Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Już baardzo dawno nie grałem w Football Managera. Coś koło pół roku albo i lepiej. Jakoś tak przestał mnie bawić, zero ochoty na granie. Teraz to COŚ, chyba chęci, wróciły.

Duża w tym zasługa kolegów: @z0nk, @jmk, @Chomik, @Pulek- jakoś mnie tak natchnęli na powrót to pykania w kulki i wrzucenia tego tematu.

 

Nie mam zbytnio czasu na jakieś fabuły- to raz. Dwa- chciałem po prostu sobie pograć, zbudować coś. W FM 2018 zagrałem dwa sezony Donegal Celtic, jeden sezon Świtem i chwilę Realem. Także nie jestem wprawiony w tę wersję.

Ostrzegam! Będę kaleczył grę.

 

Celuję w fajną zabawę i budowę potęgi. W późniejszym czasie drużyna ma być oparta tylko na krajowych zawodnikach lub wychowankach moich. Każdy, kto choć trochę śledził moje kariery, to wie, jaki mam styl prowadzenia klubu. Tu będzie tak samo- na wzór (mojego ukochanego) Lurgan Celtic.

Jak wyjdzie? Kto wie, zobaczymy.

 

Jeśli macie jakieś porady, sugestie co do gry, to chętnie możecie poratować wujka Maćka.

 

A! I jeszcze kwestia tytuły, jakby ktoś się zastanawiał:

  • Bohema

         1) bohema pochodzi ze średniowiecznej łaciny (bohemus), co oznaczało "mieszkaniec Czech"

         2) termin ten wiąże się także ze swobodą twórczą i wolnością twórcy, który czas spędza na wspólnych zabawach i tworzeniu. (taki będzie ze mnie menago! Ha!)

  • Latające kangury

         1) klub ma w herbie tego zacnego torbacza- o czym historię można przeczytać np. tu lub tu.

         2) latające- bo to zamierzamy robić na boisku oraz te zwierzęta jakoś musiały dotrzeć z Australii do Czech

 

* * * *

Wersja FM: 2018

Wielkość bazy: średnia

Ligi: Czechy (1-2)

Zasady: moje takie tam

Dodatki: Transfers, Promotions-Relegations by pr0

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Maciej Mak (35 lat) z krajową licencją C oraz zawodowiec (poziom krajowy) dostał kontrakt do 30/06/2018 i będzie dostawał 7,500 € miesięcznie.

Rozmowy motywacyjne, konferencje prasowe, wywiady w tunelu- to wszystko rzuciłem na barki asystenta. Moim pomocnikiem zastanym w klubie jest Dalibor Slezak. Na razie zostanie do pomocy. Dobre jego statystyki to- 13 kondycja, determinacja- 18, ofensywa- 14, poziom dyscypliny- 15.

Do niego jest trener siłowy- Pavel Rada, dwóch trenerów ogólnych: Miroslav Miller oraz Libor Koubek. Pion medyczny tworzą: główny lekarz- David Erhart, lekarz Marek Burian, fizjoterapeuta Martin Vavra i Jakub Plisek.

Nie mam żadnego scouta, co trzeba nadrobić. To samo z dyrektorem sportowym- niech odpowiada za transfery.

 

Pełna nazwa: Bohemians 1905 Praha

Krótka nazwa: Bohemians

Przydomek: Klokani (Kangury)

Rok założenia: 1905

Barwy: Zielone- białe

Stroje: Zielone koszulki z białymi pionowymi pasami (dom), czarno- granatowe poziome pasy (wyjazd)

Stadion: Ďolíček

Pojemność stadionu: 5000

Rok budowy stadionu: 1914

Reputacja: Krajowa (3 gwizdki)

Baza treningowa: Zadowalające obiekty

Obiekty młodzieżowe: Dobre

Szkolenie młodzieży: Zadowalający system

Wyszukiwanie juniorów: Ponadprzeciętna siatka

Liga 2017/18: Synot Liga (ekstraklasa)

Najwięksi rywale: Viktoria Pilzno, Sparta Praha (lokalny)

Pozostali rywale: Slavia Praha (lokalny), Dukla Praha (lokalny)

Gwiazdy: Radek Sirl (trener), Jan Moravek (piłkarz), Zbynek Busta (menedżer)

Ulubieńcy: Jan Rajnoch, David Bartek, Karol Kisel, Jaromir Blazek

Sukcesy: Mistrzostwo Czechosłowacji (1983), III miejsce w Mistrzostwach Czechosłowacji (1927, 1931, 1932, 1949, 1950, 1975, 1980, 1981, 1982, 1984, 1986), Wicemistrz Środkowych Czech (1920), III miejsce w Mistrzostwach Środkowych Czech (1918), Puchar Czechosłowacji (1982), Półfinał Pucharu UEFA (1983)

Prezydent: Darek Jakubowicz

Honorowy prezes: Antonin Panenka

 

Szanse na wygranie przez nas ligi wynoszą 500-1. Główny kandydat do mistrza to Viktoria Pilzno oraz Sparta Praga.

Prognoza mediów dla nas: 13. miejsce (na 16 zespołów).

Moje oczekiwania to górna połowa tabeli. Nie sądzę, żeby przy moich założeniach zajść wyżej. Co ciekawe- gracze ze mną się całkowicie zgodzili.

Odnośnik do komentarza

Kadra zastana

 

Bramkarze

 

Tomas Frystak   [29; CZE]

Roman Vales   [27; CZE]

 

Ten młodszy jak na razie będzie numerem uno.

 

Obrona

 

Martin Dostal   [O(P); 27; CZE]

Jiri Bederka   [O(PS); 22; CZE]

Petr Rothe   [OŚ; 21; CZE]

Josef Jindrisek   [O/WPO,DPŚ,PŚ; 36; CZE]

Daniel Krch (c)   [OŚ,DP; 25; CZE]

Michal Svec   [O(PL),WO(P),DP; 30; CZE]

Michal Smid   [O(LŚ), WO(L); 31; CZE]

Jan Vondra   [O(LŚ),WO(L); 21; CZE]   — wypożyczony ze Sparty Praga

Till Schumacher   [O/WOL; 19; GER]

 

Wszyscy dostaną swoje szanse. A te najmniejsza ma młody Rothe.

 

Pomoc

 

Martin Hasek   [DP,PŚ; 21; CZE]

Filip Hasek   [PŚ; 20; CZE]

Jan Zaviska   [PŚ,OP(PŚ]; 21; CZE]

Antonin Vanicek   [P(PŚ), OPP; 19; CZE]

Rudolf Reiter   [PP,OP(PL); 22; CZE]

Dominik Masek   [P/OP(PLŚ); 21; CZE]

David Bartek   [OP(PL); 29; CZE]

 

Druga linia w sumie nie istnieje. Powinienem się wszystkich pozbyć i sprowadzić nowych.

 

Atak

 

Lukas Julis   [OPP,NŚ; 22; CZE]   — wypożyczony ze Sparty Praga

Jan Vodhanel   [OP(Ś), NŚ; 20; CZE]   — wypożyczony z Graffin Vlasim

Jakub Necas   [NŚ; 22; CZE]   — wypożyczony ze Sparty Praga

 

To samo co z pomocą. Żaden z napadziorów nie jest nasz. Julis i Necas wyglądają całkiem dobrze.

 

Maskotka

 

Klokan Bohemka   [-; -; -]   — ponoć to jeden z fanów lub pracowników klubu, nikt tego nie wie.

 

W zespole U-21 jest jeszcze bramkarz Marek Kouba (18 lat), obrońca lewy z Brazylii- Bernardo Frizoni (27 lat) wypożyczony do Hapoel Aszkelon, Lucas (20 lat), Brazylijczyk wypożyczony do Hapoel Ironi Kiryat.

 

W zespole U-19 brak zawodników.

 

Na wzmocnienia dysponujemy budżetem płacowym w wysokości 74 tys. € miesięcznie oraz budżetem transferowym 290,600 €.

To wszystko muszę dobrze ulokować i to szybko.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Spajk napisał:

To nie przypadek, że akurat jak zerknąłem, jak ma się to forum po naprawdę długiej przerwie to akurat wjechała Twoja kariera :D Powodzenia, będę trzymał kciuki i regularnie zaglądał.

Albo na odwrót: kariera ściągnęła Cię tu ;) 

Odnośnik do komentarza

Przed sparingami i w czasie ich trwania mocno pracowaliśmy wraz ze sztabem nad wzmocnieniami kadry. Na najbliższy sezon chciałem sprowadzić graczy na już. Kryterium to: zdolni młodzi za darmo oraz zawodnicy max 27-letni do pierwszego składu.

To się nawet udało. No, może poza obsadą bramki- nowego piłkarskiego Dominika Haska nie będziemy mieli na razie. Tu zostałem z tym, co zastałem. Trzeba będzie nadrabiać w ofensywie- strzelić o jednego więcej niż przeciwnik. Więc może w ataku któryś zaprezentuje się jak Jaromir Jagr.

 

Przyszli:

Steven Caulker (25 l; OŚ; ENG) <= FT — wcześniej grający zawodnik m.in. w QPR, Tottenhamie, bardzo solidne wzmocnienie naszej obrony. Nie chciał podpisać kontraktu, ale zaprosiliśmy go na testy i spodobało mu się.

Davit Targamadze (27 l; P/OP(PL); GEO) <= FT — to jego już 10 klub w karierze, był gracz np. Freiburga i Szachtara. Liczę mocno na jego podania, dośrodkowania. Ta sama sytuacja z testami, co u Anglika.

Jose Angulo (22 l; OP(Ś),NŚ; ECU) <= FT — młody perspektywiczny i od razu do składu Ekwadorczyk, który odszedł po wygaśnięciu kontraktu z Independiente del Valle. W swojej dotychczasowej karierze wystąpił w 49 meczach i strzelił 23 gole, więc nieźle. Liczę mocno na jego bramki. W niedalekiej przyszłości możemy na nim sporo zarobić.

Tomas Fabian (27 l; O/WO/PL; CZE) <= wypoż. z Mlada Boleslav — robota i to w dobrym wykonaniu mojego dyrektora sportowego. Pohasa na lewej flance zarówno w obronie i ataku.

Marek Cervenka (24 l; WN; CZE) <= wypoż. z FK Teplice — to także sprawka dyrektora. Całkiem niezła. U niego można liczyć przede wszystkim na szybkość (14) oraz przyspieszenie (16). Taki typowy gracz na długą lagę do przodu.

Jan Huska (15 l; OPŚ; CZE) <= FT — ponoć talent spory, tak przynajmniej moi scouci twierdzą. Melodia przyszłości.

Kvetoslav Kucera (15 l; PŚ; CZE) <= FT — to samo, co kolega wyżej. Diament do oszlifowania.

Lukas Schuster (15 l; OŚ; CZE) <= FT — to, co wyżej. Myślę, że za trzy lub cztery lata spokojnie wskoczy do pierwszego składu Bohemians.

 

Jestem w zasadzie zadowolony ze wzmocnień. Nie wydaliśmy nic, a pozyskaliśmy kilku graczy, którzy na pewno pomogą.

Odnośnik do komentarza

 Drugą kwestią było uzupełnienie sztabu szkoleniowego. Zarząd pozwolił mi na spore wzmocnienia, więc chętnie z tego skorzystałem. Wszystkich zatrudniłem z wolnego transferu.

 

Daniel Cerny => Dyrektor ds. sportowych

Jakub Jira => Scout

Ondrej Blazej => Scout

Ondrej Adam => Koordynator pionu juniorskiego

Jan Bilek => Scout

Jiri Bertelman => Trener bramkarzy

Michal Obermajer => Trener bramkarzy

Ladislav Baranek => Naukowiec sportowy U-19

David Fousek => Scout

Marek Benda => Główny scout

Petr Baranek => Analityk

Stanislav Berger => Fizjoterapeuta U-19

Jaroslav Hrubes => Trener U-19

Marek Hovorka => Trener U-19

Petr Benda => Fizjoterapeuta U-19

Petr Jarolim => Trener siłowy U-21

Petr Franek => Trener U-21

Oldrich Fikejz => Główny analityk

Tomas Barta => Główny naukowiec sportowy

Roman Hlavac => Trener bramkarzy U-21

Michal Nosek => Asystent U-21

 

Oby panowie pomogli zapanować nad tą całą bandą Kangurków.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...