Skocz do zawartości

ME 2008 - Austria i Szwajcaria - jedziemy?


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

za onetem:

W sobotę ruszy proces zamawiania w internecie biletów na mecze reprezentacji Polski w tegorocznych piłkarskich mistrzostwach Europy z puli, jaką PZPN otrzymał od UEFA. "Jeśli wszyscy składający aplikację zachowają zdrowy rozsądek, to cały proces powinien przebiegać bez problemów" - uważa prezes firmy odpowiedzialnej za dystrybucję wejściówek Marcin Krysiński.

Zamawianie biletów odbywać się będzie w dniach 16-29 lutego wyłącznie drogą internetową poprzez system "kupbilet.pl". Nie będzie obowiązywała zasada "kto pierwszy, ten lepszy", a rozdział biletów odbędzie się w drodze losowania, które zaplanowane zostało na 7 marca.

 

Wszyscy chętni będą mogli zgłosić zapotrzebowanie zarówno na bilety na mecze grupowe Polaków, jak również na spotkania fazy pucharowej, czyli tzw. bilety warunkowe, dostępne tylko w przypadku awansu "biało-czerwonych" do danej fazy rozgrywek.

"Zamówień będzie na pewno znacznie więcej niż biletów. Apeluję do kibiców, by nie ulegali panice i zachowali zdrowy rozsądek. Kolejność zgłoszeń nie będzie miała żadnego znaczenia, więc nie ma sensu ścigać się z innymi, by szybciej złożyć zamówienie" - powiedział PAP Marcin Krysiński.

 

"Jesteśmy przygotowani na wielką ilość zgłoszeń, ale nie istnieją łącza internetowe, których nie można "zapchać". Wszystkie cechują się określoną przepustowością. Jeśli wszyscy jednocześnie ruszą do komputerów, to mogą wystąpić problemy i nie uda im się złożyć aplikacji" - dodał.

 

PZPN otrzymał od organizatorów ME 21 742 wejściówek na trzy spotkania grupowe - na spotkanie z Niemcami - 5668, z Austrią - 10 341, a z Chorwacją - 5733.

 

Wciąż nie wiadomo jednak jaka część tej kwoty trafi do publicznej sprzedaży, a ile zostanie rozdzielonych m.in. między działaczy, sponsorów, członków Klubu Wybitnego Reprezentanta, itp.

 

Niemiecka federacja z niemal identycznej sumy biletów, jaką otrzymał PZPN, do publicznej sprzedaży przekazała ponad 60 procent (dokładnie 14 400), ale w Chorwacji kibice mogli się ubiegać jedynie o 15 procent biletów, jakie otrzymał związek piłkarski. Z kolei Austriacy przekażą kibicom 70 proc.

 

"Na początku marca ogłosimy precyzyjnie liczbę biletów na poszczególne mecze, które zostaną przekazane do rozlosowania. Czekamy jeszcze na dokładne określenie zapotrzebowania przez najwyższe instytucje państwowe, a później specjalny zespół wszystko dokładnie podzieli. Do przekazania określonej ilości biletów sponsorom reprezentacji obligują nas stosowne umowy, więc nic w tym względzie nie zależy od naszego widzimisię" - zapewnił rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński.

 

"Na pewno ilość biletów przeznaczona do publicznej sprzedaży będzie większa niż w Chorwacji" - dodał.

 

Przed mundialem w Niemczech w 2006 roku PZPN do publicznej dystrybucji przeznaczył 37 procent otrzymanych biletów.

 

Ceny biletów oscylują od 45 euro (III kategoria), przez 80 euro (II kat.) do 110 euro (I kat.). Cena w złotówkach zostanie podana według ustalonego kursu i będzie powiększona o podatek VAT oraz pięć procent opłaty manipulacyjnej.

 

Szczęśliwcy, którzy wylosują bilety, będą musieli dokonać płatności zarówno za bilety na mecze grupowe, jak również bilety warunkowe, do 20 marca. W przypadku braku wpłaty zamówienie będzie anulowane.

 

Marcin Krysiński podkreślił, że firma będzie się starać eliminować klientów składających zamówienia w celach spekulacyjnych.

 

"W momencie zgłaszania się danej osoby do losowania nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zamierza ona sama wykorzystać bilet, czy też będzie próbowała odsprzedać go z zyskiem. Będzie to działanie nielegalne, które może skutkować dla nabywcy takiego biletu odmową wejścia na obiekt, a dla sprzedawcy zablokowaniem możliwości kupienia biletów na inne imprezy organizowane przez PZPN. Każdy będzie mógł zapisać się na jeden bilet dla siebie i drugi dla z góry wskazanej osoby. Konieczne będzie podanie numeru PESEL każdego, kto ubiega się o bilet. Będziemy to weryfikować i usuwać wszelkie wykryte próby obejścia tej zasady" - stwierdził Krysiński.

strach sie bac... wiecej niz Chorwacja?pocieszenie :/ Ma ktos Wuja w PZPNie? ;)

Odnośnik do komentarza

ok zamowilem :D

http://img86.imageshack.us/my.php?image=euro2008xg3.jpg

jak juz sie wbilem do systemu to w 2 minuty zamowilem wszystko :) problem mialem z cwierfinalem 2b-1a...i wzialem na ten drugi, ale nasi jak co to beda na 2 miejscu w b grupie...

no to teraz czekam na maila ze wygralem ;)

ps. wpisaliscie w danych osobowych osoby towarzyszacej jej nr konta bankowego?...ja nie..bo przeciez bilety na moim koncie zamawiane i ...ja bede oplacal.

ps.2 czy osoba ktora wpisalem na towarzyszaca...moze zlozyc na siebie zamowienie wpisujac mnie?

Odnośnik do komentarza

No ja także zamówiłem tak jak kolega Qcz. Tyle, że chyba w przeciwieństwie do niego zamawiałem na opcję "każda cena", więc nie mam napisanych tych 30 zł jako koszty przesyłki. Teraz tylko czekać na wynik losowania...

Odnośnik do komentarza

Dostałem 4 takie maile:

Drogi Użytkowniku
Sk8ter

Właśnie dokonałeś zgłoszenia do losowania na:

Impreza: Chorwacja - Polska
Kiedy : 2008-06-16 godz: 20:45
Gdzie : Austria-Klagenfurt, Hypo Group Arena


Twój wniosek dotyczy:

Lp. 	ZGŁOSZENIE 					
1 	Chorwacja-Polska 16.06.2008r.- Każda cena 	- 	- 	2 	0.00 	0.00

UWAGA! Koszt dostawy biletów kurierem na terenie RP został określony
na kwotę 30,00 zł. Zostanie on doliczony do wartości wylosowanych zgłoszeń.
Dystrybucja biletów warunkowych będzie bezpłatna.

Jeżeli podana wartość biletów wynosi 0,00 zł. oznacza to zgłoszenie w opcji Każda cena

Bilety dla:
XXX
YYY

******************************************

Po zakończeniu przyjmowania wniosków, Twoje zamówienie
zostanie zweryfikowane i przekazane do losowania.


--
Dziękujemy za skorzystanie z naszego systemu.
KupBilet.pl

*** Reklama ***
Zupełnie nowa formuła pomocy dla użytkowników system KupBilet.pl

Zobacz sam.

Szczegóły w części Aktualności lub O nas.


*** Koniec reklamy ***
=================================================
Odpowiedzi na większość pytań lub wątpliwości można znaleźć
w opcji Częste Pytania lub po zalogowaniu w Centrum Wiadomości
na stronie www.kupbilet.pl

 

A skrin wygląda tak (zrobiłem go przed zakupem biletu na ćwierćfinał).

Odnośnik do komentarza
Moze glupie pytamnie - ale jakie dokladnie dane musze miec przygotowane, ze jesli moze kiedys uda mi sie wejsc na ta stronke, to zeby nagle sie nie okazalo, ze musze czegos szukac :>

Ja zarejestrowałem się jeszcze przed losowaniem, jednak nie uzupełniłem PESELU swojego (znaczy się ojca :)) i przyjaciela (czyli mnie).

Tak więc musisz mieć oba PESELE, numery dowodów osobistych/paszportów i to chyba wszystko z tych "ważniejszych" danych.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...