Skocz do zawartości

Ślepy los


MANKS

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim spotkaniu postanowiłem, że Mackay już nie zagra w tym sezonie pierwszej jedenastce. Tym samym na bramkę powrócił Black. Powodu tylko dwóch bramkarzy nie dałem się ponieść emocjom i odesłać Mackay'a z klubu. W następnym mecz podejmiemy u siebie Berwick Rangers. Spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. W 14 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mackiego walkę w powietrzu przegrał Duff z Dorris. Ten zaś przedłużył na dalszy słupek. Piłka spadła pod nogi McQueen, który uderzeniem z woleja nie dał szans Blackowi na obronne. Do końca połowy rywale nie dali nam szans na zagrożenie ich bramki, oni zaś sami co chwilę niepokoili strzałami Blacka. Kilka minut po przerwie Hamilton popełnił błąd zahaczając Gunn'a w polu karnym, którym był osamotniony. Cameron nie dał szans strzałem obok prawego słupka na skuteczną obronne. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Dostaliśmy punkt, bo o jego zdobyciu zdecydował błąd zawodnika, a nie nasza gra.

10/12/2016 Borough Briggs, Elgin: 788 (47 gości) widzów
LL2 16/36 [3] Elgin City- [4] Berwick Rangers 1-1 (0-1)
14. B. McQueen 0-1
54. B. Cameron kar 1-1

MVP: J. Doris - 7,5

Black-Cooper żk,Nicol (62.Nicolson), Duff żk, MacPhee, Stewart, Cameron żk (62.Blackett), Bruce, Reilly, Moore,Gunn żk (80. Sutherland)

Odnośnik do komentarza

Ostatnim meczem w tym roku zmierzymy się na wyjeździe Arbroath. Pierwsza połowa była wyrównana, każda z drużyn miała swoje okazje. W 23 minucie Gunn przegrał pojedynek z ich bramkarzem w sytuacji jeden na jednego. Natomiast pod koniec pierwszej połowy Black odpłacił się tym samym nie dając się pokonać Skelly'emu. Ta sytuacja była jak ostrzeżenie co nas spotkało w dalszej czasie gry. W 64 minucie Wetherson dograł piłkę zrzutu wolnego do Skeelly'ego. Ten zaś ją przyjął, obrócił się i uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka bramki. Kilka minut później Boulding pogrzebał nasze marzenia o punktach po tym, jak pokonał Blacky'a w pojedynku jeden na jednego. Asystą przy bramce zaliczył Skelly podaniem za plecy Nicola. Kończymy rok porażką po błędach w obronie oraz nieskutecznością pod bramką przeciwnika. Mam nadzieję, że od stycznia zagramy lepiej, bo po takiej grze jak w ostatnich spotkaniach nie mamy co liczyć na bezpośredni awans lub nawet grę w barażu.

17/12/2016 Gayfield Park, Arbroath: 480 (75 gości) widzów
LL2 17/36 [10] Arbroath - [3] Elgin City 2-0 (0-0)
64. J. Skelly 1-0
70.R. Boulding 2-0

MVP: J. Skelly 8.3

Black-Cooper,Nicol, Duff, MacPhee, Smith (60. Reid), Stewart, Cameron, Reilly, Moore (70.Blackett),Gunn (60. Sutherland)

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

01.01.2017
Bilans: 0-1-2, 1-5
Scoutish League Two: 3. 29pkt 9-2-6; 22-21
Willam High Scottish Cup: 3 runda odpadł
Scottish Communities League Cup: odpadł faza grupowa (5 miejsce)
Petrofac Training Cup: 4 runda odpadł
Finanse: -€4299 (- €5532).

Ligi:
Anglia: 1.Arsenal [0]
Belgia: 1. Club Brugge [+5]
Francja: 1.PSG [+7]
Holandia: 1.PSV [+1]
Hiszpania: 1.FC Barcelonia [+6]
Irlandia: 1.Dundalk -mistrz
Irlandia Płn.: 1.Glentoran [+1]
Niemcy: 1.Bayern [+4]
Polska: 1. Legia Warszawa [+4]
Portugalia: 1. Sporting CP [+2]
Rosja: 1. Zenit [+7]
Szkocja: 1.Celtic [+5]
Turcja: 1.Antalyaspor [0]
Ukraina: 1. Dynamo Kyiv [0]
Walia: 1. The New Saints FC [+5]
Włochy: 1.Napoli [+7]

Liga Mistrzów
-
Liga Europy:
Legia Warszawa grupa B (Southampton 0-4,2-1; Zenit 1-3, 0-1; OGC Nice 2-1,0-3)
Grupa B
1. Zenit 11 pkt 3-2-1; 8-4
2. Southampton 10pkt 3-1-2; 8-4
3.OGC Nice 7 pkt 2-1-3; 6-6
4. Legia Warszawa 6pkt 2-0-4; 5-13

Reprezentacja Polski:
-

Ranking FIFA:
1. Argentyna (1647) 2. Kolumbia (1345) 3.Niemcy (1324) 18. [-1] Polska (951)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz w nowym roku rozegramy z wiceliderem Forfar Athletic. Powodu przekroczenie żółtych kartek wystąpić nie mógł Duff. Spotkanie rozpoczęliśmy z nowym ustawieniem 4-1-2-2-1, aby zaskoczyć rywali oraz zablokować lukę między pomocnikami a obrońcami. Mecz naprawdę mógł się podobać w naszym wykonaniu, ponieważ długo utrzymywaliśmy się przy piłce oraz rozgrywaliśmy akcję dokładnymi podaniami. Najlepszymi sytuacje mieliśmy po strzałach dystansu. Najpierw strzał Sutherlanda z 20 metrów wylądował na poprzeczce. Niedługo później po uderzenie Smitha piłka prawie nie wpadła do bramki odbita od jednego z obrońców. Mieliśmy też szczęście, bo tuż przed końcem spotkania Swankie nie przelobował strzałem głową wychodzącego Blacky'ego, piłka wylądowała pół metra za prawym słupkiem bramki. Mecz oglądało się świętnie, ale jedynym minusem był brak bramek. Powodu stłuczenia głowy w pierwszej połowie boisko opuścił Reid.

02/01/2017 Borough Briggs, Elgin: 797 (72 gości) widzów
LL2 18/36 [3] Elgin City - [2] Forfar Athletic 0-0

MVP: M. Cooper - 7,7

Black-Cooper, Nicol, Lithgow, MacPhee, Nicolson, Smith, Stewart, Cameron (70. Moore), Reid knt (40. Sutherland), McLeish (58. Reilly)

 

Tabela po 18/36:

ZbQJ0Ar.jpg

 

1 runda: 19 pkt 6-1-2; 15-11

2 runda: 11 pkt 3-2-4; 7-10

Odnośnik do komentarza

Nową rundę zaczynamy z zespołem, o którym tylko pomyślę doprowadza mnie po ostatnim meczu do szalestwa, czyli Montrose. Widać było, że nie tylko mnie chęć rewanżu wywarła dodatkowe motywacje. Pierwszą połowie rywale nie mieli żadnych argumentów na ich nie korzyść. Jednak zdołali się uchronić od straty bramki rozpaczliwą obroną oraz blokowaniem ciałem naszych strzałów. Powodu złamania palca musiałem złamać swą obietnicę o tym, że Mackay nie zagra już w naszych barwach. Po przerwie sędzia podarował karnego Montrose powodu „popchnięcia” Frasera przez Duffa. Sam poszkodowany strzelił w lewy róg bramki zaś Mackay rzucił się w przeciwny. Na szczęście rywale nie długo prowadzili. McHardy wykonał rzut wolny z 25 metrów od bramki, chciał uderzyć nad murem w samo okienko. Piłka jednak trafiła w głowę Massona i wpadła obok zaskoczonego bramkarza rywali. Remisujemy mecz oraz żegnamy się z Mackay'em.

07/01/2017 Links Park, Montrose: 755 (76 gości) widzów
LL2 19/36 [1] Montrose - [3] Elgin City 1-1 (0-0)
66.G. Fraser kar 1-0
69. D. McHardy 1-1

MVP: D. McHardy - 8.1

Black knt (22.Mackay) - Cooper, Duff, Nicol, MacPhee,Nicolson, Stewart, Smith, Cameron (65.Dodd), Sutherland (52. McHardy), McLeish

 

C. Mackay (20l./Szkocja/Br) 21(1) /29/3/6.92
Wielokrotnie ratował nas od utraty bramki, ale nie mogę zapomnieć o puszczonej bramce z Monrose oraz zachowaniu podczas rzutu wolnego gdzie nie mógł zdecydować czy złapać lub odbić piłkę na bok.

Odnośnik do komentarza

Następnym mecz rozegramy u siebie przeciwko drużynie Annan Athletic, z którą niewygodnie się gra. Po porażce, jaką w poprzedni mecz między nami zostałem pogodzony, że i tym razem zejdziemy z boiska pokonani. Powodem był jeden kontuzja Blacky'a, która wykluczy go z gry na trzy tygodnie oraz tym, że sami nie mogliśmy znaleźć na niego zastępcy. Wiec jego miejsce między słupkami zajmie Gunn. Mecz od pierwszego gwizdka nam dobrze się nam układał.
Nie pozwalaliśmy rywalom na oddanie strzałów na bramkę. Jedyną groźną sytuacją był strzał Robertsona ze skraju pola karnego. Gunn zachował się jak rasowy bramkarz i sparował uderzenie na rzut rożny. W doliczonym czasie gry powinniśmy objąć prowadzenie po dośrodkowaniu Stewarta z rzutu rożnego. Piłkę przedłużył na dalszy słupek Nicolson, ale strzał głową Duffa został odbity przez obrońców. Tuż po przerwie Duke trafił w poprzeczkę zaś pierwszy da odbitej piłki dopadł Dachnowicz, który nie dał szans Gunnowi. Jednak piłkarze nie poddali się i w 73 minucie doprowadzili do remisu. Cameron dograł z prawego skrzydła do Reilly'ego a ten strzałem obok bliższego słupka doprowadził do wyrównania, Do końca meczu wynik się nie zmienił. Wynik tego spotkanie napawa mnie dumą, że choć przeżywamy trudne chwile to i tak nie podajemy się, starając uzyskać korzystny dla nas rezultat.

14/01/2017Borough Briggs,Elgin: 747 (15 gości) widzów
LL2 20/26 [3] Elgin City - [7] Annan Athletic 1-1 (0-0)
48.P. Dachnowicz 0-1
73. T. Reilly 1-1

MVP: B. Cameron 7.7

Gunn-Cooper, Duff, Nicolson, MacPhee, Stewart, Smith (60. Reid),Camneron, Reilly, Sutherland (60. McHardy), McLeish (54.Blackett)

Odnośnik do komentarza

Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia było podpisanie kontraktów z dwoma bramkarzami Kris Martin (17l,Szkocja) i Graham Bowman (35l,Szkocja). Po kilku ciężkich meczach z czołówką ligi czeka nas teraz spotkanie zespołem Stirling Albion. Dotychczasowy bilans to trzy wygrane i remis, żaden mecz nie zakończył się naszą porażką. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych emocji. Zespoły nie potrafiły stwarzać sytuacje podbramkowe a ich celność podań była po prostu żałosna. Najlepszą sytuację w meczu mieliśmy tuż po przerwie, kiedy to Cameron po wejściu pole karne chciał akcję zakończyć strzałem po dalszym rogu bramki, lecz piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku. Miałem nadzieję, że utrzymamy dla nas punktowy wynik. Pod koniec meczu Petrie dośrodkował na 11 metr do Hendersona a ten strzałem z woleja nie dał szans debiutującemu w bramce Bowmanowi. Przegrywamy pierwszy mecz z Stirling oraz spadamy na czwarte miejsce w tabeli.

21/01/2017 Forthbank Stadium, Stirling: 474 (67 gości) widzów
LL2 21/36 [9] Stirling Albion - [3] Elgin City 1-0 (0-0)
88.B. Henderson 1-0

MVP: D. Petrie 7.4

Bowman-Cooper, Duff żk, Nicol, McHardy,Nicolson (68. MacPhee), Stewart, Reilly, Cameron, Sutherland (58. Reid), McLeish (58.Blackett)

Odnośnik do komentarza

W tygodniu udało mi się zatrudnić Hamilton na trenera bramkarzy. Następnym spotkanie zagramy z przedostatnim Edinburg City. Cały mecz można określić słowem nudny. Jedynym zagrożeniem był niecelny strzał McArthur w pojedynku jeden na jednego z Bowmanem. Co tu o naszej postawie oddaliśmy tylko dwa strzały. Mamy wielki dołek od 10 meczów nie potrafimy wygrać, a jak już jakąś bramkę strzelamy to zawsze po przeciwniku.

28/01/2017 Borough Briggs, Elgin: 666 (36 gości) widzów
LL2 22/36 [4] Elgin City - [9] Edinburgh City 0-0

MVP: A. Dunsmore 7.2

Bowman-Cooper,Nicol żk, Duff, McHardy, Smith, Stewart, Cameron (71.Dodd), Reilly, Moore (58. Reid), McLeish (58.Gunn)

Odnośnik do komentarza

01.02.2017
Bilans: 0-4-1, 2-3
Scoutish League Two: 4. 33pkt 9-2-6; 24-24
Willam High Scottish Cup: 3 runda odpadł
Scottish Communities League Cup: odpadł faza grupowa (5 miejsce)
Petrofac Training Cup: 4 runda odpadł
Finanse: -€4764 (- €466)

Ligi:
Anglia: 1.Arsenal [0]
Belgia: 1. Club Brugge [+7]
Francja: 1.PSG [+7]
Holandia: 1.Ajax [+5]
Hiszpania: 1.FC Barcelonia [+4]
Irlandia: [-]
Irlandia Płn.: 1.Glentoran [+3]
Niemcy: 1.Bayern [+4]
Polska: 1. Legia Warszawa [+4]
Portugalia: 1. Sporting CP [+5]
Rosja: 1. Zenit [+7]
Szkocja: 1.Celtic [+8]
Turcja: 1.Antalyaspor [0]
Ukraina1. Dynamo Kyiv [0]
Walia: 1. The New Saints FC [+7]
Włochy: 1.Napoli [+6]

Liga Mistrzów
-
Liga Europy:
-

Reprezentacja Polski:
-

Ranking FIFA:
1. Argentyna (1646) 2. Kolumbia (1339) 3.Niemcy (1324) 16. [+2] Polska (957)


Transfery Świat:

AHcOu51.jpg
gliERNH.jpgJTibsRl.jpg



TRANSFERY POLSKA:

 

mgTMlKQ.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Kolejne spotkanie jest dla nas niezwykle ważne gramy z sąsiadami w tabeli Cowdenbeath. Rywale tracą do nas 5 punktów, więc ten mecz ma rozstrzygnąć o tym, czy mamy zamiar do końca sezonu walczyć o każdy punkt lub możemy mieć jakiś zapas na wypadek wpadek, co nam się przydarza często. Przed meczem dokonałem kilka zmian w poleceniach indywidualny zawodników oraz w taktyce stałych fragmentów gry. W 25 minucie Nicolson wrzucił piłkę w pole karne do Camerona. Ten zgrał do McLeisha którego uderzenie sparował na słupek Sneddon. Piłka jednak zatrzymała się na linii bramkowej. Rywale mieli szczęście, pierwszy do piłki dopadł McLauchlan, wybijając ją na aut. Kilkadziesiąt sekund później to rywale mogliby się cieszyć z prowadzenia. Strzał Muirhead z 15 metrów wylądował na słupku. Mimo świetnej naszej gry to od 65 minuty musieliśmy grać w 10 po drugiej żółtej karce dla Nicolsona.
Podczas próby odbioru podciął on Glena od tyłu. Niedługo po tym mieliśmy swoją szansę na bramkę. Po wyprowadzeniu kontry Comeron dośrodkował z lewego skrzydła na 5 metr w kierunku Smitha. Jednak jego uderzenie z głową było w prosto Sneddona. Tuż przed końcem Gunn dostał piłkę 50-metrowe podanie od Stewarta za plecy obrońców. W sytuacji jeden na jednego z bramkarzem strzelił prosto w bliższy słupek bramki. Kiedy już byłem przekonany o tym, że zaliczymy koleiny remis remisem. W doliczonym czasie gry Reilly wykonał rzut rożny na 30 metr od bramki w kierunku Smitha. Ten wszedł odważnie w pole karne, nie dając sobie odebrać piłki. Jego uderzenie w lewe okienko bramki nie dało szans bramkarzowi. W meczu mieliśmy dwa rzuty rożne, po pierwszym zobaczyłem, że rywale zostali w obrębie 5 metrów od bram. W kolejnym nakazałem wykonanie rzutu wolnego na 11 metr. Wygrywamy pierwszy mecz od 12 listopada. Iskierka nadziei oraz radość powróciła. Czekamy na kolejne spotkanie w dobrych humorach.

04/02/2016 Central ark, Cowdenbeath: 566 (83 gości) widzów
LL2 23/36 [5] Cowdenbeath - [4] Elgi City 0-1 (0-0)
64. M. Nicolson czk
90+3. K. Stewart 0-1

MVP: K. Steran 8.0

Bowman-Cooper, Duff, Nicol, McHardy, Nicolson 64 czk, Smith (81. Reilly), Stewart, Cameron, Moore (51. Reid), McLeish (51.Gunn)

Odnośnik do komentarza

W dobrych humorach przystopujemy do meczu z liderem Forfar Athletic. Mecz nie ułożył się po naszej myśli. W 21 minucie Clark dośrodkował na krótki słupek. Tam nabiegał Swankie strzałem z woleja wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Mecz nie układał nam się dobrze w ofensywie, więc zmieniłem skrzydłowych i napastnika. To pod skutkowało tym, że Reid w 80 minucie dopatrzył wolnego na 18 metrze przed bramką Stewarta. Ten zaś strzałem z pierwszej piłki obok prawego słupka bramki wyrównuje wynik meczu. Wyrywamy jeden punkt liderowi mimo słabszej gry niż w poprzednim spotkaniu.

11/02/2017 Station Park, Forfar: 666 (79 gości)
LL2 24/36 [1] Forfae Athletic - [4] Elgin City 1-1 (1-0)
21. G. Swankie 1-0
80. K. Stewart 1-1

MVP: K. Stewart 8.3

Bowman-Cooper, Duff, Nicol, McHardy, Smith, Stewart, Murray, Cameron (54.Dodd), Moore (54. Reid),Gunn (54. McLeish)

Odnośnik do komentarza

Po serii meczów na wyjeździe przyszedł czas na rewanż z Clyde, którymi ostatnio przegraliśmy 0-1. Powinniśmy prowadzić od 30 minuty, kiedy to MacPhee popisał się 30-metrowym podaniem za plecy obrońców. Gunn znalazł się jeden na jednego z bramkarzem, ale strzelił prosto w niego.
Tuż przed przerwą Stewart dograł do wbiegającego w pole karne Camerona. Ten uderzeniem obok bramkarza wyprowadza nas na prowadzenie. W 55 minucie Easton dośrodkowuje z rzutu rożnego do Flynna. On zaś przedłużył piłkę kierunku dalszego słupka.
W zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Duffy'a. Ten zaś wpakował ją do bramki. Wynik już się nie zmienił. Do końca meczu nie udało nam się wyjść na prowadzenie, choć graliśmy nieźle.

18/02/2017 Borough Briggs, Elgin: 719 (21 gości) widzów
LL2 25/36 [4] Elgin City - [10] Clyde 1-1 (1-0)
45+1. B. Cameron 1-0
55. W. Duffy 1-1

MVP: B. Cameron 7.9

Browman-Cooper, Duff,Nicol, MacPhee,Nicolson, Smith (68. Murray), Stewart, Cameron, Moore (68. Reid),Gunn (59. McLeish)

Odnośnik do komentarza

W kolejne spotkanie w naszym wykonaniu zapowiada się interesująco. Zmierzymy się tym razem trzecim zespołem w tabeli Berwick Rangers. Różnica między nami jest niespełna trzech punktów. Cały mecz można była walka w środku pola mało strzałów dużo odbiorów. Jedyna bramka padła w 86 minucie, kiedy to rywali wykorzystali błąd naszych obrońców, aby dograć piłkę do niepilnowanego Sheerin. Ten mający dużo czasu oddał celny strzał. Browman nie mógł dosięgnąć piłki, która zmierzała w kierunku lewego słupka. Przegrywamy mecz, w którym zespół nie mógł złamać obronny przeciwnika, aby oddać jakikolwiek strzał.

25/02/2017 Shielfield Park, Berwick-upon-Tweed: 567 (63 gości) widzów
LL2 26/36 [3] Berwick Rangers - [4] Elgin City 1-0 (0-0)
86.J. Sheerin 1-0

MVP: J. Sheerin 8.3

Browman-Murray, Cooper, Duff, McHardy,Nicolson żk (71. Smith), Reilly, Stewart, Cameron (52. Reid), Moore, McLeish (52.Gunn)

Odnośnik do komentarza

01.03.2017
Bilans: 1-2-1, 3-3
Scoutish League Two: 4. 38 pkt 10-8-8; 27-27
Willam High Scottish Cup: 3 runda odpadł
Scottish Communities League Cup: odpadł faza grupowa (5 miejsce)
Petrofac Training Cup: 4 runda odpadł
Finanse: -€17413 (- €12648)

Ligi:
Anglia: 1. Arsenal [+4]
Belgia: 1. Club Brugge [+4]
Francja: 1.PSG [+8]
Holandia: 1.PSV [+1]
Hiszpania: 1.FC Barcelonia [+1]
Irlandia: [-]
Irlandia Płn.: 1.Ballymena [0]
Niemcy: 1. Bayern [+7]
Polska: 1. Legia Warszawa [+2]
Portugalia: 1. SL Benfica [+1]
Rosja: 1. Zenit [+7]
Szkocja: 1. Celtic [+13]
Turcja: 1.Galatasaray [+7]
Ukraina1. Dynamo Kyiv [0]
Walia: 1. The New Saints FC [+7]
Włochy: 1. Napoli [+7]

Liga Mistrzów
-
Liga Europy:
-
Reprezentacja Polski:
-

Ranking FIFA:
1. Argentyna (1646) 2. Kolumbia (1335) 3. Niemcy (1323) 16. Polska (959)

Transfery Świat:

 

NQRLZQR.jpg



Transfery Polska:

 

w8YJVu1.jpg



~~~~~~~~~~~~~~~~

Do klubu w tym miesiącu dołączyli:
Craig Murray (22l,Szkocja) P(ŚP)
Paul Donaldson (39l,Szkocja) główny scout

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...