Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni dzień sierpnia przynosi losowanie grup Ligi Mistrzów. Dla nas oczywiście.

Slavia Praha odpadła już w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej z Club Brugge (0-1 i 0-0).

Aż bałem się patrzeć na wyciąganie kulek z pojemników. Z kim byśmy nie trafili do grupy, to na bank będziemy najsłabszą drużyną. W tym roku zależy mi tylko na kasie i ograniu niektórych. Wyniki się nie liczą.

I trafiliśmy do grupy G, która wygląda tak:

Cytat

FC Barcelona

BVB

Liverpool

Bohemians

 

Oj, będzie lanie srogie.

 

Dostajemy zawrotną kwotę 12.7 mln €. Wiem już, na co to wydam. Mianowicie chcę zainwestować w szkolenie młodzieży, obiekty młodzieżowe. W drugiej kolejności pogadam z prezydentem klubu o rozbudowie stadionu lub jego modernizacji.

 

Z kronikarskiego obowiązku odnotuję czeskie kluby w Lidze Europy, a dokładnie jeden team w grupie C:

Cytat

Dynamo Kijów

Young Boys Brno

Atalanta

Sparta Praha

 

Odnośnik do komentarza

Wrzesień zaczynamy od pojedynku z Viktorią Pilzno. W marcu tego roku przyszedł nowy menedżer (Dusan Fitzel) i wyniki się poprawiły. Wzmocnili się 5 ciekawymi transferami, czego skutek jest taki, że zajmują pierwsze miejsce w lidze- na 5 spotkań cztery wygrali i jeden remis mieli.

Będzie ciężko, ale zawalczymy.

 

Cytat

01/09/2018, Dolicek, Praha, 5.000 widzów.

[9.] Bohemians 1—1 Viktoria [1.]   L 6/30

Fucik 31 — Krmencik 18

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian— Svec, Hasek— Angulo, Masek, Sajcic— Fucik

 

Wynik oczywiście nas nie zadowala, ale jednego nie można było chłopakom odmówić- walki. Po całości to robili i przez pełne ponad 90 minut.

Z zespołem zdecydowanie mocniejszym taki wynik jest pozytywny.

Czy remis jest sprawiedliwy? Chyba tak.

Odnośnik do komentarza

Teraz była przerwa na mecze reprezentacji narodowych- nasz snajper Jose Angulo zadebiutował w czeskich barwach w wygranym meczu Czechy 2-0 Szwecja. Mój napastnik nic nie strzelił.

 

W międzyczasie spotkałem się z zarządem i poprosiłem o rozbudowę obiektów młodzieżowych- zgodzili się (koszt 1,800,000 €) oraz obiektów treningowych- tu też się zgodzili (koszt 850,000 €).

Rozmawialiśmy także o stadionie. Na razie wygląda bardzo biednie, o tak:

 

OHhQZao.jpg

 

Pamiątkowa miniaturka:



web5.jpg?sha=3eeaf880d3c84062

 

Wstępne projekty już mamy. Szef postawił na taki pomysł architektoniczny:

 

9Cxy7Zn.jpg

 

Sporo zależy od naszej obecności w europejskich pucharach w przyszłym roku i za dwa lata. Wtedy będziemy rozmawiać dalej.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Drugie spotkanie września mamy z Jabłońcem. Na ich koncie 12 punktów, w tym sezonie jak na razie prezentują się bardzo porządnie.

Ja wystawię drugi skład- za cztery dni debiutujemy w Lidze Mistrzów i niech niektórzy sobie odpoczną przed tym ciężkim starciem z BVB.

 

Cytat

15/09/2018, Dolicek, Praha, 4.801 widzów.

[9.] Bohemians 4—3 Jablonec [4.]   L 7/30

Angulo 31, Sajcic 43, 61, Sakellaris 86 — Schumacher sam.29, Dolezal 46, 54

 

Bohemians: Vales— Adalberto, Nitriansky, Prajza, Schumacher— Hofmann, Urbancok— Vanicek, Targamadze, Sajcic— Angulo (45` Sakellaris)

 

No to wróciliśmy do tragedii z samego początku sezonu. Szkoda gadać. To co rok temu fajnie funkcjonowało, gdzieś przepadło. Nikt nie wie gdzie, ja tym bardziej.

Niby to był 5 mecz bez porażki, ale to nie jest to, co chcą wszyscy widzieć.

 

Kolejkę kończy hit:

Slavia Praha 3-0 Sparta Praha

Odnośnik do komentarza

W środowy wieczór wybieramy się wszyscy na stadion Na Litavce, który należy do drużyny FK Pribam. Tam będziemy rozgrywać wszystkie mecze LM.

Nasze granie i forma wszystkich pozostawia mega dużo do życzenia. Jeśli dziś zaprezentujemy taką postawę, to nas zespół z Dortmundu rozjedzie, jak walec. Nie oczekuję wygranej, tylko walki. Musimy pokazać, że nie jesteśmy frajerami do bicia.

W LM jesteśmy, żeby zarabiać i uczyć się. Na wyniki przyjdzie czas.

Z jednej strony boję się tego debiutu, z drugiej cieszę- Bohemians jeszcze nigdy nie grali w tych prestiżowych rozgrywkach.

Dla kibiców i zarządu to święto. Tylko oni nie odpowiadają za wyniki, ja tak.

Na pocieszenie: nasza drużyna U-19 zremisowała z BVB U-19 1-1. Taki wynik brałbym w ciemno.

 

Cytat

19/09/2018, Na Litavce, Pribram, 9.100 widzów.

[/] Bohemians 2—5 BVB [/]   LM 1/6

Angulo 72, Vanicek 77 — Philipp 13, 22, 69, 76, Toprak 67

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Krch (c), Caulker, Fabian— Hasek, Hofmann— Vanicek, Masek, Targamadze— Angulo

 

No tak... Co mam powiedzieć? Trzy klasy gorsi byliśmy. Baty dostaliśmy. Przynajmniej pokazano nam, gdzie stoimy i ile jeszcze brakuje. Przepaść, nie ma co ukrywać. Mamy nad czym pracować.

Jeśli ktoś się spodziewał, że coś ugramy, to się mylił. Ja tak nie sądziłem.

Nikt do nas nie ma pretensji o wynik. Słyszeliśmy same dobre słowa. Trzeba zapomnieć o tym, co było na tablicy wyników i patrzeć do przodu.

Odnośnik do komentarza

Nie ma czasu na odpoczynek. Mocny zespół był, mocny zespół jest.

Derbowy pojedynek ze Spartą Praha. Zajmuję czwarte miejsce z 15. punktami. Tylko mają jeden mecz mniej niż lider Viktoria.

W Lidze Europy pierwszy mecz z Young Boys przegrali 0-2.

Będą chcieli się zrehabilitować za tę porażkę oraz za 0-3 ze Slavią. A tu my się nawinęliśmy. Jakby spojrzeć na to, co gramy, to gospodarze powinni być optymistami, co do wyniku.

 

Cytat

23/09/2018, Letna, Praha, 17.239 widzów.

[4.] Sparta 5—2 Bohemians [8.]   L 8/30

Pulkrab 44, k.52, Kadlec 48, 87, Julis 62 — Sakellaris 7, Sajcic 49

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian— Svec, Hasek— Angulo, Masek, Sajcic— Sakellaris

 

Kolejna katastrofa. Złoili nas ostro. Z taką grą nie mamy co szukać miejsca w górnej części tabeli.

Kolejny raz nie wiem, co powiedzieć. Lepiej chyba nic.

Odnośnik do komentarza

Czas na Pohar Ceske Posty. Trzecia runda. Tu chyba nie wtopimy. Pojedynkujemy się z trzecioligowym zespołem Brozany.

Wystawię rezerwowy skład, może oni wypadną lepiej.

 

Cytat

26/09/2018, stadion Brozany, Brozany, 700 widzów.

[C3L] Brozany 0—7 Bohemians [C1L]   CP 3.Rnd.

Adalberto 6, 7, k.47, 87, Smid 9, Fucik 17, 23

 

Bohemians: Centeno— Hofmann, Prajza, Smid, Schumacher— Urbancok, Zaviska— Adalberto, Angulo, Sakellaris (67` Vanicek)— Fucik

 

Wygraliśmy. Nie ma czym się jarać. Z takim zespołem każdy by wygrał. Mecz do zapomnienia.

Odnośnik do komentarza

Wracamy do zmagań ligowych. Do nas przyjeżdża Dukla.

Kolejne derby Pragi może w końcu skończą się naszą wygraną. Oczywiście to moje pytanie, a nie stwierdzenie. W tym roku nie jestem już niczego pewien.

 

Cytat

29/09/2018, Dolicek, Praha, 5.000 widzów.

[9.] Bohemians 6—2 Dukla [15.]   L 9/30

Sajcic 24, Angulo 37, k.41, 45, Masek 52, Chico sam.79 — Holik 8, Tetour 47

 

Bohemians: Centeno— Nitriansky, Hofmann, Krch (c), Fabian— Hasek, Masek— Targamadze, Angulo, Sajcic— Sakellaris

 

Ktoś powie: było lepiej. Nie zgodzę się. Wynik lepszy. Gra taka sobie. Dobrze to by było, jakbyśmy nie stracili goli. Baboli tak po prawdzie.

Zyskujemy trzy punkty. Zawsze coś. Tylko nadal pozostajemy na dziewiątym miejscu. Mamy stratę do lidera aż 7 punktów.

 

Tabela Synot Ligi na koniec września:

 



Jsacidz.jpg

Odnośnik do komentarza

Przed nami niemożliwe. Jedziemy na Camp Nou.

Barca w pierwszej kolejce przegrała 0-3 z The Reds i dziś będą chcieli trochę odrobić straty. Plan jest prosty- zamurujemy się i będziemy starali się wyprowadzać kontry. Inaczej się z nimi nie da.

Zagramy 4-2-3-1 z tym że skrzydłowi zostaną cofnięci na bocznych pomocników.

 

Cytat

02/10/2018, Camp Nou, Barcelona, 94.267 widzów.

[4.] FCB 3—1 Bohemians [3.]   LM 2/6

Messi 22, 63, Rakitic 30 — Hofmann 76

 

Bohemians: Vales— Svec, Hofmann, Caulker, Scjumacher— Hasek, Krch (c)— Targamadze, Sajcic, Masek— Angulo

 

Aż takiej tragedii nie było. Nawet zdołaliśmy strzelić gola. Przy całych dwóch celnych strzałach to i tak nieźle.

Choć wynik na to nie wskazuje, to było jednostronne widowisko. Nie mieliśmy nic do powiedzenia. Patrzyliśmy, jak Barcelona gra, czasem coś podaliśmy do przodu, parę zrywów było.

Pretensji nie można mieć do nikogo. Zdajemy sobie sprawę, że odstajemy poziomem od rywali. O tym, iż nie mamy szans na trzecie miejsce i Ligę Europy także. Ale co ponad 12 mln € wpłynęło do kasy, to wpłynęło.

Odnośnik do komentarza

Wracamy do ligowej rzeczywistości. Ciężki mecz przed nami. Wyjazd do dwunastego zespołu Synot Ligi. Na koncie FK Pribram 10 punktów. Czyli o cztery oczka mniej niż my mamy. Oni słabo strzelają- jedynie 9 goli w 10 meczach. My mamy 27.

Oby to wygrać i podskoczyć w tabeli.

 

Cytat

05/10/2018, Na Litavce, Pribram, 1.592 widzów.

[12.] 1 FK Pribram 5—2 Bohemians [9.]   L 10/30

Vychnal 20, 47, 84, Vosahlik 27, Stana 72 — Sakellaris 3, Sajcic 12

 

Bohemians: Centeno— Svec, Caulker (45` Smid), Krch (c), Fabian— Hofmann, Masek— Targamadze (62` Adalberto), Angulo, Sajcic— Sakellaris

 

Kolejny raz, gdzie zostało pokazane w jak czarnej d*** jesteśmy. Patologia. Nie ma co roztrząsać.

Do tego wszystkiego Fabian dostał czerwoną kartkę i kończyliśmy w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...