Jump to content
Makk

[FM18] Fristajlowy kącik

Recommended Posts

3 godziny temu, ukipuki napisał:

Ja kupuję każdego roku od praktycznie dwudziestu lat i coraz częściej zastanawiam się czy to ma sens...

Mam tak samo, kupuję co rok, bodajże od 2000 roku.

Przy FM oraz FIFE (nie gram, jestem zwolennikiem PES :P ) wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby robienie we wrześniu/październiku mega updatu przez producenta, nawet za jakąś symboliczną opłatę. Nowa wersja powinna wychodzić co 2 lata. Akurat mogłoby to się pokryć z Mistrzostwami Świata lub Europy. 

1 godzinę temu, lama58 napisał:

NIGDY nie spotkałem się z takimi cyrkami. Realizm do potęgi. 2 zdjęcia tam są. Zobaczcie ....

https://imgur.com/a/cDcvi

Prawie jak w CM 4 :) 

Jakiego fejka uzywacie? Zainstalowalem ten z sousie i dziala, ale wciaz mam "R. Madryt" itp :/

20 minut temu, Scorpio napisał:

Jakiego fejka uzywacie? Zainstalowalem ten z sousie i dziala, ale wciaz mam "R. Madryt" itp :/

https://sortitoutsi.net/comments/get/402166

Działa na nowym savie. Trzeba wybrać dodatkowe pliki edytujące bazę danych.

Żeby działał na dotychczasowym trzeba przeedytować plik lnc zgodnie z instrukcją w powyższym linku. W starszych edycjach "fejki" działały na zasadzie wpisu w lnc, obecnie (od FM-a 16? 17?) zmiana nazwy klubu wpisem w pliku lnc (czyli metodą działającą na wszystkie rozpoczęte save'y) powoduje to, że gra nie wyświetla przydomków klubowych - dlatego m. in. na sousie przeszli na zmiany nazw klubów w plikach edt, które działają tylko przy rozpoczynaniu nowej gry. W plikach lnc zostawili linijki zmieniające nazwy, ale trzeba skasować znak "#".

• Like 1

Zorientowalem sie wczesniej, ale dzieki :) Musialem przeniesc pliki od edycji bazy do katalogu gdzie przenioslem grafike i wszystko juz dziala.

Szybkie pytanie. Jak dodać scoutom zadanie obserwowanie danego obszaru świata np. Ameryki Południowej? 

A ja z nudów wpompowałem w Lotto Ekstraklasę 16 mld euro (po 1 mld dla każdej z drużyn) i puściłem symulację. Transfery troszkę mnie zaskoczyły ;) Tu podgląd:

• Like 2

Szybkie pytanie: podoba się Wam ta wersja FM? Ciągle się waham nad ewentualnym zakupem :D mam 2017 i w sumie jestem zadowolony, ale z drugiej strony co spojrzę na nazwę z osiemnastką, to mnie diabeł korci :)

22 minuty temu, Feanor napisał:

Szybkie pytanie: podoba się Wam ta wersja FM? Ciągle się waham nad ewentualnym zakupem :D mam 2017 i w sumie jestem zadowolony, ale z drugiej strony co spojrzę na nazwę z osiemnastką, to mnie diabeł korci :)

Ja mam naprawdę pozytywne odczucia. I chociaż błędy pozostały to wersja jest mocno odświeżona moim zdaniem. Mnie wciąga jeszcze bardziej niż 17. Sam scouting daje sporo frajdy :)

• Like 1

2 godziny temu, vrc napisał:

Ja mam naprawdę pozytywne odczucia. I chociaż błędy pozostały to wersja jest mocno odświeżona moim zdaniem. Mnie wciąga jeszcze bardziej niż 17. Sam scouting daje sporo frajdy :)

Też tak sądzę. Ostatnio w ogóle jakoś coraz ciężej jest mi się zmusić do grania, ale ta wersja naprawdę jest bardzo przyjemna i potrafi miło zaskoczyć. 

Ta gra nie przestaje mnie zadziwiać. W 38 meczach potrafimy zdobyć 80 punktów, żeby potem w ostatnich 8 meczach sezonu grając ze słabeuszami i średniakami zdobyć 2, tracąc tym samym szansę na awans bezpośredni... :sciana:

Czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi? 

x6i1MOFxSMG5QF9g2EU87w.png

Sam odszedłem z Norrkoping, zdobyłem tam mistrzostwo kraju w każdym rozegranym sezonie, grałem w finale Ligi Europy.

12 minut temu, Iwabik napisał:

Ta gra nie przestaje mnie zadziwiać. W 38 meczach potrafimy zdobyć 80 punktów, żeby potem w ostatnich 8 meczach sezonu grając ze słabeuszami i średniakami zdobyć 2, tracąc tym samym szansę na awans bezpośredni... :sciana:

slaba gra pod presja, nie kazdy psychicznie to udzwignie

17 godzin temu, Feanor napisał:

Mnie sie bardzo podoba. Dynamika, scouting, sam mecz 3d, plynnosc szybkosc ladowania sie lig, naprawde malo bugow na obecnym patchu. Gra sie bardzo fajnie.

• Like 1