Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jmk napisał:

I ten DP faktycznie wchodzi w linię ze środkowymi obrońcami? Z moich informacji tylko regista to robi.

To były moje i Gmocha założenia. I nie wyszło to za bardzo ;) Rolę miał już zmienioną.  Na razie się często bawię rolami, bo nie umiem grać w tego FMa jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Gospodarz dzisiejszy jest uznawany za faworyta pojedynku. Dotychczas uzbierali 13 punktów dzięki czterem wygranym, jednemu remisowi i trzem przegranym.

Może się nam uda sprawić kolejną niespodziankę? Oby.

Gwiazdą FK Jablonec jest bezwątpienia weteran grający przez większość kariery w Shachtarze- Tomas Hubschman. Ten defensywny pomocnik obecnie ma 36 lat i formę za sobą. Lata robią swoje.

 

Cytat

01/10/2017, Stadion Na Strelnici, Jablonec nad Nisou, 1,989 widzów.

[8.] Jablonec 0—5 Bohemians [1.]   L 9/30

Julis 11, 85, Cervenka 37, 41, k.49

 

Bohemians: Vales— Svec, Smid (c), Caulker, Fabian— Jindrisek, Bartek— Julis, Angulo, Targamadze— Cervenka

 

Wynik jak widać, ale mógł spokojnie być zupełnie inny. Gospodarze oddali łącznie 17 strzałów, o 5 więcej niż my. Natomiast celnych mieli już tylko trzy. Pozostałe poszły daleko i wysoko nad naszą bramką.

Nas skuteczność nie zawiodła. Gra przyjemna dla oka też się znalazła w naszym wykonaniu.

Wracamy zadowoleni. Myślimy już o kolejnym boju oraz o trudnym meczu na koniec miesiąca. Wtedy to zawita do nas Viktoria Pilzno.

Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, Makk said:

To były moje i Gmocha założenia. I nie wyszło to za bardzo ;) Rolę miał już zmienioną.  Na razie się często bawię rolami, bo nie umiem grać w tego FMa jeszcze.

 

Aż sprawdziłem. Same zwycięstwa masz :D też chciałbym tak (nie)umieć grać :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dwa miesiące temu nawet nasi najwierniejsi kibice nie postawiliby złamanego halerza na to, że przez dziewięć kolejek ligowych będziemy zajmować pierwsze miejsce. A to właśnie się dzieje. Mamy 5 punktów nad drugą Slavią oraz 8 nad trzecią Spartą.

Wymarzony początek sezonu. Tylko wszyscy w klubie zdają sobie sprawę z długiego okresu gry i naszych ograniczeń. Szczególnie w umiejętnościach i  fizycznej grze.

Ale kto nie marzy i nie mierzy wysoko (nawet na spokojnie) ten stoi na przegranej pozycji.

Na praskie Vrsovice zawita piaty zespół ligi- 1. FK Pribram.

 

Cytat

14/10/2017, Dolicek, Praha, 4,809 widzów.

[1.] Bohemians 4—2 FK Pribram [5.]   L 10/30

Cervenka 5, Smid 56, Angulo 63, 90+1 — Fantis 1, Rezek 60

 

Bohemians: Vales— Dostal, Smid (c), Caulker, Svec— Jindrisek, Bartek— Julis, Angulo, Targamadze— Cervenka

 

Wbrew pozorom to był bardzo wyrównany, zacięty pojedynek.

Na samym początku goście zaskoczyli troszkę moją obronę. Zdobyli szybką bramkę po akcji w naszym stylu: podanie na skrzydło na wolne pole, doskok, ściągnięcie bocznego obrońcy, dośrodkowanie. Tam napastnik gubi obrońcę i piłka w siatce, a bramkarz bezradny.

Co nie zmienia faktu, iż to my byliśmy skuteczniejsi.

Gruziński pomocnik znowu z asystami, zebrał ich łącznie już 12, a Ekwadorczyk z golami- 15 na jego koncie. Coś czuję, że lada chwila ustawi się po nich kolejka.

Odnośnik do komentarza

I jakbym wykrakał o tym zainteresowaniu: menedżer Slavii Praha przyznał w wywiadzie, że bardzo podoba mu się gra Tarmagadze i będzie się mu dalej przyglądał, gdyż zaczynają być nim zainteresowani.

Mnie się to nie podoba- do lokalnego rywala go nie puszczę. Za granicę i owszem, ale nie tu.

Tymczasem czas na wyjazd do Mlady Boleslav. Będziemy rywalizować z zespołem z szóstej pozycji ligowej. Po dziesięciu kolejkach mają 18 punktów, pięć wygranych, 3 remisy, dwie przegrane. Za dużo nie strzelają goli, bo uzbierali ich dotychczas 12.

Nasz atak będzie dziś lepszy. Wygramy to!

 

Cytat

21/10/2017, Mestsky Stadion, Mlada Boleslav, 2,813 widów.

[6.] Mlada Boleslav 4—1 Bohemians [1.]   L 11/30

Matejovsky k.32, Sane 69, Komlichenko 69, Konate 80 — Julis 25

 

Bohemians: Vales— Dostal, Smid (c), Caulker, Svec— Jindrisek, Bartek— Julis, Angulo, Targamadze— Vodhanel

 

Gospodarze nas rozjechali. Wykorzystali katastrofalną postawę mojej obrony. Szczególnie bocznych defensorów. Ci nie nadążali dziś za niczym. Nawet zakazałem im wychodzić do przodu, mieli się skupić tylko na obronie. I co? I nic. Dalej porażka.

Nie przejmuję się za mocno z dwóch powodów:

1) i tak na razie szło ponad założenia i ponad stan.

2) nie posiadam jakiś super graczy- w zasadzie mam trzech świetnych tylko: Caulker, Targamadze i Angulo.

Żyje się dalej. Zapominamy o porażce.

Odnośnik do komentarza

Po jednym wyjeździe od razu dajemy się do miasta Brno. W ramach czwartej rundy Pohar Ceske Posty zagramy z liderem drugiej ligi- FC Zbrojovka Brno.

Chciałbym wygrać i przejść dalej. Na tych rozgrywkach jakoś nie szczególnie mi na razie zależy. Chociaż odpaść z drugoligowcem to nie jest jakiś mocny powód to zadowolenia.

Wystawię lekko rezerwowy skład- w końcu za 4 dni gramy z Viktorią Pilzno.

 

Cytat

25/10/2017, Mestsky Stadion Srbska, Brno, 2,469 widzów

[C2L] Zbrojovka Brno 4—5d Bohemians [C1L]   PC 4. Rnd.

Kone 29, 34, Krystufek 72, Rusek 105+1 — Krystufek sam.3, Cervenka 35, 108, Angulo 86, 114

 

Bohemians: Frystak— Jindrisek, Bederka, Krch (c), Vondra— M.Hasek, F.Hasek— Cervenka, Zaviska, Necas— Angulo

 

A idź pan!

Dziadostwo jakich mało. Dawać się tak robić zespołowi z drugiej ligi? Porażka.

Szkoda więcej słów. Zapominam już o tym meczu. Nie chcę go.

Ok, przeszliśmy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jmk napisał:

@lad, a regista tak ;)

 

REG-S.png?w=768&ssl=1

 

No nie. Regista gra przed obrońcami, szuka gry, rozgrywa i uruchamia podaniami partnerów z przodu. Nigdy nie wchodzi w linię między obrońcami. Skoro ma być reżyserem gry, to po co miałby grać na pozycji obrońcy?

 

Come on, przecież to można łatwo sprawdzić uruchamiając grę :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wchodzi do tyłu i masz pięciu defensorów:

 

In the build up, the Regista will also try to help the defenders by getting between them and getting the ball out of the defensive line. Unlike the halfback, it won’t make the centerbacks to move wider and make a lavolpiana. If the regista comes back in a defense of 4 to get the ball, he’ll be the fifth player in the line, rather than the back four morphing into a back three and pushing the full backs higher. An example of registas is Andrea Pirlo at Milan and Juventus, Jorginho at Napoli and Riccardo Montolivo at Fiorentina and Milan.,

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...