Skocz do zawartości

FM 2017 - porady taktyczne


Rekomendowane odpowiedzi

pomijając drugą taktykę, która wygląda na czyste samobójstwo, twoja pierwsza taktyka robi wrażenie więcej niż solidnej :cool:

 

Wydaje mi się że masz zbyt duże oczekiwania. 3 miejsce to jest przecież dużo powyżej możliwości twojego zespołu. PSG, Monaco, OL, OM, ASSE, Bordeaux, Rennes czy Nicea to są zespoły lepsze/dużo lepsze kadrowo, a to ciężko przeskoczyć.

Jedyne co mogę Ci poradzić to zmiana roli defensywnego pomocnika. Jeśli chcesz żeby "cały czas stać przed środkowymi obrońcami i im pomagać w neutralizacji ataków przeciwników" to powinieneś zmienić mu rolę na bardziej 'statyczną'. Zauważ jak długi jest pasek pressingu WPP, będzie on opuszczał swoją strefę próbując odebrać piłkę na dość dużym obszarze. RD(O) czy DM(O) powinni bardziej pasować do twoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza

Druga taktyka "jest samobójcza" ustawieniem czy poleceniami/taktyką ? można byłoby cofnąć tych dwóch pomocników na defensywnych pomocników (których mam tylko dwóch w kadrze, bo zawsze używałem 1 w pierwszym składzie, a drugi był zmiennikiem).

W ogóle jest sens grać na 2 taktyki czy może lepiej skupiać się na tej jednej ?

Odnośnik do komentarza

Jak kto woli, sporo osób korzysta z kilku ale są też tacy którzy grają jedną. Ja używam głównie jednej, którą przed meczem modyfikuję pod mocniejszego przeciwnika.

Druga taktyka jest samobójcza głównie ustawieniem. Formacją i rolami. Jest na świecie jakaś drużyna (oprócz epizodów Sampaoliego i Guardioli) która gra 4-2-4?

ps: w jakim celu grasz tyle sparingów?

Odnośnik do komentarza

możesz mieć przez to problemy z wypaleniem u zawodników.

 

AI nie uczy się taktyk graczy, chociaż potrafi zmienić taktykę w trakcie meczu.

Za to po dobrym sezonie zmienia się reputacja twojego klubu, w związku z czym reszta ligowej stawki inaczej podchodzi do meczów przeciwko twojej drużynie. Im wyższa reputacja, tym bardziej defensywnie będą grali twoi przeciwnicy, przez co często możesz mieć problemy.

Odnośnik do komentarza

Witam:-)

 

Gram od niedawna angielskim Evertonem, a więc zespołem, który nie należy do potentatów ligowych, aczkolwiek nie jest też słabą drużyną, ot coś lepszego niż średniak.

 

Stworzyłem sobie 3 taktyki(generalnie używam 2). Początkowo były oparte o 4-2-3-1 szeroko, ale po poraże z Southampton 1:5 stwierdziłem że lepiej będzie grać 4-1-2-2-1.

 

Być może 3 rozegrane ligowe mecze(i 4 w eliminacjach LE) to mało na ocenę, niemniej jeśli dwa mecze wyjazdowe przegrywa się 1:5 i 0:5, to coś musi być na rzeczy.

 

https://postimg.org/image/rvbo4un2t/taktyka pierwsza, generalnie domowa i na słabszych rywali - głównym założeniem jest wykorzystanie F9(Rooneya), który ma absorbować uwagę stoperów, i robić miejsce dla schodzących napatników(Fekir, Sigurdsson) oraz WR z zdaniem ataku. BWO mają grać szeroko, rozciągając linie rywala. Jak dotąd te ustawienie przyniosło wygrane 4:2 z Vaduz oraz 3:0 z Utrechtem w el. LE, oraz skromną, fartowną wygraną 1:0 z Burnley.

https://postimg.org/image/sq2t4mkb9/taktyka druga, ta sama formacja, jednak bardziej zachowawcze ustawienie. I tutaj jest głównym problem, bowiem poza wygraną 3:2 z Utrechtem w el. LE, odsniołem dwie wysokie ligowe porażki, 1:5 z grającym 4-2-3-1 szeroko Southampton, oraz 0:5 z grającym 4-4-2(b. szybcy napastnicy) Bournemouth.

https://postimg.org/image/ubi2wfuj9/taktyka 3, w innej formacji, na razie nie miałem okazji testować w meczach o punkty efektów działania. Ma służyć meczom ze słabymi rywalami(Puchary krajowe) oraz do ewentualnego gonienia wyniku. Rooney ponownie jako F9, a za nim FN w postaci Klaasena i wychodzący z głębi pola ŚP.

 

Głównym problemem jest więc zachowanie zespołu w defensywie, choć w ofensywie w przypadku taktyki "wyjazdowej" też nie wygląda to zbyt różowo.

Zmieniać już coś teraz? Czy czekać jeszcze kilka spotkań na efekty aż taktyka zostanie całkowicie opanowana?

 

 

P.S. transfery zrobiłem 3: Nabil Fekir z Lyonu, Aaron Cresswell z West Hamu, oraz z wolnego transferu Joe Ledley. Sprzedałem natomiast Mirallasa

Odnośnik do komentarza

W trzeciej taktyce bardzo łatwo Cię skontrować, jedynymi zawodnikami którzy nie zajmą się ofensywą będą ŚO. Grając z taktykami z ofensywnych skrzydłowymi ciężko im będzie nie wygrać ;) w pierwszej wszystko fajnie, ale żeby tak ustawić środek i team, to niezbędny będzie moim zdaniem pressing. Dodam od siebie, że F9 i SN nie współpracują ze sobą tak jak większości się wydaje, i nie wygląda to w ten sposób że SN zawsze wbiega w miejsce które robi F9. Ja bardzo rzadko widywałem takie zachowania. Lepiej zamiast F9 dać LPK, ale wtedy tez powinieneś trochę tego pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No to tutaj raczej nie będzie złotego środka, ale ja próbowałem tego: http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-17-tactics/365086-demolisher.html

 

Wersja Waste Time Tactic wypadała całkiem nieźle w moim FC Midtyjlland. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje, chodzi głównie o utrzymywanie się przy piłce, dużo podań, ale ofensywni pomocnicy potrafią też ukłuć.

Odnośnik do komentarza

ja gram cały czas defensywnie, na pewno bym dwóm obroncom zmienil polecenia na obronę i nie grał bym trzech ogp. 

a co do rezultatów - w debiucie w pucharach wychodzę z grupy LE z Napoli, Bournemouth i Rapidem Wiedeń inkasujac u siebie komplet + broniąc 2 punkty na wyjeździe. , bo tam trudno o dobry wynik grając defensywnie. Gram duńskim Velje BK

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął i odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...