Skocz do zawartości

The Confession


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Przed nadzwyczajną przerwą zimową przyszło nam zagrać jeszcze jedno spotkanie, które kończyło trwający przeszło dwa miesiąca maraton grania co trzy-cztery dni. Broendby IF było już pewne wyjścia z grupy, tak samo zresztą jak i my, ale musieliśmy rozstrzygnąć kto wyjdzie z miejsca numer jeden. Zaczęło się to wszystko dla nas wręcz fenomenalnie, gdyż nieskuteczny ostatnio Eli Elbaz zdołał strzelić pierwszego gola od 10 godzin! Tuż przed przerwą na 2:0 zdołał podwyższyć jeszcze nasz as, Lidor Cohen, perfekcyjnie posyłając piłkę z rzutu wolnego. W drugiej części gry trzeciego gola dla nas zdobył środkowy pomocnik, Eitan Velblum, i było pozamiatane. Co prawda honorowym trafieniem dla Duńczyków popisał się w doliczonym czasie gry Beyer, ale wszystko już było jasne! W drugim meczu Galatasaray ograło przed własną publiką 2:0 Zoryę. 

 

03.11.2022 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 10,555 widzów

LE05 Hapoel Haifa [1] - Broendby IF [2] 3:1 (2:0) TV

 

24. E. Elbaz 1:0

45+2. L. Cohen 2:0

78. E. Velblum 3:0

90+1. R. Beyer 3:1

Odnośnik do komentarza

Listopad oraz grudzień praktycznie w całości poświęciliśmy na treningi taktyki oraz skuteczności, a także rozegraliśmy cztery gry kontrolne. Dwie z nich z rywalami dobrze znanymi nam na codzień, a pozostałe dwie z drużynami spoza granicami kraju. Wyniki oceniam bardzo przeciętnie, gdyż stać nas było na dużo więcej i po raz kolejny zawodziła nas skuteczność. Nie wykorzystywaliśmy nawet 30% sytuacji, które potrafiliśmy sobie wykreować. Do tego przed ligą połamało się z pięciu kluczowych graczy (m.in. Tal Bumstein, Eli Elbaz czy Marcelo), tak więc start roku zapowiada się wybornie. 

 

27/11: Hapoel Haifa [ISR] - Deryneia [CYP] 2:2 (J. Rozhansky 56', R. Cohen 73' - S. Giorgallidis 32', A. Dimosthenous 84')

04/12: Hapoel Haifa [1L] - Hapoel Tel Aviv [1L] 2:2 (Marcelo 61', S. Yehezkel 77' - R. Caseres 45', O. Davida 90+1')

11/12: Hapoel Ironi Kiryat Shmona [1L] - Hapoel Haifa [1L] 1:2 (V. Ahmedi 66' rz.k. - Z. Beraia 13', D. Akafi 40')

18/12: Hapoel Haifa [ISR] - Levski Sofia [BUL] 2:2 (L. Cohen 50', A. Buzaglo 90+3' - K. Kirov 44', 51')

 

Po Mistrzostwach Świata w Katarze, które bez niespodzianek wygrała Francja (w finale pokonała 1:0 Portugalię), zwolniło się kilka posad selekcjonerów reprezentacji narodowych. Oczywiście nie liczyłem na angaż w takich potęgach jak Brazylia, Hiszpania czy Niemcy, ale Bułgaria lub Rumunia także mi odpowiadały. Ostatecznie 28 grudnia 2022 roku objąłem stery narodowej kadry Szwecji! Szwedzi w Katarze odpadli już w grupie ( 1:1 z Portugalią, 2:1 z Kanadą oraz 1:2 z Kolumbią), tak więc ja mam ich poprowadzić do awansu na EURO 2024. W grupie eliminacyjnej mamy za rywali Anglików, a także Islandię, Cypr oraz Litwę, tak więc drugie miejsce ze sporą ilością punktów jest jak najbardziej realne. Największymi gwiazdami drużyny Blågult są zawodnik Schalke 04, Emil Forsberg (31, ML/MC/MR-AML/AMC/AMR; Szwecja: 86/16), napastnik FC Porto John Guidetti (30, ST-AML/AMR; Szwecja: 61/28), a także stoper SSC Napoli, Victor Lindelof (28, DC/DR-DM; Szwecja: 72/1). Ogólnie mówiąc, to mamy całkiem dobry zespół, chociaż paru kluczowych zawodników przekroczyło już trzydziestkę, jednak myślę, że do EURO 2024 jeszcze pograją. Jako pierwsze zadanie w roli selekcjonera musiałem wskazać swoje głosy w plebiscycie na Złotą Piłkę. Zdecydowałem się zagłosować patriotycznie, tak więc na pierwszym miejscu znalazł się 34-letni Robert Lewandowski, dalej zresztą regularnie trafiający w barwach Bayernu. 3 punkciki otrzymał ode mnie napastnik Manchesteru City, Kylian Mbappe, a na ostatnim miejscu podium stanął u mnie Gabriel Jesus, obecnie grający we francuskim PSG. Takie śmieszne przetasowanie. 

Odnośnik do komentarza

W ostatni dzień roku przyszło nam wznowić rozgrywki Ligat Japanika. Nasz rywal - Hapoel Petah Tikva - zajmował obecnie 13. miejsce w tabeli i rozpaczliwie bronił się przed spadkiem z ekstraklasy. My jednak nie zamierzaliśmy stosować taryfy ulgowej, choć kilku z graczy wystąpić nie mogło. Zagrali m.in. Beraia, Ginzburg czy Weismann, ale nie odebrało nam to jakości. Błyszczeli Ci co zawsze: Lidor Cohen, Sagiv Yehezkel oraz nowa gwiazda z Haify - Ya'acov Brihon, autor dwóch trafień w tym spotkaniu! Dosyć mocno obawiałem się o przebieg tego spotkania, ale jak widać całkowicie niepotrzebnie. Zagraliśmy naprawdę świetnie, co daje mi dobry prognostyk przed meczem kończącym fazę grupową Ligi Europy. 

 

31.12.2022 HaMoshava, Petah Tikva: 4,953 widzów

L13 Hapoel Petah Tikva [13] - Hapoel Haifa [2] 0:4 (0:2)

 

11. S. Yehezkel 0:1

16. L. Cohen 0:2

46. Y. Brihon 0:3

65. Y. Brihon 0:4

Odnośnik do komentarza

Trzeciego stycznia otworzyło się okno transferowe w Izraelu, co sprawiło, że jedna szafka w naszej szatni z miejsca zmieniła właściciela. Nasz bułgarski stoper, Veselin Kostadinov, za okrągły €1.000.000 przeszedł do Atalanty Bergamo, co postawiło mnie w sytuacji, kiedy miałem w kadrze trzech stoperów, z czego dwóch nie miało nawet na karku dwudziestki. Czemu więc go puściłem? Klauzula. I wszystko chyba stało się jasne. Niestety za późno się zorientowałem, tak więc Bułgar będzie od teraz starał się przebić w drużynie z Serie A. 

 

Veselin Kostadinov (19, DC; Bułgaria U21: 6/0) => €1.000.000 do Atalanta Bergamo

 

Kto więc zajął miejsce Kostadinova? W tym sezonie mieliśmy dosyć spory problem z kreowaniem sobie bramkowych sytuacji, tak więc za niecałe €400.000 wyciągnąłem młodego i kreatywnego Brazylijczyka, Renana Gustavo. Wychowanek słynnego Corinthians idealnie pasuje mi pod taktykę jako wysunięty rozgrywający, co może sprawić, że z miejsca wskoczy do pierwszego składu, kosztem 30-letniego już Lidora Cohena. Cóż jedno jest pewne - szykuje nam się arcyciekawa rywalizacja. 

 

Renan Gustavo (21, AMC/AML-MC; Brazylia) => 4.0/5.0; €400.000 z Corinthians

 

Po efektownej wygranej z beniaminkiem do jedenastki kolejki trafili: Ginzburg, Menachem, Gosset, Elo, Yehezkel, Cohen oraz Ya'acov Brihon, który dodatkowo został wybrany piłkarzem tygodnia! 

 

Mecz szóstej kolejki z Zoryą Ługańsk nie zapowiadał się emocjonująco. Wszystko było już jasne, więc na Ukrainę pojechaliśmy z nieco rezerwowym składem. Mimo tego zdołaliśmy zdominować gospodarzy. Zepchnęliśmy ich do defensywy, a konsekwencją tego było trafienie Lidora Cohena z 33. minuty spotkania. Wszyscy myśleli, że uda się dowieźć ten wynik do końca, jednak już w jednej z ostatnich akcji Zorya wyrównała i tym samym kończymy fazę grupową Ligi Europy z czterema zwycięstwami oraz dwoma remisami na koncie. W drugim spotkaniu Galatasaray bezbramkowo zremisowało z Broendby. 

 

05.01.2023 Stal, Ałczewśk: 1,772 widzów

LE06 Zorya Ługańsk [4] - Hapoel Haifa [1] 1:1 (0:1)

 

33. L. Cohen 0:1

90. A. Gordienko 1:1

Odnośnik do komentarza

W meczu pierwszej rundy Ligi Europy trafiliśmy na włoskie Lazio! Rywal bardzo mocny, ale po tym co zrobiliśmy chociażby z Galatasaray albo Fiorentiną bym nas nie skreślał. Ta runda składa się z jednego spotkania, a rozegramy je u siebie 9 lutego. 

 

Tymczasem przyszło nam powrócić do rozgrywek ligowych. Beitar Yerushalayim był jedną z tych drużyn, które mimo swojej słabej dyspozycji na przestrzeni sezonu potrafią zaskoczyć w pojedynczym meczu. Tak i też było i tym razem, gdy po pierwszej części gry przegrywaliśmy z gospodarzami 0:1, po bramce z bardzo wątpliwego rzutu karnego. W przerwie zafundowałem swoim grajkom prawdziwą suszarkę, nie oszczędzając nikogo. Efekt? Trzy gole słabego dotąd Shona Weissmana, a także po jednym trafieniu Brihona i Kapiloto dało nam najefektowniejszy comeback w mojej przygodzie z Football Managerem 2019. Pierwsza połowa całkowicie do zapomnienia.

 

08.01.2023 Teddy, Jerozolima: 7,127 widzów

L14 Beitar Yerushalayim [10] - Hapoel Haifa [2] 1:5 (1:0)

 

6. M. Pardo 1:0 rz.k.

59. S. Weissman 1:1

63. Y. Brihon 1:2

69. S. Weissman 1:3

85. S. Weissman 1:4

90+3. N. Kapiloto 1:5 rz.k.

Odnośnik do komentarza

Maszyna ruszyła :P

 

Do jedenastki kolejki zostali wybrani Ginzburg, Menachem, Kapiloto, Gosset, Elo, Brihon oraz Weissman! Kosmos!

 

W 15. kolejce przyjechał do nas beniaminek z Tel Avivu. Hapoel jak na razie radził sobie całkiem nieźle, gdyż miał jeszcze realne szanse na włączenie się do walki o awans do grupy mistrzowskiej. Znowu musieliśmy odrabiać straty, gdyż w 12. minucie na 1:0 dla gości trafił Araujo. Przysłowiowe 'zostawanie w szatni' jest naszą bolączką w tym sezonie, gdyż już mnóstwo razy w tej kampanii przyszło nam gonić wynik. Na szczęście i tym razem się udało, gdyż wynik zamknęliśmy jeszcze w pierwszej części gry. Cieszy kolejna bramka Weissmana, a także debiutanckie trafienie 21-letniego Renana Gustavo. Wygrywamy więc 3:1 i ciągle zachowujemy małą stratę do niepokonanego jeszcze Maccabi Tel Aviv. 

 

11.01.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 7,401 widzów

L15 Hapoel Haifa [2] - Hapoel Tel Aviv [9] 3:1 (3:1) 

 

12. A. Araujo 0:1

16. S. Weissman 1:1

41. A. Buzaglo 2:1

44. Renan Gustavo 3:1

Odnośnik do komentarza

Rozgrywki Gvia HaMedina zainaugurowaliśmy meczem z ekstraklasowym Hapoelem Ra'anana w 8. rundzie. W zeszłym sezonie udało się dojść aż do półfinału, w tym chciałbym conajmniej powtórzyć ten wynik. Po pierwszej połowie, już chyba mogę powiedzieć tradycyjnie, przegrywaliśmy. Szybka suszarka w przerwie i wychodzimy z szatni praktycznie strzelając gola. Drugie trafienie także przychodzi dosyć szybko, a rywali w końcówce dobija Sagiv Yehezkel. Tym samym po raz kolejny w tym sezonie udaje nam się odwrócić losy niekorzystnie układającego się starcia, ale najlepiej by jednak było, gdyby do takich sytuacji w ogóle nie dochodziło. W 1/8 finału zagramy z nieligowym Maccabi Jafa, co było najlepszym możliwym losowaniem. 

 

15.01.2023 Municipal Stadium of Herzliya, Herzliya: 4,078 widzów

8RP Hapoel Ra'anana [1L] - Hapoel Haifa [1L] 1:3 (1:0)

 

34. R. Bakhar 1:0

47. S. Weissman 1:1

62. S. Yehezkel 1:2

88. Y. Brihon 1:3

 

Odnośnik do komentarza

Pogrom! Nareszcie zaczęliśmy grać na miarę swoich umiejętności, czego dowodem jest ten wyjazdowy mecz z ligowym przeciętniakiem, Hapoelem Ironi Kiryat Shmona. Zaczęło się pięknie, gdyż po nieco ponad kwadransie było 3:0 dla nas! Nie wiem co się stało z moją drużyną w tym pojedynku, ale całkowicie nie daliśmy szans gospodarzom. Świetne zawody rozegrał zwłaszcza młody Omer Tsemach (dwie bramki + asysta), a kapitalnie do zespołu wprowadził się Renan Gustavo. Ten wynik pokazuje, że ewidentnie jesteśmy w gazie. Problem tylko jest taki, że Maccabi wygrywa na razie wszystko jak leci, więc jedyna szansa na przegonienie ich to wygrana w bezpośrednim starciu. 

 

18.01.2023 Municipal Stadium of Kiryat Shmona, Kiryat Shmona: 2,556 widzów

L16 Hapoel Ironi Kiryat Shmona [7] - Hapoel Haifa [1] 2:5 (1:3)

 

11. O. Tsemach 0:1

13. Renan Gustavo 0:2

16. A. Spaneshi 0:3

28. E. Kartsev 1:3

66. S. Yehezkel 1:4

76. A. Gueta 2:4

88. O. Tsemach 2:5

Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia zostali wybrani Bumstein, Tsemach, Spaneshi, Renato Gustavo oraz Velblum!

 

Derby Haify zapowiadałby się na jednostronne widowisko, chociaż trybuny Sammy Ofer Stadium - jak to zwykle w takich meczach bywa - zostały zapełnione co do jednego krzesełka. Jak widać dla kibiców mecz z Maccabi Haifa jest ważniejszy nawet niż Liga Europy czy starcia z Maccabi Tel Aviv. Zaprezentowaliśmy się niesamowicie dobrze, gdyż rywale zdołali oddać w całym spotkaniu zaledwie jeden strzał, i to na dodatek niecelny! My oddaliśmy ich 24, ale tylko jedno uderzenie znalazło drogę do siatki Zielonych, a mówię tutaj o bezpośrednim rzucie wolnym w 66. minucie, autorstwa Eitana Velbluma. Wychowanek Maccabi pogrążył ich więc, a ja mogłem cieszyć się z kolejnych wygranych derbów miasta!

 

21.01.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 30,870 widzów

L17 Hapoel Haifa [2] - Maccabi Haifa [5] 1:0 (0:0) TV

 

66. E. Velblum 1:0

Odnośnik do komentarza

Po wygranej w derbach Haify przyszedł czas na mój oficjalny debiut w roli selekcjonera reprezentacji Szwecji. Rywal? Finlandia, ale na szczęście był to tylko mecz towarzyski, rozgrywany w... Hongkongu! Mogłem na niego powołać tylko zawodników, którzy grają na codzień w Skandynawii, tak więc zabrakło mnóstwa kluczowych nazwisk. Zgodnie z oczekiwaniami zdominowaliśmy 65. w rankingu FIFA drużynę, ale żaden z 19 strzałów na bramkę Finów nie wpadł. Na całe szczęście piłka po jednym z dośrodkowań odbiła się od Yaghoubiego, który dał nam zwycięstwo tym samobójczym trafieniem. Świetną okazję do podwyższenia wyniku miał w samej końcówce Milosevic, ale grający na codzień w AIK Sztokholm stoper nie wykorzystał rzutu karnego. Skromnie, ale ważne, że wygraliśmy!

 

23.01.2023 Siu Sai Wan Sports Ground, Hongkong: 12,000 widzów

TOW Finlandia [65] - Szwecja [15] 0:1 (0:1) 

 

20. M. Yaghoubi 0:1 sam.

76. A. Mohamed (F) knt.

88. A. Milosevic (S) nt.k.

Odnośnik do komentarza

Z klubu zaczęli także odchodzić zawodnicy, którzy nie mieli wielkich szans na grę w dalszej części sezonu lub też byli niezadowoleni z ich częstotliwości pojawiania się na boisku. Pierwszym takim graczem był Jake Rozhansky, który wobec przyjścia Renana Gustavo stał się trzecim rozgrywającym, co wyraźnie mu nie pasowało. Amerykanin przeniósł się więc do białoruskiego FK Mińsk, a my zarobiliśmy €375.000. Dobry interes. 

 

Jake Rozhansky (26, AMC/AMR-MC-SC; Stany Zjednoczone/Izrael) => €375.000 do FK Mińsk

 

Mecz pucharowy z Maccabi Jafa zamienił się chyba w jakiś trening strzelecki. Cztery gole w pierwszej połowie, pięć w drugiej odsłonie gry to zdecydowanie to, co lubią kibice. Dublet ustrzelił w tym meczu Sagiv Yehezkel, natomiast co raz lepiej gra także Shon Weissman, który trafia praktycznie co drugi mecz. Zespół z Jafy postawił nam trudne warunki, jednak udało nam się wygrać aż 6:3, co pozwoliło nam awansować do ćwierćfinału. W nim zmierzymy się z FC Ashdod, a więc rywalem jak najbardziej do przejścia. 

 

25.01.2023 Shchunat HaTikva, Tel Aviv-Jafa: 6,020 widzów

1/8P Maccabi Jafa [NL] - Hapoel Haifa [1L] 3:6 (1:3)

 

18. R. Cohen 0:1

27. D. Malichi 1:1

35. N. Kapiloto 1:2

45. S. Menachem 1:3

47. S. Yehezkel 1:4

50. E. Mishali 2:4 

68. S. Yehezkel 2:5

73. S. Weissman 2:6

88. D. Malichi 3:6

Odnośnik do komentarza

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na zmianę barw klubowych przez wzgląd na grę, był 21-letni Eyal Edri. Nasz skrzydłowy na półroczne wypożyczenie przeniósł się do ostatniego zespołu Ligat Japanika, Hapoelu Katamon

 

Eyal Edri (21, AML, Izrael) => wyp. do Hapoel Katamon

 

To właśnie z Hapoelem Katamon mierzyliśmy się w 18. kolejce Ligat Japanika. Outsider tabeli nie postawił nam jednak wygórowanego oporu, i po raz kolejny skończyło się efektowym zwycięstwem. Szybko rozpoczęliśmy strzelanie, gdy już pięć minut po rozpoczęciu meczu do siatki gospodarzy trafił Shon Weissman. Stołeczni nie zdołali się nawet otrząsnąć, a spadły na nich kolejne ciosy w postaci bramek Lidora Cohena oraz Eitana Velbluma. Tuż przed końcem bramkę honorową zdołał nam strzelić... Eyal Edri, ale już w doliczonym czasie gry drugi raz bramkarza gospodarzy pokonał Shon Weissman i mogliśmy cieszyć się z kolejnego kompletu punktów. 

 

28.01.2023 stadion Teddy, Jerozolima: 3,323 widzów

L18 Hapoel Katamon [14] - Hapoel Haifa [2] 1:4 (0:3)

 

5. S. Weissman 0:1

16. L. Cohen 0:2

28. E. Velblum 0:3

89.  E. Edri 1:3

90+1. S. Weissman 1:4

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnim graczem, który zdecydował się na wypożyczenie w tym oknie transferowym, został Słowak Milos Bockay. Wobec eksplozji formy Weissmana oraz posiadania ciągle dobrego Elbaza 20-latek nie miał szans na regularne występy w naszych barwach, więc następne pół roku spędzi w rodzimym ekstraklasowym SFK Sered

 

Milos Bockay (20, SC, Słowacja) => wyp. do SFK Sered

 

Spotkanie z Hapoelem Be'er Sheva było początkiem najtrudniejszego tygodnia w mojej managerskiej karierze. Trzecia drużyna Ligat Japanika na własnym terenie była niesamowicie groźna, co doskonale potwierdziło się w tym meczu. Najpierw jednak udało się wyjść na prowadzenie, kiedy to Eli Elbaz wykorzystał dogranie Renana Gustavo i trafił do siatki już w 12. minucie tego pojedynku. Gracze z Be'er Shevy nie załamali się tym, i doprowadzili do wyrównania tuż przed końcem pierwszej części gry; Barshazky wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a tam stoper Louai Taha ustalił wynik na 1:1. Tracimy więc kolejne punkty, ale na szczęście Maccabi także przegrywa, więc status quo zachowany i utrzymujemy swoje szansę na walkę o mistrzostwo Izraela. 

 

01.02.2023 Turner Stadium, Be'er Sheva: 15,561 widzów

L19 Hapoel Be'er Sheva [3] - Hapoel Haifa [2] 1:1 (1:1)

 

12. E. Elbaz 0:1

45+1. L. Taha 1:1

Odnośnik do komentarza

W 20. kolejce ligowych zmagań udaliśmy się do Netanyi. Drugi wyjazd z rzędu do wysoko notowanego rywala nie wróżył nic dobrego, ale postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę i wyszliśmy naszym niesamowitym 4-2-3-1 także i w tym spotkaniu. Opłaciło się to, gdyż po bramkach Weissmana (ten co odpalił) oraz Marcelo prowadziliśmy do przerwy 2:0! Po zmianie stron nadzieję na korzystny wynik wlał na chwile w serca gospodarzy Hoyos, ale my równie efektownie pozbawiliśmy kibiców Maccabi jakichkolwiek złudzeń. Najpierw Lidor Cohen, a następnie Ya'acov Brihon zapewnili nam kolejne okazałe zwycięstwo w tym sezonie, które znacząco podbudowuje nas przed pojedynkiem w Lidze Europy z włoskim Lazio. 

 

04.02.2023 Netanya Stadium, Netanya: 6,263 widzów

L20 Maccabi Netanya [6] - Hapoel Haifa [2] 1:4 (0:2) TV

 

21. S. Weissman 0:1

42. Marcelo 0:2

64. F. Hoyos 1:2

78. L. Cohen 1:3

88. Y. Brihon 1:4

Odnośnik do komentarza

W jedenastce kolejki znaleźli się Bumstein, Gosset, Elo, Cohen, Brihon oraz Weissman!

 

Wylosowanie Lazio dawało mi nadzieję na coś więcej, niż tylko wpierdol i do domu. Wprawdzie Włosi to dużo wyższa półka niż nawet Galatasaray czy Boendby, ale w tym roku pokonywaliśmy już makaroniarzy z Fiorentiny, więc czemu i teraz miałoby się nie udać. Wyszliśmy w nieco zaskakującym składzie, gdyż chociażby świetnego Lidora Cohena posadziłem na ławce, a w jego miejsce wystawiłem młodego Renana Gustavo. Brazylijczyk odpłacił mi się za zaufanie już w 19. minucie meczu, kiedy to wyprowadził nas na sensacyjne prowadzenie! Ten korzystny dla nas wynik utrzymywał się aż do końcówki pojedynku, kiedy to rozpętała się prawdziwa wojna. 78. minuta była dla Włochów zbawieniem, gdyż wreszcie sposób na pokonanie Bumsteina znalazł Ciro Immobile. Ponadto chwilę później Arkadiusz Milik, który obecnie strzela właśnie w barwach Lazio, ugodził nas po raz drugi i byłem już pewien naszej porażki. Na szczęście Renan Gustavo był innego zdania, więc zgarnął piłkę, minął dwóch rywali i sprytnym rogalem doprowadził do dogrywki. W niej ponownie udało nam się wyjść na prowadzenie! Sagiv Yehezkel zadziwił wszystkich, decydując się na samodzielny rajd ze skrzydła, co dało nam bramkę na 3:2. Cofnęliśmy się, ze wszystkich sił starając się powstrzymać wściekłe napory gości. Niestety Milik dał o sobie znać po raz drugi, co doprowadziło do rzutów karnych. Loteria. Jednak Jahwe po raz kolejny był z nami. Co prawda pomylił się bohater Yehezkel, ale Tal Bumstein obronił uderzenia Marcosa Acunii oraz Leonado Spinazzoli, co wprowadziło nas do kolejnej rundy Ligi Europy!

 

09.02.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 13,534 widzów

1RLE Hapoel Haifa [ISR] - Lazio [ITA] k3:3 (1:0) TV

 

19. Renan Gustavo 1:0

78. C. Immobile 1:1

83. A. Milik 1:2

84. Renan Gustavo 2:2

101. S. Yehezkel 3:2

114. A. Milik 3:3

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trzy dni po sensacyjnym wyeliminowaniu przez nas Lazio, o czym huczała prasa w całej Europie Południowej, przyszło nam się zmierzyć w meczu na szczycie z Maccabi Tel Aviv. Goście mieli nad nami dwa punkty przewagi oraz jeden zaległy mecz, co powodowało, że nasza wygrana pozwoliłaby nam choć na chwilę przeskoczyć rywala w tabeli. Oczywiście granie co trzy dni (miejmy na uwadze także 120, a nie 90 minut gry z Włochami) nie pozwoliło nam na wystawienie wszystkich zawodników, ale nasza kadra charakteryzowała się wszechstronnością oraz równym poziomem sportowym. Nie bałem się więc postawić na kilku graczy, którzy zazwyczaj byli rezerwowymi. Opłaciło się to, gdyż zamknęliśmy wynik już w pierwszej części meczu. Pierwszego gola zdobył Raz Cohen, popisując się świetnym uderzeniem z dystansu. Na 2:0 także podwyższył Cohen, ale tym razem był to Lidor. Nasz najlepszy w tym sezonie zawodnik zwiódł stoperów gości i ustalił wynik płaskim uderzeniem w dolny róg. Tym samym wskakujemy na pozycję lidera, ale Maccabi ma jeszcze jeden zaległy mecz. 

 

12.02.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 11,541 widzów

L21 Hapoel Haifa [2] - Maccabi Tel Aviv [1] 2:0 (2:0) TV

 

17. R. Cohen 1:0

32. L. Cohen 2:0 

Odnośnik do komentarza

W jedenastce tygodnia znalazło się miejsce dla Tala Bumsteina!

 

W losowaniu kolejnej rundy Ligi Europy trafiliśmy na angielski Arsenal. Cóż, przynajmniej będziemy mogli powiedzieć, że wyeliminował nas klub ze światowej czołówki.

 

Przerwą w walce o kolejne ligowe punkty był niewątpliwie pierwszy mecz z ćwierćfinale Gvia HaMedina z FC Ashdod. Zaczęło się tragicznie, gdyż Lidor Cohen nie wykorzystał rzutu karnego już w pierwszych minutach gry. Na szczęście od sporej zjebki z mojej strony uratowali go koledzy, gdyż jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Eitan Velblum oraz Eli Elbaz, co poskutkowało naszym wyraźnym prowadzeniem. W drugiej połowie poprawiliśmy wynik, a do siatki gospodarzy piłkę posłali Marcelo oraz będący ostatnio w świetnej formie Sagiv Yehezkel. Tym samym przed rewanżem mamy świetną zaliczkę, więc nasz awans do półfinału jest zaledwie formalnością. 

 

15.02.2023 Municipal Stadium of Ashdod, Ashdod: 2,096 widzów

1/4P FC Ashdod [1L] - Hapoel Haifa [1L] 0:4 (0:2)

 

5. L. Cohen [H] nt.k.

35. E. Velblum 0:1

37. E. Elbaz 0:2

60. Marcelo 0:3

87. S. Yehezkel 0:4

Odnośnik do komentarza

Kolejna potyczka ligowa to mecz u siebie z piątym w tabeli Bnei Sakhnin. Przed tym meczem wiedziałem, że Maccabi.. sensacyjnie przegrało 1:2 z FC Ashdod, co w razie wygranej dawało nam pozycję lidera tabeli! Moim piłkarzom nie trzeba było tego powtarzać dwa razy, co przełożyło się na świetny mecz z naszej strony. Nie przeszkodziła nam nawet czerwona kartka Marcelo z 50. minuty, którą Brazylijczyk otrzymał za bezmyślne wjechanie w nogi rywala. Bramki Velbluma, Tsemacha, Yehezkela, a także ustalające wynik trafienie Weissmana pozwoliły nam po raz pierwszy spojrzeć z góry na resztę stawki, bez oglądania się na Maccabi. Chwilo trwaj! 

 

18.02.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 6,654 widzów

L22 Hapoel Haifa [1] - Bnei Sakhnin [5] 4:1 (1:0) TV

 

27. E. Velblum 1:0

47. O. Tsemach 2:0

50. Marcelo (H) cz.k.

64. S. Yehezkel 3:0

83. S. Azulay 3:1

90. S. Weissman 4:1

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Maccabi Petah Tikva oficjalnie ogłosiłem, że po dwóch i pół roku w Hapoelu Haifa odejdę z klubu po zakończeniu sezonu, bez względu na wyniki. Uważam, że to dobry czas na zmianę otoczenia, a nawet jeśli nie wygramy mistrzostwa to nie chce siedzieć w Izraelu niewiadomo ile. Dodatkowo posada selekcjonera reprezentacji Szwecji powinna zwiększyć moją pozycję na rynku pracy. Wracając jednak do spotkania z 12. zespołem tabeli, to zgromadzeni na Sammy Ofer Stadium kibice przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Osiem goli, sytuacja zmieniająca się co kilka minut, a także nasz niesamowity comeback okraszony bramką w 93. minucie sprawiły, że był to chyba najlepszy mecz w sezonie! Do tego Maccabi także remisuje, tak więc utrzymujemy dwupunktową przewagę. 

 

22.02.2023 Sammy Ofer Stadium, Haifa: 8,153 widzów

L23 Hapoel Haifa [1] - Maccabi Petah Tikva [12] 4:4 (2:4) 

 

19. Renan Gustavo 1:0

20. I. Hen 1:1

27. A Zenati 1:2

40. E. Elbaz 2:2

44. N. Milic 2:3

45. E. Goresh 2:4

73. L. Cohen 3:4 rz.k.

90+3. R. Cohen 4:4

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...