Skocz do zawartości

Historyczny moment


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Sparingi

4hPc1QQ.png

 

 

Transfery z klubu

Piotr Hinc, Jan Baranowski, Patryk Więdłocha, Marcin Drozd, Tomasz Kalarus - WT

Piotr Onyszko (Sandecja) => WT

Michał Gładyś (GKS Tychy) - wyp. 100% pensji

Tadeusz Pajączkowski (Polonia Bytom) - wyp. 100% pensji

 

 

Transfery do klubu

Carlos Augusto (ex UD Madeira) - WT

Denys Poshtarenko (ex Arsenał Kijów) - WT

Danial Molaei (ex IF Brommapojkarna) - 22 tys zł.

Martin Boyadzhiev (ex Wereja 2) - 325 tys. zł.

 

 

Ekstraklasa zaczyna się już w połowie lipca, a więc nawet nie w połowie okienka. W związku z tym działo się nie wiele, a z nowych zawodników warto wyróżnić jedynie Daniala Molaei, który wygląda na gigantyczny talent. Poza tym wykupiłem Boyadzhieva i sprowadziłem jeszcze dwóch zawodników za darmo, a Carlos Augusto nie odbiega umiejętnościami od Trklji, więc rywalizacja na prawym skrzydle będzie zacięta. Z braku wyboru przedłużyliśmy też kontrakt z Piwowarem. Z gorszym wiadomości - Chorążka ogłosił, że chce odejść z klubu, a że znalezienie dobrego golkipera nie jest łatwą sztuką, to mam nadzieję, iż Kacper zostanie z nami.

 

Ligę rozpoczynamy u siebie z Arką, a potem gramy jeszcze 5 spotkań, w których nie będziemy bez szans. Mamy zatem szansę na udany początek sezonu i musimy ją wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Myślę, że możemy powalczyć o grupę mistrzowską, co by za dużo emocji nie było :keke:

 

 

Ekstraklasa
18/07/2026, 1/30

Nasz debiut w Ekstraklasie budził wiele emocji wśród kibiców, chociaż na stadion w Lublinie przyjechało jedynie 880 widzów (swoją drogą negatywny rekord). Wszelkie emocje skończyły się wraz z gwizdkiem sędziego, bo mecz był nudny jak flaki z olejem, a sezon rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu. Nie najgorzej, ale też nie najlepiej.

Powiślanka Lipsko 0:0 Arka


Ekstraklasa
25/07/2026, 2/30

Już w 2. kolejce przyszło nam grać bardzo ważny mecz z innym kandydatem do spadku, Śląskiem Wrocław. We Wrocławiu byliśmy o wiele lepszym zespołem i powinniśmy zdobyć kilka bramek, ale kulała skuteczność. Bramkę straciliśmy po kontrze, ale w miarę szybko wyrównaliśmy.

Śląsk Wrocław 1:1 Powiślanka Lipsko
Szaraniec 45+1’ – Garbacz 47’


Ekstraklasa
03/08/2026, 3/30

Górnik okazał się być o wiele bardziej wymagającym rywalem niż dwa poprzednie zespoły, chociaż mecz z nimi wygraliśmy. Bardzo dużo zawdzięczamy jednak szczęściu, bo goście mogli nam wbić spokojnie jeszcze kilka bramek.

Powiślanka Lipsko 2:1 Górnik Zabrze
Kyriakou 15’, Martincek 47’ – Hajrovic 50’


Ekstraklasa
08/08/2026, 4/30

Piast to już niestety inna półka. Zostaliśmy zdeklasowani, a bez prawdziwego bramkarza ciężko nawet marzyć o korzystnym rezultacie z dużo lepszym przeciwnikiem. Engel skończył to spotkanie z notą 5.0.

Piast Gliwice 4:0 Powiślanka Lipsko
Herck 31’, 64’, Bori 57’, Kudela 76’


Transfery
Wyjaśniła się sprawa Chorążki, z którym niestety musimy się pożegnać. Szkoda, bo to był bardzo dobry bramkarz. FK Tyumen zapłaciło nam sporo, bo aż 600 tys. zł. W jego miejsce sprowadziłem Christoffera Nilssona. Szwed prezentuje podobno poziom do Chorążki, ale jest młodszy i ma jeszcze potencjał. Za 22 latka zapłaciłem 100 tys. zł, a po 50 występach ligowych zapłacimy jeszcze 200 tys. zł.

Kacper Chorążka (ex Powiślanka Lipsko) => FK Tyumen, 600 tys. zł
Christoffer Nilsson (ex Dagerfors IF) => Powiślanka Lipsko, 100 tys. zł + 200 tys. zł po 50 występach


Puchar Polski
12/08/2026, 3. runda

W Pucharze Polski nie mieliśmy za dużo szczęścia i podobnie jak w poprzednim sezonie, trafiliśmy na Lecha. Podobnie jak rok temu – nie daliśmy Kolejorzowi żadnych szans. Strzelenie bramki zajęło nam 2 minuty, a przed przerwą było już 3:0. Po zmianie stron dorzuciliśmy jeszcze jedną bramkę i drugi raz rozgromiliśmy Lecha! W kolejnej rundzie zagramy z Pogonią.

(1L) Powiślanka Lipsko 4:0 Lech Poznań (1L)
Boyadzhiev 2’, Garbacz 11’, 62’, Augusto 36’


Ekstraklasa
17/08/2026, 5/30

5. mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym graliśmy w Krakowie. Mieliśmy tam mnóstwo szczęścia, bo nie dość, że strzeliliśmy dwa gole nie mając tak naprawdę żadnej dobrej okazji, to gospodarze pudłowali na potęgę. Mogło skończyć się pogromem, a wracamy do domu z kompletem punktów.

Wisła Kraków 1:2 Powiślanka Lipsko
Hukic 58’ – Kyriakou 15’, 51’


Początek sezonu jak najbardziej nam się udał. W 5 meczach zdobyliśmy 8 punktów, co daje nam na obecną chwilę 8. miejsce w tabeli. Drużyn, z którymi walki raczej nie nawiążemy, jest kilka, ale 3 lata w I lidze pozwoliły nam uniknąć szoku związanego z awansem do Ekstraklasy. 5 najlepszych drużyn jest raczej poza naszym zasięgiem, ale z resztą możemy moim zdaniem walczyć jak równy z równym. O ile nie będzie żadnej katastrofy, to myślę, że możemy powalczyć o miejsce w grupie mistrzowskiej.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa
22/08/2026, 6/30

Spotkanie z Termalicą była naszym pierwszym w roli faworyta w Ekstraklasie. Chyba zjadła nas presja, bo zagraliśmy fatalnie, byliśmy całkiem nieporadni. Mecz bez historii.

Powiślanka Lipsko 0:2 Termalica
Szewc sam. 11’, Masicz 45’


Transfery

Przed kolejnym meczem doszło w drużynie do kilku zmian. Z klubu na wypożyczenie do Suwałk odszedł Olexiy Chereda, a Wigry będą mu płacić 40% pensji.
Dużo ciekawiej było w kwestii nowych twarzy. Jako pierwszy do drużyny dołączył Dragoslav Rakic. 17 letni młodzieżowy reprezentant Czarnogóry zmienił Budućnost na Powiślankę za 175 tys. zł. Nie czułem się pewnie z Piwowarem i Poshtarenko na lewej stronie defensywy, więc sprowadziłem Drago, który już teraz powinien zagwarantować sobie miejsce w pierwszym składzie, a ma dopiero 17 lat.
Kolejną nową twarzą jest Łukasz Kapustka. Tym razem musieliśmy się bardziej wykosztować, bo Polak kosztował nas aż 450 tys. zł., co oznacza, że wydaliśmy w tym okienku ponad milion złoty. Podobnie jak w przypadku Rakica część kwoty jest rozłożona na raty.

Olexiy Chereda (Powiślanka Lipsko) => Wigry, wyp. 40% pensji
Dragoslav Rakic (ex Budućnost Podgorica) => Powiślanka Lipsko, 100 tys. zł + 75 tys. zł/4 lata
Łukasz Kapustka (ex Ruch Chorzów) => Powiślanka Lipsko, 250 tys zł + 200 tys. zł/4 lata


Ekstraklasa
30/08/2026, 7/30

W starciu z Lechią nikt nie dawał nam większych szans, bo to w końcu Mistrz Polski. Sezon Gdańszczanie rozpoczęli przeciętnie, a do tego dochodzą jeszcze eliminacje Ligi Mistrzów i Ligi Europy, więc mają już w nogach sporo spotkań. Ewidentnie koncentrowali się na awansie do Ligi Europy, który z resztą wywalczyli, bo w meczu z nami nie wyglądali zbyt dobrze, popełniali sporo błędów. Moi piłkarze również nie zagrali wielkiego spektaklu, ale nie popełnialiśmy błędów i przez to udało nam się wygrać. Remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem.

Powiślanka Lipsko 2:1 Lechia Gdańsk
Garbacz 24’, Martincek 83’ – Boryachuk 46’


Sierpień kończymy na 8. miejscu, które mam nadzieję utrzymać aż do końca kwietnia.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon po awansie, przynajmniej w mojej opinii, jest zawsze łatwiejszy, więc myślę, że w grupie mistrzowskiej powinniśmy się znaleźć. W sztabie mam w zasadzie samych regenów, ale wg. słupków w zakładce "sztab" mamy najlepszy trening w lidze (chociaż ligę niżej tak nie było). Szkoda tylko że baza treningowa jest fatalna, a zarząd nie chce sypnąć groszem na rozbudowę, ale to jest zrozumiałe, bo trwa rozbudowa stadionu, finanse niby wyglądają dobrze, ale zarówno zarząd jak i ja wcale nie czujemy się pewnie. Jaga cały czas w okolicach 6 miejsca, raz lepiej, raz gorzej.

 

 

 

Ekstraklasa
14/09/2026, 8/30

Starcie z Koroną wygraliśmy po bramce z rzutu rożnego, nic więcej nie można o tym meczu powiedzieć.

(16.) Korona Kielce 0:1 Powiślanka Lipsko (8.)
Kapustka 50’


Ekstraklasa
19/09/2026, 9/30

Z Lechem mierzyliśmy się dwukrotnie i dwukrotnie zadziwiliśmy wszystkich, a nasz bilans z jedną z najlepszych drużyn w Polsce wynosi 10:2. Z Lechem grającym na 100% jeszcze się jednak nie mierzyliśmy, więc ligowego starcia z Kolejorzem się obawiałem. Gospodarzom chyba utkwiły w pamięci te pucharowe porażki, bo również nie wyglądali zbyt pewnie. Żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie 100% sytuacji, choć nie było to nudne spotkanie. Koniec końców mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a 3. raz z rzędu piłkarzem meczu został wybrany Kapustka, grający 3. mecz dla Powiślanki.

(5.) Lech Poznań 0:0 Powiślanka Lipsko (6.)


Puchar Polski
23/09/2026, 4. runda

Kolejny raz doznajemy kompromitującej porażki w Pucharze Polski. Sezon temu odpadliśmy z rezerwami Pogoni, a teraz z samą Pogonią. Mecz powinniśmy wygrać, bo rywal gra o ligę niżej.

(2L) Pogoń Szczecin 3:1 Powiślanka Lipsko (1L)
Orlinov 8’, Simic 21’, Krapka 77’ – Miletic 39’

Ekstraklasa
26/09/2026, 10/30

Pierwsza połowa meczu z Miedzią była nudna i nic się nie działo. Druga za to w całości to zrekompensowała – w pół godziny padło aż 5 bramek. Najpierw my strzeliliśmy 3, wszystkie były dziełem Garbacza, a w ostatnich minutach straciliśmy dwie bramki i zrobiło się nerwowo. Na szczęście Miedź zaczęła strzelać za późno, bo strat już nie odrobili.

(5.) Powiślanka Lipsko 3:2 Miedź (16.)
Garbacz 61’, 63’, 75’ – Hasior 76’, Butic 88’


Ekstraklasa
03/10/2026, 11/30

Chociaż remis w spotkaniu z Wisłą Płock wziąłbym w ciemno, a w dodatku taki wynik byłby sprawiedliwy z obrazu spotkania, to po końcowym gwizdku byłem zawiedziony. Nie graliśmy świetnie, ale zdobyliśmy jedną szczęśliwą bramkę i pewnie byśmy utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka, gdyby nie indywidualny błąd Bakowicza w końcówce spotkania. Szkoda.

(4.) Wisła Płock 1:1 Powiślanka Lipsko (5.)
Chouiar 83’ – Garbacz 50’

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa

18/10/2026, 12/30

 

Remis w starciu z Legią w Warszawie uznałbym za ogromny sukces. Wszystko wskazywało, że mecz zakończy się właśnie takim wynikiem, bo przez całe 90 minut nie działo się absolutnie nic, a w 92. minucie... strzeliliśmy na 1:0. Legioniści chyba myśleli że już po meczu, a tu spotkała ich taka niespodzianka.

 

(1.) Legia Warszawa 0:1 Powiślanka (6.)

Augusto 90+3’

 

 

Ekstraklasa

24/10/2026, 13/30

 

Spotkanie z Jagiellonią nie należało do najciekawszych. Na początku straciliśmy bramkę i długo nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Udało nam się to dopiero pod koniec drugiej połowy, a że Jagiellonia to dobry zespół, przestaliśmy naciskać i skupiliśmy się na obronie jednego punktu.

 

(5.) Powiślanka Lipsko 1:1 Jagiellonia (10.)

Garbacz 71’ – Tomczyk 12’

 

Ekstraklasa

02/11/2026, 14/30

 

Cracovia gra w tym sezonie dobrze, więc ich kiepska dyspozycja na „naszym” stadionie nieco mnie zdziwiła. Spodziewałem się trudnej przeprawy, a gdyby nie świetna forma golkipera gości, to mogłoby się skończyć pogromem. Całą drugą połowę graliśmy w 10, a mimo to Cracovia nie stworzyła ani jednej dobrej sytuacji.

 

(5.) Powiślanka Lipsko 2:0 Cracovia (3.)

Augusto 7’, Kapustka 45’, Kyriakou cz.k. 46’

 

 

Ekstraklasa

07/11/2026, 15/30

 

W ostatniej kolejce przed rundą rewanżową graliśmy z drugim z beniaminków, Zagłębiem Lubin. Do tej pory nigdy z Zagłębiem nie grało nam się łatwo i nie inaczej było tym razem, choć wynik tego nie odzwierciedlał. Zagrożenie pod naszą bramką było praktycznie przez cały mecz, ale gospodarzom czegoś brakowało. Tak samo ciekawie było i pod ich bramką, tyle że moi gracze ofensywni byli w tym spotkaniu w wybornej formie. Garbacz zaliczył w tym meczu 4 asysty, Augusto strzelił hattricka, a my wygraliśmy 5:1.

 

(7.) Zagłębie Lubin 1:5 Powiślanka Lipsko (3.)

Etuhu 37’ – Prekop sam. 18’, Augusto 26’, 63’, 77’, Glik 80’

 

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Na mistrza to może jeszcze nie ;)

 

 

Ekstraklasa
22/11/2026, 16/30

Pierwszy mecz rundy rewanżowej graliśmy w Gdyni. Spotkanie było dość wyrównane, ale gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie graliśmy źle, ale czegoś nam zabrakło.

(9.) Arka Gdynia 2:1 Powiślanka Lipsko (2.)
Przybecki 34’, Ambroziak 69’ – Molaei 23’


Ekstraklasa
28/11/2026, 17/30

Mecz ze Śląskiem był dziwny. Chociaż padło w nim aż 6 bramek, to tak naprawdę sytuacja 100% była tylko jedna. Trzy bramki padły po uderzeniach z dystansu, dwie po stałych fragmentach i tylko ostatnia bramka była wynikiem akcji drużynowej. Zasłużyliśmy na wygraną, bo to my jako jedyni potrafiliśmy coś stworzyć „z gry”.

(5.) Powiślanka Lipsko 4:2 Śląsk Wrocław (11.)
Miletic 16’, Moleai 20’, 90’, Gailis 80’ – Mervo 15’, Tomczak 69’


Ekstraklasa
06/12/2026, 18/30

Spotkanie z Górnikiem powinniśmy wygrać i pewnie by tak było, gdyby nie indywidualne błędy. Gospodarze nie pokazali nic, a mimo to wywalczyli punkt.

(16.) Górnik Zabrze 2:2 Powiślanka Lipsko (3.)
Zawada 70’, Krnic 89’ – Miletic k. 35’, 45’


Ekstraklasa
12/12/2026, 19/30

Ostatni mecz tego roku graliśmy z Piastem Gliwice. Widać było, że obie drużyny myślami były już na urlopach, bo nic się w sumie nie działo. Szybko strzeliliśmy bramkę i to by było na tyle. My nie mieliśmy za specjalnie ochoty podwyższać, a Piast nie próbował gonić wyniku.

(3.) Powiślanka Lipsko 1:0 Piast Gliwice (12.)
Garbacz 7’

 

 

Rok kończymy na fantastycznym 2. miejscu zaledwie 4 punkty za Legią. Nad 9. miejscem mamy aż 12 punktów przewagi, więc raczej nie będziemy mieć problemów z utrzymaniem miejsca w grupie mistrzowskiej.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Taki jest plan ;)

Luty 2027

15/02/2027, 20/30, Ekstraklasa
(9.) Nieciecza 0:2 Powiślanka Lipsko (3.) [Augusto 7', Boyadzhiev 87']

21/02/2027, 21/30, Ekstraklasa
(3.) Powiślanka 1:2 Wisła Kraków (5.) [Kyriakou 5' - Djalo 65', 90']

27/02/2027, 22/30, Ekstraklasa
(7.) Lechia Gdańsk 0:0 Powiślanka Lipsko (3.)

 

 

 

Rundę jesienną zaczęliśmy w kratkę. Graliśmy słabo i nie wiem jakim cudem zdobyliśmy w tym miesiącu jakiekolwiek punkty. W samym spotkaniu w Niecieczy powinniśmy stracić z 4 bramki, mieliśmy furę szczęścia. No i nie graliśmy też z byle jakimi ogórami, bo przecież każdy z zespołów, z którymi się zmierzyliśmy, dysponuje mocniejszą kadrą.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2027

03/03/2027, 23/30, Ekstraklasa
(3.) Powiślanka Lipsko 2:1 Korona Kielce (15.) [Molaei cz.k. 51’, Garbacz k. 82’, Kyriakou 87’ – Trzepacz 6’]

06/03/2027, 24/30, Ekstraklasa
(14.) Miedź 0:2 Powiślanka Lipsko (3.) [Kyriakou 7’, Garbacz 81’]

13/03/2027, 25/30, Ekstraklasa
(3.) Powiślanka Lipsko 1:1 Lech Poznań (2.) [bernard sam 30’ – Chatzigiovanis 56’]

22/03/2027, 26/30, Ekstraklasa
(3.) Powiślanka Lipsko 1:1 Wisła Płock (4.) [Miletic 83’ – Reca 75’]

W marcu graliśmy lepiej niż w lutym. Przede wszystkim nasza defensywa wyglądała pewniej, a rywale nie tworzyli sobie już sytuacji z łatwością. Rozpoczęliśmy od dwóch ciężkich meczów z drużynami broniącymi się przed spadkiem. W starciu z Koroną udowodniliśmy, że mamy charakter odrabiając jednobramkową stratę pomimo gry w 10. Mecz z Miedzią był trudniejszy, a komplet punktów zawdzięczamy świetnej dyspozycji Nilssona, który został zresztą wybrany zawodnikiem meczu. Po dwóch meczach z zespołami zamykającymi tabelę, przyszło nam zagrać z naszymi bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Oba spotkania zremisowaliśmy 1:1 i chyba były to wyniki sprawiedliwe.

 

Do końca rundy zasadniczej zostało jedynie 4 spotkania. Choć żadne z nich nie będzie łatwe i przyjemne, to wydaje mi się, iż powinniśmy utrzymać na 3. miejscu do podziału punktów.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2027

 

 

04/04/2027, 27/30, Ekstraklasa

(13.) Jagiellonia 1:0 Powiślanka Lipsko (3.) [Tomczyk 33’]

 

11/04/2027, 28/30, Ekstraklasa

(3.) Powiiślanka Lipsko 1:1 Legia (1.) [Garbacz k. 90+2’ – Bambock 20’, Grahn cz.k. 90+1’]

 

18/04/2027, 29/30, Ekstraklasa

(3.) Powiślanka Lipsko 3:1 Zagłębie Lubin (6.) [Rakic 35’, Trklja 74’, 86’]

 

24/04/2027, 30/30, Ekstraklasa

(3.) Powiślanka Lipsko 0:0 Cracovia (4.)

 

30/04/2027, 31/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(3.) Powiślanka Lipsko 0:0 Wisła (8.)

 

 

Nasza kwietniowa forma pozostawiała wiele do życzenia. Fakt, graliśmy z dobrymi drużynami, ale mogliśmy spokojnie wygrać z Cracovią czy Wisłą, bo byliśmy lepsi w tych spotkaniach, ale nasza skuteczność była fatalna. Ba, mogliśmy, a nawet powinniśmy pokonać Legię, bo i w tym spotkaniu mieliśmy więcej dobrych okazji od rywala, a mimo wszystko potrzebowaliśmy kupy szczęścia, aby urwać liderowi chociaż punkt. Z dobrej strony pokazaliśmy się za to w starciu z Zagłębiem Lubin, kiedy to dla odmiany potrafiliśmy wykorzystać swoje sytuacje. Brakuje nam napastnika, bo na wiosnę Miletic razem z Garbaczem zdobyli łącznie 4 bramki, 2 z rzutów karnych.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

 

Maj i Czerwiec 2027

 

08/05/2027, 32/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(4.) Arka 2:0 Powiślanka Lipsko (3.) [szczepański kar. 11’, Romic 84’]

 

16/05/2027, 33/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(4.) Powiślanka Lipsko 1:1 Zagłębie Lubin (7.) [Gailis 76’ - Świderski 56’]

 

19/05/2027, 34/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(2.) Lech Poznań 1:0 Powiślanka Lipsko (3.) [Kosic 26’]

 

22/05/2027, 35/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(5.) Powiślanka Lipsko 0:2 Cracovia (4.) [Jovanovic 14’, Letocha 86’]

 

30/05/2027, 36/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(5.) Powiślanka Lipsko 4:1 Wisła Płock (7.) [Kyriakou 44’, Martincek 45+1’, Augusto 51’, 62’ – Fall 69’]

 

06/06/2027, 37/37, Ekstraklasa Gr. Mistrzowska

(1.) Legia Warszawa 3:4 Powiślanka Lipsko (5.) [David 26’, Wierzbicki 39’, Vigolo 47’ – Miletic 21’, 72’, 90+1’, Augusto 73’]

 

 

Nasza pierwsza przygoda w grupie mistrzowskiej nie przebiegała zbyt dobrze. W pierwszych 5 meczach zdobyliśmy 2 punkty i jedną bramkę, co raczej nie napawało mnie optymizmem. Ale to wcale nie było tak, że zawsze graliśmy słabo! Nie licząc spotkania z Arką, to niemal w każdym spotkaniu graliśmy co najmniej tak samo dobrze jak rywal, ale niestety, napastników i goli wciąż brakowało. Dopiero w przedostatniej kolejce przypomnieliśmy sobie jak się gra w piłkę. Nawet pomimo wysokiego zwycięstwa z Wisłą Płock na 3. pozycję nie mieliśmy już szans. Legia wygrała jednak Puchar Polski, a że jako mistrz będzie grać w eliminacjach do LM, to już 4. miejsce dawało nam awans do el. LE. Aby w ogóle o tym myśleć musieliśmy wygrać z Legią, a więc zadanie nie było łatwe. Legia będąc już praktycznie na wakacjach zagrała z nami na wymianę ciosów, a że Miletic pokazał akurat formę jak z poprzednich sezonów, to taka taktyka nie mogła przynieść Legionistom zamierzonego wyniku. Bramkę na wagę awansu do eliminacji Ligi Europy zdobyliśmy już w doliczonym czasie gry.

 

 

Tabela gr. mistrzowskiej

Tabela gr. spadkowej

Odnośnik do komentarza

Eeee, czy ja wiem? Jeżeli niedosyt, to tylko w kwestii finansowej, bo 3. miejsce to zawsze te kilka milionów zł więcej. Sportowo nie dużo by to zmieniło, el. LE i tak zaczynalibyśmy od 1. rundy, a 4. miejsce to i tak gigantyczny sukces. Wiadomo, podium to zawsze podium, ale ja tam jestem zadowolony.

 

 

Czerwiec 2027

 

 

20/06/2027, Mecz Towarzyski

Powiślanka 0:2 Nieciecza

 

26/06/2027, Mecz Towarzyski

Powiślanka 3:2 Slovan Bratislava [Jeremicz 24', 40', Rakic 42']

 

 

Transfery z klubu

Dino Hasanovic, Pitor Piwowar, Mateusz Żebrowski, Grzegorz Majsner, Henryk Adkonis, Bartosz Szewc, Nikita Gailis => WT

 

 

W czerwcu rozegraliśmy dwa z trzech sparingów, które rozegramy tego lata. Już 1 lipca rozpoczynamy eliminacje Ligi Europy, więc nie mamy czasu na sparingi. Nie jestem nawet przekonany, czy rozegramy trzeci. Eliminacje Ligi Europy zaczniemy grając z Valurem Reykjavík, zatem nie spodziewam się większych problemów.

 

Do Jedenastki Sezonu dostał się Carlos Augusto, a nasz stadion będzie ponownie rozbudowywany, aby spełnić wymogi ligi co do pojemności (4500 krzesełek). Potrwa to ok. 10 miesięcy, a do tego czasu wracamy na Arenę Lublin.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2027

01/07/2027, Eliminacje Ligi Europy, 1. runda
(ISL) Valur Reykjavík 1:3 Powiślanka Lipsko (POL) [sigurðsson 45+1’ – Trklja 3’, Garbacz k. 28’, 58’]

08/07/2027, Eliminacje Ligi Europy, 1. runda, rewanż
(POL) Powiślanka Lipsko 5:0 (8:1) Valur Reykjavik (ISL) [Garbacz 12’, 37’, 65’, Glik 59’, Martincek 82’]

15/07/2027, Eliminacje Ligi Europy, 2. runda
(KAZ) Shakhter Karagandy 2:4 Powiślanka Lipsko (POL) [shestakov 25’, 53’ – Cheba 5’, Garbacz 34’, k. 62’, 65’

18/07/2027, Ekstraklasa, 1/30
Powiślanka Lipsko 3:1 Śląsk Wrocław [boyadzhiev 33’, Jeremicz 45+1’, Paluch 78’ – Giovanella 60’]

22/07/2027, Eliminacje Ligi Europy, 2. runda, rewanż
(POL) Powiślanka Lipsko 2:0 (6:2) Shakhter Karagandy (KAZ) [Garbacz 14’, 47’]

25/07/2027, Ekstraklasa, 2/30
Lechia 0:2 Powiślanka Lipsko [Cheba 37’, Glik 71’]

29/07/2027, Eliminacje Ligi Europy, 3. runda
(TUR) Fenerbahce 0:0 Powiślanka Lipsko (POL)


Transfery z klubu
Konstantinos Kyriakou => Stoke (10 mln zł + 50% kolejnego transferu)
Denys Poshtarenko => Miedź (7,25 tys. zł)
Michał Gładyś => Bordeaux (WT)
Tadeusz Pajączkowski => Znicz Pruszków (wyp., 100% pensji)


Transfery do klubu
Marek Paluch (ex Lech) - 750 tys. zł + 2,25 mln zł/48 msc
Emil Kuzelj (ex Korona Kielce) - 70 tys. zł + 100 tys. zł/24 msc
Dominik Cheba (Korona Kielce) - wyp., 100% pensji
Cédric Fuchs (ex Sion) - 1,5 mln zł + 2 mln zł/48 msc + 500 tys. zł po 50 meczach rozegranych w lidze
Nermin Merdanovic (ex Olimpic Sarajevo) - 300 tys. zł + 25 tys. zł po 50 meczach rozegranych w lidze
Ayo Onyema (Charlton) - wyp., 50% pensji


Lipiec był pełen akcji. Już od pierwszego dnia tego miesiąca musieliśmy walczyć o awans w eliminacjach Ligi Europy, przez co nie mieliśmy za bardzo czasu, aby przygotować się do sezonu, rozegrać wystarczająco dużo sparingów czy przeprowadzić wszystkie transfery. Na szczęście nie zardzewieliśmy jeszcze tak bardzo po dopiero co skończonym sezonie ligowym i nasza forma wyglądała bardzo dobrze.

 

Eliminacje Ligi Europy rozpoczęliśmy od dwumeczu z Islandzkim Valurem Reykjavik. Nie był to zbyt wymagający rywal, więc daliśmy sobie z nimi łatwo radę wygrywając dwumecz 8:1. Fatalna wiadomość jest jednak taka, że w rewanżu Molaei uszkodził więzadła kolanowe, więc zobaczymy go na boisku dopiero pod koniec sezonu... W kolejnej rundzie czekał na nas mocniejszy rywal w postaci kazachskiego Shakhtera Karagandy. Obawiałem się głównie wyjazdu, bo czekała nas daleka podróż do oddalonej o ponad 3,5 tys. km Karagandy. Jak się okazało, moje obawy były bezpodstawne, bo z rywalem poradziliśmy sobie bardzo dobrze i w zasadzie załatwiliśmy sprawę awansu. W rewanżu podkreśliliśmy jedynie naszą wygraną i awansowaliśmy do 3. rundy, gdzie wylosowaliśmy tureckie Fenerbahce, a więc rywala o wiele lepszego. W Turcji zagraliśmy zaskakująco dobrze, a nawet powinniśmy wygrać to spotkanie. Szkoda że nie strzeliliśmy chociaż jednej bramki. Wynik i tak jest bardzo dobry, a w Lublinie wcale nie będziemy bez szans.

 

Z powodu eliminacji Ligi Europy mecze Ekstraklasy graliśmy w rezerwowym składzie. Mimo to wyniki były bardzo dobre, bo udało nam się nawet ograć Lechię w Gdańsku.

 

Dużo działo się też w kwestii transferów. Jeszcze w czerwcu dogadałem się ze Stoke w sprawie Kyriakou, za którego Anglicy zapłacili nam 10 mln zł oraz zagwarantowali nam 50% z kolejnego transferu. Pewnie targowałbym się bardziej, gdybym... nie pomylił się, że chodzi o euro, a nie złotówki. Zorientowałem się, gdy było już za późno. Trudno, 10 mln zł to i tak kupa pieniędzy, a 50% z kolejnego transferu to pewnie i tak lepsza opcja niż teraz kilka milionów więcej. Żeby było śmieszniej - Stoke wypożyczyło Kyriakou do... Korony grającej w I lidze. Poza tym pozbyłem się rozczarowującego Poshtarenko, Gładysia podkradło Bordeaux, ale jakoś mnie to nie boli, bo ten zawodnik nie rozwijał się tak, jakbym tego chciał. Pajączkowski kolejny raz będzie grał na wypożyczeniu.

 

Na sprzedaży Kyriakou zarobiliśmy sporo, więc sporo też wydaliśmy. Marka Palucha być może część z Was kojarzy, bo grał już w Powiślance. Zarząd sprzedał go do Lecha, a ja teraz go odkupiłem. W Poznaniu nigdy się nie przebił do 1. składu, co mnie dziwi, bo to bardzo dobry zawodnik. Zapłaciliśmy za niego sporo, ale wydaje mi się, iż jest on wart każdej złotówki na niego wydanej. Bardzo zadowolony jestem też z transferu Emila Kuzelja, bo to bardzo dobry boczny obrońca, a kosztował nas niewiele. Z Korony wypożyczyłem również Dominika Chebę, którego obserwowałem już od jakiegoś czasu i miał on być zmiennikiem Kyriakou. Jako że Grek odszedł, Molaei doznał kontuzji, eliminacje były w toku, liga zaczynała się lada moment, to musiałem kupować w pośpiechu. Stąd przepłacony transfer Fuchsa. Zanim jednak przekonamy się, co jest on wart, to musimy poczekać aż powróci do pełni zdrowia. Na drugą stronę defensywy wykupiłem z bośniackiego Olimpicu Sarajewo Nermina Merdanovica. Na pewno jest to lepszy zawodnik od Poshtarenki i nie kosztował fortuny. Ostatni prawdopodobnie transfer w tym okienku to wypożyczenie z Charltonu Ayo Onyemy. Ten transfer wyniki bezpośrednio z kontuzji Molaeia.

 

Reasumując, w lipcu nieco wzmocniliśmy skład, zarobiliśmy sporo pieniędzy i dobrze rozpoczęliśmy sezon. Zobaczymy, co przyniesie sierpień.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...