Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Na spotkanie ze Zbrojovką Brno wypuszczę rezerwy. Niech se pograją, a moi najlepsi odpoczną i później godnie stawią się Rzymianom.

Dzisiejszy rywal słabo się spisuje- mają dopiero 14. miejsce. Na ich koncie tylko 5 wygranych, 9 remisów, 15 porażek.

Za mojej kadencji nigdy z nimi nie przegraliśmy, a mierzyliśmy się pięciokrotnie. Dziś poprawimy statystykę. 

 

Cytat

12/04/2020, Dolicek, Praha, 6.409 widzów.

[1.] Bohemians 4—2 Zbrojovka [14.]   L 30/35

Sakellaris 8, Fucik 50, 61, Palacios 71 — Moulis 58, Rusek 89

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Caulker, Krch (c), Knejzlik— Masek, Urbancok— Targamadze, Palacios Sakellaris, Fucik

 

Niezłe spotkanie. Cztery gole do przodu mamy. Ofensywa Kangurów błyszczy, defensywa już mniej, ale co tam. Taki miałem pomysł na ten zespół.

Po 30 kolejkach mamy strzelonych 99 goli (nowy rekord ligi), straconych 25- i tak najmniej w lidze. Wynik całkiem niezły.

 

Tabela Synot Ligii po rundzie zasadniczej (po 30 kolejkach):

 

 

XbUKo0H.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas na rewanż. Obu historia się powtórzyła i po remisie 3-3 w pierwszym meczu, klub Bohemians 1905 Praha awansował do dalszej fazy Ligi Europy.

Historyczny wyczyn z 1983 roku mamy na wyciągnięcie ręki- półfinał.

Jesteśmy pewni, że stać nas na wygraną. Nasi fani także są tego zdania. To będzie ciekawy bój.

U mnie nie zagra jedynie lewy obrońca Knejzlik, który wykartkował się w poprzednim meczu. U rywala lista jest troszkę dłuższa: Lucas Leiva, Jordan Lukaku, Joaquin Correa, Balotelli.

Zaczynajmy!

 

Cytat

16/04/2020, Eden, Praha, 10.993 widzów.

[CZE] Bohemians 5—0 Lazio [ITA]   LE Ćwierćfinał Rewanż

Galvez 2, 18, Orozco 22, Angulo 39, Krch 88

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Balbuena, Cahill, Fabian— Tetour (79` Krch)— Galvez, Mesa— Angulo (c), Sajcic— Orozco

 

Lazio: Cillessen— Marusic, Bastos, Acerbi, Patric— Parolo (57` Badelj)— Milinkovic-Savic, Luis Alberto— Campbell, Lulic (62` Muriga)— Immobile

 

I co ja mogę powiedzieć? Chyba tylko: ZŁOTO!

Rzeźnia normalnie. Pojechać tak wielki klub 5-0, a w dwumeczu aż 8-3 to robi wrażenie. Wszyscy zagrali świetnie. Genialnie i na miarę moich oczekiwań pokazał się Galvez. W końcu. Chłopak ma wielki talent.

Piękny spektakl.

Za przejście tej rundy dostajemy 1 mln €.

 

Reszta wyników ćwierćfinałowych LE:

Arsenal (3) 3-0 (1) Wolfsburg

Chelsea (2) 2-1 (1) PSV

Torino (2) 2-1 (2) w Milan

 

Sami trudni rywale zostali. Szkoda mi Torino. Lepiej by było, gdyby oni awansowali i wtedy ich bym chciał w losowaniu. A tak to teraz? W sumie nikogo. Został już ciężki kaliber tylko.

Choć z drugiej strony- to może właśnie my zostaniemy nowym FC Porto z sezonu 2002/03? Jestem ZA. Nie będę ukrywał, iż to jest wzór do naśladowania, jak powinien funkcjonować klub. Szczególnie w wyłuskiwaniu młodych talentów.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W 1/2 już topowe kluby, dojście tutaj to mega wyczyn, graty. Chyba najlepiej trafić na Milan?

 

Pytanie - juniorów z Ameryki wyszukujesz sam przeglądając juniorskie ekipy (masz odsłonięte atrybuty?), scouci (jak tak to pokażesz ich staty?) czy fmscout?

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jmk napisał:

W 1/2 już topowe kluby, dojście tutaj to mega wyczyn, graty. Chyba najlepiej trafić na Milan?

 

Pytanie - juniorów z Ameryki wyszukujesz sam przeglądając juniorskie ekipy (masz odsłonięte atrybuty?), scouci (jak tak to pokażesz ich staty?) czy fmscout?

 

Nie wiem czy najlepszy Milan. Na bank nie Arsenal. Zobaczy się ;) Ja już daleko dalej jestem :)

Przeglądam ekipy, do tego filtrowanie listy- ze 3 rodzaje filtrowania. Nie mam odsłoniętych atrybutów. Scoutów mam ustawionych na regiony i kraje.

Odnośnik do komentarza

W naszej grupie zagramy: Teplice (W), Sparta (D), Viktoria (D), Mlada (W), Slavia (D).

Więcej w domu, bo mieliśmy lepszą pozycję startową- to znaczy najwyższe miejsce w tabeli.

Szanse na naszą wygraną? Bardzo duże- w końcu nad drugą Spartą mamy aż 19 punktów przewagi. Nie możemy tego roztrwonić. Ale życie i piłka potrafią być przewrotne. Szczerze mówiąc- nie napalamy się na mistrza.

 

Przed naszym meczem odbyło się spotkanie:

Slavia 1-0 Mlada

Zbrojovka 0-1 Wysocina Jihlava

 

Pierwszy wynik spotkania daje... nam MISTRZA KRAJU!

Wracamy na tron po rocznej przerwie!

To daje pewny spokój w drużynie. Możemy się na luzie skupić na przygotowaniach do LE oraz spokojnie grać we własnej lidze. O odpuszczeniu czegokolwiek nie ma mowy. Skupienie pełne, ale dużej spiny.

 

Cytat

19/04/2020, Na Stinadlech, Teplice, 3.334 widzów.

[6.] FK Teplice 3—5 Bohemians [1.]   L 31/35

Brandner 45, Juroska 59, Kucera 69 — Tetour 14, Mesa 21, Orozco 40, Sajcic 52, Angulo 88

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Balbuena, Cahill, Knejzlik— Tetour— Galvez, Mesa— Angulo (c), Sajcic— Orozco

 

Strzelanina, z której wychodzimy cało. O stracone gole, jak zwykle, nie przejmuję się. Atak, atak i jeszcze raz atak. Tym stoimy i tak trzymać.

 

Losowanie półfinału Ligi Europy:

 

Bohemians 1905 vs. Chelsea

Milan vs. Arsenal

 

No to chyba koniec naszej przygody z LE. I tak było miło, fajnie, daleko zaszliśmy. Brawa się nam należą.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2019 o 14:31, bacao napisał:

Po zobaczeniu że było 3:3 myślałem sobie "Kurde, Lazio się zepnie i będzie 1:2 jak w Krakowie w 2003"... A tu zonk :P

O tym samym pomyślałem:D

 

Mowilem żeby wystawiać Fucika? Mówiłem. Chłopak zagrał i od razu dwa gole:) 

 

Ładnie pojechales Lazio. Gratki. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Tyle tych emocji ostatnio, iż zapomniałem w ogóle, że gramy w Pucharze Czech.

To już półfinał. Wyjeżdżamy do Pilzna na pojedynek z Viktorią.

Nie odpuszczamy, to trofeum chcę zgarnąć i w tym roku.

 

Cytat

22/04/2020, Stadion Mesta, Pilzno, 3.979 widzów.

[C1L] Viktoria Pilzno 1—4 Bohemians [C1L]   PC Półfinał

Horava 77 — Orozco 34, 75, Sajcic 39, Angulo 84

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Cahill, Balbuena, Knejzlik— Tetour— Galvez, Mesa— Angulo (c), Sajcic— Orozco

 

W drugim półfinale:

MFK Karvina 0-4 Slavia Praha

Odnośnik do komentarza

Teraz już będzie samo pod górkę- ciężkie mecze zostały. Dziś już na rozkładzie Sparta, 4 dni później Chelsea.

Derby, ach te derby Pragi. Sporo ich w sezonie, a wygrana w nich zawsze bardzo mi smakuje. Dziś oczekuję tego właśnie.

Inaczej nie muszę motywować graczy. Wyjść i pocisnąć rywala z miasta.

 

Ciekawostka "strzelnicza":

Bohemians U-19 8-8 Sparta U-19

 

Cytat

26/04/2020, Dolicek, Praha, 6.541 widzów.

[1.] Bohemians 5—1 Sparta Praha [3.]  L 32/35

Angulo 31, 36, 74, Orozco 72, Sajcic 80 — Calleri 49

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Balnuena, Caulker, Knejzlik— Tetour— Galvez, Mesa— Angulo (c), Sajcic— Orozco

 

Sparta! Co? 5-1!

Druga manita w naszym wykonaniu wklepana Sparcie w tym miesiącu. Coś pięknego! Kibice, ja z resztą też, są straszliwie dumni z tego wyniku. Rywal rozniesiony.

Nie było oszczędzania graczy. Podstawowa jedenastka (no, prawie) zagrała.

Na Chelsea odpoczniemy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Od razu po meczu z lokalnym rywalem przystąpiliśmy do przygotowań na The Blues.

Mam tajny plan na zespół prowadzony przez Maurizio Sarri`ego.

Oczywiście, szanuję i podziwiam klasę rywala. Mają świetnych graczy, choćby Hazard, Morata, Blind, Kante itd. Acz my nie zamierzamy tanio sprzedać skóry.

Zawalczymy. A z tym bywało dobrze ostatnimi czasy. Jak z takim podejściem podchodziliśmy do rywala, to kończyło się to źle dla niego.

W dotychczasowym sezonie Ligi Europy Chelsea nie przegrała ani razu. W grupie same wygrane, w późniejszych fazach to samo. Trafił się im jedynie remis (0-0) z PSV.

Tak to strzelili 34 gole, stracili raptem 5. Dobra statystyka.

Smaczku dodaje też fakt, iż mój obecny środkowy obrońca, Cahill, zagra przeciw swojemu byłemu klubowi. W Londynie, w niebieskich barwach, rozegrał 8 sezonów.

 

Cytat

30/04/2020, Eden, Praha, 19.708 widzów.

[CZE] Bohemians 4—1 Chelsea [ENG]   LE Półfinał 1.Mecz

Angulo 21, 35, 68, Sajcic 43 — Mandżukić 65

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Cahill, Balbuena (90` Caulker), Knejzlik— Tetour— Galvez (66` Masek), Mesa— Angulo (c), Sajcic— Orozco

 

Chelsea: Kepa— Zappacosta, Christensen, Rudiger, Blind—Jorginho (74` Palmer)— de Jong (66` Pizzaro), Kante— Willian, Hazard— Morata (61` Mandżukić)

 

CO TU SIĘ...?!?! Szok, normalnie szok.

Nic bym nie postawił na taki wynik. Jak pewnie każdy. Mało co już pamiętam z meczu. Dowiedziałem się tylko po nim, że mocno latałem wzdłuż ławki i skakałem z radości. Do siebie i kibiców.

Tyle mogę powiedzieć.

Niestety, Balbuena musiał zejść przed czasem- wstępna diagnoza to stłuczenie głowy i wypad na 6 dni.

 

Drugi półfinał LE:

Milan 3-2 Arsenal

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

@Makk przesadzasz już z tym Save&load;). Z jakim nastawieniem najczęściej grasz? Ofensywne czy jakieś inne? 

No wiem, wiem. S&L wskoczyło jak trzeba już i mi się podoba. W końcu mogę w ciągu trzech lat zdobyć wszystko i olać już FMa. 

Mentalność: "Kontratak", Styl: "Sztywny". W którymś poście z początku tego sezonu pisałem o tym :)  

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mecz ligowy z Viktorią musimy lekko odpuścić. Wystawię rezerwy. Powód prosty- dwa dni później gramy w Londynie. Jakąś ewentualną wpadkę mam wkalkulowaną.

Nawet po przegranej nie będziemy płakać. Rywal ma obecnie 57 punktów i do podium brakuje im 8 punktów. Nierealna zdobycz.

Zagramy dla kibiców.

 

Cytat

03/05/2020, Dolicek, Praha, 6.541 widzów.

[1.] Bohemians 2—2 Viktoria Pilzno [4.]   L 33/35

Nitriansky 8, Djurovic 80 — Wagner 3, 73

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Krch (c), Fabian— Hasek— Urbancok, Masek— Djurovic, Palacios— Sakellaris

 

Komplet publiczności obejrzał takie sobie spotkanie. Nikt nie był lepszy i gorszy.

Za dwa dni każdy zapomni o wyniku i grze.

 

Inny wynik kolejki:

Sparta 1-3 Slavia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...