Skocz do zawartości

Stellaris


Brachu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o tytuły Paradox to mój numer dwa wśród ulubionych. Tak, nic nie potrafi zdetronizować Ck2 :wub: 

No, ale to jednak dość inny tytuł od wspomnianego CK2, czy od EU. Jako ciekawostkę dodam, że naszła mnie chęć powrotu do tego tytułu i dwa dni temu ściągnąłem ją ponownie ^^

 

Samo tworzenie własnego imperium już jest czymś co dodaje smaku gry. Niby można grać przygotowanymi już tworami, ale po co? Gra bardzo wciąga i nie zmusza do podbijania więc ma nawet niezłą wartość do ogrywania ponownie. I to wystarczy, aby mnie kupić ;) nie grałem jednak aż tyle, aby umieć powiedzieć coś więcej, rozegrałem może dwie kampanie i to z dobry rok temu. Stąd pewnie chęć zabrania się znowu za tego potwora.

Odnośnik do komentarza

No to wczoraj zasiadłem "na godzinkę" w efekcie czego czuję brak snu.

Assholes Empire z planety urAnus ruszyło w podboje. Militaryzm, brak zmian władzy, niewolnictwo i wieczne braki w energii to idealny opis tego co się dzieje ;P do tego chcąc chyba coś podbić, będę musiał przekroczyć limit flot, a to oznacza więcej energetycznych problemów :roll: kiepski ze mnie przywódca ^^

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ale nie głodują jak u mnie

No to wczoraj zasiadłem "na godzinkę" w efekcie czego czuję brak snu.
Assholes Empire z planety urAnus ruszyło w podboje. Militaryzm, brak zmian władzy, niewolnictwo i wieczne braki w energii to idealny opis tego co się dzieje ;P do tego chcąc chyba coś podbić, będę musiał przekroczyć limit flot, a to oznacza więcej energetycznych problemów :roll: kiepski ze mnie przywódca ^^
Odnośnik do komentarza

Gram drugą grę. W pierwszej populacja wyginęła z braku jedzenia.

Pierwszym Wielkim Mechatronikiem został Dr Erazm.


https://i.imgur.com/xldyD3n.png

Na razie idzie mi bardzo dobrze, no może za wyjątkiem budowy korwet. Sąsiednie imperium wysuwa roszczenia do jednego systemu (sąsiad z prawej). Na szczęście granicznymy tylko przez jeden system, gdzie mam flotę i stację gwiazdną.

https://i.imgur.com/PvdT02J.png

Odnośnik do komentarza
A właśnie jak działa system roszczeń? Mogę sobie naklepać sporo tego, ale po co? ;D to ma być zastępstwo generowania roszczeń w ck2? Nie muszę bawić się w szukanie casus belli, sam je tworzę?

Jeszcze nie wiem. Generalnie oni mnie nie lubią, ponieważ to ewngelizujący zeloci są. Nawracają laserami.

https://stellaris.paradoxwikis.com/Warfare#Casus_belli tu dokładnie opisane.
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Obecnie dwa, ale rozważam usunięcie jednego, gdyż z jednej strony mam granicę z fallen empire, a z drugiej czeka na mnie zwykły sąsiad, ale itak silniejszy. zatem mam ekspansję możliwą tylko w ostatnim kierunku, ale nie mam ku temu i tak zasobów. Z drugiej strony móglbym w drugim wrzucić jakiegoś młodego badacza i szkolić go, gdyż obecni mają po 60-65 lat.

Sam motyw trenowania naukowców tak jak to opisałeś też brzmi nieźle, aczkolwiek pamiętaj o ograniczonych slotach :D

 

Większy problem z trenowaniem admirałów. Nie mam pojęcia co robić, żęby trenowali, skoro jestem leszczem i każdy mi skopie dupsko :kekeke: 

 

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie o dlc i widzę, że utopia jest idealne dla mnie, pozwala na granie tall, a nie blobbowanie :-k żeby tylko jakaś przecena się trafiła :<

 

Podejrzewam, że dzisiaj Assholes Empire czeka i tak smutny koniec. Chyba jeszcze miałem deficyt minerałów, ale nawet jeśli to jakoś szybko wyeliminuję, zostają problemy z energią. I tak skasowałem pół flotki. Ah te gry Pradoxu. Zawsze człowiek uczy się dostając lanie ^^ jak ja ich nienawidzę i kocham je jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Czytam sobie o dlc i widzę, że utopia jest idealne dla mnie, pozwala na granie tall, a nie blobbowanie :-k żeby tylko jakaś przecena się trafiła :  
Podejrzewam, że dzisiaj Assholes Empire czeka i tak smutny koniec. Chyba jeszcze miałem deficyt minerałów, ale nawet jeśli to jakoś szybko wyeliminuję, zostają problemy z energią. I tak skasowałem pół flotki. Ah te gry Pradoxu. Zawsze człowiek uczy się dostając lanie ^^ jak ja ich nienawidzę i kocham je jednocześnie.
Utopia była do 10.IX na przecenie steam.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...