Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jmk napisał:

A to ci gagatek :)

 

5 godzin temu, Lucas07 napisał:

Gratulacje! Emocji dużo i jeszcze Ci się na trollowanie zebrało :D 

 

:przytul: 

 

#54 / Statystyki zawodników za sezon 2021/2022 *Na pomarańczowo zawodnicy wypożyczeni do klubu*

 

BRAMKARZE:

 

Mirko ALBERTAZZI / :Italy: / 24 lata / 10 występów / 900 minut / 19 straconych goli / 2 czyste konta / średnia ocen 6,88

Alessandro GUARNONE / :Italy: / 23 lata / 30 występów / 2,700 minut / 44 straconych goli / 4 czyste konta / średnia ocen 6,81

 

Wszystko wskazuje na to, że na bramce przyjdzie na czas pożegnań. Mirko Albertazzi, któremu wróżyłem spokojne granie na najwyższym poziomie:

W dniu 31.01.2019 o 17:26, Pulek napisał:

- Mirko Albertazzi, 20 letnia nadzieja klubu, grający na pozycji golkipera. Według mnie (i nie tylko mnie) zajdzie bardzo wysoko. I to bez względu na to, czy stanie się to w Vicenzie, czy w innym klubie z bardzo wysokiej półki.

trochę w Serie A pograł, ale wszystko wskazuje na to, że to jego ostatnie chwile spędzone w klubie. Potrzeba nam lepszego golkipera, zdecydowanej jedynki, a żaden z obecnych bramkarzy taką nie był. Guarnone grał więcej, ale nie mogę powiedzieć, bym był zachwycony jego postawą. 

Aż 62 stracone gole to prawie najwięcej w lidze (gorsze było tylko Lazio). Czas zmian nastał.

 

OBROŃCY LEWI:

 

Filippo STEVANIN / :Italy: / 27 lat / 5(5) występów / 573 minuty / 0 goli / 1 asysta / średnia ocen 6,77

Yoann ETIENNE :France: / 25 lat / 33(2) występy / 2,821 minut / 0 goli / 6 asyst / średnia ocen 6,94

 

Bardzo solidny Etienne zdecydowanie zdał egzamin na tym poziomie, dzięki czemu będzie naszym podstawowym obrońcą w przyszłym sezonie. Stevanin, który jest z nami od 3 ligi, grywał bardzo mało, no i to też znak, że czas zakończyć naszą współpracę. Krótko: kupujemy tu kogoś na zastępstwo dla Francuza.

 

OBROŃCY PRAWI:

 

Andrea PEVERELLI / :Italy: / 29 lat / 13(2) występów / 1,197 minut / 0 goli / 1 asysta / średnia ocen 6,66

Gianfranco MARZEGLIA / :Italy: / 18 lat / 29 występów / 2,583 minut / 0 goli / 4 asysty / średnia ocen 6,98

 

Spodziewam się tu problemów z przyszłym sezonie - Peverelli to maksymalnie zmiennik dla kogoś, kto zawita do Vicenzy latem. Młody Gianfranco Marzeglia grał naprawdę nieźle, ale też nie na tyle, żeby płacić za niego Interowi Mediolan blisko trzy i pół miliona euro.

 

OBROŃCY ŚRODKOWI:

 

Nicola PASINI / :Italy: / 31 lat / 23 występy / 2,013 minut / 1 gol / 0 asyst / średnia ocen 6,82

David CARMO / :Portugal: / 22 lat / 36 występów / 3,216 minut / 2 gole / 0 asyst / średnia ocen 6,95

Marco CAPUANO / :Italy:  / 30 lat / 17(2) występów / 1,611 minut / 0 goli / 0 asyst / średnia ocen 6,69

Pedro FERREIRA / :Portugal:  / 18 lat / 4 występy / 360 minut / 0 goli / 0 asyst / średnia ocen 6,78

 

Na Davidzie Carmo oprę obronę w przyszłych rozgrywkach. Portugalczyk, który 4 lata temu przychodził do nas za 90 tysięcy euro, teraz był najważniejszym elementem całej drużyny (grał najwięcej!), no i pięknie się tutaj rozwinął. Co do reszty... Capuano wraca po kiepskim okresie wypożyczenia, Pasini, cóż, raczej również odejdzie, bo kończy mu się kontrakt. Osiemnastoletni Ferreira zostanie i wciąż treningi z pierwszą drużyną będzie dzielił z meczami w drużynie U20. Potrzeba tu wzmocnień, zdecydowanie, i już mam takiego gagatka upatrzonego...

 

POMOCNICY ŚRODKOWI:

 

Fabrizio PAGHERA / :Italy: / 30 lat / 15(10) występów / 1,455 minut / 1 gol / 1 asysta / średnia cen 6,81

Simone CALVANO / :Italy:  / 28 lat / 28(4) występów / 2,196 minut / 2 gole / 0 asyst / średnia ocen 6,74

Simone BASTONI / :Italy:  / 25 lata / 14(13) występów / 1,478 minut / 2 gole / 0 asyst / średnia ocen 6,72

Mattia VIVIANI / :Italy: / 21 lat / 30(3) występów / 2,707 minut / 0 goli / 2 asysty / średnia ocen 6,98

Michal MAJOROS :Slowacja: / 19 lat / 25(4) występów / 2,039 minut / 4 gole / 3 asysty / średnia ocen 6,85

Kevin-Prince BOATENG / :Ghana: / 34 lata / 10(2) spotkań / 664 minuty / 1 gol / 0 asyst / średnia ocen 6,71

 

Mattia Viviani to drugi najlepszy piłkarz minionego sezonu. Transfer absolutnie w dziesiątkę. Przyszły sezon będzie należał do niego. O ile zostanie bowiem... Viviani ma absurdalnie niską cenę odejścia (dla klubów z Champions League), na poziomie 8 500 000 euro. Mattia na dobre obudził się dopiero w drugiej części sezonu, ale był gwarancją solidnego poziomu. Do poziomu Vivianiego doszlusować próbuje Michal Majoros, ale... no cóż, idzie mu to powoli. Słowak dopiero co podpisał nowy kontrakt, który gwarantuje mu lepsze zarobki, ale też wpisana została kwota transferowa, za którą może odejść. To 24 miliony euro. Niech to tylko powie nieco o możliwościach tego nastolatka...

 

Simone Calvano to jedne z największych rozczarowań tego sezonu, a dla mnie znak-sygnał, że na tej pozycji potrzeba nam kozaka. Simone zostanie z nami na kolejny sezon z jasnym zastrzeżeniem, że szukamy w jego miejsce kogoś lepszego, i może się zdarzyć tak, że większą część rozgrywek przesiedzi na ławce. Analogiczna sytuacja jest z Pagherą, ale tutaj ten plan w życie zaczęliśmy już wprowadzać sprowadzając Vivaniego. Fabrizio jest ważnym zawodnikiem dla szatni, i tak prawdopodobnie zostanie.

 

Aha, czas Simone Bastoniego dobiegł końca. To dobry zawodnik, ale raczej na poziom Serie B. 

 

PRAWOSKRZYDŁOWI:

 

Roberto INSIGNIE / :Italy: / 28 lat / 21(8) występów / 1,784 minuty / 3 gole / 3 asysty / średnia ocen 6,71

Samuel KALU :Ghana: / 24 lata / 15(3) występów / 1,232 minut / 0 goli / 4 asysty / średnia ocen 6,88

 

Roberto Insignie po sezonie odchodzi do SPAL za 2,5 miliona euro - ten transfer został uzgodniony już po tym, jak zapewniliśmy sobie utrzymanie. Samuel Kalu, który przyszedł do nas w zimie, pokazał się z niezłej strony, choć za nim dopiero pierwsze pół roku. Doświadczenie pokazuje, że po sześciu miesiącach po transferze piłkarze dopiero zaczynają pokazywać swoją moc. Oby tak było w przypadku reprezentanta Ghany. Będziemy szukali tu kogoś do uzupełnienia składu.

 

LEWOSKRZYDŁOWI:

 

Stefano GIACOMELLI / :Italy: / 32 lata / 21(15) występów / 1,996 minut / 3 gole / 3 asysty / średnia ocen 6,81

Ricardo KISHNA / :Netherlands:  / 27 lat / 21(15) występów / 1,945 minut / 7 goli / 3 asysty / średnia ocen 6,98

Leandro CAMPOS :Portugal: / 22 lat / 2(5) występy / 190 minut / 0 goli / 0 asyst / średnia ocena 6,50

 

Świetna końcówka Kishny, który już w sumie miał odejść, a swoimi występami zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Wydaje mi się, że na nim oprę lewe skrzydło w przyszłym sezonie. Giacomelli, który zaczynał sezon w pierwszym składzie, wraz z upływem kolejnych miesięcy grał co raz mniej. Na dobre na ławce usadził go wspomniany Kishna. Jaka przyszłość przed naszym kapitanem? Spokojnie, na pewno z nami zostanie, co najmniej na rok, a może i dłużej. Legend się tak łatwo w tym klubie nie pozbywamy.

 

NAPASTNICY:

 

Alessandro ROSSI :Italy: / 25 lat / 32(2) występy / 2,611 minut / 17 goli / 2 asysty / średnia ocen 7,01

Adie FERGUSON :Walia: / 19 lat / 8(15) występów / 970 minut / 2 gole / 2 asysty / średnia ocen 6,63

 

ALESSANDRO. ROSSI.

 

To jest odpowiedź na wszystko dobre, co spotkało nas w mijającym sezonie. Piętnaście bramek w Serie A wystarczyło, żeby zająć 4 miejsce w tabeli króla strzelców. Nie najgorszy wynik jak na granie w beniaminku, co nie? Dość powiedzieć, że Alessandro jako jedyny w drużynie przekroczył magiczną średnią ocen >7... Mam takie marzenie, żeby Alessandro został z nami już na dłuuuugo, może nawet do końca kariery. I niech ładuje bramki ku chwale Vicenzy!

 

Adie Ferguson nawet nie dobił do 1000 rozegranych minut w tym sezonie, ale było to cholernie trudne wobec konkurencji powyżej. Muszę się poważnie zastanowić, co z nim dalej zrobić - ten rok miał być takim przetarciem w Serie A dla młodego Walijczyka, ale w nadchodzącym... nie wiem, czy nie szkoda jego potencjału na siedzenie na ławce. Muszę to poważnie przemyśleć.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeden zawodnik ponad 7,00. Mało asyst na bokach obrony. Środek defensywy to koszmar. Pozyskałbym po jednym wing backu i doświadczonego stopera. U mnie jeszcze Perrotta w wieku 35 lat daje radę.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, kolek23 napisał:

@Pulek jak wyglądają finanse? Dużo środków na wzmocnienia dostałeś?

Wszystko pięknie podrzucę przed sezonem. Będzie ciekawie!

29 minut temu, Vami napisał:

Jeden zawodnik ponad 7,00. Mało asyst na bokach obrony. Środek defensywy to koszmar. Pozyskałbym po jednym wing backu i doświadczonego stopera. U mnie jeszcze Perrotta w wieku 35 lat daje radę. 

I taką diagnozę to ja szanuję. I nawet się z nią zgadzam!

 

#55 / Polacy w Serie A w sezonie 2021/2022 / Podsumowanie innych lig

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny, 32 lata, Juventus. 48 występów, 37 straconych goli, 22 czyste konta. Średnia ocen 6,93

Łukasz Skorupski, 31 lat, Bologna. 38(0) występy, 39 straconych gole, 13 czystych kont. Średnia ocen 6,85.

Bartłomiej Drągowski, 24 lata, Fiorentina. 1(0) występ, 2 stracone gole, 0 czystych kont. Średnia ocen 6,90.

 

Trójka bramkarzy trzyma się sztywniutko. Szczęsny z Juventusem zakończył sezon na rozczarowującym, 5. miejscu w tabeli. Co ciekawe, nowym trenerem Wojtka będzie... Zinedine Zidane! Popularny Skorup twardo stacjonuje w Bologni, po raz kolejny zaliczając pełny sezon. 

 

Pomocnicy:

 

Piotr Zieliński, 28 lat, Napoli. 20(11) występów, 0 goli, 0 asyst. Średnia ocen 6,74

Przemysław Bargiel, Empoli. 21 lat, 0 występów, 0 goli, 0 asyst. Średnia ocen -.

Artur Mróz, Torino. 18 lat, 12(2) występów, 2 gole, 0 asyst. Średnia ocen 6,82.

 

Smutek i nostalgia. Piotr Zieliński nawet już chyba przestał ukrywać, że kiedyś jeszcze wskoczy na wyższy poziom. Żenujący sezon naszego reprezentacyjnego pomocnika. Wypożyczony z Zagłębia Lubin Mróz pokazał się z niezłej strony w Torino, i to na tyle, że kilka innych włoskich klubów się nim zainteresowało.

 

Napastnicy:

 

Arkadiusz Milik, 28 lat, Napoli. 35(10) występów, 14 goli, 1 asysta. Średnia ocen 6,86

Łukasz Zjawiński, 20 lat, Napoli. 1(7) występ, 1 gol, 0 asyst. Średnia ocen 6,85

 

Milik nareszcie wywalczył sobie pierwszy skład w Napoli, ale ciężko powiedzieć, żeby zachwycał. Tylko 14 goli w całym sezonie, cóż, szału nie ma. Szczególnie ciekawie zapowiada się przyszły sezon, albowiem jako konkurent dla Arka zaczął grać Łukasz Zjawiński, sprowadzony z Legii Warszawa za ponad 8 milionów euro. Za rok to może być naprawdę ciekawa rywalizacja o miejsce w składzie.

 

***

 

Chyba muszę przemyśleć te podsumowania, bo posucha straszna... no chyba, że jakiś Polak zawita do Vicenzy...

 

***

 

Mistrzowie lig w sezonie 2021/2022 (w nawiasie ubiegłoroczny mistrz):

 

Anglia: Manchester United (Manchester City)

Hiszpania: Real Madryt (FC Barcelona)

Włochy: Inter (Juventus)

Portugalia: Benfica (Porto)

Niemcy: Bayern (Bayern)

Francja: PSG (Monaco

Rosja: Spartak Moskwa (Spartak Moskwa)

Turcja: Beskitas (Besiktas)

Polska: Pogoń (Legia) @jmk

Belgia: Genk (Club Brugge)

Holandia: Ajax (Ajax)

 

Liga Mistrzów: FC Barcelona (FC Barcelona)

Liga Europy: Manchester United (Arsenal)

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2019 o 08:56, Fenomen napisał:

Jest szansa na pozostanie Rossiego, czy juz wypytuje o niego pol Europy?

Tak jak napisałem - mam nadzieję, że Rossi u nas zostanie. Na długo. Na bardzo długo. Nawet sobie myślę, że to będzie pierwszy piłkarz mojej Vicenzy, który przekroczy granicę 100k € pensji miesięcznie. W tej chwili najwięcej zarabia... też Rossi. 65k € / miesiąc.
 

***


No i co... chyba czas powrócić z historią Nocnego pociągu do...?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kolek23 napisał:
11 minut temu, Pulek napisał:

65k € / miesiąc.

 

Tylko roczne płace!

No właśnie nie-e. Jakoś tak mam, że wolę sobie porównać płace moją, do piłkarzy. No i skoro ja dostaję kasę co miesiąc...

 

He he.

Odnośnik do komentarza

#56 / Podsumowanie sezon 2021/2022

 

Sezon 2021/2022 to już historia. Nasza fatalna gra przez trzy czwarte rozgrywek, ale też pasjonująca końcówka ligi, która ostatecznie wywindowała nas na 16. miejsce… Myślę, że ludzie związani z Vicenzą będą wspominali ten sezon na długo, bardzo długo.

 

vrhvf4Y.png

 

***

 

Dla mnie, dla piłkarzy, dla pracowników klubu, ale też dla fanów - te rozgrywki były bazą, ogromnym zbiorem doświadczeń, materiałem do przemyśleń. Wszyscy na końcu odetchnęli z ulgą, ale tak naprawdę dzień po zakończeniu rozgrywek, my - jako sztab szkoleniowy - rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej kampanii. A ta miała być już zgoła inna.

 

***

 

Efektem rozmów sztabu było określenie priorytetów na nadchodzące rozgrywki. Wnioski? Cóż, nie będzie tu zbyt dużego zaskoczenia - musimy wzmocnić obronę. Jest to absolutny priorytet jeśli chodzi o kwestię transferów w letnim okienku. No i muszę przyznać, że nasz zespół skautów spisał się elegancko, bo w zasadzie mogliśmy przebierać w kilku fajnych nazwiskach, które z miejsca mogłyby nas wzmocnić. No i jest jeden taki kozak na środek obrony… fiu fiu…

 

Do tego na pewno poszukamy pierwszego wyboru na środek pomocy i postaramY się wzmocnić na lewym skrzydle.

 

***

 

Oprócz korekt w składzie, postanowiłem wprowadzić również jedną zmianę w naszej taktyce. Otóż, od nowego sezonu zejdziemy z maksymalnej agresywności - mniej wślizgów i atakowania łokciami, a więcej odbiorów na ziemi. Z czego to się bierze? Cóż, w całym poprzednim sezonie 2021/2022 nasi zawodnicy zarobili wspólnie 12 czerwonych kartek. Żółtych natomiast… 134! Dawało nam to niechlubne, ostatnie miejsce w klasyfikacji fair play.

 

***

 

W kwestiach finansów: klub po awansie do Serie A odzyskał płynność finansową, przede wszystkim dzięki funduszom pozyskanym za transmisje telewizyjne. W chwili obecnej na koncie pobrzękuje prawie 20 milionów euro, natomiast w ciągu kolejnych 3 lat ta suma ma się potroić.

 

Dwa słowa o budżecie transferowym: do dyspozycji od zarządu dostałem bagatela 7 milionów €, i planowałem mocno z tej kasy skorzystać. Potrzeba nam wzmocnień pierwszej jedenastki, a nie uzupełnień składu, w związku z czym środki finansowe najprawdopodobniej wykorzystam do dna.

 

Nawiasem dodam, że jesteśmy klubem, który płaci najgorzej w lidze, bo około 8 milionów euro rocznie. Juventus, przykładowo, na płace przeznacza… 180 000 000 €. Sporo.

 

***

 

W trakcie przerwy między sezonowej dotarła do mnie smutna wiadomość. Budowa naszego nowego stadionu, wobec komplikacji prawnych, przesunęła się… o ponad rok. Przypomnę, że planowo nowy stadion miał być gotowy do użytku na początku lipca 2023 roku. Wedle nowych informacji zagramy na nim dopiero w listopadzie 2024. Smutek.

 

***

 

Kilka ciekawostek, ale uwaga, mogą być ze sobą w ogóle nie powiązane:

 

- Rozgrywki w sezonie 2022/2023 będą dość, hmm, nietypowe. Wszystko przez Mistrzostwa Świata, które w grudniu tego roku odbędą się w Katarze. Wobec tego gramy od początku lipca do października, później przerwa na Mundial, i wracamy na dobre do grania od stycznia.

 

- 35 letni piłkarz FC Barcelony zmienił klub. Chodzi o utalentowanego Lionela Messiego, który zamienił swój ukochany klub na Paris Saint-Germain. Resztę komentarza pozostawiam Wam.

 

- Juventus, jak to doskonale wiecie z tabeli, zakończył sezon na 5. miejscu, co sprawiło, że zespół Starej Damy nie zagra w Lidze Mistrzów. Zarząd klubu postanowił uderzyć pięścią w stół, czego efektem było wyrzucenie Antonio Conte, a na jego miejsce sprowadzenie Zinedine Zidana. To świetna wiadomość dla Serie A, gorsza dla smutnego Anotnio.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pulek napisał:

Oprócz korekt w składzie, postanowiłem wprowadzić również jedną zmianę w naszej taktyce. Otóż, od nowego sezonu zejdziemy z maksymalnej agresywności - mniej wślizgów i atakowania łokciami, a więcej odbiorów na ziemi. Z czego to się bierze? Cóż, w całym poprzednim sezonie 2021/2022 nasi zawodnicy zarobili wspólnie 12 czerwonych kartek. Żółtych natomiast… 134! Dawało nam to niechlubne, ostatnie miejsce w klasyfikacji fair play.

pytanie tylko, czy te zolte i czerwone kartki jakkolwiek przelozyly sie na wyniki sportowe? czy w wyniku oslabienia po czerwonych kartkach zmienialy sie wyniki meczow, w ktorych mialy one miejsca? czy po zoltych kartkach i faulach rywale strzelali wiecej goli z rzutow wolnych i karnych? bo wiesz, to ze gracie agresywnie, nie musi od razu oznaczac, ze ma to przelozenie na wyniki sportowe ;) wystarczy spojrzec na Atletico ;)

 

a co do Messiego w Barcelonie - w swoim save tez odszedl z mojej Barcy przed sezonem 2022/2023, ale trafil do Boca Juniors

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fenomen napisał:
2 godziny temu, Pulek napisał:

Oprócz korekt w składzie, postanowiłem wprowadzić również jedną zmianę w naszej taktyce. Otóż, od nowego sezonu zejdziemy z maksymalnej agresywności - mniej wślizgów i atakowania łokciami, a więcej odbiorów na ziemi. Z czego to się bierze? Cóż, w całym poprzednim sezonie 2021/2022 nasi zawodnicy zarobili wspólnie 12 czerwonych kartek. Żółtych natomiast… 134! Dawało nam to niechlubne, ostatnie miejsce w klasyfikacji fair play.

pytanie tylko, czy te zolte i czerwone kartki jakkolwiek przelozyly sie na wyniki sportowe? czy w wyniku oslabienia po czerwonych kartkach zmienialy sie wyniki meczow, w ktorych mialy one miejsca? czy po zoltych kartkach i faulach rywale strzelali wiecej goli z rzutow wolnych i karnych? bo wiesz, to ze gracie agresywnie, nie musi od razu oznaczac, ze ma to przelozenie na wyniki sportowe ;) wystarczy spojrzec na Atletico ;)

Nie no, trochę ten wątek ominąłem, ale naprawdę nie zliczę spotkań które graliśmy przez 56/60 minut w osłabieniu. Ogólnie masakra była z tym związana...

 

Godzinę temu, Fenomen napisał:

a co do Messiego w Barcelonie - w swoim save tez odszedl z mojej Barcy przed sezonem 2022/2023, ale trafil do Boca Juniors

Skończył mu się kontrakt? I jak sobie radził w Boca, pamiętasz?

Odnośnik do komentarza

#57 / Kadra Vicenzy Calcio na sezon 2022/2023 

 

*Na pomarańczowo zawodnicy wypożyczeni do klubu*

*Na zielono nowi zawodnicy zakupieni do klubu*

 

BRAMKARZE:

 

30. Alessandro GUARNONE :Italy: / 23 lata / płaca 9k € / wartość 1,4 mln. €

1. Jakub BERKA:Czech-Republic: / 21 lat / płaca 29,5k € / wartość 1,4 mln. €

 

Zgodnie z zapowiedziami - na bramkę udało nam się pozyskać reprezentanta Czech, Jakuba Berkę. Chłop dostał od razu jedynkę na plecy, więc sprawa zdaje się być jasna, jakie co do niego mamy plany. Zapłacone 2 miliony euro Hajdukowi miały sprawić, że nasza bramka na kilka będzie najlepiej strzeżonym miejscem na włoskich boiskach. Dotychczasowy numer jeden, Alessandro Guarnone, pozostanie zmiennikiem Czecha.

 

OBROŃCY LEWI:

 

13. Yoann ETIENNE :France: / 25 lat / płaca 26k € / wartość 3,4 mln. €

6. Pablo MARTINEZ :France: / 33 lata / płaca 47,5k € / wartość 725 tys. €

 

Etienne pozostaje pierwszym wyborem na lewej obronie, i po prawdzie to trochą dlatego, że nie udało się znaleźć nikogo lepszego w naszym budżecie. Pablo Martinez to facet, o którym wspominali kibice sezon i dwa sezony temu: doświadczony obrońca, który może grać zarówno na lewej stronie jak i na środku. Mam wobec Pabla duże oczekiwania, tak związane z tą postawą na boisku jak i trzymaniem harmonii w szatni. Zapłacone za niego 400 tysięcy euro nie powinny zrujnować naszych finansów. 

 

OBROŃCY PRAWI:

 

2. Andrea PEVERELLI / :Italy: / 29 lat / płaca 17,75k € / wartość 500 tys. €

12. Lucas OREJUELA / :Kolumbia: / 26 lat / płaca 27,5k € / wartość 2,9 mln. €

 

Uff, naprawdę napracowałem się nad transferem Lucasa Orejueli. Szukaliśmy prawego defensora bardzo długo, kolejne kandydatury odpadały, ale tuż przed zamknięciem okienka dołączył do nas Kolumbijczyk. Co prawda na razie na zasadzie wypożyczenia (kosztowało nas będzie prawie 600 tysięcy euro!), ale mamy opcję pierwokupu na poziomie 2 milionów. 

 

OBROŃCY ŚRODKOWI:

 

4. Nicola PASINI :Italy: / 31 lat / płaca 15,5k € / wartość 200 tys. €

35. David CARMO :Portugal: / 23 lata / płaca 56k € / wartość 5,5 mln. €

5. Joshua VEECKMAN :Belgium: / 20 lat / płaca 65k € / wartość 3,7 mln. €

21. Abdallah BOUREGAA :France: / 18 lat / płaca 21k € / wartość 525 tys. €

 

Bomba, to chyba mało powiedziane. JOSHUA VEECKMAN, proszę Państwa. Zapamiętajcie te nazwisko, bo może się okazać, że za chwilę będzie o nim wspominało pół Europy. Na razie jednak ubiegliśmy kilka klubów w wyścigu po tego młodego Belga, no i chwała za to naszym skautom i dyrektorowi sportowemu. Za Joshuę zapłaciliśmy bagatela 4 500 000 € (taka była klauzula wykupu go z Gandawy), ale uwierzcie mi, że wart będzie każdego eurocenta. W parze z już w miarę doświadczonym Carmo powinni sprawić, że nie będzie groziła nam powtórka z tamtego sezonu. Pasini zostaje jako zabezpieczenie, natomiast młody Bouregaa ma olbrzymi potencjał, ale umiejętności jeszcze nie na pierwszy skład.

 

POMOCNICY ŚRODKOWI:

 

26. Fabrizio PAGHERA / :Italy: / 30 lat / płaca 21k € / wartość 700 tys. €

22. Simone CALVANO :Italy:  / 28 lat / płaca 38k € / wartość 2,4 mln. €

7. Mattia VIVIANI :Italy: / 21 lat / płaca 43k € / wartość 8 mln. €

20. Michal MAJOROS / :Slowacja: / 19 lat / płaca 65k € / wartość 3,7 mln. €

16. Serge NGWEM:France: / 18 lat / płaca 23k € / wartość 625 tys. €

8. Miguel LUIS :Portugal: / 23 lata / płaca 45,5k € / wartość 4,8 mln. €

 

Bez żadnych ubytków w środku pomocy, to najważniejsze. Zostają z nami Viviani, którym interesowało się wiele klubów we Włoszech i nie tylko, a także Michał Majoros, który rozwija się zgodnie z planem. Calvano i Paghera zostają z nami jako zabezpieczenie. Nowy nabytek, Miguel Luis, przyszedł do nas z wolnego transferu i plan jest taki, żeby grał w pierwszym składzie w trójkącie: Viviani, Majoros i Luis właśnie. Serge Ngwem to francuz zakupiony ze szkółki Auxerre za pół miliona euro. Płacimy zdecydowanie za potencjał, który jest bardzo duży.

 

PRAWOSKRZYDŁOWI:

 

17. Samuel KALU :Ghana: / 24 lata / płaca 57k € / wartość 3,3 mln. €

11. Nuno CHAVES :Portugal: / 18 lat / płaca 29k € / wartość 800 tys. €

 

Kolejny Portugalczyk w kadrze (łącznie mamy ich trzech) - Nuno Chaves może grać na obydwu stronach skrzydeł, jest piekielnie szybki, ma dobrą technikę... Myślę sobie, że może kilka osób swoją postawą zaskoczyć i zrobić nieco zamieszania w lidze. Oczywiście o ile pozwoli mu na grę Samuel Kalu, który jest absolutnie moim pierwszym wyborem na prawe skrzydło. Liczę na to, że Samuel rozegra sezon od deski do deski i zakręci się wokół króla asyst. A co!

 

LEWOSKRZYDŁOWI:

 

10. Stefano GIACOMELLI :Italy: / 32 lata / płaca 14,75k € / wartość 250 tys. €

19. Ricardo KISHNA :Netherlands:  / 27 lat / płaca 50k € / wartość 5,5 mln. €

23. Mirko ANTONUCCI :Italy: / 23 lata / płaca 65k € / wartość 4,8 mln. €

 

Świetną końcówką poprzedniego sezonu Kishna wywalczył sobie nowy kontrakt i prawdopodobnie miejsce w pierwszym składzie. Giacomelli, który wciąż jest naszym kapitanem, na pewno będzie grał, choć już pewnie co raz to i mniej. Do wzmocnienia rywalizacji przychodzi Włoch, Mirko Antonucci, pozyskany za darmo z Romy. Nie chciałbym się pomylić, ale mam przeczucie, że ten chłopak może zamieść lewe skrzydło, o ile oczywiście rywalizujący z nim Kishny mu na to pozwoli. 

 

NAPASTNICY:

 

9. Alessandro ROSSI / :Italy: / 25 lat / płaca 65k € / wartość 8 mln. €

14. Adie FERGUSON :Walia: / 19 lat / płaca 14,25k € / wartość 1 mln. €

 

W napadzie zostaje status quo. Absolutnym numerem jeden, gwiazdą zespołu, ba!, całego klubu pozostaje Alessandro Rossi, nasz napastnik, wicekapitan, najlepszy piłkarz i najmocniejszy charakter w szatni. Numer 9 na plecach, i tak jak kiedyś pisałem - zrobię wszystko, żeby Alessandro pozostał z nami na bardzo długo. Na razie podpisany ma on kontrakt do 2026 roku, i w zasadzie nie widzę możliwości, żeby Rossi nas opuścił. Nie ma takich pieniędzy, które mógłby mnie skusić do zmiany decyzji. 

 

Zmiennikiem pozostanie Ferguson, no i trochę mi go szkoda, bo raz, że kontuzje poszatkowały mu poprzedni sezon, a dwa, że rywalizacja z gigantem Rossim nie pozostawia mu zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. No cóż, nie mogę sobie jednak pozwolić na zostawienie zespołu z jednym napastnikiem, więc młody Walijczyk będzie musiał wycisnąć każdą minutę grania jak cytrynę.

 

***

 

No i chyba taki bonus, choć długo wahałem się, czy to wrzucać...:

 

sRzTuYk.png

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Lucas07 napisał:

Z Luisa będziesz miał sporo pożytku, miałem go u siebie w Sportingu ;) 

No bardzo mocno na to liczę, bo potrzeba mi wymiatacza na pozycję mezalli

 

8 godzin temu, Lucas07 napisał:

Pokaż tego nowego stopera :>

Jutro pokażę :) może jeszcze kogoś bonusowo dorzucę...

 

3 godziny temu, Fenomen napisał:
10 godzin temu, Pulek napisał:

Skończył mu się kontrakt? I jak sobie radził w Boca, pamiętasz?

W pierwszym sezonie w Boca 37 meczow, 22 gole, 21 asyst, 7 MoM :P całkiem nieźle jak na 35 latka :

Fook, to bardzo ładnie. Dam znać jak sobie Lionel radzi w Paryżu! 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Lucas07 napisał:

Pokaż tego nowego stopera :>

Joshua Veeckman, proszę Państwa:

 

Yenw24j.png

 

#58 / Lipiec 2022

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, w tym roku Serie A startowała wyjątkowo wcześnie, bo już pod koniec lipca. Masakryczne upały, które - zresztą jak co roku - nawiedzały południe Europy na pewno nie sprzyjały rozgrywaniu meczów, ale cóż, skoro podpisało się pakt z Katarem, to teraz trzeba było to respektować. Zanim jednak rozegraliśmy pierwszą kolejkę ligi włoskiej, musieliśmy przebrnąć przez serię spotkań towarzyskich. Jak zawsze, głównym celem ich rozgrywania było wejście w odpowiedni rytm meczowy zawodników, a dopiero na kolejnym miejscu chodziło o wyniki. Te z kolei nie były imponujące, ale też nie przyniosły nam wstydu.

 

Ligową kampanię rozpoczynaliśmy od domowego starcia z Fiorentiną, no i cóż to była za miła odmiana od poprzedniego sezonu; bardzo solidna, dobrze zorganizowana obrona, kompletna pomoc i jednak nieco nieskuteczny atak. Efekt? Pierwsze 0:0 w lidze, nagroda Man of the Match dla Joshuy Veeckmana. Możecie się tylko uśmiechnąć pod nosem, ale mam takie wrażenie, że na naszych oczach rośnie nowy Vincent Kompany

 

Ciekawostka: 37 letni Cristiano Ronaldo rozpoczyna sezon od dubletu, który daje Juve 3 punkty w starciu z Empoli. Bestia.

 

VlyRi1B.png

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...