Skocz do zawartości

Fantasy NBA 2017/18


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to mam wrażenie (z całym szacunkiem) jason, ze trochę się wpierdalasz na siłę z tym organizowaniem fantasy :keke:. Przez parę wcześniejszych edycji ogarniałem to na forum, w zeszłym sezonie dyskutowaliśmy o tych keeperach, aukcji etc. i były przymiarki do tego z organizacją kołka, a tu znowu jakieś ankiety i chuj wie komu to potrzebne + osoba, która tę ligę ma ogarniać nie ma "swojego" tematu, bo wtedy z przyjacielem CMF można swobodnie samemu edytować rzeczy organizacyjne.

 

Serio nie wiem jaki sens ma granie zwykłego draftu i nowa liga co roku, jak jest możliwość pyknięcia trochę bardziej zaawansowanego i ciekawego formatu.

Odnośnik do komentarza

A ja mam wrazenie, ze traktujesz mnie jak jakis kij w szprychach, a na razie > 50% woli po staremu ;) Ja zagram tak i tak.

 

A co do losowania - gadałem z kolkiem na fb, ustawimy kolejnosc od nowa.

Losowanie zrobie "na zywo" na http://fantasyleague.c0.pl/tak jak sezon temu. Date sie ustali, jak juz wszystkie ekipy beda w lidze. I to bedzie pierwsza i ostatnia rzecz organizacyjna jaka oagrne ;) Reszte ustawi kolek

Odnośnik do komentarza

Tylko czy takie nicki jak romulusWielgus czy Arturb w ogóle coś znaczą w tym głosowaniu? Przecież oni na forum mają łącznie 10 postów, szanujmy się. Jeśli to liga forumowa to decydować powinni forumowicza i o ile głosy Twoje, Wujka, Adama czy Qu traktuję poważnie to jednopostowców już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Generalnie to mam wrażenie (z całym szacunkiem) jason, ze trochę się wpierdalasz na siłę z tym organizowaniem fantasy :keke:. Przez parę wcześniejszych edycji ogarniałem to na forum, w zeszłym sezonie dyskutowaliśmy o tych keeperach, aukcji etc. i były przymiarki do tego z organizacją kołka, a tu znowu jakieś ankiety i chuj wie komu to potrzebne + osoba, która tę ligę ma ogarniać nie ma "swojego" tematu, bo wtedy z przyjacielem CMF można swobodnie samemu edytować rzeczy organizacyjne.

 

Serio nie wiem jaki sens ma granie zwykłego draftu i nowa liga co roku, jak jest możliwość pyknięcia trochę bardziej zaawansowanego i ciekawego formatu.

Jason jakby nie mącił, to by nie był sobą :kekeke: ale mnie to esio ryba, jak w ludzie nie ma woli to ja ludu na siłę uszczęśliwiał nie będę :)

 

Choć ofc zgadzam się, że wielosezonówka jest ciekawsza. Patrząc chociażby na zaangażowanie braci Fantasy Football w temacie obok :)

 

Jakbym nie miał już trzech dynastii to pewnie bym się pruł :P

Odnośnik do komentarza

^no mnie właśnie trochę te zwykłe roto już męczy, bo jak się uda fajny sezon to spoko i walka do końca o mistrzostwo, a jak nie wypali to w połowie grania praktycznie masz wolne, bo nic już nie osiągniesz :keke:. Keepowanie nadaje sensu grze wszystkim graczom.

 

Staż na forum, ilośc wpisów ma duże znaczenie, bo to w końcu liga forumowa.

 

Co do FF to pełna zgoda, wzór forumowych gier fantasy i mimo braku sukcesów dużo przyjemności z grania ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko czy takie nicki jak romulusWielgus czy Arturb w ogóle coś znaczą w tym głosowaniu? Przecież oni na forum mają łącznie 10 postów, szanujmy się. Jeśli to liga forumowa to decydować powinni forumowicza i o ile głosy Twoje, Wujka, Adama czy Qu traktuję poważnie to jednopostowców już nie za bardzo.

No to są koledzy jasonxa, z tego co pamiętam. Zaprosił ich rok temu, jak brakowało osób. Byli aktywni, nie widze powodu, żeby im zabierać głos.

 

Edit: Lucas, zamiast odbierać ludziom głos lepiej podbij do niezdecydowanych i ich przekonaj :keke:

Odnośnik do komentarza

Z mojej strony jest 51:49 na klasyk, tylko dlatego, że aukcji nie znam.

Jeżeli tak ustawicie, zagram z równym zapałem. Ale teksty o ważności głosów są słabe i tyle.

Powiedzmy, że przy remisie 7:7 jestem w stanie zmienić głos na aukcje.

 

Nigdzie nie stawiam veta i nie próbuje mącić. Lepiej teraz wszystko ustalić niż potem kręcić nosem i rzucać franczyzę.

Odnośnik do komentarza

Zabieranie głosu to słaby pomysł. To trochę jakby "no fajnie, że nam rok temu pomogliście utrzymać ligę poprzez swoją aktywność, ale skoro na forumie się nie wypowiadacie to dupa cicho ;)"

 

Też uważam, że granie keepera jest ciekawsze (tak samo jak aukcja vs zwykły draft) i nie będę się powtarzał dlaczego, bo już kilka razy było pisane. Jak nie wypali to trudno, nie będę strzelał focha tylko zagram jak jest, aczkolwiek będzie mi strasznie szkoda, bo mocno liczyłem na poznanie czegoś nowego. W ogóle jestem zdziwiony, że jasonx nie chce keepera. Ile swoich przyszłych transferów mógłby wyjaśnić takim formatem ligi :keke:

 

No i draft aukcyjny <3 Grałem raz, a tętno pod koniec miałem jak po mini zawale. Praktycznie co chwila bierzesz udział w drafcie, ciągle musisz zachować czujność, bo nigdy nie wiesz kiedy pojawi się zawodnik, o którego chcesz walczyć. I właśnie ta walka jest najlepsza. Chcesz Jamesa? No to walcz i wydaj na niego pińcet ;) Masz budżet to masz szansę, a nie że wylosowałeś enty pick i niektórzy zawodnicy przepadają Ci z automatu, bo jest kolejno odlicz i choćby skały srały niektórych gości nie masz szans wybrać. Myślę, że szczególnie pod tym kątem warto rozważyć opcję aukcji.

 

A z kolei opcja keeperów fajnie się z tym łączy, bo jak coś komuś nie pójdzie to nie będzie miał dylematów czy rozmieniać gwiazdy na młode talenty czy zupełnie olać ten temat, "no bo nie będę wzmacniał burżujów" czy "olewka, po prostu dogram swoje z szacunku do reszty i elo."

Odnośnik do komentarza

edit/; mam rozwiazanie "salomonowe"

Zagrajmy aukcje bez keepa. Z aukcja jako taka otrzaskanych jest niewielu. I obawiam sie, ze bledy nowicjusza popelnione przy tej aukcji pociagna sie za wiekszoscia przez kilka sezonow potem, co mocno zniecheci do gry. A tak kazdy sie oswoi z nowym trybem, byc moze wypracuje jakies sensowne strategie (tak wiem, sa mock drafty, ale nie do konca wiem jak moje ruchy wplna "na potem"). I jezeli wiekszosc stwierdzi, że ten format jest ok to za rok bez szemrania ruszymy z keepem.

Odnośnik do komentarza

edit/; mam rozwiazanie "salomonowe"

Zagrajmy aukcje bez keepa. Z aukcja jako taka otrzaskanych jest niewielu. I obawiam sie, ze bledy nowicjusza popelnione przy tej aukcji pociagna sie za wiekszoscia przez kilka sezonow potem, co mocno zniecheci do gry. A tak kazdy sie oswoi z nowym trybem, byc moze wypracuje jakies sensowne strategie (tak wiem, sa mock drafty, ale nie do konca wiem jak moje ruchy wplna "na potem"). I jezeli wiekszosc stwierdzi, że ten format jest ok to za rok bez szemrania ruszymy z keepem.

Ale to przecież jest bezsensu chyba, że ja czegoś z tego nie kumam. Błędy przy aukcji mogą się ciągnąc przez kilka sezonów? W jaki sposób? Przecież zatrzymywanie graczy nie jest obowiązkowe. Można zrobić swoisty reset przed nowym sezonem, wyrzucić cały skład i mieć sporą przewagę nad resztą przy następnym drafcie dzięki pełnemu budżetowi.

 

Oczywiście iluś graczy nie będzie dostępnych, bo ktoś ich sobie zatrzyma, więc nie jest to pełny reset, ale ciągle jest to coś co pozwala każdemu o coś walczyć w dłuższej perspektywie zamiast przejść, w którymś momencie jedynie w tryb czuwania, bo w krótkiej perspektywie sezon jest w plecy, a długiej w ogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza

Tym razem Dudek znowu trafił idealnie w moje myśli :) cena top 5 ligi zazwyczaj oscyluje kolo 70-80$. Ceny znakomitych graczy to 40-50.. jasonx nawet sobie nie wyobrażasz jaką przewagę w drafcie będzie miał ktoś, kto zajmie 14 miejsce i nikogo nie zakeepuje, (218$) nad kimś kto zajmie 3 i zakeepuje jednego młodego (14$) i jednego bdb gracza (50$). W tym przykładzie budżet outsidera to 218$, a rywala 136$ :) czyli różnica o jednego Curry'ego ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...