Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zbędnych ceregieli przedstawiam przerwę, bo był nużąca.

 

Z ciekawostek ligowych jedynie to się nadaje: nowym trenerem Slavii Praha zostaje Villas-Boas.

 

Oczekiwania zarządu na nowy sezon:

Liga Mistrzów- walka w każdym meczu

Synot Liga- górna połowa tabeli

Pohar Ceske posty- ćwierćfinał

 

Budżet transferowy- 1,647,743 €

Budżet płacowy- 389 tys. €

 

Sparingi:

 

Bohemians 2—0 Admira Praha

NK Solin 3—5 Bohemians

Bjelovar 0—5 Bohemians

Bohemians 1—0 Charleroi SC

Bohemians 5—0 Verona

Bohemians 4—2 FC Nantes

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Widzę masz ogarnięty zarząd. Nie stawia nie wiadomo jakich celów po pierwszym sukcesie. 

Całe szczęście, bo... tak ;) 

 

I kto pierwszy rzuci moje porzekadło o sparingach? Hmm? :> 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ogromna niespodzianka dla mnie: Jose Angulo uzyskał czeskie obywatelstwo. Jak stwierdził: jest wystarczająco dobrym piłkarzem, by występować w czeskiej drużynie narodowej.

 

Myślałem, nie wiem o czym, że zagramy w eliminacjach Ligi Mistrzów. Czekałem, czekałem. I... się pomyliłem. Od razu wchodzimy do fazy grupowej! Pieniążki wpadajcie!

 

Z plotek transferowych:

PSG złożyło ofertę za młodego bramkarza Afiabo opiewającą łącznie na 1,100,000 €. Raty, to to, to tamto. Tyle to od razu chcę. Moja cena to minimum 2,500,000 €.

Zostało to oczywiście odrzucone, ale targowali się dalej. W zasadzie to gracza z Australii nie chciałem sprzedawać, miałem go włączyć do pierwszego zespołu i dawać szansę.

 

Zestawienie szans na mistrzostwo Synot Ligi:

  • Slavia Praha 4-1
  • Sparta Praha 5-1
  • Viktoria Pilzno 6-1
  • ...
  • Bohemians Praha 45-1

 

Rok temu dawali nam jeszcze mniejsze szanse, a tu się udało. Oczywiście ani ja, ani nikt w klubie nie napala się na wygraną, czy miejsce na podium. Jeśli nawiążemy walkę i znajdziemy się w gronie tych trzech zespołów, to będzie bardzo dobrze. Do Viktorii i Slavii mamy bardzo daleko. Może za kilka lat dotrzemy do tego poziomu. Powalczyć można i trzeba, zawsze.

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy minął. Trochę poszukałem, poszperałem i udało się ogarnąć kadrę Bohemians. Rewolucji w sumie nie było. Gwałtownych ruchów nie można było się spodziewać. Z niektórych byłem zadowolony- to raz. Dwa- budżet też ma granice.

Wzmocnienia na każdą pozycję były potrzebne i udało się je zrealizować. To znaczy mam taką nadzieję. Sezon zweryfikuje.

Nie ma co przedłużać. Przedstawiam pierwszy skład Bohemians na nowy sezon. Oczywiście mogą być małe roszady, ale to tylko tych najmłodszych graczy pewnie będzie dotyczyło.

 

Bramka:

 

3zZCPTE.jpg

 

Głównym bramkarzem będzie raczej Czech. Meksykanin dostanie swoje szanse, liczę na jego rozwój. Wcześniej numerem dwa między słupkami miał być Afiabo, ale niestety go straciliśmy- o czym niżej.

 

Boczni obrońcy:

 

fGf3yhx.jpg

 

Każdy będzie grał. Najbardziej liczę z prawej strony na Milana oraz młodego Brazylijczyka.

Lewa flanka to będzie zapewne domena Fabiana, którego mieliśmy na wypożyczeniu i udało się go ściągnąć po wygaśnięciu kontraktu.

 

Środkowi obrońcy:

 

Ow4aFHf.jpg

 

Wydaje się, iż Krch oraz Anglik będą parą numer jeden. Mieszanie i zgrywanie wszystkich będzie oczywiste. Któryś z młodzików z U-19 też pewnie zagra w jakiś spotkaniach. W sparingach miał okazję występować nasz wychowanek- Lukas Schuster. Sporo się nauczył. Myślę, iż za rok będzie włączony do pierwszego zespołu na stałe.

Takim młodym uczącym się miał być Malijczyk Ouattara. Niestety nas opuścił.

 

Pomocnicy środkowi:

 

Lajt75v.jpg

 

Zasadniczo mam do obsady tu dwa miejsca, stąd mała liczba graczy pozycyjnych. Myślę, iż Hasek oraz nowy nabytek Urbancok zrobią swoje. Młodszy z Hasków poszedł do rezerw, nikt nie chciał go wypożyczyć. W odwodzie są jeszcze młodzieżowcy: Kucera (16 lat), Hernandez (16 lat), Sindelar (16 lat).

Zaviska, Vanicek, Masek mają dobre umiejętności, aby zagrać jako PŚ, więc też będą tam wrzucani przeze mnie.

 

Ofensywni pomocnicy:

 

vxKfNSF.jpg

 

Gruzin, Ekwadorczyk/Czech oraz Serb to pewniaki. Do nich awaryjnie włączeni mogą być wspomniani Zaviska, Vanicek, Masek. Młodzi Janda, Frydrych, Oprchal to jeszcze dzieciaki 15-letnie z małą czasną na grę. Ale są.

W rezerwach kiszą się Reiter (wystawiony na sprzedaż) oraz Bartek, po którego nikt się nie zgłosił. W razie jakiejś tragedii mogą wejść do pierwszej drużyny.

 

Napastnicy:

 

TI6JXLP.jpg

 

Zazwyczaj gram jednym napadziorem i tu wybór prosty- król strzelców poprzedniego sezonu Angulo. Plus dla niego, że przyjął obywatelstwo czeskie, więc nie blokuje miejsca dla gracza spoza kraju.

Do tego włączyłem młodych: Sakellarisa oraz Fucika.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A info o Afiabo poniżej :] 

* * * *

Skład już znany. To teraz podsumowanie transferów w jedną i drugą stronę.

 

Przyszli:

 

Tomas Fabian <= Mlada Boleslav; 58 tys. €

Jakub Prajza <= 1. FC Slovacko; 39,5 tys. €

Milan Nitriansky <= 1. FK Pribram; 80 tys. €

Antonin Sindlar <= Kladno; FT

Stanislav Hofmann <= 1. FC Slovacko; 57 tys. €

Dominik Urbancok <= FT

Lazar Sajcic <= Dynamo Ceske Budejovice; 325 tys. € (450 tys. €)

Lucas <= Hapoel Ironi Kiryat; powrót z wypoż.

 

Wydane — 550 tys. €

 

Odeszli:

 

Petr Rothe => Olympia Praha; wypoż.

Martin Dostal => Banik Ostarva; wypoż. 2.6 tys. € mies.

James Morris => HFK Ołomuniec; wypoż. 1.8 tys. € mies.

Bernardo Frizono => Slavoj Vysehrad; wypoż.

David Afiabo => PSG; 2.5 mln €

Jiri Bederka => Dynamo Ceske Budejovice; wypoż. 4.9 tys. € mies.

Dramane Ouattara => PSG; 3.5 mln €

Tomas Frystak => rezerwy; wyst. na sprzedaż

Filip Hasek => rezerwy; wyst. na sprzedaż

Rudolf Reiter => rezerwy; wyst. na sprzedaż

David Bartek => rezerwy; wyst. na sprzedaż

Lucas => rezerwy; wyst. na sprzedaż

 

Zarobione — 6 mln €

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Dobrze zarobiles. I muszę przyznać że dobrze ich wyceniasz, bo skoro po przejściu do lepszego klubu, ich cena i tak jest dużo niższa niż to co ty dostałeś, to naprawde świetne transfery. 

Kłóciłem się o każdy katarski eurocent.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Osobny akapit muszę poświęcić trenerom. Tu też był mały ruch. Straciłem aż cztery osoby ze sztabu. Poszukałem kogoś na ich miejsce. I nawet udało się znaleźć odpowiedniki. Przyszli bez problemu. Do tego ci, co nas opuścili, to zapewnili klubowi wpływy do kasy. Mieli w kontraktach odpowiednie zapisy gwarantujące nam rekompensatę za odejście.

 

Odeszli:

 

David Fousek => Slavia Praha; 115 tys. €

Jakub Jira => Slavia Praha; 110 tys. €

Ondrej Blazej => Viktoria Pilzno; 80 tys. €

Daniel Korda => Slavia Praha; 130 tys. €

 

Zarobione pieniądze zainwestowałem w nowych trenerów. Do tego zarząd wydał pozwolenie na powiększenie całego składu szkoleniowego. Więc chętnie z tego skorzystałem. Sieć scoutingowa się powiększa, co mnie bardzo cieszy, będzie większa możliwość szukania młodych perełek.

 

Przyszli:

 

Pavel Silhan <= scout; FT

Tomas Kral <= scout; FT

Radek Simek <= scout; FT

Josef Latal <= scout; FT

Ferens Roth <= scout; FT

David Arabasz <= trener siłowy; FT

Tomas Michalek <= naukowiec sportowy; FT

Jan Rajnoch <= menedżer U-19; FT

Velice Sumulikoski <= trener U-19; FT

Tomas Machala <= trener siłowy U-19; FT

 

Dzięki transferom oraz wpływom z LM nasz budżet trochę został podreperowany:

Bilans ogółem — 18.7 mln €

Budżet transferowy — 4.5 mln €

Budżet płacowy — 388 tys. € miesięcznie

Odnośnik do komentarza

Nowy sezon czas zacząć. Na początek derby Pragi. Na Dolicek przyjeżdża Slavia. Spotkań z nimi wspominamy za dobrze. Na razie udało się nam pokonać ich tylko raz (2-1), a tak to dwie porażki (0-1 i 2-3). Otwarcie musimy wygrać.

Ekipa prowadzona przez Villa-Boas`a pozostaje faworytem pojedynku. Nie dziwię się- mają graczy dużo lepszych niż my. Z drugiej strony, Bohemians to powoli specjaliści od niespodzianek. Czy dziś będzie? Zobaczmy.

 

Cytat

04/08/2018, Dolicek, Praha, 5.000 widzów.

[/] Bohemians 0—1 Slavia [/]   L 1/30

Skoda 60

 

Bohemians: Vales— Svec, Krch (c), Caulker, Fabian— Hasek, Hofmann— Targamadze, Masek, Bartek— Angulo

 

Źle. Słabo to wyszło. Nie zasłużyliśmy na porażkę. Nie graliśmy źle, byliśmy tylko mocno nieskuteczni. Może do nowych ról zawodnicy się jeszcze nie przyzwyczaili.

Zobaczymy w kolejnym meczu. Powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza

W środę rozpoczyna się druga kolejka ligowa. Jedziemy do Liberca. Slovan też zaczął źle potyczki. W pierwszej kolejce przegrali 1-4 ze Spartą Praha.

My musimy koniecznie wygrać.

 

Cytat

08/08/2018, U Nisy, Liberec, 4.633 widzów.

[16.] Slovan Liberec 3—2 Bohemians [11.]   L 2/30

Potocny 5, 56, Stipek 84 — Krch 2, Fucik 10

 

Bohemians: Vales— Smid, Krch (c), Caulker, Fabian (55` Bartek)— Svec, Masek— Targamadze, Angulo, Sajcic— Fucik

 

Katastrofa. Nie chce mi się nawet o tym myśleć. Baty dostaliśmy srogie. Na dokładkę Angulo w 94. minucie nie wykorzystał karnego.

Oddaliśmy łącznie 24 strzały, w tym 11 celnych.

Szkoda gadać. Z taką grą i skutecznością to górna połowa tabeli jest nierealna w tym sezonie.

Jedyne (marne) pocieszenie to gol Fucika. Został najmłodszym w historii strzelcem bramki w Synot Liga- 15 lat i 33 dni.

Odnośnik do komentarza

Do trzech razy sztuka? Oby. Na naszym koncie tylko dwa zdobyte gole, 4 stracone. Zero! Zero punktów.

Trzeba odbić się od dna. Został miesiąc do rozpoczęcia rozgrywek pod szyldem LM, a my z formą jesteśmy nawet nie w lesie, tylko daleko, daleko za lasem.

 

Cytat

11/08/2018, Letna, Zlin, 5.018 widzów.

[5.] Fastav Zlin 2—2 Bohemians [13.]   L 3/30

Gajic 79, Zeleznik k.90+2 — Angulo 5, Sajcic 49

 

Bohemians: Vales— Svec, Ouattera, Caulker, Fabian— Hasek, Hofmann— Targamadze, Masek, Sajcic— Angulo

 

Czy trzeba jakiś komentarz? Nawet chyba nie wypada. Proszę sobie dopowiedzieć. Bo tylko jedne słowa się cisną na usta, ale nie wypada ich cytować.

Zostawię to tak.

Odnośnik do komentarza

Ok, to dziś przegrana czy remis? Stawiam na remis jakiś nędznym typu 1-1. Do nas przyjeżdża trzeci zespół ligi FK Teplice. Mają o osiem punktów więcej od nas.

Hasło "Verni ale nasrani" jest jak najbardziej aktualne. I to bardzo. Coś musi się zmienić. Albo wyniki i nasza gra, albo menedżer na stanowisku.

 

Cytat

18/08/2018, Dolicek, Praha, 4.874 widzów.

[13.] Bohemians 6—1 FK Teplice [3.]   L 4/30

Angulo 2, Sajcic 11, 25, Masek 36, 42, Sakellaris 63 — Divis 47

 

Bohemians: Vales— Svec, Ouattara, Caulker, Fabian (55` Smid)— Krch (c), Hasek— Angulo, Masek, Sajcic— Fucik (55` Sakellaris)

 

Nie powiem, że to przełamanie. Wolę nie. Jeszcze zapeszę, albo moi gracze se pomyślą coś i w kolejnym meczu odwalą formę z pierwszych spotkań.

Było nieźle. Niech się rozwija w tę stronę.

Odnośnik do komentarza

Jeden zespół, który był na trzecim miejscu w lidze, już pokonaliśmy. Dopiero co. Teraz mamy tę samą sytuację. Wyjeżdżamy do Mlady Boleslav. Na ich koncie dziewięć punktów.

Coś czuję, że dziś nie zdobędą kolejnych. To znaczy, z optymizmem na to nie patrzę.

 

Cytat

24/08/2018, Mestsky Stadion, Mlada Boleslav, 3.648 widzów.

[3.] Mlada Boleslav 2—4 Bohemians [9.]   L 5/30

Macek 44, Komlichenko 87 — Masek 52, Angulo 66, Targamadze 78, Sajcic 90+2

 

Bohemians: Vales— Nitriansky, Krch (c) (55` Masek), Prajza, Fabian— Hofmann, Hasek— Targamadze, Urbancok, Sajcic— Angulo

 

Mówiłem, żeby nie chwalić. Cieszą tylko trzy punkty. Gra, a szczególnie obronna, pozostawia ogrom do życzenia.

 

Tabela Synot Liga na koniec sierpnia:

 

 

anzpRv2.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...