Skocz do zawartości

Stellaris


Brachu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia co to, gram po ęgielsku :kekeke: 
 
2 liderów można dostać z tradycji, zrobiłem tego screena wczoraj, ale zapomniałem. I w sumie nie pamiętam co wybrałem :roll: 
Na planecie będzie n polu z energią jeszcze taki szary znaczek, kostka. Na pewno będzie po ang. coś z power. Daje z pola przychód koło 10.
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Brachu napisał:
5 minut temu, z0nk napisał:
Nie mam pojęcia co to, gram po ęgielsku :kekeke: 
 
2 liderów można dostać z tradycji, zrobiłem tego screena wczoraj, ale zapomniałem. I w sumie nie pamiętam co wybrałem :roll: 

Na planecie będzie n polu z energią jeszcze taki szary znaczek, kostka. Na pewno będzie po ang. coś z power. Daje z pola przychód koło 10.

https://stellaris.paradoxwikis.com/Buildings#Betharian_Power_Plant

Zakładam, że toto. W życiu tego nie widziałem ;) nie spotkałem betherian stone jeszcze

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Brachu napisał:

Znalazłem co odpowiada za +2 do przywódców Dominacja

Domination/Purity - Colonial Viceroys - 2 liderów i 2 governorów

Versatility - Operational Proxies - 2 liderów - wymaga Machine intelligence, a ja bez DLC :<

Versatility - Peak performance - 1 lider

 

I w drzewku ascension:

Transcendent Learning - 2 liderów

 

7 minut temu, Morpheus napisał:

Nie spamuj, bo narazisz mnie na kolejny wydatek :kekeke:

Ja już wiem, że jak będą przeceny na DLC  to mnie czeka wydatek, więc nie krępuj się :D 

Odnośnik do komentarza

Spotkałem Fallen Empire Ethir Shard. Są oni imperium o rządzie Militiant Isolationists. Oczywiście obecnie to nie mam do nich podjazdu, ale mając z nimi granicę postanowiłem poczekać z marnowaniem influence. I miałem nosa. Te mendy wypowiedziały mi wojnę mającą mnie upokorzyć. Oczywiście nawet nie walczyłem, szkoda mi tylko sił, zatem poddałem się. Z resztą widząc dwie floty mającę siłę po 73k... meh.

Tak zginął High Priest Cthulhu :( a ja zmarnowałem 180 punktów influence do zarządzenia na obu planetach martial law, gdyż upokorzenie znacznie zwiększyło unrest.

EB1C23C902645D9B949DD441321E9806D3B3669F

 

Nowym High Priestem został Ragilig I, 65-latek na 2 poziomie. Jego perki to fortifier (-10% starbase upgrade cost; -33% defense platform building cost) i fertility preacher (+10% food).

 

Ah i dedykowane @Morpheus dwa screeny z wizyty u piratów:

65821D041559E3478DD86E3FA5BB6AD9A013AB1D

7A1D63711A1C8E96DE8A145A3E0DF039C994F3F8

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

ten typ fallen empire nie lubi graniczyć z kimkolwiek - jeśli tak się to stanie to wtedy atakują sąsiada 

 

widziałem myki, że zajmuje się system graniczny z tym imperium, potem oddaje się go wrogowi, a wtedy fallen empiere niszczy jego flotę w wojnie i można łatwo naszego wroga dobić ;) 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kinas napisał:

ten typ fallen empire nie lubi graniczyć z kimkolwiek - jeśli tak się to stanie to wtedy atakują sąsiada 

 

widziałem myki, że zajmuje się system graniczny z tym imperium, potem oddaje się go wrogowi, a wtedy fallen empiere niszczy jego flotę w wojnie i można łatwo naszego wroga dobić ;) 

Szybko zauważyłem. Chciałem zgrywać chojraka i odmówiłem wycofania się z systemu. No to wyprężyli bicka, a ja podkuliłem ogon ^^

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Morpheus napisał:

No dziękuję Panie Zonk. Ostatnimi czasy właśnie szukałem strategii na giercowanie i widzę, że takowa jest w zasięgu ręki.

Tylko ta mapa taka średnio czytelna... Patrzę na to i zastanawiam się, co z niej wiem. Łatwo się w tym wszystkim odnaleźć?

Na pierwszy rzut oka to burdel na kółkach, ale to kwestia poznania gry. Jest czytelna i intuicyjna.

 

Acz jak serio szukasz strategii i tak jak zawsze będę krzyczeć: CK2 ;) Stellaris jest na drugim miejscu, ale obecnie ma mniej dlc do nadrobienia :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
No dziękuję Panie Zonk. Ostatnimi czasy właśnie szukałem strategii na giercowanie i widzę, że takowa jest w zasięgu ręki.
Tylko ta mapa taka średnio czytelna... Patrzę na to i zastanawiam się, co z niej wiem. Łatwo się w tym wszystkim odnaleźć?
Przede wszystkim, można wyłączyć podgląd surowców po wybudowaniu kopalń, klawisz alt.

Mapa staje się czytelniejsza i wiesz czego nie masz. Reszta jest dobrze widoczna.
Odnośnik do komentarza

Okej muszę przyznać, że gra mi imponuje. Im dalej w rozgrywce tym ciekawiej. A że 'zmęczony' wczorajszą nocą siedzę i gram i gram i gram...

 

Zdarzają się nieprzyjemne bonusy jak wypalenie się mojego governora. Ale też mimo bycia raczej agresywną nacją postanowiłem pomóc prymitywom i z moją pomocą osiągnęli technologię FTL. Są malutkim imperium w mych granicach, mym protektoratem i nie ma co się oszukiwać, po 10 latach zamierzam ich wchłonąć. Poza tym, ależ oni są słodziutcy!

 

Othani Dynastic Union dalej ma ze mną ciężkie życie i uznałem, że podoba mi się ich kilka systemów. To doprowadziło do paru efektownych bitew ( @Morpheuskupiłeś już? ^^)

09E7C0A9DF6F03222EF3FF600C2C53C4603AD267

3E0137BEC5D8AEAB3864F3B41886A31C207BE6C0

 

Wojnę wygrałem na lajcie znacznie powiększając granice Great Old Ones, a w trakcie walk terraformowałem dwie planety i dorobiłem się genetycznych modyfikacji. Usunąłem więc trait odejmujący 5% szczęśliwości. A chwilę po tym okazało się, że na Sethelbak Prime rasa Cthulhu ewoluowała dostosowując się do pustynnych terenów. No i określają siebie rasą High Cthulhu. Żeby tylko jakiś Adolfik mi się tam nie narodził :kekeke:

 

Prawdopodobnie kolejnym krokiem będzie podbicie ostatnich systemów Othani Dynastic Union. A potem skieruję wzrok na południe. Otóż Uv-Xantt Mandate, które stało się w efekcie moim sąsiadem od wschodu było lojalne, od dawna z nimi handluję, więc w nagrodę nie zamierzam ich miażdżyć.. jeszcze. Ale sąsiad na południu? Zamknął granice i utrudniał mi badania więc wkrótce czeka go to:

cd4.jpg

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...