Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Znam się na pisaniu, nie znam się na internetach. A chciałbym założyć bloga o życiu na emigracji. Nie musi być darmowo, mogę tam za coś zapłacić, coś opłacać, byle bym mógł mieć swoją nazwę typu " loczek.pl " a nie " loczeg.blogcośtam,pl ". Próbowałem z Wordpressem, ale jestem chyba za debilny w tych tematach. Coś możecie pomóc / doradzić ?

Odnośnik do komentarza

Musisz wykupić sobie domenę, koszt to kilkanaście-kilkadziesiąt złotych rocznie. W ustawieniach domeny ustawiasz, żeby pokazywała treści znajdujące się na loczek.blogspot.com czy jakikolwiek jest adres Twojego bloga. Na Wordpressie masz "Motywy" - poszukaj sobie jakiegoś, aby nie tworzyć na domyślnym, a żeby ten blog jako tako wyglądał.

Odnośnik do komentarza

http://i.imgur.com/Ieq2oXv.png

 

I tak się wczytuje i nic się nie dzieje. Podobnie jest z widgetami w footerze: nie można nic dodać, bo się nie zaczytują, strona działa dobrze. Uprawienia są jak były (775), wyłączenie wtyczek nie pomogło, wp aktualny, w php.ini jest memory limit na 256M, co jeszcze? Aha, na innym motywie - działa, ten motyw na innej stronie - działa. Ale jest tak zmodyfikowany, że przyczyn może być... mnóstwo. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Jedyny "błąd" w konsoli to:

 

"JQMIGRATE: Migrate is installed, version 1.4.1 jquery-migrate.min.js:2:542"

 

Próbowałem dodawać to co sugerują na necie do functions i htaccess, ale nic nie dało. Nie grzebałem <akurat w tych) w tych plikach na pewno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wcześniej działało to w takim razie cofałbym zmiany w functions i szukał w ten sposob winnego.

Możesz jeszcze sprawdzić error logi od php.

 

Uzywając jeszcze narzędzi dla webmastera w zakładce sieć możesz sprawdzić, czy przy żadnym z zasobów nie pojawia się status błędu (np. 404, 500).

 

Być może problem leży w plikach WP, w ostateczności spróbowałbm je nadpisać.

Odnośnik do komentarza

W sieci też nic nie ma.

 

No, ale ja zmieniałem pliki layoutu w php, pliki css - nie ruszałem function.php. Nie wiem kiedy przestało działać, mało siedziałem w panelu WP, robiłem wszystko poza nim. A error logi od php gdzie sprawdzę?

Odnośnik do komentarza

Na każdym serwerze może być w innym miejscu. Najczęściej spotykane ścieżki dla serwerów linuxowych to /var/log/apache2/error.log lub /var/log/httpd/error_log

 

Jeśli jest to jakiś hosting współdzelony to zazwyczaj w katalogu root znajduje się katalog /log/ lub /logs/

W php.ini możesz sprawdzić, ew. przy pomocy phpinfo();

 

Jeśli to nic nie pomaga to zawsze możesz wejść w tryb debuggowania w WP https://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress

Odnośnik do komentarza

Niestety nic nie pomogło, ale obszedłem trochę problem dookoła i póki co nie jest to takie istotne.

 

Mam jeszcze pytanie, mam carousel, który jest tak jakby poza stroną, składa się z <ul> <li>, i ten <ul> ma "inline" ustawione wartości width i margin-left, poprzez klikanie w strzałkę "dalej" width i margin-left się zwiększają i na stronie zwykłej działa to dobrze, natomiast na telefonie zwiększa się to o za wiele przez co jednym pacnięciem przesuwa się carousel od początku do końca. Nie mogę nigdzie tego zlokalizować miejsca "inline", wiecie może jak zmienić tę szybkość przesuwania?

Odnośnik do komentarza

To tak jakbyś pytał się lekarza z Przemyśla czy ból w kolanie może wynikać z tego, że uderzyłeś się w rękę.

 

Rozumiem, że stosujesz podejście DRY ale na każdym sajcie, który ma zupełnie inną budowę layoutu skrypty mogą inaczej się zachowywać, a czasem nawet nie działać. Czasem trzeba dostosować rzeczy do projektu.

Z tego co opisałeś to wygląda tak jakby skrypt miał na sztywno określone te wartości i dlatego na mniejszych szerokościach źle przewija slajdy. Moim zdaniem powinno być tak, że skrypt dynamicznie wylicza te wartości albo powinna być tam opcja responsive o wartościach true/false.

 

Przy obecnych informacjach dla mnie to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza

Nie no to był slider zmontowany w motywie, a na stronie wczytywana jest strona carousel.php i do nich działał es-slider w js. Ale już sobie poradziłem, dzięki za nakierowanie, miałem w jednym z divów ustalową szerokość właśnie początkową i przez to tyle przechodziło.

 

Dalej nie działa mi ta biblioteka, ale też formularz kontaktowy (Contac Form 7), klikam wyślij i jest tylko kółeczko wczytywania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Da się w Wordpressie, tam gdzie wyświetla się data dodania postu wprowadzać swoje daty ręcznie? Z zastrzeżeniem, że będą to daty PRZYSZŁE? W samym WP, gdy to zmieniam to jest "zaplanuj post" czyli on się opublikuje dopiero wtedy. A mi chodzi tylko, żeby była inna data, moja konkretna do danego wydarzenia z posta w tym miejscu, gdzie wyświetla się data dodania. Nie wiem czy nie napisałem zbyt zawile :D.

Odnośnik do komentarza

Da się w Wordpressie, tam gdzie wyświetla się data dodania postu wprowadzać swoje daty ręcznie? Z zastrzeżeniem, że będą to daty PRZYSZŁE? W samym WP, gdy to zmieniam to jest "zaplanuj post" czyli on się opublikuje dopiero wtedy. A mi chodzi tylko, żeby była inna data, moja konkretna do danego wydarzenia z posta w tym miejscu, gdzie wyświetla się data dodania. Nie wiem czy nie napisałem zbyt zawile :D.

a na co Ci to :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...