Skocz do zawartości

FM 2019 - fristajlowy kącik dyskusyjny


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Kraha napisał:

Jestem po pierwszym sezonie w Man Utd. Co do wyników to:

 

- 5. miejsce w Premier League (1 pkt straty do 4. Chelsea i 2 pkt straty do 3. Man City, Mistrz Arsenal 89 pkt, Liverpool 88 pkt)

- 1/4 Finału FA Cup, przegrany ze zwycięzcą L'poolem

- 1/4 Carabao Cup, przegrana z Cardiff

- Zwycięstwo w Lidze Mistrzów, finał 4:1 z PSG (2x Rashford, Martial, Belotti

- Gdy Pogba, Mata i Rashford byli w formie to gra się układała

 

Przez większość sezonu grałem, ustawieniem 1-3-2-2-3, jednakże były mecze gdzie gra się nie układała jak należy i przechodziłem do ustawienia 1-4-4-2, jednakże zależało mi na grze 3 stoperami, gdyż mam aktualnie ich 5 w zespole (Manolas, Rugani, de Ligt, Bailly i Lindelof), w tym sezonie skupiałem się właśnie głównie na taktyce i były mecze, że co bym nie wymyślił, to nie przynosiło żadnych korzyści. Nie potrafiłem pokonać w tym sezonie Liverpoolu, jechali po nas jak po gównie, 4:0, 5:3, 2:2 i miałem serię trzech porażek 1:0 z ekipami z dołu tabeli, gdzie traciliśmy bramki w 90' ... Taktycznie, jak zawsze w każdym fmie gdy zaczynam mam problem ze skutecznością napastników i tak naprawdę gdybym nie sprowadził w zimę Belottiego to nie ruszyłaby machina, bo w połowę sezonu dogonił strzelecko Rashforda i Martiala, gdzie Sanchez grał piach, Lukaku 3 bramki, na plus Mata i Pogba (po 15 bramek) i wprowadzany młody Angel Gomes.

 

Jest kilka rzeczy, które mnie denerwują bardziej niż w poprzednich fmach, tak jak wspomniałem to właśnie transfery i kwote oczekiwane od mojego zespolu vs inne kluby, dodatkowo nagla utrata koncentracji waznych zawodnikow w trakcie meczu, albo wedlug mnie dziwna reakcja na polecenia... Glupie straty i dziwne rozegrania pilki, ale to moze byc wina ustawienb taktycznych... z kosmetycznych wad to nie widze podanego nigdzie WZROSTU i WAGI gracza, moze szczegol ale jednak przeszkadza brak tego elementu, gdzie zawsze to bylo. W kolejnym sezonie skupie sie na przebudowie sztabu i na rezimach treningowych bo glownie polecilem to asystentowi, jednakze przed wazniejsza kariera trzeba troche to ogarnac.

 

Ogólny bilans spotkań

 

Rozegrane: 58/ Wygrane: 33/ Remisy: 14/ Porażki: 11// % Zwycięstw: 56%// Bramki strzelone: 104/ Bramki stracone: 61

 

Jeszcze rozegramy jeden sezon i wtedy można kombninować ciekawszą karierę.

Gram w Conference North i nie zauważyłem spadków koncentracji. Wzrost i waga są jak najbardziej w profilach zawodników. Dodatkowo ma je dodane do ekranu wyboru zawodników. Co do transferów to trudno mi się wypowiadać, bo sprowadzam zawodników z wolnego transferu lub za grosze i za niewielkie kwoty tez ich sprzedaję.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, hosearcadio napisał:

Ciekawe w takim razie dlaczego wersja digital jest droższa?
Jednak chyba kupię na voidu.com wersję digital za 115 pln. Dzięki za odpowiedź :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

kupujesz pudełko, płyta do kosza, klucz dodajesz do steam i gra się instaluje

 

wersja cyfrowa jest droższa, bo może ją kupić cała europa, pudełka w media czy euro niemiec raczej nie kupi ;) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wujek Przecinak napisał:

Gram w Conference North i nie zauważyłem spadków koncentracji. Wzrost i waga są jak najbardziej w profilach zawodników. Dodatkowo ma je dodane do ekranu wyboru zawodników. Co do transferów to trudno mi się wypowiadać, bo sprowadzam zawodników z wolnego transferu lub za grosze i za niewielkie kwoty tez ich sprzedaję.

 

Może nie mam tych danych podanych ze względu na laptopa? Nie wiem, no ale nie widzę ani wzrostu ani wagi, zrobię później skrina. Co do spadków koncentracji to dzieje mi się to z piłkarzami nie młodymi, a właśnie stosunkowo doświadczonymi Sanchez czy Fred, jakby włączała im się ukryta jakaś 'statystyka - gwiazdorzenie' chyba, że to przypadek i zbiegło się na to więcej czynników, na razie próbuję te rzeczy wszystkie rozkminić. No transfery mnie zdziwiły i zobaczymy teraz, bo zaczęło się nowe okienko, ja mam do dyspozycji prawie 500 mln, więc zobaczymy jak będą wyglądać negocjacje.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kraha napisał:

Może być, niedługo rozpocznę sezon i się okaże. Jednakże dalej nie widzę wzrostu/wagi :D nie wiem jak to zmienić, może to nie ważne jakoś mega, ale często wkurza mnie brak takich kosmetycznych rzeczy.

Zobacz:

https://imgur.com/a/kTOQq0q

Ja sobie dorzuciłem jeszcze do ekranu wyboru składu:

https://imgur.com/a/84viLw3

 

Może masz jakąś dziwną skórkę załadowaną?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Wujek Przecinak napisał:

Zobacz:

https://imgur.com/a/kTOQq0q

Ja sobie dorzuciłem jeszcze do ekranu wyboru składu:

https://imgur.com/a/84viLw3

 

Może masz jakąś dziwną skórkę załadowaną?

 

Skorka domyslna, ciemna, nie wgrywam w sumie nigdy, bo mi sie nie podobaja inne jakos. Sprawdze jeszcze raz.

 

//oki już widzę.

 

Zaraz zaczynam drugi sezon w Man Utd, trochę powalczyłem na rynku transferowym i Dybala wyciągnięty za 160 mln, a Saul za 100. O Pogbe bije się Barca, gdzie zaczynala od 50 mln tak teraz zaproponowali 120 mln, ale on w ogole nie chce sie ruszac tam, wiec ciagle odrzucamy. Zostalo mi pozbyc sie sancheza, ktory sam prosi o transfer, ale gdy negocjuje z milanem to odrzuca ich propozycje... a 450k tygodniowki wroci na innych zawodnikow.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Kraha napisał:

 

Skorka domyslna, ciemna, nie wgrywam w sumie nigdy, bo mi sie nie podobaja inne jakos. Sprawdze jeszcze raz.

 

//oki już widzę.

 

Zaraz zaczynam drugi sezon w Man Utd, trochę powalczyłem na rynku transferowym i Dybala wyciągnięty za 160 mln, a Saul za 100. O Pogbe bije się Barca, gdzie zaczynala od 50 mln tak teraz zaproponowali 120 mln, ale on w ogole nie chce sie ruszac tam, wiec ciagle odrzucamy. Zostalo mi pozbyc sie sancheza, ktory sam prosi o transfer, ale gdy negocjuje z milanem to odrzuca ich propozycje... a 450k tygodniowki wroci na innych zawodnikow.

Zostawiłeś Lukaku? :)

Wstawiasz do składu młodzieżowców? :)

Odnośnik do komentarza

Lukaku poszedł, bo nic nie grał totalnie, a w jego miejsce Belotti i Rashford, a Milan dał sporo. Tak regularnie gra Angel Gomes, Lee O'Connor i Mason Greenwood oraz Tahith Chong. Teraz w tym sezonie chcę dołożyć do składu Axela Tuanzebe i Ethana Lairda oraz Nishana Burkarta, Aliou Traore i Arnaua Puigmala. Z klubu odeszli przed sezonem Lingard, Lukaku, Bailly, Matic, Fellaini, Romore, Rojo - łącznie zarobione 120 mln. W poprzednim Valencia, Young, Smalling, Jones, Darmian i Grant. Kupionych kilku młodych i jeżeli zagram jeszcze jeden sezon, to na pewno kolejna wymiana nastąpi i włączę więcej młodych i zachowam max 16-17 graczy na najwyższym poziomie. Do wydania zostało mi jeszcze 300 mln na transfery, więc mogę kombinować, ale celem jest sprzedaż Sancheza i Freda.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze w fmie staram się tak budować zespół, oczywiście jeśli pozwala na to kadra i Ci zawodnicy wnoszą coś do gry. Tak jak Gomes w zeszłym sezonie grał naprawdę na pełnym gazie i miał wpływ na losy drużyny, czy O'Connor, tak reszta różnie ale szanse dostaja. Greenwood zagrał łącznie w 16 spotkaniach ale bramkę strzelił tylko w pucharze, w lidze się nie doczekał. Chong tak samo. Były mecze, gdzie byli 'zdenerwowani' i zadna rozmowa nie zmieniala ich samopoczucia. W tym sezonie już wrzuciłem Gomesa od pierwszych meczów do ekipy i przyczynia się do wyników od początku sezonu, byc może jeśli Mata będzie słabo się spisywac (póki co 3 mecze, 2 bramki, 1 asysta - xDD) to będzie przejmować jego pozycje, chociaż widzę że pcha sie na K10, gdzie gra teraz Dybala.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, 19since45 napisał:

ma ktoś kitsy i logosy do najniższych lig z polskiej ligi ?

 

http://forumcm.net/index.php?/forum/18-melina-grafików/

 

Przeszukaj tą sekcję albo w niej zapytaj o to. Nie wiem czy można rzucać linkami do innych portali, ale sprawdz polski cm rev. moze cos znajdziesz.

 

Co do kariery w JUNAJTED, to sezon dość ciężko rozpoczęty od porażki 2:1 z Arsenalem w PL, no i dramacie z Realem o Superpuchar Europy, wygrywałem 3:1 aby w 10 minut stracic 2 bramki, po tym jak Rugani zagrał do DDG a ten nie zdązył do pilki i wpadła do bramki, a na 3:3  bramka dla realu ze strzalu Casemiro z okolo 30m, potem dogrywka i stracona bramka w 120' +1 także spoko i karne gdzie nie trafił Pogba i Martial, co w ogóle mnie rozjebało. Później już bez porażki, a zwycięstwa 4:0 z Liverpoolem w PL, czy 4:0 z Interem w CL podbudowują. Dybala na razie szuka formy, nie ma Pogby który nabawił się kontuzji na 2 msc, reszta dość sobie radzi. Sammer, dyrektor sportowy dostał wolną rękę co do szukanai piłkarzy i sprowadził mi napastnika Celtiku Edouarda. Na razie nie mogę narzekać, transfer tani w porównaniu z 60 mln z Vollanda którego probował sprowadzić 3 razy już.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam pytanie, gram pogonia siedlce...szukam zawodnikow moimi szperaczami ale dostaje slabe raporty...tzn. co oznaczaja tegwiazdki w raporcie, 3zołte i 1szara...zolte rowna sie uzupelnienie skladu, a ta szara?i dlaczego wyszukuja mi zawodnikow o podobnych umiejetnosciach, a nic nie moga znalezc jak chce lepzego zawodnika?pomimo tego ze sa to realne transfery...i ile trzeba obserwowac mlodzika zeby raport byl w miare miarodajny?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pan1majonez napisał:

Jest jakaś opcja zeby wyszukać klub z niższych lig krajowych o największym długu ? Oczywiście pomijając opcje szukania pojedynczo każdego klubu z osobna:)

 

Chyba tylko przez edytor albo przez scouta. Sam nigdy tego nie probowałem doszukiwać się. Chyba, że poprzez zakładki w grze o finansach klubowych itp.

 

2 godziny temu, karols87 napisał:

Witam,

Mam pytanie, gram pogonia siedlce...szukam zawodnikow moimi szperaczami ale dostaje slabe raporty...tzn. co oznaczaja tegwiazdki w raporcie, 3zołte i 1szara...zolte rowna sie uzupelnienie skladu, a ta szara?i dlaczego wyszukuja mi zawodnikow o podobnych umiejetnosciach, a nic nie moga znalezc jak chce lepzego zawodnika?pomimo tego ze sa to realne transfery...i ile trzeba obserwowac mlodzika zeby raport byl w miare miarodajny?

 

Nie do końca rozumiem co napisałem, bo nie dość, że interpunkcja i estetyka tekstu, to dno, to ortografia i ogółem ciężko się odnaleźć. Z tego co udało mi się zrozumieć, to widocznie twoi skauci mają niski poziom umiejętności. Co do gwiazdek, to zółte określają aktualne umiejętności oraz maksymalny potencjał, dodatkowo czasem są czarne gwiazdki, które określają chyba z tego co rozumiem, że jeżeli zawodnik będzie się dobrze rozwijał to może osiągnać dodatkowo ten ukryty potencjał. Co do tych szarych to chyba chodzi o juniorów głównie (??) i chyba wtedy gdy ciężko jest okreslić maksymalny potencjał i umiejętnosci. ale mogę być w błędzie. Jeżeli chodzi o wyszukiwanie zawodników, to być może jest to problem z siatką wyszukiwania, nie mam pewności. Ja w Man Utd też niejednokrotnie mam raporty o zawodnikach z 2-3 gwiazdkami, gdzie powinienem dostawać przynajmniej 3,5. no ale co na to poradfzić.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Kraha napisał:

 

Chyba tylko przez edytor albo przez scouta. Sam nigdy tego nie probowałem doszukiwać się. Chyba, że poprzez zakładki w grze o finansach klubowych itp.

 

 

Nie do końca rozumiem co napisałem, bo nie dość, że interpunkcja i estetyka tekstu, to dno, to ortografia i ogółem ciężko się odnaleźć. Z tego co udało mi się zrozumieć, to widocznie twoi skauci mają niski poziom umiejętności. Co do gwiazdek, to zółte określają aktualne umiejętności oraz maksymalny potencjał, dodatkowo czasem są czarne gwiazdki, które określają chyba z tego co rozumiem, że jeżeli zawodnik będzie się dobrze rozwijał to może osiągnać dodatkowo ten ukryty potencjał. Co do tych szarych to chyba chodzi o juniorów głównie (??) i chyba wtedy gdy ciężko jest okreslić maksymalny potencjał i umiejętnosci. ale mogę być w błędzie. Jeżeli chodzi o wyszukiwanie zawodników, to być może jest to problem z siatką wyszukiwania, nie mam pewności. Ja w Man Utd też niejednokrotnie mam raporty o zawodnikach z 2-3 gwiazdkami, gdzie powinienem dostawać przynajmniej 3,5. no ale co na to poradfzić.

Dzięki za odp....pisałem nie używając ALT....lepszego - zgubiłem literkę, więc nie uważam tego za ortografa...a że się spieszyłem to może nie jest to zbyt klarownie wyjaśnione...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...