Skocz do zawartości
DobiFm

Patologia, na którą nikt nie zwraca uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszym artykule poruszymy temat już dobrze nam znanej Polskiej Ekstraklasy. Nie od dziś wiadomo, że nasza rodzima liga jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych i zarazem najbardziej wyrównanych w całej Europie. Prezesi klubów nie raz zaskakiwali nas swoimi udziwnieniami. Czasami siedząc na tronie i czytając co rusz nowe nagłówki na Onecie czy innym WP idzie dojść do prostego wniosku, że nas nie interesują czysto sportowe wyniki. Jesteśmy głodni sensacji! Najlepiej jeśli nie dotyczy to naszego ukochanego klubu. A co, jeśli jednak tym razem jesteś fanem niejakiej Arki Gdynia?

 

W tym momencie raczej powinieneś przestać czytać ten artykuł.

 

Chociaż nie wiadomo czego dotyczy owa sensacja, raz może być ogromnie negatywna. Chociażby przykład z sezonu 2016/2017 i naszej pięknej Arki Gdynia. Prezes klubu znudzony albo ewidentnie zaspały postanowił pewnego pięknego dnia zatrudnić - jak to się przyjęło w Polsce - kompletnie anonimowego trenera prosto z Hiszpanii. Jeśli tego było mało, ów trener rzekomo posiadał zaskakujące umiejętności prowadzenia zespołu. A jego wiek jest tylko atutem, jak wypowiadał się prezes... "Podczas naszej rozmowy jego głos nie brzmiał na 24 - latka".

Arka Gdynia pod wodzą tego trenera zaczęła ściągać co rusz to nowych piłkarzy, chociaż samo okienko letnie można uznać za spokojne. Tak w styczniu działy się rzeczy nie spotykane dotąd na polskiej ziemi. Kompletnie anonimowy Hiszpan zaczął sprowadzać co chwile nowych obcokrajowców. W sumie nic w tym dziwnego, każdy trener w naszej lidze to uwielbia. Nie każdemu jednak udaje się sprowadzić do Polski takie nazwiska jak chociażby Jeremine Pennant czy Adriano. Tak, tak, ten sam spasły - przepraszam bardzo - otyły piłkarz, już dawno zapomniany w szerszym gronie kibiców.

 

https://i.imgur.com/cIRNkOZ.jpg

 

Gdyby tego było mało nasz szkoleniowiec zaczął unikać mediów, skontaktować się z nim graniczyło z cudem. Pytając się prezesa klubu, gdzie jest trener, zazwyczaj otrzymywaliśmy odpowiedz z gatunku - "Nie wiem i nie pytaj mnie więcej". Jeszcze dziwniej zaczęło się w momencie startu rozgrywek. Kiedy to drużyna pod wodzą Hiszpana zaczęła notować bardzo dziwne wyniki. Truskawką na torcie można uznać fakt, że z tą grą dostali się do Grupy Mistrzowskiej. Kiedy klub w 30 meczach - 10 z nich wygrywa 11 remisuje i 9 przegrywa to musi być to Polska Liga.

To wszystko jednak jest jeszcze mało śmieszne. Żarty i komizm całej tej sytuacji zaczynają sie właśnie w tej Grupie Mistrzowskiej. Drużyna nie mogąca utrzymać praktycznie żadnej formy, w najważniejszym momencie sezonu... Wygrywa pięć meczy na siedem możliwych i wszystkie na zero z tyłu. Przegrywając tylko z Legią Warszawa 0:3 na rozpoczęciu zmagań oraz z Piastem Gliwice 1:2, który wygrywa ogólnie tę grupę i zostaje Mistrzem Polski.

Może wydaje to się mało interesujące, ale Piast po podziale punktów tracił 10 oczek do Legii Warszawa! A w samej Grupie Mistrzowskiej wygrał wszystkie siedem meczy odrabiając straty.  

Najciekawiej wygląda jednak sama tabela końcowa ligi, w której widzimy ile tak naprawdę trzeba, by znaleźć sie w Pucharach Kontynentalnych. Natomiast siedzący, prosty kibic przed telewizorem nie potrafi zrozumieć, czemu Mistrz Polski odpada z pucharów. Naszej Arce, będącej powodem napisania tego artykułu, wystarczyło tylko 38 goli, żeby zagwarantować sobie udział w przyszłorocznych eliminacjach do Ligi Europy. Najlepszy strzelec zespołu uzbierał druzgocącą liczbę czterech goli! Polski system szkolenia i mentalność takich prezesów, jak właśnie w Arce Gdynia, prowadzi do patologicznych sytuacji, kiedy to królem strzelców zostaje piłkarz z dorobkiem zaledwie 14 goli. Ekstraklasa powinna przejść gruntowną modernizacje. Do tego system szkolenia piłkarzy i same zasady zgłaszania składu do rozgrywek powinny ulec zmianie. Ja, jako prosty dziennikarz i kibic, mogę tylko skierować gorący apel do Pana prezesa Bońka i całego zarządu sprawującego pieczę nad Ekstraklasą S.A. Polska piłka musi wrócić na odpowiedni tor i nie może się to tyczyć tylko reprezentacji.

 

https://i.imgur.com/SK9N6aN.jpg

https://i.imgur.com/hYqFDAI.jpg

 

 

Cały artykuł powstał na podstawie przebiegu kariery w Football Manager 2017 - Arką Gdynia.                 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...