Skocz do zawartości

Zaczynąjąc od zera


Dmq

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: FM 2017
Dodatki: polskie ligi
Cel: 1. Znaleźć angaż w ekstraklasie lub zachodniej lidze 2. awans do ekstraklasy z obecnym zespołem

Drużyna: Piast Błaszki, sieradzka liga okręgowa
Ligi: Anglia (Championship +), Francja(Ligue 2 +), Niemcy(2.Bundesliga+), Polska(Okregówki+), Hiszpania(2liga+) - narazie grywalna tylko polska i angielska ale po ewentualnych awansach przelacze okregowki na podglad i dodam wiecej lig grywalnych

 

Po dłuższej przerwie wracam do FM i w celu urozmaicenia sobie rozgrywki postanowiłem publikować swoje poczynania na forum. Zaczynam od najniższej ligi i celem jest powolne wspinanie się w drabince trenerskiej do góry i obejmowaniu coraz lepszych posad, celem drugorzędnym awans z Piastem do ekstraklasy. Pierwszy post raczej mało ciekawy, bardziej się rozpiszę przed startem sezonu. ;)

 

Transfery:

Marcin Kowalski (23l, Polska, OPŚ) <= Sokół Duszniki, free

Paweł Brzozowski (16l, Polska, BR)  <= Liswarta Lisów, free
Dominik Bebek (17l, Polska, OŚ) <= Łobzonka Wyrzysk, free

Bartosz Klepczyński (17l, Polska, OŚL) <== GMLKS Pilczanka Pilnica, free 

Mateusz Rózycki  (22l, Polska, DP) <== Włokniarz Konstantynów, free 

Andrzej Gras (22l, Polska, PŚ) <== Victoria Witkorow, free 

Krzystof Lachowski (24l, Polska, OPŚ) <== Polonia Nysa, free

Janush Hilbrycht (25l, Polska, NA) <== KS Borek, free

Adam Wojciechowski (26l, Polska, OPŚPL) <== Orzeł Mokre, free

Dawid Mezel (16l, Polska, OŚPL) <== KS Żorawina, free

Przemysław Gancarczyk (25l, Polska, PL) <== GLKS Przemsza Klucze, free

Krzystof Bednarek (16l, Polska, OPP/PP) <== Wisła Borek Wielkopolski, free

Arkadiusz Lewandowski (27l, Polska, NA) <== Widawa Bierutów, free

Michał Kobylański (25l, Polska, PŚ/OPŚ) <== Pogoń Staszów, free

Michał Janoszka (25l, Polska, OL/OŚ) <== LKS Żylina, free

Krzystof Tide (17l, Polska, OL) <== Piławianka, free

 

Czerwiec 2016:

(Tow) Piast - PTC Pabianice 1-3 (Grzejda)

(Tow) Piast - Polonia Kępno 2-2 (Grzejda, Przezak)

 

Lipiec 2017:
(Tow) Piast - Olimpia Truskolasy 1-2 (Lewandowski)

(Tow) Piast - Zawisza Pajęczno 2-1 (Menzel, Hilbrycht)

(Tow) Piast - KS Kutno 2-2 (Gancarczyk, Lewandowski)

Sparingi wzbudziły we mnie mieszanie uczucia, ponieważ o ile remisy czy nawet wygrana z zespołami występującymi na codzień w IV lidze może cieszyć, to porażki z okręgowymi drużynami po słabej grze już nie. Na usprawiedliwienie moich graczy mogę powiedzieć tylko to, że prawdopodobnie była to wina licznych transferów przeprowadzonych przeze w celu wzbogacenia marnej kadry, którą zastałem obejmując zespół z Błaszek.

 

Drużynę wzmocniło aż 16 nowych graczy, z czego większość z miejsca powędruję do wyjściowej 11, tudzież na ławkę. Starałem się zapełnić brakujące ogniwa w składzie o egzekutorów stałych fragmentów czy też rozgrywających. Pierwszy cel się udał, drugi już z mniejszym skutkiem.

-----------------------------------------
Przedstawienie drużyna w kolejnym poście ze względu na liczną liczbę nowych graczy.

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2016/2017: 

 

Bramkarze:

Paweł Brzozowski (16l, Polska)
Stanisław Kużdżał (17l, Polska) 

 

Obaj bramkarze prezentują podobny poziom, ale Paweł cechuje się większym refleksem, co może być przydatne w takiej nieprzewidywalnej lidze jak okręgówka więc to on będzie naszym pierwszym bramkarzem. Stanisław posiada spory potencjał więc również swoje szanse otrzyma

 

Prawi obrońcy:

Kamil Dąbrowski (24l, Polska)
Marek Szymczak (17l, Polska)

Bartosz Klepczyński (17l, Polska)

 

Mimo iż posiadam 2 nominalnych prawych obrońców to miejsce na boisku zajmie przyzwyczajony do gry po lewej stroni Bartosz, ponieważ jest od dużo wydolniejszy i szybszy od swoich dwóch rywali a podczas okna transferowego nie udało mi się znaleźć żadnego nominalnego, prezentującego odpowiedni poziom zawodnika. Bliżej wygrania rywalizacji o pozycję zmiennika jest natomiast doświadczony, jak na realia naszej drużyny, Kamil.

 

Lewi obrońcy:

Marcin Janoszka (25l, Polska)

Krzysztof Tide (17l, Polska)

 

Tutaj bezkonkurencyjnie wygrywa sprowadzony przez nas Krzysiek, który oprócz sporych umiejętności oraz dobrej wydolności cechuje się też niezłym potencjałem więc mam nadzieję, że poczyni znaczące postępy podczas sezonu oraz że nie zostanie skuszony przez zaden klub jakimś półzawodowym kontraktem. Janoszka jak na jednego z zawodników, których zastałem po przyjściu do klubu prezentuję się nie najgorzej i powinien dostać swoje szanse.

 

Środkowi obrońcy:

Mateusz Wroński (27l, Polska)

Dawid Menzel (16l, Polska)

Dominik Bebek (17l, Polska)

 

Tutaj parę stoperów storzy młodość z doświadczeniem. Mam nadzieję, że nieco gorszy na papierze Wroński wprowadzi do tej formacji defensywy trochę spokoju a jego ewentualne potknięcia będzie naprawiać Menzel. Na radarze będę obserwował sytuację Dominika, który być może wskoczy w trakcie sezonu w miejsce Mateusza. 

 

Defensywni pomocnicy:

Mateusz Różycki (22l, Polska)

 

Tutaj nie mam zbytnio pola manewru, ponieważ dysponuję tylko jednym zawodnikiem. Moja taktyka na szczęście nie przewiduje nominalnego DP na boisku więc Mateusz będzie nam potrzebny w środku pola, gdzie też może grać, gdy będziemy potrzebować zagrać nieco bardziej defensywnie. 

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy lewi:

Przemysław Gancarczyk (25l, Polska)

 

Przemek jest jedynym lewym pomocnikiem w składzie i to on będzie grał jeśli nie przeszkodzą mu w tym kontuzje czy zawieszania. Cechuje go spora szybkość a na to będę stawiał szukając graczy na tę pozycję. W razie potrzeby 

 

Pomocnicy środkowi:

Michał Kobylański (25l, Polska)

Andrzej Gras (22l, Polska)

Krzystof Lachowski (24l, Polska)

 

Obaj nominalni pomocnicy na tej pozycjinie przezentują jeszcze poziomu na grę w 1 składzie, więc ich rola ograniczać będzie się do wejść z ławki. Obaj są nowi i cechują się dobrymi podaniami, czyli tym, czego szukałem na tej pozycji.W pierwszym składzie natomiast z pewnością będzie grał Lachowski, nominalny ofensywny pomocnik, będzie on też egzekutorem rzutów wolnych, które wykonuje najlepiej w drużynie a kto wie czy nawet nie w całym powiecie.

 

Ofensywni prawi pomocnicy:

Adam Wojciechowski (26l, Polska)

Marcin Stachurski (24l, Polska)

Krzysztof Bednarek (16l, Polska)

Czesław Wrzesiński (17l, Polska)

 

Nominalnie trochę bardziej usposobieni gracze u mnie wylądują na pozycji prawej pomocji z racji miernoty na tej pozycji. Królować powinien Wojciechowski a jego zmiennikiem zostanie Bednarek. Reszta będzie grała raczej rotacyjnie w zależności od potrzeby. 

 

Ofensywni pomocnicy środkowi:

Marcin Kowalski (23l, Polska)

Adam Łochowski (17l, Polska)

 

W mojej taktyce zawodnicy całkowicie zbędni. Na pewno nie będą grać za wiele niestety, chyba, że znajdę im inną pozycję na boisku, co raczej będzie trudne ze względu na słaby preznetowany przez nich poziom.

 

Napastnicy:

Arkadiusz Lewandowski (27l, Polska)

Janusz Hilbrycht (25l, Polska)

Amin Przezak (26l, Polska)

Michał Grzejda (23l, Polska)

 

Na tę pozycję szukałem kogoś, kto gdy już znajdzie się w dogodnej pozycji i gdy nie spali się psychicznie, to pewnie wyegzekwuje błąd rywala. Tak też Arek straszyć będzie nie tylko nazwiskiem ale i świetnym wykończeniem akcji. Trochę mniej utalentowany jest Hilbrycht ale liczę, że stworzy z Arkiem dobry duet napastników. Błaszkowiacy Amin i Michał mimo dobrej gry w sparingach zostaną póki co zmiennikami oraz będą ogrywać się w rezerwach. 

 

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016:

 

Liga okręgowa Sieradz:
1/30 Piast - Widawia Widawa 4-0 (Lewandowski, Przezak x3)

2/30 WKS Wieluń - Piast 1-2 (Przezak x2)

3/30 Piast - LZS Brąszewice 0-1 

4/30 Unia Sulmierzyce - Piast  1-1(Przezak)

5/30 Pogoń Ekolog Zduńska Wola - Piast 0-2 (Lachowski x2)

 

Start sezonu mogę uznać za wyjątkowo udany. W debiucie, który ku mojemu zadowoleniu przypadło rozgrywać u siebie rozgromiliśmy Widawę a w meczu zabłyszczał Błaszkowiak o dzwięcznym imieniu Amin. Hattrickiem zasłużył sobie na wyjście w pierwszej 11 w kolejnych meczach, spychając na ławkę Hildbrychta, co okazało się dobrym posunięciem, ponieważ błyszczał on też formą przez resztę miesiąca. W 3 i 4 kolejce dostaliśmy kubeł zimnej wody na głowę i uświadomiłem sobie, że jednak walka o awans nie będzie prostym zadaniem. Na domknięcie miesiąca mierzyliśmy się z faworytem rozgrywek ze Zduńskiej Woli a mecz w zasadzie w pojedynkę wygrał nam Lachowski pewnie egzekwując rzuty wolne. 

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2016

Liga okręgowa Sieradz:

6/30 Piast - KS Chojne 1-0 (Przezak)

7/30 Piast - MLKS Konopnica 1-1 (Lewandowski)

8/30 Skrzynex Łaszew - Piast 1-2 (Lachowski, Hilbrycht)

9/30 LKS Kobierzycko - Piast 2-0

10/30 Sommer Zapole - Piast 4-1 (Wojciechowski)

11/30 Piast - Orkan Buczek 1-1 (Hilbrycht)

 

Puchar łódzki:

1rd Piast - Zawisza Pajęczno 0-1 

 

Wrzesień, gdy już sporo moich zawodników musiało już wracać powoli do szkoły i przygotowywać się powoli do matury nie zapowiadał mimo wszystko takiej obniżki formy. O ile w 3 kolejnych kolejkach udawało nam się osiągać niezłe wyniki, to po meczu pucharowym, gdy ze składu wypadł Lewandowski, nasza forma zupełnie spadła. Widzę tutaj winę w braku naszego napastnika, który mimo braku wielu goli, kreował świetne sytuacjie Przezakowi. Gdy go zabrakło doznaliśmy dwóch bolesnych porażek a gdy w ostantnim meczu miesiąca graliśmy z Orkanem i nawet udało nam się prowadzić do 90 minuty, to zostaliśmy dobici bramką z rzutu wolnego. 

 

W pucharze nie udało nam się zrealizować planu minimum zakładanego przez zarząd, jakim był awans do 2 rundy. Mimo porażki byłem zadowolony ze swoich graczy, ponieważ to my byliśmy stroną dominującą w meczu z tym IV-ligowcem i gdybyśmy tylko mieli więcej szczęścia i skuteczności, to my byśmy świętowali awans do kolejnej rundy. 

Odnośnik do komentarza

Październik 2016:

Liga okręgowa Sieradz:

12/30 Victoria Szadek - Piast 2-1 (Lachowski)

13/30 Piast - MKS MOP Zduńska Wola 3-1 (Gancarczyk, Hilbrycht, Przezak)

14/30 Czarni Rząśnia - Piast 3-4 (Lachowski, Przezak x3)

15/30 Słowian Dworszowice - Piast 1-3 (Hilbrycht, Przezak)

16/30 Widavia Widawa - Piast 0-3 (Przezak x3)

 

Październik mimo iż zaczął się porażką, co nie zwiastowało przeciągnięciej słabej formy sprzed miesiąca okazał się dla nas świetny. Dzięki zwycięstwom udało nam się wspiąć na fotel lidera a duża w tym zasługa odzyskującego formę Przezaka, który w zasadzie sam wygrywał nam mecze. Mimo świetnej dyspozycji nie możemy stracić koncentracji, ponieważ ścisk w tabeli jest przeogromny i nawet jedna porażka może przesunąć nas w głąb tabeli.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Listopad 2017:

Liga okręgowa Sieradz:

17/30 LKS Brąszewice - Piast Błaszki 2-0

18/30 Piast - WKS Wieluń 0-1

19/30 Piast - Unia Skalmierzyce 1-1 (Hilbrycht)

 

 

Rozegraliśmy już ponad połowę spotkań w lidze i mimo tragicznej formy w listopadzie udało nam się zachować miejsca na podium. Nie należy się jednak cieszyć bo liga w tym sezonie jest strasznie wyrównana i w zasadzie każdy może wygrać z każdym co widać po tabeli. W kolejnych miesiącach musimy popracować nad wykorzystaniem swoich sytuacji, utrzymaniem się przy piłce oraz nad koncetracją w obronie, jeśli chcemy pomyśleć o awansie, tym bardziej, że z ligi awansuje tylko jeden zespół.

 

Tabela na półmetku sezonu:

28236596_1788742557837893_131999141_n.pn

 

Analizując naszą grę zauważyłem, że słabo gramy u siebie ponieważ tylko  3 razy zwyciężyliśmy i odnieślimy tyle samo remisów oraz porażek. Stosunek brakek to: 12 strzelonych/8 straconych. Ponadto słabo utrzymujemy się przy piłce, ponieważ statystyka na poziomie 47.32% plasuje nas dopiero na 13. pozycji w lidze w tej statystyce. 

 

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2016:

Towarzystkie:
Piast - Sokół Aleksandrów 0-7

 

W grudniu gdy wszyscy moi podopieczni odpoczywali i czekali powoli na nowy rok by wstawić się na pierwszych treningach, to członkowie mojego sztabu szkoleniowego zostali obiektem zainteresowania ze strony różnych klubów. 

 

Cezary Zwoliński, mój dotychczasowy aystest zespołu U-18 wspierający Daniela Frątczaka został ogłoszony menadżerem LZS Głuszyna, występującego na codzień w IV lidze opolskiej. Z mojej perspektywy mogę mu pozazdrościć prowadzenia zespołu z wyższej ligi, natomiast czeka go ciężkie zadanie utrzymania jego nowego zespołu w lidze. LZS nie radzi sobie najlepiej, ponieważ po 23 kolejkach z dorobkiem 13 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z aż 7 punktami straty do bezpiecznej pozycji. 

 

Pełniący rolę dyrektora ds. sportowych, Michał Kaszyca, również poczuł zapęd do menegerki i postanowił objąć stanowisko menedżera rezerw zespołu Warty Działoszyn. Kto wie, może dobre wyniki z tym zespołem pozwolą mu kiedyś objąć stery głównego zespołu, ale póki co Grzegorz Bodnar nie może czuć się zagrożony, bo jego zespół dobrze radzi sobie w IV lidze śląskiej zajmując 5 lokatę. 

 

Nowym menedżerem Sparty Grębocice został mój 31 letni trener pierwszego zespołu, Przemysław Kopacz. On również, podobie jak Zwoliński, przejął zespół 4. ligowy z problemami, ale ma dużo łatwiejsze zadanie, ponieważ 15. w tabeli Sparta traci do bezpiecznej pozycji zaledwie 1 punkt. 

 

Mój dotychczasowy asystent Andrzej Kural również postanowił zmienić posadę i został asystentem Aleksandra Klepaka prowadzącego Broń 1926 Radom. Plotki głoszą, że panowie znają się jeszcze ze studiów i to skłoniło Andrzeja to zmiany miejsca pracy i przeprowadzki do Radomia. 

 

Prezes Czarnych Połaniec zdecydował zaś zatrudnić znudzonego pracą skauta Łukasza Szopę. Będzie on teraz pełnił rolę asystenta Andrzeja Kicińskiego

 

O mnie zaś zaczęto spekulować w mediach w kontekście przejęcia posady menedżera w klubie Pogoń Świerzawa. Szybko je zdementowałem, ponieważ nie zamierzam przenosić się w rejony Zielonej Góry tym bardziej, gdy mój zespół ma szansę na awans oraz że Pogoń to zaledwie klub z klasy okręgowej. Kilka dni później otrzymałem wiadomość o łączeniu mojej osoby z Piastem Piastów ale tę plotkę również zdementowałem. 


Nikogo nie mogę winić za decyzję o zmianie miejsca pracy, ponieważ z każdym wiązał nas kontrakt amatorki co dało im wolną wolę w zmianie otoczenia pracy. Życzę im więc szczęścia w nowej pracy, szkoda natomiast tylko, że nie chcieli oni pomóc mi w awansie do IV ligi, na którą mamy realną szansę. 

Z racji ubytków w sztabie zatrudniłem do pracy w klubie nowych członków. Andrzej Fasztyn (trener), Marcin Sylwestrzak (asystent) a nowym dyrektorem ds. sportowych został Czech, Lukas Killar z czego szczególnie jestem zadowolony, ponieważ ten były gracz m.in. Polonii Bytom, w której zaliczył blisko 60 spotkań na poziomie Ekstraklasy znacząco może podnieść funkcjonowanie naszego klubu. Na koniec zakontraktowaliśmy Cezarego Baranowskiego, który będzie od teraz nowym asystentem trenera zespołu U-18.

 

Zanim chłopcy z mojego teamu udali się na sale, remizy, dyskoteki czy też domówki w celu świętowania sylwestra musieli rozegrać jeszcze jedno spotakanie z zespołem z Aleksandrowa. Nie wiem czy to kwestia chęci udania się na imprezę, przerwy świątecznej czy też klasy rywala, ale zagraliśmy bardzo słabo i odnieśliśmy kompromitującą porażkę, praktycznie niezagrażając rywalowi ani razu. 

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2017:

Towarzystkie:

Polonus Kazimierz Biskupi - Piast 1-1 (Różycki)

Piast - Start Brzeziny 1-2 (Przezak)

Astoria Szczerców - Piast 1-0

GKS Sompolino - Piast 0-1 (Lewandowski)

 

Sparingi w naszym wykonaniu, podobnie jak to było przed sezonem, nie obfitowały w zadowalające wyniki. Ustosunkowałem się do prośb zawodników i stworzyłem dla nich taktykę opierającą się na grze piłką, która wygląda nieźle i ma potencjał, ale do pełni jej zrealizowania potrzebowałbym graczy, którzy potrafią dokładniej zagrywać, ponieważ bardzo często tracimy piłkę po niedokładnych zagraniach. Bardzo dobrze było to widać w meczu z GKSem. Przed nami jeszcze kilka meczów towarzyskich więc mam nadzieję, że zawodnicy doszliwują swoje zagrania przynajmniej do przyzwoitości. 

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...