Skocz do zawartości

FM 2017 - porady taktyczne


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.11.2017 o 19:21, jmk napisał:

Am38V35.png

 

Nowe ustawienie defensywne - jest tu logika? Nigdy nie wiem jaką rolę dać snajperowi.

 

samo ustawienie bez poleceń niewiele mówi:_eyes:

Jeśli chodzi o aspekt defensywny, to na pewno nie pomagają w nim OGP. Pokombinował bym też z rolami w pomocy, na role bardziej statyczne, szczególnie tego WPP na pozycji DP.

Ogólnie ciężko będzie Ci bronić się przeciwko formacją używającym 2 zawodników na flankach takich jak 442 czy 4231szeroka. Każde wejście BO przeciwnika na obieg będzie siało zamieszanie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2017 o 19:21, jmk napisał:

Am38V35.png

 

Nowe ustawienie defensywne - jest tu logika? Nigdy nie wiem jaką rolę dać snajperowi.

Który to sezon ? Możesz pokazać atrybuty tych najlepiej się zapowiadających ? Napewno Kownacki, Wojtkowski, jakieś twoje największe perełki.

@Edit: Niech jakiś mod to usunie, bo tematy mi się powaliły. Ale Ciebie jmk, o ssy jednak bym prosił, może być nawet na Pw.

Odnośnik do komentarza

Pisałem, że to nowa taksa, raz jej użyłem i przegrałem ze Ślaskiem 1:0, a ma być docelowo na fazę grupowa lm.

 

 

@Raavekx

Tu możesz  poczytać i pooglądać, od 1 części:

https://myfootballmanager.pl/rozgrywka-mistrzow/1665/football-manager-2017-rozgrywka-mistrzow-3-zadanie-nr-3-pogon-szczecin-1

Aktualnie gram 9 sezon, 8 tez tam jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Gram aktualnie w fm 17 i przejde od razu do sedna o co chodzi. Aktualnie probuje dwoch taktyk, 1-4-2-3-1 szeroka a druga 1-4-1-2-2-1 szeroka.

Jeżeli chodzi o role zawodników to są podobne w obu taktykach. Zacznę od pierwszej 1-4-2-3-1 szeroka: bramkarz oczywiście obrona, LO i PO boczny obronca atak, 2X SO srodkowy obronca obrona. W pomocy LSP cofniety rozgrywajacy obrona a PSP cofniety rozgrywajacy wsparcie, SPO ofensywny pomocnik atak, na skrzydlach LPO i PPO schadzacy napastnik wsparcie, z przodu kompletny napastnik atak. W poleceniach dla druzyny: podania na wolne pole i zagrania na obieg. Mentalnosc ofensywna i styl elastyczny. To jest taktyka na slabsze zespoly. A zespol czolowka europejska.

Jezeli chodzi o druga taktyke 1-4-1-2-2-1 szeroka to zmiany sa tylko takie a wiec obrona takie same role, w srodku pomocy zamiast ofensywnego pomocnika jest defensywny z rola obrona. A przed nimi LSP cofniety rozgrywajacy wsparcie i PSP wysuniety rozgrywajacy wsparcie. Skrzydla i napastnik bez zmian. A co do mentalnosci to kontrola i dalej styl elastyczny. A w poleceniach dla druzyny tylko dodalem swoboda taktyczna. To jest taktyka na lepsze zespoly. Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie co byscie poprawili. 

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął i odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...