Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Frajerami być.. Szczęścia nie mieć.. 89 minuta to przekleństwo. Wierzę w mistrza jeszcze (słabo, ale jednak), lecz jeśli mają zmiany nastąpić jedynie kosztem majstra, to jestem gotów oddać tytuł Realowi. Teraz trzeba wierzyć, choć to trudne. :/

 

 

Rzeknę tak - Real ma tyle samo punktów, ale jest na pierwszym miejscu, bo w dwumeczu był lepszy. Więc co za oddawanie. Po prostu Real Was wyprzedził i tyle.

 

 

Szkoda, że Real omijają takie pokuty

 

Daliście se wbić bramkę w końcówce meczu. Gdyby nie ręka Messiego, to byście przegrali. Bramki Ruud nie strzelił ręką. Po prostu został samiutki w polu karnym i nikt mu nie przeszkodził, żeby pięknym uderzeniem głową wyrównał. Drugą strzelił wykorzystując swoje doświadczenie i po prostu wyprzedzając obrońcę Saragossy.

 

Prawda jest taka, że Real ostatnio gryzie trawę przez 90 minut i pokazuje typowo wyspiarskie podejście do każdego spotkania: "walczymy do końca". I to się Królewskim opłaca.

 

Barca natomiast zachowuje się jak Galacticos i uważa, że wszyscy się powinni położyć przed nimi i padać, bo to Barcelona. Espanol pokazał już w Madrycie, że potrafią świetnie wykorzystywać błędy przeciwników. Zwłaszcza, przeciwko wielkim. Niczego Barcelony nie nauczyła porażka w pierwszej części sezonu (1:3 ?) i po prostu zlekceważyli przeciwnika. I dlatego jesteście na drugim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Nic dodać, nic ująć.

 

Messi's opening goal led to furious protests from Espanyol players after he appeared to turn the ball home with his hand, but the Argentine would only say afterwards: "My goal? With the hand? My first goal does not matter now. What really matters is that on Sunday we will have to win and Madrid must not.

 

"We had the victory and the leadership in our hands� and in the final minute everything was lost. It is difficult to describe how we feel.

 

"We were crazy with joy, we knew that Madrid were losing 2-1 in Zaragoza and that we could even have scored to make it 3-1. But now I am devastated, depressed."

 

Messi jest dla mnie w tej chwili zerem, i - sądząc z rozmów ze znajomymi - nie tylko dla mnie. Szkoda, bo już myślałem, że w końcu trafił się Argentyńczyk, któremu mógłbym z czystym sumieniem kibicować.

Odnośnik do komentarza
i po prostu zlekceważyli przeciwnika

Nie wydaje mnie się. O ile np. z Getafe na bank zlekceważyli, to już w lekceważenie Espanyolu nie wierzę. Przecież znają stawkę, a przeciwnik nie jest jakimiś kelnerami skoro grał w finale UEFA. Akurat tu winna była ogólna niefrasobliwość Barcelony i ich nonszalancja. A może tez już widzieli się w glorii zwycięzców, a tu taki psikus.

Bramki Ruud nie strzelił ręką. Po prostu został samiutki w polu karnym i nikt mu nie przeszkodził, żeby pięknym uderzeniem głową wyrównał. Drugą strzelił wykorzystując swoje doświadczenie i po prostu wyprzedzając obrońcę Saragossy.

 

Nie mówię o tym meczu, ale o ręce RvN z bodaj przedostatniej kolejki.

Oczywiście dodałem też " ;) " po "odpokutuje".

Odnośnik do komentarza

Szoł mi tą rękę Michu :-) Bo pewnie Ci się znowu powaliło staruchu jeden i chodzi Ci o sytuacje w której Ruud strzelił bramkę, jak chwilę wcześniej ręką zagrał* Sergio Ramos. Ruud strzelił, bo był szybszy, a obrońcy się oglądali na wszystkie strony świata.

 

 

 

* na tej jakości powtórkach, których widziałem, nie dałbym sobie uciąć ręki, że to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, nie moim zamiarem było pranie brudów z całego sezonu, a każda drużyna na koncie miała jakieś :]

Barca odpokutowała, może i pora na Real ;)

 

 

Pokuta Realu (ptrząc czysto teoretycznie i z przymróżeniem oka): gdyby nie reka Messiego, to byście mieli nie tyle samo punktów, a dwa mniej od Realu i praktycznie zerowe szanse na wyprzedzenie Królewskich*. Koniec pokuty :keke:

 

 

 

*Real wtedy musiałby przegrać. Teraz jeśli zremisuje, a Wy wygracie, to będziecie na szpicy.

Odnośnik do komentarza

Raczej mało prawdopodobne, że Blancos stracą punkty w ostatnim meczu. Nasi są bardzo zdeterminowani, co widać po ostatnich meczach. Myślę, że Barca zmarnowała ogromną szansę na majstra i zemści się to na nich. Tutuł powróci do Madrytu jeśli zawodnicy zachowają czujność i zagrają w swoim stylu z ostatnich spotkań.

Odnośnik do komentarza

Widać Messiemu jeszcze dużo brakuje do chociażby Raula, który po pamiętnym meczu z Leeds i bramki także ręką przyznał się. Messiego nie lubię już od afery z Carlosem i chyba nie tylko ja.

 

Szoł mi tą rękę Michu :-) Bo pewnie Ci się znowu powaliło staruchu jeden i chodzi Ci o sytuacje w której Ruud strzelił bramkę, jak chwilę wcześniej ręką zagrał* Sergio Ramos. Ruud strzelił, bo był szybszy, a obrońcy się oglądali na wszystkie strony świata.

 

 

 

* na tej jakości powtórkach, których widziałem, nie dałbym sobie uciąć ręki, że to zrobił.

 

A to nie RVN dotknął ręką, a Sergio wpakował piłę do bramki podczas nieuwagi obrońców? ;>

Odnośnik do komentarza
Nic nam nie musisz dować , Los Merengues własnymi siłami zdobędą majstra smile.gif

Zmiany się powinny zacząć od ławki, Frank pokazał, że jest przeciętnym trenerem. Ale liczę, że jeszcze przez wiele lat będzie prowadził FCB.

Rzeknę tak - Real ma tyle samo punktów, ale jest na pierwszym miejscu, bo w dwumeczu był lepszy. Więc co za oddawanie. Po prostu Real Was wyprzedził i tyle.

Spokojnie. Źle mnie zrozumieliście :] Chodziło mi o oddanie w sensie tym, że w ostatnim sezonie mistrz należał do Barcy, a teraz ona "przekazuje" go Realowi.. Madryt zasłużył na wygraną, ale w następnym sezonie majster wróci do nas ;)

Odnośnik do komentarza
- Jeśli możemy coś zrobić, żeby dodatkowo zmotywować piłkarzy Realu Mallorca, powinniśmy to zrobić. Myślę, że bonus finansowy dla rywali "Królewskich" to dobry pomysł – mówi Messi.

 

:rotfl: Leo "Szok-men" Messi atakuje po raz kolejny. Widać wziął sobie porównanie do Maradony do serca :-) I tylko nie wiem, jak to się ma mieć do "polityki" Waszeego Prezesa, który mówił dość jasno, że Barcelona, w przeciwieństwie do Realu, nigdy nawet nie myślała o dopingowaniu przeciwników finansowo, żeby zdobyć trofeum :keke: A tu Wasza gwiazda pojechała po bandzie :D

Odnośnik do komentarza

Kaliemu ukraść krowa źle, Kali ukraść krowa dobrze.

 

Trochę dziwi mnie zachowanie Messiego, który wyraźnie chce się stać anty ulubieńcem kibiców z Camp Nou i dodatkowo zachodzi za skórę kibicom Realu. Widać, że ma charakterek (nie mylić z charakterem) i się z nim obnosi.

Odnośnik do komentarza
Kaliemu ukraść krowa źle, Kali ukraść krowa dobrze.

 

Trochę dziwi mnie zachowanie Messiego, który wyraźnie chce się stać anty ulubieńcem kibiców z Camp Nou i dodatkowo zachodzi za skórę kibicom Realu. Widać, że ma charakterek (nie mylić z charakterem) i się z nim obnosi.

Z czego wnioskujesz, że nie ma charakteru (nie mylić z charakterkiem)?

Odnośnik do komentarza
Kaliemu ukraść krowa źle, Kali ukraść krowa dobrze.

 

Trochę dziwi mnie zachowanie Messiego, który wyraźnie chce się stać anty ulubieńcem kibiców z Camp Nou i dodatkowo zachodzi za skórę kibicom Realu. Widać, że ma charakterek (nie mylić z charakterem) i się z nim obnosi.

Z czego wnioskujesz, że nie ma charakteru (nie mylić z charakterkiem)?

 

 

Z czego wnioskujesz, że nie Dzuk twierdzi, że Messi nie ma charakteru ?? Napisał tylko, że ma charakterek i że w tej konkretnej sytuacji/wypowiedzi chodzi o charakterek, a nie o charakter.

Odnośnik do komentarza
Kaliemu ukraść krowa źle, Kali ukraść krowa dobrze.

 

Trochę dziwi mnie zachowanie Messiego, który wyraźnie chce się stać anty ulubieńcem kibiców z Camp Nou i dodatkowo zachodzi za skórę kibicom Realu. Widać, że ma charakterek (nie mylić z charakterem) i się z nim obnosi.

Z czego wnioskujesz, że nie ma charakteru (nie mylić z charakterkiem)?

 

 

Z czego wnioskujesz, że nie Dzuk twierdzi, że Messi nie ma charakteru ?? Napisał tylko, że ma charakterek i że w tej konkretnej sytuacji/wypowiedzi chodzi o charakterek, a nie o charakter.

Gdyby określił to tak jak Ty nie byłoby pytania...

Odnośnik do komentarza
rotfl.gif Leo "Szok-men" Messi atakuje po raz kolejny. Widać wziął sobie porównanie do Maradony do serca :-) I tylko nie wiem, jak to się ma mieć do "polityki" Waszeego Prezesa, który mówił dość jasno, że Barcelona, w przeciwieństwie do Realu, nigdy nawet nie myślała o dopingowaniu przeciwników finansowo, żeby zdobyć trofeum keke.gif A tu Wasza gwiazda pojechała po bandzie D.gif

 

Nie mieszajmy Messiego do prezesa. Piłkarz sobie może gadać i gadać, ale co to ma za znaczenie, jeśli to prezes decyduje. Nie sądzę by było przez Barcelonę stosowane jakieś dopingowanie Mallorki pieniędzmi. Choć, to tylko futbol. Ale z drugiej z strony to Więcej niż klub. Niestety Messi ostatnio niezbyt dostosowuje się do tej dewizy.

Odnośnik do komentarza

Messi niczym Maradona :kekeke: . I bardzo dobrze. Ma płakać, że zdobył barmkę ręką, a sędzia tego nie widział? Bez jaj. O nagrodę Fair Play niech sobie walczy Ronaldinho :] .

Druga sprawa. Motywowanie poprzez nagrody pieniężne. Czy można to nazwać korpucją? Wszystko zależy od interpretacji. Jeżeli Barcelona chce zmobilizować piłkarzy z Majorki to dlaczego nie może tego zrobić? Nie płacą im za to, żeby przegrali ale żeby zagrali jak najlepiej.

Tutaj pojawia się problem, bo takie zachowanie w stosunku do urzędnika byłoby już próbą korupcyjną.

Tylko czy na pewno jest to korupcja? Nie dostaję pieniędzy za oszustwo, dostaję dodatkowe pieniądze za dobre wykonanie pracy. Korupcja to m.in. nadużycie, przekupstwo. Pytanie brzmi, gdzie tutaj jest nadużycie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...