczu.

 

Oto kadra Polski U-21 jaką powołałem na mecz z Paragwajem:

powolania_qwqwnsa.png

 

Ogółem czterech piłkarzy Znicza Pruszków powołanych do reprezentacji:

Wyspy Salomona: Benjamin Totori

Polska U-21: Bartłomiej Faliszewski i Oskar Kujawka

Polska U-20: Mateusz Praszelik


Tymczasem przed nami liga...

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 18/34
Radomiak Radom (5.) - Znicz Pruszków (1.) 0:3
cz.k. Leandro '37
'55 M. Praszelik 0:1
'75 P. Jóźwiak 0:2
'83 K. Czyżewski 0:3

Radomiak2_qwqwnah.png
Relacja:
Radomiak zaczął odważnie i na początku meczu nawet przejął inicjatywę, ale w w miarę upływu kolejnych minut sytuacja stała się coraz bardziej wyrównana, aż w końcu my zaczęliśmy dominować. W 37 minucie czerwoną kartkę w zespole gospodarzy zgarnia Leandro. To okazało się ich gwoździem do trumny. W drugiej części meczu ich gra się całkowicie posypała, a moja drużyna zaczęła cisnąć. Najpierw pięknego gola zdobywa Praszelik, który z pierwszej piłki uderzył dośrodkowanie Kraśniewskiego (MVP tego meczu). Drugi gol pada w 75 minucie po pięknej kontrze, rajd Zagórskiego i dośrodkowanie, piłka odbija się jeszcze od obrońcy Radomiaka i trafia wprost pod nogi 17-letniego Jóźwiaka, który pakuje ją do siatki. Pod koniec meczu jeszcze strzał Jóźwiaka zostaje zablokowany przez obrońców, piłka wychodzi poza pole bramkowe, a tam dopada do niej Czyżewski i precyzyjnie strzela trzeciego gola. Seria zwycięstw po 3:0 trwa! Cóż za forma moich nastolatków!

 

Zaraz po meczu ligowym udałem się do Gliwic, gdzie prowadzona przeze mnie reprezentacja Polski U-21 grała towarzysko z Paragwajem.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Paragwaj 2:1
'14 K. Jóźwiak 1:0
'57 M. Villasanti 1:1
'87 A. Benedyczak 2:1

towParagw_qwqwnax.png
Relacja:
Wystarczy spojrzeć na statystyki tego meczu. Dobry sparing w wykonaniu kadry. Sprawdziłem wielu zawodników. Cieszą mnie dobre występy Faliszewskiego i Kujawki. Obaj bardzo się starali, dużo biegali, podawali i strzelali. Gdyby nie doskonałe interwencje paragwajskiego golkipera, to strzeliliby gole, a wynik byłby znacznie wyższy.

 

Benjamin Totori zalicza świetny występ w reprezentacji Wysp Salomona, która wygrała w towarzyskim meczu z Papuą Nową Gwineą 3:1, a Totori zdobył 2 bramki.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 19/34
Znicz Pruszków (1.) - GKS Bełchatów (8.) 2:0
'7 D. Zjawiński k. 1:0
'20 D. Zjawiński 2:0

GKSBelcha_qwqwnan.png
Relacja:
Od początku meczu rzuciliśmy się do ataku. Poskutkowało to faulem w polu karnym. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił nasz etatowy egzekutor Zjawiński. W 20 minucie Malachowski posłał piękną, prostopadłą piłkę między obrońców do Zjawińskiego, a ten sprintem wbiegł z nią w pole karne i nie dał szans bramkarzowi gości. Zdobywamy kolejne trzy punkty i jak walec miażdżymy kolejnych rywali. Coraz większa wiara w awans. Widzew cały czas depcze nam po piętach, wyprzedzamy ich jedynie o 3 punkty, za to trzecią Olimpię Grudziądz już o 7 pkt.

 

Do przerwy zimowej zostały zaledwie dwa spotkania. Potem będzie czas na podsumowanie, garść statystyk, profile piłkarzy, wieści z innych lig itp.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Prowadzona przez Jerzego Brzęczka reprezentacja Polski w Lidze Narodów po porażkach z Włochami i

Portugalią, wygrała rewanżowe mecze odpowiednio 2:0 z Włochami i rozbiła na wyjeździe Portugalię 3:0 i

wygrała swoją grupę, awansując do półfinału tych rozgrywek.


Po dobrych występach zdecydowałem się na wykupienie 17-letniego Macieja Kraśniewskiego z Motoru Lublin

za 5,25 tys. euro.

 

Cytat

Blekitnis_qwqwsxn.jpg

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 20/34
Błękitni Stargard (10.) - Znicz Pruszków (1.) 0:1
'49 O. Kujawka 0:1

Blekitni2_qwqwsxr.png
Relacja:
Gospodarze postawili się nam i dzielnie bronili oraz od czasu do czasu potrafili wyprowadzić groźną

kontrę. Na szczęście na posterunku za każdym razem stał Biegański. W drugiej połowie kilkanaście

centymetrów przed polem bramkowym faulowany zostaje Kujawka. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny

strzelając pięknego gola. Skromne, ale pewne zwycięstwo.

 

Za nami seria 18 meczów bez porażki z rzędu, a także 6 meczów z rzędu bez straty gola.

 

Zarząd zaproponował mi przedłużenie kontraktu. Postanowiłem się zgodzić pod warunkiem, że klubowe

obiekty młodzieżowe zostaną rozbudowane. Zarząd przystał na moją propozycję tym samym:

 

Po zakończeniu sezonu rozpocznie się rozbudowa obiektów młodzieżowych. Całość inwestycji będzie

kosztować 1,8 mln euro. Zakończenie planowane jest na 13.11.2019 r.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 21/34
Znicz Pruszków (1.) - ROW Rybnik (17.) 2:0
'42 B. Faliszewski k. 1:0
'84 O. Kujawka 2:0
Relacja:
Goście przez długi czas dobrze się bronili. Z kolei my byliśmy dość ospali w akcjach ofensywnych.

Stwarzaliśmy głównie zagrożenie z dystansu. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym faulowany jest

Zagórski, a bramkę z 11-stki zdobywa Faliszewski. Po przerwie odważniej atakowaliśmy, ale wszystkie

akcje ofensywne ratowała defensywa przyjezdnych, a nawet słupek bramki. W końcówce meczu do rzutu

wolnego podszedł niezawodny Kujawka i strzelił kąśliwą zakręconą piłkę, a ta wylądowała w siatce. Nie

mam pytań jak ten zawodnik bije wolne.

 

 

uefa-u21-_qwqwsxs.jpg

 

Zostałem zaproszony na losowanie grup Mistrzostw Europy U-21. Poleciałem więc do Włoch wraz z moim

asystentem oraz kapitanem drużyny Szymonem Żurkowskim. Wiadomo było, że w tej fazie rozgrywek nie będzie

słabych drużyn.

 

Ostatecznie trafiliśmy do grupy B z Anglią, Belgią i Włochami.

 

MEU21loso_qwqwsnx.png


W ramach przygotowań w marcu zagramy mecze towarzyskie z Anglią i Szwecją, a w czerwcu już na

zgrupowaniu przed samym turniejem zagramy sparing z Walią.

 

Zakończyliśmy pierwszą część sezonu. Zawodnicy rozjechali się na urlopy i wrócą do klubu 26.12.2018

roku. To był imponujący sezon w wykonaniu moich piłkarzy. Po raz kolejny opłaciło się postawić na młode

pokolenie. W wielu meczach na boisko w barwach Znicza wybiegali niemal sami nastolatkowie. Cieszy mnie

ich rozwój. Oto garść statystyk i danych:

 

II liga - TABELA

tabela3pn_qwqwsnn.png


W 21 meczach zaliczyliśmy 15 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażkę. Zdobyliśmy 50 punktów, strzelając 36

bramek i tracąc zaledwie 12.

 

ZNICZ PRUSZKÓW - Statystyki zawodników


Bramkarze:

Mikołaj Biegański (16 l.) - 20 m. 11 strc. 12 czyk - 6,86

Piotr Misztal (31 l.) - 1 m. 1 strc. 0 czyk - 6,90


Obrońcy:

Marcin Bochenek (27 l.) - 13 m. 0 br. 2 as. - 6,91

Maciej Kraśniewski (17 l.) - 8 m. 0 br. 1 as - 7,28

Nikodem Morawski (18 l.) - 9(2) m. 1 br. 0 as. - 7,17

Adrian Rybak (18 l.)  - 18 m. 0 br. 0 as. - 7,23

Mateusz Długołęcki (25 l.) - 16(3) m. 0 br. 0 as. - 6,78

Karol Hodowany (23 l.) - 17 m. 0 br. 1 as. - 7,23

Krystian Mianowicz (17 l.) - 1 m. 0 br. 0 as. - 6,70


Pomocnicy:

Adrian Malachowski (20 l.) - 16 m. 1 br. 3 as. - 7,00

Piotr Jóźwiak (17 l.) - 5(10) m. 1 br. 1 as. - 6,84

Oskar Kujawka (18 l.) - 19(3) m. 4 br. 4 as. - 7,10

Bartłomiej Faliszewski - (19 l.) 11(10) m. 4 br. 2 as. - 7,00

Mateusz Praszelik (18 l.) - 9(8) m. 2 br. 0 as. - 6,82

Maciej Machalski (28 l.) - 3(4) m. 1 br. 0 as. - 6,70

Jakub Bednarczyk (19 l.) - 11(7) m. 3 br. 1 as. - 6,94

Paweł Tarnowski (28 l.) - 10(4) m. 3 br. 1 as. - 6,89

Kacper Czyżewski (18 l.) - 0(8) m. 1 br. 0 as. - 6,85

Mikołaj Szymański (19 l.) - 19 m. 5 br. 3 as. - 7,06

Patryk Kubicki (25 l.) - 3(2) m. 0 br. 0 as. - 6,76

Krystian Sanocki (22 l.) - 1(1) m. 0 br. 0 as. - 6,55


Napastnicy:

Dariusz Zjawiński (32 l.) - 17(1) m. 10 br. 0 as. - 6,95

Benjamin Totori (32 l.) - 3(9) m. 0 br. 1 as. - 6,60

Jakub Zagórski (18 l.) - 2(12) m. 0 br. 2 as. - 6,68

 

ROZWÓJ PIŁKARZY:

 

Profile moich najlepszych i najbardziej obiecujących zawodników po rozegraniu połowy sezonu.

 

Mikołaj Biegański - świetny bramkarz, rozegrał świetny sezon, a ma dopiero 16 lat! Będzie z niego

pożytek. Dobrze się rozwija. Pewny punkt drużyny;

Maciej Kraśniewski - filigranowy prawy obrońca wskoczył w trakcie sezonu do pierwszego składu i zaczął

grać na tyle dobrze, że już postanowiłem go tam zostawić i zobaczyć jak się rozwinie, ma 17 lat;

Nikodem Morawski - młody obrońca miał niemrawy początek w zespole, ale w trakcie sezonu wskoczył do

składu. Grał dobrze;

Adrian Rybak - 19-letni gość, który jest kapitanem zespołu. Zdecydowanie najpewniejszy i najjaśniejszy

punkt całej mojej formacji obronnej;

Marcin Bochenek - solidny prawy obrońca;

Piotr Jóźwiak - młody i zdolny 17-latek. Błysnął kilka razy. Rozwija się;

Adrian Malachowski - cichy bohater tej drużyny. Jeśli serce drużyny jest w środku pola to Malachowski

był główną jego arterią;

Mateusz Długołęcki - solidny piłkarz, który może grać zarówno w środku obrony, jak i defesywnej pomocy.

Wahania formy;

Bartłomiej Faliszewski - jedno z objawień sezonu. Wychowanek klubu, szybki, inteligentny, kiedy pojawia

się na boisku od razu robi wiatr. Doceniłem jego świetną dyspozycję i powołałem go do reprezentacji

Polski U-21. Zagrał dwa razy w Eliminacjach do ME;

Oskar Kujawka - oczarowanie tego sezonu. Rozwija się i przede wszystkim gra fantastycznie. Bałem się, że

jego wątła psychika nie udźwignie trudów sezonu, a tymczasem Kujawka wyrósł na lidera środka pola. Ma

dopiero 18-lat, a posiada fantastyczne podanie i sprawność, jest pracowity, potrafi dobrze przyjąć

piłkę, ma niezłą technikę i motorykę. Co ciekawe dysponuje wysokim odbiorem piłki, czyniąc z niego

idealnego środkowego pomocnika, który umie świetnie podać, przytrzymać piłkę, strzelić, ale też i

bronić. Powierzenie mu wykonywania rzutów wolnych było strzałem w 10tkę;

Mateusz Praszelik - ma chłopak wielki talent. Szybko się rozwija i porusza po boisku. Będzie grał na

zmianę z Faliszewski i rywalizował z nim w składzie;

Jakub Bednarczyk - młody kiedy wskoczył do składu nie zawodził. Pewnie pozostanie w pierwszym składzie;

Kacper Czyżewski - liczę, że po przerwie zimowej uwolni swój potencjał;

Mikołaj Szymański - nie zawiódł mnie. Potrafi znaleźć się w sytuacji i wykorzystać nadarzające się

okazje. Wywalczył pewne miejsce w składzie;

Dariusz Zjawiński - Darek "Zjawa" Zjawiński jak za starych dobrych lat, ładował bramki aż miło;

Benjamin Totori - Przegrał rywalizację ze Zjawińskim. Dostanie jeszcze szansę ze względu na sympatię

jaką darzę tego zawodnika;

Jakub Zagórski - młody i zdolny. Kiedy wprowadzałem go na boisko to albo wypracowywał bramkę lub rzut

karny. Zobaczymy jak się rozwinie;

 

EKSTRAKLASA - TABELA

ekstrakla_qwqwqpq.png

 

I LIGA - TABELA

1ligatabp_qwqwssw.png

 

III LIGA GR. 1 - TABELA

3-1ligata_qwqwsss.png

 

III LIGA GR. 2 - TABELA

3-2ligata_qwqwssa.png

 

III LIGA GR.3 - TABELA

3-3ligata_qwqwsap.png

 

III LIGA GR.4 - TABELA

3-4ligata_qwqwsah.png

 

 

ZNICZ PRUSZKÓW - TAKTYKA

taktykapn_qwqwqpn.png

 

Gramy cały sezon jednym ustawieniem z lekkimi modyfikacjami w trakcie sezonu. Polecenia indywidualne dostosowuje do każdego piłkarza, jego umiejętności względem taktyki. Tak samo polecenia drużynowe, które uzależniam od przeciwnika, choć głównie jadę takimi jak widać. Przy bardziej wymagających rywalach trzeba czasem pokombinować.

 

ZARZĄD

zarzadpng_qwqwqpw.png

 

FINANSE

finansepn_qwqwqps.png

 

 

Przed nami okres przygotowawczy.

Odnośnik do komentarza

Po turnieju ME U-21 we Włoszech i San Marino rozpoczną się eliminacje do kolejnych mistrzostw Europy. Odbyło się już losowanie rozgrywek, które rozpocznie się we wrześniu 2019 roku.

 

Trafiliśmy do grupy trzeciej z: Irlandią Północną, Izraelem, Kazachstanem, Łotwą i Azerbejdżanem. Trafiła nam się najłatwiejsza grupa. Awans z niej będzie obowiązkiem i wyzwaniem dla kolejnego pokolenia piłkarzy.

 

Przygotowania do kolejnej części sezonu ruszyły.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Wisła Kraków 0:1
'28 D. Szot 0:1
cz.k. O. Kujawka '50

towWislaK_qsppsrp.png
R:
To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Wisła trochę górowała nad nami piłkarsko, ale w końcu to klub z ekstraklasy. Jednak mimo, że graliśmy od 50 minuty w 10tkę, daliśmy radę nawiązywać walkę i nie stracić kolejnego gola.

 

Za tydzień w Pruszkowie odbędzie się turniej piłkarski Puchar Ruchar. Wezmą w nich udział cztery drużyny. My gramy z AS Monaco II, a w drugim meczu Paris SG II z Juventusem U23.

 

Cytat

Puchar Ruchar Półfinał
Znicz Pruszków - AS Monaco II 1:1k
'17 J. Bakali 0:1
'33 D. Zjawiński k. 1:1

towasmona_qsppsrh.png
R:
Mecz był wyrównany. Przegraliśmy dopiero w karnych.

 

W drugim półfinale Juventus U23 pokonał również w karnych PSG II. W regulaminowym czasie było 1:1.

 

Cytat

Puchar Ruchar mecz o 3 miejsce
Znicz Pruszków - Paris Saint-Germain II 5:1
cz.k. R. Providence '18
'27 P. Jóźwiak 1:0
'33 D. Zjawiński k. 2:0
'36 P. Tarnowski 3:0
'52 J. Zagórski 4:0
'60 O. Kujawka 5:0
'88 C. Dagba 5:1

towpsgIIp_qsppsrr.png

 

AS Monaco II w finale pokonało Juventus U23 3:2.

 

W klubie nastał w końcu 1 lutego, co oznaczało początek okna transferowego, a także przyjście dwóch nowych piłkarzy:

 

Bartosz Marchewka

 

Mateusz Borcuch


Na rynku transferowym nie poszalejemy, ponieważ klub jest w kiepskiej sytuacji finansowej. Posiadamy jednak skład, który stać na awans.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Trinec 2:0
'9 J. Bednarczyk 1:0
'90+2 B. Marchewka 2:0

towTrinec_qsppsrq.png
R:
2-ligowy czeski klub nie zdołał nam zagrozić w żadnym stopniu, a my kontrolowaliśmy cały przebieg spotkania.

 

Z klubu w międzyczasie odeszło kilku zawodników:

 

Paweł Tarnowski odszedł do Termalicy Bruk-Bet Niecieczy za łączną sumę 17,75 tys. euro.

Marcin Smoliński odchodzi za darmo do Pogoni Siedlce.

Patryk Czarnowski odchodzi do Podbeskidzia za 12,5 tys. euro.

Maciej Machalski  odszedł do Rakowa Częstochowa za 15,25 tys. euro.

Przemysław Kocot odszedł do Kotwicy Kołobrzeg za 4,5 tys. euro.

Piotr Misztal odszedł do ŁKS Łódź za 15,25 tys. euro.


Przewietrzyłem trochę skład i pozbyłem się zawodników, głównie starszych. Przy okazji zwolniło się trochę środków w budżecie transferowym i płacowym. Umożliwi to nam kupno prawdopodobnie jednego zawodnika. Teraz trzeba przemyśleć mądrze w kogo zainwestować pieniądze.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Lech II Poznań 2:1
'16 O. Kujawka 1:0
'18 M. Praszelik 2:0
'55 M. Zimmer 2:1

towlechII_qsppsxr.png
R:
Rezerwy Lecha mimo kilku znanych nazwisk w składzie, nie stworzyły większego zagrożenia dla nas. Oskar Kujawka po raz kolejny zasadza okno z rzutu wolnego.

 

Cytat

Mecz towarzyski
Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 2:0
'13 M. Szymański 1:0
'52 A. Rybak 2:0

towStomil_qsppsxn.png
R:
Jak widać po statystykach nie dałem gościom nic do powiedzenia, choć skład Stomilu złożony był raczej z młodych zawodników.

 

 

Mecz ze Stomilem zakończył moje przygotowania do drugiej części sezonu. Teraz już tylko ciśniemy jednostki treningowe i za 14 dni mierzymy się z Gryfem Wejherowo na wyjeździe.


Niestety mimo naszych wysiłków i intensywnych rozmów z trzema piłkarzami, z żadnym nie udało się podpisać kontraktu. Najbliżej klubu był 17-letni Mateusz Maćkowiak z RB Leipzig, ale po udanych negocjacjach z klubem, negocjacje kontraktowe z samym zawodnikiem okazały się nie do przejścia. Chciał za dużych pieniędzy.


Jednak mimo wszystko ostatnie dni okienka transferowego były bardzo intensywne. Przejrzałem różne międzynarodowe rozgrywki młodzieżowe, poszukując piłkarzy bez kontraktu profesjonalnego. Wpadłem również na pomysł rozeznania się w piłkarskich akademiach zaplecza amerykańskiej MLS.

 

DO KLUBU PRZYSZLI:

 

Petter Jansson (17 l. SWE) - O (L) - za darmo / był bez klubu, a mimo to widniał jako reprezentant Szwecji U-19. Postanowiłem dać mu szansę, zwłaszcza, że nasz jedyny lewy obrońca doznał kontuzji.

 

Dimitris Kontogonis (18 l. GRE)) - P/OP (L) - za darmo z akademii FA Euro New York / reprezentant Grecji U-19, zdolny chłopak, liczę na to, że pod wpływem odpowiedniej grupy mentorskiej zmieni mu się charakter.

 

oraz

 

Patrick Ambrosch (17 l. AUT) - O (P) - za darmo z Chicago FC United

 

Antonin Pesir (15 l. CZE) - O (Ś) - za darmo, bez klubu

 

Ludek Houzvicka (15 l. CZE) - O (LŚ) - za darmo, bez klubu

 

Jose (16 l. ESP) - P (Ś)/OP (Ś) - za darmo z Oakwood Soccer Club


Podpisanie umowy z tymi młodymi zawodnikami to inwestycja w przyszłość, ale też inwestycja w ciemno, ponieważ w momencie podpisywania nie wiedziałem o tych piłkarzach zbyt wiele, ale zdałem się na intuicję. Niestety ze względu na amerykańskie i czeskie przepisy, zawodnicy Ci stawią się w klubie najwcześniej za rok rok w lutym lub za dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 22/34
Gryf Wejherowo (18.) - Znicz Pruszków (1.) 0:3
'28 O. Kujawka 0:1
'84 O. Kujawka 0:2
'87 B. Faliszewski 0:3

GryfWejhe_qsphhsh.png
R:
Kontrolowaliśmy przebieg meczu, choć długo brakowało nam skuteczności. Na szczęście w zespole jest

niezastąpiony Oskar Kujawka, który wali dziś dwie bramy z rzutów wolnych. Niesamowity jest ten chłopak.

Trzeciego gola dorzuca wprowadzony po przerwie Faliszewski, który podkręconym strzałem z daleka

zaskakuje bramkarza gospodarzy.

 

W klubie zjawili się nowi juniorzy. Niestety tak jak się spodziewałem nie był to urodzajny nabór.

Najlepszym juniorem tegorocznego naboru okazał się:

 

Mariusz Malinowski (16 l.) - OP (ŚP) / z nim od razu podpisuję kontrakt juniorski, choć to jak rozwinie

się jego talent stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 23/34
Znicz Pruszków (1.) - Resovia Rzeszów (13.) 0:0

Resovia2p_qsphhsn.png
R:
Resovia dzielnie grała i broniła się w tym meczu. Nam zabrakło szczęścia i wykończenia. Kontuzji doznał

Bednarczyk i na około 2 miesiące zapomni o grze w piłkę.

 

Nadszedł termin powołań na mecze przygotowawcze do Mistrzostw Europy U-21. Niestety nie będę mógł w

turnieju skorzystać z takich piłkarzy jak Kownacki, Żurkowski, czy Świderski, ponieważ są już za starzy

(przynajmniej według gry), zatem jestem zmuszony przebudować zespół i znaleźć nowe rozwiązania przed

mistrzostwami.

 

Na mecze towarzyskie reprezentacji Polski U-21 ze Szwecją i Anglią powołałem:

powolania_qsphhse.png

 

Powołania do reprezentacji - Znicz Pruszków:

Polska U-20: Mateusz Praszelik
Polska U-21: Bartłomiej Faliszewski i Oskar Kujawka
Wyspy Salomona: Benjamin Totori

 

Przed nami mecz ligowy z drużyną prowadzoną przez Franciszka Smudę - Górnikiem Łęczną.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 24/34
Znicz Pruszków (1.) - Górnik Łęczna (5.) 1:0
'47 O. Kujawka 1:0
cz.k. M. Malinowski '90+3

GornikLec_qsphhss.png
R:
To był mecz walki. Łęczna długo dobrze się broniła, do czasu kiedy po niefortunnej główce obrońcy piłkę

przejął Oskar Kujawka i superszybki rajd w pole karne zakończył pięknym strzałem w róg bramki. W

drużynie debiutuje wychowanek Malinowski, ale zgarnia czerwoną kartkę w końcówce meczu. Dzięki temu

goście przeprowadzili groźny kontratak, ale świetną interwencją popisał się Biegański!

 

To był nasz 22 mecz z rzędu bez porażki, a także kolejny bez straty bramki. W tym sezonie strzeliliśmy

40 bramek tracąc zaledwie 12! Wielka w tym zasługa mojej defensywy i rzecz jasna 16-letniego

Biegańskiego w bramce, który jest jednym z najbardziej utalentowanych bramkarzy, z którymi miałem okazję

pracować.


Tymczasem ja wsiadam w auto i jadę na zgrupowanie reprezentacji. Na stadionie w Siedlcach, gdzie na co

dzień swoje mecze rozgrywa miejscowa Pogoń, podejmiemy Szwecję. W tym meczu zagrają w miarę możliwości

zmiennicy. Najmocniejszy skład szykuję na Anglików, da nam to przedsmak Mistrzostw Europy, ponieważ

jesteśmy z nimi w grupie.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21
Polska - Szwecja 2:1
'3 P. Tomczyk 1:0
'46 B. Faliszewski 2:0
'48 M. Svensson 2:1

towSzwecj_qsphhsa.png
R:
To był udany sparing. Dałem szansę pograć piłkarzom, którzy będą raczej zmiennikami pierwszej

jedenastki. Cieszy cudownej urody gol Faliszewskiego, który był najlepszym zawodnikiem w meczu.

 

Po meczu wsiadłem w auto i od razu pognałem do Pruszkowa, aby przeprowadzić z zespołem jeszcze dwie

jednostki treningowe przed wyjazdem do Chorzowa na mecz z Ruchem.


Mateusz Praszelik zagrał 90 minut w meczu Europejskiej Elite League U-20 pomiędzy Polską i Portugalią.

Biało-czerwoni przegrali 1:5, a Praszelik otrzymał za ten występ notę 6,5.


Benjamin Totori zagrał 65 minut w meczu towarzyskim Wysp Salomona z Samoa Amerykańskie. Otrzymał ocenę

6,6, a jego reprezentacja pokonała 3:0 ASA.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 25/34
Ruch Chorzów (11.) - Znicz Pruszków (1.) 0:1
'41 D. Zjawiński 0:1

RuchChorz_qsphhah.png
R:
To był dobry mecz w naszym wykonaniu. W nieco odmiennym składzie. Dałem pograć kilku młodym zawodnikom.

Przy golu Zjawińskiego asystował Czyżewski. Wywozimy ważne 3 punkty z Chorzowa, który również ma bardzo

młody i ciekawy skład. Chorzowianie mogą w kolejnym sezonie poważnie powalczyć o awans. W tym już raczej

nie ma na to szans.

 

Tymczasem ja udałem się na Suzuki Arena, stadion Korony Kielce, gdzie reprezentacja Polski U-21

podejmuje Anglię. Mecz o tyle ciekawy, że Anglików mamy w grupie w Mistrzostwach Europy. Nie gramy w

optymalnym składzie, bo nie ma Modera, ale wierzę, że dzisiejszego popołudnia Kujawka godnie go zastąpi.

 

Cytat

Mecz towarzyski U-21

towstudio_qsphhaw.png
Polska - Anglia 0:2
'25 D. McNeil 0:1
'29 R. Oxford 0:2

towAnglia_qsphhaa.png
R:
To był niezły mecz w wykonaniu Polaków. Naszpikowana wonderkidami Anglia miała po prostu więcej

szczęścia i nieco więcej indywidualnych umiejętności.  Ja jestem zmuszony budować od nowa zespół.

Jeszcze kilka elementów wymaga poprawy, ale wiem nad czym pracować. Najważniejsze, że mam już trzon

drużyny.

 

Kolejne mecze reprezentacji Polski U-21 dopiero w czerwcu. Ostatnie dwa sprawdziany przed Mistrzostwami

Europy: z Walią i Francją.


My wracamy do ligowej rzeczywistości. Przed nami wyjazdowy mecz z Siarką Tarnobrzeg.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 26/34
Siarka Tarnobrzeg (8.) - Znicz Pruszków (1.) 0:0

Siarka2pn_qsphhaq.png
R:
Mecz bez historii. Zagraliśmy przeciętnie, rywale również. Nie potrafiliśmy przekuć przewagi na bramki.

 

 

Przed nami najciekawsze mecze ze ścisłą czołówką ligi. Oby nie zawiodła nas skuteczność...

Odnośnik do komentarza
Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 27/34
Znicz Pruszków (1.) - Stal Stalowa Wola (9.) 0:1
'30 P. Stelmach 0:1

StalowaWo_qsprrsr.png
R:
To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy dużo sytuacji, ale żadnej nie byliśmy w stanie wykorzystać. W końcu jednak ta porażka musiała przyjść. Nasza seria 24 meczów bez porażki z rzędu i tak była imponująca.

 

Teraz jedziemy do Katowic na mecz z Rozwojem, który jest trzeci w tabeli. Spodziewam się trudnego i zaciętego pojedynku.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 28/34
Rozwój Katowice (3.) - Znicz Pruszków (1.) 0:1
'35 N. Morawski 0:1
cz.k. M. Kowalski '90+3

RozwojKat_qsprrsn.png
R:
Ten mecz wyglądał już o niebo lepiej. Zdecydowanie atakowaliśmy, przeprowadzaliśmy ładne akcje i absolutnie zdominowaliśmy gospodarzy, co widać po statystykach tego meczu. Niepokoi mnie jednak zacięty celownik Zjawińskiego, który ewidentnie przechodzi obecnie mały kryzys formy. Wobec tego postanowiłem dać mu odpocząć i spróbować wyjść w ataku z Praszelikiem.

 

Robert Lewandowski po raz kolejny bardzo przychylnie wypowiedział się na temat formy jaką prezentuje Znicz Pruszków. Aż ciężko uwierzyć, że taki napastnik grał w naszym klubie. Wiem, że ulubionym klubem Roberta jest właśnie Znicz Pruszków (tak ma w profilu) więc liczę, że zakończy w Zniczu karierę :)

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 29/34
Znicz Pruszków (1.) - Skra Częstochowa (7.) 0:0

SkraCzest_qsprrse.png
R:
Ewidentnie mamy kryzys skuteczności. Strzelamy po zimie bardzo mało bramek. Na szczęście prawie wcale ich nie tracimy. Próbuje wprowadzać zmiany w formacji ofensywnej, ale potrzeba trochę czasu, aby to zagrało. Mam nadzieję, że w meczu z Widzewem Łódź będzie wyglądało to wszystko już dobrze.

 

Przed nami mecz z Olimpią Grudziądz, na którym muszę zastosować mocną rotację składem, ponieważ trzy dni później gramy najważniejszy mecz tego sezonu z Widzewem Łódź.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 30/34
Olimpia Grudziądz (3.) - Znicz Pruszków (1.) 1:2
'3 M. Praszelik k. 0:1
'27 A. Papikyan 1:1
'78 B. Faliszewski k. 1:2

OlimpiaGr_qsprrsw.png
R:
To był dobry i wyrównany mecz. Udało nam się uzyskać korzystny rezultat mimo mocno eksperymentalnego składu. Szkoda, że bramki dla nas padały tylko po karnych. Całkiem niezłe spotkanie zagrał wychowanek Mariusz Malinowski.

 

 

Przed nami hit kolejki. Do Pruszkowa przyjeżdża wicelider Widzew Łódź, który pewnie kroczy razem z nami po awans do 1 ligi. Zapowiada się emocjonujące widowisko!


Odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata U-20, które odbędą się w te wakacje w Polsce. Nasza reprezentacja prowadzona przez Jacka Magierę trafiła do grupy C z Chile, Kanadą i Koreą Południową. Najciekawiej zapowiada się Grupa F, w której są: Brazylia, Francja, Meksyk i Nigeria. Natomiast najbardziej egzotyczna wydaje się grupa A, w której znalazły się: Egipt, Indonezja, Papua-Nowa Gwinea i Rumunia.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 31/34
Znicz Pruszków (1.) - Widzew Łódź (2.) 1:1
'50 P. Banaszak k. 0:1
cz.k. R. Sylwestrzak '64
'85 B. Faliszewski 1:1

Widzew2pn_qsprrsa.png
R:
Długo biliśmy w tym meczu głową w mur. Widać, że mamy ewidentnie problemy ze skutecznością. Mimo, że przeważaliśmy, straciliśmy bramkę z karnego. Dopiero w 85 minucie grając z przewagą jednego zawodnika, potężną bombę huknął Faliszewski i remisujemy to spotkanie. Potrzebowaliśmy punktu, aby zapewnić sobie awans i tak też się stało!

 

Świętujemy awans na trzy kolejki przed końcem! Zarząd i kibice są w siódmym niebie. Udało nam się dokonać czegoś, co dla większości przed tym sezonem było nierealne.

 

Zarząd ustalił wyjściowe budżety na nowy sezon. Niestety nie są to oszałamiające kwoty. Niemniej cieszę się z tego co jest.

budzetpng_qsprrsq.png

 

Teraz przed nami zadanie, aby wygrać ligę. Nie będzie to łatwe, ponieważ mamy kryzys skuteczności, a Widzew mocno depcze nam po piętach. Mamy nad nimi zaledwie 3 punkty przewagi.


W finale Pucharu Polski Legia Warszawa rozbiła Zagłębie Sosnowiec 5:1.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 32/34
Elana Toruń (10.) - Znicz Pruszków (1.) 0:0

ElanaToru_qsprrah.png
R:
Przeważaliśmy całe spotkanie, mieliśmy bardzo dużo sytuacji, ale niestety dopadł nas syndrom zwichrowanych celowników. Zjawiński jest już zupełnie innym piłkarzem po zimie i pokazuje, że jego czas w Zniczu Pruszków dobiega końca, niestety nie ma jeszcze dla niego dobrego następcy. Młody Marchewka wciąż czeka na pierwsze trafienie.

 

Jacek Magiera powołał kadrę na Mistrzostwa Świata U-20. Niestety zabrał wielu piłkarzy z mojej drużyny U-21 i nie wiem czy będę mógł z nich skorzystać na Mistrzostwach Europy. Jeśli nie będę mógł, to nasza sytuacja mocno się komplikuje.


Po emocjonujących negocjacjach mam przyjemność ogłosić, że w najbliższym okienku transferowym dołączy do nas utalentowany napastnik, którego wyciągnęliśmy z ŁKS Łódź:

 

Adam Ratajczyk (16 lat, POL) - OP (Ś), N (Ś) - zapłaciliśmy za niego 37 tys. euro plus około 70 tys. euro w ratach. Mam nadzieję, że będzie godnym następcą Zjawińskiego.

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 33/34
Znicz Pruszków (1.) - Pogoń Siedlce (12.) 2:0
'5 D. Kontogonis 1:0
'60 J. Bednarczyk 2:0

PogonSied_qsprrax.png
R:
Dobry mecz w naszym wykonaniu. Całkowita kontrola i dwie bramki. Cieszy premierowe trafienie Kotogonisa. Bednarczyk powraca do formy po kontuzji zaliczając bramkę i asystę.

 

Widzew Łódź traci do nas już tylko jeden punkt. Przed nami ostatnia kolejka, która zadecyduje o tym kto wygra ligę. Musimy wygrać z Olimpią Elbląg, która już spadła z ligi.

 

PolskiZwi_qwqneqh.png

 

Jeszcze przed tym meczem muszę podać szeroką kadrę reprezentacji Polski U-21 na Mistrzostwa Europy. Po tym jak Jacek Magiera zajumał mi kilku piłkarzy, którzy mieli stanowić trzon tej drużyny (m.in. Walukiewicz, Moder), do tego poprzedni trzon mojej drużyny z eliminacji (Kownacki, Żurkowski itp.) okazało się nagle, że jest za stary, to tak naprawdę zostałem w ciemnej dupie i muszę złożyć zespół z tego co jest dostępne.

 

uefa-u21-_qsprraw.jpg

 

Ostatecznie powołałem szeroką kadrę na Mistrzostwa Europy U-21 we Włoszech i San Marino:

 

powolania_qsprras.png

 

Cytat

2ligalogo_qwqxrra.jpg

2 liga 34/34
Olimpia Elbląg (16.) - Znicz Pruszków (1.) 0:3
'16 O. Kujawka 0:1
'61 B. Faliszewski 0:2
'69 O. Kujawka 0:3

OlimpiaEl_qsprraa.png
R:
Zagraliśmy wzorcowo. To było doskonałe zwieńczenie sezonu. Kujawka i Faliszewski zagrali koncertowo! Wygrywamy ligę.

 

 

Udało się! Kujawka i Faliszewski pokazali, że warto było powołać ich do szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy U-21. Na powołanie jak mało kto, zasłużył też 16-letni Biegański, który rozegrał sezon życia wpuszczając jedynie 14 bramek w 33 meczach, zachowując czyste konto 22-krotnie. To on był jednym z głównych bohaterów uzyskania przez Znicz Pruszków niezłego bilansu bramkowego 50-15.

 

Tak wygląda tabela II ligi na koniec sezonu:

 

Tabelakon_qsprraq.png

 

 

Przed nami Mistrzostwa Świata U-20, które będę śledził, ponieważ grają tam piłkarze, z których wielu naturalnie wejdzie do drużyny U-21 po turnieju. Za 19 dni gramy mecz towarzyski z Walią, potem Francją, a następnie bardzo trudny turniej. Mam mało czasu, aby poukładać ten zespół, ale spróbujemy zrobić co w naszej mocy na mistrzostwach.

 

W kolejnym wpisie zarzucę statystykami i tabelami.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, bacao napisał:

Co nie zmienia faktu że nie masz takiej złej tej ekipy :-k

 

Owszem udało się sklecić całkiem fajną drużynę mimo straty około 6-7 podstawowych zawodników. Największa bieda jest w ataku, reszta formacji jest raczej nieźle obsadzona. Przeciwnicy bardzo wymagający, zatem zobaczymy co uda się ugrać :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...