Skocz do zawartości

FM 2019 - fristajlowy kącik dyskusyjny


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Wujek Przecinak napisał:

Premier League - Harry Kane (24)

La liga - Diego Costa (22)

OK, dzięki.

U mnie to wygląda tak. Sezon 20/21 był rozegrany u mnie na wersji public beta 19.3, pozostałe na wersji stabilnej - save, który miałem na becie przedpremierowej chyba skasowałem.

 

La Liga:

18/19

  1. Costa 21
  2. Mayoral 20
  3. Aspas 19

19/20

  1. Suarez 20
  2. Lacazette 19
  3. Aspas 18

20/21

  1. I. Williams 20
  2. Messi 18
  3. Dwamena 17

Premier League:

18/19

  1. Salah 20
  2. Wood 17
  3. Kane 17

19/20

  1. Kane 25
  2. Wood 21
  3. Salah 17

20/21

  1. Kane 21
  2. Belotti 21
  3. Lewandowski 20

Wydaje mi się, że napastnicy strzelają trochę za mało goli. Widać to najlepiej w topowych ligach, z najlepszymi obrońcami (wydaje mi się, że gra obronna w FM19 jest dużo lepsza niż w poprzednich wersjach). Na forum SI też jest wątek na ten temat https://community.sigames.com/topic/468201-numbers-of-goals-across-the-board-very-low/

 

Kurczę, silnik meczowy w FM19 to jedyna rzecz, która mi się nie podoba w tej wersji. Nie tylko ci napastnicy, ale jakoś tak generalnie mam poczucie małej różnorodności goli w porównaniu do poprzednich FM-ów. Na "oko" z różnych wersji 19-tki najbardziej podobał mi się silnik z bety przedpremierowej - ale tam z kolei "przepakowany" był geigenpress. Jeśli chodzi o patcha 19.3 to widać, że wyraźnie poprawili poruszanie się napastników i ich udział w kreowaniu akcji.

 

Ale generalnie gra mi się podoba. Irytują trochę te same rzeczy co w poprzednich wersjach, m. in. to że zawodnicy i kluby chcą więcej kasy od drużyny prowadzonej przez użytkownika a potem i tak za mniejszą kasę, identyczny status w zespole idą gdzie indziej, do zespołu i ligi o takiej samej/zbliżonej reputacji - pewnie ma to "rekompensować" pozostałe przewagi, które człowiek ma w porównaniu do AI. Zmiany w treningu na plus - zwłaszcza usunięcie tutoringu na rzecz mentoringu. Teraz z byle lesera nie da się zrobić "perfekcjonisty".

 

To tyle jeśli chodzi o moją ostateczną recenzję FM19 :) - na forum SI już zapowiedzieli, że kolejnych poprawek silnika meczowego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Brachu napisał:

Dysponuje ktoś logpackiem i kitspackiem zawierającym Polonię Warszawa do FM2019?

A od FM 18 lub 16 nie da rady? coś się zmieniło w kwestii logo? 

Jak się zmieniło Polonii to daj nowe, zrobię. Z kitsami gorzej, ale mogę się postarać.  Dla @Wujek Przecinak robiłem chyba to wersji 17 :-k 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Makk napisał:

A od FM 18 lub 16 nie da rady? coś się zmieniło w kwestii logo? 

Jak się zmieniło Polonii to daj nowe, zrobię. Z kitsami gorzej, ale mogę się postarać.  Dla @Wujek Przecinak robiłem chyba to wersji 17 :-k 

nie mogę znaleźć log i kitsów ze starszych wersji. Biorę w ciemno.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Brachu napisał:
1 godzinę temu, Makk napisał:

A od FM 18 lub 16 nie da rady? coś się zmieniło w kwestii logo? 

Jak się zmieniło Polonii to daj nowe, zrobię. Z kitsami gorzej, ale mogę się postarać.  Dla @Wujek Przecinak robiłem chyba to wersji 17 :-k 

nie mogę znaleźć log i kitsów ze starszych wersji. Biorę w ciemno.

cmrev :> 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jmk napisał:

Nie o to chodzi. Tu mogę znaleźć klub i zawodników.a ja chcę przejrzeć ligi jakie są dostępne i listę klubów w nich. A nie, że wiem, że chce znaleźć klub x.

Możesz chyba na fmscout.com to zrobić. 

W "club finder" filtrować po konkretnych nacjach. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...