Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Karny na Ronaldo, oczywiście niesłuszny. Faul był, ale przed polem karnym.

Wejście Pepe wg mnie czyste, najpierw trafił w piłkę, dopiero potem w Neymara.

Karny i czerwona dla Ramosa... hmm :-k sam nie wiem, na początku myślałem, że słuszny, potem po pierwszych powtórkach podejrzewałem symulkę Neymara, ale z tych gifów faktycznie wygląda jakby mu lekko tę nogę podhaczył, więc w takim wypadku chyba prawidłowa decyzja.

Karny na Inieście prawidłowy, wzięli go w kleszcze i Alonso go tam lekko kolanem szturchnął.

 

Co do sytuacji z Pique i Balem to potrzebuję gifa, bo nie pamiętam jej za dobrze. Nadepnięcia Pepe przez Busquetsa nie zanotowałem wcale, więc też nie oceniam póki co.

Tylko taki urywek znalazłem http://www.youtube.com/watch?v=t1HsWyXiNeM

Odnośnik do komentarza

http://www.realmadridplay.es/2014/03/busquets-miro-pepe-pisarle-cara.html - ten filmik pokazuje dokładnie, jak zachował się Busquets.

szkoda. do tej pory łudziłem się (bo widziałem tylko zdjęcie z samym momentem nastąpienia), że to było przypadkowe i Busquets został przez kogoś popchnięty, ale ten filmik rozwiewa wątpliwości. ciężko mieć pretensje do sędziego, że nie dał czerwonej kartki, bo to było raczej nie do wychwycenia, ale powinny być zawiasy i kara finansowa.

Odnośnik do komentarza

To i ja się wypowiem. Ramos moim zdaniem ewidentnie zahaczył Neymara. W sytuacji Pepe/Neymar karny byłby mocno naciągany. Z kolei przy strzale Ronaldo z wolnego karny byłby absurdalną decyzją. Gdyby nie zasłonił się ręką to by dostał prosto w twarz i piłka tak czy siak by nie przeszła. Nie rozumiem za bardzo tego narzekania Realu na sędziego. Gdyby nie idiotyczna interwencja Ramosa i słaba skuteczność Benzemy Real wygrałby bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Kibice Barcelony w zmiennych nastrojach opuszczali wczorajszy mecz z Celta. Z jednej strony dzieki zwyciestwu i porazce Realu na Sanchez Pizjuan, Barcelona wyprzedzila w tabeli Real o dwa punkty (i pomyslec, ze kilka dni temu to Real wyprzedzal Barce o 4 oczka...), ale okupila to strata Victora Valdesa. Bramkarz Barcelony zerwal wiezadla w kolanie i nie zagra przynajmniej przez pol roku. Oznacza to, ze na 99,9% wczorajszy mecz byl ostatnim naszego portero w barwach blaugrana.

 

I teraz pojawia sie pytanie: co dalej? Barcelona dysponuje w tym momencie jednym bramkarzem w pierwszej druzynie - Pinto. Alternatywna dla niego w zaistnialej sytuacji moze byc Oier, ale to tak naprawde zadna alternatywa. Pojawily sie juz plotki, ze Barcelona bedzie chciala skorzystac z prawa, ktore UEFA wprowadzila w tym (?) sezonie, mowiacego iz w przypadku kontuzji eliminujacej pilkarza na dluzszy czas, UEFA moze zezwolic na sprowadzenie w trybie natychmiastowym jednego zmiennika (otwierajac okienko transferowe). Pytanie zatem, czy Barcelona z tego prawa skorzysta i jesli tak - to kogo ewentualnie moglaby pozyskac.

 

Ja osobiscie uwazam, ze dziadzia Pinto spokojnie da rade dokonczyc sezon miedzy slupkami jako pierwszy bramkarz. Tyle, ze nalezaloby sprowadzic kogos, kto w naglym wypadku moglby go zastapic.

 

Kibice Barcelony, ogladajacy wczorajsze spotkanie, na pewno zamarli kiedy wprowadzony za kontuzjowanego Valdesa Pinto zderzyl sie kolanem ze slupkiem i przez dluzsza chwile sie nie podnosil. Gdybysmy stracili w jednym meczu obu bramkarzy z pierwszej druzyny, to bylby dramat. Na szczescie Pinto sie pozbieral i wydaje sie, ze bedzie gotowy, aby stanac miedzy slupkami w sobotnich derbach.

Odnośnik do komentarza

Kibice Barcelony w zmiennych nastrojach opuszczali wczorajszy mecz z Celta. Z jednej strony dzieki zwyciestwu i porazce Realu na Sanchez Pizjuan, Barcelona wyprzedzila w tabeli Real o dwa punkty (i pomyslec, ze kilka dni temu to Real wyprzedzal Barce o 4 oczka...), ale okupila to strata Victora Valdesa.

 

Kibice Barcelony po meczu z Celtą raczej jeszcze nie mogli znać wyniku z Sewilli więc trudno żeby to wpływało na ich nastrój ;)

Odnośnik do komentarza

Nieprawdopodobnie szkoda mi Valdesa :( W tym sezonie grał naprawdę doskonale i kto wie, jakby del Bosque zaczął mocno dumać przed MŚ, to wybrałby VV kosztem Casillasa nr 1 Furia Roja. Tego się już nie dowiemy.

Ja mam nadzieję, że klub zrobi w tym momencie jedną rzecz. Wiadomo - Valdes chciał odejść z klubu, ale z wiązadłami w takim stanie nigdzie nie przejdzie testów medycznych i od lipca byłby bezrobotnym. Owszem, stac go na prywatne leczenie do końca kontuzji i rehabilitacji, ale imo Blaugrana powinna pomóc mu w tym jak tylko może. Łącznie z jakąś formą kontraktu do grudnia, nie wiem, zgłoszeniem go do rezerw, niech tam się odbuduje i w styczniu, po zagraniu meczu pożegnalnego odejdzie do nowego klubu.

 

Co do obsady bramki, to klub musi połknąć tę żabę. Tyle lat stawiali na Pinto jako rezerwowego, to teraz niech stawią czoła swojej decyzji.

 

A jeszcze Busquets - ja nie ogarniam, jak człowiek, który zachowuje się tak inteligentnie jako piłkarz, zachowuje się jak skończony kretyn, bęcwał i chamiszcze jeśli chodzi o fair play. To nie pierwszy jego występ i nawet jeśli mu się upiecze z liga, to powinien być ukarany przez klub.

Odnośnik do komentarza

A ja mam inne podejście. Skoro wszem i wobec oznajmił, że odchodzi z Barcelony i nie przedłuży kontraktu, mimo nalegań klubu i kibiców, to niech teraz odchodzi. C'est la vie. ;) Tzn. jeśli chce trenować w rezerwach, czy coś, to pewnie. Ale kontrakt żeby mu płacić pensje? :D Z głodu raczej nie umrze, nie widzę sensu w czymś takim, skoro i tak ma odejść i nie zagra już w barwach FCB.

Odnośnik do komentarza

Valdes podobno ma już podpisany jakiś wstępny kontrakt z Monaco, który pokrywa koszty rehabilitacji. tak przynajmniej napisał na twitterze znajomy jego agenta. ;) ile w tym prawdy ciężko stwierdzić. jeśli tak nie jest, to moim zdaniem powinna się nim zająć Barcelona, za te wszystkie lata chociaż tyle mu się należy i może wreszcie klub zrobi coś co pasuje do tezy więcej niż klubu.

 

Pinto powinien bronić do końca sezonu, zasłużył na szansę za te wszystkie lata, tym bardziej, że Barcelona może zakontraktować tylko bramkarza z ligi hiszpańskiej albo z wolnego transferu, a takich kandydatów, którzy jakościowo przewyższaliby Pinto brak.

 

co do Busquetsa me_who napisał w zasadzie wszystko. mi jest tym bardziej szkoda, bo przy całej krytyce w zasadzie od początku jego kariery ze strony fanów nie-Barcelony, ja jako sympatyk Barcelony zawsze starałem się go jakoś bronić czy tłumaczyć, ale teraz już nie ma jak i w zasadzie po co.

 

ostatnia kwestia to zestawienie środka obrony, moim zdaniem trzeba do końca sezonu postawić na duet Bartra - Pique. Mascherano to był gracz klasy światowej, możliwe, że nadal jest, ale na defensywnym pomocniku, wystawianie go na środku obrony to nie tylko robienie krzywdy jemu samemu, ale też całemu klubowi, co najlepiej było widać w meczu z Realem. ja wiem, że Barta cudem nie jest, ale jest jeszcze młody, ma warunki i potencjał, którego na pewno nie wykorzysta siedząc na ławie. a kiedy lepiej postawić na młodego wychowanka jak nie w momencie, gdy na jego pozycji może grać oprócz niego półtora piłkarza? w zasadzie to samo tyczy się Montoyi na prawej obronie.

Odnośnik do komentarza

Jako trochę-sympatyk Barcelony nigdy nie darzyłem szacunkiem Busquetsa. Nienawidzę takich zachowań i od czasu meczu z Interem jest na mojej liście najmniej lubianych piłkarzy, wiem że umiejętności ma niezłe i jest wychowankiem etc, ale marzyłoby mi się żeby Mascherano zagrał na DM a Busquets dostał dłuższy odpoczynek od gry :)

Niemniej pewnie sportowo by się to mogło nie opłacić, więc to czcze życzenia :)

Odnośnik do komentarza

A zostało oficjalnie potwierdzone, że Busquets nadepnął głowę Pepe z premedytacją? Bo filmiki czy zdjęcia, które krążą w sieci nie są jednoznaczne. A wiadomo jak media nurtu madryckiego lubią manipulować obrazami. Absolutnie nie bronię Busiego - jeśli zrobił to celowo, zasługuje na surową karę. Ale to najpierw trzeba udowodnić. Poza tym oczywiście stałe argumenty ad Busquetsum, z którymi dyskutować nie cierpię, bo robienie z niego największego aktora w świecie piłki to jak robienie z Pepe zbrodniarza. A ten przecież "w meczu z Getafe się zapomniał".

 

Co do Valdesa - uczucia mam mieszane. Uważam, że tyle lat gry na dobrym poziomie powinno być w jakiś sposób "nagrodzone". Owszem, chce odejść, ale jeśli nie ma żadnego nowego klubu, to klub, którego wychowankiem jest, powinien mu pomóc.

Odnośnik do komentarza

A zostało oficjalnie potwierdzone, że Busquets nadepnął głowę Pepe z premedytacją? Bo filmiki czy zdjęcia, które krążą w sieci nie są jednoznaczne. A wiadomo jak media nurtu madryckiego lubią manipulować obrazami. Absolutnie nie bronię Busiego - jeśli zrobił to celowo, zasługuje na surową karę. Ale to najpierw trzeba udowodnić. Poza tym oczywiście stałe argumenty ad Busquetsum, z którymi dyskutować nie cierpię, bo robienie z niego największego aktora w świecie piłki to jak robienie z Pepe zbrodniarza. A ten przecież "w meczu z Getafe się zapomniał".

 

a jakiego potwierdzenia czy dowodu oczekujesz? nie rozumiem jak miałoby to wyglądać, Busquets ma w mediach przyznać, że specjalnie nastąpił na głowę przeciwnika? dla mnie wystarczy filmik na którym widać, że trzy razy spojrzał dokładnie w miejsce na które stanął sekundy później.

Odnośnik do komentarza

No to sobie podyskutowaliśmy.

Nie rozumiem... Tylko potwierdziłem słowa kolegów wyżej, tak jak Ty fanów Barcy. Dodałem od siebie, że nawet jeśli nadepnięcie na głowę Pepe było przypadkowe (mało prawdopodobne) to swoje chamstwo potwierdził w tym meczu jeszcze "łokietkiem".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...