Skocz do zawartości

FM 2017 - porady taktyczne


Rekomendowane odpowiedzi

@Yau: Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki! Wezmę się za zabawę natychmiast ;) Nie wiedziałem chociażby o tym, że to wyjściowe ustawienie to obronne, a to już duuuużo zmienia :)

 

ostatnie (obiecuję :P ) pytanie: chciałbym dominować w środku pola, ładna gra ofensywnego pomocnika, błyskotliwe zagrania. Aczkolwiek cieszy mnie też gra jak Rafcia, da się to połączyć czy jedno wyklucza drugie? Nie chciałbym się zamykać tylko na środek boiska, ale i żeby skrzydłem jakaś ładna szybka akcja poszła.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie mało logicznie napisałem. Miałem na myśli taktykę, która równocześnie pozwoli na dominację środka pola, zdobywanie bramek po podaniach prostopadłych i utrzymywanie się przy piłce, ale i ładne bramki ze skrzydeł po szybkich akcjach oskrzydlających. Teraz jak to czytam widzę, że trochę albo rybki albo akwarium więc nie było pytania :D

Odnośnik do komentarza

Owszem, masz rację, ale na obserwowanych meczach widziałem parę okazji gdzie już wszyscy byli teoretycznie ustawieni, nagle stworzyła się luka, ale moi tego nie wykorzystali. A chciałbym żeby jednak. Aczkolwiek co bym chciał, co widzę, czego nie widzę jeszcze wolę nie definiować. Chcę zobaczyć jeszcze mecz dwa spróbować sam, a jak nie to spróbować skrobnąć tutaj posta i liczyć na Waszą pomoc w rozwiązaniu moich zagadek bądź nakierowaniu mnie czy wgl dobrze myślę i pomysł jest słuszny.
Podoba mi się ta analiza taktyki, aczkolwiek irytuje mnie nieposłuszeństwo moich piłkarzy i ich niekonsekwencja. No i to co mi przeszkadza to fakt, że każda z pozycji ról itd ma przypisane pewne polecenia "na sztywno" których nie da się odznaczyć/zaznaczyć co też utrudnia trochę sprawę.

Odnośnik do komentarza

Uzupełniając dokonania (a to jeszcze przed ostatnią kolejką, ogólnie kończymy sezon z 86 pkt.). Dodatkowo nasz bramkarz wyrównał rekord czystych kont w lidze (17), a Dembele został drugim strzelcem w lidze kończąc z 23 bramkami.

20170111125035_1.jpg

 

Tak prezentuje się tabela na koniec sezonu:

20170111130405_1.jpg

 

W Lidze Europy odpadamy w ćwierćfinale po dwumeczu z Manchesterem City, czuje duży niedosyt, na wyjeździe skończyło się 1-1, u siebie niestety przegraliśmy 0-1. City ma niesamowity skład i w zasadzie nie widziałem szansy o walkę z nimi, a jak się okazuje było naprawdę blisko, szkoda! City okazuje się zwycięzcą Ligi Europy.

 

No i na koniec puchar:

20170111132708_1.jpg

 

To był świetny sezon. Ogólny bilans po całym sezonie wygląda tak: 38 zwycięstw, 11 remisów, 6 porażek.

Jak grałeś na wyjazdach? zmieniałeś nastawienie albo mentalnosc, czy tak samo jak w domu? i ciekawi mnie czy zostawiłeś lewemu obrońcy funkcje obrony?

Odnośnik do komentarza

 

Uzupełniając dokonania (a to jeszcze przed ostatnią kolejką, ogólnie kończymy sezon z 86 pkt.). Dodatkowo nasz bramkarz wyrównał rekord czystych kont w lidze (17), a Dembele został drugim strzelcem w lidze kończąc z 23 bramkami.

20170111125035_1.jpg

 

Tak prezentuje się tabela na koniec sezonu:

20170111130405_1.jpg

 

W Lidze Europy odpadamy w ćwierćfinale po dwumeczu z Manchesterem City, czuje duży niedosyt, na wyjeździe skończyło się 1-1, u siebie niestety przegraliśmy 0-1. City ma niesamowity skład i w zasadzie nie widziałem szansy o walkę z nimi, a jak się okazuje było naprawdę blisko, szkoda! City okazuje się zwycięzcą Ligi Europy.

 

No i na koniec puchar:

20170111132708_1.jpg

 

To był świetny sezon. Ogólny bilans po całym sezonie wygląda tak: 38 zwycięstw, 11 remisów, 6 porażek.

Jak grałeś na wyjazdach? zmieniałeś nastawienie albo mentalnosc, czy tak samo jak w domu? i ciekawi mnie czy zostawiłeś lewemu obrońcy funkcje obrony?

 

Tak samo jak w domu, mentalność zmieniałem ewentualnie w trakcie meczu gdy widziałem, że nie idzie - albo na kontratak albo na ofensywną, w zależności od rywala i sytuacji na boisku, do tego operowałem wysokością linii obrony. Przy meczach ze słabszymi rywalami często odznaczałem "Więcej dyscypliny", a dawałem "Szukanie gry".

 

Lewy obrońca to: Boczny wysunięty obrońca (Obrona) z dodatkowym poleceniem - "Centruj częściej".

 

Odnośnik do komentarza

Rafcio bo widzisz miałem podobny pomysł tyle że w ustawieniu 4 2 3 1 i jeden ze skrzydłowych miał zbiegać do środka a obrońca go obiegać, ale nie za bardzo się to sprawdzało jako, że skrzydłowy grał za wysoko i dużo podań moi pomocnicy musieli wykonać, zanim boczny obrońca wyszedł na pozycje. Cofnąłem go na bocznego pomocnika-rola boczny rozgrywający wsparcie i jest git. Ale mam inny problem moi środkowi obrońcy zachowują się jak kretyni. Prostopadła piłka pomiędzy nich i gol, nie ważne jaka mentalność czy wysokość obrony, tak jakby stali tyłem do piłki i jej nie widzieli, że nad głową im przelatuje. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja zaczynam wszystkie mecze z takim samym nastawieniem i reaguje w czasie pierwszym 20 minut meczu, jeśli rywal jest mocniejszy to cofam trochę linie obrony i daję dłuższe podania, natomiast jeżeli rywal zostawia dużo miejsca i swobody na boisku to wyrzucam "więcej dyscypliny" i daje piłkarzom "szukaj gry".


Dalej testuje moje 442 i na ten moment, w drugim sezonie nadal daje rade!
Co prawda zdarzyło się kilka porażek, w tym 3 z rzędu (a to moja wina, z Udine wyszedłem rezerwami, żeby coś ugrać z Realem, no i ... z Realem przeważaliśmy, ale się nie udało, pechowy mecz).
Natomiast znów druga połowa sezonu dużo lepiej się zaczyna, 5-1 z Juve czy 2-0 z Barcą bardzo cieszy :)

Na mocniejszych rywali zmieniam trochę w środku pola, WPP (W) cofam trochę do tyłu, na defensywnego pomocnika i daje mu WPP(O), natomiast CR(O) zmieniam na CR(W) i to całkiem fajnie muruje środek pola, a przy okazji pozwala na zabójcze kontry :).


20170207095633_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Takie pytanko:
gram na dwóch napadziorów. Przy wyprowadzaniu piłki bramkarz rywala podaje do jednego z bocznych obrońców. Moi napastnicy są skupieni bardziej w środku pola. Czy wskazanie danemu NŚ, żeby krył bocznego obrońcę da coś?

Chodzi mi o to, żeby tych dwóch na szpicy przeszkadzało wyprowadzać piłkę z bocznych obrońców. Czy może jakieś inne polecenie?

Odnośnik do komentarza

A pressing w ustawieniach meczowych na bocznych obrońców?

Właśnie chcę się dowiedzieć, co za to odpowiada. Tylko właśnie nie wiem czy pressing przed meczem :-k Pomyślałem o tym, ale z drugiej strony- będą boczni obrońcy ciśnięci cały czas, czy to przez pomocników, czy później obrońców.

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął i odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...