Skocz do zawartości

Fantasy NBA 2017/18


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2017 o 18:16, jasonx napisał:

Kolek nie chce to ja się podejme (ocena subiektywna, nie każdy się musi zgodzić)

 

Wg kolejności draftowania

1 Łódź Dossers (Brachu)

Jak na pierwsze podrygi w Fantasy NBA nawet niezły draft, fajne FG i Rebsy, kilka kategorii w środku stawki. Bez ruchow na FA się nie obędzie ale zaczyn jest

Prognoza – walka do końca o miejsce w PO

 

 

2 Warszawa Wombats (Wujek Przecinak)

Po zeszłorocznych pierwszych szlifach, tym razem Wombaty mogą naprawdę namieszać w lidze.

Dobre FT%, Pts, w zasadzie bez overkilli, mocno zbilansowana drużyna z puntowanymymi co najwyżej asystami. Choć może się okazać, że Fultz i Brogdon okażą się stealami.

Prognoza – spokojne PO, tam moim zdaniem miejsca 4-5

 

 

3 BolesławiecWildboars (arturnb)

Punt na FT%, 3p i TO, bardzo mocne Rebsy, asysty, steale i bloki. W zasadzie w każdym meczu będzie musiał przeciągać punkty lub pilnować FG%. Zważywszy na aktywność gracza i obeznanie z rynkiem FA, będzie groźny dla każdego. Brak wielkich gwiazd ale mocno zbilansowana ekipa

Prognoza – spokojne PO, koło 3-4 miejsca.

 

 

 4 Bytom Pirates (Meler)

Dwa pierwsze picki z najwyższej półki, ale potem zabrakło grosza na solidnych rolesów.

Fajne 3p i asysty, gdzieś do powalczenia jeszcze w blokach i rebsach i stratach. Co dziwne, pomimo Hardena i Stepha słabo w punktach. Bardzo wiele będzie zależeć od Embiida. Jeżeli zagra cały solidny sezon, Bytom może namieszać. No i kwestia kiedy wróci Parker.

Prognoza – miejsce tuż za PO

 

 

5 Wrocław Imps (jasonx)

Ciężko oceniać samego siebie. Z draftu jestem w 90% zadowolony, zabrakło mi jeszcze 1 wysokiego.

6 mocnych kategorii, 3 słabe. Dużo będzie zależeć od postawy (i zdrowia) Noela i Favoursa

Prognoza – mam nadzieje powtórzyć ubiegłoroczny sukces w postaci wygranego RS, choć bilans 19-1 raczej jest nie do powtórzenia

 

 

 6 Warsaw Blackhawks (KFD)

Dwóch bardzo uniwersalny wysokich – Lenard i Gasol+ solidny Beal to raczej za mało.  Solidne FG% i TO, niezłe FT% to raczej za mało

Prognoza – poza PO

 

 

7 Wrocław Mad Dogs (pkarolczak79)

Jedna z  najbardziej zbilansowanych drużyn ligi. Poza FG% i TO reszta na wysokim poziomie. Spokojnie może ruchami na FA uzupełniać braki w wyniku

Prognoza – czołówka ligi, miejsca 1-2 w RS

 

 

8 Gliwice Timberguys (Qu.)

Na papierze sklad solidny, ale niestety wybierał to bot I stąd pełno kontuzji. Jeżeli GM nie ogarnie tego szybko na FA, skończy się srogim wpierdolem. Choć Davis i Westbrook to bardzo solidna materia do budowy.

Prognoza – bez ruchów na FA, raczej poza PO

 

 

 9 Azja Basketball (lucas)

Brak mega słabych kategorii, ale nie ma też overkilli. Najmocniejsi w asystach. Z każdym może wygrać i z każdym przegrać.

Prognoza – walka do końca o PO, przy dobrych ruchach na FA może się udać

 

 

10 Suwałki Rednecks (kolek23)

Tak jak w Giwicach wybieral bot, ale ten był przynajmniej dobrze skalibrowany przez GMa. I chyba wkurwiał każdego ciągłbym podbijaniem :keke: Olbrzymi overkill w 3p, świetne PTS, gorzej w blokach i FG%. Kolek na pewno to ogarnie

Prognoza – spokojne PO, w okolicach 4-5 miejsca

 

 

11 Rzeszów Thunder (BartuS)

Mistrz z poprzedniego sezonu znów może być groźny. 4 allstarów (Lowry, Thompson, Boogie i Durant) + mnóstwo rolesów. Z dobrymi ruchami na FA może być groźny dla każdego. Slabo w asystach i stealach, reszta dobrze lub bardzo dobrze.

Prognoza – spokojne PO w okolicach 6-7 miejsca

 

 

12 Pabianice Red Devils (Dudek)

Zeszłoroczny vicemistrz z chrapką na powtórzenie wyniku. Overkill w blokach (Gobert, Ibaka, Porzigniz, Lopez) do tego żadnej słabej kategorii.

Prognoza - spokojne PO

 

 

13 Płock Tigers (Adam3333)

Słabe rebsy, asysty, steale, dobry w sumie tylko w TO. Reszta przeciętna. Bez trejdów czy ruchów na FA raczej bez szans na sukces.

Prognoza – poza PO

 

 

14 Wrocław Bubbels (RomulusWiielgus)

Dość dziwnie zbudowana drużyna. Jest świetny Giannis i wielu graczy, który mogą się okazać stealami albo boostami (Wiggins, Hardaway Jr, Simmons, Ball).  Nie do końca potrafię ocenić potencjał tej drużyny. Ale GM pokazał w zeszłym sezonie, że na rynku FA czuje się jak ryba w wodzie i z tej mąki może być chleb

Prognoza – walka do końca o Play Offy

 

 

Kolejność po RS wg mnie
1.    Wrocław Mad Dogs
2.    Wrocław Imps
3.    Bolesławiec Wildboars
4.    Warszawa Wombats
5.    Suwałki Rednecks
6.    Pabianice Red Devils
7.    Rzeszow Thunder
8.    Azja Bulls
9.    Łódź Dossers
10.    Wrocław Bubbels
11.    Bytom Pirates
12.    Płock Tigers
13.    Warsaw Blackhawks
14.    Gliwice Timberguys

 

*choć miejsca 8-11 mogą się ustawić w dowolnej kolejności :)

 

Czekam na podsumowanie i porównanie z prognozami :)

Odnośnik do komentarza

Z kronikarskiego obowiązku

 

Mecz finałowy

Wrocław Mad Dogs - Łodź Dosser 6-3

Wszystko zostało już powiedziane, ale warto podsumować, że był to mecz godny finał. Żadna z ekip nie zbudowała większej przewagi, prowadzenie nawet w ostatnim dniu przechodziło z rąk do rąk. Finalnie zdecydowały urazy w drużynie Dosserów i fakt, że w Mad Dogs pomimo zagrożeń nie wypadł LaMarcus Aldridge.

Jako najlepsze podsumowanie - statystyki meczu

2114690.jpeg

 

Mecz o 3 miejsce:

Warszawa Wombats - Pabianice Hussites 7-2

 

Mecz o 5 miejsce

Wrocław Imps - Bytom Pirates 7-2

 

Mecz o 7 miejsce

Rzeszów Thunder - Wrocław Bubbels 7-2

 

Standardowe zestawienia

2114688.jpeg

 

2114689.jpeg

 

Gratulacje chłopakom finału, ale mogę się czuć rozczarowany :/ Gdyby nie rozpędzony przez maszynistę LBJa pociąg InterCity 'Dosser", to w półfinale i finale spokojnie bym ograł swoich rywali. A tak tylko 5 miejsce.

 

Zestawienie budżetów startowych na kolejny sezon (top 4 wg kolejności z PO, a potem wg RS).

Wrocław Mad Dogs - 200$

Łodź Dossers - 202$

Warszawa Wombats - 204$

Pabianice Hussites - 206$

Wrocław Imps - 208$

Wrocław Bubbels (czy kto tam za niego będzie) - 210$

Bytom Pirates - 212$

Rzeszów Thunder - 214$

Suwałki Rednecks - 216$

BolesławiecWildboars - 218$

Dąbrowa Lions - 220$

Azja Basketball - 222$

Płock Tigers - 224$

Warszawa Blackhawks - 226$

 

Mam nadzieje, że oprócz Bubbla każdy w przyszłym sezonie podejmie wyzwanie dalszego budowania swojej dynastii ;)

 

 

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla Łódź Dossers za dobry finał. Łatwo nie było z ekipą z Łodzi wygrać. O wyniku zdecydował zdecydowanie brak doświadczenia GMa z Łodzi i fakt, że Brachu zrobił większość ruchów FA na początku tygodnia i nie mógł zareagować odpowiednio w końcówce. Ostatecznie w finale i ja i Brachu mieliśmy po 48 gier więc było sprawiedliwie. Pewnie za rok, gdybyśmy się spotkali w takim finale to przy większym doświadczeniu przeciwnika przegrałbym. 

O ostatecznym wyniku play-off zdecydował według mnie mecz z ostatniej kolejki Imps-Rednecks. Gdyby Imps, zamiast wygrywać za wszelką cenę skoncentrowali się na przygotowaniu składu na po to zagraliby w nich Rednecks zamiast Dossers i dodatkowo Rednecks graliby ze mną , a w takim meczu, granym w 21 tygodniu, nie miałbym szans. A tak Imps się władowali w ćwierćfinał z Dossers i mieliśmy sensację.

Dzięki wszystkim za ciekawy sezon. Jak mówi powiedzenie łatwiej mistrza zdobyć niż obronić, więc w przyszłym roku będzie ciężko powtórzyć wynik z tego, ale ponieważ skończyłem sezon mając w składzie tylko 2 weteranów na poziomie All-Star i dużą ilość graczy młodych, perspektywicznych, to podstawy składu na przyszłe lata są i łatwo skóry nie sprzedam.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
33 minutes ago, pkarolczak79 said:

Gratulacje dla Łódź Dossers za dobry finał. Łatwo nie było z ekipą z Łodzi wygrać. O wyniku zdecydował zdecydowanie brak doświadczenia GMa z Łodzi i fakt, że Brachu zrobił większość ruchów FA na początku tygodnia i nie mógł zareagować odpowiednio w końcówce. Ostatecznie w finale i ja i Brachu mieliśmy po 48 gier więc było sprawiedliwie. Pewnie za rok, gdybyśmy się spotkali w takim finale to przy większym doświadczeniu przeciwnika przegrałbym. 

O ostatecznym wyniku play-off zdecydował według mnie mecz z ostatniej kolejki Imps-Rednecks. Gdyby Imps, zamiast wygrywać za wszelką cenę skoncentrowali się na przygotowaniu składu na po to zagraliby w nich Rednecks zamiast Dossers i dodatkowo Rednecks graliby ze mną , a w takim meczu, granym w 21 tygodniu, nie miałbym szans. A tak Imps się władowali w ćwierćfinał z Dossers i mieliśmy sensację.

Dzięki wszystkim za ciekawy sezon. Jak mówi powiedzenie łatwiej mistrza zdobyć niż obronić, więc w przyszłym roku będzie ciężko powtórzyć wynik z tego, ale ponieważ skończyłem sezon mając w składzie tylko 2 weteranów na poziomie All-Star i dużą ilość graczy młodych, perspektywicznych, to podstawy składu na przyszłe lata są i łatwo skóry nie sprzedam.

 

Czyli jasonx nie tylko sobie spierdolił sezon, ale też mi przy okazji :keke:

 

Gratuluje wygranej :)

 

Brachu, wielkie brawa za genialną postawę :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, jasonx napisał:

Sssijcie :ssij:

Se kurna gada na własnej piersi wyhodowałem :keke:

 

A tak serio brawo Brachu jeszcze raz. Choć PO to loteria, co pokazał też wynik zeszłoroczny, kiedy Rzeszów awansował do PO w podobnych okolicznościach.

Ale mnie jest naprawdę przykro. Imps znowu byli faworytem i znowu dupa. Kontuzje potrafią rozwalić wszystko. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...