Skocz do zawartości

Wschód


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Między sparingami, moim ofensywnym pomocnikiem Ortizem zainteresował się Villarreal. Przedstawili śmieszną ofertę rzędu 5 i pół tysiąca euro. Została ona odrzucona. Zażyczyłem sobie za tego chłopaka 2.5 mln €.

 

Z obrońcą Dominguez`em była ta sama sytuacja i te same kwoty.

Po powyższych grajków zgłosiły się jeszcze takie ekipy jak: Deportivo, Levante, Espanyol, Eibar.

Czyli goście muszą mieć spory talent. Ale za 6 tys. € to nie ma co marzyć, żebym ich sprzedał.

 

W końcu i eksrtaklasowe zespoły włączyły się w walkę o Ortiza. Legia wyłożyła najwięcej. Czyli marne 61 tys.€. Zarząd ku mojemu ogromnemu zdziwieniu przyjął ofertę taką.

Po zrobieniu afery małej i ostrej rozmowie z nimi udało mi się ich przekonać i olali ofertę.

 

Okres zimowy był dla nas intensywny. Chciałem, żeby gracze dalej się zgrywali i prezentowali dobrą formę na wiosnę. Typowej polskiej zapaści wiosennej nie chciałem u siebie, stąd tyle meczów towarzyskich.

 

Sparingi:

Świt 6-0 GKP Targówek

Świt 5-0 Korona Szydłowo

Świt 3-0 UKS Łady

Świt 6-0 Drukarz Warszawa

Świt 4-0 Siekierki Warszawa

Świt 3-0 Victoria Zerzeń

Nadnarwianka Pułtusk 0-9 Świt

GLKS Nadarzyn 1-4 Świt

Świt 3-0 Mławianka

Świt 3-0 Hutnik Warszawa

Odnośnik do komentarza

Luty 2018

 

Po gorących chwilach w klubie nadszedł koniec okienka transferowego, a mój skład na szczęście nie zmienił się. Dla mnie to miła informacja.

W tym miesiącu mieliśmy do rozegrania tylko jedno oficjalne spotkanie. I to nie byle jakie, bo to półfinał Pucharu Polski.

Nikt nie stawiał wcześniej, że tak wysoko zajdziemy. Przyznam się, iż ja też nie postawiłbym na to, choć pół grosza. A jednak.

 

27/02/2018   PP Półfinał 1.Mecz

[2L]   Świt 2-0 Pogoń   [EKS]   (Nowotka 21`, Ortiz 45`)

Prus- Drwęcki (c), Dominguez, Kopeć- Wasilewski, Radushko, Binerowski, Przysowa- Żurawski, Ortiz, Nowotka

 

Pół nogi od finału jesteśmy.

W drugim meczu był taki wynik:

Miedź 1-1 Lech

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, el_eldorador napisał:

Skąd Ty wziąłeś tego Ortiza? :D Strasznie dobry jest jak na standardy tej ligi

Z wolnego transferu wyszukałem. Dostał dobrą opinię od szperacza i voila :) W historii nie ma podane skąd on się wziął, nie ma klubu podanego. 

Odnośnik do komentarza

Marzec 2018

 

03/03/2018   II Liga 20/34

[12.]   Garbarnia 3-4 Świt   [1.]   (Nowak 8`, Siedlarz 13`, Górecki 84` — Ortiz 1`, Żurawski kar.19`, Binerowski 35`, Nowotka 71`)

Prus- Dominguez, Drwęcki (c), Kopeć- Wasilewski, Binerowski, Radushko, Przysowa- Żurawski, Ortiz, Nowotka

 

Uf, ale zwycięska strzelanina. Raczej nikt nie mógł po meczu powiedzieć, że się nudził.

 

07/03/2018   II Liga 21/34

[1.]   Świt 2-0 GKS 1962 Jastrzębie   [13.]   (Radushko 20`, 68`)

Prus- Dominguez, Drwęcki (c), Kopeć- Wasilewski, Binerowski, Żurawski, Przysowa- Ortiz, Radushko, Nowotka

 

10/03/2018   II Liga 22/34

[1.]   Świt 4-2 GKS Tychy   [6.]   (Sabillo 3`, 22`, Ortiz 73`, Żurawski 85` — Kalahur 51`, Płaskowski 65`)

Prus- Krzymiński, Drwęcki (c), Dominguez- Żurawski, Binerowski, Radushko, Steć- Ortiz, Nowotka- Sabillo

 

17/03/2018   II Liga 23/34

[6.]   Rozwój Katowice 0-1 Świt   [1.]   (Ortiz 37`)

Prus- Krzymiński, Drwęcki (c), Dominguez- Steć, Binerowski, Radushko, Żurawski- Ortiz, Nowotka- Sabillo

 

W szkółce pojawili się nowi juniorzy. Ogółem 16 młodych zawodników, ale niestety jedynie trzech może się dobrze rozwinąć wg moich współpracowników. Reszcie podziękujemy za udział w naborze.

Z nami zostanie ofensywny pomocnik Piotr Misztal, lewy obrońca Artur Kiliński oraz lewy obrońca Mateusz Nawrocki.

 

Scoutci Świtu zostali rozpuszczeni przeze mnie, aby szukać jakiś młodych brylantów do oszlifowania. Na diamenty nie mamy kasy i sposobności.

Po ostatnich perturbacjach z Ortizem, postanowiłem każdemu młodzikowi wpisać klauzule oferty minimalnej. Kwota będzie się wahać między 750 tys. € a 2.5 mln.

 

21/03/2018   II Liga 24/34

[1.]   Świt 2-1 GKS Bełchatów   [10.]   (Żurawski 15`, Sabillo 43` — Kondracki 90`+1)

Prus- Dominguez, Drwęcki (c), Krzymiński- Wasilewski, Żurawski, Pomorski, Przysowa- Radushko, Sabillo, Nowotka

 

Ostatnio nasza skuteczność nie porywa, ale grunt to zgarniać te punkty. Na ładną piłkę jeszcze przyjdzie czas. Choć ja i kibice nie narzekamy na kopanie cieszące oko już teraz. Dużo bramek nie zdobywamy, a wiem, że na to fani czekają.

To jest do poprawy.

 

24/03/2018   II Liga 25/34

[7.]   Siarka 0-1 Świt   [1.]   (Nowotka 9`)

Prus- Dankowski, Dominguez, Krzymiński- Napora, Pomorski, Żurawski, Przysowa (c)- Sabillo, Kapo, Nowotka

 

Po tej wygranej możemy świętować awans! Sensacja staje się faktem. Dokonaliśmy niemożliwego. Drugi raz z rzędu.

 

Jesteśmy coraz bliżej ustanowienie nowego rekordu rozgrywek (II Liga) w ilości zwycięstw w sezonie. Poprzedni rekord to 21 spotkań.

Jesteśmy też blisko pobicia rekordu strzelonych goli ligowych- na razie wyrównaliśmy tę statystykę, czyli 59 trafień.

 

31/03/2018   II Liga 26/34

[1.]   Świt 2-1 Motor   [12.]   (Sabillo 30`, Ortiz 87` — Koz`ban 53`)

Prus- Dankowski, Dominguez, Drwęcki (c)- Krzymiśńki, Żurawski, Binerowski, Przysowa- Radushko, Ortiz- Sabillo

 

I rekord zdobyczy bramkowych pobity przez nas.

 

 

Tabela II Ligi na koniec marca:

 

 

 


jlyaTn2.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza

Wspominałem już o wypadzie moich współpracowników w celach poszukiwawczych. Teraz konkrety.

Spakowaliśmy się w reklamówki, zabraliśmy konserwy turystyczne i udaliśmy się szybki, intensywny i owocny road & air trip po Europie rodem z Kartoflisk.

Dzięki różnym źródłom informacji i naszym czujnym oczom do Nowego Dworu wróciliśmy pod pachą z siedmioma młodymi zawodnikami. Każdy z nich dostał "znak jakości młodego talentu od Pawła Brożka".

A kogo nakłoniliśmy do przyjścia? O to panowie:

 

Tomas Dobes   [16 l; Czech; DP(PŚ)]

Viktor Papp   [16 l; Węgier; DP,OPŚ]

Theo Moreno   [16 l; Hiszpan; OL/WPL]

Jose Antonio Vargas   [16 l; Hiszpan; GK]

Tomas Senkyr   [16 l; Czech; OŚ]

Nicolas Lehmann    [16 l; Szwajcar; GK]

Vicente Torobio   [16 l; Hiszpan; NŚ]

 

Wszyscy ponoć mają spory potencjał. Myślę, że za góra dwa lata ci goście przebiją się na luzie do pierwszego składu Świtu.

Na razie będą się ogrywać w naszej drużynie U-18. Po sezonie dam im zagrać w sparingach i dalej na rozwój do młodzików.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2018

 

03/04/2018   PP Półfinał Rewanż

[EKS]   Pogoń 0-3 Świt   [2L]   (Ortiz 26`, Radushko 33`, Kamiński 48`)

Prus- Dankowski, Dominguez, Kamiński- Krzymiński, Przysowa (c)- Żurawski, Binerowski- Ortiz, Radushko, Nowotka 

 

W dwumeczu ładne baty Pogoni 0-5.

Drugi półfinał zakończył się wynikiem 1-0 dla Lecha (w dwumeczu 2:1) z Miedzią Legnica i to właśnie z Poznaniakami zagramy w finale Pucharu Polski!!!

Za udział w tej rundzie zgarniamy 22.82 tys.€.

 

07/04/2018   II Liga 27/34

[1.]   Świt 3-0 MKS Kluczbork   [15.]   (Nowotka 22`, 37`, Stryjek 44`)

Prus- Dankowski, Dominguez, Kamiński- Krzymiński, Przysowa (c)- Radushko, Oimorski- Ortiz, Nowotka- Stryjek

 

Kolejne rekordy do pobicia przed nami:

- zdobycz punktowa (obecny 72 pkt)- my 70,

- występy bez straty bramki (16)- my 14.

 

11/04/2018   II Liga 28/34

[3.]   Olimpia Elbląg 2-2 Świt   [1.]   (Piceluk 55`, Stępień 87` — Radushko 17`, Sabillo 81`)

Prus- Dankowski, Dominguez, Kamiński- Krzymiński, Przysowa (c)- Żurawski, Binerowski- Ortiz, Radushko, Nowotka 

 

14/04/2018   II Liga 29/34

[11.]   Błękitni 0-2 Świt   [1.]   (Nowotka 30`, Ortiz 69`)

Prus- Dankowski, Dominguez, Kamiński- Napora, Radushko (c), Pomorski, Steć- Ortiz, Nowotka- Stryjek

 

Liga wygrana!!!

 

21/04/2018   II Liga 30/34

[1.]   Świt 3-1 Odra Opole   [16.]   (Nowotka 8`, Radushko 14`, Sabillo 16` — Radecki 90`+2)

Prus- Drwęcki (c), Dankowski, Gapczyński- Wasilewski, Przysowa- Żurawski, Pomorski- Radushko, Nowotka- Sabillo

 

W LOTTO Ekstraklasie bardzo ciekawie, w zasadzie aż trzy drużyny biją się o mistrza i różnica między nimi jest bardzo mała- tabela to potwierdza.

 

27/04/2018   II Liga 31/34

[2.]   Lech II 1-2 Świt   [1.]   (Nielsen 56` — Przysowa 16`, 78`)

Prus- Drwęcki (c), Dankowski, Dominguez- Wasilewski, Przysowa- Żurawski, Binerowski- Ortiz, Radushko, Nowotka

 

Najgroźniejszy nasz rywal w drugiej lidze, Lech II pokonany. A za 3 dni gramy z pierwszą ekipą tego klubu. Oby wynik się powtórzył. Trzymamy mocno kciuki.

 

Czas na wielkie święto w Warszawie na Stadionie Narodowym!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki kontra Lech Poznań. Dziś naprzeciwko siebie staje drugoligowiec oraz ekipa ekstraklasy, która jest bliska mistrzostwa Polski.

Na naszym koncie brak takiego trofeum, rywal ma 5 takich pucharów.

Najlepszy strzelec PP jest u nas, to Curro Ortiz- 5 bramek.

Najlepszy asystent też u nas- Żurawski z 4 asystami.

Zaczynamy!

 

30/04/2018   Puchar Polski Finał

Lech:

Putnocky- Milos, Bochniewicz, Kosut, Ruca- Murawski- Tetteh (56` Nalepa), Jevtic (66` Makuszewski)- Radut, Majewski- Gytkjear (66` Kurminowski)

Świt:

Prus- Dominguez, Dankowski, Kamiński- Krzymiński (61` Wasilewski), Przysowa (c)- Żurawski, Binerowski (66` Pomorski)- Ortiz, Radushko, Nowotka (71` Sabillo)

 

[2L]   Świt 3-1 Lech   [EKS]

(Ortiz 11`, Radushko 44`, 84` — Majewski 5`)

 

 

Jak to było? Impossible is nothing?

Puchar jest nasz!!! Świt zdobywa pierwszy raz to trofeum!

I co na to pan Bjelica? Chyba deczko mu łyso. A taki pewny siebie był i twierdził wszem i wobec, że Świt jest totalnie bez szans i nas zjedzą. Do tego dorzucił, że pewnie da zagrać zmiennikom i młodym.

A tu klops dla Poznania. I to jaki!

 

Za udział w finale dostajemy 22.82 tys.€ oraz 228 tys. € za jego wygranie.

 

Na stadionie jednym z widzów był Marcelino, trener Valencii, który ponoć obserwował moich dwóch kopaczy. Prasa donosi, że zainteresowany jest Ortizem i Dominguezem.

To sprawy na później.

Ważną informacją na teraz jest to, że... w kolejnym sezonie (już jako pierwszoligowiec) zagramy w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy!

To będzie ładny przypływ kasy do klubu. W końcu może uda się coś rozbudować.

 

 

Tabela II Ligi na koniec kwietnia:

 

 

 


80L8Qgj.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza

Maj 2018

 

05/05/2018   II Liga 32/34

[1.]   Świt 3-0 Miedź II   [17.]   (Radushko 15`, Ortiz 34`, 57`)

Prus- Drwęcki (c), Dankowski, Dominguez- Wasilewski, Przysowa- Binerowski, Radushko- Ortiz, Nowotka- Żurawski (45` Stryjek)

 

12/05/2018   II Liga 33/34

[9.]   ROW Rybnik 1-2 Świt   [1.]   (Gutkowski 28` — Sabillo 36`, Ortiz 45`+2)

Prus- Drwęcki (c), Dankowski, Dominguez- Wasilewski, Przysowa- Binerowski, Radushko- Ortiz, Sabillo, Nowotka

 

19/05/2018   II Liga 34/34

[1.]   Świt 3-0 Legionovia   [4.]   (Kapo 11`, Ortiz kar.54`, kar.66`)

Otocki- Kamiński, Drwęcki (c), Krzymiński- Bramowicz, Gapczyński- Nowotka, Pomorski- Radushko, Stryjek, Kapo

 

I KONIEC! Jest awans.

Za to w nagrodę dostajemy 11.6 tys. €.

 

 

Tabela II Ligi na koniec sezonu 2017/18:

 

 

 


oYrmpyI.jpg
 

 

 

Królem strzelców II Ligi został: Curro Ortiz (Świt)- 17 goli. Na drugim miejscu Koz`ban (Motor)- 17goli.

Najwięcej asyst: Maciej Wasilewski (Świt)- 11.

Najwięcej nagród MoM: Curro Ortiz (Świt)- 7.

 

Na posezonowym zebraniu zarządu poprosiłem o rozbudowanie czegokolwiek z bazy. Niestety dostałem odmowę. Prezes podjął natomiast decyzję o rozbudowie stadionu o 250 miejsc siedzących. Część z nich zastąpi miejsca stojące.

Ta przebudowa obejmie także instalację podgrzewanej płyty boiska.

Koszt całości- 725 tys.€.

 

Tak czystko statystycznie: finał Ligi Mistrzów dla Bayernu, który wygrał 2-1 z Realem Madryt.

Najwięcej bramek strzelił Lewandowski- 10.

 

Po sezonie dostałem oferty roboty z Ruchu Chorzów (spadek z I ligi), Znicza Pruszków (spadek z I ligi), Podbeskidzie (awans do Ekstraklasy), Arka (8. miejsce w Eklapie).

Oczywiście wszystkie odrzuciłem ku wielkiemu rozczarowaniu tamtych włodarzy.

 

25 czerwca odbyło się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Trafił się nam zwycięzca spotkań litewskiego Traku FK oraz Maccabi Haifa.

Odnośnik do komentarza

Inne rozstrzygnięcia w ligach też były ciekawe. 

W Ekstraklasie Legia zdobyła tytuł po roku przerwy. A jak to wyglądało wszystko dokładnie? Proszę spojrzeć niżej.

 

Tabela I Liga na koniec sezonu 2017/18:

 

 

 


mCzrhGR.jpg
 

 

 

 

Tabela Ekstraklasy na koniec sezonu 2017/18 Grupa Mistrzowska: 

 

 

 


unGq3eR.jpg
 

 

 

 

Tabela Ekstraklasy na koniec sezonu 2017/18 Grupa Spadkowa:

 

 

 


qTNdcj8.jpg
 

 

 

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie kadry Świtu NDM.

 

Bramka

 

Mateusz Prus oraz Grzegorz Otocki  — ten pierwszy poza konkurencją. Wystąpił w 42 spotkaniach, puścił tylko 31 goli, zanotował 20 razy czyste konto. Bezapelacyjnie numer jeden i wydaje się, że tak zostanie. Otocki był ściągany w ramach uzupełnienia składu i wywiązał się ze swojej roli. Nawet ani razu nie brzęknął, że chce grać. Pogodzony ze swoją rolą. Myślę, że posiedzi u nas jeszcze z sezon. Później go puszczę gdzieś, gdyż w kolejce ustawią się młodzi-gniewni z kadry U-18.

 

Obrońcy środkowi

 

Krzymiński, Dankowski, Kopeć, Kamiński  — dostali solidarnie swoje szanse. Grali na niezłym poziomie. Na kolejny sezon ich umiejętności jeszcze starczą. Dalej już nie. Jeżeli któryś z nich będzie chciał odejść bądź pojawi się dobra oferta, to dostaną ode mnie zielone światło na odejście.

Drwęcki (C), Dominguez to zupełnie inna para kaloszy. Obaj to podstawa mojej defensywy. Rozegrali najwięcej spotkań w obronie i byli najlepsi. Pierwszy zagrał 34 razy, drugi 32. Od nich oraz od Prusa zaczynam ustalanie składu. Hiszpana mogę puścić za naprawdę spore pieniądze, choć nie spieszno mi do tego.

 

Obrońcy boczni

 

Wasilewski, Przysowa  — podstawowi boczni obrońcy w składzie. Ten pierwszy, czyli prawa strona, zaliczył imponującą liczbę 16 asyst w sezonie (najwięcej z całego zespołu), drugi miał 5 asyst i 5 goli.

Pewniaki na kolejny sezon.

 

Gapczyński, Bramowicz, Steć  — uzupełnienie składu. Zaliczyli w sumie epizody pod nieobecność któregoś z powyższej dwójki.

Największe szanse na zostanie w drużynie ma Bramowicz. Gapczyński oraz Steć są dla mnie do odstrzału. W ich miejsce na pewno kogoś ściągnę.

 

Pomoc

 

Pomorski, Radushko, Żurawski, Binerowski, Ortiz, Nowotka  — totalny top ligowy. Każdy z nich wnosi bardzo wiele do drużyny, na każdego z nich mogę liczyć i w pomocy i ataku- zależy gdzie ich akurat wystawię.

Statystyki takiego Pomorskiego nie powalają, ale gość zaliczył niezliczoną ilość odbiorów, dobrych podań, że nie da się zliczyć. Typ od czarnej roboty. Celność jego podań w całym sezonie wyniosła 90%! Nikt nie miał więcej.

Białorusin Radushko nadal świetny- 36 spotkań, 14 goli, 8 asyst. Pewni i by miał więcej, ale w tym roku grywał mniej w ataku, a więcej w środkowej części boiska.

Ortiz i Nowotka to młode diamenty. 17-letni Polak zanotował 12 goli i 8 asyst. Hiszpan 23 gole (najlepszy strzelec Świtu) oraz 10 asyst. Dla mnie nie do ruszenia ze składu. I oby dalej się tak ładnie rozwijali.

Żurawski i Binerowski ładnie się uczą i na ligowe potyczki wystarczą.

 

Napora, Kapo  — totalne epizody, gracze do wypadu ze Świtu. Nie mogą liczyć na więcej i ja nie chcę już ich w składzie. Umiejętności nie te. Francuz ledwo 5 meczów dla porównania: rok temu aż 22. Wypchnięci ze składu przez młodych.

 

Atak

 

Stryjek, Sabillo  — pierwszy z nich całkiem nieźle w tym sezonie się sprawował (5 spotkań, do tego 17 razy z ławki, 2 gole, 4 asysty), choć grywał głównie ogony. Przyjdzie oferta, to ją rozważymy.

Starszy kolega Sabillo znacznie lepiej- 21 spotkań (13 z ławki), 17 goli, 6 asyst. Zostanie z nami.

Wzmocnienia się bardzo przydadzą. Najlepiej poszukam kogoś, kto umi grać jako NŚ i OPŚ, jako że u mnie w taktyce ważni są fałszywi napastnicy.

 

Za sezon 2017/18 też większości mogę spokojnie dać ocenę 5. Drwęcki, Dominguez, Ortiz, Nowotka z pełną mocną 6 na koniec.

 

Kadra, statystyki szczegółowe, średnia ocen piłkarzy na koniec sezonu 2017/18:

 

 

 


HUCwKsk.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, kolek23 napisał:
3 godziny temu, Makk napisał:

:lol: Taa i co jeszcze. Kadra jest zasadniczo słaba.

 

Ale grasz ustawieniem, którego silnik meczowy FM18 nie ogarnia, więc wszystko jest możliwe :>

Nie i nie :P Gram w FM17 oraz stosuję troszeczkę inne ustawienia. Gdyż korzystam z trzech taktyk.

Odnośnik do komentarza

Za prawa do transmisji telewizyjnych meczów w pierwszej lidze dostajemy 55.26 tys.€.

 

Oczekiwania zarządu Świt Nowy Dwór Mazowiecki na nowy sezon:

Liga Europy — trzecia runda

I Liga — środek tabeli

Puchar Polski — druga runda

 

Prognoza mediów oraz bukmacherów dla nas to 13. miejsce (95-1).

Szanse na wygranie ligi:

Korona Kielce 11-4

Górnik Zabrze 15-4

Śląsk 5-1

Zagłębie Sosnowiec 7-1

 

Rozbudowa stadionu o miejsca siedzące i podgrzewaną murawę ukończona- teraz możemy pomieścić 3,150 kibiców.

 

Zaskoczenie transferowe lipca: Michał Kucharczyk przechodzi z Jagiellonii do Heart of Midlothian za 725 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Na rozegranie spotkań towarzyskich nie mieliśmy zbytnio czasu. Ledwo gracze wrócili z urlopów, to trochę potrenowaliśmy i musieliśmy się szykować do Superpucharu Polski i eliminacji Ligi Europy.

Okres przygotowawczy nie był taki, jakbym sobie życzył. Ale co zrobić?! Trza się przystosować.

 

Sparingi:

Świt 6-0 KS Kutno

Świt 4-0 Drukarz Warszawa

Świt 4-0 MKS Piaseczno

 

Terminy goniły, a my nadal poszukiwaliśmy graczy do naszego zespołu. Sporo się najeździliśmy i coś tam się udało ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...