Skocz do zawartości

Fantasy NBA 2017/18


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie ostatniej kolejki sezonu zasadniczego – większość meczy na letnio, ale momenty też były!

 

Wrocław Imps – Suwałki Rednecks 5-4

Najistotniejszy mecz kolejki. Mecz decydował o składzie i układzie w PO. Walka była zażarta do ostatniej piłki i finalnie o braku awansu kolka do PO zdecydował 1 rzut wolny! Wielka niespodzianka staje się faktem. Mecz trochę wypaczony przez urazy, ale obie strony dostały w tej kwestii w miarę po równo.

 

Azja Basketball – Wrocław Bubbels 3-4

Wow, też niespodziewanie stykowy mecz, z remisem w stealach i asystach i różnicą 1 bloku. Finalnie nie miało żadnego znaczenia dla tabeli kto to wygra, ale Azja kończy sezon spoorą serią porażek

 

Bytom Pirates – Warszawa Wombats 8-1

Wynik wygląda na niespodziankę, ale w sumie takową nie jest. Wombat przegrał tu trochę z terminarzem (T-Wolves grali x2). Ale i tak było w miarę blisko – 1 blok, 2 steale, 7 punktów, kilka % FG. Obstawiam, że jakby ten mecz decydował o czymś dla Wombata, to by to przeciągnął innymi ruchami na FA. Obie drużyny zaraz zagrają rewanż w pierwszej rundzie PO.

 

BoleslawiecWildboars – Pabianice Hussites 4-5

Kolejny mecz, który Dziki przegrywają rzutem na taśmę. I kolejny, w którym gra z jedną z najlepszych ekip tygodnia. Natomiast dla obu drużyn był to mecz o pietruszkę.

 

Wrocław Mad Dogs – Rzeszów Thunder 7-2

Trochę wyścig ślimaków, Rzeszów chyba lekko odpuścił ten week (nieustawianie składu). Finalnie mecz i tak nie decydował o niczym – niezależnie od wyniku obie drużyny i tak by trafiły na siebie w PO

 

Dąbrowa Lions – Warszawa Blackhawks 8-1

Mecz o nic totalnie. Dąbrowa złapał formę dopiero jak odpadł z walki o PO.

 

Płock Tigers – Łodź Dossers 1-8

Bardzo ważny mecz dla Dossera. Do piątku było nerwowo, ale w weekend LBJ i spółka wrzucili drugi bieg i witamy Dossera w Play Offach!

 

Tabela:

2113065.jpeg

 

Pary 1 rundy PO

2113103.jpeg

 

I jeszcze ciekawostka, jakby wyglądała tabela, jakbyśmy grali ligę w stylu Roto

2113068.jpeg

 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Walczyłem z Piratami, ale faktycznie ciśnienia nie było aż tak duże, bo miejsce w PO już było. Może uda się nam zrewanżować za dotkliwą porażkę, ale jeśli nie to serdecznie pogratuluję Melerowi, bo to bardzo mocny gracz :)

 

Szyukuję się na mecz Bracha z Jasonem. To może być ciekawe widowisko :)

Odnośnik do komentarza

Krótkie subiektywne podsumowanie poszczególnych ekip po sezonie zasadniczym

 

1.       Wrocław Imps

Ciężko pisać o samym sobie, ale ogólnie skoro zajmuje się pierwsze miejsce, to ocena musi być pozytywna. Bilans gorszy niż sezon temu (wtedy tylko 1 porażka), ale w tym roku te wszystkie 3 porażki (Azja, Pabianice, Bubbel) były minimalne i walka trwała do ostatnich sekund. Choć 3 zwycięstwa (Bolesławiec, Suwałki x2) odniosłem w podobnych okolicznościach, więc nie można tu mówić o jakimś pechu czy szczęściu. Budowanie drużyny trochę popsuł uraz Walla, ale finalnie udało się to jakoś zbilansować. Ciężko mieć do kogoś z obecnego składu zastrzeżenia. Każdy miał lepszy i gorszy okres. Brak jakiegoś top 10 z ligi udało się zrekompensować solidnością i wyrównanym składem.

 

2.       Wrocław Mad Dogs

Po niezbyt udanym starcie sezonu, ewidentnie GM wziął się do analitycznej roboty i zbudował ekipę, która potrafi wygrać z każdym. Ekipa zbudowana wokół Kemby, LMA, Turnera i do czasu kontuzji Kevinie Love okazała się bardzo solidna. Do tego solidni role-players + mądre pobrania z FA. Drugie miejsce (choć rzutem na taśmę) w pełni zasłużone

 

3.       Warszawa Wombats

Świetny sezon, przez moment nawet z szansą na wygranie RS, choć ewidentnie Wombat wytracił impet po urazie Butlera. To jest ewidentnie drużyna KATa (i Butlera oczywiście) uzupełniona Porterem, Barnesem, Melo i Gibsonem. Co ciekawe na ekipę z czołówki – bardzo często wygrywa kategorię TO. Czekamy na potwierdzenie dobrego sezonu w PO!

 

4.       Wrocław Bubbels

Bardzo solidny sezon bardzo solidnej ekipy. Gwiazdą jest bez wątpienia Giannis, ale Simmons, Kanter i Wiggins też zagrali świetny sezon. Do tego pozyskany w trejdzie Griffin – to wszystko tworzy bardzo zbilansowany team, który może być groźny w PO. Jedyna ekipa z czołówki, która nie straciła nikogo znaczącego przez poważny uraz.

 

5.       Pabianice Hussites

Po chwilowym dołku i utracie gwiazdy w postaci Porzignisa, udało się wrócić na właściwe tory i złapać rytm. CP i Gobert dają wyjście na wszystkie kategorie. Dobrze dodani pozostali gracze (Ibaka, Kuzma, Rondo) powodują, że Pabianice dość spokojnie weszli do PO. Ich mecz z Bublem to może być pojedynek na żyletki.

 

6.       Bytom Pirates

Bytom przez chwile chyba stracił wiarę w awans do PO, ale desperacka szarża w week 20 zakończona pokonaniem Husytów spowodowała, że jednak widzimy Piratów w rundzie finałowej. Curry, Harden, Embiid to zbiór niezłego talentu. Może brakuje trochę głębi, ale w razie braków kontuzji, Bytom może napsuć krwi każdemu rywalowi.

 

7.       Rzeszów Thunder

Panujący mistrzowie podobnie jak sezon temu kończą RS na 7 miejscu i ponownie w pierwszej rundzie zmierzą się z Mad Dogs. Ekipa zbudowana wokół all-starów typu Durrant, Lowry i Thompson + solidnych Balla, Rubio, B. Bogdanovic, może spokojnie myśleć w PO o czymś więcej niż samym udziale. Warto dodać, że w trakcie sezonu Rzeszów stracił jeszcze Boogiego.

 

8.       Łódź Dosser

Rzutem na taśmę w dramatycznych okolicznościach Dosser wchodzi do PO. Lokomotywą tej ekipy jest bez dwóch zdań LBJ, choć Lou Williams i Teague też dawali fajne cyferki. Awans może ciut na wyrost, ale wywalczony w sportowych okolicznościach, więc życzymy Dosserowi powodzenia.

 

9.       Suwałki Rednecks

Wchodzi w strefę ekip poza PO. Brak kolka to chyba największa niespodzianka, choć niestety chyba na jego własne życzenie. „Wywalone jajca na FA” odbiły się czkawką. Kilka porażek było do uniknięcia poprzez korektę w składzie. Do tego ta nieszczęsna porażka z Imps w 1 meczu, gdzie zwycięstwo zostało na ławce razem z 38 punktami Bookera (finalnie Suwałki przegrały o 1 punkt). Nie potrafię też zrozumieć trzymania Haywarda i blokowania slota inj, szczególnie że a) na keepera jest raczej za drogi b) kolek ma lepszych do keepa (Dipo, Ingram, Booker, Capela, Covington). Ta drużyna (jeszcze prócz wymienionych Paul George i Lillard) mogła i musiała wejść do PO. Wielka sensacja i zawód dla kibiców z Suwałk.

 

10.   BolesławiecWildboars

Kolejna wielka niespodzianka. Słaby start sezonu, później pogoń, która mogła się udać, ale veto postawił Dosser ;) Wiele pechowych porażek (po korektach, czy na styku) i w zasadzie brak szczęśliwych wygranych. Do tego pech w postaci wielkiej formy rywala w danym tygodniu. Troszkę źle zbilansowany team – Drummond, Dray, Whiteside, Adams to jednak bardzo mocne kategorie typu fg, rebs, blok, ale zabrakło wyjścia na niskie kategorie. Sam Dragic i TJ Warren to było zbyt mało. Chyba trochę sezon uciekł po trejdzie, w którym Bolesławiec pozyskał Conleya.

 

11.   Dąbrowa Lions

Jeżeli GM ustawiałby regularnie skład i sensownie dobierał z FA, Play Offy byłyby spokojnie. Davis, Westbrook, Bledsoe, Batum – to spory kapitał. Ostatnie spotkania pokazują, że mądrze uzupełnieni tworzą z Dąbrowy walec, który potrafi rozjechać każdego. Niestety – GM zaczął ogarniać dopiero jak stracił szanse na PO.

 

12.   Azja Bulls

Dla mnie osobiście największy zawód. Udany początek sezonu i potem GM zaciągnął nie wiadomo dlaczego hamulec. Zero ruchów, czasem nieustawiony skład. Tego nie da się tłumaczyć tylko urazem Millsapa. Jokić. Dobovan Mitchell, Gordon, G. Harris, Schroeder – to była ekipa do zrobienia PO. Podobnie jak w Suwałkach i Dąbrowie, zabrakło zaangażowania u GMa. Warto dodać, że ostatni win w sezonie Azja zaliczyła w tygodniu numer 8 pokonując Imps o jeden celny rzut z gry.

 

13.   Płock Tigers

Chyba najbardziej dotknięta przez kontuzje ekipa ligi. W Płocku wysypała się prawie cała pierwsza linia (Griffin, Vucevic, Conley, Hayward, Gallinari) i nie było już kim grać :sad: Brawo za ambitne próby i walkę do końca i życzę powodzenia za sezon.

 

14.   Warszawa Blackhawks

Na samym starcie sezonu wypadł kupiony za ponad 1/3 budżetu Kawhi Leonard. Do tego plaga mniejszych lub większych urazów spowodowała, że Jastrzębie zamykają tabelę. Ale brawo za ustawianie składu i nie porzucenie drużyny. Podobnie jak w Płocku – życzymy powodzenia za rok!

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Meler napisał:

No i chuj, no i cześć...:(

 

Gratuluje Przecinaku półfinału, awans do PO i tak dla takiego laika w NBA jak ja to ogromny sukces. 

Curry out na tydzień, Markanen out, do tego żaden nie dostaje inj i blokują sloty. :przytul:

Wiec co czujesz, mi się wszystko sypie przez uraz Irvinga (to samo co z SC - tydzień nie zagra, ale inj nie dostaje :qwa: ) i Horforda. Także mogę się potknąć o Dossera ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W fantasy samo zainteresowanie liga i oglądanie meczów nie jest imo tak istotne. Czasem mi wręcz przeszkadzało (od jakiegoś czasu idę bardziej objadę w drafcie na kolejny sezon co widac), bo jeśli nie mogłem obejrzeć czegoś interesującego rano to odpalałem to wieczorem, czasem innego dnia i przez to czasem wzmocnienia z FA można ominąć w obawie przed spoilerem wyniku ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lucas07 napisał:

W fantasy samo zainteresowanie liga i oglądanie meczów nie jest imo tak istotne. Czasem mi wręcz przeszkadzało (od jakiegoś czasu idę bardziej objadę w drafcie na kolejny sezon co widac), bo jeśli nie mogłem obejrzeć czegoś interesującego rano to odpalałem to wieczorem, czasem innego dnia i przez to czasem wzmocnienia z FA można ominąć w obawie przed spoilerem wyniku ;)

Ja mam całkowicie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza

Ale emocje w ostatnim dniu :o

 

Tak szybko po meczach:

1. Wombat - Bytom, tu chyba już zamknięte. Bytom zapewne weźmie straty, ale na druga kategorie ma za mało spotkań. Chyba, że "in Harden we trust" i jake quadriple-double ze stealami zrobi ;) 99-1 na Wombata

 

2. Imps - Dosser - strasznie mnie dziś Dosser sponiewierał. Dziś muszę zastosować taktykę "hail Mary" i liczyć na cud. Daje sobie 10% szans i to tylko jeśli wróciłby Irving. Ale to chyba wishful thinking. Niestety cały tydzień outów KI zabrał mi slota.

 

3. Rzeszów - Mad Dogs. Tu będzie na żyletki. Zdecyduje 1 rzut wolny, jedna trójka, jeden steal. Może być każdy wynik. Tu zdecyduje, czy wróci Lowry. 55-45 na Mad Dogs dla mnie

 

4. Pabianice - Bubbels - też niezłe szachy się szykują. Pabianice musi pilnować strat, bubel znów zbiórek. Do tego grają jeszcze bloki. Dałbym 60/40 na Dudka

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...