Skocz do zawartości

The Confession


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

A to zwracam honor, postaram się jak najszybciej opisać resztę eliminacji i przejść do nowej przygody klubowej :>

 

W październiku czekał nas wyjazdowy mecz na Islandii, a później sparing z egzotycznym, ale zawsze groźnym Kamerunem. Najpierw jednak musieliśmy stawić czoło jednej z rewelacji EURO 2016, a więc drużynie Islandii, która nadal utrzymywała iluzoryczne szansę na awans na główny turniej rozgrywany w Niemczech. Samo spotkanie rozpoczęliśmy w dobrym stylu, gdy już w 8. minucie pomocnik portugalskiej Bragi, Erdal Rakip, dał nam prowadzenie, strzelając swojego dziesiątego gola dla reprezentacji. Gospodarze nie chcieli dać za wygraną, ale tego dnia byliśmy po prostu lepsi w każdym aspekcie gry. Na 2:0 trafił w końcówce Victor Lindelof, który wykorzystał rzut rożny bity przez Emila Fosrberga. Kolejne trzy oczka wydatnie przybliżają nas do awansu na główny turniej! 

 

12.10.2023 Laugardalsvöllur, Reykjavik: 9,522 widzów

ELE06 Islandia [3] - Szwecja [1] 0:2 (0:1)

 

8. E. Rakip 0:1

83. V. Lindelof 0:2

 

Odnośnik do komentarza

Kamerun zajmował 18. miejsce w rankingu FIFA, co przy naszej 15. pozycji dawało nadzieję, że będzie to wyrównany mecz. Niestety zespół z Czarnego Lądu na mroźnym terenie w Sztokholmie nie przypominał w niczym tej samej drużyny, która niespełna trzy miesiące wcześniej wygrała Puchar Afryki. W pierwszej połowie co prawda gola nie strzeliliśmy, ale udało się wyjść na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Bessile. Po zmianie stron maszyna ruszyła, a swoją dobrą formę potwierdził Erdal Rakip, strzelając drugą bramkę w drugim kolejnym reprezentacyjnym meczu. Następnie swojego pierwszego gola w debiucie w seniorskiej kadrze zdobył napastnik francuskiego Stade Rennais, 21-letni Tim Prica! Wynik na efektowne 4:0 ustalił Alexander Isak, który wykończył dośrodkowanie z lewej strony. W listopadzie czekają nas ostatnie dwa mecze w eliminacjach EURO, a później sparingi i (raczej nikt nie ma tutaj wątpliwości) właściwy turniej! 

 

17.10.2023 Friends Arena, Sztokholm: 32,337 widzów

TOW Szwecja [15] - Kamerun [18] 4:0 (1:0)

 

22. L. Bessile 1:0 sam.

52. E. Rakip 2:0

63. T. Prica 3:0

72. A. Isak 4:0

Odnośnik do komentarza

Listopad rozpoczęliśmy meczem domowym z Anglikami, którzy mogli wyjść bezpośrednio tylko w przypadku wygranej z nami. Graliśmy jednak u siebie, gdzie potrafimy osiągać naprawdę świetne rezultaty, co objawiało się chociażby w meczach z zawsze groźną Islandią (3:0) czy niedawnym sparingiem z Kamerunem (4:0). Przez pierwszą część gry obie drużyny prezentowały podobny poziom, co przełożyło się na bezbramkowy remis. Po zmianie stron wrzuciliśmy jednak wyższy bieg, a pogrom rozpoczął stoper Nicei, Hugo Andersson, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach Blågult. W 71. minucie wynik tej rywalizacji podwyższył John Guidetti, dzięki czemu mogliśmy na spokojnie przejść na grę z kontrataku. Zaowocowało to kolejnymi dwoma bramkami, które zdobyliśmy już w doliczonym czasie gry. 4:0 z wielkimi Anglikami stało się faktem! Niesamowity mecz naszych zawodników i to już jest pewne - Szwecja zagra na EURO 2024 w Niemczech!

 

18.11.2023 Friends Arena, Sztokholm: 50,000 widzów

ELE07 Szwecja [1] - Anglia [2] 4:0 (0:0)

 

50. H. Andersson 1:0

71. J. Guidetti 2:0

90+1. A. Isak 3:0

90+5. M. Svanberg 4:0

Odnośnik do komentarza

Meczem kończącym eliminacje, a także świetny rok kalendarzowy, był pojedynek w Sztokholmie z Litwą, którą w Wilnie pokonaliśmy 3:1. Przed własną publicznością nie mieliśmy jednak żadnej litości dla gości ze wschodu. Po nieco ponad dwudziestu minutach na listę strzelców zdołali się już wpisać Isak, Guidetti oraz Claesson, co dało nam okazałe prowadzenie. Jeszcze przed zmianą stron na 4:0 podwyższył Rakip, który w 54. minucie niestety zszedł z boiska z urazem, który - jak się później okazało - groźny nie był. Na 5:0 trafił w swoim stylu Emil Forsberg, ale Litwini zdołali zdobyć bramkę honorową, a to za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez rodowitego obywatela tegoż kraju - Marquinhosa. Ostatnie słowo w tym meczu - jak i w całych elimkach - należało do Mattiasa Svanberga, który ustalił wynik na efektowne 6:1 i tym samym bardzo udanie kończymy rok 2023.

 

21.11.2023 Friends Arena, Sztokholm: 37,412 widzów

ELE08 Szwecja [1] - Litwa [4] 6:1 (4:0)

 

9. A. Isak 1:0

11. J. Guidetti 2:0

21. V. Claesson 3:0

23. E. Rakip 4:0

54. E. Rakip (S) knt.

66. E. Forsberg 5:0

73. Marquinhos 5:1 rz.k.

88. M. Svanberg 6:1

 

Spoiler

UjoGLmv.png

Odnośnik do komentarza

Złotą Piłkę za rok 2023 otrzymał napastnik Manchesteru City, Kylian Mbappe. Cóż, żadne zaskoczenie. Na drugim miejscu uplasował się gwiazdor Liverpoolu, Mo Salah, a na trzeciej pozycji znalazł się klubowy kolega Francuza, Kevin De Bruyne

 

W styczniu rozegraliśmy jedno spotkanie sparingowe, a naszym rywalem był dobrze znany Cypr. Jak to było w zeszłym roku z Finlandią, w tym meczu mogli zagrać tylko zawodnicy grający na codzień w Skandynawii, a sam pojedynek odbywał się tym razem w Kuwejcie. Jak widzicie przez naszą dobrą postawę awansowaliśmy na 12. pozycję w rankingu FIFA, zostawiając za nami takie drużyny jak chociażby Hiszpania, Kolumbia czy Urugwaj. Niestety w meczu ze 116. drużyną tegoż rankingu nie poszło nam najlepiej, gdyż jedynie zremisowaliśmy. Dwukrotnie Cypryjczycy wychodzili na prowadzenie, lecz dwukrotnie także udało nam się doprowadzić do wyrównania. Co prawda w 75. minucie jeden z rywali otrzymał czerwoną kartkę, ale nie zdołaliśmy przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Następne pojedynki to mecze towarzyskie z reprezentacją Holandii oraz Polską, które odbędą się pod koniec marca. 

 

22.01.2024 Sabah Al-Salem Stadium, Al-Mansorijja: 12,550 widzów

TOW Cypr [116] - Szwecja [12] 2:2 (1:1)

 

10. C. Makridis 1:0

26. C. Strandberg 1:1

62. V. Tornaris 2:1

67. R. Wikström 2:2

75. G. Michail (C) cz.k.

Odnośnik do komentarza

No ładny meczyk, nie powiem że nie :D

 

Pierwszym rywalem w marcowym sparingu była ekipa Holandii, która aktualnie plasuje się na 10. miejscu w rankingu FIFA. Co prawda my byliśmy notowani dwie pozycje niżej, ale bukmacherzy stawiali nas w roli faworytów, głównie chyba przez udane eliminacje do EURO (w tabeli zbiorczej byliśmy na drugim miejscu, zaraz za Włochami!). Szybko potwierdziliśmy tą teorie, gdy już w 2. minucie debiutanckiego gola dla reprezentacji zdobył Dejan Kulusevski, a więc pomocnik włoskiej Atalanty. Na odpowiedź Oranje nie czekaliśmy długo, gdyż jeszcze w pierwszej połowie Davy Klaassen skutecznie wyegzekwował rzut karny, a w 39. minucie złote dziecko holenderskiego futbolu, Felitciano Cijntjie, zdobyło ostatniego gola w tym pojedynku. Przegrywamy więc 1:2, ale nasza postawa wstydu nam nie przyniosła. 

 

22.03.2024 Friends Arena, Sztokholm: 32,358 widzów

TOW Szwecja [12] - Holandia [10] 1:2 (1:2)

 

2. D. Kulusevski 1:0

25. D. Klaassen 1:1 rz.k.

39. F. Cijntje 1:2

Odnośnik do komentarza

@jmk to patrz teraz :P

 

Zaledwie cztery dni temu udaliśmy się do mojej ojczyzny, by na Stadionie Śląskim stawić czoło drużynie Polski. Drużynie, której przewodzą rozgrywajacy Napoli Piotr Zieliński, a także strzelający w barwach AS Monaco Krzysztof Piątek. My przyjechaliśmy do Chorzowa bez kontuzjowanego Emila Forsberga, ale za to z całą inną plejadą gwiazd skandynawskiego futbolu. Standardowo bardzo skuteczni byli środkowi pomocnicy, gdyż zarówno Rakip, jak i Kulusevski zanotowali po jednym trafieniu. Do przerwy było jednak aż 3:0, albowiem swoją cegiełkę do tego dołożył także i Alexader Isak. Po zmianie stron szybko zakończyliśmy to spotkanie, kiedy to prawy obrońca Wahlqvist dobił Polaków. Strzały rezerwowych Eliassona oraz Engvalla stanowiły dopełnienie całego procesu egzekucji. 6:0. Pogrom.

 

26.03.2024 Stadion Śląski, Chorzów: 24,794 widzów

TOW Polska [19] - Szwecja [12] 0:6 (0:3)

 

8. E. Rakip 0:1

24. D. Kulusevski 0:2

34. A. Isak 0:3

51. L. Wahlqvist 0:4

58. N. Eliasson 0:5

69. G. Engvall 0:6

Odnośnik do komentarza

11.04.2024 roku odbyło się losowanie grup na EURO 2024 w Niemczech. Byliśmy losowani z pierwszego koszyka (13. miejsce w rankingu, spadliśmy ze względu na porażkę z Holendrami), a za rywali otrzymaliśmy zespoły Polski (20.), Grecji (55.) oraz Irlandii Północnej (66.). Innego scenariusza niż wyjście z pierwszego miejsca sobie nie wyobrażam. Przed turniejem zagramy dwa mecze kontrolne - z Chorwacją oraz Belgią - by sprawdzić naszą formę przed właściwym turniejem. Moim celem jest ćwierćfinał, ale oczywiście powalczymy o złoto, bo po cóż innego jedzie się na Mistrzostwa Europy.

 

Kilkanaście dni później odbyło się także losowanie Ligi Narodów. Gramy w dywizji A, a naszymi przeciwnikami zostały drużyny Anglii (8.) oraz Włoch (6.). Nie będę się rozpisywał na temat ewentualnych celów w tym turnieju, gdyż nie wiem czy po EURO nie zrezygnuje z funkcji selekcjonera reprezentacji Szwecji. 

Odnośnik do komentarza

12 maja natomiast stało się coś, na co wszyscy fani mojej osoby czekali. Dość niespodziewanie, ale zostałem zaprezentowany jako nowy trener Racing Club de Strasbourg Alace, a więc 17. zespołu ostatniego sezonu Ligue 1. Gdy podpisywałem kontrakt pod koniec kampanii 2022/2023 myślałem, że od razu zasiądę za sterami klubu, ale nie doczytałem, że umowa ma obowiązywać od końca sezonu 2023/2024. Sęk w tym, że do rozegrania pozostały nam jeszcze... dwie ligowe kolejki! W tym sezonie RC Strasbourg grał zdecydowanie ponad stan, gdyż aktualnie moi nowi podopieczni zajmują 8. pozycję w tabeli, z matematycznymi szansami gry w eliminacjach do Ligi Europy! Przed nami jeszcze pojedynki z FC Metz oraz Reims, ale ja skupię się przede wszystkim na poznaniu zespołu oraz sztabu szkoleniowego francuskiej drużyny. Jeszcze wypadałoby wspomnieć coś o zarobkach, gdyż mój nowy kontrakt opiewa na €53.000 miesięcznie! Dla porównania w JuAS najwięcej zarabiałem €1.300/miesiąc, a w Hapoelu €4.800/ miesiąc, tak więc różnica jest przeogromna. Największym problemem klubu są bez wątpienia finanse, gdyż jesteśmy na minusie jakieś 11 milionów euro, a także mamy przekroczony budżet płac. Ale cóż, jak to się mówi - ahoj przygodo! Kadry oraz sztabu na razie nie chce przedstawiać, zrobię to po dokończeniu ligi przy okazji  tradycyjnego podsumowania sezonu. Pro forma - skończyłem kurs na kontynentalną licencję A, a moja reputacja skoczyła do 55%. Progres jest.

 

Co do obiektów, jakie zastałem we Francji, to nasza baza treningowa stoi na dobrym poziomie, tak samo zresztą jak obiekty młodzieżowe. Niestety co do szkolenia młodzieży to zarówno system szkolenia, jak i siatka wyszukiwania talentów stoją na przeciętnym poziomie i to będę się starał poprawić w przyszłości. Na codzień swoje mecze gramy na mieszczącym 32.000 widzów Stade de La Meinau w Strasbourgu. Sztab szkoleniowy natomiast stoi na całkiem przyzwoitym poziomie, ale bliżej przedstawię go przy okazji prezentacji całej kadry zespołu. 

 

12.05.2024

Kraj: Francja

Liga: Ligue 1 Conforama (pierwszy poziom rozgrywek) 

Klub: Racing Club de Strasbourg Alace 

Pozycja w lidze: 8. (prognoza 16.)

Puchar Francji (Coupe de France): 9. runda (0:3 vs Lille OSC; oczekiwania: 11. runda)

Puchar Ligi (Coupe de la Ligue): 3. runda (1:1k vs Lille OSC; oczekiwania: 4. runda) 

Kontrakt: €53.000/miesiąc; do 30 czerwca 2025

Finanse: -€11.376.560 => Transfery: €0 => Płace: €1.677.070 (€1.588.908)/miesiąc

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Już w pierwszym meczu po podpisaniu kontraktu ze Strasbourgiem czekał mnie arcyważny pojedynek, gdyż jechaliśmy do 11. w tabeli FC Metz, by na stadionie odwiecznych rywali rozegrać derby Est. W doborze pierwszego składu sugerowałem się dosyć mocno podpowiedziami mojego asystenta, ale jak się okazało był to świetny wybór. Wpierw jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola już w 7. minucie okazał się być Kamer Qaka. Na naszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać, gdyż niemal po pół godzinie gry do siatki Metz trafił nasz 18-letni skrzydłowy, Mickaël Moser, który niestety jest tylko wypożyczony z AS Monaco. Na liście strzelców jeszcze przed przerwą zameldował się jeszcze Benik Afobe, który także jest u nas tylko na wypożyczeniu (ze Stoke City). Trzeci gol był autorstwa naszego doświadczonego 33-letniego stopera, Stefana Mitrovica, który wykorzystał centrę z rzutu wolnego. Co prawda gospodarze zdołali złapać jeszcze kontakt, ale drugie trafienie Mosera podcięło im skrzydła i w dobrym stylu odnosimy pierwsze zwycięstwo pod moją wodzą!

 

15.05.2024 Stade Saint-Symphorien, Longeville-les-Metz: 25,865 widzów

L37 FC Metz [11] - RC Strasbourg [8] 2:4 (1:2)

 

7. K. Qaka 1:0

29. M. Moser 1:1

36. B. Afobe 1:2

71. S. Mitrovic 1:3

80. A. Messaoudi 2:3

88. M. Moser 2:4

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję powtórzyć taki wynik na EURO, to może w końcu wyleją Jacka Magierę i wezmą mnie :P Co do klubu, to od razu mówię, że będzie trzęsienie ziemi w lecie, bo goście kasują po €60.000 za siedzenie na trybunach. Pewnie kibice będą mnie nienawidzić, szatnia też, ale przynajmniej księgowa będzie happy :D

 

W ostatnim meczu z broniącym się przed spadkiem Reims mieliśmy jedno zadanie - odeprzeć atak Nicei na miejsce numer siedem, które dawało grę w pucharach, i które udało nam się wywalczyć po wygranej nad FC Metz. Zaczęliśmy świetnie, gdy już w 7. minucie nasz lewy obrońca Leart Paqarada zapędził się do przodu, co skończyło się szybkim otwarciem wyniku na naszą korzyść. Gospodarze walczyli o życie, ale w drugiej połowie podcięliśmy im skrzydła. Dwa ostatnie trafienia dla Strasbourga w sezonie 2023/24 były autorstwem 34-letniej legendy klubu, Jonasa Martina, który po siedmiu latach gry w klubie odchodzi na wolny transfer. My natomiast pewnie wygrywamy i już w lecie zagramy w eliminacjach Ligi Europy, które zaczniemy od drugiej rundy. Do tego czasu czekają nas jeszcze piekielne ciężkie dni na polu transferowym, a także przecież Mistrzostwa Europy ze Szwecją!

 

18.05.2024 Stade Auguste-Delaune, Reims: 20,164 widzów

L38 Reims [17] - RC Strasbourg [7] 0:3 (0:1) TV

 

7. L. Paqarada 0:1

51. J. Martin 0:2

70. J. Martin 0:3

 

Spoiler

TvYIf9s.png

 

Odnośnik do komentarza

Specjalnie dopisuje zarobki danych zawodników, żebyście mieli całkowity obraz tej katastrofy finansowej. Moim celem jest zredukować wydatki tak, by najlepsi gracze zarabiali po €80-90.000 na miesiąc i to jest absolutny maks. Trzeba pozbyć się emerytowanych pasożytów, a w ich miejsce sprowadzić młodych albo ogranych ligowców, nie wykluczam także wypożyczeń. Większość kadry jest tutaj od początku rozgrywki, a zaraz przecież będziemy zaczynać siódmy sezon tej kariery! 

 

Bramkarze:

Matz Sels (32, GK; BEL U-21: 3/0) [33-0-0-6.75] €100.000/miesiąc

Nordin Jackers (26, GK; BEL U-21: 1/0) [8-0-0-6.29] €29.500/miesiąc

 

Na bramce mamy dwóch Belgów, którzy w tym sezonie prezentowali się bardzo poprawnie. Obydwu będę się jednak starał pozbyć, a Matza Selsa w pierwszej kolejności. €100.000 miesięcznie dla 32-letniego bramkarza, który jest mocno przeciętny? Podziękuje. Co do Jackersa to jako drugi goalkeeper nadaje się idealnie, ale jego pensja także do najniższych w zespole nie należy, więc na pewno będę chciał sprowadzić kogoś młodego na tą pozycję. Cóż, może Bartka Zawadzkiego z Hapoelu? 

 

Lewi obrońcy: 

Leart Paqarada (29, DL-ML; KVX: 62/3) [37-1-11-7.09] €70.000/miesiąc

 

Lewa obrona to królestwo reprezentanta Kosowa, Learta Paqarady, który mimo zarabiania €70.000 miesięcznie jest warty tych pieniędzy. Jedenaście asyst i jeden gol w 37 występach to dobry wynik, dzięki czemu wychowanek Bayeru Leverkusen ma pewne miejsce na lewej flance w kolejnym sezonie. Być może sprowadzę mu konkurenta, ale to także jeszcze nic pewnego

 

Środkowi obrońcy:

Stefan Mitrovic (33, DC-DM; SRB: 13/0) [33-2-0-6.83] €55.000/miesiąc

Stephane Sparagna (29, DC-DM; FRA) [31-0-4-6.74] €47.000/miesiąc

Amir Rrahmani (30, DC-DM; KVX: 56/1) [13-1-6.99] €15.750/miesiąc

 

Środek bloku defensywnego spisywał się poprawnie, ale Stefanowi Mitrovicowi kończy się w czerwcu kontrakt, a i ja nie chcę go dłużej trzymać w zespole. Swoje w tym sezonie zrobił, ale lata lecą, a ja chcę odmłodzić kadrę. Sparagna jest bardzo dobrym wyborem, nie zarabia za dużo, więc zostanie z nami i będzie jednym z filarów nowego Strasbourga. Rrahmaniego najchętniej bym się pozbył, ale mimo 30 lat na karku zarabia relatywnie mało pieniędzy, a taki rezerwowy jak on może być kluczowy w nadchodzącym sezonie. Jeżeli uda mi się ściągnąć dwóch-trzech nowych stoperów, to reprezentant Kosowa najpewniej się z nami pożegna. 

 

Prawi obrońcy:

Karlo Bartolec (29, DR-MR; CRO: 1/0) [20-0-3-6.84] €72.500/miesiąc

Kenny Lala (32, DR/DC; FRA) [32-1-2-7.06] €90.500/miesiąc

 

Na prawej stronie obrony szykowana jest prawdziwa rewolucja. Obydwu zawodników odejdzie ze względu na znaczący dysonans pomiędzy umiejętnościami, a kasą płynącą do nich co miesiąc z konta klubu. Karlo Bartolec to dla mnie całkowite nieporozumienie. Gość jest rezerwowym, a zarabia więcej niż nasi podstawowi stoperzy oraz lewy obrońca. Kenny Lala coś tam jeszcze grał, ale 32 lata robią też swoje, więc doświadczony Francuz również odchodzi z klubu. 

 

Odnośnik do komentarza

Taki jest plan, ale zobaczymy jak wyjdzie. Będę chciał zostawić tylko Ajorque, ale jeszcze do końca nie wiem co z nim zrobić, bo jest dobrym graczem i legendą klubową. Ale reszta robi adios, choć to nie po francusku :P

 

Środkowi pomocnicy: 

Jonas Martin (34, MC-DM/AMC; FRA) [35-4-3-6.83] €112.000/miesiąc

Cheick Doukoure (31, MC-DM; CIV: 20/1) [33-4-3-6.78] €18.750/miesiąc; wyp. z Levante UD

Adrien Thomasson (30, MC/ML-DM-AMR; FRA) [35-2-4-6.60] €123.000/miesiąc 

Badji Issebere (21, MC; MLI: 5/0 ) [7-0-0-6.52] €4.700/miesiąc

 

W środku pomocy także będą potrzebne wzmocnienia. Jonasowi Martinowi kończy się kontrakt, a transfer Thomassona jest już dogadany, i tak dwójka emerytów z największymi kontraktami w drużynie pożegna się z nami już za miesiąc. Cheick Doucoure wraca do Levante, ale będę mu się bacznie przyglądał, bo dużo nie zarabia, a jakość do naszej gry wnosił całkiem niezłą. Badji Issebere to melodia przyszłości, użyteczna zapchajdziura. 

 

Lewi pomocnicy:

Andre Schurrle (33, ML/MC/MR-AML/AMC/AMR-SC; GER: 57/22) [40-4-46.98] €58.000/miesiąc; wyp. z Real Sociedad

Moustapha Kone (20, ML/AML; CIV U-20: 1/0) [5-0-0-6.73] €12.000/miesiąc

 

Na lewej stronie grał bardzo doświadczony Andre Schurrle, który wraca jednak do Realu Sociedad, a ja nie zamierzam mu się więcej przyglądać. Jedyną alternatywą na tej pozycji był młodziutki Moustapha Kone, także tutaj też przydadzą się porządne wzmocnienia. Cóż, może sięgniemy po moich byłych podopiecznych z Izraela? 

 

Prawi pomocnicy:

Kasper Kusk (32, MR/MC/ML-AMR/AMC/AML; DEN: 8/0) [23-1-0-6.84] €50.500/miesiąc

Mickaël Moser (18, MR-AMR/AML; FRA) [36-3-5-6.76] €13.000/miesiąc; wyp. z AS Monaco

 

Na lewej stronie mieliśmy naszego asa, Mickaëla Mosera, który jednak był niestety tylko wypożyczony z AS Monaco. Co prawda złożyłem pismo do klubu z księstwa, wnioskujące o jeszcze roczne wypożyczenie nam 18-latka, ale sukces tego przedsięwzięcia jest bardzo wątpliwy. Kasper Kusk definitywnie od nas odchodzi, gdyż nie zamierzam płacić €50.000 za siedzenie na trybunach, bądź na ławce rezerwowych. 

 

Rozgrywający:

Alessandro Arlotti (22, AMC-SC; FRA) [18-2-0-6.75] €38.000/miesiąc

 

Typowego rozgrywającego niestety nie posiadamy, więc będę chciał sięgnąć chyba po znanego Renana Gustavo, który na francuskich boiskach powinien sobie poradzić doskonale. Z konieczności grał tutaj Alessandro Arlotti, ale nie wiem czy także nie będę chciał się go pozbyć. Wszystko zależy od wzmocnień, które uda mi się poczynić. 

 

Napastnicy:

Benik Afobe (31, SC-AML/AMC/AMR; ENG) [37-13-1-6.74] €29.500/miesiąc; wyp. ze Stoke City

Nabil Alioui (25, SC-AML/AMC/ARM; FRA) [29-2-1-6.70] €45.500/miesiąc

Nuno Da Costa (33, SC-AML/AMC/AMR; CPV: 33/9) [0-0-0-0] €64.000/miesiąc

Idriss Saadi (32, SC-AML/AMR; FRA) [0-0-0-0] €58.500/miesiąc

Ludovic Ajorque (30, SC-AML/AMR; FRA) [37-17-3-6.89] €110.000/miesiąc

Loic Schultz (18, SC; FRA) [3-0-0-6.85] €3.400/miesiąc

 

Ja nie wiem gdzie Ci ludzie mieli oczy. Saadi oraz Da Costa co miesiąc kasowali łącznie ponad €110.000 z kasy klubu, a nie pojawili się ani razu na boisku! Sporo także zarabia Alioui, który jednak coś tam grał. Najlepszy Ludovic Ajorque także kasuje ponad sto patyków, ale jest on legendą klubu i faktycznie moim zdaniem na te pieniądze zasługuje, co tylko potwierdzają jego liczby. Benik Afobe wraca do deszczowej Anglii, a ja zostaje postawiony przed naprawdę ciężkim wyzwaniem. 

Odnośnik do komentarza

Zanim jednak wziąłem się za odbudowę finansowej płynności w RC Strasbourg, musiałem zaprezentować światu kadrę reprezentacji Szwecji na turniej Mistrzostw Europy w Niemczech. Oto zawodnicy, których powołałem już do wąskiej kadry na kontynentalne zmagania. Celem, tak jak powiedziałem, jest minimum ćwierćfinał. 

 

Bramkarze: 

Pontus Dahlberg (25, GK; 27/0; Watford)

Marko Johansson (25, GK; 0/0; Standard Liege)

Andreas Linde (30, GK; 1/0; Legia Warszawa)

 

Obrońcy:

Linus Wahlqvist (27, DR/DC; 32/1; FC Porto)

Victor Lindelof (29, DC/DR-DM; 83/2; SSC Napoli)

Hugo Andersson (25, DC-DM; 8/1; OGC Nice)

Ludwig Augustinsson (30, DL; 73/1; Tottenham)

Joel Andersson (27, DR/DL-MR; 27/0; Leicester CIty)

Felix Bejimo (26, DR; 7/0; FSV Mainz) 

Rasmus Wikstrom (23, DC/DL/DR-DM; 5/0; FC Nordsjaelland)

Pontus Jansson (33, DC-DM; 36/0; Bolton)

 

Pomocnicy:

Erdal Rakip (28, MC/MR-DM-AMC; 35/11; SC Braga)

Mattias Svanberg (25, MC-DM-AMC; 20/4; Bologna)

Niclas Eliasson (28, ML/MR-AML/AMR; 21/1/; Levante UD)

Emil Forsberg (32, AMC/AML/AMR-ML/MC/MR-DM; 96/19; Schalke 04)

Dejan Kulusevski (24, AML/AMC/AMR-ML/MC/MR-DM; 7/2; Atalanta) 

Oscar Hiljemark (31, MC-DM-AMC; 52/2; Genoa) 

Manasse Kusu (22, DM-DC; 0/0; Brondby IF)

Ken Sema (30, ML/MR-AML/AMR-DL; 11/0; Dynamo Moskwa)

 

Napastnicy:

John Guidetti (32, SC-AML/AMC/AMR; 73/32; FC Porto)

Alexander Isak (24, SC-AML/AMC/AMR; 37/16; Hoffenheim)

Gustav Engvall (28, SC-AML/AMC/AMR; 23/4; KV Mechelen)

Carlos Strandberg (28, SC-AML/AMR; 5/1; Malmo FF) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Afobe całkiem nieźle sobie radził, ale chyba bez szans na jego wykupienie. Niestety, bo bardzo by się przydał w nadchodzącym sezonie.

 

Pierwszy mecz kontrolny przed Mistrzostwami Europy rozegraliśmy z reprezentacją Chorwacji, która na EURO zagra w grupie z Bośnią, Holandią oraz Danią. Wyszliśmy nieco rezerwowym składem, ale nawet to nie usprawiedliwia naszego mocno przeciętnego występu. Do przerwy mieliśmy remis, gdyż na bramkę Marko Pjacy szybko zdołał odpowiedzieć John Guidetti. Niestety po zmianie stron drogę do siatki znalazł jedynie skrzydłowy Tottenhamu, Nikola Vlasic, który ustalił wynik na 2:1 dla zespołu z Bałkanów. Miejmy nadzieję, że to jedynie wypadek przy pracy, bo inaczej będzie wielka klapa. 

 

03.06.2024 Friends Arena, Sztokholm: 32,351 widzów

TOW Szwecja [13] - Chorwacja [12] 1:2 (1:1) 

 

40. M. Pjaca 0:1

41. J. Guidetti 1:1

51. N. Vlasic 1:2

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...