Skocz do zawartości

Tworzenie stron www


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie;

 

muszę założyć stronę www, o tematyce piłkarskiej. Oczywiście chciałbym to zrobić jak najmniejszymi kosztami, a najlepiej bezpłatnie. Czy ktoś mi wytłumaczy, od czego zacząć etc? Strona ma być bardziej amatorska, służąca do wklejania notatek i zdjęć z meczu, oraz krótkim menu, z podziałem na newsy/skład/historię. Czy jest możliwość załączenia czegoś w stylu stat.pl na takiej stronie? Muszę, a raczej powinienem to zrobić dzisiaj, więc bardzo proszę o pomoc.

 

I najważniejsze - od czego zacząć?!

Odnośnik do komentarza

Napisać stronę w html'u? Jeśli nie musi być ona skomplikowana to zrobienie czegoś takiego to dosłownie 2-3h roboty dla mnie, a html'a nie tykałem odkąd skończyłem 12 lat ;)

Później musisz znaleźć sobie jakiś bezpłatny serwer, kiedyś było coś takiego jak www.of.pl czy jakoś tak, a teraz nie wiem gdzie takich cudów szukać. Chyba wp.pl ci oferuje kilkanaście mega wolnego miejsca, powinno starczyć.

Następnie potrzebujesz pewnie jakąś fajną domenę, nie wiem jakie są teraz bezpłatne, kiedyś było prv.pl ale teraz trzeba chyba płacić.

Odnośnik do komentarza

Poszukaj w internecie kursów html, to naprawdę prosty język, szybko załapiesz ocb. Nawet jeśli nie, większość edytorów posiada tryb edycji wizualnej. Ja proponuję np. polskiego Pajączka, wersję demo możesz znaleźć na stronie pajaczek.pl. W razie czego możesz użyć darmowych szablonów (poszukaj na republika.pl, jakieś tam są).

Odnośnik do komentarza

Chcesz zrobić coś takiego jak http://www.mlks.wozniki.net ?

 

Skrypt jest mojego autorstwa. Jak sie okazało nada się na stronę klubu. Dopisałem tam parę modułów, jak np. statystyki. Obsługa może nie jest zbyt przyjazna, ale skrypt nie był pod to pisany (tylko pod zaliczenie). Hosting jest darmowy, ale bardzo dobry - polecam.

 

Możesz spróbować jakiego gotowego CMS. Ja bym jednak polecał Drupala zamiast Joomli. Jest trudnejszy w obsłudze, ale ma większe możliwości.

Odnośnik do komentarza

Większość dostawców intenetu wraz z łączem oferuje darmowy hosting. Jeżeli masz łącze z Multimo lub Tepsy to na 100% masz takie konto. Wystarczy je tylko skonfigurować. Nie musisz wówczas szukać miejsca na www i unikniesz tym samym wkurzających reklam, jakie darmowe serwisy wymuszają (a przynajmniej ich większość).

Odnośnik do komentarza

Dobra, dobra, moment. TO, co pokazał Elf, w 100% spełnia moje oczekiwania. Dosłownie, w 100%! Teraz pytanie, jak się po kolei za to zabrać - mam już domenę (prv.pl), ale w zupełności nie wiem co dalej. Naprawdę jest to dla mnie pilna sprawa, z którą muszę się uporać w jak najszybszym czasie. Pytanie jednak - co dalej?

 

Dix, mam internet od złodziejów z tpsa.

 

Edyta jeszcze: ja nie potrzebuję czegoś, co ma ogromne możliwości, tylko czegoś, z czego się łatwo korzysta, co jest łatwe w obsłudze. Jestem kompletnym laikiem w tej strefie - no, powiedzmy - i potrzebuję bardzo konkretnych rad.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...