Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Vami napisał:

Ładne wzmocnienia :) Tylko czy nie za dużo nowych twarzy?

Nie no, mając w pamięci poprzedni sezon i dramatyczną wręcz walkę o utrzymanie... było wiele ogniw do zmiany, nie mogłem zwlekać.
 

***

 

#59 / Sierpień 2022

 

Na mecz pucharowy z drugoligową Spezią posłałem do boju zawodników, którzy nie wyszli kilka dni temu w potyczce z Fiorentiną, plus kilku zawodników z podstawowego składu. Spowodowane to było dość dużym natłokiem spotkań, bowiem w ciągu tygodnia mieliśmy rozegrać 3 spotkania. Drugoligowiec nie był dla nas żadną przeszkodą, a strzelanie w tym sezonie rozpoczął Aleks Rossi. Fanfary!

 

Jeszcze w ramach uzupełnienia, podam skład, który po serii sparingów został określony jako pierwszy garnitur Viceny Calcio (na zielono zawodnicy zakupieni przed sezonem):

 

Berka - Orejuela, Veeckman, Carmo, Etienne - Viviani, Majoros, Luis - Kalu, Kishna - Rossi (C)

 

Nasz snajper ogólnie rozpoczął sezon z wysokiego “C”, bo w pierwszych 3 spotkaniach Serie A ustrzelił… 3 gole. Z Romą jego gol doprowadził nawet do remisu 2:2 (po pięknej, zjawiskowej wręcz asyście Nuno Chavesa), lecz rzymianie przechylili szalę na swoją stronę. Ale już w potyczce z Chievo Verona Rossi w pojedynkę rozprawił się z rywalem, pakując piłkę do siatki dwukrotnie. I to nawet pomimo naszej czerwonej kartki w 60 minucie spotkania!

 

Później przyszły dwa remisy, no i cóż, na pewno wstydu nie było. Wpierw Jakub Berka, nasz golkiper, w pojedynkę zatrzymał Cristiano Ronaldo (który rozpoczął sezon od 4 goli w 3 meczach), a następnie nudny jak flaki z olejem mecz z Atalantą zakończył się kolejnym bezbramkowym remisem.

 

Co rzuca się w oczy, to to, że w 5 spotkaniach Serie A straciliśmy gole tylko w jednym meczu (tym z Romą), a w pozostałych czterech zachowaliśmy czyste konto. Nie muszę podkreślać, że Veeckman z parze z Carmo należą do liderów jeśli chodzi o oceny…?

 

D3cxekJ.png

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Vami napisał:

Kiedy nowy stadion? Marnie wygląda te 12 tysięcy w Serie A. Cieszy remis z Juve :)

Za 2 lata :( masakra. Pierwotny termin to był lipiec 2023, a po perturbacjach z pozwoleniem na budowę... listopad 2024 :( będzie miał pojemność 22 tysiące, nawet wyciekł jego projekt:

 

sc_freiburg_stadion02.jpg

 

sc_freiburg_stadion04.jpg

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Vami napisał:

Szkoda, że klub przenosi się do Niemiec ;););)

:D

 

39 minut temu, Vami napisał:

22 tysiące. Moja Pescara też sobie zbudowała taki na 27. Ja nie wiem czemu oni nie robią większych stadionów. Tymczasem w LA też 27...

Ja nie mam zamiaru jakoś bardzo na to narzekać, wszak pojemność zostanie podniesiona niemal dwukrotnie. Za 3 lata dobuduje się kawałek trybun ;)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, kolek23 napisał:

Piękny początek, oby tak dalej!

Tak jest!

 

4 godziny temu, jmk napisał:

Fajny ten defensor.

Noooo, też czuję do niego dużą sympatię <3 

 

***

 

#60 / Wrzesień 2022

 

Gdybym powiedział Wam kilka miesięcy temu, że zagramy przez cały miesiąc na zero z tyłu… no, byście mnie wyśmiali, to jasne. Ale tak właśnie było we wrześniu 2022 roku. Doliczając do tego 3 spotkania z sierpnia, dobiliśmy do fantastycznej passy siedmiu spotkań bez straty bramki. Niepojęte!

 

W zasadzie żadnych zmian w taktyce nie poczyniłem od zeszłego sezonu, oprócz zmniejszenia poziomu agresji w naszej grze. Odpowiedź na naszą szczelną obronę przyszła sama - byli to po prostu lepsi grajkowie w defensywie. Carmo i Veeckman tworzyli mur nie do przejścia, świetnie w bramce spisywał się Berka, boki obrony również trzymały poziom. Przy tym wszystkim jakby nieco gorzej graliśmy jednak w napadzie, aczkolwiek nie zamierzałem z tego powodu marudzić. No, może tylko nasz nowy nabytek, Miguel Luis, nieco zawodził, bo ledwie 4 kluczowe podania w 7 spotkaniach chluby mu nie przynosiły.

 

Nic to, najważniejsze, że gramy bardzo pewnie, i wszystko wskazuje na to, że koszmary z tamtego sezonu tak szybko nas nie sięgną.

 

cIxyGwV.png

Odnośnik do komentarza

#61 / Październik 2022

 

Październik jedno miał imię. Alessandro Rossi.

 

To, co cechowało cały miesiąc, to oczywiście świetna postawa naszego napastnika, ale również solidna gra naszej defensywy. Naprawdę, kiedy teraz myślę o zeszłorocznej batalii, to zachodzę w głowę, czemu nie wzmocniłem obrony, tylko pakowałem - i tak ubogie - środki finansowe w zawodników ofensywy. Ale po kolei.

 

W meczu z Empoli... były nudy. Kolejne 0:0 w tym sezonie, do którego już nieco przyzwyczailiśmy naszych kibiców. No ale to wciąż punkt do przodu.

 

W meczu z Torino straciliśmy bramkę w 93 minucie, która pozbawiła nas punktów. Pomimo, że graliśmy naprawdę niezłe spotkanie, to jednak zabrakło nam koncentracji w końcówce spotkania. Rossi 1.

 

W meczu z Lazio nie pozwoliliśmy gościom na oddanie celnego strzału. W ogóle. Przez cały mecz. Rossi 2.

 

W meczu z Genoą Alessandro Rossi ustrzelił hat-tricka w ciągu 22 minut. Król jest tylko jeden. Dzięki tym 3 bramkom znalazł się na szczycie klasyfikacji strzelców. Rossi 3, 4, i 5

 

W meczu z Udinese pierwszą asystę w sezonie zaliczył Miguel Luisa. Oczywiście do Aleksa. Rossi 6, 7.

 

W meczu z Napoli, które na tamtą chwilę było wiceliderem... pokazaliśmy futbol nie z tej planety. Wpierw piękną bramkę z dystansu, lewą nogą, strzelił Pablo Martinez. Chwilę później trafił Rossi po dośrodkowaniu z wolnego Kishny, no i dzieła zniszczenia również dokończył nasz numer dziewięć. Rossi 8, 9.

 

W meczu z SPAL, ostatnim zespołem w lidze, mieliśmy obowiązek wygrać. Piłkarze wzięli sobie moje uwagi do serca i od początku ruszyli na rywali. Dość powiedzieć, że po pierwszym kwadransie mieliśmy w statystykach już 8 strzałów (sam Rossi oddał ich 5). Co nie udało nam się w pierwszej połowie, zrobiliśmy w drugiej. Minęła ledwo minuta, i pyk, RossiGol. I to była jedyna bramka. Statystyka strzałów? 23-1. Rossi 10.

 

Po całym miesiącu było jasne: na rynek wyszła nowa marka.

 

AR9.

 

fVn7rZ9.png

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Vami napisał:

Wow! Ma klauzulę w kontrakcie? Świetne wyniki.

Żadnych klauzul. A wartość rośnie... w tej chwili to już 15 milionów euro za naszego superstrzelca!

 

12 minut temu, kolek23 napisał:

Jak tam tabelka?

Wrzucimy za miesiąc. Jest ciepło :>

Odnośnik do komentarza

#62 / Listopad 2022

 

Zgodnie z planem, listopad był przeznaczony na przygotowania do Mistrzostw Świata w Katarze, a także ich start. Z Vicenzy mamy jednego uczestnika tej imprezy - Lucas Orejuela, Kolumbijczyk, jedzie jako pewniak na prawą stronę defensywny swojej reprezentacji.

 

Polska na Mistrzostwa Świata się nie dostała, cóż... pozostaje mi ściskać kciuki za Włochów.

Odnośnik do komentarza

Po Mundialu polujesz na dodatkową fuchę w kadrze? Kto trenuje Polaków? U mnie od tego sezonu Marcin Robak, gdyż Ireneusz Mamrot nie zakwalifikował się na Mundial. Holandię trenuje znany z Wisły Robert Maaskant. :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Vami napisał:

Po Mundialu polujesz na dodatkową fuchę w kadrze?

Nie, absolutnie. W ogóle nie ciągnie mnie do reprezentacji, a już na pewno nie w opcji połączenia z pracą w klubie.

7 godzin temu, Vami napisał:

Kto trenuje Polaków?

Marcin Brosz, który w 2020 roku zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo kraju. Po kompromitacji na Euro 2020 (ostatnie miejsce w grupie) nasza reprezentacja gra zdecydowanie w kratkę, zaliczając pojedyncze dobre mecze (wygrana z Anglią, Holandią) ale też bardzo przykre (dwie porażki z Albanią, remis z Litwą).

 

#63 / Grudzień 2022

 

Katarskie Mistrzostwo Świata ostatecznie przypadło Francji, która to w wielkim finale pokonała ekipę Portugalii. Trzecie miejsce na turnieju zajęła Brazylia po pokonaniu... Włochów. 

 

***

 

My w grudniu pograliśmy towarzysko, choć ciężko było zmusić zawodników do większego wysiłku po przerwie spowodowanej MŚ. Ostatnie oficjalne spotkanie w tym roku - 31 grudnia - zagraliśmy z Interem Mediolan, aktualnym piątym zespołem ligi. Gospodarze tłamsili nas niemiłosiernie, ale jakimś cudem udało nam się te spotkanie zremisować. Gol w 93. minucie dał nam jeden punkt, a przy okazji... utrzymaliśmy czwarte miejsce w tabeli.

 

To co, w sierpniu 2023 widzimy się w Lidze Mistrzów?!

 

d7V6Mea.png

 

bVO4llz.png

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...