Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Lucifer Morningstar napisał:

Zarząd masz fajny ale jak tak dalej pójdzie to ci wywala na zbity pysk.

Az się wierzyć nie chce ze w poprzednim sezonie zdobyliscie mistrza a teraz taka padaka. 

Prawie przed każdym meczem, albo po nim nie chce mi się wierzyć w to, co widzę.  

Odnośnik do komentarza

Kolejny wyjazd. Już mam trzy punkty odliczone. Dla rywala oczywiście. Ktoś w ogóle myśli o formie z poprzedniego sezonu? Chyba już nikt. Górna część tabeli? Ta, jasne! Spadek? No, może aż tak nie.

Wzmocnienia? Nie. To nie o to chodzi. Wzmocniliśmy się. A co biega? Nie wiem. Może gracze chcą mojego zwolnienia? Chyba dziś się przekonamy o tym. Przegramy- chcą odejścia mojego.

 

Cytat

19/10/2018, Andruv Stadion, Ołomuniec, 3.297 widzów.

[13.] Sigma Olomouc 0—6 Bohemians [9.]   L 11/30

Angulo 2, 45+1, 46, 86, Sajcic 3, Svec 45+3

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Caulker, Smid (c)— Svec, Urbancok— Angulo, Masek, Sajcic— Sakellaris (45` Fucik)

 

No to chyba jednak nie chcę mojego zwolnienia. To ja już nie kumam, o co biega. Dostać 5-2 a kilka dni później, też na wyjeździe, wygrać 6-0.

 

W hicie kolejki:

Sparta Praha 0-2 Viktoria Pilzno

Odnośnik do komentarza

Trudna sprawa. Wtorkowy wieczór to będzie dla nas kolejna nauka. Do Czech przyjeżdża Liverpool.

W pierwszym meczu pokonali u siebie FCB 3-0, później na wyjeździe 4-2 BVB.

Zajmują pierwsze miejsce w grupie i to pewnie. Dziś już sobie zapewne dopisali trzy punkty.

My zawalczymy.

 

Cytat

23/10/2018, Na Litavce, Pribram, 9.100 widzów.

[4.] Bohemians 1—4 Liverpool [1.]   LM 3/6

Clyne sam.2 — Fabinho 7, Lallana 20, 74, Salah 42

 

Bohemians: Vales (c)— Nitriansky, Hofmann, Caulker, Fabian— Svec— Urbancok, Masek— Angulo, Sajcic— Sakellaris (28` Krch)

 

Chcieliśmy. Wyszło jak widać. A czy ktoś spodziewał się innego obrotu spraw? Raczej nie.

Jeszcze bardzo dużo wody musi upłynąć w Wełtawie, zanim będziemy mieli graczy, choć w połowie tak dobrych, jak dzisiejszy rywal.

Od 28. minuty graliśmy w dziesiątkę, bo Nitriansky dostał drugą żółtą i do szatni.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Może zmiana sztabu szkoleniowego zadziałała tak na minus? Cholera może dojdziesz do tego co jest nie tak. 

Nie, sztab to na pewno nie. Odeszło raptem czterech, przyszli lepsi. Nie doszedłem i chyba już nie dojdę o co chodzi. Może w trzecim sezonie. Albo w jedną stronę, albo drugą.

3 godziny temu, z0nk napisał:

Pewnie morele trochę dołują po dostawaniu w dupę w LM to i na lidze w końcu się odbija. Albo metoda save&load komuś się znudziła :kekeke:

Morele? W sensie, że piczki? :kekeke:  Cieniowali już przed LM, więc to nie to. Morale mieli dobre, jak pisałem nawet- zebranie zespołu i sami narzekali na swoją grę. Nie na mnie. S&L nadal się nie znudziło, ale chyba się popsuło- złe wczytanie najwidoczniej ;)

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Makk napisał:

Morele? W sensie, że piczki? :kekeke:  Cieniowali już przed LM, więc to nie to. Morale mieli dobre, jak pisałem nawet- zebranie zespołu i sami narzekali na swoją grę. Nie na mnie. S&L nadal się nie znudziło, ale chyba się popsuło- złe wczytanie najwidoczniej ;)

Yyy morele to chyba nie piczki? Chyba, że w gwarze, której nie znam :D 

Cóż może więc po prostu zmiany w składzie okazują się nieefektywne, nowi zawodnicy się nie aklimatyzują, brak zgrania. Sezon długi, masz jeszcze czas na poprawienie się i walkę o majstra

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, z0nk napisał:

Cóż może więc po prostu zmiany w składzie okazują się nieefektywne, nowi zawodnicy się nie aklimatyzują, brak zgrania. Sezon długi, masz jeszcze czas na poprawienie się i walkę o majstra

Nie, nie i nie. Na dalszy temat się nie wypowiem, gdyż ponieważ został mi rozegrania ostatni mecz sezonu ;)

Odnośnik do komentarza

Ponoć do tego meczu przystępujemy jako faworyci. Ciekawe. Chyba tylko dlatego, że jesteśmy o trzy miejsca wyżej niż rywal. Zespół z Czeskich Budziejowic radzi sobie całkiem dobrze, jako beniaminek ligi. Mają 15 punktów, czyli o dwa mniej niż my.

Kto będzie lepszy? Mistrz Czech czy beniaminek?

 

Cytat

27/10/2018, Dolicek, Praha, 3.940 widzów.

[8.] Bohemians 3—1 Dynamo Ceske Budejovice [11.]   L 12/30

Sakellaris 6, Sajcic 75, 83 — Baris 40

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Caulker, Fabian— Svec, Urbancok— Targamadze (35` Zaviska), Angulo, Sajcic— Sakellaris

 

Można oddać 20 strzałów, 10 w światło bramki i strzelić tylko trzy? My potrafimy. Fatalna skuteczność podtrzymana.

Grunt, że trzy punkty są. Czyli się potwierdza- moi podopieczni nie grają przeciwko mnie.

A przyczyny słabej postawy dalej nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Czwarta runda Pucharu Czech nadeszła.

Na Dolicek przyjeżdża beniaminek Synot Liga, który obecnie zajmuje dobre ósme miejsce- FC Zbrojovka Brno.

Dokładnie rok temu z nimi graliśmy, w tej samej rundzie, i ledwo przeszliśmy- wygrana 5-4 po dogrywce.

Mam nadzieję, że dziś nie będziemy się tak męczyli.

 

Cytat

31/10/2018, Dolicek, Praha, 3.808 widzów.

[C1L] Bohemians 5—2 Zbrojovka Brno [C1L]   PC 4.Rnd.

Sajcic 4, 24, Angulo 26, 32, 62 — Prichystal 15, 88

 

Bohemians: Centeno— Adalberto, Hofmann, Prajza, Schumacher— Vanicek, Masek— Sajcic, Angulo, Targamadze (c)— Fucik (9` Sakellaris)

 

Chyba coś drgnęło. Dobry mecz, dobra granie, dobra skuteczność. Już olać te dwa gole stracone.

Oby do przodu.

 

Sensacja była w meczu, gdzie Sparta Praha po karnych z Vysocina Jihlava odpadła z Pucharu. Zespół, który wyeliminował Spartę, obecnie jest wiceliderem II ligi.

 

Tabela Synot Ligi na koniec października:

 

 

0crXB28.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Sytuacja wygląda tak, że mamy 7 punktów straty do lidera- Slavii. Drugie w tabeli Teplice mają 26 punktów (i dwa mecze więcej niż reszta stawki), trzecia Viktoria ma 25 punktów.

Sparta po 11 meczach ma 25 oczek.

Powoli się jakoś tam dopełzamy do górnej połowy. Ligi nie musimy wygrywać, ale awans do pucharów by się przydał ze względów finansowych.

Dziś walczymy o kolejne punkty. Tym razem z MFK Karvina, które zajmuje "zaszczytne" ostatnie miejsce. Uzbierali raptem 8 oczek, strzelili 14 goli i stracili ich 22. My mamy bilans 38 do 26.

 

Cytat

03/11/2018, Mestsky Stadion, Karvina, 3.134 widzów.

[16.] MFK Karvina 0—3 Bohemians [5.]   L 13/30

Sajcic 74, 82, Angulo 86

 

Bohemians: Vales— Nitiansky, Hofmann (c), Caulker, Fabian— Urbancok, Masek— Vanicek, Angulo, Sajcic— Sakellaris (56` Targamadze)

 

No! Piorunująca końcówka i jesteśmy w domu! Grady bramek nie było, za to skuteczność i determinacja.

Lekko nam odpoczęły głowy przed arcytrudnym spotkaniem.

Odnośnik do komentarza

Mega ciężki rywal, teren, wieczór. Jedziemy do Anglii. Czwarta kolejka Ligi Mistrzów.

Podejmuje nas lider grupy G- Liverpool. Zgromadzili komplet punktów w trzech meczach. Zdobyli 11 bramek, 3 stracili.

Druga jest Duma Katalonii- 6 punktów, 5 bramek, 4 stracone.

My na samym końcu z marnym dorobkiem- 0 punktów, 4 strzelone, 12 straconych.

Dziś chyba tylko garstka wierzy w jakiś cud. Inaczej nie będzie można nazwać remisu dla Bohemians, już nie mówiąc o wygranej. Znamy swoje miejsce w szyku. Co oczywiście nie oznacza, iż idziemy na ścięcie i się poddaliśmy. Będziemy walczyć z The Reds, z fanami Anfueld. Naszych kibiców ma być garstka- coś koło 390.

 

Cytat

07/11/2018, Anfield, Liverpool, 51.764

[1.] Liverpool 3—1 Bohemians [4.]   LM 4/30

Pavon 4, Bacca 35, 54 — Angulo 51

 

Bohemians: Vales— Svec, Hofmann, Caulker, Fabian—Hasek, Krch (c)— Sajcic, Masek, Targamadze— Angulo

 

Szybki gol trochę podciął nas. Gdyby nie to, to kto wie, jakby się dalej mecz potoczył.

Nie ma co gdybać. Jesteśmy tu po naukę- tak, tak, wiem, podkreślam to już enty raz. Ale taka prawda.

W drugim spotkaniu naszej grupy Barcelona rozbiła BVB 5-1.

Teraz już wszystko jasne- dalej wychodzi zespół z Hiszpanii oraz Anglii. Niemcy przechodzą do Ligi Europy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeden ciężki mecz za nami. Cztery dni i mamy kolejny. Tym razem spod znaku "Derby Pragi". Czwarta w tabeli Slavia będzie nas gościć. Mam nadzieję, że odda gościom wolne pole i wolną rękę.

W dotychczasowych trzynastu spotkaniach strzelili 24 gole i stracili tylko 7. Bezapelacyjnie najlepsza defensywa Synot Ligi. Zasługa tu zwłaszcza 24-letniego bramkarza Kolara oraz pary stoperów: Dragosa Grigore i Simona Deli.

Przekonamy się zaraz, jak ta obrona poradzi sobie z najlepszą ofensywą ligową- mamy 41 goli strzelonych.

 

Cytat

11/11/2018, Eden, Praha, 20.232 widzów.

[4.] Slavia Praha 2—1 Bohemians [6.]   L 14/30

Skoda 69, Konate 73 — Angulo 2

 

Bohemians: Vales— Hofmann, Caulker, Fabian, Krch (c)— Adalberto— Masek— Zaviska, Targamadze— Sajcic, Angulo

 

Słabe spotkanie. I to obu ekip. Wiało nudą i niedokładnością. Gospodarze obie braki strzelili po dośrodkowaniach ze skrzydła. Tego moi podopieczni nie potrafią i grać i bronić.

Także kolejna derbowa porażka w tym sezonie staje się faktem.

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, iż ten rok to porażka?

 

W tej kolejce Sparta [3.] wygrała swój mecz 2-0, a Viktoria Pilzno [2.] pokonała Zbrojovkę 4-3 po czterech bramkach 28-letniego Tomasa Wagnera.

Odnośnik do komentarza

Zapominamy o słabej przegranej. Z dwunastym zespołem ligi musimy wygrać.

Przy zdobytych trzech punktach oraz licząc na potknięcie się Mlady, możemy awansować i jedną pozycję wyżej niż jesteśmy.

Zagramy w ustawieniu 4-4-1-1.

 

Cytat

24/11/2018, Dolicek, Praha, 4.569 widzów.

[6.] Bohemians 4—0 Fastav Zlin [12.]   L 15/30

Angulo 2, 11, Adalberto 6, Targamadze 37

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Caulker, Fabian— Adalberto, Urbancok, Vanicek, Targamadze (c)— Masek (62` Sakellaris)— Angulo

 

Sześć minut i było po sprawie. Szybkie ciosy i rywal się podłamał. Nic im nie wychodziło. Jak już uderzali to dużego dystansu. Oddali 6 strzałów, 1 celny. My lepsi byliśmy i w tym aspekcie- 18 strzałów, 10 celnych.

Trzy punkty zgarnięte, Mlada remisuje 1-1, co daje nam awans na piąte miejsce.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tuż przed ciężkim meczem w Dortmundzie, mój napastnik Angulo oznajmił, iż chciałby odejść do większego klubu. Obiecałem mu, że po sezonie lub w zimie, jak wpłynie konkretna oferta, to pozwolę mu odejść. Niby coś wpłynęło do klubu, ale takie pisma można od razu umieścić w koszu:

Gremio — 825 tys. €

Pumas — 825 tys. €

Besiktas — 825 tys. €

To nie są poważne pieniądze.

 

Wracając do spotkania- obie ekipy w zasadzie grają o coś: my o honorowe punkty, BVB o gwarancję gry w Lidze Europy. Gdyż my mamy 0 punktów, a dzisiejszy gospodarz 3.

Wygrali tylko z nami. z Barceloną było 0-2 oraz 1-5, a The Reds 2-4.

Nie mamy szans, ale powalczymy.

 

Cytat

27/11/2018, Westfalenstadion, Dortmund, 59.560 widzów.

[3.] BVB 1—0 Bohemians [4.]   LM 5/6

Reus 13

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Caulker, Svec— Targamadze (c), Urbancok, Masek, Fabian— Sajcic— Angulo

 

Przegraliśmy. Ale nie sromotnie. Walczyliśmy, zabrakło trochę szczęścia i dokładności. Wstydzić się nie musimy. Wynik z pierwszej kolejki się nie powtórzył.

Pocieszającym jest też to, że w ogólnym rozrachunku nie jesteśmy najgorszą drużyną fazy grupowej Ligi Mistrzów. Są grosze ekipy póki co. O tym będzie w podsumowaniu później.

 

Tabela Synot Ligii na koniec listopada:

 

 

SS9Yn5f.jpg

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Słaby miesiąc listopad zakończony. Zagraliśmy w nim pięć spotkań, tylko 2 wygraliśmy. Bilans bramkowy: 9 do 6.

Na jeden mecz wracamy do ligi. Wyjeżdżamy do Teplic. Tamtejszy zespół w poprzednim sezonie ledwo się utrzymał- zajęli 14. miejsce z przewagą tylko 2 punktów do spadkowicza. W tym roku to już inna bajka. Siedzą na pierwszym miejscu, mają dziewięć punktów przewagi nad nami, z tym że zagrali trzy spotkania więcej od nas i cztery więcej niż wicelider- Sparta.

Patrząc po ich historii zajmowanych miejsc, to w kolejnym sezonie znowu mogą wylądować gdzieś w dole.

Może dziś uda się nadrobić stratę do nich.

 

Cytat

01/12/2018, Na Stinadlech, Teplice, 6.005 widzów.

[1.] FK Teplice 2—4 Bohemians [8.]   L 16/30

Krob k.1, Zeleznik 13 — Svec 41, Jerabek sam.59, Nitriansky k.84, Targamadze 90+7

 

Bohemians: Vales— Svec, Caulker, Hofmann, Fabian— Adalberto (65` Nitriansky), Urbancok, Masek, Targamadze (c)— Angulo— Sajcic

 

Walka od początku do końca. Dowód? Proszę:

- ostre wejście Caulkera w pierwszej minucie i karny dla gospodarzy.

- bramka ostatnia poda w 97. minucie!

Nie odpuściliśmy za nic.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu w Teplicach zespół poprosił mnie o rozmowę. Chętnie przyszedłem. Piłkarze zakomunikowali mi, iż są trochę niezadowoleni i rozczarowani postawą, którą pokazujemy w lidze. SERIO?!

Z mojej strony była krótka piłka: bierzcie się do roboty, więcej serca wkładać, jeździć na dupach to i wyniki się poprawią.

Oczywiście żaden z chłopaków nie obwiniał mnie. Tylko się wypowiedzieli. Przyznałem im rację. Sami muszą walczyć o coś lepszego. Ja im pomogę, ale biegać po boisku nie mogę.

Zarząd nie ma do mnie zastrzeżeń, w pełni mnie popierają. Są zadowoleni ze stylu, w jakim prowadzę zespół.

 

Tymczasem przyszedł czas na pożegnanie się z Ligą Mistrzów. Dla nas oczywiście.

Ostatni mecz grupowy. Do Czech przyjeżdża FC Barcelona. Zajmują drugie miejsce z taką samą ilością punktów, co Liverpool- 12.

Ich wyniki: 0-3 z Lpool, 3-1 z nami, 2-0 z BVB, 5-1 z BVB, 2-1 z Lpool.

Zagramy chociaż o jakiś honorowy punkt.

 

Cytat

05/12/2018, Na Litavce, Pribram, 9.100 widzów.

[4.] Bohemians 2—2 FC Barcelona [2.]   LM 6/6

Angulo 2, Caulker 70 — Suarez 1, 90+2

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Hofmann, Caulker, Svec— Targamadze (c), Urbancok, Vanicek, Fabian— Masek— Angulo

 

Impossible in nothing! A właśnie tak! Punkt wyszarpany takiej potędze bardzo cieszy. Tak samo, jak 500 tys. € za remis.

Byliśmy bardzo dzielni i waleczni. Zabrakł w samej końcówce tego, co na początku- koncentracji. Tylko o to mogę mieć lekką pretensję. Wszystko inne był dobre. Brawa zasłużone dla zawodników. A takie dostaliśmy gromkie od kibiców.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Teraz już można podsumować fazę grupową Ligi Mistrzów UEFA. Oczywiście nie wszystkich drużyn.

Ostatecznie nasza grupa (G) wyglądała tak:

 

3vsdiNg.jpg

 

 

Wypadliśmy słabo. Nie ma co ukrywać, że nie było nieźle. Tylko nikt nie spodziewał się i nie oczekiwał, że coś więcej zwojujemy. Mieliśmy powalczyć. Czy to wyszło? Moim zdaniem tak. Cały zarząd ma podobne zdanie.

Nie stać nas było na więcej. Wycisnąłem z tych graczy maxa. Na tę chwilę.

Jak mówiłem wcześniej- najgorszym teamem tej rundy nie zostaliśmy.

Zgarnęliśmy 1 punkt, strzeliliśmy 7 goli.

A taki na przykład Red Bull Salzburg- 0 punktów, tylko 1 gol. Albo Olympiakos Pireus- 0 punktów, 2 bramki, 18 straconych.

Jak na nowicjuszy daliśmy radę. Nauczyliśmy się sporo. Wnioski wyciągniemy i może w przyszłym roku się przyda to.

 

Wszystkie grupy LM na zakończenie:

 

MPmcYyv.jpg

 

 

Statystyki zawodników:

 

25I2cOI.jpg

 

 

Czeskie zespoły w Lidze Europy:

fUg5a3F.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...