Skocz do zawartości

FM 2019 - fristajlowy kącik dyskusyjny


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mnie ktoś oswieci. Jak zorganizować obóz przygotowawczy do sezonu? Jestem po swoim pierwszym sezonie FM2019 i nie wiem jak to zrobić. Wiem, że coś takiego jest bo przed pierwszym sezonem miałem już taki obóz zorganizowany. Właśnie zaczynam drugi, kopacze wrócili z urlopów, okres przygotowawczy ruszył i co dalej? W prosbach do zarządu nic nie ma a w przerwie zimowej zdaję się że mignela mi tam taka opcja. Teraz jej nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Noodles napisał:

Niech mnie ktoś oswieci. Jak zorganizować obóz przygotowawczy do sezonu? Jestem po swoim pierwszym sezonie FM2019 i nie wiem jak to zrobić. Wiem, że coś takiego jest bo przed pierwszym sezonem miałem już taki obóz zorganizowany. Właśnie zaczynam drugi, kopacze wrócili z urlopów, okres przygotowawczy ruszył i co dalej? W prosbach do zarządu nic nie ma a w przerwie zimowej zdaję się że mignela mi tam taka opcja. Teraz jej nie ma. 

Może kasy brakuje?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wujek Przecinak napisał:

Może kasy brakuje?

Budzet klubu ponad 70mln funtow, na transfery ponad 25mln. To nie moze byc kasa. Okres przygotowawczy zaczal mi sie 8 lipca a mam bodaj 11 lipca i nic, nie ma jak zagadac o ten oboz. I tak jak pisalem wczesniej, w zimie gdy jest blisko miesieczna przerwa w Eredivisie (gram Ajaxem) byla opcja obozu (jesli dobrze pamietam w opcjach "Prosba do zarzadu") ale z niej nie skorzystalem. Przypuszczam, ze skoro do teraz nie moglem tego obozu zorganizowac to juz tego lata nie zdolam tego zrobic.

 

 

Tak w ogole, to moja pierwsza kariera w FM2019 (i w ogole w tych nowszych, ostatni moj FM to 12). Przyznam, ze na poczatku mnie ta gra przerazila iloscia informacji, rzeczy na ktore trzeba zwrocic uwage. Przerazila i prawie zniechecila bo sobie mysle, ze troche tego wszystkiego za duzo. Jednak z czasem jak sie juz czlowiek w tym odnajdzie to jest lepiej choc bladzenie po ekranach wciaz sie zdarza?

Dla mnie starego wyjadacza starych FM-ow te nowe to jest zupelnie jak inna, wrecz nowa gra. Szok kulturowy? Ogolnie, sporo fajnych opcji, ktore nie mialy starsze wersje, trening z podzialem na sesje uwazam za strzal w 10 choc trzeba przy tym przysiasc i sporo czasu poswiecic (nie zostawiam tego asystentowi). Z kolei z taktyka przekombinowano, wole patent z suwakami gdzie kazdemu kopaczowi mozna ustawic rzeczy indywidualnie.

No i transfery. Gosc wyceniany na 400k a jego klub na starcie wola 50mln? I negocjowanie kontraktow, no tu jest najbardziej irytujaco. Agent przestawia żądania, ja negocjuje, agent przedstawia drugi raz, ja dalej chce to negocjowac to agent strzela focha i zrywa rozmowy. Tak jakby sie mialo tylko dwie okazje albo kop w tylek. Wielokrotnie sie z tym spotkalem. A moje oferty to nie sa jakies drastycznie zanizone stawki w porownaniu do oczekiwan agenta. Nawet w grze agenci pilkarscy to najwieksze zlo.?

 

A jak juz przy transferach, zasadzilem sie na Jote z Benfici, negocjowalem, nie moglismy sie dogadac, poprosilem by zarzad zajal sie tym transferem. To co mozgi z zarzadu zrobily? Zlozyly oferte za 27mln (bo taka Jota mial klauzule odejscia) i przyklepali transfer.? Kupili za 27mln czyli wowczas polowe budzetu klubu 18-19 latka... Zeby bylo smiesznie, w budzecie transferowym mialem tylko niecale 9mln a sam Jota byl do wyciagniecia najpewniej za mniej niz 10 bo BEnfica wiekszych oczekiwan nie miala. Ale najlatwiej wplacic klauzule... Wiecej zarzadu nie poprosze o mieszanie sie w transfery bo widze, ze tu moga kwiatki wychodzic.

Co do samego Joty, strzal w 10. Chlopak szybko u mnie wywalczyl miejsce w 11, swietnie prezentuje sie na treningach wiec chociaz na boisku daje rade.

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Noodles napisał:

No i transfery. Gosc wyceniany na 400k a jego klub na starcie wola 50mln? I negocjowanie kontraktow, no tu jest najbardziej irytujaco. Agent przestawia żądania, ja negocjuje, agent przedstawia drugi raz, ja dalej chce to negocjowac to agent strzela focha i zrywa rozmowy. Tak jakby sie mialo tylko dwie okazje albo kop w tylek. Wielokrotnie sie z tym spotkalem. A moje oferty to nie sa jakies drastycznie zanizone stawki w porownaniu do oczekiwan agenta. Nawet w grze agenci pilkarscy to najwieksze zlo.?

 

Witamy w życiu :D Teraz byle pimpek jest wyceniany na 50 milionów funtów:D

Agenci to zło, ale wystarczy podsypać i trochę grosza im schodzą z wymagań :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...