Skocz do zawartości

Wstyd Suplement - jeszcze więcej o FM!


tio

Rekomendowane odpowiedzi

wstyd-suplement-2016-u-iext46837235.jpg

 

Kult Wstyd Suplement

Jakiś czas temu Kult wydał suplement do płyty Wstyd. Nowy krążek zawiera 8 piosenek, które bez wątpienia również inspirowane są wielogodzinnymi sesjami w Football Managera.

 

1. Modlitwa o wschodzie słońca.

Cover kultowego utworu Gintrowskiego, Kaczmarskiego i Łapińskiego. Tutaj zaśpiewany by godzić się z tym co też silnik gry zgotuje nam przy kolejnym nocnym posiedzeniu:

 

Każdy Twój wyrok przyjmę hardy, przed mocą Twoją się ukorzę

 

2. Leave the kids alone

 

Kolejny, ostatni zarazem, cover. Tym razem mocna punkowa piosenka Booze & Glory. Czuć tutaj, że Kazik jest fanem ligi angielskiej (szczególnie niższych lig) i tęskni mu się do czasów kiedy piłka nożna była rozrywką dzieciaków.

 

Let them talk, let them think

Let them smoke, let them drink

Let them ask, "What the fuck is going on?"

Let them live their own life

Let them shove, let em fight

So fuck yourself and leave them kids alone

 

3. Na dworze twego rodzaju

 

Piosenka do podśpiewywania w trakcie okienek transferowych gdy przetrząsamy raporty skautów i inne niusy w poszukiwaniu prawdziwych perełek, które pod naszym okiem staną się gwiazdami'

 

Szukam cię tam, szukam cię tam

 

4. Jeśli nie masz nic do powiedzenia

 

Najzabawniejszy teks tej płyty. Każdy z nas chciałby mieć w drużynie Lewandowskich i Messich ale budżet jest taki jaki jest i częściej musimy zadowalać się grajkami z pensją 3 tys. funciaków miesięcznie:

 

Adam musiał podawać piłkę

Powinien był celnie niemal całą godzinkę

Lub nawet dziewięćdziesiąt minut gdy potrzeba

Jak ktoś chciał ominąć go czekała go gleba

Ale pomimo to gdy co do czego przyszło

Trzy tysiące funtów z braku laku wyszło

Gdy porównać z Lewandowskim to jak papier i skała

To są przypadki Adama Musiała

 

5. Ten kto patrzy w chmury

 

Bądź optymistą, bo:

 

Ten kto tylko patrzy

na chmury zawsze

spodziewa się on

deszczu

 

Jeśli wierzysz w wygranie Ligii Mistrzów drużyną z San Marino to w tej grze na pewno ci się to uda. A przynajmniej warto próbować co nie?

 

6. Muzyk politykiem

 

Śledzicie czasem losy piłkarzy, którzy zakończyli już karierę? Może stali się trenerami, skautami, dziennikarzami sportowymi? A może poszli w politykę licząc że znane nazwisko pozwoli na dobre miejsce na listach wyborczych:

 

Jeden z nich wali heroinę i spłaca szwajcarskie kredyty

Drugi jest alkoholikiem na Teneryfie byczy się przy tym

Trzeci pijawina w rowie i zachwyca się się swoją mądrością

Wszyscy oni to degeneraci tylko ja stoję za polskością

 

Kazik śpiewa o muzykach, którzy tłumnie ostatnio w Sejmie się grzeją, ale tekst dotyczy wszystkich, którzy swoją popularność sprzedają za poselską dietę, wycierając sobie gęby pustymi hasłami.

 

 

7. Z podniesionym czołem

Recepta Kazika na przyjmowanie z godnością kolejnych i kolejnych porażek w FM:

 

Z podniesionym czołem biorę i wyłączam hałas tego świata

 

Jasne, że po kolejnych porażkach rodzi się chęć odegrania i pokazania, że tak naprawdę to umiemy w to grać. Daj spokój, wyłącz komputer, idź spać.

 

8. Tylko tego mi daj

 

Twój napastnik miał być gwiazdą ligi i królem strzelców a tymczasem ostatnią bramkę strzelił w letnim sparingu z jakimiś ogórkami? Możesz spróbować go sprzedać ale spróbuj jeszcze takiej mowy motywacyjnej:

 

Może jeszcze kiedyś zobaczę może jeszcze na co cię stać

Kiedy wreszcie wydoroślejesz albo będziesz mniej się mnie bać

W sumie jestem dokładnie taki jestem przecież taki jak ty

Mówię to z szerokim uśmiechem ale to jest uśmiech przez łzy

 

 

W porównaniu do pierwszej płyty Suplement przynosi więcej mocnych, punkowych kawałków, które dają energię choć mało tu celebrowania sukcesów raczej więcej poszukiwania przyczyn dlaczego najnowsza wersja gry jest taka trudna i nie dająca łatwych rozwiązań.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...