Skocz do zawartości

The Confession


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym pojedynku 2025 roku zmierzymy się z drugoligowym AS Nancy w ramach dziewiątej rundy Pucharu Francji. Nasz cel minimum na te rozgrywki to runda numer jedenaście, tak więc mogliśmy bardzo zbliżyć się do wykonania celu. Gospodarze w lidze radzili sobie świetnie, spoglądając na resztę stawki z pozycji lidera tabeli. Nie chciałem lekceważyć potencjalnie słabszego rywala, tak więc wystawiłem naszą najsilniejszą jedenastkę. Szybko nam się to opłaciło, gdy po pięknym przerzucie Learta Paqarady fenomenalnym wolejem zza pola karnego popisał się Williamson Cordoba, co dało nam prowadzenie! Niestety jeszcze w pierwszej połowie Richard Alioui wyrównał, wykorzystując nieporozumienie pomiędzy Marokańczykiem Boucettą oraz Stephanem Sparagną. Wszystko to mogło nas kosztować dogrywkę, ale Kevin Picard w 84. minucie strzałem głową zapewnił nam awans do dalszej fazy rozgrywek!

 

05.01.2025 Stade Marcel-Picot, Tomblaine: 19,965 widzów

9RPF AS Nancy [2L] - RC Strasbourg [1L] 1:2 (1:1) 

 

13. W. Cordoba 0:1

31. R. Alioui 1:1

84. K. Picard 1:2

Odnośnik do komentarza

W 10 rundzie Pucharu Francji dostaliśmy za przeciwnika zespół Stade de Reims, a więc drużynę broniącą się przed spadkiem z Ligue 1. Powinniśmy ich ograć, ale zapewne zadecyduje dyspozycji dnia. 

 

Ten wpis będzie trochę krótszy, albowiem w przerwie między meczami pucharowymi postanowiłem rozegrać sparing ze szkockim St. Johnstone. Rywale dosyć wyraźnie odstawali poziomem od naszej drużyny, co skończyło się miłym dla oka wynikiem. Dwukrotnie do siatki gospodarzy trafił młodziutki Ruiz, a kolejne trafienie zanotował także Sowah, który jak na razie nie może się przebić na stałe do pierwszego składu. Picard, Moser oraz Mosnier są po prostu lepsi, ale w przyszłym sezonie na pewno zrezygnuje z aż tylu wypożyczeń. Tak czy siak sparing na duży plus. 

 

08.01.2025 McDiarmid Park, Perth: 2,209 widzów

TOW St. Johnstone [SCO] - RC Strasbourg [FRA] 0:4 (0:2)

 

6. A. Myo Oo 0:1 sam.

10. M. Ruiz 0:2

68. K. Sowah 0:3

82. M. Ruiz 0:4

Odnośnik do komentarza

FC Nantes było naszym kolejnym przeciwnikiem w Pucharze Ligi. Te rozgrywki wchodziły już w fazę ćwierćfinałów, także to już nie było byle co. Gospodarze tego meczu w lidze spisywali się nieco gorzej od nas, tak więc kibice oraz eksperci spodziewali się wyrównanego pojedynku. Był to szalony mecz, co odczuł zwłaszcza Mickaël Moser, który otworzył wynik meczu strzałem samobójczym, w skutek czego musieliśmy gonić wynik. W późniejszej fazie meczu skrzydłowy wypożyczony z Monaco trafiał już do właściwej bramki, co dało nam awans do półfinału! Dublet młodego Francuza przedzielił strzał Christenssona, który jest w naprawdę niezłej formie. Oby tak dalej. 

 

15.01.2025 Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau, Nantes: 34,463 widzów

1/4PL FC Nantes [1L] - RC Strasbourg [1L] 1:3 (1:1) TV

 

20. M. Moser 1:0 sam.

40. M. Moser 1:1

49. H. Christensson 1:2

60. M. Moser 1:3

Odnośnik do komentarza

W półfinale Coupe de la Ligue trafiliśmy na Paris Saint-Germain, co raczej przekreśla nasze szanse na zdobycie trofeum, ale cóż - powalczymy na pewno. 

 

Rundę rewanżową Ligue 1 rozpoczynaliśmy wyjazdowym spotkaniem z 10. zespołem ligi, Dijon FCO. Na jesieni ulegliśmy im przed własną publicznością 0:2, tak więc liczyliśmy na odkucie się w 20. kolejce. Pierwsza połowa przebiegła jednak pod znakiem wzajemnej destrukcji, co nie przyniosło kibicom bramek. Ponad 15,000 kibiców różnie zareagowało jednak na trafienie Fonsinho, która dała prowadzenie gospodarzom. I gdy wydawało się, że Dijon po raz drugi w tym sezonie zdoła z nami wygrać, to Williamson Cordoba wziął sprawy w swoje ręce i w 87. minucie wyrównał stan tej rywalizacji na 1:1. Ten wynik utrzymał się do końca, co jednak nie sprawiło, iż byłem usatysfakcjonowany jednym punktem. Dla mnie były to dwa bardzo głupio oddane oczka. 

 

18.01.2025 Parc des Sports Gaston Gerard, Dijon: 15,459 widzów

L20 Dijon FCO [10] - RC Strasbourg [5] 1:1 (0:0) TV

 

54. Fonsinho 1:0

87. W. Cordoba 1:1

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym przeciwnikiem była drużyna AS Saint-Etienne, która podzieliła się z nami punktami w pierwszej fazie rozgrywek (na wyjeździe zremisowaliśmy 2:2). My, by bronić miejsca dającego możliwość gry w Europie, musieliśmy zacząć wygrywać, gdyż Marsylia oraz Nantes nie opuszczały nas ani na krok. Fanom Strasbourga przypomniał się Nabil Alioui, który po fenomenalnym początku sezonu został zepchnięty w cień przez Williamsona Cordobe, ale Kolumbijczyk z powodu drobnego urazu zagrać nie mógł. 25-letni Francuz wykorzystał tę absencję doskonale, strzelając swoje pierwsze dwa gole w lidze w tym sezonie! Swoje dołożył także Kwaku Sowah, co sprawiło, że wygrywamy z Koniczynkami aż 3:0 i wobec porażki Marsylczyków z PSG umacniamy się na szóstym miejscu w tabeli!

 

25.01.2025 Stade de La Meinau, Strasbourg: 27,638 widzów

L21 RC Strasbourg [6] - AS Saint-Etienne [10] 3:0 (1:0) TV

 

35. N. Alioui 1:0

61. K. Sowah 2:0

90+4. N. Alioui 3:0

Odnośnik do komentarza

Ała. Tyle mogę powiedzieć o meczu półfinałowym Coupe de la Ligue przeciwko wielkiemu bogatemu Paris Saint-Germain. Po ośmiu minutach przegrywaliśmy już 0:2, po dwóch trafieniach kolejnego złotego dziecka portugalskiego futbolu, Marcosie Gomesie, który robił jak chciał naszych defensorów. Co prawda gol Nabila Aliouiego na nowo rozbudził moje nadzieje na jakikolwiek korzystny rezultat, jednak te rozwiał dobitnie najpierw Neymar, a jeszcze przed końcem pierwszej części gry Giovani Lo Celso. Pod sam koniec tego żenującego w naszym wykonaniu spotkania dwukrotnie Zawadzkiego pokonał Moise Kean, co przypieczętowało naszą kompromitację. 1:6 i odpadamy z Pucharu Ligi. 

 

28.01.2025 Parc des Princes, Paryż: 42,657 widzów

1/2PL Paris Saint-Germain [1L] - RC Strasbourg [1L] 6:1 (4:1) TV

 

5. M. Gomes 1:0

8. M. Gomes 2:0

11. N. Alioui 2:1

19. Neymar 3:1

40. G. Lo Celso 4:1 

81. M. Kean 5:1

86. M. Kean 6:1

Odnośnik do komentarza

PSG za mocne, napakowane gwiazdami od bramki po rezerwę, więc mnie absolutnie nie dziwi taki wynik. Nie wiem jakim cudem rozbiliśmy ich w lidze 3:0, chyba najlepszy mecz w Strasbourgu za mojej kadencji ;)

 

Po kompromitacji w Pucharze Ligi przyszedł czas na granie w ramach 10. rundy Pucharu Francji, gdzie naszym rywalem był zespół Stade de Reims. Chcieliśmy zmyć z oczu kibiców blamaż z poprzedniego spotkania, tak więc wyszliśmy bardzo zmotywowani, i to się opłaciło. Już w pierwszej akcji meczu na prowadzenie wyprowadził nas Kevin Picard, ale najlepszy na boisku był zdecydowanie Sebastian Szymański, który zdobył dwie bramki. Ogólnie nasza gra wyglądała dużo lepiej niż w poprzednim pojedynku, a jedyną rysę na szkle tworzy kontuzja Duaha, który wypadł na 3-4 miesiące. Tym samym w tym sezonie chyba już go na boisku nie zobaczymy, a szkoda, bo Belg ma wielki talent i powoli zaczynał wygryzać Aguilara. W kolejnej rundzie czeka na nas kolejny pierwszoligowiec, Amiens SC

 

05.02.2025 Stade de La Meinau, Strasbourg: 32,000 widzów

10RPF RC Strasbourg [1L] - Stade de Reims [1L] 6:0 (4:0) TV

 

1. K. Picard 1:0

20. S. Szymański 2:0

34. B. Andre 3:0

41. D. Duah (S) knt.

45+1. S. Szymański 4:0

60. H. Christensson 5:0

80. W. Cordoba 6:0

Odnośnik do komentarza

Oj była :P

 

Pogrom Reims podbudował nas przed najważniejszym chyba meczem w sezonie, a mowa tutaj o pojedynku z Olympique Marsylia, które naciska na nas w tabeli. Niebiescy z południa podejmowali nas przed ponad 50,000 widzów, tak więc nikt z Marsylii nie liczył na nic innego, jak tylko wygrana. Nasza gra ostatnio przypominała szachownicę, co skrzętnie zostało w tym pojedynku wykorzystane. Najpierw znany nam już Dilrosun, a następnie Mejia Moreno pozbawili nas wszelkich złudzeń na sprawienie niespodzianki. Co prawda kontaktowego gola w doliczonym czasie gry zdobył Moser, ale to było na tyle. Zasłużenie ulegamy więc OM 1:2. 

 

09.02.2025 Stade Orange Velodrome, Marsylia: 50,977 widzów

L22 Olympique Marsylia [7] - RC Strasbourg [6] 2:1 (0:0) TV

 

58. J. Dilrosun 1:0

68. J. Mejia Moreno 2:0

90+4. M. Moser 2:1

 

Odnośnik do komentarza

Wyjazdowy mecz z Austrią Wiedeń w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy przebiegł pod znakiem niespodziewanych wydarzeń. Po pierwsze pojawienie się w meczowej osiemnastce młodego Le Meura, który następnie wszedł na boisko, kosztem chociażby Sowaha czy dużo bardziej ogranego Khoualeda. Co prawda miałem ku temu podstawy, gdyż od 23. minuty prowadziliśmy na Franz-Horr Stadion po bramce Mathiasa Ruiza, co pozwoliło nam kontrolować ten mecz. Niespodziewanie jednak w ostatniej doliczonej minucie gry najwyżej po rzucie rożnym wyskoczył Paddy McNair, co dało Austriakom jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik w rewanżu. Ten już za tydzień na Stade de La Meinau. 

 

13.02.2025 Franz-Horr Stadion, Wiedeń: 17,500 widzów

1RLE Austria Wiedeń [AUT] - RC Strasbourg [FRA] 1:1 (0:1) TV

 

23. M. Ruiz 0:1

90+4. P. McNair 1:1

Odnośnik do komentarza

Zawsze lepiej zremisować 1:1 niż przegrać 0:1 :P

 

W kolejnej kolejce ligowej podejmowaliśmy niesamowite dotychczas AS Monaco, które miało w swoich szeregach świetnego wychowanka Genoi, Pietro Pellegriego. To właśnie Włoch był kluczową postacią w tym pojedynku, gdyż po jego bramce z 42. minuty gościom udało się zgarnąć całą pulę. Nasza nikła porażka jest także zasługą Bartka Zawadzkiego, który swoimi fenomenalnymi interwencjami nie raz uchronił nas od straty kolejnych goli. Nie udaje nam się uniknąć drugiej ligowej porażki z rzędu, co wobec niekorzystnych wynikach na innych stadionach powiększa naszą stratę punktową do szóstego miejsca. 

 

16.02.2025 Stade de La Meinau, Strasbourg: 24,924 widzów

L23 RC Strasbourg [8] - AS Monaco [3] 0:1 (0:1) TV

 

42. P. Pellegri 0:1

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Austrią Wiedeń w ramach rozgrywek Ligi Europy zapowiadał się na niezwykle interesujące widowisko, gdyż sprawa awansu wciąż pozostawała kwestią otwartą. Po remisie 1:1 w pięknej stolicy Austrii byliśmy faworytami, ale chcieliśmy udowodnić to także na boisku. Szybko objęliśmy prowadzenie, gdy Sebastian Szymański pewnie wyegzekwował rzut karny, co pozwoliło nam kontrolować mecz i nastawić się na kontry. Dwa z takich szybkich ataków zakończyły się powodzeniem w drugiej części gry, a czwartego gola goście wbili sobie sami. Po pewnej wygranej awansujemy więc dalej, a mi pozostało liczyć już chyba tylko na bardzo korzystne losowanie, bo w grze są takie ekipy jak Bayern Monachium, Benfica, Arsenal, Manchester United czy Borussia Dortmund. W razie braku szczęścia o awans dalej będzie więc cholernie trudno. 

 

20.02.2025 Stade de La Meinau, Strasbourg: 32,000 widzów

1RLE RC Strasbourg [FRA] - Austria Wiedeń [AUT] 4:0 (1:0) TV

 

12. S. Szymański 1:0 rz.k.

67. W. Cordoba 2:0

75. K. Sowah 3:0

87. C. Duda 4:0 sam.

 

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...