Skocz do zawartości

FM 2019 - fristajlowy kącik dyskusyjny


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.09.2019 o 22:46, Luc.ash napisał:

Witam,

 

Takie pytanie: FM 2019 i zaktualizowana baza transferowa.

Zaczynam grę i jest ...2018 a najnowsze transfery są już zakontraktowane ale dopiero wykonają się za rok.

Jak zacząć nową grę w FM 2019 od lipca 2019?

 

Dziękuję za pomoc

 

Możesz iść na roczny urlop :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wujek Przecinak napisał:

Puchar Ligi. Półfinał, pierwszy mecz.

Blyth (L2) - Chelsea (PRE) 1:0

Conor Stewart (newgen) 81

 

Jak Chelsea nas oleje w drugim meczu i znowu wystawi rezerwy mamy szansę na finał :D 

Gratulacje.

 

Ja dzielnie walczę aby mnie nie zwolnili. Zostały 4 kolejki do końca sezonu. Wygrać jedno spotkanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Brachu napisał:

Gratulacje.

 

Ja dzielnie walczę aby mnie nie zwolnili. Zostały 4 kolejki do końca sezonu. Wygrać jedno spotkanie.

 

 

 

Newgeni robią u mnie sporo fajnej roboty :) Plus ściągam odrzuconych młodych zawodników z innych teamow. Tak dorwałem Kamila Miazka :)

A Chelsea dało ciała, bo wystawiło Lingardinho i innych rezerwistów :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Wujek Przecinak napisał:

 

Newgeni robią u mnie sporo fajnej roboty :) Plus ściągam odrzuconych młodych zawodników z innych teamow. Tak dorwałem Kamila Miazka :)

A Chelsea dało ciała, bo wystawiło Lingardinho i innych rezerwistów :D

U mnie bieda, scouci wyszukują powoli graczy a i nie każdy chce przyjść. Oby skończyć ten sezon.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Brachu napisał:

U mnie bieda, scouci wyszukują powoli graczy a i nie każdy chce przyjść. Oby skończyć ten sezon.

 

Lubię jak się wyświetla lista zwalnianych z klubów zawodników :) Wtedy sobie ich przeglądam :)

Czasami grzebię też w teamach U-23 klubów z Premier League lub Championship :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

FM... mozna go kochac ale nie sposob czasem nie nienawidziec...?

Im dluzej gram w 19 tym silnik meczowy mnie coraz bardziej wk....?Zawodnicy poruszaja sie jakby jezdzili na lyzwach, przyjecie pilki to czesto jakas abstrakcja, podanie do kolegi stojacego pare metrow dalej 5 metrow obok i w aut, zaczynam mecz od srodka to zawsze jest to samo, pilka do OŚP, ten niby chce na skrzydlo grac... i po aucie. Non stop ten  sam schemat.

A juz hitem jest liczba blokowanych strzalow i dosrodkowan bo to idzie chyba w meczu w dziesiatkach. .Skrzydlowy dostaje pilke to pierwsze co mu przyjdzie "na mysl" to jebniecie w najblizszego zawodnika rywali. Mimo, ze na luzie moge go ograc ze wzgledu na swoja szybkosc i skilla. A najbardzie j irytuje sytuacja gdy skrzydlowy dostaje pilke, ma mnostwo miejsca i czasu to zamiast np. wbiec w pole karne lub od razu wrzucic pilke w szesnastke to czeka az podbiegnie obronca po czym pakuje pilke w niego.?

I dlaczego do cholery jest tak trudno zagrac prostopadla pilke srodkiem miedzy obroncow gdy sie jest w ataku pozycyjnym? Ten warian praktycznie nie istnieje. Tylko wieczne przerzucenie na skrzydlo i dzida w pole karne. Prostopadlych podan od srodkowy pomocnikow do napastnikow gdy jestem w ataku pozycyjnym niemal nie ma.

 

 

No i kochana skutecznosc... To juz sa anomalia. 40 strzalow, 7 celnych, 21 niecelnych, 12 zablokowanych. Taki przyklad. I mozna cisnac rywala, stwrzac sytuacje ale czlowiek i tak ma wrazenie, ze moglby miec i 100 strzalow a i tak strzeli tyle ile by strzelil majac 20.

Mimo grania dominujacym zespolem (Ajax) to grajac u siebie z byle leszczem nie moge byc (prawie) pewnym wygrania bo znow sie okaze, ze zaladuje ponad 30 strzalow a bede walczyl o wygrana do ostatnich minut przy rywalu, ktory bedzie tylko pilki wybijal.

Kwestia skutecznosci to chyba odwieczny problem FM-a ale mam wrazenie, ze np. w FM12 w ktorego gralem wiele lat nie bylo to az tak irytujace jak jest w FM19.

 

Czy jest jakas recepta na poprawe skutecznosci? Dłubie w treningach ale mam wrazenie, ze to niewiele daje.  W ogole gra sie seriami, jak juz zacznie sie strzelac to sie w 6-7 spotkan strzele ok 30 bramek i jest ogolnie miazga bez wzgledu na rywala. Po czym zdarzaja sie okresy, ze mam kolejne mecze gdzie wyciskam te zwyciestwa strzelajac 2, maks 3 bramki po meczarniach, po jakims karnym czy babolu a napastnicy sie kompromituja z trzech metrow ladujac w bramkarza.

 

A tym czasem wracam do Eredivisie, 7 sezonu rozkreca sie w najlepsze?

PS. uwierzylibyscie, ze Kasper Dolberg grajac w Eredivisie wygra Zlota Pilke??A no zdarzylo sie i to w sezonie gdy nie odnioslem zadnego sukcesu w LM. Ah ten realizm FM-a :D
 

Odnośnik do komentarza

Puchar Ligi Angielskiej. Półfinał. Rewanż

Chelsea - Blyth 1:0,  karne 8:7

Morata 33

 

Wstydu nie było :) Czwartoligowiec postawił się bardzo mocnej Chelsea :)

Na rewanż cwaniaki wystawili najmocniejszy skład :D Przy okazji pokłóciłem się z Sarrim :D

Półfinał Pucharu Ligi to mega sukces naszej ekipy :)

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Eliminacje MŚ

Haiti - Kostaryka 3:0 :D

USA- Panama 4:2

 

W ostatnim meczu zagrają Haiti i USA. Mamy trzy punkty przewagi nad Hamerykanami i stosunek bramek 8:1 przy Amerykanach 7:5. Musieliby wysoko z nami wygrać, żeby awansować. Tym bardziej, że pierwszy mecz z nimi wygraliśmy 2:0 :)

Remis nas urządza tak czy siak :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...