Skocz do zawartości
Mauro

Kącik retro, czyli nasze wspomnienia o Mistrzostwach Świata

Rekomendowane odpowiedzi

RPA 2010

Wiadomo, jak każdy zapamiętałem wuwuzele, ale też świetny mecz otwarcia w wykonaniu gospodarzy i piłkarza o jakimś dziwnym nazwisku co strzelił śliczną bramkę ;) Wpadła mi też w ucho niesamowicie piosenka mundialowa, IMO obok tej z 98 najlepsza jaką słyszałem. A propos grupy A to znowu Francuzi dali ciała i tu już mi prawie było przykro ;)

Pamiętam też żenującą grę moich ukochanych angoli w fazie grupowej i słynną bramkę widmo jakiej nie strzelili Niemcom. Odpadli zasłużenie bo poza meczem z Niemcami właśnie grali koszmarnie. Każdy też chyba pamięta degrengoladę Włochów i nudę jaką się czuło oglądając Argentynę. Dla mnie najlepszymi drużynami byli Niemcy grający naprawdę ładny futbol i prowadzeni przez Sneijdera aka najlepszego piłkarza 2010 roku (jebać Złotą Piłkę) Holendrzy. Zwycięstwo Hiszpanów, jakkolwiek zasłużone było dla mnie już zbieżne z momentem znudzenia ich futbolem, bazującym na tiki tace. 

Najlepszy mecz? Mimo wszystko chyba finał. Dużo emocji, piękna bramka Iniesty, ostry atak De Jonga i parę dobrych akcji. Aczkolwiek gwałt Niemców na Argentynie też się przyjemnie oglądało ;)

Brazylia 2014

No i tu przyszła wielka moja satysfakcja czyli koniec Hiszpanii grającej jedno i to samo, zapoczątkowanej pięknym meczem z Holandią. Z niego też zapamiętałem genialną formę Robbena, co on grał za turniej <3 Na pewno nie dało się zapamiętać świetnie grającej Kolumbii i genialnego Jamesa, zaskakującej Kostaryki, kolejnego fatalnego występu Włochów i jeszcze gorszego Anglików. Znowu męczyła się i oczy widzów Argentyna i tak aż do finału, zasłużenie wygranego przez Niemców, którzy znowu zagrali świetny turniej i w końcu go wygrali.

Najlepszym meczem może być tylko 7:1 Niemcy Brazylia. Taki wynik z gospodarzem, którym w dodatku była wielka (nie w turnieju) Brazylia? Gdyby po tym meczu Niemcy nie wygrali finału to byłby to absurd. Kolejny świetny turniej Muellera i zasłużone zwycięstwo Loewa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.05.2018 o 23:54, stefan1984 napisał:

@Keith, ale skladnia smile.gif

Nie pisałem na trzeżwo tego, poza tym zawsze miałem z nią problemy ?

Jak obiecałem ciag dalszy.
MŚ 2006
Były to chyba najmniej zapamiętane przeze mnie mistrzostwa. Pamiętam głównie fazę półfinałową, którą z kolegami oglądaliśmy na obozie ministrantów naszej parafii (tak, byłem ministrantem kiedyś). Główną atrakcją była oczywiście główka Zidane'a, którą później wielokrotnie powtarzaliśmy ? AAAaaa, no jeszcze kilka rzeczy zapamiętałem, które poniekąd związek z naszą reprezentacją. Po pierwsze - nie wzięcie Dudka na mundial i histeria związana z tym, oraz z powołaniem młodego i perspektywicznego Brożka. Drugą rzeczą, był wyczyn reprezentacji prowadzonej przez naszego późniejszego selekcjonera. Trynidad i Tobago pod wodzą Beenhakkera remisując z Szwecją w meczu debiutu, oraz późniejsze dzielne porażki przysporzyły sobie wielu fanów na świecie w tym i mnie.

MŚ 2010

To był z pewnością mundial pod znakiem vuvuzeli. Ogólnie oprawa muzyczna tego mundialu była spoko, bo Shakira nagrała zdecydowanie najlepszą piosenkę turniejową w XXI wieku. Niestety wygrała reprezentacja, której delikatnie mówiąc nie lubię. Inną wartą uwagi rzeczą była nieuznana bramka Lamparda w meczu z Niemcami, cały świat widział, tylko nie sędziowie.

No i jeszcze Luiz Suarez, który stracił mój szacunek wówczas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta ręka Suareza... kurde, nie znoszę gościa, a to tylko zwiększyło moje negatywne odczucia wobec niego i jeszcze ta tryumfalna runda po końcowym gwizdku... Ale jakby Lewy tak uratował Polskę i dał awans, to pewnie byśmy go geniuszem nazywali :-k 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli Suarez zrobił to, co zrobił, świadomie kalkulując, to jedynie można podziwiać u niego wysokość atrybutu "decyzje" smile.gif Jeśli zrobił to odruchowo to też nie ma o co mieć pretensji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi