Jump to content
Sign in to follow this  
Pulek

Tworzenie stron www

Recommended Posts

Jak w temacie;

 

muszę założyć stronę www, o tematyce piłkarskiej. Oczywiście chciałbym to zrobić jak najmniejszymi kosztami, a najlepiej bezpłatnie. Czy ktoś mi wytłumaczy, od czego zacząć etc? Strona ma być bardziej amatorska, służąca do wklejania notatek i zdjęć z meczu, oraz krótkim menu, z podziałem na newsy/skład/historię. Czy jest możliwość załączenia czegoś w stylu stat.pl na takiej stronie? Muszę, a raczej powinienem to zrobić dzisiaj, więc bardzo proszę o pomoc.

 

I najważniejsze - od czego zacząć?!

Share this post


Link to post

Napisać stronę w html'u? Jeśli nie musi być ona skomplikowana to zrobienie czegoś takiego to dosłownie 2-3h roboty dla mnie, a html'a nie tykałem odkąd skończyłem 12 lat ;)

Później musisz znaleźć sobie jakiś bezpłatny serwer, kiedyś było coś takiego jak www.of.pl czy jakoś tak, a teraz nie wiem gdzie takich cudów szukać. Chyba wp.pl ci oferuje kilkanaście mega wolnego miejsca, powinno starczyć.

Następnie potrzebujesz pewnie jakąś fajną domenę, nie wiem jakie są teraz bezpłatne, kiedyś było prv.pl ale teraz trzeba chyba płacić.

Share this post


Link to post

Reaper, wszystko fajnie, ale ja potrzebuję gotowych informacji, dosłownie 'na teraz'.

Share this post


Link to post

Poszukaj w internecie kursów html, to naprawdę prosty język, szybko załapiesz ocb. Nawet jeśli nie, większość edytorów posiada tryb edycji wizualnej. Ja proponuję np. polskiego Pajączka, wersję demo możesz znaleźć na stronie pajaczek.pl. W razie czego możesz użyć darmowych szablonów (poszukaj na republika.pl, jakieś tam są).

Share this post


Link to post

Dobra, założyłem sobie doemenę z końcówką prv.pl. Co dalej? [idąc myślami og02ra]

Share this post


Link to post

Chyba Total Commander daje możliwość połączenia się z serwerem, więc tym programem mógłbyś skopiować pliki z komputera na serwer.

Share this post


Link to post

Chcesz zrobić coś takiego jak http://www.mlks.wozniki.net ?

 

Skrypt jest mojego autorstwa. Jak sie okazało nada się na stronę klubu. Dopisałem tam parę modułów, jak np. statystyki. Obsługa może nie jest zbyt przyjazna, ale skrypt nie był pod to pisany (tylko pod zaliczenie). Hosting jest darmowy, ale bardzo dobry - polecam.

 

Możesz spróbować jakiego gotowego CMS. Ja bym jednak polecał Drupala zamiast Joomli. Jest trudnejszy w obsłudze, ale ma większe możliwości.

Share this post


Link to post

Myślę, że na taką prostą stronkę nada się WordPress oraz kilka wtyczek do niego. Jeżeli po jakimś czasie opanujesz HTML to w bardzo łatwy sposób będziesz mógł stworzyć do niego skin.

Share this post


Link to post

Większość dostawców intenetu wraz z łączem oferuje darmowy hosting. Jeżeli masz łącze z Multimo lub Tepsy to na 100% masz takie konto. Wystarczy je tylko skonfigurować. Nie musisz wówczas szukać miejsca na www i unikniesz tym samym wkurzających reklam, jakie darmowe serwisy wymuszają (a przynajmniej ich większość).

Share this post


Link to post

Dobra, dobra, moment. TO, co pokazał Elf, w 100% spełnia moje oczekiwania. Dosłownie, w 100%! Teraz pytanie, jak się po kolei za to zabrać - mam już domenę (prv.pl), ale w zupełności nie wiem co dalej. Naprawdę jest to dla mnie pilna sprawa, z którą muszę się uporać w jak najszybszym czasie. Pytanie jednak - co dalej?

 

Dix, mam internet od złodziejów z tpsa.

 

Edyta jeszcze: ja nie potrzebuję czegoś, co ma ogromne możliwości, tylko czegoś, z czego się łatwo korzysta, co jest łatwe w obsłudze. Jestem kompletnym laikiem w tej strefie - no, powiedzmy - i potrzebuję bardzo konkretnych rad.

Share this post


Link to post

Dobry darmowy hosting to http://ovh.org/pl/index.html Dają bazę MySQL, czego wymaga większość skryptów. Mogę Ci zainstalować ten skrypt i pokazać co i jak, ale nie daję żadnej gwarancji działania ani pomocy technicznej ;)

Share this post


Link to post

Dobra, mam serwer 100 megowy poprzez neostradę, witrynę z końcówką prv.pl. Jak mam połączyć się z serwerem za pomocą Total Commandera? Tylko niech mi ktoś to dobrze wytłumaczy, bo nie mam czasu na pomyłki :/

Share this post


Link to post

looooool :keke:

Tworzysz nowe połączenie w TC, wpisujesz odpowiednie dane i się łaczysz. W czym problem? :|

Share this post


Link to post

W tym, że nie mogę się połączyć. Niestety, jestem w tym mało obiegany, i nie potrzebuję być wyśmiany.

Share this post


Link to post

Jak nie możesz się połączyć to:

1. albo źle wpisałeś namiary

2. popełniłeś błąd przy wpisywaniu hasła

3. serwer wymaga trybu pasywnego.

 

W mailu po zalozeniu konta powinieneś dostać wszystkie potrzebne rzeczy.

 

Co wpisałeś w "nazwa hosta"?

Share this post


Link to post

A co trzeba zrobić, by zacząć zarabiać na stronie int.?

Share this post


Link to post

Umieszczać reklamy za opłatą. Warunek jest jeden, strona musi mieć dużą liczbę wyświetleń.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...