Skocz do zawartości

Bunga, bunga Signore Berlusconi


Conjure

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne podejście do opisywania moich poczynań w Fmie. Mam nadzieje, że tym razem opek przetrwa dłużej niż miało to zwykle miejsce :)

 

FM: 17.3.0

Baza danych: Duża

Wybrane Ligi: Włoska, Angielska, Polska

 

 

Mój wybór pada na Półwysep Apeniński, a konkretnie na AC Milan. Jest to klub z wielkimi tradycjami. Wielokrotny Mistrz Włoch, Zdobywca Ligi Mistrzów. Jak również zespół umoczony przez aferę Calciopoli, który od wielu lat nie może wrócić na dawne tory. Idealny kandydat do prowadzenia. Z nowym właścicielem i mam nadzieje, że z solidnym budżetem uda się zbudować potęgę na jaką kibice na San Siro zasługują.

Odnośnik do komentarza

Standardowo na początek zrobimy sobie przegląd kadry. Formacja jaką będziemy grać to 4-3-1-2. Spróbuje zagrać bez nominalnych skrzydłowych, Mam nadzieje, że wyjdzie mi to na dobre.

 

 

Bramkarze:

 

G.Donnarumma (WŁO, 17l)

M.Storari (WŁO, 39l)

 

 

Tutaj sprawa jest jasna. Wielki talent, namaszczony na swojego następce przez samego Gigi Buffona. Donnarumma, to on będzie bronił w większości meczów. Storari pewnie w przyszłym roku zakończy karierę, ale wtedy do klubu z wypożyczenia wróci Diego Lopez.

 

 

Środkowi Obrońcy:

 

 

A.Romagnoli (WŁO. 21l)

C.Zapata (KOL, 29)

G.Paletta (WŁO, 30l)

G.Gomez (PAR, 23l)

 

 

W środku obrony mamy dwóch doświadczonych piłkarzy i dwóch, którzy mogą rozwinąć się na klasowych stoperów z jakich słynie Milan. Romagnoli, porównywany do Nesty, będzie stanowił o sile bloku defensywnego. Parę stoperów z młodym Włochem tworzyć będzie doświadczony Zapata lub etatowy reprezentant Paragwaju Gustavo Gomez. Paletta będzie grywał w Pucharze Włoch. Jakoś nie mam do niego przekonania. Gdyby nie fakt, że na transfery mam raptem 6 mln euro, to pewnie bym się go pozbył.

 

 

Lewi Obrońcy:

 

L.Antonelli (WŁO, 29l)

M.De Sciglio (WŁO, 23l)

L.Vangioni (WŁO, 29l)

 

 

Tutaj, sprawa nie wygląda tak klarownie. Zarówno Antonelli jak i De Sciglio to reprezentacji Włoch i ich umiejętności oceniam podobnie. Kto będzie moim pierwszym wyborem na lewej stronie będzie zależało wyłącznie od formy. Vangioni będzie trzymał swoje pośladki na trybunach.

 

 

Prawi Obrońcy:

 

I,Abate (WŁO, 29l)

D.Calabria (WŁO, 19l)

 

Tutaj sprawa wygląda klarownie. Abate to mój pierwszy wybór, jego zmiennik Calabria jest uznawany za wielki talent i na pewno na współpracy z Ignazio bardzo wiele zyska, ale będzie musiał się zadowolić rolą zmiennika.

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy:

 

R.Montolivo (WŁO, 31l)

J.Sosa (ARG, 31l)

A.Bertolacci (WŁO, 25l)

G.Bonaventura (WŁO, 26l)

J.Kucka (SŁO, 29l)

M.Locatelli (WŁO, 18l)

A.Poli (WŁO, 26l)

M.Pasalic (CHO, 21l)

 

 

Z racji tego, że będziemy grać aż 3 środkowymi pomocnikami musimy mieć dostępnych większą liczbę piłkarzy. W kadrze są doświadczeni: Montolivo, Sosa, Kucka, a Poli, Bertolacci, Bonaventura też są zaprawieni w bojach. Pomoc jest uzupełniona młodymi gniewnymi, czyli Locatellim i Pasalicem, który został wypożyczony z Chelsea. Takie bogactwo cieszy i na pewno pomoże w walce o najwyższe cele.

 

 

Ofensywni Środkowi Pomocnicy:

 

K.Honda (JAP, 30l)

M.Fernandez (CHI, 30l)

Suso (HIS, 22l)

 

Honda i Fernandez to nominalni ofensywni pomocnicy i to oni będą walczyli o miejsce w pierwszym składzie. Suso, to typowy prawy skrzydłowy, ale z racji tego że zrezygnowałem z gry skrzydłami będzie występował również w środku.

 

 

Napastnicy:

 

G.Deulofeu (HIS, 22l)

C.Bacca (KOL, 29l)

G.Lapodula (WŁO, 25l)

 

 

Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak wyżej, ale faworyt do gry jest tylko jeden. Carlos Bacca, to rasowy snajper i mam nadzieje, że uda się to wykorzystać. Lapodula przyszedl z Pescary w barwej której strzelił 27 bramek, ale nie jest to ten sam poziom co Kolumbijczyk. Gerard jest skrzydłowym tak jak Suso, ale nie chciałbym się go pozbywać bo to ogromny talent.

 

Budżet transferowy to 3,3 mln euro, więc nie będzie dużych zakupów..

Odnośnik do komentarza

 

to reprezentacji Włoch

 

 

przyszedl z Pescary w barwej której

 

literowki jak wyzej ;)

 

plus:

 

 

Gdyby nie fakt, że na transfery mam raptem 6 mln euro, to pewnie bym się go pozbył.

 

 

Budżet transferowy to 3,3 mln euro, więc nie będzie dużych zakupów..

 

To w koncu ile? :P

Odnośnik do komentarza

@jmk - wkrótce się przekonasz razem z wyjaśnieniem :)

@Fenomen - Dzięki za literówki, niestety nie mogę już zmienić. Jeżeli chodzi o budżet to początkowo wynosił 6 mln, ale miałem przekroczony budżet płacowy więc musiałem go trochę zredukować.

Odnośnik do komentarza

@Morpheus- Jest, znalazłem go w u20 :)

 

 

Po pierwszym spotkaniu z nowym wlascicielem klubu zostałem uświadomiony, że przed moim przybyciem Dyrektor ds. Sportowych zaklepal kilku piłkarzy. Chińczyk, który przejął klub od Berlusconiego ewidentnie chciał zbudować potęgę. Nazwiska zawodników, którzy już na początku lipca mieli wzmocnić nasz klub byly mocne. Oprócz tego obiecano mi, że dostanę większy budżet Tak żeby mógł zrobić jeden, dwa klasowe transfery. Wiadome jest to, że jeżeli ktoś przychodzi do klubu, to ktoś musi odejść i tak pożegnali się: Honda, Poli,Kucka.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2017

 

 

Transfery:

 

Mateo Musacchio (ARG, 26l, D C) <- Villarreal

Andrea Conti (WŁO, 22l, D/WB R) <- Atalanta

Ricardo Rodriguez (SZW, 24l, D/WB L) <- Vfl Wolfsburg

Franck Kessie (WKS, 19l, DM/M C) <- Cesena

Andre Silva (POR, 18l, S T) <- FC Porto

Hakan Cahlanoglu (TUR, 22l, M/AM/ C) <- Bayer Leverkusen

FAbio Borini (WŁO, 25l, AM RLC) <- Sunerland

 

 

Towarzyskie:

 

23.07.16 Club Brugge - AC Milan 0:0

27.07.16 AC Milan - Liverpool 7:4 (Cahlanoglu x2, Bacca x2, Bonaventura, Kessie, Andre Silva)

30.07.16 Tenerife - AC Milan 2:4 (Musachio, Kessie, Abate, Cutrone)

 

 

 

W lipcu już na dobre zacząłem przygodę z klubem. Do swojej dyspozycji miałem wszystkich piłkarzy nawet tych, którzy zostali zakontraktowani przez nowego właściciela. Patrząc na listę zawodników jakich otrzymałem razem ze swoją umową, gęba sama się uśmiecha. Są to zawodnicy, którzy stanowili o sile swoich zespołów, reprezentacji swoich krajów. Ponadto dostałem trochę grosza na dalsze polowania na rynku transferowym i dodając do tego pieniądze ze sprzedaży Hondy, Kucki czy Poliego. Mam jakieś 40 mln euro do wydania. Myślę, że pozycja ofensywnego pomocnika ciągle jest do obsadzenia mimo pojawienia się Cahlanoglu i jeszcze jeden napastnik by się przydał w naszym zespole.

 

W lipcu zagraliśmy tylko 3 sparingi, ale do nich nigdy nie przywiązuje specjalnie wagi. Według mnie nie są miarodajne. Patrząc na wyniki mógłbym zacząć się cieszyć, że strzelam dużo bramek 11 w 3 spotkaniach, ale musiałbym też zacząć martwić się zestawieniem linii defensywnej, która pozwoliła na puszczenie 6 bramek. Jedyne co może dawać radość po tych meczach to występ młodzieżowego reprezentanta Włoch Patricka Cutrone. Ten 18 latek jest podobno największym talentem jaki mamy aktualnie w swoich młodzieżowych zespołach. Jeżeli uda mi się sprowadzić klasowego napastnika, to postaram się go wypożyczyć, żeby mógł się dobrze rozwijać.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016:

 

 

Transfery:

Ross Barkley (ANG, 22l, M/AM C) <- Everton 30 mln

Angel Corea (ARG, 22l, AM LC, S T) <Atletico Madryt 20 mln

 

 

Transfery z klubu:

Suso -> Liverpool 24 mln + 14 mln zmiennych

 

 

Towarzskie:

 

03.08.16 Juventus - Milan 3:1 (Bacca)

06.08.16 Levante - Milan 3:5 (Bacca x2, Cutrone x2, Montolivo)

10.08.16 Milan - Bayern 1:1 (Andre Silva)

13.08.16 Milan - Cinfaes 8:0 (Bacca x2, Cutrone, Sosa, Suso, G.Gomez, Cahlanoglu, Montolivo)

18.08.16 Cavese - Milan 0:3 (Andre Silva x2, Bacca)

 

 

 

Serie A:

 

21.08.16 Milan - Verona 2:0 (Andre Silva, Bonaventura)

27.08.16 Fiorentina - Milan 0:2 (Barkley, Corea)

 

 

Sierpień to miesiąc w którym zaczęliśmy rozgrywki ligowe, ale zanim to nastąpiło zagraliśmy kilka meczów towarzyskich. Nic mi nie powiedziały o naszej dyspozycji, ale najważniejsze, że chłopaki zaczęli się zgrywać i łapać rytm meczowy. Ligę zaczęliśmy od meczu na San Siro. Można powiedzieć, że debiut zacząłem równie udanie jak Andre Silva, który już w 4 minucie strzelił swojego debiutanckiego gola we Włoszech. Mecz nie należał do jakiś wybitnych, ale zaraz po przerwie drugi raz na deski przeciwnika posłał Bonaventura i już wiedziałem, że jeżeli nie będzie nokautu to i tak wygramy ten mecz na punkty. Jednak jakość zawodników, którzy przyszli do klubu była widoczna i Verona wracała bez bramki i punktów do domu.

 

Drugie spotkanie to wyjazd do Florenzji. Na stadionie Artemio Franchi nikomu nie gra się łatwo, piekło zgotowane przez kibiców daje się zawsze we znaki. Tym razem łatwo też nie było, może wynik mówi co innego, to jednak mecz tak nie wyglądał. Pierwsza połowa to zdecydowanie szachy z obu stron, albo może jeszcze wakacyjny tryb. Jeżeli coś działo się pod którąś z bramek to nie na tyle, żeby można było klaskać albo przecierać oczy ze zdumienia. Dopiero w drugiej połowie kiedy wprowadziłem swoich dwóch nowych zawodników było widać zmianę w naszej grze. Zarówno Barkley jak i Corea wnieśli dużo ożywienia i co chwilę dręczyli defensywę rywali, co poskutkowało w obu przypadkach trafieniami. Z Florencji wyjeżdżamy z poczuciem zabicia głodu, ale nie jesteśmy najedzeni do syta.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...