Skocz do zawartości

Stellaris


Brachu

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Brachu napisał:

Mój admirał Dr inż. Henryk trenuje na piratach, słabszych od mojej floty. Ma z 60 lat i II level.

Zauważyłem, że limit jest 10 dopóki socjolog nie odkryje technologii +2 do limitu przywódców.

Czekam na niszczyciele z niecierpliwością.

Podejrzewałem, że limit to sprawa ruchoma, zależnie od badań. No cóż piratów coś mało spotykam, więc Dr Alban póki co to level I w wieku około 60+ lat ^^

 

Tej informacji o przecenie nie chciałem znać ^^

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Brachu napisał:

Nie wiem co to gra tall i bobblowanie.

Blobb - rozciągasz granice, niczym moje imperium w Modzie na sukces ;) rozłazisz się na mapę, tworzysz wielkiego blobba

Tall - zachowujesz ograniczone granice, ale maksymalizujesz w nich ulepszenia. Zamiast inwestować w nowe systemy/światy/granice, w obecnych maksujesz co się da i jak się da

Odnośnik do komentarza

Czyli poszedłem w Bobbla na razie. Fakt maksuje co się da w środku. Właśnie zauważyłem jeden system nie wymaksowany.

Jeszcze pytanie, jak przywrócić skróty klawiszowe na lewym dolnym rogu ekranu, tj. 1 Ziemia? 2 Flota wojskowa 3 flota badawcza 4 flota konstrukcyjna. ??

Blobb - rozciągasz granice, niczym moje imperium w Modzie na sukces rozłazisz się na mapę, tworzysz wielkiego blobba
Tall - zachowujesz ograniczone granice, ale maksymalizujesz w nich ulepszenia. Zamiast inwestować w nowe systemy/światy/granice, w obecnych maksujesz co się da i jak się da
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Brachu napisał:

Jeszcze pytanie, jak przywrócić skróty klawiszowe na lewym dolnym rogu ekranu, tj. 1 Ziemia? 2 Flota wojskowa 3 flota badawcza 4 flota konstrukcyjna. ??

Pojęcia nie mam jak je zmienić, a co dopiero przywrócić :kekeke: rozglądałem się za opcjami klawiszologii, ale niezbyt dokładnie i ich nawet nie zauważyłem. Aczkolwiek obecny system mi na tyle pasuje ze nie szukałem desperacko ;P

 

No i również gram blobbem, ale zawsze mnie ciągnęło do pobawienia się w małego, wkurw... irytującego sąsiada większych od siebie ^^

Odnośnik do komentarza

Przegrałem dostając lanie od sąsiadów. Bez załamania ruszam z nową grą!

 

Tym razem zrobiłem sobie rasę, którą nazwałem dumnie Cthulhu. Są oni bardzo silni, naturalnymi fizykami, wolno się rozmnażają i są samotnikami.

4C9996F85E5B1063F024414C171699FBA6E8A5C2

 

Są oni rdzeniem imperium zwanego Great Old Ones. Ustrój to Divine Empire. Główny przywódca czyli High Priest to 45-letni Cthulhu (tak wiem, brak mi kreatywności).

961CB0C2886B03E5F4C240807D392C9BB0943297

 

Beyond-One Ragilig to jego następca, 20 lat młodszy przedstawiciel tej dumnej mackowatej rasy.

 

 

Tak samo nie miałem pomysłu na nazwanie gwiazdy inaczej niż słońce, ale uznałem, że planeta nie może zwać się inaczej niż R'lyeh. Tym razem postaram się nie przeginać w żadnym kierunku z zasobami :D

Póki co tyle i tym razem idę grzecznie spać ^^

42A32E3D880923893E472A92EED57FA2A2DCE0E1

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Przegrałem dostając lanie od sąsiadów. Bez załamania ruszam z nową grą!
 
Tym razem zrobiłem sobie rasę, którą nazwałem dumnie Cthulhu. Są oni bardzo silni, naturalnymi fizykami, wolno się rozmnażają i są samotnikami.
4C9996F85E5B1063F024414C171699FBA6E8A5C2
 
Są oni rdzeniem imperium zwanego Great Old Ones. Ustrój to Divine Empire. Główny przywódca czyli High Priest to 45-letni Cthulhu (tak wiem, brak mi kreatywności).
961CB0C2886B03E5F4C240807D392C9BB0943297
 
Beyond-One Ragilig to jego następca, 20 lat młodszy przedstawiciel tej dumnej mackowatej rasy.
 
 
Tak samo nie miałem pomysłu na nazwanie gwiazdy inaczej niż słońce, ale uznałem, że planeta nie może zwać się inaczej niż R'lyeh. Tym razem postaram się nie przeginać w żadnym kierunku z zasobami
Póki co tyle i tym razem idę grzecznie spać ^^
42A32E3D880923893E472A92EED57FA2A2DCE0E1
:kutgw:
Odnośnik do komentarza

@Feanorjakiś pomysł jak nazwać gwiazdę, system, gdzie zaczynam Call of Cthulhu? :kekeke: 

 

Ah i tak rozwijając moją porażkę. Wojnę wypowiedział mi sąsiad, o podobnej sile o dziwo. Ale dałem ciała omyłkowo przelatując przez Void Cloud. Moja flota miała 1.2k siły, ale no gdy rzuciły się na nią dwie grupki po 5k... zanim zrozumiałem swój błąd zostałem bez floty :roll: 

Odnośnik do komentarza

Udało się wynaleźć z fioletowego drzewka eksperymentalną prędkość podświetlną. Jest mega. Nie trzeba latać badawczymi po hiperliniach. Niestety mam limit 10 przywódców o dupa dalej.

Rozumiem, że jeden zarządca zarządza 3 planetami, nowy może zarządzać kolejnymi 3 ?

Aby mieć więcej przywódców muszę mieć technologię +2 do ich ilości?

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, z0nk said:

Przegrałem dostając lanie od sąsiadów. Bez załamania ruszam z nową grą!

 

Tym razem zrobiłem sobie rasę, którą nazwałem dumnie Cthulhu. Są oni bardzo silni, naturalnymi fizykami, wolno się rozmnażają i są samotnikami.

 

 

Są oni rdzeniem imperium zwanego Great Old Ones. Ustrój to Divine Empire. Główny przywódca czyli High Priest to 45-letni Cthulhu (tak wiem, brak mi kreatywności).

 

 

Beyond-One Ragilig to jego następca, 20 lat młodszy przedstawiciel tej dumnej mackowatej rasy.

 

 

Tak samo nie miałem pomysłu na nazwanie gwiazdy inaczej niż słońce, ale uznałem, że planeta nie może zwać się inaczej niż R'lyeh. Tym razem postaram się nie przeginać w żadnym kierunku z zasobami :D

Póki co tyle i tym razem idę grzecznie spać ^^

 

 

Gwiazda? Etx'ag imo. Ale możesz sobie wybrać:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Extraterrestrial_places_in_the_Cthulhu_Mythos

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Brachu napisał:

Udało się wynaleźć z fioletowego drzewka eksperymentalną prędkość podświetlną. Jest mega. Nie trzeba latać badawczymi po hiperliniach. Niestety mam limit 10 przywódców o dupa dalej.

Rozumiem, że jeden zarządca zarządza 3 planetami, nowy może zarządzać kolejnymi 3 ?

Aby mieć więcej przywódców muszę mieć technologię +2 do ich ilości?

Nie zauważyłem informacji o limicie planet dla Governora. Miałem limit 8 planet i wszystkie miały jednego tylko governora.

 

Co do zwiększenia limitu nawet nigdy nie miałem do wyboru tej technologii więc nie mogę Ci pomóc jestem koniem ^^

 

 

4 minuty temu, Profesor napisał:

Gwiazda? Etx'ag imo. Ale możesz sobie wybrać:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Extraterrestrial_places_in_the_Cthulhu_Mythos

Pasi :D 

Odnośnik do komentarza

Imperium Great Old Ones rozwija się dość efektywnie. Żadnych problemów z surowcami, flota utrzymana na maxa

DC108232864CA920CFDB099D4F77DA826C91E314

 

Swoją drogą spotkaliśmy poza dwoma imperiami prymitywną cywilizację. Zamiast ich miażdżyć postanowiłem założyć punkt obserwacyjny

422F9058593E785FC0C6E21B85D66445FC77C3B6

 

Ah no i upierdliwym elementem stały się Space Amoebas. Cholery mają po 500 fleet power i są dość nieprzyjaźnie nastawione. 1 spotkanie było dość wyrównane, ale potem już szło dość łatwo gdyż w flocie pojawiły się okręty klasy Destroyer.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Staram się kontrolować, aby mieć około 15 przychodu minimum, nie zabudowuje systemów póki nie mam takiego zysku. No i widzisz chociażby ten system na screenie z prymitywami, to będzie nr 2 w produkcji energii jak go zabuduje.

Ah no i mam odkryte rozwinięcie power plant oraz zawsze w koloniach staram się, aby przynajmniej jeden kwadrat z energią był podwojony. Poza tym mam potencjalne 4 kolonie, ale wszystkie tak zasyfione blockerami i male, ze troche zacyzna mnie to martwic i nie wiem czy nie jest bledem zostawienie pre-ftl cywilizacji samej sobie. Mają sympatyczną planetę

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Brachu napisał:

Aha. Ja mam jedną elektrownię betariańską. Druga będzie koło siedziby władz planety pod modyfikator.

Nie mam pojęcia co to, gram po ęgielsku :kekeke: 

 

2 liderów można dostać z tradycji, zrobiłem tego screena wczoraj, ale zapomniałem. I w sumie nie pamiętam co wybrałem :roll: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...