Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Mam troche inne wrazenia co do tego meczu, przede wszystkim na pewno nie ŚWIETNY mecz Barcy tylko najwyzej bardzo dobry, a po drugie kilku zawodnikom bym obnizyl ocene o jeden punkt a w szczegolnosci Busquetsowi, Keicie czy Maxwellowi

Sorki, ale za mecz w Madrycie każdy ma +2 na starcie.

Dla mnie nawet jakby raz wyszli z połowy, a Real se strzelił bramkę jak Polonia z Wisłą, to bym uważał ten mecz za świetny.

No ale tak nie było przecież - Barca grała swoje, a że rywal zacny, to i "efektowność" mniejsza.

Imo to takie narzekanie dla narzekania z Twojej strony. Tak jakbyś na randce z Megan Fox narzekał, że jej się przekrzywił kwiatek we włosach ;)

Mecze w Madrycie nie są do czarowania, są do "kradzieży" punktów Realowi.

 

no to widzisz, sam przyznajesz ze podwyzszasz im noty tylko ze wzgledu ze grali z Realem :P

Wiem, ze grali z dobra druzyna, i oczywiscie Barca zagrala bardzo dobry mecz i ZASLUZENIE wygrala no ale dawanie Busquetsowi "9" itp to nieporozumienie, troche obiektywizmu. ;)

Odnośnik do komentarza

Ale to nie ja oceniałem ;) Nie wiem czym się oceniający kierował :P

Taka luźna "interpretacja" z mojej strony ;)

 

no tak rozumiem ;)

 

Napewno wyroznili sie Xavi, Messi i Valdes, reszta na swoim poziomie moim zdaniem :)

 

a no i Iniesta naprawde fajnie wygladal po wejsciu na boisko, nie tracil pilek, ladnie wyprowadzal akcje, potrafil przyczarowac nawet (podanie do Keity przy linii) :)

Odnośnik do komentarza
Za nami nikt nie musi być, sami sobie wygrywamy mecze .

 

Miałem nadzieję na bardziej oryginalną odpowiedź. 

 

 

 

 

@up mylisz się... Aby to była kradzież punktów to Real by musiał przynajmniej raz te punkty normalnie zarobić... Barcelona sama wychowuje i kształci najlepszych piłkarzy, a Real? Może ma tam 2-3 dobrych wychowanków, ale reszta to jest kradzież... Dlaczego? Np. taki Benzema, w Lyonie był gwiazdą, a w Realu jego status spadł. Poza tym to nie Real wychował Zidana, Ronaldo, Cryśke, Van Nisterloya itp... On tylko wykorzystał to, że ma kasę i "ukradł" te talenty. Jedynym piłkarzem, który jest coś wart w Realu jest Raul. To jest mój idol!

 

:picard: a to złodzieje! Kradnie piłkarzy po całej Europie i to w biały dzień. Na szczęście wiadomo,że to Real bo na miejscach kradzieży zgubił w sumie 250 milionów euro :lol: Dobrze im tak. Niech się złodzieje nauczą. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mejuto już na wejściu zapewnia emocje związane z sędziowaniem, bo jest po prostu słaby. To były kolejne słabe GD z dużą ilością fauli, piłkarze często wykorzystywali byle pretekst żeby sie przewrócić, i tutaj nawet wskazałbym, że częściej byli to zwodnicy Barcelony. Co do samego meczu, to było widać różnice jakościową w wyprowadzanych atakach. W Realu wyglądało to jak na pełnym chaosie, niby każdy biegnie, ale nie oczekuje, że dostanie piłkę. No i Xavi :respekt: 3 razy błysnął geniuszem 2 razy widzieliśmy gola, chociaż Guti po 2 stronie po 2 minutach przebywania na boisku, także popisał się świetna piłką, ale VV świetnie wybronił. Cholera widzę w tym zespole potencjał, na pewno jest to najbardziej taktycznie grająca drużyna Barcelony jaka pamiętam, ale czy starczy to na Inter :-k

Odnośnik do komentarza
Miałem nadzieję na bardziej oryginalną odpowiedź.

 

Pescar, ja już po prostu mam dosyć tych oskarżeń o pomoc sędziów. W każdym spotkaniu. Sam znam się na tym wszystkim jak świnia na gwiazdach i daję się nabierać piłkarzom na ich wywracanie się i dużo "kurew" się narzucam, choć sytuacja nie jest kontrowersyjna. Nie lubię, gdy ciągle się widzi nieczyste intencje sędziów. Nawet jeśli ktoś jest przekupiony, to my jesteśmy za maluczcy by się o tym dowiedzieć. Ja nie mówię, że sędzia sędziował pod Madryt, choć wydaje mi się, że w sytuacji z pierwszej połowy mógł być karny dla Barcelony, tyle. I kartkami też za bardzo szalał nasz ulubieniec.

Odnośnik do komentarza
le znajac fakt, ze jej prezes jest sympatykiem Madrytu, trudno oczekiwac jakichkolwiek sankcji.

 

Strasznie łatwo mówić Wam, że ktoś jest za Realem. Prezesi, sędziowie i kto tam jeszcze. A jest chociaż jeden sędzie na świecie, który jest za Barceloną? czy tylko wszyscy za Realem. Dobrze nie zaczęli grać, a już pojawiały się posty, że sędzia za Realem itp.

 

 

 

alez ja nie mam na mysli sedziego! Mejuto mylil sie w obie strony (choc moim i nie tylko zdaniem, nieco czesciej na korzysc Realu, ale ta refleksje zostawiam dla siebie) - mialem na mysli prezesa LFP, ktory otwarcie przyznawal sie do bycia Blanco

 

Messi [...] Mial oprocz okazji, w ktorej strzelil gola, jeszcze przynajmniej ze dwie szanse, ale dwukrotnie przegrywal pojedynek z Valdesem

 

 

 

 

No i dzięki Bogu ;P

 

no co ? nazwisko bramkarza druzyny przeciwnej nie przeszloby przez moje palce :P

Odnośnik do komentarza

Skoro tak mówisz, że się przyznał to nie mam prawa Ci nie wierzyć. Ale od przyznania się że ktoś jest kibicem Realu, a posądzanie, że będzie działał na korzyść klubu już na pewno bezpodstawne. Bo jak było trzeba było anulować kartkę Ronaldo to jak wiesz nic się działo. A kara normalna za czerwoną kartkę została zwiększona o jedno spotkanie i były to dwa spotkania pauzy. Jeżeli masz jakieś dowody, że działa na korzyść Realu to się podziel. 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś zostaje prezesem związku to nie bierze się z ulicy i lepiej żeby otwarcie powiedział komu kibicuje niż później dziennikarze mieli to ujawniać i węszyć spiski. Wiadomo, że sędziowie czy działacze interesują się piłką i mają swoje sympatie. I lepiej żeby od razu ujawniali kto komu kibicuje i ewentualnie jak to sędzia powinien być odsuwany od spotkań drużynie, której kibicuje i jej największym rywalom. Tak samo działacze,które kibicują powinni być odsuwani od spraw w których mają podejmować decyzje w sprawie klubów, którym kibicuje. Bo nie wierzę w to że działacze, sędziowie nie interesują się futbolem i nie mają swoich sympatii. A co innego oskarżanie kogoś o jakieś niecne postępowanie bez przesłanek do tego.

Odnośnik do komentarza

3:0 z Depor. Na pierwszy rzut oka wszystko świetnie, bo pewna wygrana i kolejne 3 punkty dopisane do konta, ale przy wyniku 1:0 było sporo nerwów. Dobrze, że później na listę strzelców wpisali się Pedro i Toure, który ustalił wynik spotkania. Barca mogła wygrać znacznie wyżej, bo świetne sytuacje mieli Pedro i Messi, ale nie potrafili ich wykorzystać. Przy bramce na 1:0 Bojana znowu fenomenalnym podaniem swojego partnera z zespołu obsłużył Xavi. Messi dzisiaj nie zachwycał, bo mógł zdobyć przynajmniej jedną bramkę, a nie zdobył żadnej, chyba chciał strzelić za ładnie ;). Defensywa i Valdes dobrze, ale w sumie to nie mieli dużo do roboty, bo na Camp Nou przez prawie cały czas dominowali gospodarze. 

Odnośnik do komentarza

Barcelona - Deportivo, 3:0 (Bojan '16, Pedro ''69, Toure '72)

 

Kolejny krok w kierunku obrony mistrzostwa wykonany. Poczatek meczu to nieustanny napor Barcelony, ktory przyniosl efekt w postaci bramki Bojana. Potem mniej wiecej do 35 minuty Barca miala miazdzaca przewage, ale w koncowce pierwszej polowy Deportivo zaczelo odzyskiwac pole gry i dlatego mecz sie wyrownal. W drugiej polowie sytuacja sie nie zmienila. Nadal ogladalismy wyrownane widowisko. Na szczescie w 69 minucie Aranzubia zle wybil pilke - wprost pod nogi Pedro a ten strzelil gola z 40 metrow, widzac mocno wysunietego bramkarza gosci. Zaraz po tym Barca strzelila trzeciego gola (x-nascie rzutow roznych nie przynosilo rezultatu, ale x+1-nasty wreszcie dal gola). Po tej trzeciej bramce Barca mogla zagrac spokojniej i tak tez sie stalo. Ostatni kwadrans to juz tylko wyczekiwanie na koncowy gwizdek. Deportivo wlasciwie ani razu przez cale spotkanie nie stworzylo sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

 

Oceny indywidualne:

Valdes - 7 - bezrobotny to i czyste konto zachowal; prawie asysta przy bramce Pedro, bo to on zmusil Aranzubie do wyjscia daleko przed bramke

Alves - 7 - niezle, nieco lepiej niz w ostatnich spotkaniach, duzo biegal, celniej podawal i dosrodkowywal; moze kryzys ma juz za soba...

Maxwell - 7 - gra na swoim rownym poziomie z zelazna konsekwencja, skuteczny w obronie i przydatny z przodu, gdzie chetnie sie podlacza

Pique - 7 - nadzorowal i kontrolowal gre defensywy; bez zarzutow w obronie, a czesto tez bral udzial w akcjach ofensywnych

Marquez - 7 - zupelnie niezle, wiele pracy nie mial, ale tez pokazal sie kilka razy z przodu, mial nawet okazje do zdobycia bramki lec w drugiej polowie

Toure - 8 - dobra gra w srodku pola, wiele celnych i przemyslanych podan no i to wszystko ukoronowane ladna bramka nr 3

Xavi - 8 - nie tak olsniewajaco jak z Realem, ale dwie asysty (przy golach nr 1 i 3) na swoim koncie moze dopisac, zwlaszcza pierwsza byla wysokich lotow

Jeffren - 6 - najslabszy z ofensywnego kwartetu, zagral pierwsza polowe i na poczatku drugiej zostal zmieniony; wlasciwie niewidoczny poza jednym rajdem

Pedro - 7 - rowniez nic specjalnego, chociaz jego ocene podwyzsza efektowna bramka z niemal polowy boiska; wazne, ze chociaz odzyskal skutecznosc

Messi - 8 - krecil obroncami Deportivo jak chcial; w pierwszej polowie przeprowadzil efektowny rajd, ale nie zakonczyl go golem; dobra forma go nie opuszcza

Bojan - 7 - bramke strzelil, ale specjalnie duzo wiecej nie pokazal; udanie zastepuje jednak Ibrahimovica, strzelajac coraz czesciej bramki

Keita - 7 - zagral prawie cala druga polowe i byl pozytecznym ogniwem, przydal sie w obliczu odzyskujacego pole gry Deportivo

Henry - 6 - pojawil sie na boisku okolo 70 minuty, przez ten czas, w ktorym na nim przebywal mial jedna okazje do zdobycia bramki, ktorej nie wykorzystal

Busquets - 6 - wszedl na boisko w samej koncowce, nie zdazyl pokazac niczego, co pozwoliloby mu uzyskac ode mnie wyzsza ocene

Odnośnik do komentarza

Espanyol - Barcelona, 0:0

 

Ten, kto myslal, ze po ograniu Realu na Bernabeu bedziemy miec juz z gorki, byl w duzym bledzie, co udowodnilo dzisiejsze spotkanie. Barcelona zagrala ze swietnie przygotowanym zespolem Espanyolu, ktory ani przez chwile nie byl gorszy od Dumy Katalonii. W pierwszej polowie to gospodarze narzucali tempo i styl gry, a jedyna akcja, po ktorej mogl pasc gol, byla udzialem gospodarzy w samej koncowce. W drugiej polowie Barcelona przycisnela, ale czerwona kartka dla Alvesa sprawila, ze musielismy zaczac bardziej uwazac i pracowac w defensywie. Co prawda Barcelona z kazda minuta coraz bardziej przewazala, ale kontrataki Espanyolu kazaly zostawac naszym obroncom blisko bramki Valdesa. Trudno powiedziec, czy to Barca zagrala slaby mecz. Po prostu znakomicie zagrala druzyna prowadzona przez Pocchetino. Jestem pod duzym wrazeniem, tego jak zmotywowal Espanyol. Pilkarze gospodarzy biegali za trzech i zawsze byli blisko zawodnikow Barcy, nie dajac im specjalnie mozliwosci rozgrywania pilki.

 

Oceny indywidualne:

Valdes - 8 - swietna interwencja w pierwszej polowie, a poza tym bezbledny i znow zachowal czyste konto; szkoda, ze tym razem bylo ono warte tylko 1 punkt

Alves - 4 - zdecydowanie najslabsze obecnie ogniwo w Barcelonie. Slabo gral juz blisko od miesiaca, ale ten mecz to apogeum dolka formy, zakonczony przed czasem z czerwona kartka.

Puyol - 8 - moim zdaniem najlepszy z obroncow Barcelony w tym meczu. Nie do przejscia w defensywie, a i z przodu przydatny duzo bardziej niz grajacy oficjalnie przed nim Maxwell.

Milito - 7 - raczej bez powazniejszych bledow w obronie, choc gral troche za ostro i dlatego skonczyl mecz z zolta kartka na koncie

Pique - 7 - rowniez dobry mecz Katalonczyka, ale za czesto niedokladnie wyprowadzal pilke z wlasnej polowy; nie byl tak przydatny w ataku, jak zazwyczaj

Busquets - 7 - tez zagral przyzwoite spotkanie; duzo odbiorow, czesto pod gra, ale bez jakiegos blysku; musial ciezko pracowac w srodku i z tej roli sie wywiazal

Toure - 7 - podobnie jak jego towarzysz ze srodka pola, nie popelnial razacych bledow, choc tez troche za duzo faulowal; zszedl z boiska w drugiej polowie

Xavi - 7 - rywale doskonale wiedzieli, ze nalezy go scisle kryc i dlatego caly czas bylo przy nim przynajmniej dwoch pilkarzy Espanyolu; nie mial szans by pokazac pelnie umiejetnosci

Pedro - 6 - wlasciwie niewidoczny w ataku; nie zapamietalem go z zadnej akcji; na jego rozgrzeszenie moze sluzyc fakt, ze dostawal za malo pilek

Maxwell - 7 - staral sie, czesto bral udzial w akcjach ofensywnych, ale niepotrzebnie je wyhamowywal; dosrodkowania i strzaly tez niespecjalnie mu wychodzily

Messi - 7 - w pierwszej polowie praktycznie bez zadnej szansy na zdobycie gola, w drugiej podobnie poza jednym rajdem; skutecznie wykluczony z gry przez obroncow Espanyolu

Keita - 7 - dobrze uzupelnial srodek pola, gdy zajal miejsce Toure w drugiej polowie lecz tez bez blysku w grze

Henry - 6 - temu panu juz ewidetnie podziekujemy, zero pozytku w ataku odkad wszedl na boisko

Ibrahimovic - 6 - pojawil sie na ostatnie dziesiec minut i nie zdazyl pokazac niczego specjalnego

 

Teraz trzeba liczyc i kibicowac jutro Valencii.

 

Visca el Barca

Odnośnik do komentarza

Derby rządzą się swoimi prawami...niestety...

Z przebiegu spotkania remis to sukces, Espanyol był groźniejszy. Fakt grali bardzo ostro, a sami zwijali się z bólu czasem nawet nie tknięci.

Ale Barca powinna podkręcić tempo, zagrozić parę razy, zagrać zdecydowanie szybciej. Może gdyby nie czerwień Alvesa końcówka przyniosłaby zwycięstwo.

Dani również moim zdaniem najsłabszy, ale mam wątpliwości przy żółtych kartkach.

Eksperyment z Maxwellem z przodu nieudany co jak dla mnie było do przewidzenia. Mógł zagrać Bojan albo chociaż te dobre 20 minut Jeffrena byłoby lepsze.

Generalnie chyba zespół starał się oszczędzać przed LM a z tak zmotywowanym i zdecydowanym Espanyolem dało to tylko remis.

Na Inter to nie wystarczy, oni w jeszcze brzydszym meczu wygrali z Roma 2-0.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...