Skocz do zawartości

Kurs Trenera UEFA C


taki on

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zrobić kurs trenera UEFA C.z tego co czytałem wymaganiem jest posiadanie wykształcenia minimum średniego. Niestety NA RAZIE  mam tylko zawodowe ale dodam że jest w trakcie robienia liceum . Mam 19 lat. Dzwoniąc do okręgowego związku z pytaniem czy da się to minąć pan trener wyśmiał mnie i powiedział że licealiści by też robili kursy. W piłkę gram już 10 lat i na prawdę jestem w tym temacie. Czytałem gdzieś że gość nie mając nic wspólnego z piłką i ważąc  130 kg! zrobił sobie taki kurs bo łatwy zarobek na dzieciakach.
Czy miał  ktoś  taką sytuacje? Proszę  o radę ;) 
Wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, taki on napisał:

Witam. Chciałbym zrobić kurs trenera UEFA C.z tego co czytałem wymaganiem jest posiadanie wykształcenia minimum średniego. Niestety NA RAZIE  mam tylko zawodowe ale dodam że jest w trakcie robienia liceum . Mam 19 lat. Dzwoniąc do okręgowego związku z pytaniem czy da się to minąć pan trener wyśmiał mnie i powiedział że licealiści by też robili kursy. W piłkę gram już 10 lat i na prawdę jestem w tym temacie. Czytałem gdzieś że gość nie mając nic wspólnego z piłką i ważąc  130 kg! zrobił sobie taki kurs bo łatwy zarobek na dzieciakach.
Czy miał  ktoś  taką sytuacje? Proszę  o radę ;)
Wielkie dzięki !

No to jak grasz w piłkę tyle czasu, to może zacznij pytać u źródła czyli w klubie?

 

Chyba, że te granie to lagi do przodu na osiedlowym Orliku, to wtedy nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dopóki nie masz średniego wykształcenia to nie możesz wziąć udziału w kursie. 

Do tego czasu możesz się właśnie wziąć za książki:

1. Gry i zabawy z piłką, wyd. PZPN 2012.

2. Piłka nożna jutra, wyd. PZPN 2012.

3. Rudolf Kapera – ‘Szkolenie bramkarzy na etapie nauczania podstawowego’, wyd. PZPN 2008.

4. Unifikacja organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce, wyd. PZPN 2014.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2018 o 14:36, taki on napisał:

Czytałem gdzieś że gość nie mając nic wspólnego z piłką i ważąc  130 kg! zrobił sobie taki kurs bo łatwy zarobek na dzieciakach.

Bez kozery powiem dwieście kilo i pińcet złotych za lekcję.

Żeby móc się utrzymywać z pracy trenerskiej z uprawnieniami UEFA Grassroots C (nie mieszkając kątem u rodziców i wyżerając matce zawartość lodówki), trzeba się trochę nagimnastykować. Przykład wrocławski - dwie grupy dzieciaków (z każdą po 2-3 treningi tygodniowo i mecz/turniej w weekend) w szkółce piłkarskiej o sporych aspiracjach, jakich obecnie jest na pęczki, daje możliwość zarobienia ca. 800-1000 zł brutto. Jeden trening (w zależności od grupy wiekowej) to czas 45-90 minut plus w części szkółek wymagają, by pojawić się na 30 minut przed zajęciami i być do dyspozycji zawodników i/lub szkółki przez kolejne 30 minut po zakończeniu zajęć. Przy dwóch grupach oznacza to ok. 10-12 godzin tygodniowo na same treningi oraz 3-6 godzin w sobotę lub niedzielę przy okazji meczów / turniejów. Kwoty i czas realne - taką propozycję otrzymałem po zakończeniu kursu i towarzyszącego mu stażu w jednej z wrocławskich "akademii piłkarskich". 

Większość trenerów pracuje więc także "poza zawodem". Dotyczy to także ludzi prowadzących zespoły np. czwartoligowe, gdzie zarobią średnio ok. 1500-2000 zł brutto miesięcznie (4 treningi tygodniowo i mecz). Przy dobrych wiatrach załapią się dodatkowo na 1-2 grupy młodzieżowe i jakoś im się to spina finansowo. Najczęściej jednak na trening czy mecz wpadają niemal prosto np. z zajezdni autobusowej (znam osobiście przypadek).

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Witam

Mam pytanie o ścieżkę trenerską bez stażu piłkarskiego oraz braku doświadczenia pedagogicznego.

Na początek kurs grassroots d. Jaki jest wymagany staż pracy z licencją grassroots d żeby ubiegać się o licencję grassroots c ?

W konkretnych wymaganiach grassroots c wyszczególniony jest staż piłkarski bądź przygotowanie pedagogiczne. Z góry dziękuje za pomoc.

Uprzedzam pytania i komentarze. Nie mam zamiaru robić tego w celach zarobkowych. Pozdrawiam pasjonatów piłki kopanej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Przyznam, że jestem zaskoczony, że ktoś z takim doświadczeniem został wyśmiany. Jeśli mogę coś jako instruktor doradzić, to na pewno warto dokumenty zdobyć, żeby znaleźć legalne zatrudnienie. Dla osób z dużym doświadczeniem taki kurs to formalność, chociaż ja mimo doświadczenia dużo zyskałem merytorycznie robiąc kurs w Polskiej Akademii Kultury i Sportu. To instytucja oświatowa, która organizuje kursy online i są one naprawdę dobrze opracowane, z pewnością będą dobrym uzupełnieniem wiedzy. Mając już kwalifikacje można rozpoczynać działanie, mi się pracę udało szybko znaleźć, także trzymam kciuki, trzeba próbować.

Przyznam, że jestem zaskoczony, że ktoś z takim doświadczeniem został wyśmiany. Jeśli mogę coś jako instruktor doradzić, to na pewno warto dokumenty zdobyć, żeby znaleźć legalne zatrudnienie. Dla osób z dużym doświadczeniem taki kurs to formalność, chociaż ja mimo doświadczenia dużo zyskałem merytorycznie robiąc kurs w Polskiej Akademii Kultury i Sportu. To instytucja oświatowa, która organizuje kursy online i są one naprawdę dobrze opracowane, z pewnością będą dobrym uzupełnieniem wiedzy. Mając już kwalifikacje można rozpoczynać działanie, mi się pracę udało szybko znaleźć, także trzymam kciuki, trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...