Jump to content
Sign in to follow this  
vrc

Edytor do FM18

Recommended Posts

Wie ktoś może jak edytować istniejące już zasady ligi (np. Premier League)? Nie mogę znaleźć gdzie można zmienić maksymalną liczbę zarejestrowanych piłkarzy oraz termin tejże rejestracji.

Nie edytujesz tego, co już jest. Możesz tylko postawić wszystko od nowa i tam pozmieniać.

• Thanks 1

Najprostszy sposób:

1. Odpalasz edytor

2. Reguły->Dodaj zasady krajowe

3. Z listy wybierasz kraj, w którym chcesz zamieszać i zaznaczasz dodaj niższe ligi

4. Reguły->Konwertuj na reguły zaawansowane, co potwierdzasz wybierając TAK

5. W lidze, w której chcesz zamieszać klikasz na Rozgrywki

6. Szukasz wpisu Indeks reguł terminarza (dla Premier League w Anglii jest to 6)

7. W zakładce nazwy kraju (Anglia) szukasz Przepisy Meczu i odszukujesz Zasady z odpowiednią liczbą (dla PL będzie to Zasady 6)

8. Zmieniasz co chcesz, jednak w przypadku Anglii część reguł jest w kodzie źródłowym gry, dlatego kliknij jeszcze na nazwę kraju i wybierz jedną z dwóch opcji (sprawdź która zadziała):

- Zastępuje reguły w kodzie

- Edytowane reguły (zastępuje wszystkie oryginalne reguły)

9. Zapisujesz plik w katalogu editor data

10. Podczas uruchamiania nowej kariery zaznaczasz plik, który zapisałeś i to wszystko ;)

11. Miłego grania ;)

• Like 1
  • Thanks 1

A jak to zrobić z zasadami rejestracji do LM?

A tutaj to już musiałbyś utworzyć rozgrywki od nowa. Poza tym nie liczone by były punkty do klasyfikacji.

E to lipa ;)

A można nałożyć bana transferowego na dany klub?

Wydawało mi się, że jest taka opcja, ale szybko przejrzałem edytor i jedyne co znalazłem to w ustawieniach Reguły Finansowe FairPlay można dodać Embargo Transferowe. Ale w najlepszym wypadku dotyczyłoby to klubów, które w danym okresie zrobią coś (co się poustawia) i dosięgnie ich tego typu kara (można nawet zdegradować klub do niższej ligi).

Jedynym wyjściem jest chyba wybór zakazu transferów w pierwszym sezonie (podczas uruchomienia gry). W edytorze można jedynie ustawić ujemne punkty...