Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka:

2.Rnd. Ligi Młodzieżowej UEFA

Bohemians U-19 7-0 AS Monaco U-19

 

Do rozgrywek wracamy od razu na głęboką wodę. Nie ma ligi, nie ma krajowego pucharu.

Po przerwie zimowej od razu wyjazd do Liverpoolu. Do tej niebieskiej części.

Everton, bo o nim mowa, to "spadkowicz" z Ligi Mistrzów do naszych rozgrywek. W LM grali w grupie z: Lokomotivem Moskwa (2-0 i 0-1), Interem (0-1 i 2-1) oraz BVB (1-2 i 2-2).

Uważam, że z The Toffees mamy szanse. Nie jakieś duże, ale mamy.

Trzeba docisnąć swoją grę i wywieźć z Anglii wygraną.

Mam nadzieję, że chłopaki zrobią mi urodzinowy prezent.

 

Cytat

20/02/2020, Goodison Park, Liverpool, 38.215 widzów.

[ENG] Everton 3—3 Bohemians [CZE]   LE 1/16 1.Mecz

Sigurdsson k.45, 54, Lookman 76 — Keane sam.1, Angulo 39, 45+4

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Balbuena, Cahill, Knejzlik— Tetour— Galvez, Mesa— Angulo, Sajcic— Orozco

 

Myślę, iż ten wynik jest w pełni sprawiedliwy. My popełniliśmy dwa babole w obronie, co gospodarze wykorzystali. Trzecia bramka stracona to już idzie całkowicie na ich konto.

Co nie zmienia faktu, iż ładnie umieliśmy odpowiedzieć. W 31. minucie sędzia nie uznał gola strzelonego przez Sajcicia. Moim zdaniem wtedy popełnił błąd. Oglądając powtórki, podtrzymuję zdanie. Mój skrzydłowy nie był na spalonym.

Kwestia awansu do 1/8 jest cały czas otwarta.

Jak pokazują wyniki z tego sezonu- u siebie jesteśmy bardzo groźni, więc jestem niemal pewny przejścia dalej.

A rewanż już za moment, już za chwilę.

Odnośnik do komentarza

Między spotkaniami z Evertonem musimy wyjść na boisko w ramach ligi.

Dziś występujemy w roli gospodarzy. Rywalem będzie 1. FK Pribram. Co mogę o nich ciekawego powiedzieć? W zasadzie nic.

Tracą do nas 19 punktów. W 22 meczach strzelili raptem 22 gole, stracili 37.

 

Cytat

23/02/2020, Dolicek, Praha, 6.266 widzów.

[1.] Bohemians 2—0 FK Pribram [10.]   L 20/35

Orozco 49, 83

 

Bohemians: Centeno— Nitriansky, Caulker, Krch (c), Fabian— Urbancok, Masek— Targamadze, Palacios— Orozco, Angulo

 

Wygrana rezerwowym składem. Orozco potwierdza swoje aspiracje do pierwszego składu.

Teraz odpoczynek i czekamy na Angoli.

Odnośnik do komentarza

Mamy dużą szansę na awans. Nie zakładam i nie stawiam żadnego wyniku. Chcę tylko awansować do dalszej rundy.

Nie chodzi o prestiż, punkty itd. Tylko i wyłącznie o zgarnięcie kasy, którą będziemy mogli dalej pompować w klub i młodych zdolnych. Krok po kroku trzeba realizować plan i budowę klubu. Na trofea przyjdzie czas. Założyłem, iż w przeciągu kolejnych trzech lat sięgniemy po Ligę Europy. Także spokojnie podchodzimy do dzisiejszego spotkania z Evertonem.

Na naszą korzyść działa ich osłabienie- nie zagra z powodu kontuzji Mina, Coleman oraz Richarlison. Theo Wellcott nie wyleczył się do końca i jego występ stoi pod znakiem zapytania.

I tak będę trudną przeszkodą.

U mnie wszyscy zdrowi praktycznie na 100%.

 

Cytat

27/02/2020, Eden, Praha, 14.176 widzów.

[CZE] Bohemians 1—1 Everton [ENG]   LE 1/16 Rewanż

Felipe 65 — Davies 13

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Cahill, Balbuena, Knejzlik— Mesa, Galvez— Sajcic, Palacios— Orozco, Angulo (c)

 

Mamy awans! Muszą to powiedzieć: wygrana nam się należała, byliśmy zdecydowanie lepsi. Zabrakło trochę dokładności i celności.

W dwumeczu padło 4-4, zadecydowały gole na wyjeździe.

Zgarniamy za przejście rundy 500 tys. €.

 

Pozostałe wyniki i awanse Ligi Europy:

Arsenal (8) 4-1 (1) PAOK

Atalanta (3) 2-1 (1) Dynamo Kyiv

Celtic (5) 3-1 (2) Betis

Chelsea (6) 3-1 (1) CSKA Moskwa

Porto (4) 3-2 (2) Shachtar

Galatasaray (5) 5-0 (0) Olympiakos

Lazio (6) 5-1 (1) Zorya

Legia (4) 3-1 (4) Rostov

Milan (3) 1-0 (0) Werder

PSV (3) 2-0 (2) West Ham

Benfica (2) 2-0 (1) Ajax

Sporting (3) 2-0 (3) Fenerbace

Torino (2) 1-1 (1) Hannover

Valencia (0) 0-4 (9) Lyon

Wolfsburg (1) 1-0 (0) Nice

Odnośnik do komentarza

Dzień po awansie odbywa się losowanie 1/8 Ligi Europy. I trafia się nam Olympique Lyon.

Ciężki kaliber.

Francuzi ostatnio w dwumeczu odpalili Valencię aż 9-0, nie tracą żadnego gola.

 

Pierwszy mecz marca gramy u siebie. Przyjadą FK Teplice, które sobie słabo radzę w tym sezonie- dopiero 8. miejsce jak na razie.

 

Cytat

01/03/2020, Dolicek, Praha, 6.318 widzów.

[1.] Bohemians 5—0 FK Teplice [8.]   L 21/35

Orozco 50, 59, 74, Sajcic k.53, k.78

 

Bohemians: Srsen— Nitriansky, Caulker, Krch (c), Fabian— Urbancok, Tetour— Sajcic, Palacios— Orozco, Angulo

 

Dwa różne zespoły były w pierwszej i drugiej połowie. Oczywiście mówię tu o Bohemians. Przez pierwsze 45 minut nic nie szło. Później zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza

Przybyli nowi juniorzy. 16 nowych graczy będzie pod obserwacją. Zobaczymy czy mają potencjał.

 

Ćwierćfianł Pohar Ceske Posty wiedzie nas do rywala z drugiej ligi- FC Hradec Kralove. Obecnie zajmują drugie miejsce w lidze.

Musimy ich przejść niskim nakładem sił. Wystawiam rezerwy.

 

Cytat

04/03/2020, Vsesportovni Stadion, Hradec Kralove, 2.468 widzów.

[C2L] Hradec Kralove 0—4 Bohemians [C1L]   PC Ćwierćfinał

Hasek 7, Hofmann 17, Sakellaris 52, Masek 64

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Krch (c), Svec— Zaviska, Hasek— Galvez, Masek— Sakellaris, Fucik

 

Nie daliśmy rywalowi dojść do głosu. Spokojnie wpakowaliśmy cztery brameczki i jedziemy dalej.

 

Sensacja to odpadnięcie w tej rundzie Sparty, która przegrała z MFK Karviną 0-2.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bacao napisał:

Graty za Everton, ale... w 3 lata po LE? Chorobnie ambitny plan, chyba że zbierzesz jakąś arcykosmiczną pakę...

A czemu by nie :P uważam, iż jest to realne, ale zależne na kogo się trafi. Paka już jest, tylko niech się jeszcze rozwiną.

Odnośnik do komentarza

Najbliższy mecz ligowy będzie takim naszym treningiem. Zagramy graczami z mniejszą ilością minut na koncie. Nie ma co się spinać. Za pięć kolejnych dni musimy zawalczyć w Lidze Europy.

Przyjmujemy na Dolicku piątą ekipę ligi.

 

Cytat

07/03/2020, Dolicek, Praha, 6.268 widzów.

[1.] Bohemians 1—3 Jablonec [5.]   L 22/35

Mesa 31 — Masopust 59, Povazanec k.62, Mesanovic 84

 

Bohemians: Centeno— Nitriansky, Cahill, Krch (c), Fabian (45` Felipe)— Mesa, Urbancok— Galvez, Sajcic— Orozco, Angulo

 

Skuteczność została gdzieś tam. To była katastrofa.

Oddaliśmy 19 strzałów, 5 celnych. W zasadzie gości mieli też dużego farta- dwa razy, na początku spotkania, piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wyszła w pole, a nie wpadła do ich bramki.

Nie ma co się rozwodzić. To dopiero pierwsza porażka nasza w tym sezonie.

Pakujemy się w samolot i lecimy do Lyonu.

Odnośnik do komentarza

Mamy minimalne szanse na wywiezienie korzystnego wyniku. To nie oznacza, że się poddajemy. Postawimy się jak zawsze. Obiecujemy wszystkim, iż tanio skóry nie sprzedamy.

Mam pewien pomysł, jak zagrać przeciwko wicemistrzowi Francji. Czy się uda? Zobaczymy.

 

Cytat

12/03/2020, Groupama Stadium, Decines-Chatpieu, 59.286 widzów.

[FRA] Lyon 0—3 Bohemians [CZE]   LE 1/8 1.Mecz

Angulo 17, Sajcic 40, Orozco 82

 

Bohemians: Srsen— Nitriansky, Balbuena, Cahill, Knejzlik— Tetour— Mesa, Galvez— Sajcic, Angulo (c)— Orozco

 

CO TO!?!?! WOW!

Nawet najstarsi czescy górale i rybacy nie byliby w stanie przewidzieć takiego przebiegu wydarzeń.

Sensacja staje się faktem. Wiem, że jedna jaskółka wiosny i tak dalej, ale taki wynik pokazuje jasno, że aspirujemy wysoko.

Moje wymyślone 4-1-2-2-1 przeciwko 4-2-3-1 zadziałało. Wyłączyliśmy gospodarzy mocno. Oddali sporo strzałów (18), ale wszystkie z daleka. Daliśmy im pograć, żeby kontrować. Posiadanie piłki po ich stronie 61 do 39 %. Kolejny dowód, iż to się w dzisiejszej piłce nie liczy.

Solidna zaliczka przed rewanżem? No raczej za mało powiedziane.

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Wracamy do ligi. Trzeba być nadal skupionym. Mimo iż jedziemy do najgorszego zespołu Synot Ligii- 1. SC Znojmo. W 26 meczach wygrali tylko 4 razy i 4 remisy mieli. Reszta to porażki. Mają najwięcej straconych goli- 54.

My mamy najlepszą ofensywę (70 goli zdobytych) i defensywę (16 bramek puszczonych).

Nie ma innego wyjścia- muszą być 3 punkty dla Bohemians.

 

Cytat

15/03/2020, Znojmo Stadion, Znojmo, 1.353 widzów.

[16.] FC Znojmo 1—5 Bohemians [1.]   L 23/35

Machalik 77 — Orozco 3, Angulo 66, Cahill 69, Sajcic 74, 78

 

Bohemians: Srsen— Nitriansky, Calbuena, Cahill, Knejzlik— Tetour— Galvez, Mesa— Angulo (c), Sajcic— Orozco

 

Wynik ładny, gra też. Mecz do zapomnienia. Pojechaliśmy, zrobiliśmy, co trzeba i wracamy. A w zasadzie jedziemy dalej.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Aż bym ci dał minusa za pokonanie lyonu ;).

Ale brawa dla ciebie, po tym jak rozbili nietoperze stwierdziłem, że to będzie mega ciężki rywal a tutaj taka niespodzianka :)

Wiem, wiem. Znam Twe boje ;) 

Też tak myślałem- zawsze mi się ciężko z nimi grało. Tak jak z Porto- nie cierpię ich. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dwa dni przed rewanże z Francuzami musimy zagrać ligowe spotkanie.

Czas na trzeci od końca team- Vysocina Jihlava.

Na minus znaczy jest kontuzja Sajcica, który doznał urazu twarzy i wypadł mi na około 2 tygodnie.

Mamy kilku zawodników, którzy mogą go zastąpić.

 

Cytat

17/03/2020, Stadion v Jiraskove ulici, Jihlava, 3.337 widzów.

[14.] Vysocina Jihlava 0—2 Bohemians [1.]   L 24/35

Angulo 1, Sakellaris 78

 

Bohemians: Vales— Nitriansky (45` Cahill), Caulker, Krch (c), Svec— Urbancok— Galvez, Masek— Djurovic, Palacios (45` Sakellaris)— Angulo

 

Pełna kontrola od początku do końca. Już w 20. sekundzie Angulo otwiera wynik. Później przebieg meczu pod nasze dyktando.

Do tego w 28. minucie Vales broni rzut karny.

 

Inne wyniki ligi:

[4.] Slavia 1-1 Sigma [9.]

[6.] Viktoria 4-1 Jablonec [5.]

[13.] Zbrojovka 1-1 Sparta [2.]

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że to będzie zacne wydarzenie. Awans do dalszej rundy LE mamy na wyciągnięcie ręki. Skoro udało nam się wygrać w Lyonie 3-0, to czemu mielibyśmy przegrać wysoko u siebie? Mało prawdopodobne.

Oczywiście na luzie i z lekceważeniem nie wychodzimy. Wszyscy dobrze wiemy, o co gramy.

Wynik jest mi obojętny, mamy przejść.

 

Cytat

19/03/2020, Eden, Praha, 13.820 widzów.

[CZE] Bohemians 2—1 Lyon [FRA]   LE 1/8 Rewanż

Mesa 47, Angulo 83 — Stambouli 31

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Balbuena, Cahill, Knejzlik— Tetour— Targamadze, Mesa— Angulo, Sakellaris— Orozco

 

No, w dwumeczu 5-1 pokonaliśmy bardziej utytułowanego rywala. Bardzo ładnie.

Nikt się nie spodziewał. Nawet ja.

Gratulacje i czekamy na dalszego rywala.

Za przejście tej rundy dostajemy 750 tys. €.

 

A pozostałe wyniki 1/8 Ligi Europy:

Arsenal (4) 3-2 (2) Benfica

Atalanta (0) 0-1 (6) Chelsea

Porto (1) 0-2 (3) PSV

Legia (1) 0-1 (3) Lazio

Milan (4) 2-1 (2) Galatasaray

Torino (4) 3-0 (3) Sporting

Wolfsburg (2) 1-0 (1) Celtic

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...