Skocz do zawartości

The Confession


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Po szalonym meczu i podziale punktowym z Maccabi Petah Tikva przyszedł czas na pojedynek z Hapoelem Ra'anana. Goście przyjechali dzisiaj do nas z dziesiątym miejscem w tabeli, co pozwalało mi stawiać nas w roli faworyta na to spotkanie. Szybko to potwierdziliśmy, gdyż Eitan Velblum huknął jak z armaty już w szóstej minucie spotkania i było 1:0 Nasz skrzydłowy, Ya'acov Brihon, podwyższył wynik tego meczu precyzyjnie kończąc dośrodkowanie Tsemacha. Po tym zdarzeniu ewidentnie cofnęliśmy się, by uniknąć ewentualnej głupiej straty bramki, co pozwoliło na więcej gościom. Zespół Hapoelu Ra'anana stać było jednak jedynie na kontaktowe trafienie Strahmana, które przyszło dopiero w doliczonym czasie gry. Do tego Maccabi Tel Aviv po raz kolejny traci punkty! Pięć oczek przewagi przed rundą mistrzowską biorę w ciemno!

 

26.02.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 6,556 widzów

L24 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Ra'anana [10] 2:1 (2:0) TV

 

6. E. Velblum 1:0

35. Y. Brihon 2:0

90+1. E. Strahman 2:1

Odnośnik do komentarza

Ważne, że wyniki do przodu :D 

 

Do jedenastki kolejki został wybrany Raz Cohen

 

Wielki Arsenal Londyn przyjechał do Haify, by po prostu dopiąć formalności i awansować do ćwierćfinału Ligi Europy.  My jednak zostaliśmy ostatnim izraelskim zespołem w tych rozgrywkach, graliśmy bez żadnej presji i co najważniejsze - to spotkanie odbywało się przed naszą publicznością. Niestety zaczęło się wręcz fatalnie, bo z boiska już w czwartej minucie musiał zejść Omer Tsemach. Niespodziewana rzecz stała się jednak później, gdyż najpierw na 1:0 trafił Ya'acov Brihon, a kilka chwil później wynik podwyższył Eli Elbaz! Po niespełna dwudziestu minutach prowadzimy z wielkim Arsenalem 2:0! Mało tego w 44. minucie na 3:0 ponownie trafił Eli Elbaz i byłem w niemałym szoku. Anglików stać było jedynie na jedno trafienie, lecz sporą rolę przy tym fakcie odegrał Tal Bumstein, broniąc rzut karny Aouara. Awansujemy do ćwierćfinału Ligi Europy!

 

02.03.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 14,256 widzów

2RLE Hapoel Haifa [ISR] - Arsenal Londyn [ENG] 3:1 (3:0) TV

 

4. O. Tsemach (H) knt.

13. Y. Brihon 1:0

19. E. Elbaz 2:0

33. Y. Brihon (H) knt.

44. E. Elbaz 3:0 

49. H. Aouar (A) nt.k.

76. L. Tucker 3:1

Odnośnik do komentarza

W ćwierćfinale jest już niestety dwumecz, więc nie sprawimy niespodzianki raczej :(

 

Diagnozy były bezlitosne. Omer Tsemach wypada na 2-3 miesiące , a Y'acov Brihon straci pół roku gry... Auć.

 

W meczu 25. kolejki Ligat Japanika podejmowaliśmy dziewiąte w lidze FC Ashdod. Gospodarze nie walczyli już w zasadzie o nic, poza kolejnymi punktami. My natomiast musieliśmy walczyć o zachowanie przewagi nad Maccabi Tel Aviv. Wyszliśmy w nieco rezerwowym zestawieniu, lecz szybko objęliśmy prowadzenie, a to za sprawą Eliego Elbaza. Zespół z Ashdod zdołał wyrównać w 21. minucie, a Bumsteina pokonał Din David. Na nasze szczęście na boisku mieliśmy prawdziwego asa, Lidora Cohena, który w tym sezonie przyćmiewał wszystkich. Nasz rozgrywający zdobył dwa gole i poprowadził nas do kolejnego w tym sezonie triumfu. 

 

05.03.2023 Municipal Stadium of Ashdod, Ashdod: 1,559 widzów

L25 FC Ashdod [9] - Hapoel Haifa [1] 1:3 (1:2) TV

 

7. E. Elbaz 0:1

21. D. David 1:1

36. L. Cohen 1:2

54. L. Cohen 1:3

Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki trafili Lidor Cohen, Eli Elbaz oraz Raz Cohen

 

W pierwszym meczu ćwierćfinału Gvia HaMedina wygraliśmy z FC Ashdod aż 4:0, więc teraz mogliśmy zagrać na spokojnie, wyczekując błędów rywali. To nie skończyło się dla nas dobrze, gdyż już w ósmej minucie przegrywaliśmy 0:2 i naprawdę myślałem, że odpadniemy. Zmieniłem jednak taktykę na tą domyślną i od tej pory to my zaczęliśmy dyktować warunki. Kontakt złapaliśmy tuż przed zejściem do szatni, a zapewnił do nam niesamowity Lidor Cohen. Na dziesięć minut przed końcem spotkania wyrównał stoper Niso Kapiloto, a kropkę nad naszym awansem postawił pomocnik Marcelo. Jesteśmy w półfinale, w którym zagramy z Hapoelem Katamon! W drugiej parze Bnei Sakhnin podejmie Hapoel Aszkelon.

 

08.03.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 7,685 widzów

1/4P Hapoel Haifa [1L] - FC Ashdod [1L] 3:2 (1:2) TV

 

2. S. Kahila 0:1

8. S. Kahila 0:2

44. L. Cohen 1:2

80. N. Kapiloto 2:2

87. Marcelo 3:2

Odnośnik do komentarza

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego udaliśmy się do Petah Tikvy, by zmierzyć się z outsiderem ligi - Hapoelem. Wyszliśmy w najmocniejszym możliwym zestawieniu, które szybko pokazało swoją siłę. Na 1:0 już w szóstej minucie trafił Renan Gustavo, który wykorzystał podanie Almoga Buzaglo. Na kolejne bramki kibice czekali aż do drugiej połowy, kiedy to najpierw Lidor Cohen skutecznie wyegzekwował rzut karny, a następnie nasz rozgrywający dograł piłkę do Renana Gustavo, który po raz drugi pokonał bramkarza gości. Beniaminek kończył to spotkanie w dziesiątkę, a my dobiliśmy rywali w doliczonym czasie gry, a to za sprawą Eliego Elbaza. Do końca 10 kolejek, mamy 5 punktów przewagi. Czy coś może pójść nie tak?

 

11.03.2023 Sammy Ofer Stadium Haifa: 6,713 widzów

L26 Hapoel Haifa [1] - Hapoel Petah Tikva [14] 4:0 (1:0)

 

6. Renan Gustavo 1:0

51. L. Cohen 2:0 rz.k.

66. Renan Gustavo 3:0

82. Danielzinho (HP) cz.k.

90+1. E. Elbaz 4:0

 

Spoiler

6SEwsCN.png

 

Odnośnik do komentarza

Debiut w reprezentacji Szwecji już za mną, tak więc pora na pierwszy mecz o stawkę. Islandia była jednym z mocniejszych rywali w naszej grupie, a przynajmniej tak mi się wydawało. Tak jak i w Chinach, tak też tutaj zastosowałem znaną, lubianą i co najważniejsze - skuteczną - taktykę 4-2-3-1. Jak się okazało była to świetna decyzja, gdyż obnażyliśmy nią wszystkie słabości Islandczyków, którzy dalej byli dowodzeni przez, 33-letniego już, Gylfiego Sigurdssona. Doświadczenie gości musiało jednak uznać naszą wyższość, gdy już w 16. minucie Aleksander Isak, napastnik Hoffenheim, urwał się jednemu z pilnujących go obrońców i strzałem po ziemi wyprowadził nas na prowadzenie. Na 2:0 podwyższył Viktor Claesson, skrzydłowy chińskiego Guangzhou Evergrande, który wykorzystał podanie naszego lewego defensora, Augustinssona. Wynik ustalił weteran, Emil Forsberg, pewnie egzekwując rzut wolny, i mieliśmy naprawdę udany początek eliminacji do EURO 2024.

 

16.03.2023 Friends Arena, Sztokholm: 49, 565 widzów

ELE01 Szwecja [-] - Islandia [-] 3:0 (1:0)

 

16. A. Isak 1:0

67. V. Claesson 2:0

74. E. Forsberg 3:0

Odnośnik do komentarza

W ćwierćfinale Ligi Europy trafiliśmy na kolejny włoski zespół, Inter Mediolan. Dwumecz pozwala mi zapomnieć o jakichkolwiek szansach na sprawienie niespodzianki, więc po prostu postaramy się godnie zaprezentować. 

 

Jako drugi mecz z reprezentacją Szwecji mieliśmy zaplanowany sparing na Malcie. Reprezentacja tego kraju należała raczej do końcówki rankingu FIFA, gdyż 166. miejsce szału nie robi. Dałem więc pograć kilku rezerwowym, ale nasza wygrana nie była bardzo okazała. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Viktor Claesson, który tym samym daje mi do zrozumienia, że chce być kluczową postacią w kadrze za mojej kadencji. Następny powrót na mroźną północ nastąpi w czerwcu, kiedy to w dwumeczu zagramy z reprezentacją Cypru

 

21.03.2023 Ta'Qali, Attard: 10,731 widzów

TOW Malta [166] - Szwecja [15] 0:2 (0:0)

 

51. V. Claesson 0:1

83. V. Claesson 0:2

Odnośnik do komentarza

Rundę mistrzowską rozpoczniemy chyba już tradycyjnie, bo od pojedynku z Maccabi Tel Aviv. Przyjezdni mają do nas pięć oczek straty, ale my chcieliśmy zrobić z tego osiem punktów, tak więc gra toczyła się o dużą stawkę. W pierwszej połowie jednak kibice nie doczekali się bramek, natomiast druga rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony... Maccabi! Paweł Dawidowicz, wypożyczony z hiszpańskiej Malagi, przeskoczył w pojedynku główkowym Spaneshiego i musieliśmy gonić wynik. Długo nic się nie zmieniało, aż w końcu w 83. minucie rezerwowy Raz Cohen dostał świetną piłkę od Almoga Buzaglo i wyrównał. Mało tego, jeszcze w jednej z ostatnich akcji Buzaglo dorzucił piłkę w niemal identyczny sposób, ale tym razem to Lidor Cohen zapakował ją do siatki i osiem punktów na dziewięć kolejek do końca stało się faktem! 

 

25.03.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 11,543 widzów

L27 Hapoel Haifa [1] - Maccabi Tel Aviv [2] 2:1 (0:0) TV

 

52. P. Dawidowicz 0:1

83. R. Cohen 1:1

89. L. Cohen 2:1

Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia trafili Almog Buzaglo oraz Raz Cohen

 

Cztery dni po odskoczeniu Maccabi na osiem punktów zagraliśmy chyba najlepszy mecz pod moją wodzą. Rywal, Bnei Sakhnin, zajmował szóste miejsce i nie liczył się już w walce o żadne puchary czy nawet awans wyżej, gdyż tracił 10 punktów do piątego Maccabi Netanya. Dlaczego więc najlepszy? Taktycznie zagraliśmy na szóstkę. Całkowicie od początku do końca zdominowaliśmy gości, a dwie bramki Renana Gustavo tylko to potwierdzają. Perfekcyjne spotkanie z naszej strony, Bnei Sakhnin nie oddało ani jednego uderzenia na bramkę Tala Bumsteina, my natomiast próbowaliśmy aż 36 razy! Ostatecznie tylko Brazylijczyk potrafił pokonać bramkarza przyjezdnych, ale liczą się kolejne trzy punkty na naszym koncie. 

 

29.03.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 6,646 widzów

L28 Hapoel Haifa [1] - Bnei Sakhnin [6] 2:0 (1:0) 

 

1. Renan Gustavo 1:0

67. Renan Gustavo 2:0

Odnośnik do komentarza

Do jedenastki kolejki trafił Renan Gustavo

 

Kwiecień rozpoczęliśmy od meczu z trzecim w tabeli Hapoelem Be'er Sheva. Pozwolicie, że nie będę go komentował tylko zostawię was z tym oto obrazkiem: 

 

Spoiler

EPbZoB7.png

 

03.04.2023 Turner Stadium, Be'er Sheva: 15,696 widzów

L29 Hapoel Be'er Sheva [3] - Hapoel Haifa [1] 3:1 (1:0) TV

 

20. N. Atia 1:0

57. A. Schoenfeld 2:0

79. E. Exposito 3:0

89. E. Elbaz 3:1

Odnośnik do komentarza

Na San Siro vel Giuseppe Meazza pojechaliśmy nie mając jakichkolwiek złudzeń. Co prawda w pierwszej połowie meczu z Interem Mediolan jeszcze dotrzymywaliśmy kroku gospodarzom, gdyż na bramkę Dimitriego odpowiedział Almog Buzaglo i było 1:1. Po zmianie stron Włosi wrzucili wyższy bieg i z łatwością zostaliśmy deklasowani. Co prawda zdołaliśmy zdobyć aż dwa gole, ale co z tego, gdy gospodarze strzelili ich.. sześć. Hat-trick Fioriego, po jednym trafieniu dorzucili Mandragora, Verdi oraz Politano i przegrywamy na Meazza 3:7, grzebiąc jakiekolwiek szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek kontynentalnych. Zagraliśmy dobry mecz, ale rywale byli po prostu o kilka klas lepsi. 

 

 

06.04.2023 Giuseppe Meazza, Mediolan: 63,887 widzów

1/4LE Inter Mediolan [ITA] - Hapoel Haifa [ISR] 7:3 (1:1) TV

 

19. Dimitri 1:0

37. A. Buzaglo 1:1

47. R. Mandragora 2:1

48. S. Verdi 3:1

52. R. Fiori 4:1

54. S. Menachem 4:2

62. R. Fiori 5:2 rz.k.

71. R. Fiori 6:2

80. A. Buzaglo 6:3

82. M. Politano 7:3

Odnośnik do komentarza

No niestety, ale sukcesem było już wyjście z grupy, a co dopiero wyeliminowanie Lazio i Arsenalu. Reputacja powinna skoczyć i tak, a o to przecież chodzi :P

 

Po wysokiej porażce w Lidze Europy musieliśmy zmierzyć się w derbach Haify z Maccabi. Wpadliśmy w niezły dołek, dwie przegrane z rzędu nie wróżyły najlepiej. Co prawda wyszliśmy w najmocniejszym zestawieniu, gdyż kibice porażki w derbach miasta długo by mi nie wybaczyli, ale dobrej myśli - delikatnie mówiąc - nie byłem. Na potwierdzenie moich słów długo nie trzeba było czekać, gdyż już w 37. minucie Zieloni wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola został Lavi. Na naszą odpowiedź długo trzeba było czekać, ale na szczęście udało się wyrównać. Eli Elbaz, już pod koniec meczu, popisał się dobrym uderzeniem z półwoleja i udało nam się zdobyć punkt w derbach. 

 

09.04.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 30,870 widzów

L30 Hapoel Haifa [1] - Maccabi Haifa [4] 1:1 (0:1)

 

37. N. Lavi 0:1

79. E. Elbaz 1:1

Odnośnik do komentarza

W rewanżu z Interem Mediolan nie mieliśmy już czego szukać, ale chcieliśmy godnie się zaprezentować w naszym pożegnalnym meczu w Lidze Europy. Pierwsza połowa nie była jednak warta uwagi, gdyż Włosi znowu nas zdominowali. Rodrigo Fiori po raz czwarty w tym dwumeczu pokonał Tala Bumsteina i znów musieliśmy gonić wynik. Nasz honor (całe szczęście) uratował w doliczonym czasie gry Eitan Velblum, pokonując goalkeepera gości. Tym samym odpadamy z remisem na zakończenie naszej pięknej przygody. Cóż, zagraliśmy fantastyczne zawody i była to niezapomniana rozrywka na koniec mojej przygody w Izraelu. 

 

13.04.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 12,892 widzów

1/4LE Hapoel Haifa [ISR] - Inter Mediolan [ITA] 1:1 (0:1) TV

 

39. R. Fiori 0:1

90+1. E. Velblum 1:1

Odnośnik do komentarza

I tak graty za LE. Całkiem niezła kasa i tak wpadła, a się przyda. Po sezonie wzmocnienia i liga będzie pozamiatana. Ewentualne pozostawienie ekipy to i tak będzie coś extra. Mocny team będzie, jak na tamte warunki.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Hajsu teraz jak lodu, ale chyba czas na zmianę otoczenia. Nudzi mnie gra w Izraelu, dziwny system, mecze co trzy dni itp. A i reputacja skoczy pewnie po sezonie (na razie dalej 45%), więc może uda się znaleźć coś fajnego. Marzy mi się jakaś drugoligowa Hiszpania, Portugalia, Francja albo Włochy :P

 

Piąte w tabeli Maccabi Netanya postawiło trudne warunki na swoim terenie, choć na początku nie zapowiadało się na wyrównane starcie. Wszakże po nieco ponad dwudziestu minutach tejże rywalizacji prowadziliśmy 2:0, a ja już chciałem dopisywać nam kolejne punkty do ogólnej klasyfikacji. Jak się okazało - zdecydowanie za wcześnie. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdołał zdobyć Fabian Hoyos, a w 80. minucie na 2:2 trafił Branko Vrgoc. I mimo, że gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu, to nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę. Tracimy głupie dwa punkty, ale wobec naszej dyspozycji to chyba lepiej powiedzieć, że udało się wydrzeć jedno oczko gospodarzom. 

 

16.04.2023 Netanya Stadium, Netanya: 8,095 widzów

L31 Maccabi Netanya [5] - Hapoel Haifa [1] 2:2 (1:2)

 

5. N. Kapiloto 0:1 rz.k.

21. N. Segal 0:2 sam.

37. F. Hoyos 1:2

80. B. Vrgoc 2:2

82. M. Okoli-Onyekachi (M) cz.k.

Odnośnik do komentarza

W półfinale Gvia HaMedina naszym rywalem był Hapoel Katamon, który w tym sezonie bronił się przed degradacją z Ligat Japanika. Przed tym spotkaniem miałem dosyć spore kłopoty z zestawieniem linii obrony, więc z konieczności na stoperze wystąpił... wyciągnięty z rezerw defensywny pomocnik, Idan Antman. Z przodu jednak wyszliśmy w pełnej okazałości, co zaowocowało zamknięciem wyniku już po pół godzinie gry. Najpierw podanie Menachema wykończył Sagiv Yehezkel, a następnie Almog Buzaglo strzałem głową dał nam awans do finału Pucharu Izraela. A w nim zmierzymy się z... drugoligowym Hapoelem Aszkelon! Będzie podwójna korona?

 

19.04.2023 stadion Teddy, Jerozolima: 11,904 widzów

1/2P Hapoel Katamon [1L] - Hapoel Haifa [1L] 0:2 (0:2)

 

27. S. Yehezkel 0:1

31. A. Buzaglo 0:2

Odnośnik do komentarza

Wygrana w pucharze nieco podbudowała nasze morale, jednak wszystko legło w gruzach po pojedynku z szóstym w tabeli Bnei Sakhnin. Co prawda zaczęło się dla nas świetnie, gdyż najpierw Yehezkel, a później Eli Elbaz dali nam dwubramkowe prowadzenie, które dowieźliśmy do przerwy. Po niej jednak stała się katastrofa, na którą nie mam usprawiedliwienia ani sensownego wyjaśnienia... W przeciągu ośmiu minut straciliśmy najpierw gola, potem zawodnika, a chwilę później drugiego gola i tylko rewelacyjna postawa Tala Bumsteina (po raz który już w tym sezonie) zapewnia nam punkt w tym pojedynku. Tym samym przed wyjazdem do Tel Avivu mamy tylko trzy punkty przewagi nad Maccabi...

 

22.04.2023 Doha, Sakhnin: 2,915 widzów

L32 Bnei Sakhnin [6] - Hapoel Haifa [1] 2:2 (0:2) 

 

6. S. Yehezkel 0:1

18. E. Elbaz 0:2

58. S. Azulay 1:2

64. R. Cohen (H) cz.k.

66. L. Viotti 2:2

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...