Skocz do zawartości

FM 2019 - fristajlowy kącik dyskusyjny


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, GrandOne napisał:

W 18 te limity brexitowe były losowe i pewnie w 19 też tak jest. 

 

Trochę się w to zagłębiłem, żeby nie było, że będzie niepotrzebna gównoburza i przeszukałem sigames forum i poniżej zamieszcze kilka fotek z regulacjami przez brexit:

 

https://content.invisioncic.com/Msigames/monthly_2018_12/FM2019.png.9b02ed8a073749d03b6b301c8a157ca5.png

 

https://i.imgur.com/YBIKk3T.png

 

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/957475188821016123/8524D107C689A00D1C0D3DDA5995E97733322E6A/

 

https://content.invisioncic.com/Msigames/monthly_2018_10/brexit18.jpg.61e41ac18427273285155b372139175d.jpg

 

to takie losowe, więc widać czego można mniej więcej się spodziewać.

 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Kraha napisał:

Wysłałem skrina i czytałem całą zakładkę  "ZASADY" i nie ma tam wzmianki o limicie obcokrajowców. Ba, mało tego rejestrowałem skład do rozgrywek i też tego nie było a mam kilka nazwisk spoza granic UK, które zasiliły moje szeregi teraz. Więc nie wiem skąd to wziąłeś.

Zagrałem kilka karie, zawsze miałem lige Angielska włączona i zawsze limit 17 obcokrajowcow był. tak zwany twardy brexit:) Ale czytałem, ze w realu ma byc jeszcze ciezej, bo chca limitu 12 obcokrajowców.  Wielka Brytania bodajze w marcu wyjdzie z UE to wtedy zostana rozwiane wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza

No, a jak widzisz ja mam taki Brexit i to drugi raz w fmie. Więc dla mnie wygląda on tak, a co do prawdziwego Brexitu to czytać możemy i gdybać, ale na razie nic nie potwierdzone, możliwe, że będzie kolejne referendum, więc wrózyć nie ma co póki oni sami tego nie ogarną, ale dobrze, że w fmie zauważono ten problem i wprowadzono losowe zasady dla brexitu.

Odnośnik do komentarza

trochę nie tutaj piszę ale w wątku z fm 16 nikt się nie udziela....chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej wyznaczać zadania scoutom żeby znajomość świata była duża i żeby wyszukiwali najlepsze młode talenty????zawsze wysyłam szperacza w wybrany region żeby szukał talenty, zwiększam tylko poziom potencjału na 4 gwiazdki...dobrze robię?

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, AeM_86 napisał:

Zatrudniaj scoutow i sztab, z różnych narodowości lub dużą wiedza nt jakiegos kraju. Wtedy zasieg sie rozwinie. Zadbaj tez o kluby filialne z innych krajów.

tak, tak...to już wiem...chodzi mi jak najlepiej rozdysponować zadania szperaczy żeby była duża wiedza, jak i żeby znajdowali jak najwięcej młodych talentów

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, karols87 napisał:

trochę nie tutaj piszę ale w wątku z fm 16 nikt się nie udziela....chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej wyznaczać zadania scoutom żeby znajomość świata była duża i żeby wyszukiwali najlepsze młode talenty????zawsze wysyłam szperacza w wybrany region żeby szukał talenty, zwiększam tylko poziom potencjału na 4 gwiazdki...dobrze robię?

Napisze jak ja robie i zawsze przynosi pożądane skutki. Scouci ogólnie maja dwie opcje: 1: potencjał 4,5 gwiazdki, wiek do 18 lat, tak gdy kupie danego zawodnika i bd u mnie 3 lata to zostanie moim wychowankiem. 2: potencjał 4,5 gwiazdki i wiek do 21 lat, jakby tak w razie przez pierwsze sito ktoś nam się zagubił, a ładnie przez ten czas 18-21 rozwinął. Scoutów wysyłam tylko do europy środkowej i ameryki południowej(głownie wschod)  Mam załadowane ligi głównie z tych regionów, takze skupiam się tylko  na tych miejscówkach. Skutek takich poszukiwań mam taki, ze mój skład składa sie z wiekszości wychowanków, lub młodych ładnie juz rozwinietych graczy. Jest tez jeden ''minus'', praktycznie każdy zawodnik jest obserwowany przez kluby z czołowych lig europy, w okienku transferowym oferta goni oferte, odmawiam i albo ktos zly ze nie moze odejsc albo prosi o podwyzke. Moje wyszukiwanie tak wyglądają od 2 edycji fm i sie sprawdza, wiec nic nie zmieniam

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, pan1majonez napisał:

Napisze jak ja robie i zawsze przynosi pożądane skutki. Scouci ogólnie maja dwie opcje: 1: potencjał 4,5 gwiazdki, wiek do 18 lat, tak gdy kupie danego zawodnika i bd u mnie 3 lata to zostanie moim wychowankiem. 2: potencjał 4,5 gwiazdki i wiek do 21 lat, jakby tak w razie przez pierwsze sito ktoś nam się zagubił, a ładnie przez ten czas 18-21 rozwinął. Scoutów wysyłam tylko do europy środkowej i ameryki południowej(głownie wschod)  Mam załadowane ligi głównie z tych regionów, takze skupiam się tylko  na tych miejscówkach. Skutek takich poszukiwań mam taki, ze mój skład składa sie z wiekszości wychowanków, lub młodych ładnie juz rozwinietych graczy. Jest tez jeden ''minus'', praktycznie każdy zawodnik jest obserwowany przez kluby z czołowych lig europy, w okienku transferowym oferta goni oferte, odmawiam i albo ktos zly ze nie moze odejsc albo prosi o podwyzke. Moje wyszukiwanie tak wyglądają od 2 edycji fm i sie sprawdza, wiec nic nie zmieniam

ja przy starcie gry wybrałem kontynenty: europa, afryka, ameryka płd. - piłkarze z najwyższej ligi...obecnie mam 26 scoutów i wysyłam we wszystkie regiony  (20) na świecie żeby poszerzyc wiedzę ...ma to sens?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, karols87 napisał:

ja przy starcie gry wybrałem kontynenty: europa, afryka, ameryka płd. - piłkarze z najwyższej ligi...obecnie mam 26 scoutów i wysyłam we wszystkie regiony  (20) na świecie żeby poszerzyc wiedzę ...ma to sens?

Żeby poszerzyć wiedze to na pewno, ale mnie nikt nie namówi zebym zmienil swoje wyszukiwanie, jak cos sie sprawdza to tak robie. Lepsze jest wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pan1majonez napisał:

Napisze jak ja robie i zawsze przynosi pożądane skutki. Scouci ogólnie maja dwie opcje: 1: potencjał 4,5 gwiazdki, wiek do 18 lat, tak gdy kupie danego zawodnika i bd u mnie 3 lata to zostanie moim wychowankiem. 2: potencjał 4,5 gwiazdki i wiek do 21 lat, jakby tak w razie przez pierwsze sito ktoś nam się zagubił, a ładnie przez ten czas 18-21 rozwinął. Scoutów wysyłam tylko do europy środkowej i ameryki południowej(głownie wschod)  Mam załadowane ligi głównie z tych regionów, takze skupiam się tylko  na tych miejscówkach. Skutek takich poszukiwań mam taki, ze mój skład składa sie z wiekszości wychowanków, lub młodych ładnie juz rozwinietych graczy. Jest tez jeden ''minus'', praktycznie każdy zawodnik jest obserwowany przez kluby z czołowych lig europy, w okienku transferowym oferta goni oferte, odmawiam i albo ktos zly ze nie moze odejsc albo prosi o podwyzke. Moje wyszukiwanie tak wyglądają od 2 edycji fm i sie sprawdza, wiec nic nie zmieniam

scoutow wysyłasz do konkretnego kraju czy regionu?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, karols87 napisał:

jeszcze jedno pytanko mam...lepiej młodzików z wysokim potencjałem wypożyczać czy zostawić u siebie w klubie gdzie mam lepszych trenerów i baze?

Hmm jak widze, ze gosc ma duzy potencjal i jest szansa na pierwszy skład w przyszlosci to zostawiam u siebie, bo musi byc 3 lata bez przerwy u mnie w klubie, by moc zostac wychowankiem klubu. Zresztą jak mam baze max to nie widze sensu zeby gral ogony w klubie z dolnej polowy tabeli. Może grac u mnie  w mlodziezowce i gdy pierwsza druzyna gra z kims slabszym to mozna dac mlodemu szanse

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, karols87 napisał:

scoutow wysyłasz do konkretnego kraju czy regionu?

Region. W FM 19 dużo fajnych talentów standardowo z Brazyli Argentyny, a takze Urugwaj, Kolumbia, Tyle, że grając w lidze, w ktorej są duze ograniczenia wobec obcokrajowców lub wobec zawodników spoza UE, nie ma wiekszego sensu dodawać ligi tych krajów. Moj zestaw standardowy to liga, w której gra moj przyszly klub, czyli na przykład wspomniany wczesniej Panathinaikos, czyli Grecja. Do tego dokładam zawsze 5 czołowych lig, czyli Anglia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy. Do tego Holandia, Belgia, Portugalia, Serbia, Chorwacja, Czechy, Brazylia, Argentyna. Młodych talentów mam od groma w oknie wyszukiwania

Odnośnik do komentarza

co do dziwnych transferów jak ktoś wspomnial wcześniej. Ja miałem taką sytuację: odpaliłem jako pierwszą karierę na rozgrzewkę Real Madryt. Chciałem sprzedać Benzemę i kupić w jego miejsce innego napastnika. Wartość rynkowa Benzemy ok 80 mln € wystawiłem go za trochę wyższą ale z powodu braku chętnych stopniowo cenę obniżałem do 55 mln i wtedy najwyższa oferta jaka za niego przyszła to 15 mln plus 3,5 zmiennych razem 18,5 mln ;o Natomiast gdy chciałem kupić napastnika mając budżet ok 170 mln oferując całą kwotę 170 mln  za Harego Keana, Firmino czy Lewandowskiego kluby nawet nie chciały podejmować negocjacji (wartość rynkowa tych zawodników zbliżona do wartości benzemy) Byłem ciekaw za jaką kwotę kluby zgodzą się ze mną negocjować więc oferowałem kwoty wyższe niż miałem w budżecie i tu coś dziwnego oferowałem nawet po ok 500 mln € jak nie więcej za w/w zawodników i nic.... A żeby było śmieszniej po rezygnacji z w/w udało mi się tylko wynegocjować Icardiego za ok 140 mln dogadałem z nim kontrakt z braku laku zadowolony byłem że udało mi się go ściągnąć a tu znów niespodzianka, Icardi za dwa dni podpisał nowy kontrakt z Interem ;o 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, nelmaninho napisał:

co do dziwnych transferów jak ktoś wspomnial wcześniej. Ja miałem taką sytuację: odpaliłem jako pierwszą karierę na rozgrzewkę Real Madryt. Chciałem sprzedać Benzemę i kupić w jego miejsce innego napastnika. Wartość rynkowa Benzemy ok 80 mln € wystawiłem go za trochę wyższą ale z powodu braku chętnych stopniowo cenę obniżałem do 55 mln i wtedy najwyższa oferta jaka za niego przyszła to 15 mln plus 3,5 zmiennych razem 18,5 mln ;o Natomiast gdy chciałem kupić napastnika mając budżet ok 170 mln oferując całą kwotę 170 mln  za Harego Keana, Firmino czy Lewandowskiego kluby nawet nie chciały podejmować negocjacji (wartość rynkowa tych zawodników zbliżona do wartości benzemy) Byłem ciekaw za jaką kwotę kluby zgodzą się ze mną negocjować więc oferowałem kwoty wyższe niż miałem w budżecie i tu coś dziwnego oferowałem nawet po ok 500 mln € jak nie więcej za w/w zawodników i nic.... A żeby było śmieszniej po rezygnacji z w/w udało mi się tylko wynegocjować Icardiego za ok 140 mln dogadałem z nim kontrakt z braku laku zadowolony byłem że udało mi się go ściągnąć a tu znów niespodzianka, Icardi za dwa dni podpisał nowy kontrakt z Interem ;o 

Akurat w tym co napisałeś, to ja nie widzę nic dziwnego. Bym powiedział, że bardzo rzeczywiste to. Tych grajków kluby nie chciały sprzedawać, to nawet nie gadali z Tobą.

A Benzeme nawet za 50 baniek to kto by chciał :kekeke:

On to chyba tylko do Eklapy się nadaje ;)

Odnośnik do komentarza

Nie no nie przesadzajmy, fm aż tak nie czyta zachowań w realnym świecie... Ja miałem problem ze sprzedażą Sancheza w Junajted, nawet za 20 mln, a jak się cwaniaki znaleźli, to on jebnął im pożądne żądania i musiałem obejść się smakiem, na razie był wypożyczony do Southampton i jakoś tam sobie radzi. Ciężko sprzedać jest zawodników za duży hajs. Łatwo oczywiście kupić za duże pieniądze: Dybala, Asensio i Saul, to dla mnie ponad 300 mln. Szkoda, że gdy inne kluby zgłaszają się po tego samego gracza co ja, to ich niższe oferty często są akceptowane od razu... No cóż, świat fma.

 

P.S. Padł mi laptop, zachciało się edytować pliki i majsterkować w motywach, taskbarach itp i wszystkie pliki poszły się walić, a więc moja przygoda z Junajted również, nie zdążyłem skończyć sezonu... Po 30. kolejkach prowadziłem bez porażki, W lidze mistrzów i pucharze kraju do przodu, KMŚ i PLA zdobyte. Co tu więcej gadać... Gra Rashforda, Pogdy, Dybali, Asensio i Martiala to czysta przyjemność była, a na dodatek nieobliczalny Gomes, świetny zmiennik Belotti no i Greenwood (20. razy wchodził z ławki i zajebał chyba 12. bramek....) No, ale poszło się walić, więc będzie trzeba ruszyć z nową karierką i może coś opisywać...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...